46e Jaargang No. 13867 Verschijnt dageliiks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 5 September 1928 ABONNEMENTEN per week f 0.27>4. roet geïllustreerd Zondagsblad 032per 3 maanden: Voor Haarlem «n de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd is (kom der gemeente) 3-5754- Franco per post door Nederland f3-8754 Afzonderlijke nummers ƒ0.15. Geïllustreerd Zondagsblad voor Haarlem en Omstreken /0-5754franco p. post (0.65 ADVERTENTIENVan 1 tot 5 regels 11-75: iedere regel meer 35 cents Reclames 60 cents per regel By abonnement aanzienlijk rabat Twaalfstuirers-advertentiên van Vraag en Aanbod van 1 tot 4 regels 60 Cents per plaatsing, elke regel roeer 15 Cants a contantharten bet Arrondissement dubbele prijs. Directie, Redactie en Administratie: Groote Houtstraat 93, Post-Giro 38818 Telefoonnummers: Directie 13082, Hoofdredactie 15054. Redactie 1G6G0 en Administratie 10724 en 14825. UITGAVE DER N.V. LOURENS COSTER J. C. PEEREBOOM en P. W PEEREBOOM Hoofdredacteur: ROBERT PEEREBOOM DrukkerijZ. B. Speam- 12. Telefoon 10122, 12713. Bijkantoor voor Santpoort, V elaen, V el sen-Noord, IJmuiden, Beverwyk en*. Driehuizerkerkweg 2, Velsen, Telef 521. DIT NUMMER BESTAAT UIT TWAALF BLADZIJDEN. EERSTE BLAD AGENDA WOENSDAG 5 SEPT. Gem. Concertgebouw: Henri ter Hall's Revue 1928. 8 uur. Cinema Palace: „Zijn wij Apen?", 2.30 en 8 uur. Luxor Theater: „Der Rastelbinder"; „Opoffering". 2.30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Dragonder. Liebchen''. Op het tooneel: The Great Junetro's, 7—9, 9.15—11.15. Matinée 2.30 uur. Standaard Theater: „Man tegen Man" „De Snelheidsmaniak". Op het Tooneel: „The Dorro's Duo", 2.30 en 8 uur. Brouwersplein: 3e Gemeentelijk open luchtconcert. Muziekvereniging „Kunst kring-". 8—10 uur. DONDERDAG 6 SEPTEMBER Den Hout: Concert H. O. V. 8 uur. Groote Kerk: Orgelconcert George Robert, 3-4 uur. Stadsschouwburg: Vereenigd Tooneel (Verkade en Verbeek) „De Strafzaak Mary Dugan", 8 uur. Gemeentelijk Concertgebouw: Henii ter Hali's Revue 1928. 8 uur. Bioscoopvoorstellingen. Bloemendaal: Raadhuis. Ge meenteraad, 2 uur. Halfweg: Raadhuis. Gemeenteraad Haarlemmerliede en Spaaxnwoude, 7.30 uur. DE VERKEERSSTREPEN. een meer geordend verkeer. In den afgeloopen nacht zijn, zooals we reeds in ons vorig nummer hebben aangekondigd, op eenige plaatsen m de stad dikke oranjekleurige strepen op het plaveisel geschilderd, met het doel om een meer geordend verkeer te ver krijgen. Een maatregel, die op den duur door het publiek wel op prijs gesteld zal worden. Op den eersten morgen stond het publiek er nog wat onwennig tegen over. De fietsende menschen, die het bericht in onze krant blijkbaar niet-ge lezen hadden, zaeeii de streep niet da delijk, maar reden, toen de verkeers agent een stopteeken gaf, nog een eind je door. De verkeersagenten hadden vanmor gen echter assistentie van een paar an dere politiemannen gekregen, die het publiek op de nieuwigheid attent maak ten. Gewillig deden de menschen dan een paar stappen terug, totdat de ver keersagent ze verlof gaf om door te rijden. De nieuwigheid zal wel spoedig wen nen. Alleen komt het ons voor, dat de strepen te ver van de plaats voor den verkeeragent geschilderd zijn. We heb ben van morgen het verkeer een poosje gadegeslagen. Het viel ons op, dat vele ook goed-willende menschen de streep niet zagen en pas een eindje verder aan den verkeersagent het teeken ga ven, welke richting zij uit willen. Zij werden toen terug gewezen. Ook gebeur de het een paar maal, dat de verkeers agent juist even te laat het stopteeken gaf, wat tot eenige ontevredenheid aan leiding gaf. Van deze gelegenheid willen we ook gebruik maken om er nog eens de aan dacht op te vestigen, dat de verkeers agenten in Haarlem te laag staan. Voor al wanneer zy een beetje klein van stuk zijn, worden ze in een groote drukte niet altijd dadelijk gezien. Het is wen- schelijk, dat de verkeersagenten op een verhooging geplaatst worden, zooals dit o.a. ook in Amsterdam, Den Haag en Rotterdam het geval is. Nog beter zou het natuurlijk zijn. als het systeem van waarschuwingsborden uit die plaatsen ook in onze gemeente werd ingevoerd, want die voldoen zoowel overdag als 's avonds uitstekend. De oranje strepen zijn op drie plaat sen in Haarlem geschilderd, namelijk op het Stationsplein, op de Groote Markt en Op het Verwulft. DÏACONESSENHUIS. Het diaconessenhuis te Haarlem heeft een legaat van f 3000 ontvangen van wijlen baron van L.. te 's-Gravenhage. ORGELCON CERT Orgelbespeling in de Groote of St.. Bavokerk te Haarlem op Donderdag 6 September 1928 der namiddags van 3i uur, door den heer George Robert. Programma 1. Canzone, A. Gabrieli 1510—1586. 2. Erbarm dich meln, o Herre Gott. J. N. Hauff 1630—1706 3. Praeludium et Fuga e kl. t., J. S. Bach 1685—1750 4 Improvisation, S. KargElert 5. Adagio uit Sonate op. 23. M. Gulbins 6. Vierde Sonate, A. Guilmant Allegro assai Andante Menuet Finale. DATUM STUKJES Haarlem, 5 September De Vijftig Zwijgende Naties. In de Volkenbondsvergadering, pas weer te Genève bijeengekomen heeft zich een wel heel wonderlijk geval voorge daan. Toen de Deen Zahle, die presi deerde, de algemeene beschouwingen opende en vroeg wie het woord verlangde, zwegen de vertegenwoordigers van vijftig naties allen! Aandringen hielp niets, en de -voorzitter moest de vergadering wel sluiten met het uitspreken van de hoop „dat morgen een verbetering zou zijn ingetreden", en dat dan om half elf met de algemeene beschouwingen zou kunnen worden begonnen. Hij was nog al boos, de heer Zahle, en geen wonder, want den vorigen dag had hij nog verzocht om de namen der sprekers zoo spoedig mogelijk op de lijst te plaatsen. Niemand had er zich aan gestoord. Nie mand stoorde zich nu weer aan zijn herhaalden aandrang. Het moet inder daad voor een voorzitter ze^r onaange naam zijn om door vijftig naties zoo onbeleefd behandeld te worden. Het moet je een gevoel geven of je tegenover de heele wereld een mal figuur slaat. Anders is dat een eenigszlns overdre ven uitdrukking, maar nv dit geval kan er geen woord af. De heer Zahle zal, vanmorgen zijn eitje nuttigend in zijn hotel, niet zonder ontstemming kunnen hebben gedacht aan de tientallen mil- lioenen Europeanen, Amerikanen, Azi aten, Afrikanen en Australiërs, die zich op datzelfde moment, hun ochtendbladen aan het ontbijt lezend, zaten te vermaken met het malle geval van Genève. Hij had bar flink kunnen wezen en kunnen zeggen: „Heel goed, meneeren, dan sluit ik de algemeene beschouwin gen". Maar natuurlijk zag hij verschei dene afgevaardigden w.o. ook de Ne- derlandsche minister van Buitenlandsdhe Zaken 'bezig met de correctie van de concepten hunner redevoeringen, en jaag maar eens een half dozijn of meer landen tegen je persoon in het harnas door ze op de nationale teenen 4-ie al tijd zeer lang zijn, te trappen! Dat doe je ook niet gauw. Tooh kan ik mij levendig voorstellen dat de Deen dacht: Waarom hebben zij him laatste komma's niet bijtijds aangebracht? Zij wisten toch dat wy vandaag beginnen zouden? Vermoedelijk was die laatste correctie niet het hoofdbezwaar, maar wachtten de heeren op elkaar en had niemand lust om de eerste spreker te zijn. Liever eerst de kat eens uit den boom kijken! Men zegt vaak dat dit een specïfiek- Hollandsche ondeugd is. Te Genève is nu wel afdoende bewezen dat de heele wereld eraan laboreert. Het is niet zoo makkelijk om den wereldvrede te bereiken. Dit overbe kende feit is op velerlei wijzen schril belicht. Ook op humoristische. Ik her inner mij een teekening in het Ameri- kaansche weekblad „Life" van een bak- visch, thuiskomend van een jeugdverga- dering, die op moeder's vraag, hoe het wel geweest was, antwoordde: „DoL Wij hebben besloten om den oorlog af te schaffen". In een jeugdvergadering praten ze tenminste, en zijn spontaan, en tobben niet lang over de nauwkeurige redacties van hun daverende Tesbluties. Als zoo'n jeugdccegres eens op de publieke tribunes deze vergadering van vijftig norsch- zwijgende naties te Genève had kunnen bijwonendeze demonstratie van tien tallen oude diplomaten, die op elkaar wachtten om hun voordeel met eikaars argumenten te kunnen doen, en ten slotte maar niets zeiden! Het zou de jeugd herinnerd 'hebben aan Olympische en andere wedstrijden in het wielrennen op de korte baan. De Moeskopsen, Mazairacs en Falk Han- sens volgen die tactiek ook. Dadelijk na den start gaan ze niet rijden, maar balanceeren. om elkaar te dwingen tot vóórgaan en zelf in de achterhoede de kat uit den boom te kijken tot het moment voor de verrassende spurt is ge komen. Het jeugdcongres zou nog meer ge dacht hebben. Het zou aanvechtingen hebben gekregen om van de publieke tribunes de zaal in te roepen: „Ga jullie maar weg. oude pruiken! Zoo lukt het nooit. Laat óns dat maar eens even op knappen!" Het is jammer genoeg dat dat niet kan. Maar als de jeugd maar doorgaat met haar aandrang krachtig uit te oefe. nen, zal zij het winnen. Dan zullen die diplomaten op den duur vanzelf tot de daden komen, omdat zy niet anders meer kunnen Misschien zal ook dit zonderlinge ge val van ..deadlock" te Genève een uit stekend effect hebben. Door de commen taar die het uitlokt in de pers der ge- heele wereld. En meneer Zahle uit Kopenhagen, het slachtoffer, heeft onze sympathie. R. P. EXAMENS HOOFDAKTE Haarlem 4 September. Geëxamineerd 7 candidaten. Geslaagd de heeren: L. de Vreezc. Weesp; H. v. d. Wey, Vijfhui zen en J. Koomans, Urk. WIELRIJDERS OVERSTEKEN. Maar met levensgevaar! De gevaarlijke plek op den rijksweg HaarlemAmsterdam. Li ons -vorig nummer hebben wij uitvoerige mededeelingen gedaan over een ongeluk op den rijksweg Haarlem Amsterdam. Daar is Maandagavond, op de plaats waar de wielrijders, die uit de richting Amsterdam komen, bij het einde van het tegelpad den asphaltweg moeten oversteken, om rechts van dien weg te komen, een fietser door een auto gegrepen en ernstig verwond. Wij wezen toen bij vernieuwing op het gevaar dat de fietsers hier be dreigt. Hierboven geven wij een foto van dit al berucht geworden punt. Aan het einde van het fietspad heeft de Rijkswaterstaat een bord laten plaat sen: „Wielrijders oversteken". Maar het zou goed geweest zijn op dit bord ook eenige doodshoofden te schilderen, om de Wielrijders op het gevaar dat hen bedreigt attent te maken. Indien geen afdoende maatregelen ge nomen worden zullen op dit punt her haaldelijk ongelukken plaats hebben. Eet is ons bekend, dat de aandacht van de autoriteiten op deze quaestie ge vestigd is. Het wordt geen afdoende oplossing gevonden om de wielrijders, die uit Amsterdam komen te laten rijden op het klinkerpad dat tuesdhen het einde van het fietspad en de Ainsberdamsche Poort ligt, omdat de wielrijders dan vlak bij de Poort den weg moeten oversteken, waar dan bovendien nog de electrische tram den weg kruist. Ook moet het klinkerpad gebruikt worden door melk boeren, bakkers enz., die hun wagens moeten kunnen neerzetten langs het trottoir om him klanten te bedienen. Wij erkennen de bezwaren van de autoriteiten, maar zouden het toch beter achten als het fietspad werd voortgezet op het bedoelde klinkerpad. Voor de bakkers en melkventers blijft nog vol doende ruimte over. Het is juist dat de fietsers dan bij de Poort den weg moeten oversteken, maar op dat punt rijden de automobilisten niet zoo snel als op de plaats waar nu het tegelpad eindigt. Wy hebben Dinsdagmiddag op de bewuste plek nog eens den toestand op genomen. Geregeld ryden de auto's af en aan, zoodat geen wlelryder zonder ge vaar aan den overkant komt. En soms snorren de auto's voorby met 60, 70 of 80 K.M. vaart. Menig fietsrijder is al zoo voorzichtig om op het klinkerpad te blijven ryden ook al mag het feitelijk niet. By de Amsterdamsche Poort zou voor een Kleinen afstand een bepaalde snel heid- voor de auto's vastgesteld kunnen worden om het gevaar van het over steken voor de fietsers te verminderen, Dan zou al veel gewonnen zyn! EEN HERINNERING AAN DEN DUBBELEN MOORD TE SPAARNDAM. Het misdrijf verjaard. Het huisje nabij de groote sluis te Spaarndam waar 18 jaar geleden twee menscheD vermoord werden. Het is nu bUna 18 jaar geleden dat te Spaarndam een dubbele moord gepleegd werd. In dien tyd heeft dat misdrijf zeer veel sensatie verwekt, die niet beperkt bleef tot het toen in zyn isolement byna geheel vergeten dorpje Spaarndam. Op een Zondagmorgen werden de bejaarde gemeente-ontvanger Willem Melohior en zyn zuster Cornelia Melchior dood in him woning gevonden. Hun leven, dat zoo kalm verliep in het vriendelijke huisje te Spaarndam, was door wreede hand afgesneden. De moordenaar (of moordenaars) is vermoedeiyk Zaterdag avond laat binnengedrongen en heeft de oudjes met een mes of hakbyl van een slager, neergeslagen. De melkboer had Zondagsmorgens op zyn bellen geen ge hoor gekregen. Hij ging toen de deur van de schuur binnen en vond Melchior in het huis liggen met byna afgesneden hals. Hy ging toen dadel yk den veld wachter halen, die ook Cornelia Mel chior levenloos vond met zware wonden overdekt. De Justitie uit Haarlem was weldra ter plaatse en stelde een uitge breid onderzoek in. De dorpsopinie noem de een naam van een vermoedeiyken dader, maar bewijzen werden er niet te gen den verdachte gevonden. 11 jaar later heeft die verdachte Dirk R. nog voor onze Rechtbank terecht ge staan beschuldigd van den dubbelen moord (alleen of in vereeniging met een onbekend gebleven dader) gepleegd te hebben. De Haarlemsche recherche had namelyk eenige aanwyzingen in handen gekregen, die wettigden om een nieuw onderzoek in te stellen. Er werd zooveel bewüs tegen R. verzameld, dat R. in voorlooprie hechtenis genomen en de zaak naar de openbare terechtzitting verwezen werd. Een belangrijk deel van de bezwarende 1 getuigenverklaringen werd gevormd door mededeelingen van eenige vrouwen en een zwerver, dat R. verteld zou heb ben. dat hü de moorden gepleegd had. Beklaagde ontkende niet alleen de moorden, maar beweerde dat hij niets aan de getuigen daarover gezegd had. Het Openbaar Ministerie vorderde te gen R. levenslange gevangenisstraf. Als verdediger trad op Mr. v. d. Goot. De rechtbank veroordeelde R. tot 20 jaar gevangenisstraf. De veroordeelde kwam van dit von nis in hooger beroep, zoodat de zaak op nieuw door het Gerechtshof te Amster dam behandeld werd. De advocaat-generaal eischte toen levenslange gevangenisstraf. Beklaagde werd verdedigd door Mr. Francois Pauwels. 17 Januari 1922 heeft het Hof vonnis gewezen. In het arrest werd overwogen, dat de getuigenverklaringen 11 jaar na het feit afgelegd, met reserve moeten worden aanvaard. Het Hof had dan ook niet de overtuiging gekregen, dat R. schuldig was aan het. ten laste gelegde feit. Daarom werd hy vrijgesproken. Daarna heeft men het onderzoek in deze zaak laten rusten. 5 November a.s. zal het 18 jaar gele den zyn, dat de dubbele moord ge pleegd werd. Artikel 70 van het Wetboek van Straf recht bepaalt dat een misdryf waarop le venslange gevangenisstraf gesteld is. na 18 Jaar verjaart. Dan kunnen de daders niet meer vervolgd worden. Het is dus thans wel zeker, dat het niet meer tot een veroordeeling van den dader (of daders) van dit gruweiyke misdryf kan komen. De serie onopgehelderde misdrUvcn, waarvan de daders ongestraft bleven rondloopen, is dus weer met een ver- meert" er d. ZWIJGENDE DIPLOMATEN. (By de opening van de Algemeene Beschouwingen in de vergadering van den Volkenbond vroeg geen en kel gedelegeerde het woord, hetgeen op het publiek een slechten indruk maakte. Courantbe richt) O, hoe vol van moeiiykheden, Is het vak van diplomaat. Nooit is men met hem tevreden, Of hy veel of weinig praat; Als hy eindeloos biyft spreken, V/an trouwt men hem. maar hy krijgt. Naar nu gister is gebleken. Ook een standje als hy zwygt; Als er scherpe woorden vallen. Uit een overkropt gemoed. Hekelt men nu zwygen allen, En nu is het ook niet goed; Toen er niemand wou gaan praten. En een middag was vermorst, Zei de president gelaten. Dat de zitting werd geschorst; Daarby voegde hy verbolgen. Dat hy het vertrouwen had. Dat men morgen by 1 vervolgen. Zou beginnen met t debat; Maar waarom dan nog besloten. Dat de zitting werd verdaagd. Waarom niet de zaak gesloten. Toen het woord niet werd gevraagd; Als de diplomaten zwygen, Meen ik, is de zaak gezond. Niemand kan dan ruzie krygen, En vandaar de Volkenbond, Waarom eischt men van de leden. Dat steeds ieder van hen praat, Waariyk, vol van moeiiykheden. Is het vak van diplomaat. P. GASUS. EEN GEVAARLIJK WERK. SCHEEF-GEWAA1DE HAAN. „LES AILES" OVE°. HOLLANDSCHE VLIEG- TUIGCONSTRUCTEURS. berny konings en frits koolhoven. In het bekende Fransche weekblad voor het vliegwezen: „Les Ailes" komt een artikeltje voor over een door onzen stadgenoot Berny Konings ontworpen watervliegtuig. Het blad acht het plan belangstelling waard, en hoopt dat het den constructeur mag gelukken het ver- wezenlykt te zien. Volgens het ontwerp zou de romp onge veer den vorm krygen der Engelsche Supermarine-vliegtuigen, de vleugelleng te is in totaal 37.50 M. de lengte 26.74 M. terwyi de draagvlakte 178 vierkante meter bedraagt. Het toestel heeft drie luchtgekoelde Jupiter-motoren van 450- 600 PK. Deze motoren zyn gebouwd op kleine torentjes boven den vleugel, deze torentjes zyn van voren scherp en de wanden buigen van achteren weer naar elkaar toe oni zoo min mogeiyk weer stand aan de lucht te bieden. Ter weerszijden van den romp is een dryver aangebracht Volgens berekening zal het toestel een maximum snelheid van 221 K M. per uur kunnen maken, de meest economi sche snelheid zal 197 kilometer bedragen. In hetzelfde nummer van Les Allies vinden wy op de voorpagina een foto van het nieuwste toestel door den Ne- derlandschen constructeur Frits Kool hoven gebouwd, het biykt zyn 37ste „prototype" te zyn, hetgeen het blad welhaast een record noemt Het is een licht toestelletje voor drie personen. INBRAAK IN EEN SCHOOL. goederen gestolen. In het tydvak tusschen 21 Juli en 28 Augustus is ingebroken in school No. 16 aan de Linschotenstraat. Uit een onge sloten kast zyn de volgende goederen ontvreemd: tien meter witte reformstof. tien meter wit batoen, vyftien meter geel keper, zes meter rose zephir, zes meter blauwe zephir en tien meter fla- neL Uit een andere kast werden wegge nomen: tien meter vit katoen, tien me ter blauw zephir, tien meter lessing, een satinet schartje en een wollen tafel kleedje. Van de daders is nog geen spoor ontdekt. EEN SCHADEPOST VOOR VELSEN. te veel hypotheek. De vorige week vond te Santpoort de veiling plaats van 8 woonhuizen aan den Hagelingerweg. Op deze woningen rust volgens de begrooting een rijkshy- potheek van ruim 41000. waarvoor de gemeente Velsen garant is. Aangezien de woningen slechts 29500 hebben op gebracht. zal de gemeente Velsen een aardig sommetje hebben by te passen. BRUTAAL. Een twaalfjarig meisje botste Dinsdag middag twee uur met haar rijwiel tegen een hek in de Wijdes te-eg, waardeer zij omviel. Tydens h3ar val rolden twee rijksdaalders uit haar tasch. Een man schoot toe, raapte de muntstukken op en liep er ijlings mee heen. Eenige maanden geleden heeft hot ge ducht gestormd! In het bijzonder hoeft toen de omgeving van den Kioppersln- gel het moeten ontgelden. Eenige uit het lood gewaaide telefoonpalen demonstreer den dit alsook de haan van de nieuwo Gereformeerde kerk. Die haan staat op een hoogon stang, die dat is een eigenaardigheid, die dit koperen beest van soortgenooten on derscheidt! nog ver boven den kop uitsteekt, waardoor de windvang na- tuuriyk ook groot is. Het is een moeiiyk, en omdat het zoo hoog is, ook een eenigszins gevaariyk werk om den haan weer in het lood te zetten en ook te zorgen, dat hy een nieuwen storm doorstaan kan. Daarmede is men thans bezig. Hoewel er deskundigen waren die meenden dat het euvel niet anders ver holpen kon worden don door een steiger te bouwen van den nok van het kerkdak af, wat natuurlijk zeer groote kosten zou vereischen, heoft de architect met do aannemer een goedkoopere oplossing ge vonden. Boven in de torenspits zyn van binnen uit gaten gehakt, waardoor het mogeiyk was een steiger te bouwen on geveer 112 meter onder het laagsto punt van den haan. Op dien steiger kan thans veilig gewerkt worden. Nu men er goed by kan, betcekent het herstellen niet veel. Vermoed wordt, dat dit niet veel dagen in beslag zal nemen. Op deze foto ziet men de werklieden bezig de laatste hand aan den steiger te leggen. Is de liaan weer in het lood gezet, dan moet de steiger weer afgebroken wor den. waarna de leidekker, als de tim merman het torendak hersteld heeft, de lel-cïi weer moet plaatsen. Dit werk moet oatuurlyk van buiten af. zonder steiger geschieden. In het dak zyn evenwel ha ken aangebracht voor het vasthaken van ladders. Om de torenspits wordt dan een touw met een stoeltje gehangen, zoodat de leidekker daarop kon zitten tenvyi hy zich van zyn gevaarlyke op dracht kwyt. EEN AUTO-ONGELUK TE HILLEGOM. in het prikkeldraad beland. Dinsdagavond reed een Inwoner van Lissc op de Veenenburgerlaan te Hlllc- gom met een auto, die hy te Zllk ge huurd had. Op een niet duideiyk gewor den wyze reed hy een schilder, den heer Valk. uit Hlilegom aan. die tusschen een haag en den auto beklemd raakte en naar het Joseph-gcstlcht gebracht moest worden, waar Dr. Hanrath den patient behandelde. De auto viel van den hoogen weg en bleef in prikkeldraad op de hel ling hangen. De poütlc stelde een ge streng onderzoek in naar de oorzaak. De auto is in beslag genomen. Naar wy nader vernemen kreeg de aangeredene een lichte hersenschudding Na door Dr. Har.rath ln het St. Joheph- Gesticht verbonden te zyn, is hij naar zijn woning vervoerd. Het onderzoek Is nog aan den gang. maar er is gecon stateerd door de politie dat de nog jonge bestuurder van den auto sterken drank gebruikt had. Het rUwiel was geheel vernield.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1