BINNENLAND DE OPENING DER STATEN-GENERAAL. Een kraakheldere wasch, waarvan ieder stuk er weer geheel als nieuw uitziet. Dit is Uwe belooning indien U de wasch regelmatig doet met HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 18 SEPT. 1928 Als steeds een indrukwekkende plechtigheid. (Van onzen Haagschen correspondent). Heden heeft de Koningin vergezeld door den Prins der Nederlanden en door de Prinses op de bekende plechtstatige wijze in de Grafelijke Zalen op het Bin nenhof, waar de leden der Eerste- en Tweede Kamer in Vereenigde vergade ring waren bijeengekomen, in tegenwoor digheid van een groot aantal genoodig- den, het nieuwe zittingjaar van de Sta ten-Generaal geopend. Dit schouwspel blijft, al is het Jaar in jaar uit precies hetzelfde slechts ver leden jaar was het eenige nieuwe de ver schijning voor de eerste maal in der. stoet van Prinses Juliana honderden en honderden kijklustigen trekken. Zoo ook weer heden. En ook weer evenals altüd waren de drommen het dichtst ter plaatse waar het meeste te bewonderen valt: de omtrek van het Koninklijk Pa leis. waar tegen 1 uur 's middags de Ko ninklijke Stoet afrijdt en dan het Bin nenhof. dat. reeds eenige uren vóór de stoet daar ter plaatse stil houdt vóór den met rood fluweel en goud overhuifden ingang, con tooneel van een en al le vendigheid cn schittering biedt, door de aankomst der in ambtsgewaad of uni formen gekleede autoriteiten, die, meerendeels door him dames vergezeld, de plechtigheid komen bijwonen. Onnoodig te zeggen dat ook langs den weg dien de stoet heen en terug reed: Noordelnde, Heulstraat, ange Voorhout, Noordeinde. Heulstraat, Lange Voorhout, langstelling heel groot was. buitenshuis maar ook niet minder binnenshuis, want aan de overal geopende vensters zaten bewoners en gasten opeengehoopt. Uit verscheidene woningen was de vlag uitgestoken. Even vóór 1 uur, verliet de koninklijke familie, toegejuicht door de menigte en onder de tonen van het oude Wilhelmus, gespeeld door de Koninklijke Militaire Kapel, onder léïdlng van luite nant Boer, het Paleis. De aldaar opge stelde eerewac'nt van 100 Grenadiers, presenteerde de geweren en diep neeg het regimentsvaandel toen Koningin, Prins en Prinses instegen in de prach- tigen gouden koets, bespannen met acht paarden, terwijl uit de verte over de stad het eerste der minuut-schoten da verde, welke van het Malieveld uit. tijdens den duur der plechtigheid uit een batterij van vier kanonnen werden af gegeven. De Prins nam plaats naast de Konin gin, Prinses Juliana tegenover Haar. Het breede lint aan het Grootkruis van den Nederlandschen Leeuw tooide elk der vorsbelijke personen. De stoet werd geopend door een deta chement cavalerie, waarbij de Standaard van 't Korps en de trompetters, die van tijd tot tijd schitterende fanfares aan hieven. (Men scheen te hebben verwacht dat ditmaal het pas opgerichte vrijwil liger Huzarenmuziekkorps den stoet zou openen, maar die verwachting werd niet vervuld). Dan volgden te paard, een ryknecht- Biajoor en twee rijknechts. Hierna kwam het met twee paarden bespannen rijtuig, waarin plaats "had ge nomen Graaf Du Monceau, opper-cere- moniemeester der Koningin en Groot meester van H. M.'s Huis. Onmiddellijk op dit rijtuig volgde de Gouden Koets met de koninklijke fa milie. Ter rechterzijde reed te paard vlce-admiraal Bauduin, chef van H. M. Militaire Huis en adjudant-generaal der Koningin. Links van de Staatsiekoets reed de gouverneur der Residentie, ge- neraal-majoor In singer te paard. Achter de Staatsiekoets sloten zich te paard aan alle officieren van het Mili taire tehuis der Koningin. Een commando ca/vaUerie Sloot den stoet. Omstreeks kwart over één uur be reikte de stoet het geheel afgezette Bin nenhof. De tallooze vensters der open bare gebouwen vertoonden weer het zoo levendige schouwspel van genoodigden uit ambtenaren- en andere kringen die ruet moe werden de Koninklijke familie toe te juichen en toe te wuiven, met handen en zakdoeken. En hier vond Hare Majesteit, voor de eerste maal by deze jaarlijksche plechtigheid een «erewacht, gevormd uit liet kranige korps Mariniers te Rotter dam, 75 in groot tenue gekleede man schappen, onder commando van een hunner kapiteins. De geweren werden gepresenteerd, terwijl deKoninklijke Mili taire Kapel die, zooals nu al eenige jaren gebruikelijk is, van het Koninkiyk Paleis in allerijl weer naar het Binnen hof was gesneld ook hier het Wilhel mus, oude toonzetting" ten gehocre bracht, totdat de Koninklijke familie het gebouw was binnengetreden. Alvorens binnen te treden werden Ko ningin, Prins en Prinses begroet door zes marine-officieren van Haar militair huis, die hadden plaats genomen boven het bordes, dat naar den ingang leidt. Na aankomst van den stoet sloten zich bij de Hofdlgnitarissen nog aan de leden van Harer Majesteit's Militaire Huis, die in den stoet hadden medegere den, benevens de mede reeds hiervoren genoemde marine-officieren, die de Ko ningin onder de peristyle hadden be groet. Gevolgd door al deze Hofdlgnitarissen, en verder door de leden uit Eerste en Tweede Kamer, aangewezen om de Ko ningin in_ en uitgeleide te doen, bega ven de vorsteiyke personen zich naar de voor hen bestemde troonzetels. De Grootmeesteres plaatste zich ter zUde, achter de Koningin, en de Groot officieren, benevens de Gouverneur der Koininkiyke Residentie namen direct achter den zetel van Hare Majesteit plaats. De Kamerheer-ceremoniemeester, Ba ron van Hardenbroek van Lockhorst, die met luider stemme de aankomst der Ko_ ningin in de zaal had aangekondigd nam, met de overige Kamerheeren rechts van den troon plaats, de officie ren van het Militaire Huis, links van den troon. Tee ruim half twee werd na de ope ningsplechtigheid (zie voor de Troonre de pag. 1 van het eerste blad) op de zelfde wijze en langs denzelfden, doch in omgekeerde volgorde gevolgden weg, naar het Paleis teruggereden. DE DIEFSTAL VAN 20.000.—. NADERE BIJZONDERHEDEN. In ons blad van gisteren vermeldden wij, dat te Amsterdam vier personen in hechtenis zyn genomen in verband met een diefstal van 20.000 in het kantoor van een effectenfirma in de Raadhuis straat aldaar op 17 Augustus gepleegd. De 60-jarige looper J. zou het bedrag dal klaar gelegd was, wegbrengen. Hij verwijderde zich even en toen hy terug kwam was het geld verdwenen Het geval was raadselachtig, maar toch niet zoo of de politie had spoedig een spoor gevonden. Het was haar reeds opgevallen, dat om dezen looper steeds twee jongelieden dwaalden. De politie meende aanvankelijk dat liet him be doeling was den man, als zii er den kans toe kregen, te berooven. Uit het onder zoek bleek, dat deze jongelui waren de zoon van den looper en een los werk man Z, <fie niet al te gunstig bekend staat. Toen de aangifte werd gedaan van den diefstal op liet effectenkantoor waar de looper in betrekking was. rees het vermoeden, dat hy en delx;ide anderen wel iets meer van de verdwenen 20-000 zouden weten. De rechercheurs van het bureau Warmoesstraat gingen de gangen na van Z Het bleek, dat hij over veel geld beschikt, want hy vertoefde veel in nachthuizen en was daar erg royaal. Plotseling was hil uit Amsterdam ver dwenen. De politie vermoedde, dat hy naar Limburg was vertrokken. Een be vel tot Inhechtenisneming werd uitge vaardigd en Vrijdagavond .1.1 werd hy te Bunde door Amsterdamrche recher cheurs gearresteerd en naar de hoofd stad overgebracht. Hy bekende het geld te hebben ge stolen. daartoe in de gelegenheid ge steld door den looper. De zoon van de- zon laatste is bil den diefstal niet recht streek?. betrokken geweest, want op dan dag dat het misdrijf werd gepleegd ver toefde hy te Antwerpen. By Z. werd nog een bedrog van 800 gevonden. Van het geld had hil veel aan twee vrouwen gegeven, die echter van de zaak niets afwisten. Huiszoeking by den kantooriooper bracht nog een paar hon derd gulden te voorschijn D; zoon die evenals de vader werd gearresteerd, be kend0 van de zaak af te weten. Hij deelde mede. dat 6000 door zijn ver loofde by Z. waren gehaald en aan zyn vader waren afgedragen. De vader zeick slechts f 2000 te hebben ontvangen en dus zou dit meisje de overige 40,':0 hebban achtergehouden Zii biyft dit laatste ontkennen. De politie vond hst echter noodlg cok baar in arrest te houden, zoodat voor dezen diefstal vier personen in hechte nis syn. MR. D. VRIJGESPROKEN. HOOGER BEROEP INGETROKKEN. Naar de N. R. Crt. verneemt heeft de officieer van justitie mr. Hermans het door hem ingestelde hooger beroep tegen het vonnis van de rechtbank te 's-Gra- verüiage, waarby mr D.. directeur van de Discoiïtobank voor Credietinstellin gen is vrijgesproken, ingetrokken, waar door de vrüspraak in kracht van ge wijsde is gegaan. BETALINGEN GESTAAKT. OP BEKEND NOTARIS KANTOOR TE ASSEN. Zaterdag vervoegde zich een land bouwer uit Appelscha by het notaris kantoor R. te Assen om betaling te vra gen van geld, dat onder beheer was van den, nu 3 weken geleden overleden, no taris K. R.. Het bleek, dat aan de ver plichtingen niet kon worden voldaan en aangifte by de politie is nu gevolgd, schryft het Volk. De overleden notaris stond goed be kend en genoot algemeen vertrouwen. Hy had een zeer druk kantoor, en had zitting in zeer veel plaatseiyke vereeni- gingen. Men kon geen inlichtingen geven, hoe groot de verplichtingen waren. Wèl deelde men mee. dat de familie (de we duwe en zoons) de nalatenschap niet hebben aanvaard. Zaterdag is de wedu we naar Noord Holland vertrokken. Het>. kantoor is gesloten. Vele kleine luiden uit Assen en ver in den omtrek zyn volgens het blad, het slachtoffer ge worden. EEN SOC.-DEMOCRATISCH OPPOSITIEBLAD. AL VERSCHENEN. Verschenen is het proefnummer van „De Socialist", onder redactie van Edo Fimmen. J. de Kadt en P. J. Schmidt en met medewerking o.a. van v. d. Goes. Kies. Nathans, Stenhuis. Er wordt in meegedeeld dat de geregelde verschijning van het blad 1 October begint. Dit is het blad van de open-brief- groep. Naar men weet had een door die groep aangewezen contactcommissie zich tot het Partijbestuur gewend met de vraag, of het tegen uitgave van een op positieblad bezwaar had. Het overleg daarover is volgens Het Volk r.og r.iet afgelcopen. De groep geeft intus- 1 schen toch reeds het blad uit. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CENTS PER REGEL ZEEPPOEDER 1' SOORT WAAROM DE HN.A.F.A. TE WEENEN LANDDE. EEN MOTOR GERAAKTE DEFECT. Zooals men zaoh herinneren zal lag het in het plan van kap. Koppen, den leider van de eerste postvlucht naar In- dië met de H-NAFA den eersten dag Donderdag ji. het traject Amsterdam Boedapest, een afstand van 1400 KJM. al te,leggen, om daarna den volgenden dag het tweede traject naar Konstantinopel te vliegen. Donderdagavond laat werd geseind, dat de HNAPA een tusschenlanding had gemaakt te Weenen en dat het in het voornemen van kap. Koppen lag den volgenden dag vroeg te vertrekken naar Konstantinopel. „Het heeft wel eenige verbazing ge wekt zoo schrijft het Hbld. dat de leider van de vlucht al direct op den eersten dag een wyzlging bracht in de plannen; de schaorsche berichten gaven geen bijzonderheden, zoodat wy nader hebben geïnformeerd naar de reden van de tusschenlanding. Wy vernamen toen, dat dieze tusschenlanding noodzakelijk ge worden was door een defect aan een der motoren. Kort na het vertrek. Donderdag 11 uur, uit Neurenberg, waar men te 9.50 was aangekomen, werd één der drie mo toren (een buitenste motor) onklaar. Het vliegtuig vloog toen op twee moto ren verder. Kap. Koppen achtte het echter niet geraden den langen afstand naar Boedapest te vliegen op deze twee motoren en daarby de kans te looper, straks in een slecht geoutilleerde streek een noodlanding te moeten doen. Men besloot toen tot een tusschenlan ding te Weenen. Tegen twee uur in den middag kwam het postvliegtuig boven Weenen, waar het op liet vliegveld te Wien-Aspern daalde. By onderzoek bleek, dat .er een defect was aar, de olie-leiding van een der motoren. Onmiddellijk werd naar Amsterdam getelefoneerd om te infor- meeren naar de aanvulling van den ben zinevoorraad. Men besloot toen dien voorraad niet te Boedapest aan te vul len maar te Weenen en dan te trachten den volgenden dag de schade in te halen door direct door te vliegen naar Kon stantinopel. Onmiddellijk werd het technisch per soneel van het vliegveld opgeroepen om alle mogelyke assistentie te verleenen met man en macht toog men aan het werk Tot 's nachts 12 uur werd aan één stuk doorgewerkt eer men kon vast stellen. dat het gebrek aan den motor verholpen was. Eerst teen kon de be manning van het postvliegtuig er aan denken een paar uur rust te nemen. Op het vliegterrein zelf was geen gelegen heid te overnachten, zoodat men de stad introk en een onderdak vond in het ho tel „Erzherzog Carl" De stemming onder de bemanning was. ondanks dezen kleinen tegenslag, uitmuntend. Kap. Koppen verklaarde neg, dat men allicht op twee motoren verder vliegend Boedapest wel had kunnen halen, doch hy achtte het beter de tusschenlanding te Weenen te deen. het zekere voor het onzekere nemend. De leider van liet vliegtuig hoopte VrU- óag bU het krieken van den cag te ver trekker. en via Sofia Konstantinopel te bereiken. In leder geval was er nog ruimschoots gelegenheid den kleinen achterstand, op den verderen toclit in te lialen. Vrijdag vertrok zooals men reeds weet, de H—NAI'A om 6.34 uiit Weenen. Om 9.16 werd Boedapest bereikt vanwaar men om 11-05 naar Sofia vertrok". TOL EN RECHTBANK. MAG DE WEG AFGESLOTEN WORDEN? Naar de Tel. verneemt, zal op Don derdag 20 Sept. as. des morgens om half elf door den President der Am- sterdamsche Rechtbank, mr. P. Con- nick Westenbergh, in kort geding wor den behandeld de Muidertolkwestie, ge rezen naar aanleiding van het plaatsen van een tweeden tolboom, die op last van het Hoogheemraadschap van den Zeedyk beoosten Muiden voor hen die weigeren tol te betalen, gesloten wordt gehouden. Voor den heer Floris Vos treedt als advocaat op mr. S. Zadoks, voor het Hoogheemraadschap mr. J. H. Worst, beiden uit Amsterdam. Den Pre sident der Rechtbank zal thans de vraag worden voorgelegd of het Hoogheem raadschap tot het afsluiten van een openbaren weg voor hen die tot be taling weigeren, gerechtigd is. DE TOLGAARDER HAD KLEIN GELD. EEN NIEUWE METHODE OM TOLLEN TE BELEGEREN. Maandagmorgen heeft een groot aan tal automobilisten getracht de tol op den straatweg te Hilligersberg te blok- keeren, meldt de N. R. Ct. Men heeft daarby een nieuw systeem toegepast. Achtereenvolgens verschenen vele auto mobilisten, die allen het tolgeld betaal den, met een briefje van f 10. De bedoe ling was. den voorraad kleingeld snel uit te putten en op die manier een groote stagnatie in het verkeer te ver oorzaken, zonder dat men de wet sabo teerde. De tolgaarder was evenwel ge waarschuwd en had gezorgd een aantal zakken kleingeld by de hand te hebben, zoodat de vlieger niet opging. Later, toen de voorraad kleingeld toch opraak te en men by den gemeente-ontvanger nieuw pasmunt moest laten halen, is er een oogenblik een verkeersstremming geweest. RANGEERDER TE LONNEKER GEDOOD. Zaterdagmiddag is te Broekheurne in de gemeente Lonneker. by het rangee ren van een wagen met turf een doode- lijk ongeluk gebeurd. De 27-jarige K. Boxum liep achter een ge vulden wagen met turf te duwen, toen er een leege wagen kwam aanryden, welke door an dere arbeiders in beweging was ge bracht. Waarschijniyk is hy met zyn kleeren blyven haken, kon niet wegko men en geraakte zoodoende tusschen de buffers van beide wagens bekneld. De ongelukkige werd in den buik getroffen en was bijna onmiddeliyk dood Hy laat een vrouw met drie kinderen achter. DE OVERDRACHT DER RECTORATEN. F. M. WIBAUT EERE-DOCTOR. Maandag hebben aan de hooge scholen hier te lande de overdrachten der recto raten met de gebruikelijke rodevoerin gen plaats gehad. Te Leiden herdacht de rector-magnificus der uni versiteit prof. ar. A. J. Wensinck, de in schrijving van prinses Juliana als stu dente. Hij pleitte evenals zyn voorgan ger voor de instelling van een tweeden leerstoel voor geologie. Het aantal stu denten bedroeg 2236 een getal dat vol gens prof. Wensinck aan geen der Neder- landsche universiteiten door de vyf fa culteiten ooit is bereikt. Hij zeide te ver wachten, dat de studenten die thans buiten Leiden wonen, eerlang misschien geen voet meer behoefden te verzetten om de colleges te volgen, wanneer deze eens per radio uitgezonden zouden wor den. De nieuwe rector-magnificus is prof. jhr. mr. W. J. M. van Eysinga. Te Utrecht betoogde de rector-magnificus, prof. dr. B. J. H. Ovmk, hoe noodig het is, dat er voldoende kliniek- en laboratorium ruimte voor de studenten komt, nu de toevloed telkens grooter is. Hij wees er voorts op, dat het moeilyk is, ge schikte personen als hoogleeraren te krygen. Vroeger was de aan het profes soraat verbonden hooge eer een belang rijk motief, thans nu er zoovele hoog leeraren zyn, bedanken juristen en me dici vaak voor het hooglceraaraambt. wanneer zij een voordeeiige positie be- kleeden. Te Delft hield de rector-magnificus der Techni sche hoogesehool prof. ir. N. C. Kist een beschouwing over het afstudeeren der studenten. Daaruit bleek, dat een vier de deel der geslaagden langer dan zeven jaar werk heeft om ingenieur te worden, een derde deel der ingeschrevenen vol tooit de studie niet. Hij droeg het recto raat over aan prof. Sluyterman. Te Amsterdam droeg de rector-magnificus prof. dr. H. Burger het rectoraat over aan pref. di'. J. C. H. de Meyere. Prof. Burger me moreerde de lotgevallen der hoogesehool in het afgeloopen jaar. o.a. het gouden feest op 15 October 1927. Na de rectoraats-overdracht had de eere-promotie van den heer F. M. Wi- baut tot doctor in de Handelsweten schappen plaats. De promotie van Dr. Wibant. Prof. dr. H- Frijda, de rechts-promobor schetste den heer Wibaut als econoom, daarby besprekende diens in 1903 ver schenen werk over Trusts en Kartels, welk bosk een plaats in de economische literatuur heeft veroverd. Ook bet an dere werk van den eere-doctor werd ge noemd. Spreker zeide. dat de geschrif ten van den heer Wibaut het bewy's le verden. dat de behandeling van econo- misch-polliieke vraagstukken weten schappelijke verdiensten hebben kan. Maar vooral heeft, aldus prof. Fryda, het werk van den heer Wibaut voor de wetenschap verdiensten, omdat hy in 'oreeden kring belangstelling voor econo mische vraagstukken heeft gewekt. ..Het leven, hooggeschatte doctor, heeft u een andere plaats aangewezen dan die van den katheder. aldus besloot spreker. Maar het heeft u niet belet, ook op die plaats werk te doen, dat de economische wetenschap tot bate heeft gestrekt. Wie, zoo besloot spreker, na voltooide studie aan deze universiteit tot doctor bevorderd wordt, dien pleegt de promotor be herinneren aan de plichten jegens de wetenschap, die de verworven graad hem oplegt. Tot u, jongen doctor Wibaut, spreekt uw promotor die woor den niet. De onderscheiding u verleend, is een erkenning van wat gij voor de we tenschap reeds hebt gedaan; herinne ring aan plichten past hier niet. Wat gij tot star.d bracht, dat deedt gy uit een innerlijken drang, die u den arbeid maakt tot een behoefte van liet leven, waaraan gy zult voldoen, zoolang uw krachten reiken. Moge, doctor Wibaut, nog lange jaren dit zoo zyn!" Dr. Wibaut dankte hirrna allereerst voor de hem verleende hooge onderschei ding. Hij schetste vervolgens zyn leven, zyn studie der economie vooral. DE BOER EN ZIJN VEE. MOND- EN KLAUWZEER NIET AANGEGEVEN. Voor het kantongerecht te Leiden stond Maandag terecht de 76-jarige landbouwer J. de W. uit Zoeterwoude die ervan verdacht wordt, nagelaten te hebben aan den burgemeester zijner woonplaats op te geven, dat er mond en klauwzeer ander zyn vee heerschte, meldt de N. R. Crt In een uitvoerig pleidooi zette mr. Van Ewyk. verdachtes raadsman, uiteen, dat zijn cliënt niet op de hoogte van het hem ten laste gelegde feit kon zijn, voordat de veearts dr, N. A. Kommandeur op last van de inspectie uit Den Haag hem bezocht had. Nadat de veearts als getuige-deslkundige ge hoord was, ziedde de ambtenaar in zyn requisitoir, dat de boeren maai- niet wil len inzien, dat de betreffende wet in het belang van hen zelf en den veestapel gemaakt is. zy laten het toezicht over het vee maar over aan het personeel en weten zelf nooit, dat er ziekten onder hun vee heerschen. De eischt was 40 subsidiair 20 dagen. Schriftelijk vonnis over 8 dagen. 12 FIETSEN GESTOLEN. DE DADER OPGESPOORD. Den laatsten tijd verdwenen er on. ophoudelyk rij'wielen van de terreinen der Philipsfabrieken te Eindhoven. Een onderzoek werd ingesteld, ook buiten de gemeente, met het resultaat, dat het Zaterdag een inspecteur van politie mocht gelukken te 's Hertogenbosch in een bank van leening een twaalftal rij wielen op te sporen, welke te Eirtdho- van waren ontvreemd meldt de N. R, ct. Deze rijwielen werden te den Bosch be leend door een persoon, wiens naam te Eindhoven niet bekend was. By onder zoek werd echter eed signalement v|r- kregen en kon zekere J. C. V., verblij vende te Eindhoven in een logement, worden aangehouden. Bedoelde per soon bekende de rywielen te hebben ontvreemd en is deswege in verzekerde bewaring gesteld. IN WEINIGE WOORDEN. De burgemeester van Hilversum Mr. P. J. Reymer, lid der Eerste Kamer, is zeer ernstig ziek. Twintig molens in een polder by Kin derdijk zullen vermoedelijk door stoom- bemaling vervangen worden. Op het emplacement Oostelijke Han delskade te Amsterdam is een goederen wagen der Spoorwegen opengebroken en gedeeltelijk leeggehaald. Een 60-jarige werkman is te Scheve- ningen in een bak met kokende traan gevallen en ernstig verbrand. By een voorstelling der Dj iguiten- kozakken te Tiel, sprong een paard tus schen de toeschouwers een paniek ont stond, er zyn echter geen gewonden. De stichting „Zomers Buiten" wil nu ook te Hoek van Holland een vacantie- oord bouwen. Bij het kogelstooten kreeg Zondag een 9-jarig meisje op Houirusc in den Haag een yzeren kogel tegen "t hoofd. Be toestand van het kind is redelijk. De Co-Opera-tie zal dit jaar voor alle stukken nieuwe decors gebruiken. Thans wordt „Carmen" ingestudeerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. HANDELSBLAD GRATIS Zy, die zich thans als k wartaal - abonné opgeven, ontvangen het Handelsblad tot 1 October gratis- Abonnement 1.90 D. maand en 5-50 per kwartaal. Buiten Am sterdam verhoogd met 20 ct. per maand voor verzending. Abonnementen on te geven by het Bykantoor Handelsblad. (Wenslrtg's Alg Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTRAAT 32 TELEFOON 10209

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10