G. A. Broekman Avondkleeding KI, Houtweg 5, Tel. 12225 46e Jaargang No. 13879 Verschijnt dagelijks, behalve op Zon- en Feestdagen Woensdag 19 September 1928 HAARLEM S DAGBLAD abonnementen per «Mk f 027K, met gcülDstscettf ZocdagrfAtd t OS2; per 3 maandenVeer Haarlem H ad verten I ItN J Van 1 tot 3 regel» L75: tedere regel meef 35 cent». Reclame» 60 cent» per Bf «o de dorpen in den omtrek waar een Agent gevestigd ia (keen der gemaoutp) 157*4- Franco per poat door Nartrrbnil 1 aboonement B—Bffc rabat. Twaaffrtntenm-adrerteotttn raa Vraag cc Aanbod ran 1 tot 4 Mgata 00 CaatT ƒ3 87*6 Afaooderlifkc nmnmere/0.15. Ge8h«tresrd Zooda^blad, voor Etawtem en Omstreken/OJ7*6t iraooo p. post fOtB H per pteatteog, dte regel meer 13 Cents k eootaotbaitea hid Arrondwaement dabbele prijr- Directfe, Redactie an Administratis Groot. Hoototreat tt, Poot-Giro 38814 UITGAVE DER ICY. LOURENS COSTER D»iAkeu> Z. B. SpnaJrne 12. Tdrfooo 10122. 12713. Telefoonnummers: Direct» 19082, Hoofdrodawtae 18054. Redact!» 10808 en T pemvanny w p.w p^FPrBOfW Bfflanrtoog voor Santpoort, VeUen. VeAaeo-Noord, Draalden, Administratie 10724 en 1482S. HocdHraJ—t—ROBERT PEEREBOOM Diiahataei kei feweg 2, Velven, ToW. SXL EEN DIAMANTEN BRUIDSPAAR. PIT NUMMER BESTAAT UIT ZESTIEN BLADZIJDEN. eerste blad AGENDA Heden: WOENSDAG 19 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Het Vereenlgd Too- neel (Verkade en Verbeek) „Het Ade laarsjong", 8 uur. Sdhouwburg Jansweg: Buitengewoon Matinée, Prof. Ben-Ali-Libi, Humoris tisch goochelaar., 2.30 uur. Gem. Concertgebouw: Nazorg Bazar voor de Ver. „Haarlemsche Werkinrich ting". 25 en 810 uur. Cinema Palace: „Ein Walzertraum". 55-30 en 8 uur. Luxor Theater: „Het Roode Littee- ken". 2.30 en 8 uur. Rembrandt Theater: „Cohen's en Kel ly's in Parijs". 7—9; 9.1511.15 uur. Matinée 2JÏ0 uur. Standaard Theater: „Broadway Nach ten"; „De juffrouw van de Telephoon", 2.30 en 8 uur. Kleverpark: 5de Gem. Openluchtcon- jeert. Haarl. Tramfanfare. 810 uur. DONDERDAG 20 SEPTEMBER Stadsschouwburg: Het Vereenlgd Too- Deel (Verkade en Verbêek) „De Straf- Baak Mary Dugan", 8 uur. Gem. Concertgebouw: Nazorg Bazar voor de Ver. Haarlemsche Werkinrich ting". 25 en 8—10 uur. Groote Kerk: Orgelconcert George Robert, 34 uur. Bioscoopvoorstellingen. verkeersweg velsen—amsterdam. SPOED WORDT BETRACHT. Naar wij vernemen zal de aanbesteding van de aarden baan voor den nieuwen verkeersweg Velsen—Amsterdam van Zijkanaal E tot het dorp Velsen reeds in den loop van de maand October plaats yinden. 20.000 verduisterd. RIJKSKLERK TE OUDEN BOSCH AANGEHOUDEN. Te Oudenbosch (N.B.) is dezer dagen aangehouden zekere P. v. A., rijksklerk aldaar. Hij wordt er van verdacht gedu rende een tijdvak van omstreeks tien jaar eich aan verduisteringen te hebben schuldig gemaakt ten bedrage van ver moedelijk f 20.000. aldus de Tel. Verden week Dinsdag kwam bij den officier van Justitie te Breda onge vraagd mededeelen, dat er abusievelijk fouten in zijn boeken waren geslopen De officier adviseerde hem ook zijn su perieuren hiervan in kennis te stellen, terwijl hij bij de marechaussee wel voor een onderzoek zou zorgen. De rijksklerk heeft echter dit advies niet opgevolgd. Tot Woensdagavond is hij „zoek" gebleven. Dien avond ver scheen hij echter per auto weer te Oudenbosch, waar hij by den opper wachtmeester van de marechaussee een en ander over de abuizen mededeelde. Vervolgens hfeeft hy kans gezien Ouden bosch weer te verlaten, om Donderdag avond weer in Oudenbosch terug te kee- ren. Dezen keer werd hij ingerekend. Na nog lang zijn onschuld te hebben volgehouden, heeft hü Zondag bekend. De verdachte, die gehuwd is en vader van drie kinderen, was bijna 25 jaar bij het rijk in dienst en genoot vertrouwen. de opleving van curasao. GEEN FINANCIEELE HULP MEER NOODIG. Onze Haagsche correspondent schrijft: Naar ik verneem zal dit jaar de Kamer geen beschouwingen houden over Curacao. Niet kunnen houden, wijl de economische opleving daar zoo sterk is, dat geen beroep op de financiën van het Moederland noodig is. De begrooting van Curasao heeft daarom thans, opge maakt door de Koloniale Staten en vast gesteld door den Gouverneur, alleen de bekrachtiging noodig van een Konink lijk Besluit. Nu 58 jaar al woont het echtpaar' Waleveld in de buurt van de Korte Hof straat waarvan 32 jaar ruim in die straat zelf op no. 4. Geen wonder, dat het lief en leed gedeeld heeft met de andere bewoners. Dat de buren weder- keerig meeleven met de oude luidjes blijkt wel deze dagen, nu Christiaan Gerardus Waleveld en Catharina Luy- tes hun diamanten bruiloft vieren. Zondag zijn de bruidsdagen ingegaan, 7 October is „de dag". De buren hebben gezorgd, dat ieder die de Korte Hof straat passeert 't weten zal, dat er een diamanten bruidspaar is. Overal han gen de vlaggen uit, er is een groote eerepoort op den hoek van de straat ge maakt en aan den anderen kant komt er nog een bij. Na hun werk geven de buren er graag een heelen avond aan om den boel op te tulgen, slingers van groen en bloemen hebben zij van huis tot huis gehangen, zoodat de heele EEN KOOPMAN OVERLEDEN. Op de Reguliersgracht te Amsterdam geraakten Dinsdagmiddag twee koop lieden aan het vechten. Een van hen, een bewoner van de Moddermolensteeg kwam daarbij te vallen en krwam met zijn hoofd op een sinaasappelenldst te recht. Door den geneeskundigen dienst werd hij naar het Israëlitisch Zieken huis vervoerd. In den loop van den dag is hy aan de gevolgen overleden. Omtrent dit droevig voorval verneemt de N. R. Ct. nog. dat er reeds geruimen tijd wryving bestond tusschen den koop man W. en den bewoner van de Regu liersgracht die tegen eerstgenoemde steeds „Jood" riep. Gisteren is deze in zie op betreurenswaardige wijze geëin digd, doordat de bewoner van de Regu liersgracht geweld gebruikte en den koopman een slag -onder den kin gaf, waardoor deze vermoedelijk al direct het bewustzijn verloor. Met liet vaststellen van de doodsoorzaak wordt ook rekening gehouden met het feit, dat achter het slachtoffer een kist stond, waarover hij, nadat zijn tegenstander hem een slag gaf, is gevallen. De 34-jarige dader is aangehouden. de asphalteering der spaarnwouderstraat STAGNATIE IN HET VERKEER De asphalteeringswerken in de Spaarnwouderstraat vorderen snel. Het gedeelte tusschen de Poort en de brug over den Burgwal komt heden, Woens dag gereed. Alleen het breede gedeelte bij de Amsterdamsche Poort, werd nog om de verkeersstoornissen zooveel mo gelijk te beperken, intact gelaten. Maar nu is het ook opgebroken om het zoo snel mogelyk te asphalteeren. Daar vindt het verkeer eenige stag natie, omdat slechts de halve weg- breedte beschikbaar blijft. De politie re gelt daar het verkeer. Maar ook dat stuk komt waarschijnlijk nog deze week ge reed. In het gedeelte tusschen Burgwal en Anthoniestraat is men bezig met uitgra ven en het walsen van het puinbed. De Spaarnwouderstraat heeft door het nieuwe, moderne wegdek, een geheel ander aanzien gekregen en de bewoners zijn er terecht trotsch op. de natuurramp op portorico. ONLUSTEN. NEW YORK. 18 SEPTEMBER (Reu ter), Uit San Juan op Portorico wordt gemeld, dat er ernstige onlusten zijn uitgebroken. Het Roode Kruis is begonnen met het uitdeelen van levensmiddelen. Er zijn thans verscheidene schepen, geladen met voedingsmiddelen en kleeren, op weg naar West Indië. straat er vroolijk uitziet, en de bruid en bruidegom er schik in hebben, t Is ook geen kleinigheid, een diamanten brui loft! Als je die kan vieren ben je niet jong meer. De bruidegom is 80 jaar en de bruid 79. De laatste jaren laat de gezondheid van „Opa" wel wat te wen- schen over; als je ook je leven lang hard gewerkt hebt, en zes kinderen groot gebracht! Moeder Waleveld voelt zich nog goed, zij maakt nog heele wandelin gen, als het werk er haar den tyd toe laat, want zij heeft de stoelenmattery van haar man voortgezet. Die brengt echter niet veel meer op, en de oude luidjes zouden best een feestgave kun nen gebruiken. De buren hebben al wat bij mekaar gebracht, 't Is te hopen, dat de feestdag zelf onbezorgd gevierd kan worden. Wie zoo'n lang werkzaam hu welijksleven achter den rug heeft ver dient dat wel. IS VERPLAATSING DER SMEDERIJ NOODIG? In 1913 werd op het duin terrein van onze wateleiding een nieuwe smederij gemaakt. Voorheen was de smederij ge vestigd onder het kantoorgebouw, maar het werd wenschelijk geacht om die naar een vrij terrein te verplaatsen. Die toestand werd tot 1924 besten digd. Toen kwam er een plan om de smederij weer onder het kantoorgebouw te vestigen, waarvoor evenwel een ver bouwing noodig was. Van uitvoering dier plannen is niets gekomen, omdat uit de kringen van het personeel waar schuwende stemmen tot de kamer van B. en W. doordrongen, die betoogden, dat het niet te verdedigen zou zijn om in een tijd van bezuiniging tot die niet strikt noodige verbouwing te besluiten. De quaestie kwam toen in het Georga niseerd Overleg, met het gevolg, dat het nieuwe smederij-plan van de baan ging. Nu 4 jaar later ligt evenwel opnieuw een dergelijk plan op tafel. Men wil de smederij weer onder het kantoor gebouw vestigen, opdat het gebouw waarin nu de smederij staat voor ma gazijn-ruimte kan worden benut. Dan zal het noodig zijn om het kantoorge bouw aan de voorzijde van het machine gebouw uit te breiden. Bij elkaar zal deze verbouwing onge veer f 10.000 kosten. Naar wij vernemen zal ook thans de vraag opgeworpen worden, of uitvoering noodzakelijk is. Er wordt namelijk be toogd, dat het ongewenscht is om de smederij onder het kantoorgebouw te brengen. Het moet voor den smid, die nu over een goede werkplaats beschikt, niet aangenaam zyn om steeds 2 Meter onder den bega.nen grond te moeten wer ken. Bovendien moet het materiaal steeds door de stookplaats naar beneden gedragen worden en na bewerking weer van beneden naar boven. Verder- wordt beweerd, dat het geen aanbeveling ver dient om een smederij naast een ma chinekamer te maken, daar het stof van de werkplaats slecht is voor loopen- de machines. Waarom is het niet mogelijk zoo werd gevraagd om de smedery te laten waar die nu is, maar het onder gedeelte van het kantoorgebouw voor magazijn in te richten. Dan zou het ook niet noodig zijn om f 10.000 verbouwingskosten uit te geven. Naar wij vernemen zal dese quaestie eerstdaags in een vergadering van de Waterleidingcommissie uit den gemeen teraad ter sprake komen. De zaak gaat blijkbaar buiten den ge meenteraad om, de bedrijven beschik ken over potjes waaruit zulke uitgaven buiten de begrooting om betaald kun nen worden. spoorwegbotsing NEGEN ARBEIDERS GEDOOD. ROME, 18 September (B.TA) Aan het station van Sassano is een rangee- rende wagon op een goederentrein ge- ioopen. Negen arbeiders werden gedood, velen gewond. in het water. 't Is September, de vacanties Zijn voor allen weer gedaan, Ook in belde parlementen, Vangt het werken weder aan. En, zooals ook telken jare, In den laten zomertijd. Wordt weer met de Staatsbegrooting. 't Nederlandsche volk verblijd, Lange reeksen groote cijfers. Met veel nullen (voor de lijn), Toonen, dat in zulke dingen, Ook een klein land groot kan zijn; En je gluurt niet zonder angste, Naar de plek waar een getal. Je moet zeggen of het saldo, Nog nadeelig wezen zal; En je vindt, voor Vieegnentwintig, Batig saldo acht millioen, Tjonge denk Je, met. zoo'n potje, Is toch nog wel wat te doen; De beslissing zou ik zeggen, Die berust bij 't parlement, Als dat populair wil worden. Geeft het strakjes dividend, Neen, zoover zal het niet komen. De minister waarschuwt al. Dat hy deze acht millioentjes. Makkelijk verwerken zal; Goed, als hU die dure duiten. Dan ook maar met zorg besteedt, Het zou wel wat zonde wezen, Als men die in 't water smeet In het water? Lees dan verder. Wat doet hij er strakjes mee? Acht millioen ten dienste van de Demping van de Zuiderzee! P. GASUS. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN voor Wij hebben er al eerder de aandacht op gevestigd, dat de politie te Bloemen- daal en te Heemstede over het algemeen geluk heeft by hot opsporen van inbre kers. Het gebeurt nog al eens. dat misdadi gers deze welvarende gemeenten uit kiezen om hun slag te slaan. Te verwon deren is dat niet. want over het alge meen is de bewaking van uitgestrekte villawijken voor de politie moeiiyk, van welke omstandigheden de dieven profijt trachten te trekken. Maar meestal weet de politie de da ders te achterhalen. Dit komt natuurlijk doordat zij -- zoowel te Bloemendaal als te Heemstede over goede speurders beschikt, maar eenig geluk is daarby ook wel in het spel. Ook nu blijkt dit weer Het is al weer meer dan twee weken geieden, dat de Bloemendoalschc politie op Zondagmiddag een man arresteerde op liet erf van een onbewoonde villa, waar hy niets te maken had. Biykbaar wilde hy inbreken. Dat was een goede vangst. Uit het onderzoek kwam al spoedig vast te staan, dat de aangehouden Duit scher schuldig was aan een serie inbra ken die de laatste maanden in Bloemen daal en Heemstede gepleegd waren. Bij oen van die inbraken, namelijk in dc tij del yk onbewoonde villa van de f amilie Laan is heel wat gestolen, niet alleen juweelen, maar ook gouden en zilveren voorwerpen, alsook een bedrag van ruim 50!) gulden aan contanten Voor liet onderzoek naar de inbraken te Heemstede werd de Duitscher overge geven aan de politie aldaar, Een van de bewyzen. dat men den gezochte te pak ken had. was wel, dal. hil handschoenen droeg, dis bij een van de inbraken te Heemstede gestolen waren. De Heemsteeds inspecteur de heer Kemper was het met den Bloerncndaa'- schen Commissaris den heer Hiemstra eens. dat het duidelijk was dat de Duit- schor, als hy uit Rotterdam op stap ging om in onze omgeving in te bre ken. niet alleen op stap ging. Hy moest een kameraad hebl>en. Het gelukte aan den heer Kemper het signalement van den vermoedelijken mede-dader machtig te worden. Dit werd naar alle steden en dorpen verspreid, ook naar liet buitenland. Nu meldde „Het Laatste Nieuwst uit Antwerpen: „Maandagnamiddag werd door twee agenten van den Antwerpschen speur - dienst een persoon ontmoet in de Ana- lingsteaat, wien spersoonsbeschryving overeenstemde met de geaochte. De man werd in het bezit bevonden von de h. o. v. HET KOMENDE SEIZOEN. Het bestuur der .Haarlemsche Or kestvereniging" berichtte ons de plan nen voor het komende seizoen. De volgende noviteiten staan op hot programma: Bach: Brandenburgsch concert en concert voor 2 piano's. Coreül: Con certo grosso, Hiindel: Concert voor alt viool. Mozart: Haffner serenade. Bruck ner: le Symphonic. Ravel: Shóhérazade. Roussel: Pour une féte de Printemps. C. Cui: Suite. Fauré: Suite. Cr. A H. von Bruckcn Fock: Suite. H. And r lessen: Concert voor orgel en orkest. Géaa Frld: Celloconcert. BArlOkRapsodie. Medewerking is reeds toegezegd door de volgende solisten: Mia Peltenburg. Berthe Seroen. Anna Ibald, Louis van Tulder (zang). Louise Wijngaarden, Sepha van BeinumJan sen, Jos de Clerck. Francis Koene, Eduard von Zathureczky (viool. Ferd. Leidner (altviool). Willem en Hendrik Andriessen, George van Renesse, Géxa Frld, Eduard van Beinum (piano) en H. Palotai. Henk van Wezel (cello). de wegen in haarlemmermeer. DE VERDERE PLANNEN. In verband met den aanleg van pri maire wegen In Haarlemmermeer, ver nemen we dat vanwege den Provincialen Waterstaat ook het andere gedeelte van den Spaarnwouderweg van den Sloter- weg af in de richting naar den Hoofd weg onder handen is genomen, zoodat het wel te verwachten is, dat de tenuitvoer legging van dit groote werk nog vóór den komenden winter zijn beslag krUgt, Het aantal klachten over den slech ten toestand van den Kruisweg een der drukste verkeerswegen tusschen Heemstede, Hoofddorp en Aalsmeer wordt zóó groot, dat het. indien aan de uitvoering van het plan tot ver nieuwing van dezen weg niet zeer spoedig wordt begonnen, alleszins aanbeveling zou verdienen, wanneer, ter voorkoming van ongelukken, deze weg alvast voor het openbaar verkeer werd afgesloten. identiteitspapieren op naam van Oor- lenius David. Er werd echter vastgesteld dat de papieren vervalscht waren. Ze kere nadere uanluldingcn in de per soonsbeschrijving van den aangehouden man wijze er op dat hU wel degelijk de gezochte man is, in verband met de Ju- weelendicfstallen by Haarlem De verdachte werd ter besclükkii* van het gerecht gesteld in afwachting van het verder onderzoek". De Justitie te Haarlem heeft een tele gram uit Antwerpen ontvangen, dat van de aanhouding kennis gaf. Daarop is de hoor Kemper onmldde!- lUk naar Antwerpen vertrokken, HU is nog niet terug, zoodat thaaw geen nadere mededeelingen te doen zyn. Wel weten wij, dat te Antwerpen ook nog een Nederlander aangeohuden is, namelyk zekere D. S. uit Haarlem. Hij wordt verdacht '."an de bekende Inbraak eenigen tijd geleden te Bemiebroek ge pleegd. Daar zyn een groote collectie gouden en zilveren voorwerpen gestolen, alsook andere voorwerpen van waarde. Er moet geen samenwerking bestaan hebben tusschen den Duitscher en zyn kameraad en den te Antwerpen gear resteerden S. Door de aanhoudingen die nu hebben plaats gehad zyn de bedrijvers van een groote serie inbraken te Bloemende®!, Heemstede en Bennebroek achter en grendel gekomen. De inbrekers hadden een flinke bult gemaakt. Dat, S. tc Bennebroek veel gouden en zilveren voorwerpen stal, schreven wfl hierboven reeds Eveneens, dat de Duitscher en zlln vriend te Bloe mendaal. namelijk ten huize van de fa milie Laan, een goeden slag sloegen. Het blijkt evenwol, dat ook in het eind van Augustus by de inbraken te Heem stede veel gestolen ls. Wil vinden op de rechercholijst o.a. do volgende voor werpen: een gouden overhemdsknoopje met diamantjes, twee gouden manchct- knoopen, een gouden horlogeketting, een gouden medaillon, drie gouden schakel armbanden. twee gouden broches, een gouden halsketting, drie gouden oor knoppen, één met diamant, een gouden dameshorloge, een zilveren halsketting cn een zilveren broche met Juweelen. Het is nog niet bekend of de politie er al in geslaagd is om een gedeelte van dc gestolen goederen op te sporen. In Nederland is nog niets gevonden, maar het is niet onmogelijk, dat men te Ant werpen iets op de aangehouden inbre kers gevonden heeft. De politieman uit Bloemendaal cflo ook naar Antwerpen is gegaan, vertoeft daar ook nog. DE VERHOOGING VAN DE SPOORBAAN. Het goederenstation ook op hoog niveau. BREEDE VIADUCTEN BIJ WESTERGRACHT, PIJLSLAAN, MUNTERSLAAN EN ZANDVOORTSCHELAAN. DE LUCHTBRUG DER E. S. M. ZAL VERVALLEN. Eénigen tijd geleden hebben wij reeds Uitvoerige bijzonderheden medegedeeld over de aanhangige plannen tot verdere •verhooging van de spoorbaan. In het nieuwe uitbreidingsplan van Haarlem is door Openbare Werken ge rekend op een verdere verhooging van ds spoorbaan en wel van de Brouwers vaart tot voorbij de Zandvoortschelaan. In het tijdschrift voor „Spoor- en Tramwegen" wordt er aan herinnerd, dat omstreeks 1907 dus ruim 20 jaar geleden met een bydrage der gemeen te Haarlem van f 501.800 de werken tot tot het maken van een verhoogd spoor wegstation gereed kwamen, waarvoor de plannen in de gemeenteraadsvergade ring van 22 Med 1901 waren goedgekeurd. Hierdoor werd de stad bevrijd van de buitengemeen hinderlijke overwegen, waarvan die aan den Jansweg, den Kluisweg en den Zijlweg wel de meest hinderlijke waren, terwijl de lage draai brug over het Spaarne ernstige bezwaren voor de scheepvaart opleverde. De ge heele spoorbaan ten noorden van de stad inclusief het nieuwe station werd toen gebracht op een peil van 5 m. -f AP. waardoor de verschillende wegen met viaducten onder den spoorweg kon den worden doorgevoerd. Na het viaduct over de Brouwersvaart daalt de baan weder tot het straatpeil, zoodat aan de Westergracht, waar zich teen ter tijd nog de stopplaats „Leidsche straat" be vond, de baan weder met een kruising a Öiveau kon worden gepasseerd. De ontwikkeling van de stad en het verkeer waren toenmaals nog geenszins zóódanig, dat er reden was de verhoogde baan weder Zuidwaarts door te trekken. Ondanks grooten tegenstand van de Ka mer van Koophandel en van vele Haar lemsche nijveren werd aldaar op het ter rein aan de Westergracht als onderdeel Van de groote plannen het plaatselijk goederenstation en rangeer-emplacement gesticht, dat daar na het gereedkomen van het verbindingsbaantje van de lijn Haarlem—Uitgeest met de iyn Haar lem—Leiden uit een oogpunt van spoor wegexploitatie zeer gunstig gelegen is. Vooral in de laatste jaren vertoont de gemeente Haarlem, welke n& de laatste annexatie een inwonersaantal van byna 120.000 inwoners heeft gekregen, een ge weldige uitbreiding in zuidelijke rich ting, zoodat het zich nu reeds laat aan zien dat de steeds drukker wordende overwegen als Pijlslaan en Zandvoort schelaan in de toekomst als kruising niveau niet meer zullen zyn te handha ven. Het gemeentebestuur van Haarlem heeft toen aan de spoorwegen verzocht om plannen voor het omhoog brengen van ditbaangedeelte te ontwerpen om te voorkomen, dat als later uitvoering van dit werk noodzakelijk wordt, de spoorbaan geheel zou zijn ingebouwd en het werk dus niet dan door het afbreken van geheele huizenreeksen zou kunnen worden uitgevoerd. Door de spoorwegen is een dergelijk plan opgemaakt, waarby niet alleen de spoorbaan van km. 18 tot 22, doch ook het geheele emplacement aan de Westergracht op hoogniveau moet worden gebracht. De gemeenteraad van Haarlem heeft zooals onze lezers weten, besloten, dat de gronden, die voor dit plan noodig zy. voor zoover zij althans gemeente-eigen dom zyn, aan de spoorwegen zullen wor den overgedragen, terwijl de gemeente tegen nader overeen te komen voor waarden in eigendom zal verkrijgen eenige overhoeken welke volgens dit nieuwe plan voor de spoorwegen niet meer noodig zijn en die de gemeente noodig heeft voor het voltooien van haar stratenplan en het verbinden van de Van Oosten de Bruynstraat met de Leidsche buurt. Nader kan worden medegedeeld, dat in de plannen ruime viaducten gedacht zyn, aan het einde van de Westergracht, in de Pijlslaan, de Munterslaan en voor al in de Zandvoortschelaan. De E. S. M. welke thans met een brug over de spoor, baan heen klimt, zal er later met een viaduct onderdoor worden gevoerd. Daardoor zal het dan ook mogelyk zijn dat de smallen weg langs de Leische- vaart, waar de tram de bocht maakt naar de brug, verbreed wordt. Dat zal op zichzelf reeds een zeer groote verbete ring zijn. Wanneer deze werken eenmaal tot stand zullen zijn gebracht, zal dit voor het in exploitatie brengen van de uit gestrekte gronden ten westen van de spoorbaan tussch enden Zijlweg, de Els- woutslaan en de Zandvoortschelaan een ware uitkomst zyn. Dan wacht Haarlem hier nog een belangrijke uitbreiding der bebouwing. Het staat evenwel nog niet vast wan neer de werken tot verhooging van de spoorbaan zullen worden uitgevoerd. Vermoedelijk is dit niet in de aller naaste toekomst, want wij wezen daarop reeds eerder er wordt nu pas een station aan de Zandvoortschelaan, gebouwd, dat alleen voor de lage baan dienst kan doen. Als de spoorwegen van plan waren de verhooging van de baan zeer spoedig uit te voeren, zou wel het bouwen van dit stationnetje daarop- i gerekend zyn. noodlottig gevecht te amsterdam. ons waterleiding bedrijf. DRIE INBREKERS AANGEHOUDEN. De bedrijvers van een groote serie inbraken in Bloemendaal, Heemstede en Bennebroek. HOE GROOT DE BUIT WAS.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 1