HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 3 OCT. 1928 UIT DE OMSTREKEN. VELSEN. RAADSVERGADERING Burgemeester Rykens presideert weer. Langdurige discussie over het stichten van een bcidsbeurs. Met algemccne ;;lcmmcn tot de Instelling beslo ten. Alleen de heer Vermeulen is er tegen. Dinsdagavond werd de raadsvergade ring van Velsen die de vorige week ge schorst werd, voortgezet Op den vcorjnttersstoel zetelt weer Burgemeester Rijkens, die van zijn va. cantie terug is. Bij het begin der zitting zijn afwezig de heeren Dunnebier en Handgraaf. De Arbeidsbeurs. Voortgezet worden de beraadslagingen over bet voorstel van B. en W. tot stich ting van een Arbeidsbeurs. In dc vorige zitting was verworpen een voorstel van den heer De Nobel, om het voorstel naar B. en W. voor na der advies te renvoyeeren De heer De Nobel oppert bedenkin gen tegen het voorstel, omdat verschil lende grootc firma's en bedrijven, zoo- als de Papierfabriek en de groote trans, pertbedrijven. er het nut niet van in zien. Volgens spreker is niet voldoende rekening gehouden met de geografische on economische samenleving. Intusschen hoopt hU. dat de wethouder voor so ciale aangelegenheden zal kunnen aan houden. dat een Arbeidsbeurs in Velsen noodzakelijk is. De heer Ten Broeke spreekt in te- genovergestelden zin. Er wordt in Vel sen hard gewerkt en er is overvloed van werk. Dat is reeds aanleiding genoeg om hier een Arbeidsbeurs te stichten, omdat die werkgevers cn werknemers lot elkaar brengt. Hij meent dat eer, Arbeidsbeurs hier tot bloei kan komen Spreker zal dus voorstemmen, als B. en W. willen toezeggen, dat de uitgaven beperkt zullen blijven zoolang het volle bedrag niet uitgegeven behoeft te wor den. Dc heer Schaar verklaart zich vóór liet voorstel van B. en W.; hij meent, dat een Arbeidsbeurs hier goea werk kan doen en helpend kan opt re. tien. Hij spreekt de verwachting uit, dat de groote lichamen er tenslotte niet meer vijandig tegenover zullen staan. De lieer Homburg is eveneens vóór liet voorstel, al wijst ook hij op den te, genstand, dien hot reeds heeft onder vonden. Spreker wil wel eens zien. oi hier dit plantje niet bot groei kan kc, men. HIJ vraagt ook. of het niet vren- s oh olijk zou zijn, de Arbeid sbeurs aan Maatschappelijk Hulpt>etcon te verbin den. De heer Van der Steen vraagt het woord. Do Voorzitter wil hem dit gaar ne verleenen, maar hij spreekt er toch zijn bevreemding over uit. dat thans een tweede lid van de Ohrist.»Hist. frac tic over deze aangelegenheid liet woord vraagt. Het is volgens spreker meer parlementair, dat over zulk een belang rijk voorstel één lid voor een fractie het woord voert, want het moet voor het eerste üd toch niet aangenaam zijn te moeten hooren. dat ook nog e:n ander lid van zitn fractie het woord vraagt, zoodat hjj den indruk moot krijgen, het niot goed gedaan te hebben De heeren moeten het echter, zegt spreker, zeil' maar weten, maar wcnscheliik zou hij het vinden, als het niet gebeurde, an ders komt men aan geen einde. Sprekrr stelt zloh voor, eens ernstig mot de hoe ren te zullen spreken, misschien zal het noodig zijn. om eens in de maand een avond bi! elkaar te komen uitsluitend voor de interpellaties cn vragen. De heer Van der Steen bepleit aanneming van hot voorstel van B. en W., al meent hij. dat er eenige wijzi gingen zullen moeten worden aange bracht. Hij meent dat niet voldoend; van te voren met de werkgevers is ge sproken. De heer Waterlander acht een Arbeidsbeurs van veel belang In een.ge meente met zooveel industrie als Velsen. ornaat vraa°- en aanbod elkaar dan kun nen ontmoeten. De lieer Krijger is vóór hot voorstel, maar wensoht nog eenige nadere inlich tingen. Da heer Vermeulen is in beginsel v.-.-jr hot stichten van een Arbeidsbeurs. Ahn meet echter niet lijnrecht tegen cl.' bode cling van de regeering ingaan fl'.is immers de bedoeling van de re geer in g om de scheepvaart en zeevis.- soheri) van de andore bedrijven geschei den to houden Die zullen zelf de ar beidsregeling ter hand nemen onder tcczloht van de kamers van zeezaken. Do werkgevers moeten bovendien de vrije keuze hebben bii het in dienst ne men van werkkrachten, anders zullen dc werkgevers aan de Arbeidsbours den rug toc-kceren, inplaats dat die popu lair wordt. Die Arbeidsbeurs most wor den een levend organisme, tot heil van we. kgevers en werknemers. Wethouder Schilling spreekt er zijn genoegen over uit. dat het werklie tien-element in den Raad unaniem voor een Arbeidsbeurs is. Van dien kant heeft hij geen enkele klacht gehoord. II .i best rij dit uitvoerig den heer De No- 1 die volgens spreker niot het minste b" ip van een Arbeidsbeurs heeft. Voor .:or staat het vast. dat- een Arbeids beurs oen sociaal belang is. omdat zij de partijen tot elkaar brengt, ook al on derwindt men op heit oogenblik van som- nuge zijden verzot. De Arbeidsbeurs z-\ vooral voor de arbeiders een zegen zijn; in ieder geval zullen zii cr belang te, kobben Spreker hoopt zelfs, dat bin. nenkort een uitbreiding van de Arbeid? beurs noodzakelijk zal ziin. want dat zal dan liet bewijs ziin. dat ze goed wc:kt. Men oehoeft hier heusch niet aan het nut van een Arbeidsbeurs te als men maar den waren per- r.v.i i directeur kan benoemen. Men moot werkgevers ook kunnen ver- dat zij gepaste on gowenschtc werkkrachten zullen kunnen krijgen. Boven alles moet men eerlijk ziin tegen over de werkgevers en er niet tegen o;: zien. hun te zeggen wat ze van de ver- c; Vr.dc werkkrachten te verwachten hebben De uitgaven zullen door B. en \v niet mvdwillig worden opgedreven. Den heer Homburg antwoordt spreker, dat hij er absoluut tegen is. om dc Ar beidsbeurs aan Maatschappelijk Hulp, betoon te verbinden, want dan zal de Arbeidsbeurs bij voorbaat ten doode ge doemd zijn. Den heer Vermeulen ant woordt spreker dat het niet de bedoe ling van B. en W. is. om niet in dezelfde lijn als die der regeering te werken, beveelt aanneming van het voorstel van B. en W. aan. Verschillende leden repliceeren. Zonder hoofdelijke stemming verklaart de raad zich in beginsel voor de stich ting van een Arbeidsbeurs. Thans wordt tot artikelsgewijze be handeling van de conceptverordening overgegaan. De heer Schaar stelt voor, den voorzitter door B. en W. te doen benoe, inen, maar de leden door den raad. Dit wordt aangenomen met drie stem men tegen. De heer Vermeulen stelt voor ook niet-goorganiseerde werkgevers van groote industrieën in de commissie van toezicht te benoemen. Dit acht hij in het belang van de Arbeidsbeurs en van de gemeente. De heer De Nobel dient hierop amendement in, Hij wil er namelijk aan toevoegen de woorden: „op voordracht van B. en W.". Wethouder Schilling aohrt het voorstel-Vermeulen en het amendement van den heer De Nobel overbodig, want B. en W. zullen niet met een voor dracht komen, als zij niet van te voren weten, dat de werkgevers bereid zijn om in de commissie zitting te nemen. De werkgevers van heel groote industrieën, die uit den aard der zaak plaatselijk niet georganiseerd kunnen zijn, zullen niet gepasseerd, warden. De Voorzitter vindt het 't een voudigst om den zin als volgt te lezen: „oi de vertegenwoordigers der wericge, vers, zoo mogelijk, na aanbeveling der plaatselijke werkgeversorganisaties en bedrijven". Dc lieer Vermeulen trekt zijn voor stel in ten gunste van de wijziging, deur den Voorzitter voorgesteld. Hot voorstel van den Voorzitter wordt aangenomen met zes stemmen tegen. De heer Vermeulen stelt voor, te schrappen artikel 6: „Door de leden wordt voor elke door hen bijgewoonde vergadering een presentiegeld van 2- genoten". Spreker markt op. dat dit presentiegeld óf overbodig óf te laag is. Woont 111 on de vergadering bij uit bur gen zin, dan is eon presentiegeld over bodig. Het voorsteil wordt verworpen met drie stemmen vóór. Bij artikel 13 komt de lieer Ver meulen er tegen op. dat de directeur den werknemer zal aanwijzen. Spreker meent, dat aan de werkgevers de vrije keus zal moeten worden gelaten. Hij maakt cr een voorstel van Dit wordt verworpen met zes stem men vóór. Vijftien leden ziin er tegen. Bfj artikel 15 merkt de heer Ver meulen op, dat men de neutraliteit schendt, wanneer men bepaalt, dat de directeur zijn bemiddeling tot het plaat, sen van werkzoekenden niet verleent bij een werkgever, bii wion een werkstaking of uitsluiting is uitgebroken. Hii is tegen dit artikel. De lieer Maas komt hier "krachtig te, gen op. De georganiseerde arbeiders be schouwen een werkstaking niet als het eerste en eenige middel om na welover wogen overleg tot verbetering van toe- randen te kemen, maar als liet uiter ste middel. Als men den heer Vermeu len zijn zin doet. zegt spreker, dan schendt men juist de neutraliteit, want dan kiest men de zijde der werkgevers. De lieer Schaar spreekt in deneelf» den geest. De verordening wordt daarna gocd- gekeurd met cén stem tegen, die van den lieer Vermeulen. Ook de concept-tinstrucüe voor den directeur der Afbeidsbeurs wordt zon der hoofdelijke stemming goedgekeurd. De gelieele verordening wordt op die zelfde wijze goedgekeurd. Alleen de heer Vermeulen wil geacht worden te hebben tegengestemd. Wegens het vergevorderde uur worden op voorstel van den Voorzitter pun ten 10 en 11 uitgesteld tot een volgen de ver r- ring Rondvraag. te heer Ba ar da vraagt hoe het staat met de werkzaamheden tot verbe» tering van den spoorovergang bij de toe. gangen tot Velserbeek. De Voorzitter antwoordt, dat de wethouder voor Openbare Werken er reeds met de directie der Ned. Spoor-, wogen over heeft gesproken. De heer Maas vraagt, of de wethou der voor sociale aangelegenheden, ais hij weer eens een brief aan de Com missie voor Georganiseerd Overleg zendt, dien ook aan aen raad wil sturen Wethouder Schilling heeft daar tegen geen bezwaar. De heer Ten Broeke vraagl meer verlichting van den Wijk-aan. Zceërweg. Die is des avonds heel ge, vaarlUk. Wethouder Schilling is het daar mede eens. Hij heeft laatst nog een bot sing met een anderen wielrijder gehad, waarbij spreker's been gewond werd. De Voorzitter zal de zaak in B en W. brengen De Voorzitter beantwoord! waarna de bekende vragen van den heer Langendijk betreffende het circu.- Strassburg. Spreker zegt, dat de directie van dit cucus tegelijkertijd met de ge meentebesturen van Vdscsi en Bever wijk heelt onderhandeld. Deze directie heeft toen de voor haar voordeeligste gemeente gekozen, om er haar voorstel; lingen te geven. Wethouder Tusenius beantwoordt tenslotte de' bekende vragen van den her Roelse over de onderwijskwesties die uitvoerig in ons blad gepubliceerd zijn Spreker is van meening, dat critlek, die hij in de vragen van den heer Roelse heeft gevonden, niet op bouwend was. Hij geeft naar buiten den indruk, alsof er in Velsen altijd strubbelingen bij het onderwijs zijn en dat is volgens spreker niot juist. Hij is van meaning, dat de heele actie van de schoolhoofden gericht is togen hun collega Van Oosterom. Spreker is nie'. bereid, diens houding af te keuren. De heer Roelse bestrijdt wethouder Tusenius en verwerpt hot verwijt, dat hij geen opbouwende critlek zou hebber, geleverd. Spreker is van meening, dat de heer Van Oosterom zich heeft mis dragen tegen zijn coll. ga Van der Werf, Dit keurt dc heer Roelse af. De heer S1 u 11 e r s neemt het op voor den heer Van Oosterom, dien hij INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. een kunstenaar bii het onderwijs noemt en die het onderwijs in Velsen op een hoog peil heeft gebracht Spreker criti- seert op heftige wijze tegen de woorden van den heer Roelse. die het openbaar onderwijs met zijn critiek eer benadeelt dan bevoordeelt. De heer De Nobel betreurt het, da) in deze kwestie niet meer leiding van B. en W. is uitgegaan. Wethouder Tusenius verdedigt nog eens uitvoerig de houding van het schoolhoofd Van Oosterom. Spreker heeft hem over de door hem gemaakte fouten onderhouden maar verder kan hy niet gaan, want de resultaten van zijn onderwijs zijn uitstekend De interpellatie wordt hiermede ge sloten verklaard. De vergadering wordt te elf uur ge, ten. HAARLEMMERMEER HET WITTE KRUIS. De afdeeling Haarlemmermeer van „Het Witte Kruis" hield een vergadering te Hoofddorp. De voorzitter dr. Bult, herdacht de verdienste van de bestuursleden de hee ren Suidgeest en Kooy die niet herkozen zyn. De begrooting voor 1929 werd goedge keurd. Bij de rondvraag deelde de heer van Veen mede, dat er geklaagd ls, dat het vervoer van zieken met de ziekenauto niet kosteloos geschiedt. Als antwoord geeft de voorzitter hierop dat de zieken auto door de gemeente wordt geëxploi teerd en dat de leden van het „Witte Kruis" 10 procent reductie hebben. De secretaris geeft te kennen, dat de mogelijkheid niet is uitgesloten dat van wege het hoofdbestuur subsidie verleend wordt aan onvermogenden. De heer de Tello is van meening dat het ziekenvervoer nog veel te wensohen overlaat De voorzitter zegt, dat uit de begroo ting blijkt, dat er voor ziekenvervoer f 800 is uitgetrokken. PERSONALIA. Tot tijdelijk onderwijzer, tevens belast met de waarneming van het hoofdschap, aan de R.K. St.-Josephschool te Nieuw- Vennep alhier, is benoemd de heer C. J. van Zeist te Beverwijk. VARKEN GEVONDEN. De arbeider v. W. aan den Lynderdijk alhier vond 's morgens op zün erf een jong varken zonder dat hy wist waar dit dier vandaan kwam. Van deze vondst werd bij de politie aangifte gedaan. STAKING ONDER DE BIETEN- SCHIPPER S. De schippers, die begonnen waren niet laden en vervoeren van de in den Haarlemmermeerpolder gerooide bieten, met bestemming voor de suikerfabriek „Holland" te Halfweg waren over de vrachtpryzen niet al te best te spreken en besloten het weric neer te leggen in afwachting van een nadere beslissing op hun verzoek om het vrachtloon te verhoogen. In verband hiermede ligt ook by de geniesluis naby Aalsmeer een groote vloot van schepen, om straks, als de sta king is opgeheven, te worden geschut. De fabriek kon echter met het oog op de groote hoeveelheden bieten die reeds werden aangevoerd heden in werking worden gesteld. GEVONDEN DIEREN EN VOOR WERPEN. Ter secretarie van deze gemeente is aangifte gedaan dat is gevonden: een heerenschoen; een damesmantel; een belastingplaatje; een zilveren potlood; een kinderportemoimaie met inhoud; een varken. Verloren: een bruin lederen portemon- naie met inhoud; een N.T.-dynamo met vergroot wieltje voor motorrywiel; 2 bankbiljetten van f 10; een autoband met velgen autokruk; een bril in etui; een beige wollen kindervest met ruiten, een bril. HALFWEG. DRIE VINGERS AFGESNEDEN. De 36-jarige onderbaas van de aanne mers Gebr. de Graaff alhier, de heer C J. v. Loenen, had het ongeluk in aan raking te komen met de electrisohe fraismacliine, waardoor hem drie vin gers van de rechterhand byna geheel werden afgesneden. Nadat dr. Melchior een voorolopig verband had gelegd, is hy ter verdere verpleging opgenomen in het Diaconessenhuis te Haarlem. VERDRONKEN. De 26-jarige J. Th. H. Peters, werk zaam op de bloemistery Schönhuth alhier en woonachtig te Amsterdam, had Dins dag omstreeks 11 uur het ongeluk op tot nu toe onverklaarbare wijze, uit' de tram te vallen (of te springen?), waarmede hy voor zyn patroon naar Amsterdam was geweest. Ongelukkigerwijze gebeurde dit juist boven het z.g. sluisje, by de R.K. Pastorie. De man kwam in het water terecht, waarin, tengevolge van het ma len van Rynland, een groote trekking was. Hy zonk meteen in de diepte. Di rect werd met dreggen aangevangen, aanvankelyk tevergeefs, doordat zoo als later bleek, de drenkeling door den stroom was medegevoerd onder den straatweg door, naar de Duikerslooi. waar hij na zeer korten tyd werd op gehaald. Dr. Kuipers. die reeds ter plaatse was. paste de kunstmatige adem haling toe. doch. hoewel de man slechts ongeveer 10 minuten in het water had gelegen, mocht dit niet. meer baten. De dokter kon ten slotte slechts den dood consta toeren. De ongelukkige Is ongehuwd, en was reeds pl.m. 12 jaar by dezen patroon werkzaam. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELiJNTJE VOOR DE KINDEREN. Daar ziet Vader plotseling de vroolijke ronde» dansWat heb ik nu weer aan mijn tulband hangen? vraagt hij zich af. Is er thuis zorg en verdriet en scheppen die bandie ten eventjes de peentjes op.... Wat voor een rare snijboon is er toch bij? Dat lijkt de dikke kok van den Sultan wel. Heidaar, Haroen, ben jij het? Present. Admiraal, zegt Haroen. En hij veegt met zijn zakdcck over zijn bezweet snuit- werk. Ik ben een beetje te dik om met die twee magere hekspringers te spelen. Mijn hart is jong genoeg, maar mijn bcenen houden het niet meer vol. Hc, hè, ik ben zoo warm of ik voor het keukenfornuis stond..— STADSNIEUWS HET PROVINCIAAL BEHEER. GED. STATEN WILLEN GF.EN VASTE COMMISSIES. Het lid der Prov. Staten A. Assoher. heeft met eenige andere leden een voor stel ingediend om, krachtens artikel 95 der Provinciale Wet, vier bijzondere commlssiën uit de Provinciale Staten in bet leven te roepen, ten einde Gede puteerde Staten bij te staan in het be heer der zaken van: 1. het Provinoiaal Electrioiteitsbedryf 2. het Provinciaal Waterleidingbedrijf: 3. den Provincialen Waterstaat; 4. de Gezondheidszorg en het Zieken huiswezen, en aan de Kroon machtiging te verzoe ken voor het permanent verklaren dezer commissiën. Behoefte aan meer inzicht in het wer ken van de bedrijven sprak ook het. Prov. Statenlid de heer Versohure uit bij de algemeene beschouwingen der begroo- ting, in verband waarmede hij, mede namens zes medeleden, het voorstel in diende, om de verordening op de bedrij ven der Provincie Noord-Holland in dien zin te wyzigen, dat in den Raad van Toezicht, in plaats van ten minste drie. ten minste vijf leden der Staten moeten zitting hebben. Ged. Staten hebben advies gevraagd over "de wettelijke mogeiykheïd om zul ke commissies te benoemen aan de Hooglseraren in het Staatsrecht aan de Ryksuniversiteiten van Leiden. Gro ningen en Utrecht, aan de gemeAtelyke Universiteit ran Amsterdam, aan de Vrye Universiteit te Amsterdam, en aan de Roomsch-Katholieke Universiteit te Nymegen. De adviezen die voor de Statenle den ter inzage zyn gelegd loopen vrij sterk uiteen Zeer in het algemeen kan gezegd wor den, dat die van de hoogleeraren Kra nenburg (Leiden), Scheltema (Amster dam) en Van der Grinten (Nymegen) gunstig luiden ten aanzien van de wet telijke mogelybheid tot het in het leven roepen van commissiën van bijstand naar analogie van die van artikel 54 dei- Gemeentewet; dat het tegenovergestelde het geval is met de conclusiën waar toe de hoogleeraren Van der Pot. (Gro ningen), De Savomin Lohman (Utrecht) en Anema (Vrye Universiteit) komen. Alle adviezen cmmen intusschen hierin overeen, dat a'tikel 95 der Pro vinciale Wet, in het voorste! -Asscher c.s. als uitgangspunt genomen nimmer do wettelijke grondslag kan zyn voor commissiën. als in dat voorstel be oogd, terwijl eveneens uit de advie zen, óók uit de gunstigste. de slot som kan worden getrokken, dat wet- telyke bezwaren zich zouden vei-zet- ten tegen de wijze, waarop blykens de termen, waarin overigens dat voorstel is vervat, de voorstellers tot de verwe- zenlyking van hun denkbeeld willen geraken. De voorstellers zouden dus zoo con- cludeeren Ged. Staten een anderen vorm voor hun voorstel moeten vin den. Maar zoo betoogen Ged. Staten verder er is geen behoefte aan deze vaste commissiën. Voor het electrici- teitsbedryf en het wa terleid ingbedrij f voorziet de Raad van Toezicht in allen „bystand". Aan vaste commi sies voor de zaken van den Waterstaat, de Ge zondheidszorg en het Ziekenhuiswezen is ook geen behoefte. De aanneming van het voorstel As scher cs. zou zoo vervolgen Ged. Staten trouwens een bron van moei lijkheid kunnen worden tusschen de Staten en hunne Gedeputeerden, omdat het wordt ook i de adviezen der hoogleeraren naar voren gebracht de bevoegdheid der Staten inzake het vor men van commissiën van bye tand nim mer verder zou kunnen gaan dan die, welke aan de Gemeenteraden is gegeven by artikel 54 (2e lid der Gemeentewet, welk artikel het initiatief in handen der Ooileges van Burgemeester en Wethou ders legt. en verbiedt, dat. zooals Oppen- helm het uitdrukt, commissiën van bU- stand aan die Colleges worden „opge drongen". De eigen inzichten van Gede puteerde Staten zouden du: bij aanne ming van het voorstel, in conflict ko men met de wensohen der Staten en zoc 2 nig conflict zagen wy liefst ver meden. Anders staan Ged. Staten tegenover het. -voorstel-Verschure es. Willen ce Prov. Staten den invloed der Stalen in den Raad var. Toezicht voo- do provinciale bedreven versterken, dan kan daartegen geen principieel bezwaar worden gemaakt. De Raad van Toezicht bestaat thans, behalve uit den voorzitter en den plaat? - vervangenden voorzitter, beiden leden van Gedeputeerde Staten, uit tien le den, van wie ten minste drie leden - Provinciale Staten, geen Gedeputeerden moeten zyn. Dit minimum van drie willen de voor stellers in vyf fwijzigd zien. Ged. Staten geven dan in overweging om den geheelen Raad van Toezicht te laten aftreden, opdat by de samenstel ling der dubbeltallen voor de nieuwe ver kiezing Ged. Staten rekening kunnen houden met dien wensoh. FAILLISSEMENTEN. Door de Haarlemsohe rechtbank zyn in staat van faillissement verklaard: 1. Dirk Jongkind, koopman in groen ten en aardappelen, wonende te Krom menie Ds. Boekenoogenstraat 7; Cu rator Mr. P. J. D. Theyse, alhier. 2. H. Th. den Blanken, broodbakker, wonende te Wijk aan Zee en Duin, Ryks- straatweg E. 111; Curator Mr. Mevr. ScheltemaConradi te Haarlem; 3. S. Appel, koopman in ongeregelde goederen, wonende te Beverwyk, Kloos terstraat 31; Curator Mr. K. Wester ling te IJmuiden; Opgeheven werden de faillissementen van: 1. de handelsvennootschap onder de firma Jansen en Krom, gevestigd te Santpoort en van hare leden A. J. Jan sen en G. Krom aldaar, Curator Mr. Ju lius Hoog, alhier; 2. W. van der Meer, aannemer te Roe lof Arendsveen; Curator Mr. Jhr. L. U. Rengers Hora Siccama, alhier. SCHEEPSBERICHTEN Bengkahs 30 Sept. v. Belawan Deü n. Calcutta. Crynssen, 1 Oct. 9 u. 36 m. 200 myl Z.-West van Valentia, Amsterdam n. Barbados. Eemland 1 Oct. te Rio de Janeiro, Buenos-Aires n. Amsterdam. Gelria, 1 Oct. v. Rio de Janeiro, Am sterdam na Buenos Aires. Indrapoera v. Batavia n. Rotterdam, 4 Oct. te Marseille verwacht. Karimoen p. 1 Oct. Gibralta- Am sterdam n. Java. Kinderdijk, 30 Sept. te Seattle van Antwerpen n.d. Pacifickust. Kota Gede m.b., v- Rotterdam n. Ba tavia o. 1 Oct. Finisterre. Le.rdam te Corima, Tampico n. Rot terdam. Meliskerk 30 Sept. v. Durban n. East London. Menado v. Batavia n. Rotterdam p. 1 Oct. 10 u. Kaap del Armi. Moerdijk, p. 1 Oct. Azoren, Antwer pen. n. d. Pacifickust. Nebraska 1 Oct. be Liverpool, Paci fickust n. Rotterdam. Oranje Nassau 1 Oct. 21 u. v. Havre n. Amsterdam. Orestes 30 Sept. v. Corpus Ohristi n. Bremen. Ouderkerk 1 Oct. te Suez, Japan n. Rotterdam. Radja p. 1 Oct. Ouessant, Amster dam n. Java. Rijnland 1 Oct. te Warri, Amsterdam n. W. Afrika. Randfontein 30 Sept. v. Dar es Salaam n. Lindi Rietfontein 1 Oct. v. Port Soedan, Amsterdam n. Mombassa. Sumatra 2 Oct. te Rotterdam van Durban. Sommelsdijk 2 Oct v. Colombo, Rot terdam n. Calcutta. Stadsdyk p. 2 Oct. Vlissingen, Rot terdam 1. v. Antwerpen n. Rangoon. Springfontein 2 Oct. te Antwerpen v. Hamburg. Saleier 30 Sept. te New-York v. Phila delphia. Tosari v. Batavia n. Rotterdam, ver trok 2 Oct. v. Padang. Texel 29 Sept. te Burutu. W. Afrika n. Amsterdam. Ulysses 30 Sept. te Maracaibo, zal pl.m. 5 Oct. vertrekken. Volendam l Oct. v. Plymouth, New- York n. Rotterdam. Venezuela 1 Oct. 12 ur. 55 m. 210 my! Z.West van Land's End, Port Limon n. Plymouth en Amsterdam. Vechtdijk, 1 Oct. te Beira v. Louren- zo Marques. Westerdyi:, 30 Sept. te Boston v. Rot terdam. IJselkerk. 1 Oct. v. Algiers, Rangoon n. Rotterdam. Zosina 2 Oct. v. Amsterdam naar Japan. Zeelandia 1 Oct. v Lissabon, Amster dam n. Buenos Aires. RADIO PROGRAMMA DONDERDAG 4 OCTOBER HILVERSUM, 1071 M. 12.302 u. Lunchmuzlek door liet Trio Sjouwerman. 6.007.4s Concert door het Om» roepaorkest onder leiding van Nico Trecp. Annie van BeekRist jouw, sopraan. H. v. Beek, aan den vleugel. 815 Aansluiting van het Concert» gebouw te Amsterdam. Orkest onder leiding van Pierre Montcux. C. Flesch; viool. In de pauze een causerie over de AVRO»lessen. 10.15 Persber. 10.3011-30 Dansmuziek door de Rentmeester's Band. HUIZEN S40.9 M. (Na f nnr 1870 M.j; (Uitsluitend N.C.R.V,-uitzendingen). 12-301.45 Concert. Mevr. A. Brou* werdc Regt, zang. J. F. Grosjean, piano. 5.307.00 Concert P. v. d. Hurk, fluit. Joh. H. Koppert, fluit. J. Mo» nissen, piano 7.007.30 Bóekhoudles voor b~e« ginners. 7.308.00 Cursus Apologetiek" 011# der leiding van Prof. Dr. J. A. C. van Leeuwen. 8.009.00 Carillonbespeling op het Kon. Paleis te Amsterdam, door J. Vincent. 9.00—9.30 Spr. Prof. Dr. J. R. Slo» trmaker de Bruine, namens dc Zui» derzcesCommissie: Kerken in dc dro» ge Zuiderzee. 9.3010-30 Concert. D. C. Lank» hoorn, trombone. J. H. G. Bley, kerk* orgel. DAVENTRY. 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Studio»concert (contra»alt. te» nor. viool) 1.202.20 Gramofoonmuziek. 2-45 Visschcrsbcrichten. 2.50 Lezing. 3.10 Muziek. 3.20 Vesper in de Westminster Abbey. '4-05 Lezing. 4.20 Studio*concert (Kwartet, so» waan. bariton). 5.35 Kinderuurtje. 6.30 Dansmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Marktberichten. 7.05 Schubert's pïanoduetten. 7.20 Novcllenvoorlezing. 7.30 Lezing. Life in' Roman Britain. 7-50 Fcestconcert in Leeds. Het London Symphonie»orkest. 8.45 Entr'acte. 9.00 (Vervolg) Concert. 10.3" Nieuwsberichten. 10.40 Lezing: The way of the world. 10.5512 20 Dansmuziek- PARIJS „RADIO-PARIS-, 1750 M. 12,20 Protest, causerie. 12 502.10 O'kestconcert. 4 055-05 Orkestconcert. 8.50—11 20 „T.c VTV JuilleC' naar Remain Rolland. Radiotoonccl. LANGENBERG. «93 M. 12.35 Mechanische muziek. 6.056 50 Orkestconcert. 8.20 Orkestconcert. Werag«orkcst. 9-20 9.20 Duitsche volksliederen v. Joh. Brahms. M. Bussau^Scifcrt. so* praan. E. Scherz. bariton. H. Corne* lius, piano. Daarna tot 12.20 Dansmu* ziek. KöNIGSWUSTERHAUSFN, 1250 M. (ZEESEN) 12.205.20 Lezingen. 5-20—6.20 Orkestconcert. 6.2010.20 Lezingen. 10.50I2.5O Dansmuziek. TAMBÜRG 395 n. 6-20 Orkestconcert. 7 45 „Mignon", opera in 3 acten van Thomas. Daarna tgt 11.20 Cabaret «süsreu m ML 5.20 Orkcstconccrt. 6.50 Trio»concert 8.35 Orkestconcert. Mllc Pcette, zangeres. 10.35 Sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14