PUROL BIJUENLANDSCH OVERZICHT HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG I OCT. 1928 DE 7e OCTOBER TE WIENER-NEUSTADT T/t" ueensche kabinet. ENGELSCHE CRITIEK OP HET VLOOT- COMPROMIS. De open deur in Mandsjoerije. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Wat rijn Snuffelgraag en Knagelijntje blij. U bent de gezelligste dikke kok, dien ik ooit ontmoet heb, jubelde Knaag en vóór Haroen er op verdacht js hangt zij al aan zijn nek. Hou cp, jammert Haroen, bij de baard van de-n Pros feet, ik krijg het benauwd.Verlos me van dit lastig meubelstuk, Snuf...* Maar dat is allemaal komedie van den dikken kok. Als Knagelijntje eindelijk losgelaten heeft dansen de drie gezworen kameraden als dollen in de ronde en ze zingen luidkeels„Ibrahim gaat nooit verloren, falderalderiere, falderalde- riere, Ibrahim gaat nooit verloren, faldcralda; ralderaldcra...- T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Hoe zal het Zondag 7 October te Wie. ner-Neusbadt gaan? De communistische optocht is veibo. dan, maar alle teekenen wijzen er op dat de oommunisten zich by dit verbod niet zullen neerleggen Zal de voorspelling van Prof Ude uit Graz bewaarheid worden en de 7e Oc tober .massamoord" beteekenen? De communisten hebben nu een pro clamatie verspreid, waarin zii opwekker. tot een spoorwegstaking, om den bur gerwachten reisgelegenheid te ontne men, zoodat de optocht der burgerwach ten zal mislukken. De pacifistische vereenigingen hebben een protestbyeehkomst gehouden tegen de betoogingen op 7 October, zy namen met algemeene stemmen een profces: aan, waarin zy van de regeering eischen dat dcae alles in het werk zal stellen om de ootochten te verbieden, en hei verbod te handliavëfc. Minister Slebsager. Gemeld ls dat Slebsager, de Deenscli: minister van handel, was afgetreden wegens meeningsversohlllen mot de an dere leden van het kabinet over de moeilijkheden waarin do Privatbank is geraakt. Dit bericht blijkt niet geheel juist, zoo meldt de N. R. Crt. Weliswaar heeft Slebsager ontslag gevraagd doch op aan dringen van den eersten minister Mad sen Mygdal heeft hi.1 zich bereid ver klaard, voorioopig ln functie te blijven n.l. totdat zal zijn geblu.ien of de Pxi va:bank al dan niet te redden is. Slebse ger had de bank met steun van part; culiere zijde en van staatswege op d. been willen houden, doch zijn ambtgc- nooten konden zich daarmee niet ver eenigen. VLIEGRAMP. MAJOOR PENZO GEDOOD? Eon ïtaliaansch m arine -watervïie g tuig, dat van Spitsbergen terugkeerd en waarin zich dirie officieren en twee meoaniciens bevonden, vloog boven dc Rhóne-vallel, toen de machine op twee K.M. ten zuiden van Valence ten einde een onweer te vermyden plotseling van richting veranderde en in botsing kwam met een electrisohe geleeding. De machine stortte in de Rhóne. De drie officieren werden door de rivier meege sleept; de twee mecaniciens zijn licht gewond. Er worden nasporingen gedaan ten einde de officieren te vinden, die waarschyniyk geelectrocuteerd zijn. Daar de Itallaansche vlieger majoor Pen zo, als laatste van Spitsbergen is te ruggekeerd en dezer dagen de terugreis naar Italië heeft aanvaard, is het zeer waarschyniyk, dat het zijn machine is, die door een ongeluk ls getroffen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct*. per regeL Engeland en Amerika's antwoord. Hét Amerikaansche antwoord in za ke de door Frankrijk en Engeland voor gestelde vlootover eenkomst heeft in Engeland niemand verrast, naar de Tel uit Londen verneemt. Er werd na de commentaren dier laatste weken nier anders verwacht dan dat de Ver. Sta ten zouden weigeren haar als basis voor verdere besprekingen over beperking der bewapening ter zee te aanvaarden. Een groot deel van de pers maakt er de Britsche regeering dan ook een verwijt van dergelyke voorstellen, die zoo wei nig kans hadden om ln Amerika adhae- sie te vinden, te hebben gedaan. Scherpe critiek zoowel van links als van rechts wordt ook od de regeerins .ingeoefend wegens de geheimzinnigheid niet betrekking tot deze overeenkoms betracht, een geheimzinnigheid, zoo wordt gezegd, die met de publicatie var het Amerikaansche antwoord nog nie: is opgeheven. Terwijl andere steeds he: gebruik meebracht om tegelijk met cc antwoordnota de oorspronkelijke mede- deellnig, waarop het antwoord betrek king heeft, te publloeeren, werd di; :.hans nagelaten. Zwitserland en Italië. In strijd met de met Zwitserland be gaande overeenkomsten erkent Italië .-riet meer de toeristenkaarten en de spe clale vergunningen voor het grensver keer. Italië heeft weer den algemeener pasdiwang ingevoerd. Tegen dozen maat- -gel, die zonder voorafgaande kennis geving is genomen, zal de Zwitsarschc regeering te Rome onverwijld protes: aanteekenen. TREINBOTSING. 1 ACHT DOODEN. Tusschen de stations Baena en Ja valquinto (Spanje) heeft een botsing plaats gehad tusschen een' sneltrein, die uit Andalusië kwam en een sneltrein die naar Algeciras ging. De twee loco motieven werden bijna geheel verwes* Een wagon eerste klasse werd versplin terd.. Er zyn acht ïykem uit de puin- hoopen te voorschijn gehaald: voorts zijn 19 personen gewond, van wie zeven ernstig. MééR ITALIANEN! EEN WAARSCHUWING VAN MUSSOLINI. In Italië is bezorgdheid gewekt dooi de gestadige afneming van het geboorte- cyfer Aan dezs bezorgdheid heeft Mus solini uiting gegeven in een door hem geschreven artikel in het maandblad „Gerarchia". Hiermede is het wacht woord, dat gedurende eenige jaren was: de eisch om grooter gebied, veranderd in een pleidooi voor de nakomelingschap opdat Italië in staat zal zijn het ge bied, dat het reeds bezit, naar behoo- ren te ontwikkelen. In de ontwikkeling van zijn stelling verklaart de Duce, dat. tenzij er iets gedaan wordt om den vloed naar de ste; den te stuiten, men vroeger of latei- overweldigd zal worden door de zwarte en gele rassen van Afrika en Azië. Hy vraagt wat een nieuw China van 400-000-000 inwoners, geconcentreerd in een vereenigden staat, kan beteekenen voor de toekomstige geschiedenis van het Westen. Het antwoord leek hem zoo vereclirikkeiyk duidelijk, dat hij niet de moeite nam een dergeiyk rhetorische vraag te beantwoorden. Gel Uke gevolgtrekkingen maakte hy met betrekking tot Rusland, waar „on danks oorlog, epidemiën, bolsjewisme en massa-executies" hot geboortecyfers altissimo is. Ten slotte wendt de Duce zich tot Italië. Hy stelt vost. dat Italië van een geboortecijfer van 38 per 1000 in 1885 afgezakt is tot een cUfer van 27 per 1000, het sterftecyfer ofschoon vermin derd, niet in de gewenschtc mate ls af genomen. Gedurende de eerste zes maanden van 1927 is er een absolute achteruitgang in geboorteaantal vastge steld. vergeleken met dezelfde periode van het vorige jaar. Bovendien is een absolute vermindering geconstateerd in Zuid-Itnlië, Niet alleen is er niet langer een evenwicht in de geboorten", zegt de Duce, „doch het aantal dooden overtref', het aantal geboorten; de wiegen zyn leeg en de kerkhoven worden grooter." Als Italië niet op de een of andere wij ze er in slaagt dezen neerwoartsehen stroom te stuiten, dan zal alles was ge daan is of gedaan zal worden voor dc fascistische revolutie nutteloos zyn, om dat op een zeker moment de velden, de scholen, de garnizoenen, de schepen er. de fabrieken geen mannen meer zullen hebben". Na de uitspraak van Hegel aange haald te hebben, dat „Wie geen vader is, is geen man", beëindigt Mussol in: zijn artikel, zeggende dat er levens onderhoud is voor minstens 10 mltBoen inwoners meer in Italië, er prcfetisci bijvoegende: zestig millioen Italianen zullen bet. gewicht van hun massa er. hun macht doen gevoelen in «ie geschie denis van de wereld. EINDE DER STAKING BIJ DE „SCHELDE". DE VOORSTELLEN VAN PROF. AALBERSE AANVAARD „Het aannemen dezer voorstel len kost „Do Schelde" twee ton". In de vergaderingen, Vrijdag te Vlis- singen gehouden, zyn dcor de arbeiders de voorstellen van den ryksbemiddelaar prof. mr. P. J. M. Aalberse aangenomen, waardoor de staking by de Koninklyke Maatschappy „De Schelde" eindigde, daar deze voorstellen reeds aangenomen waren door den Metaalbond. De aanvankeUjk door de arbeiders ge stelde eischen waren loonsverhooging van 3 tot 5 cent naar de verschillende klas sen, drie vacantieedagen met behoud van Icon en doorbetaling van het volle loon op Christelyke feestdagen. Wat de loonsverhooging betreft, heb ben de arbeiders aanvankelyk reeds toe gegeven, vroegen zy 2 tot 3 cent, met een gemiddelde van 21/2 cent. Thans zal een loonsverhooging van 1 cent over de geheele lyn plaats vinden, met dien verstande, dat periodieke ver hooging doorgaat. De moderne arbeiders 'hebben niet vast willen houden aan hun lateren eisch van 2 cent verhooging. De arbeiders krygen voor 4 1/2 dag va- cantle met behoud van loon, dus 112 dag meer, dan geëischt was. Hier by is echter de restrictie gemaakt, dat in een jaar waarin geen dividend uitgekeerd wordt, de arbeiders anderhalven dag zullen moeten inhalen. Tot de aangenomen voorstellen behoo- ren ook nog: doorbetaling van loon op Christelyke feestdagen, compensatie voor de verkorting der werkweek van 50 op 48 1 uur met ingang van 1 Januari a.s., ter wijl van arbeiderszyde geen bezwaar zal worden gemaakt tegen overwerk gedu rende de eerste zes maanden. In de bewuste vergadering van Vry- dag heeft de heer P. Danz nog medege deeld, dat volgens de brochure van den heer Goedkoop, den voorzitter van den Metaalbond, de eischen der arbeiders f 161.000 kosten. De directie kan niet verder gaan dan f 78.000. Maar de heer Danz heeft berekend, dat de voorstellen, van den Ryksbemiddelaar rond twee ton kosten. Het ls dus f 40.000 meer dan ge- eischt werd. Hy concludeerde: „Wy hadden misschien meer kunnen bereiken, maar kunnen met genoegen op dit succes terugzien." MAASTRICHT'S BRUG BEHOUDEN. ER KOMT EEN TWEEDE. In de Vrydag gehouden vergadering van den gemeenteraad van Maastricht heeft de voorzitter meegedeeld, dat op 26 September B. en W een onderhoud gehad hebben met de ministers van Wat-eretaat en van Financiën, over de wyze, waarop de door de regeering ge vraagde som van f 566.700 voor de Maas brug zal worden betaald. Het voorstel om die som te betalen in 40 annuïteiten tegen een rentevoet van 3 pet., met een toegevoegde clausule, dat die rentevoet verhoogd wordt, indien in eenig kalen derjaar de off.cleele rentevoet: hogoer dan 51/2 pet. zal zyn. te beginnen op 31 December van het jaar, waarin het werk is afgeleverd, is gisteren door den mi nister aangenomen, behoudens goed keuring door den ministerraad. Dit voorstel heeft de gemeenteraad van Maastricht aangenomen met 22 tegen 7 stemmen. Er wordt op aangedrongen, dat nu de gemeente dezen zwaren last op haar schouders neemt, ook een spoedige afwer king van de brug en der onderhanden zijnde werken aan het Juliana-kanaal zal plaats hebben. De voorzitter deelde nog mede, dat nu de gemeente deze bydxage verleent, het ryk een gedeelte der Oude Maasbrug zal afbreken en vernieuwen en 't overige gedeelte restaureeren. Daarenboven zal 't een nieuwe brug bouwen en de wonin gen afbreken, die zullen moeten verdwU- nen ten behoeve van de toegangswegen tot de nieuwe brug. Het voorstel werd tenslotte aangeno men. Tegen stemden de katholiek-demo cratische fractie en de heer Michon van de Katholieke Staatsparty. UIT DE OMSTREKEN IJMUIDEN. NEUTRALE ZIEKENVEREENIGING. In de in het gebouw voor Christelyke Belangen gehouden ledenvergadering van de Neutrale Ziekenhuisvereeni- ging herdacht de vice-voorzitter, Pastoor L. Rinkel den overleden voor zitter Ds. W. Luikinga., die het initia tief tot de oprichting der vereeriiging heeft genomen. Zijn naam, aldus spre ker, zal onvergeteiyk aan de geschiede nis der Neutrale Ziekenhuisvereeniging verbonden biyven. De secretaris, de heer G. Voet, deed eenige mededeelingen omtrent de tot nu toe verkregen resul taten. De voorzitter deelde mede, dat het bestuur bezig is, te trachten uitbreiding te geven aan het aantal specialisten van de polikliniek. Het bestuur hoopt, spoedig een kinderarts te kunnen aan stellen. Verder is het in bespreking met een internist. Het bestuur deed daarna het voorstel tot oprichting van een Middenstands- Ziekenfonds. dat geheel onder beheer der vereeniging zal staan, maar waar van de administratie zal worden onder gebracht bij een maatschappy. Het be stuur verkreeg machtiging, deze zaak ter hand te nemen. De bedoeling is een ziekenfonds op te richten met vrije artsenkeuze. BLOEMENDAAL. BLOEMEND. REDDINGSBRIGADE, De Reddingsbrigade houdt op Woens dagavond 3 October een ledenvergade ring. De commissie, welke naar Katwyk geweest is ter bijwoning van de demon stratie met den „Tom" zal rapport over deze demonstratie uitbrengen. Naar aanleiding hiervan zal uitgemaakt wor den of dc Brigade werk zal maken var. 't aanschaffen van zulk een Tom. Ver der komen aan de orde: Win tercam pagne (oefeningen in Stoop's Bad en Verbandcursus), verkiezing van een be- sturslid en van een lid der Technische Commis.e (vacature Wapstra). GEMEENTERAAD. Er wordt een openbare vergadering van den Raad der gemeente Bloemen- daal gehouden op Donderdag 4 October 1928 te 14 ure Cs namiddags 2 uur) in het Raadhuis te Overveen. De agenda luidt: T. Ingekomen stukken. 2. Benoeming voorzitter en leden der Commissie, bedoeld by art. 54 lid 1 der Gemeentewet. Financieele commissie: (aftredende leden de heeren Luden, Dorhout, Mees Schulz). Benoeming leden der commissiën, be doeld by art. 54, lid 2. der Gemeente wet. Commissie voor Publieke Werken, (aftredende leden de heeren Prinsen- berg en de Waal Malefijt). Commissie voor Onderwijs; (aftredende leden de heeren Bornwater en Hogenbirk). Commissie voor sociale belangen; (aftredende leden de heeren de Clercq en Noorman). Commissie voor de Bedrijven; (aftredende leden de heeren Hogenbirk en Kremer). Benoeming leden der Commissie, be doeld by art. 166 der Gemeentewet: Commissie voor de Strafverordeningen; (aftredende leden de heeren Bomwater Luden en Dorhout Mees). Benoeming voorzitter en leden der Oommissie, bedoeld bü art. 57 der Ge meentewet. Commissie voor de Brandweer; (aftredende leden de heeren Laan, Cassee en Verdegaal). 3. Benoeming leden der Commissie van toezicht L. O. 4. Benoeming onderwijzeres in de nut tige handwerken aan school A. 5. Verleening medewerking ingevolge art. 72 L.O.-wet 1920 voor uitbreiding van de school der schoolvereeniging Aerdenhout-Benüveld. 6. Verhuur jachtrecht op de terreinen by de Brouwerkolk. 7. Extra-aflossing van geldleenin- gen. 8. Verhooging crediet voor werkver schaffing. 9. Verleening crediet voor het leggen van een tweede waterleidingbuis naar Aerdenhout. 10. Voorstel tot verhooging van het crediet voor bouw van een clubhuis voor de B.V.C. ,-Bloemendaal" tot f 10.000. 11. Ontheffing bepalingen der Bouw verordening. ZANDVOORT. BEGRAFENIS A. A. SCHIEKE Groot was de belangstelling by de be grafenis van den heer A. A. Schieke, as sistent by den stationsdienst, die Woens dag plotseling in den leeftyd van 59 jaar is overleden. Onder de vele bloemen en kransen, welke de lykbaar dekten, merkt enwij kransen op van het stationspersoneel, van de afdeeling Zandvoort der N. V. van Spoorwegpersoneel, van welke afdeeling de overledene een der oprichters was, van de afdeeling Zandvoort van de S. D. A. P. en een krans van een aantal foren sen, de dageiyksche reizigers, die den heer Schieke zoozeer waardeerden. Aan het graf werd het woord gevoerd door den stationschef, den heer de Noode den onderstationschef, den heer Fundt, door den heer Muller, namens het hoofd bestuur der Nederlandsche vereeniging en door den heer Van de Molen, voorzit ter van de Zandvoortsche afdeeling der S. D. A. P. Een zoon dankte de aanwezigen voor de eer aan het stoffelijk overschot van zün vader bewezen. VLIEGENPLAAG EN STANK Door de bewoners van Plan Noord is tot den Raad het verzóek gericht om mede te werken tot bestrijding van de vliegenplaag en stank, verdwijning of verbetering van de toestanden op de Entos. daar hierop afval, mest, dierlyke overbiyfselen worden neergeworpen. De vanwege de gemeente doodgemaakte honden worden op de vuilnisbelt gewor pen .zonder dat maatregelen worden ge nomen om de ïyken te begraven. Het ge volg is dat het aantal ratten daar toe neemt. DS. H. C. VAN DEN BRINK Woensdagavond 3 October a.s. om 8 uur hoopt. Ds. H. C. van den Brink, pre dikant te Zandvoort, die het beroep naar Leiden aannam, van zyn gemeente af scheid te nemen in het kerkgebouw aan de Bxederodesfcraat te Zandvoort. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Doos 30-60 en 90 ct Tub* 80 cl Bij Apotk co Drogtne. SCHEEPSBERICHTEN Alphacca, 28 Sept. v. Bahia, B.-Ayres n. Rotterdam. Almkerk p. 28 Sept. 16 u. Suez, Rot terdam n Sydney. Agamemnon, 28 Sept. 700 myi v. Li zard, Cuba n. Duinkerken. Alcyone, p. 28 Sept. Madeira, B.-Alres naar Rotterdam. Breedyk, 28 Sept. te Suez, Java naar New York. Bali, 28 Sept. v. Sabang n. Belawan Deli. Brielle, 29 Sept te Amsterdam van Antwerpen. Bintang, 28 Sept. te Singapore van Seattle. Drechtdyk, 26 Sept. v. Cristobal, Rot terdam n. de Pacifickust. Djember 28 Sept. 17 u. v. Newcastle o. T. n. Hamb. Deli p. 28 Sept. Finisterre, Batavia n. Rotterdam. Delfland, 26 Sept. v. Seccondee naar Freetown. Enggano, 28 Sept. v. Suez, Amsterdam n. Java. Fauna, 27 Sept. v. Freetown naar Sherbro. Helder. 27 Sept. v. Bordeaux, Amster dam n. W.-Afrika. Hoogkerk, 27 Sept. v. Perim, Bombay n. Rotterdam Johan de Witt p. 28 Sept. Ouessant, Amsterdam n. Batavia. Jagersfontein, 27 Sept. v. Mombasa n. P-Soedan Beira n. Rotterdam. Kambangan, 29 Sept. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Karimata, 29 Sept te Amsterdam v. Batavia. Maasdam p. 29 Sept. Vlissingen, Rot terdam 1. v. Antwerpen n. New Orleans. Moerdijk p. 27 Sept. Scilly, Antwerpen n. de Pacifickust. Menado, 28 Sept. 21 u. v. Triest, Ba taria, n. Rotterda.nl. Oldekerk, 28 Sept. te Sjanghai, Am sterdam n. Wladiwostock. Oranje Nassau, 29 Sept. 's ochtends te Plymouth verwacht, W.-Indië naar Amsterdam. Patria, 28 Sept. 12 u. v. Marseille Rotterdam n. Batavia. P. C. Hooft, 23 Sept. v. Genua, Bata via n. Amsterdam. Prins der Nederlanden, 24 Sept. van Singapore, Amsterdam n. Batavia. Rietfontein, 27 Sept. v. Suez naar P.-Soedan, Amsterdam n. O.-Afrika. Rij perkerk, 29 Sept. v. Hamburg naar Antwerpen. Oberon, 27 Sept. v. Kingston J. naa: Santiago. Randfontein. 28 Sept. te Dar-es-Sa- laam v. Zanzibar. Rotti, 29 Sept, te Suez, Batavia naar Amsterdam. Reggestroom, 29 Sept. te Lome ver wacht. W.-Afrika n. Amsterdam. Tsir.bora, 29 Sept. v.m. te Rotterdam v. Batavia. Tjikarang, 26 Sept. te Hong Kong v. Batavia. Ulysses, 28 Sept. v. Santa Marta naar Maracaibo. V. Rensselaer, 23 Sept. v. Curasao a. Pto. Cabello. Zaanland p. 28 Sept. Fernando No- ronha, Amsterdam n. Buenos Aires. Alhena, 29 Sept. n.m. v. Rotterdam n. Hamburg. Bilderdijk p. 29 Sept. Vlissingen, Ant werpen n. Hamburg. Haarlem v. Chill, 1. v. Calais, 30 Sept. te Amsterdam verwacht. Koudekerk. 20 Sept. n.m. v. Rotterdam li. Eombay. Kota Gede, 29 Sept. n.m. v. Rotter dam n. Batavia. Leerdam, p. 29 Sept. nun. de Azoren, Tampico n. Rotterdam. Maasdam, 29 Sept. 16 u., v. Boulogne, Rotterdam n. New Orleans. Meerkerk, 29 Sept. n.m. v. Rotterdam, n. Hamburg. Madoera, 28 Sept. te Belawan, Bata via n. Amsterdam. Stuyvesant, 29 Sept. v. Amsterdam n. Hamburg. Venezuela, 1 Oct. nun. te Plymouth verwacht Port Limon n. Amsterdam. Veendam, 29 Sept. v, New York naar Rotterdam. Vlieland. 29 Sept. v. Amsterdam naar W.-Afrika. Waterland. 29 Sept. v. Hamburg naar Amsterdam, TADI0-PR0GRAMMA DINSDAG 2 OCTOBER. HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door net Trio Sjouwerman. 3.00—4.00 Kniples. 6.00—7.15 Concert door het kwartet Rentmeester. 7.1s7.45 Lezing door Mr. P. J. Dam. De nieuwe wet op de N.V.'s. 8.00—8.30 Boekbespreking door Dr. G. W. Oberman. 8.309.30 Orgelconcert door J. G. van Doorn. Mevr. Joh, W. Wiirtz— Boerenbrink, zang. 9.3011.00 Concert door het Om* roepaorkest onder leiding van Nico Treep. Aart Gremme, tenor. 10-05 Persber. HUIZEN. 340.9 M. (Na 6 nur 1870 M.) (Uitsluitend K. R. O.-uitzendlngen) 12.30—1.30 K.R.O. Lunchmuziek doof het Trio Winkels. 5.306.30 Dinermuziek. Gramo» foonconcert. 6.307.00 Esperantoles. 7.007-30 Cursus Latijn door Leo Speet (voor 1-, pinners). 7.308.00 Cursus Latijn door Leo Speet (voor gevorderden). 8.00—8.30 Spr.: M. van Monniken* dam: Enkele technische kenmerken der moderne muziek. met klavier illustr. 8.30 Concert. Harmoniever. „Excel* sior", dir. P. Swager. DAVENTRY 1600 M 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Concert (alt, tenor, piano). 1.20220 Orkestconcert. 2.45 Bericht voor visschers. 2.50, 3.20 en 3.35 Muziekles. 3.50 Muziek. 3-55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4-35 Lezing: Sir Fr. Drake. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Moderne Engelsche poëzie 6.35 Nieuws. 6.5O Muziek. 7.05 Schubert's piano<duetten. 7-20 Lezing: Paris. 7.35 Muziek- 7.45 Lezing: Jane Austen. 8.05 Concert. De militaire kapel. H. Blrke, sopraan. J. Buckley, b. riton. (8.208.50 Lezing: Industry and Ia» beur). 9.30 Muziekles. 9.50 Nleuwsber. 10.10 Nonsense»programma, van Birtle in the Briar. 10-5512-20 Dansmuziek. -ARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 12.502.10 Orkestconcert 4055.O5 Concert. Orkest en solisten 9.0511-20 „Lakmé", opera van L. Dclibcs. Orkest, koor cn solisten. LANGENBERG, 469 M. 12.30 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconcert. 6056.50 Nieuwe symphonische operamuziek, S.20 „Rund um die Arena", epsi» sodes uit het circus en variété. Dr. Jaretzki, W. Kulisch. K. Knaack, H. Probst, Orkest. K5NIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN) 12-205.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6-208-05 Lezingen. 8.20 Concert. Orkest en R. Lichten; stein. R. Koppel. 9.20 Moderne gedichten door G. Eysoldt. 9.5O Lezing: Deutsche Missions» arztliche Tatigkeit in Südchina. 10.05 Lezing. Der deutschc Anteil au der tropenmedizinischen Forschung HAMBURG. 395 M. 4.35 Voorlezing, 6.20 Orkestconcert. 8.20 „Hamburger Leiden", klucht in 5 acten van J. Stinde. Daarna tot 11.20 Cabaret. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6-50 Trioconccrt. 3-3510-35 Fragmenten van „De klokken van Corneville", opera van Planquette, In qualiteit gelijk aan de beste 10 cents sigaren Massaproductie uit de fabrieken der O. HOUBAER Co., AMERSFOORT in alia algaronwfnkolS verkrijgbaar GEMENGD NIEUWS.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 12