GHOBOTRA I va n spit Klo osterb alsem f zoo goed" HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 2 OCT. 1928 UIT DE OMSTREKEN. ZANDVOORT. GEMEENTERAAD. De Raad der gemeente Zandvoort ver gadert op Donderdag 4 October 1928, des namiddags 7.30 uur ter behandeling van de volgende agenda: 1. Ingekomen stukken. 2. Vaststelling van het kohier der Straatbelasting. 3. Vaststelling van het kohier der Bouwterreinenbelasting. 4. Voorstel om garant te blijven voor een rijks voorschot, onder waarborg van 2e hypotheek ten behoeve van den bouw van 13 woonhuizen en 1 winkelhuls door de N.v. Aannemers en Handel Mij. „Lenicor". 5. Verzoek van de Bouwvereeniglng „Eendracht maakt Macht' om een speel terrein aan de Potgieterstraat te stich ten. 6. Regeling der werkzaamheden van een Commissie voor verhuur gemeente- woningen. 7. Reclame tegen een aanslag in de belasting cp tooneelvertooningen en an dere vermakelijkheden. 8. Vaststelling van een verordening betreffende de handhaving van orde en tucht op de openbare scholen. 9. Wijziging reglement op de Volks- baden. 10. Vaststelling le suppl. begrooting der Ziekenhuiscommissie vcor 1928. 11. Voorstel om aan een gemeentewerk man nog een half jaar ziekengeld uit te keerer. 12. Benoeming van leden en plaatsver- vsr."er.de leden der Schoonheidscom- m."ie. 13. Voorstel tot in gebruik geven van een schoollokaal. 14. Voorstel tol overplaatsing van den Schoolarts van Schooi A naar Schoo! D. 15. Voorstel om meer leerlingen in de eer?te klasse der ULO.-School toe te laten tot aan de Kerstvacantie 1923 dan bepaald Is. 16 Voorstel tot gratis in gebruik ge ver van gemeentegrond en tot afraste ring van dat terrein. 17 Voorstel tot ruiling van grond. 18 Verzoek van de bewoners van de O os ter. en Koningstraat om een open terrein aldaar te vrijwaren van stui ven. 19. Voorstel om machtiging te ver- Ier:. -n tot aan-T-'Mng v9n tijdelijk per sonen1 voor hei Voorbereidend Lager Ond< wijs. 23 Benoeming van personeel voor bc V 'gonderwijs voor den cursus 1928- irr9. 21. Behandeling Belastingreclames. SCHADEVERGOEDING. Het lid van den Raad van arbitrage voor de bouwbedrijven ir. Nederland, de heer B. J. Oucndag heeft bindend advies uitgebracht ter zake het verschil tus- schen L. ten Brceke, aannemer te Zand voort en de Gemeente. Eerstgenoemde vroeg een schadever goeding van ruim drie duizend gulden in verband met het te iaat afleveren van het terrem. waarop hij een remise mei twee bovenwoningen aan den Belt- weg heeft gebouwd. Geadviseerd wordt f 1361 aan den heei ten Broeke uit te keeren met een rente van 7 pet van 24 Maart 1928 af. STEUN BIJ WONING BOUW. B. en W. stellen den Raad voor te voidcen aan het verzoek der aannemers- en handelsmaatschappij „Lenicor" te Zandvoort om steun bij den bouw van 18 woningen en 1 winkelhuis op Plan- Noord. Voorgesteld wordt de gemeente aansprakelijk te stellen voor de betaling van de verschuldigde rente en aflossing van een door het rijk te verleenen 2e hypotheek en eventueel verlies op het bedrag van deze verleende 2e hypotheek voor de helft door de Gemeente te doen dragen. VERPLEEGKOSTEN. In verband met meerdere verpleegkcs- ten ook ten opzichte van leden, aange sloten by de werklledenvereeniging „On derling Hulpbetoon" verzocht de zieken huiscommissie den Raad om by supple- toire begrooting nog een bedrag van f 4500 beschikbaar te stellen en daarvan dadelijk f 2000 uit te keeren. aangezien kr.snilddclen ontbreken en loopende reke ningen moeten worden voldaan. SCHOOLARTSEN. B. en W. stellen voor den heer C. J. Tichelaar als schoolarts over te plaat sen van school A naar school D en aan de school voor U.L.O. geen schoolarts meer aan te stellen, daar volgens het ad vies van den gemeentegeneesheer, dr. Gerke, een schoolarts aan de UX.O.- school ak totaal overbodig moet worden beschouwd. VOETBALTERREIN. B. en W. stellen voor in verband met. het verzoek der voetbalclub „de Zee meeuwen" om tusschen de Potgieter straat en het bestaande voetbal terrein van genoemde sportclub een stuk grond af te staan voor sportterrein met be paling o.m. dat het terrein op verzoek b:nnen vier weken moet worden ont ruimd. BEWAARSCHOOL. Voorgesteld wordt om zoowel voor hoofd van de gemeentelijke bewaarschool als voor gediplomeerde onderwUzers aan die school voorlooplg slechts tydelijke benoemingen te doen. om gelegenheid te hebben naar de geschiktste personen uit te zien. VERVOLGONDERWIJS. Aangezien de cursus voor vervolg onderwijs 1 October aanvangt, stellen B. en W. den Raad voor voor die cur sus te benoemen: H. Poots, mevr. P. C. Bruinsma Hollcnberg en mej. M. C. Teekman. allen te Zandvoort. HÏLLEGOM. GUNNING SLACHTHUIS. Door B. en W. dezer gemeente is be sloten den bouw van het Openbaar Slachthuis op te dragen aan de firma van der Poll te Bodegraven. BEVERWIJK. INSTITUUT VOOR ARBEIDERS ONTWIKKELING Vastgesteld is het winterprogramma van de afd. Beverwijk van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling. 8 October openingsavond met Willem van Capellen; uitsluitend werken van Heyermans. 25 October Alb. Hahn Jr. over het sverk van z'n vader. Met lichtbeelden. 8 November Ds. J. D. van Calcar On derwerp: „De verzorging van het kind". 13 November V/. v. d. Vail. Onder werp: „de Grondbeginselen van het So cialisme". 22 November Theo J. Thijssen. Onder werp: „Mobilisatieherinner.ngen". 27 November W. v. d. Vall (vervolg). 11 December W. v. d. Vall (slot). 10 Januari 1929 J. W. Mathyssen. On derwerp: „Moscou, Weenen en Rvme". 24 Januari R. J. Zuidema. Onderwerp- „Het groote probleem". 7 Februari L. J. Vonk. Onderwerp. „Waar te leven vreugde is". 14 Februari Andrles de Roza. Onder werp: „Begraven of verasschen?" 21 Maart Ds. J. D. van Calcar over „Meyntje Gyzen's Jeugd" 4e deel. 4 April J. G. van Zanten over Ba- menwerking tusschen school en huls". HET MARKTTERREIN. NIEUWE VERKEERS- EN STANDPLAATSREGELING. Om een einde te maken aan den dik- wUls chaotischen toestand in het ver keer tijdens den aanvoer van groen ten op het terrein van de gemeente lijke groentenmarkt heeft de haven- en marktmeester, de heer Ph. v. d. Koik op verzoek van Burgemeester en Wet houders een nieuwe verkeers- en stand- plaatsrégeling entworpen. Uitgegaan is van het denkbeeld, dat gedurende de markturen, dus van 1—5 uur des middags, de Meerstraat slechts in één richting mag worden bereden. nJ. van dc Gasthuissteeg naar de Blok- steeg. De Gasthuissteeg mag in beide richtingen bereden worden, de B'.oksteeg en de Nieuwstraat alleen van de Meer straat af Gedurende de markturen zullen slechts in enkele gevallen wagens tot het ter rein der veilingen worden toegelaten tot het afladen van artikelen; het op laden, behalve van leeg fust, is geheel verboden; hiervoor zUn aparte plaatsen aangewezen evenals voor auto's, paardenwagens en karren. De gedeelten van liet marktterrein tot heden in gebruik by de firma Kluf; en Tervoort en den heer Chr. Duyn, be nevens die, welke door enkele kleinere kooplieden zyn ingenomen, worden af gebakend door witte -strepen, betzy ge verfd of van tegels. Tusschen de verschillende marktter reinen zullen doorgangen worden open gehouden naar de booten. Het gemeentebestuur is voornemens de nieuwe regeling 1 November a.s. by wyze van proef in te voeren. KATHOLIEKE KRING. Door het bestuur van den Katholie ken Kring is het winterprogramma voor het seizoen 1928—1929 samengesteld. Op Vry'dag 26 October as. vindt een op voering plaats van „Haar andere man" door de N.V. Het Sohouwtooneel, direc tie Adr. v. d. Horst en Jan Musch. Vrydag 8 Februari 1929 wordt door hetzelfde gezelschap opgevoerd „Het Faillissement" van Björnson met Hubert Laroche als gast in de hoofdrol. Om trent een derde uitvoering worden nog onderhandelingen gevoerd. Evenals ver leden jaar zullen ook ditmaal weer twee „vrooiyke avonden van kleinkunst" wor den gegeven, nl. op 21 November met Clingc Doorenbos, een tweede op een nader vast te stellen datum. Donderdag 13 December vindt een ontwikkelings avond plaats, met prof. dr. A. Besse- mans, als spreker over „Het standpunt der positieve wetensohap tegenover het spiritisme". BLOEMENDAAL. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeeseter en Wethouders van Velsen 2yn o.a. de navolgende bouw vergunningen verleend: aan den Kerkeraad der Gereformeer de kerk te Santpoort tot het bouwen van een kerk met kosterswoning aan de Er.schedélaan, aldaar; aan A. Kluft te IJmuiden tot het bouwen van een dubbele woning aan den Ryksstraatweg Velsen—Santpoort; aan J. Ruysenaars te Velsen, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den wykfTstraatweg, aldaar; aan J. Rooker te IJmuiden tot het bouwen van 5 woonhuizen en 1 woon winkelhuls met garage, aar. den Ooster duinweg hoek Evcrtsenstraat, aldaar; aan de N.V. Aannemers Maatschappy „Velsen" te IJmuiden, tot het bouwen van een garage aan de Gerard Doustraat aldaar. BENNEBROEK. R.-K. SCHOOL Door den architect Nic. J. Nijman te Heemstede is namens het R.K. School bestuur te Bennebroek aanbesteed het bouwen van een 5-klassige school met gymnastieklokaal en bïjbehoorende wer ken. Ingeschreven werd door: Schiphorst en Philips. Haarlem, 54.150: Venhoven en Evers, Heemstede, 54.800: D. van Buren. Bloemendaal, 55.868; C. A. M. Jorckbloedt. Heemstede, 56.400; A. M. W. v. Sambeek. Heemstede, 58.800; Aann.-My. Noord-Holland. Heemskerk, J 58.985; Gebr. v. d. Putten, Heemstede, J 59.800; M. Hoogervorst, Alkmaar, 60.134 W. Thunissen, Heemstede, 60.900; J. P. A. Nelissen, Haarlem, 61.990; J. Vooges. Heemstede f 62670; Fa. N. Ccblens en Zn., Haarlem f 63000; W. Bunnik, Amersfoort, f 64.500; Th. M. v. Deursen, Haarlem f 64996; N. J. Tromp Overveen f 65100; Jac. Schuit, Egmond a/d Hoef f 68000; Gebr. Broertjes, Heem stede f CS689. HEEMSTEDE. NIEUWE INSTRUMENTEN VOOR „EENSGEZINDHEID" Ter gelegenheid van het 25-jarig ju bileum van de HVumonie „Eensgezind heid" zyn in den loop van den zomer gelden ingezameld om het corps nieuwe instrumenten te verschaffen. Aangezien vele instrumenten met het corps jubi leerden, was een vernieuwing wel eens uoodig. Op inteekenlijsten werd voor een bedrag van duizend gulden geteekend En al konden alle instrumenten niet vernieuwd worden, dat was ook niet hee- lemaal noodig, het allemooózakelykste werd voor dit bedrag gekocht, en de in gebruik blyvende instrumenten konden grondig worden nagezien. De bekende firma W. Hampe te Amsterdam leverde de instrumenten, die van Fransche fa brieken komen. Hoe mooi ze er uit zien kan ieder gaan zien, die zich de moeite getroost, langs de etalage van Van Dort'; Bloemenmagazyn, Raadhuisstraat 12, te 'oopen. Er zijn 18 nieuwe instrumenten 4 moeten nog komen. Het schitterende metaal en het glan zende ebbenhout met de glinsterende kleppen en ringen maakt tusschen de bloemen in de etalage een buitengewoon mooien indruk. „Eensgezindheid" kan met het nieuwe materiaal weer vooruit, het bestuur is daarom de burgery zeer dankbaar, dat zy de mogelijkheid daar toe schiep. LEZINGEN Dezen winter zal vanwege de C. H Kiesvereeniging een drietal lezingen wor den gehouden. Vrydag a.s. zal de eerste plaats hebben in het Lokaal voor Chr. Belangen aan den Voorweg. Ds. D. Crom- melin, oud-zendingsconsul, iemand die Indië door en door kent, zal dan spreken over: „Hoe staan wy als Nederlandsche Christenen tegenover Jong-Indië?" Op nader vast te stellen datum zal Jhr. Van de Poll, wethouder van Heem stede spreken over de gemeentelyke hulshouding. Het 2e Kamerlid de heer Tilanus zal spreken over ..Anderen en wy". VERKOOP SOBRIëTASBLOEM De verkoop der Sobriëtasbloem ten jute der R.K. drankbesti-yding, die hier Zaterdag heeft plaats gehad, heeft op gebracht f 131,47. SANTPOORT. TOONEEL. Nog zelden zagen wij het ln „Zome- lust" by een uitvoering van de tooneel- vereeniging „Ons Genoegen" zoo vol, als dit by haar eerste uitvoering in dit sei zoen het geval was. We vermoeden, dat het genoegen by dit eerste optreden we- derkeerig is geweest. De dames en hee- ren vonden het natuuriyk prettig, dat de zaal zoo goed bezet was en de aanwezi gen hebben ongetwyfeld genoten van het aardige spel onzer plaatsgenooten. „Ons Genoegen" was dezen avond niet ongelukkig in haar keuze geweest. Het tooneelspel in drie bedrijven „Plicht bo ven Liefde" was, hoewel er een eenigs- zins dramatisch tintje aan zat, niet zoo ..vreeselijk" sentimenteel, als we dat zoo vaak gezien hebben by stukken voor het dilettanten-tooneel en het biyspél „De Aardschok" bevatte gezonden humor. In „Plicht boven Liefde" maakten we kennis met een commies, die zyn a.s. schoonvader van smokkelary verdacht. Toen zijn vermoeden zekerheid werd, liet hy huiszoeking doen. aldus zyn plicht hooger dan de liefde stellend, 't Gevolg was 'natuurlijk verwijdering tusschen hem en zijn meisje. Hij schenkt via twee tusschenpersonen den vader van zyn ge wezen meisje een som geld, groot ge noeg, dat deze de boete, waartoe hy ver oordeeld is, kan betalen. Wanneer z'n meisje dit later verneemt, viert de liefde hoogty. Een byzonder woord van lof voor haar kranige vertolking komt zeker den da mes Rensen, Schipper en Kok toe. Haar spel was zeer natuuriyk, niet in t minst dat van mej. Schipper als het jonge meisje. Van de heeren bon ons het spel van de heeren Zaal en de Graaf het best bekoren. De heer G. Bierman had ook vele goede momenten, doch gaf den Duitschen luitenant onvoldoende weer. Na de pauze werd opgevoerd „De Aardschok". Er is braaf gelachen can de wyze, waarop drie leden van het sterke geslacht een .slippertje" trachtten te maken. Maar ook om den „steenkouden blik" van de echtgenoote en schoon mama, die de blik nl. het noodig maakte, dat brillen 'tegen sneeuwblind heid werden opgezet. Zoo ooit, dan was dit eerste optreden een succes voor „Ons Genoegen". TURNVEREENIGING „SANTPOORT". Maandagavond hield bovengenoemde vereeniging een huishoudeiybe vergade ring. Er werd besloten aan de vaardig- heidsproeven van den Kennemer Turn kring deel te nemen. Voorts werd be sloten onderlinge wedstrijden te organi- seeren voor leden en adspiranten. De eerste uitvoering zal plaats vinden tegen eind November. Voorts zal zeer waarschijnlijk nog een liefdacligheidsuit- voering gegeven worden. De oefenavonden zullen, behoudens goedkeuring van B. en W. worden ge houden op Woensdag (dames en meisjes) en Donderdag (heeren e. jongens), In de commissie tot het aanwerven van donateurs namen zitting de heeren Schweitser, Tabernal en Van Donselaar. HAARLEMMERMEER INBRAAK. Ongenoode gasten hebben zich 's nachts door inklimming toegang ver schaft tot de woning van den timmer man V. naby Bennebroek in Haarlem mermeer. Het geheele huis werd doorsnuffeld. De dieven zyn vermoedeiyk in hun werk gestoord geworden, want er werd niets vermist. In denzelfden nacht werd by den heer R. een transportryviel ontvreemd. LADELICHTERS J By den caféhouder de G. te Nisuw- Vennep alhier is, terwyl de bewoners even afwezig waren dc lade gelicht. De dief cf dieven hebben onopge merkt hun slag kunnen slaan. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Voor de deur van zijn buis is Vader in een diepzinnig gesprek gewikkeld met Ali ben Ge- sjochte over de duurte van de spekzwoorden. Wat hoor ik toch? vraagt Vader plotseling. Het zal een bruiloft zijn. Edele vriend, ant* woordde Ali. Bij zoodanige gelegenheden is men gewoon om het luchtruim met ijdclc klan» ken te vullen. Ja, maar, 't is net of ik de stem van Kna- gelijntje hoor, bromt Vader. Ik moet er toch het mijne eens van hebben. En met zijn pijp nog in zijn voorpoot snelt hij naar de plaats desonhcils. Zijn lieve schatten van kinderen hebben vast weer wat uitgehaaldAnders zouden ze de boel niet op stelten zetten...,. BLOEMENDAAL. VEREENIGING VOOR JEUGDWERK Zaterdagmiddag woei de vlag op de terreinen van de Vereeniging voor Jeugdwerk aan den Vyverweg en -en gTOot aantal jongens en meisjes wachtte met omgeduid op het oogenblik. dat dc lieer Dankbaar bekend zou aken, wie in aanmerking kwam voor een prijs voor de best onderhouden tuintjes gedu rende dezen zomer. De heer Dankbaar roemde de jongelui, die van een braakliggend terrein zoo'ri mooien hof hadden gemaakt. Dit zou evenwel niet mogelijk geweest zijn. zon der de hulp van de heeren I eeker. Puister en Renoud, aan wie de heer Dankbaar een woord van dank bracht evenals aan de jury. mevrouw H. J. PuisterKiers en de '..eeren J. P. Clau sing en Joh. Mey. In October en November zullen de tuinen open zUn van 22.30 uur op Za terdag voor het afhalen van groenten enz. De eerste prijs werd toegekend aan Jaap Brussaard. Verder kwamen voor een prijs in aanmerking: Arie B-elhou- wer, Elly Hofstede, Lucy Hofstede, Aki Kroon, Ans Beekman, Cor Bruinis Al- bert de Kruif, Adrianus Rutte, Jo Dank baar, Auke Voerman, Gerrit Waanders, Jan Mey. Er waren 53 deelnemers. De prijzen bestonden uit nuttige ge bruiksvoorwerpen. IJMUIDEN. WINTERLEZINGEN GEBOUW VOOR CHR. BELANGEN In het komende seizoen zullen in het Gebouw voor Chr. Belangen wederom een 4-tal lezingen gehouden worden, n.l. op 5 October door Prof. Dr. P. A. Die penhorst, Amsterdam over „Multatulï de Opstandige", op Vrydag 30 October door Ds. C. W. Coolsma, Groningen over „Vondel en de Bijbel", op Vrydag 18 Januari 1929 door Prof. Dr. M. van Rhyn, Utrecht over „Een wandeling door de Evangeliën" en op Vrydag 8 Februari 1929 door Ds. G. W. C. Vunde- rink, Zeist over „Droomen". PERSONALIA Ds. H. J. Dyckmeester te IJmuiden is beroepen v oor de Nederlandsch Her vormde Kerk te Hilversum. VISCHOMZET. De omzet in de ryksvischhallen te IJmuiden bedroeg in September van dit jaar 1.317.312 tegen 1.328.520 in Sep tember van het vorig jaar. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct5. per regel; Seem heerlijke chocoladepasteij S OP BROOD OF BESCHUIT Prijs per flacom f.1. SCHEEPSBERICHTEN Amazone 28 Sept. van New York naar Inagua. Amstelland 29 Sept. 21 u. van Monte video, Buenos Ayres n. Amsterdam. Alm en a 1 Oct. te Hamburg van Rot terdam. Aldabï p. 1 Oct. v.m. Ouessant, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alphacca 23 Sept, v. Bahïa, Buenos Ayres n. Rotterdam. Algorab 28 Sept. van Santos. Rotter dam n. Buenos Ayres. Alpherat p. 29 Sept. Teneriffe, Rot terdam n. Buenos Ayres. Bengkahs 28 Sept, te Singapore van Java. Bin tang 1 Sept. te Batavia van Seattle. Binnendyk 30 Sept. te Norfolk van Rotterdam. Baam p. 30 Sept. 18 u. 5 m. Dungeness n. Duinkerken, Chili naar Rotterdam. Baralt 29 Sept. van Cristobal naar Colombia (Ecuador). Blommersdyk 29 Sept. van Norfolk n. Rotterdam. Bovenkerk p. 30 Sept, Perim, Rangoon n. Rotterdam. Bilderdyb 1 Oct. te Hamburg van Antwerpen. Bennekom 28 Sept, te Talcahuano van Amsterdam, vertr. n. Corral. Breda 28 Sopt, te Corral van Val paraiso vefcr. n. Aantofagasta. Chr. Huygens p. 29 Sept. Perim, Am sterdam n. Java, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. 1 De venijnige steken in den FUg overvallen U onverwachts. Gri)p jb dadelijk naar Akkers Klooster - 4. balsem, welke tot diep in de weef- Isels doordringt, de pijn sdlt, op- hoopende ziektestoffen doet ver dwijnen. snel en grondig helpt. ,,Ceen goud f Crynssen 29 Sept. v Dover, Amster dam n. W.-Indië. Djember 30 Sept. te Hamburg van Newcastle o/T. Edam 29 Sept. van Havana, Rotterdam n. New Orleans. Glamorganshire 29 Sept. te Panama Pacifickust n. Rotterdam. Giekerk 29 Sept. te Genua, Beira n. Rotterdam. Generaal van Geen 30 Sept. te Ba tavia v. Rotterdam. Haarlem 30 Sept. te Amsterdam van Chili. Indrapoera 30 Sept. 12 u. van Port Said, Batavia n. Rotterdam. Insulinde 1 Oct. 11 u. v. Sabang, Ba tavia n. Rotterdam. Jas on 29 Sept. te Oallao van Amster dam n. Java. Joh an de Witt p. 1 Oct. Gibraltar, Amsterdam n. Java. Kambangan 30 Sept. van Port Said, Batavia n. Amsetrdam. Kota Gede p. 30 Sept. Ouessant, Rot terdam n. Java. Kota Inten p. 30 Sept. nm. Point ce Galle. Rotterdam n. Java. Luna 28 Sept. van New York n. La Guayra. Merauke 29 Sept. van Gibraltar, New York n. Java, Maasdam p. 30 Sept. Ouessant, Rot terdam n. New Orleans. Mars 29 Sept. van Guatemala naar Kingston. Meerkerk 1 Oct. te Hamburg van Rotterdam. Noorderdyk p. 30 Sept. de Azoren, Pacifickust n. Rotterdam. Oberon 20 Sept. .van Port au Prince n. Cap Haitien. Canje Nassau 30 Sept. 9 u. te Havre West-Indie n, Amsterdam. P. C. Hooft 30 Sept. v. Algiers, Batavia n. Amsterdam. Prins Frederik Hendrik 29 Sept. van Dover, Amsterdam n. West-Indië Prins der Nederlanden 29 Sept. te Batavia van Amsterdam. Rijperkerk 30 Sept. te Antwerpen v. Hamburg. Rotti 29 Sept. van Port Said, Batavia n. Amsterdam. Radja 30 Sept. van Amsterdam naar Java. Rondo 29 Sept. van Sabang naar Belawan DelL Rijnland 27 Sept. van Duala naar Victoria. Salaiwati 29 Sept. van Marseille, Ba tavia n. Amsterdam. Sumatra 30 Sept. te Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Siantar p. 1 Oct. 11 u. 16 m. Vlissingen Rotterdam l.v. Antwerpen n. Java. Stuyvesant 1 Oot. te Hamburg van Amsterdam. Salabangka 30 Sept. v. Foochow, Japan n. Rotterdam. Simon Bolivar 27 Sept. v. Barbados n. Trinidad. Saniarinda 29 Sept. te Fremantle v. Rotterdam. Texel 27 Sept. vail Duala naar Opobo. Tern ate 30 Sept. te Rotterdam van Hamburg. Telamon 30 Sept. van Puerto Plata, n. Havre en Amsterdam. Tjitaxoem 29 Sept. van Manilla naar Ohinwangtao. Tjerimai 29 Sept, 20 u. van Colombo, Rotterdam n. Java, Veendyk 30 Sept. van Genua, Rotter dam n. Calcutta. Vlieland p. 30 Sept, Dungeness, Am sterdam n. West-Afrika. Venezuela 2 Sept. van. te Plymouth verwacht. Port Limon n. Amsterdam. Vechtdyk 29 Sept, v. Lorenzo Marques n. Bara. Waterland 1 Oct. te Amsterdam van Hamburg. Zcelandia 30 Sept. 17 u. te en 20 u. van Oporto, Amsterdam naar Buenos Ayres. RADIOPROGRAMMA WOENSDAG 3 OCTOBER HILVERSUM, 1071 ftL 12.30—2.00 Lunchmuziek door het trio Sjouwerman. 3.00—4.00 Maak het zelf, cursus. 6.00—7.15 Dinermuziek door het kwar tet Rentmeester. 7.15—7.45 Gezondheidshalfuurtje door Dr. B. J. Th. Meurer: De beteekenis van het werk der vroedvrouw. 8.0011.00 Concert door het Omroep orkest o.l.v. Nico Treep. Lotti Muskens— Sleurs, sopraan. F. Belinfante, cello. Egb. Veen a. d. vleugel. 3.459.00 Een praatje over de A.VH.O, lessen. 10.00 Persber. HUIZEN. 340,9 M. Na 6 nor 1870 M. (Uitsluitend NCRV-=uitzendingen). 12.30—1.45 Concert R. A. v. d. Horst—. Bleekrode, piano. H. v. d. Horst Jr„ cello. H. Hermann, viooL 5.00—6.00 Kinderuurtje O.I.V. Mevr. J. v. d. Huls—Maan. Mej. A. dee Vries, zang. 7.007.30 Engelsche handelscorrespon dentie. 7.30—8.00 Declamatie door G. Staart» jes Nzn. 8.00 Concert in de Geref. Kerk te Rotterdam (Tidemanstraat). Sprs.: Ds. F. C. Meyster: Het verlorene zoeken. H. J. v. Wylen: Langs de wegen. P. v. d. Hoeven: Waar gaat het om? Ds. H, Knoop: Onderwerping. M. Schreuder. C. A. Streefkerk, orgel. Mej. Y. v. d. Heul, sopraan, C. Simonis, viool. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Ballade-concert (sopraan, ba riton). 12.50 Dansmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert. 2.45 Bericht voor visschers. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Engelsche poëzie. 3.50 Lezing: Looking backward, 4.05 Licht klassiek concert. E. Mars hall,, sopraan. Het Bronkhurst Trio. 5.05 Concert-orgel-bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Programma van Lady Tree. 6.35 Nieuwsber. 6.40 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Schubert's pianoduetten. 7.20 Gezondheidshalfuurtje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Mechanics In daily life. 8.05 Chopin-concert door A. Benja min, piano. 8.35 Vaudeville. Dansorkest en varië- té-artisten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuwsber. 10.10 „The man from Toronto", co- medie in 3 acten. van D. Murray, II.3012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 12.502.10 Klassieke kwartetten. 4.055.05 Concert. N. Briclot, piano. L. Radisse, cello. Orkest. 8.5011.20 Concert door het Sympho- nie-orkest. LANGENBERG. 469 M. 11.3512.15 Muziek voor scholen (ba riton, piano). 12.30 Mechanische muziek. 1.252.50 Orkestconoert. 6.056.50 Orkestconcert. 8.20—9.15 Concert door het Werag- orkest. 9.20 Paul Graener-avond. P. Graener. piano. M. Corapolla, sopraan. P. Grüm- mer, cello. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KüNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZESSEN). 12.505.20 Lezingen. 5.206.20 Orkestconcert. 6.203.05 Lezingen, 8.20 „Die Pilger von Mekka", kom. opera in 3 acten van Gluck. 10.5012A0 Dansmuziek. HAMBURG, 393 M. 11 20 Gramofoonmuziek. 4.35 Spaansche dansen voor orkest. 5.20 Cabaret. 6.20 Dansmuziek. 8.20 Ferd. Grogori-avond. Poëzie van den Arbeid. 9.20 Verdi-avond. Orkest en solisten. Daarna dansmuziek tot 11.20. BRUSSEL 509 M. 6.50 Trioconcert. 8.35 Orgelconcert. 9.2510.35 Kamermuziek. 5.20 Dansmuziek.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14