Net Kamermeisje Heringa Wuthrich, Haarlem Centrale Verwarming DATUMSTUKJES Kenaupark 26A vraagt voor direct 10 Mej. DE GRAAF HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 6 OCT. 1928 (Adv. Ing. Med.) VOLKSUNIVERSITEIT. WETENSCHAP EN FILM. Vrijdagavond werd in de groote Ge meentelijke Concertzaal voor leden der Volksuniversiteit. introducés en ver dere belangstellenden de nieuwste film van den heer J. C. Mol, „Wetenschap en Film" vertoond. Zooals bekend, is de heer Mol ook de vervaardiger van de belangrijke en met zooveel succes vertoonde Leeuwenhoek en Malariafilms. De nu vertoonde rolprent geeft de naam zegt het reeds het verband aan tussohen wetenschap een film en laat een zeer groot aantal opnemingen op verschillende terreinen van wetenschap zien. Hiermede wordt tegelijkertijd de groote waarde van de film aangetoond voor onderwijs en volksontwikkeling. De film. die uit eenige deelen bestaat, geeft in het eerste deel een duidelijk beeld van een operatie. We zijn hierbij getuigen van het verwijderen van een lepel uit de maag. Zeer interessant is ook het derde deel, gewijd aan de microscopie. Het vijfde deel geeft de vertraagde film te zien en de nuttige toepassing daarvan in de we tenschap voor de ontleding van snelle bewegingen. Bij de vertraagde film be hoort een versnelde. Ook dit soort films was vertegenwoordigd door mooie opne mingen van het openbloeien- van plan ten. De ongeveer 600 aanwezigen volgden de verbooning met groote aandacht. De secretaris der Volksunversi' dl*. J. S. Bartstra, opende en sloot de bijeen komst en bracht in zijn slotwoord harte- lijk dank aan den heer Mol en hulde aan diens bekwaamheid. GEORGANISEERD OVERLEG. VOOR AMBTENAREN EN_ WERKLIEDEN. Wij ontvangen het volgende commu niqué: Op Dinsdag- en Woensdagmorgen vergaderden, voor de eerste maal on der leiding van Mr. J. Gerritsz resp. de Commissies van Overleg voor de Werk liedenzaken en voor de Ambtenaars zaken. In die voor de Werkliedenzaken bracht de Voorzitter in een kort openingswoord den arbeid van zijn voorganger, den heer M. A. Reinalda in het belang van het Georganiseerd Overleg in herinne ring, waarop namens directeuren en hoofden van takken van dienst en na mens de organisaties werd geantwoord met een toezegging van steun. Twee dienstroosters werden goedge keurd evenals een voorste* om aan een bedrijf bij wijze* van proef den morgen schafttijd te doen vervallen, maar daar tegenover den werktijd een half uur la ter aan te vangen. De regel zal voor alle bedrijven blijven gelden, dat het z.g. snipperverlof op alle werkdagen zal kunnen worden aange vraagd en verleend, in zooverre de dienstbelangen zich daartegen niet ver zetten en een vrije Zaterdag als een geheele werkdag wordt aangemerkt. Als gevolg van de annexatie werd een wijziging gebracht in de verdeeling der gemeente in zones zooals die vóór de grensuitbreiding gold met betrekking tot de toepassing van bepalingen, gemaakt vcoor de gevallen, dat werklieden op ver der afgelegen plaatsen moeten arbeiden. De behandeling van een rapport be treffende do betaling van uren, waarin de werklieden in het belang van het be drijf buiten den in het dienstrooster be paalden tijd worden opgeroepen leidde tot de uitspraak, dat voorshands Regle mentswijziging in dat opzicht niet 1100- dig werd geacht, rekening houdende met de gerezen bezwaren waaraan inmiddels reeds grootendeels werd tegemoet geko men, zullen de betreffende bepalingen worden toegepast en de practijk daarvan worden afgewacht. Eén voorstel tot wijziging van het Werklieden-reglement ten aanzien van het bedrag en den duur van de loonuit- keering aan werklieden, aan wie onge vraagd eervol ontslag wordt verleend werd aanvaard, een ander over vergoe ding, geheel of gedeeltelijk van kosten van verpleging in ziekenhuizen of sana toria zal in een vereenigde vergadering met de Commissies voor de ambtenaren en het politiepersoneel worden behandeld Ten aanzien van de motie van het raadslid den heer Peper tot wederinvoe ring van de 45-urige werkweek sprak de Commissie zich eenparig uit, dat zij het tijdstip nog niet gekomen acht, om wij ziging te brengen in het complex van ar beidsvoorwaarden, zooals dat in 1923 als een compromis beiderzijds is aanvaard. In dc vergadering van de Commissie voor de Ambtenaarszaken werd een voorstel tot instelling van een dienst-1 commissie aan den dienst van Openbare Werken aanvaard, overwogen zal worden of tot instelling van een dienst-commis sie voor de Gem. Duinwaterleiding zal worden overgegaan. De beslissing werd aangehouden over een schrijven van de organisaties in verband met de gratificaties, welke wer den verleend in verband met buitenge wonen arbeid, verricht als gevolg van de annexatie. Eenstemmig sprak de Commissie zich uit voor het opnemen óók van de kler ken. en adjunct-klerken functies in de personeelsformatie. Het rapport betreffende de formatie van het pcresoneel aan' de Stads Biblio theek en Leeszaal zal worden behandeld gelijktijdig en hi verband met de rap porten der andere diensten en bedrijven; de behandeling van de betreffende voor stellen zal zooveel mogelijk worden be spoedigd. PERSONALIA. Mej. J. Blaauw uit Haarlem, is te 's Gravenhage geslaagd voor het examen wiskunde L. O. Dc heer F. de Boer te Aerdenhout. is benoemd tot tijdelijk onderwijzeres aan ds O. L. School aan het Leidsche Plein. Haarlem, 6 October. Het ontwerp- De Geer, De nieuwe regeling van de financiëele verhouding tusschen Rijk en Gemeen ten, neergelegd in een wetsontwerp, heeft al heel wat commentaar uitge lokt. Het interessante is dat zij ditmaal in hoofdzaak van de gemeentelijke autoriteiten komt. De Nederlandsche pers. die tot dusver haar eigen opinies vrijwel geheel reserveert, heeft niet na gelaten om burgemeesters en wethou ders van financiën naar de' hunne te vragen. En het is leerzaam om te zien hoezeer deze meeningen uiteehloopen. Haarlem's wethouder van financiën, mr, Slingenberg, heeft juichtonen aangehe ven en de buitengewoon optimistische meening geuit dat bezitters van groote inkomens Haarlem zouden binnentrek, ken na aanneming der wet. De burge meester van Den Haag, mr. Patijn, meent daarentegen dat de gemeentelijke autonomie bedreigd wordt, en vraagt zich af of het nieuwe wetsontwerp .niet in strijd komt met de Grondwet. Het geen minister* De Geer (zie dit num mer) vierkant ontkent, zich verbazend over mr. Patijn. Terwijl mr. Slingenberg verwacht dat de „belasting-oases" Bloemendaal en Heemstede door de voorgestelde niveb leering een bevoorrechte positie boven Haarlem zullen inboeten, is de burge meester van Bloemendaal, jhr. Bas Backer, vol optimisme omtrent een voortgezetten trek naar zijn gemeente, tengevolge van de afschaffing dier fo rensenbelasting De burgemeester van Zanxi'voort, de heer Van Alphen, is ook blij gesteand en ziet z(jn gemeente al uit al haar finan ciëele moeilijkheden bevrijd worden, ter wijl daarentegen zijn collega van Haan Iommermeer, mr. Slob, van oordeel is dat dit ontwerp toch niet aangenomen zal worden en er zich derhalve weinig van aantrekt. Volgt in dit nummer het oordeel van den burgemeester van Velsen. den heer Rijkens, die zich reserveert op belangrij ke punten, het rapport van de staats, commissie-Van Lynden van Sanden- burg veiliger vond, met bezorgdheid af wacht waaruit zijn gemeente haar hui dige inkomsten zal moeten halen zondei belastingverhooging en zich verwonden over de van sommige zijden geuite defi nitieve opinies. Wij kennen immers de beroemde Rijks-formule nog niet, en niemand kent haar! De Amsterdamsche wethouder van financiën, de heer Von Fry tag Drabbe. wijst daar ook op. Van Heemsteedsche zijde hebben wij nof geen opinie kunnen geven omdat Heemstede geen opcenten op het perso neel heft en zich dientengevolge tot de belasting-autoriteiten heeft moeten wenden met het verzoek om op dit cha piter becijferingen te gaan maken, ten einde de positie te kunnen beoordeelen. Minister De Geer heeft inmiddels in een persconferentie eenige toeJiohtingen gegeven die de zaak wat verhelderden. Dc vereeniging van Nederlandsche Ge meenten studeert op een rapport, dat no- meer ophelderingen zal geven. Onze commentaar beperkt zich op dit moment, kort gezegd, tot het volgende: De bedoeling van het wetsvoorstel is om een billijker verdeeling van finan ciëele lasten over de bevolking tot stand te brengen. Men moet, om het zuiver te kunnen beoordeelen, het in de eerste plaats uit een nationaal standpunt be schouwen. De belangen der gemeenten zijn verschillend, want in sommige zul len de belastingen dalen, in andere verhoogd worden.... zooals het logisch resultaat is van iedere nivelleering Daaruit zou men moeten afleiden, dat de gemeenten die nu de laagste belas tingen hebben het meeste nadeel van de wet zouden hebben, maar de afschaf, fin® van de forensenbelasbing beteekenf voor vele inwoners van die gemeenten weer een voordeel, dat er tegenover staat. De reden waarom een gei*eserveerde opinie de juiste op dit moment is, is ten eerste: dat wij niet weten hoe dn formule, die de mvelleering beheerscht, eruit zal zien. Waar ligt het nivellee- ringspunt? Dat kan op het moment nie mand zeggen. Een tweede vraag is, ir. hoeverre vermeden kan worden, dat gemeenten met verschillend karakter onevenredig belast worden in verband met haar specialen toestand. Minister De Geer heeft op dit punt een vaag antwoord ter persconferentie gegeven, en alleen erkend dat in som mige gemeenten de belastingen hooger zullen worden. Hoeveel? Men kan maar niet ineens een grooten sprong omhoog maken, en daarmee vele mensohen in moeilijkheden brengen. Een derde punt is: in hoeverre zal tengevolge van de nivelleering het dure of roekelooze fi nancieële beleid van sommige gemeen ten ten nadeele van andere komen, en een vierde: wordt niet de financieële vrijheid aan banden gelegd van som mige gemeenten, die daar meer 'behoefte aan hebben dan andere, en er ook wel de bevoegdheid voor bezitten om die vrij heid uit te oefenen? De minister heeft ontkend dat de gemeentelijke autono mie bedreigd zal worden, maar erkend dat de financieële vrijheid der gemeen ten vermindert tengevolge van het limi- teeren van de opcenten der fondsbelas- ting op 80. Zoo heelemaal ongegrond was mr. Patyn's bedenking dus niet. U ziet uit deze korte opsomming van punten dat de zaak uiterst ingewikkeld is. Er zal nog heel wat onderzocht en berekend moeren worden eer een defi nitief oordeel over dit ingrijpende wets ontwerp mogelijk zal zijn. R. P. .TRANSPORTARBEIDERS. Een tb.c.-fonds. Naar wij vernemen is een t.b.c.-fonds gesticht door den Osntralen Bond van Transportarbeiders, waarin die organi satie i' 30.000 gestort- heeft. Met voldoende medewerking der leden zal spoedig een sanatorium kunnen op gericht worden. Binnenkort zal voor de afdeeling Haarlem van den bond een feestavond georganiseerd worden. WEENSCHE BRIEF De naderende zevende October. Dr. Seipel opti mistisch. De toestand evenwel nog steeds onzeker. Weenen, 4 October. „Es ist bestimmt in Gottes Rat!" De zevende October moeten zal een be langrijke dag voor Oostenrijk worden. De fascistische Heimwenr" en de so cialistische ..Republikanische Schutz- bund" zullen op dezen zelfden dag elk hun eigen politieke meetings in één en dezelfde stad. in Wiener-Neustadt, nau welijks vijftig kilometer ten Zuiden van Weenen, houden. De communisten, die ook een betooging in deze stad op touw wilden zetten, kregen te hooren, dat men hun vergadering had verboden en aanvankelijk wilde men ook de massa bijeenkomst der socialisten verbieden. Doch ten slotte heeft men een compro mis gesloten: zoowel de socialisten als de fascisten mogen aanstaanden Zondag naar Wiener-Neustadt optrekken, maar midden door de stad wordt een streep getrokken, een grenslijn, die geen van beide partijen mag overschrijden. Het is als in de operette „Der Graf von Luxem burg": „Sie geht rechts, er geht links!" Bovendien wordt tusschen de vergader plaatsen der beide organisaties een neu trale zóne geschapen, welke streng door politie en gendarmei-ie zal worden be waakt. Zoowel de ,Heimwehr"-lieden als de socialisten zullen groote optochten door de stad houden. Eerst komen de ..Heimwehr"-lieden aan de beurt, die van des morgens negen uur tot ongeveer half twaalf over den „Hauptplatz" mar- cheeren en na hen komen de socialis ten, die tot laat in den namiddag hun mannetjes over het genoemde plein zul len laten defileeren. Gisteren werd de kwestie van Wiener- Neustadt in het parlement besproken. Geen der beide partijen wilde afstand doen van wat zij meende, dat haar recht, was. Geen der beide partijen wilde af stand doen van haar meeting en van haar demonstraties door de straiten van Wiener-Neustadt. - De bondskanselier, dr. Seipel hield een lange rede, waarin hij beweerde, dat er hoegenaamd geen reden bestond om zich ongerust te maken over de dingen, die zouden gebeuren. Dit is wel zeer op timistisch van den bondskanselier, daar h(j even goed weet als ieder ander, die in dit land leeft en woont, dat slech' één pistoolschot van een betaalden com munist, neen, meer nog, slechts één uit roep van een bolsjewiek voldoende is om honderden gemoederen in beroering te brengen en een bloedig gevecht te laten ontstaan. Men beweert, dat de demonstranten aan beide zijden onbewapend zullen zijn. men houdt vol, dat zy er niet aan den ken de tegenpartij aan te vallen of te bruskeeren, maar ik zelf heb met de lei ders van beide partijen gesproken en men heeft mij zoowel linksch als rechts gezegd, dat men op alles voorbereid is. Wanneer men dan wel misschien geen wapens in het openbaar met zich rond draagt, dan hebben beide partijen toci: ieder him eigen verborgen arsenaal, van. waar zij onmiddellijk zooveel wapens kunnen halen als zij zelf willen. Reeds werd een man gearresteerd, die in de omgeving van Wiener-Neustadt hon derden revolvers en geweren verkocht en ook werd enkele dagen geleden een geheime verbergplaats van pas in de olie gezette geweren onder een brug ontdekt. Tal van vreemdelingen, die aanvan kelijk van plan waren 2ich langer in Oostenrijk op te houden, verlaten de stad Weenen om naar hun vaderland ol elders terug te keeren. Dc .ereeniging der hoteleigenaars heeft den bondskan selier hierop reeds opmerkzaam ge maakt, doch dr. Seipel gaf tivn antwoord, dat het niet zulk een vaart zou loopen, dat het tot een catastrophe zou kbmen. Gelukkige, optimistische man. Wanneer een gevecht te Wiener-Neustadt ont staat en daar bloed vloeit, wordt dit on middellijk te Weenen bekend en dan begint het lieve leven, dat we hier op den 15en Juli van het vorige jaar heb ben gehad, opnieuw. Moge het verhoed worden en Dr. Se pel's optimisme worden bewaarheid, W. M. BEKAAR. BURGERLIJKE STAND BLOEMENDAAL. Bevallen: L. M. Wysmuller-Peters- mannn, z, en d. C. Vreenegoor-Bakx. z. M. C. van den Berg-Maxcelis, d. C. Post-de Groot, levenl. d. Ondertrouwd: A. van Ha-rreveld en T. Smits. Getrouwd: P. Beenhakker en C. A. Lams. D. O. Verbeek en G. J. de Blaazer. Overleden: J. A. Y. Visser, 52 J. over leden te Haarlem, MERIJNTJE GIJZEN'S JEUGD. Wij vernemen, dat Merijntje Gijzen's Jeugd Het Verraad Zaterdag '3 October door het Hofstad-Tooneel in onzen Stadsschouwburg met Nap de la Mar in de rol van de Kruik en Cissy Kremer als Merijntje zal .worden ge geven. Voor het eerst zal bij deze voor stelling te Haarlem een draaibaar too- neel worden gebruikt. MR. H. TUYMELAAR. Met leedwezen vernemen wij, dat de heer Mr. H. Tuymelaar, terugkeerende uit Zwitserland, te Parijs plotseling on gesteld geworden en daar overleden is. De heer Tuymelaar, vroeger griffier by het Kantongerecht te HUlegom, was sinds jaren administrateur van de In- dustriebank alhier, lid van den Raad van Beheer van de Binnenlandsohe Ex ploitatiemaatschappij te Bloemendaal en lid van den Raad van Beroep te Haar lem. DE STAKING IN AUSTRALIA HET WERK NIET HERVAT. MELBOURNE, 6 Oct. (Reuter.) De con ferentie der vakvereeniging van Zee transportarbeiders heeft besloten de raadgeving van hun politieke leiders om het werk te hervatten te verwerpen en den strijd op grondwettelijke wijze voort te zetten. De leiding van den strijd is thans in handen van den Raad van Actie, die Maandag a.s. een bespreking zal houden De werkwilligen die niet het voor schrift van de politie hebben opgevolgd om langs een bepaalden weg naar huis te gaan werden door stakers aangeval- n. Een andere groep werkwilligen die wel den aangewezen weg had genomen ont snapte ternauwernood aan een overval. KORFBAL. DE WEDSTRIJDEN VOOR ZONDAG. N. K. B. Zoo goed als Haarlem verleden jaar de competitie inzette, zoo slecht- is nu het begin. Slechts één punt in drie wed strijden. Zal het zich morgen tegen Een dracht herstellen? Advendo ontvangt D.E.D.. dat in S.V. haar meerdere moest zien. Advendo won weer van S.V. Dus de overwinning is voor de zwart witten. H. K. B Morgen komen voor het eerst de H. K. B.-twaalftallen in competitie verband in het veld. zal gespeeld worden in drie klas sen, zooals we reeds medeelden. Vastgesteld zijn voor morgen: le klas. S. V. II—Ulysses I. Haarlem III—Advendo EE (10 u.) G. S. D. I—D. V. V. I. 2e klas. T. H. B. I—D. S, V. Ulysses II—K. V. I (11 u.) 3e klas. K. V. H—Haarlem IV (10 u.) „VOORWAARTS". Deze korfbalvercenigir.g. enderafdee- ling van den Ned. Arb. Sportbond is toe getreden tot den H. K. B. Zij speelt op een der terreinen aan den Vergierdeweg. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 6 October. medegedeeld door het Ned. Kon. Met. Inst. te De Bildfc. Hoogste barometerstand 773.1 m.M. te Dantzig. Laagste barometerstand 750.7 m.M. te Vestmanoeur. Verwachting tot den avond van 7 October: Zwakke tot matigen Weste lijken tot Zuid-Westelijken wind. Half tot zwaar bewolkt. Waarschijnlijk droog weer. Weinig verandering in tempera tuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Zaterdagmorgen 10 uur: 764 m.M. Ei* is weinig verandering in den ba rometerstand. Stand van gistermiddag 764 m.M. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien, KI. Houtstr. 13. Telef. 14112. THERMOMETERSTAND 6 Oct. Hoogste gistere*. F. 56 Laagste hedennacht'-F. 50 Hoogste lieden 10 uur F. 54 HEEMSTEDE. In de Vrijdagavond gehouden bijeen komst der Chr. Historische Kiesver- eeniging te Heemstede sprak mr. J. F. Franken, lid van het Dagelijksch Be stuur uit. Amsterdam over ,.De Christe lijk Historische politiek", ter vervan ging van ds. Crommelin, die wegens ziekte zijn rede niet kon houden. Na aangetoond te hebben, dat men zich niet aan politiek kan onttrekken, schet ste spr. tivee wijzen van politiek voeren, nJ. van beroepspolitiek en roepingspoli- tiek. De laatste is die van de C.-H. party, die het Christendom aanvaardt in het geheele leven, ook in de politlek. Daarna besprak mi*. Franken het ontstaan van de scheidingslijn conservatief-vooruit- strevend, die velen niet aanvaarden, wij zende op den toestand in Engeland, waar de scheiding n>t zoo duidelijk is. Groen van Prinsterer was de eerste, die de scheidingslijn trok, in den tijd van een anti-Roomsch kabinet, en van den schoolstrijd, in 1948, Het was de aanlei ding tot het vormen der coalitie, tegen over het liberale element. Hoewel ten gevolge van de kieswet de coalitie dood is, kan er nog wel samenwerking be staan en een kabinet gevormd worden door de Christelijke partijen. Op het oogenblik is dit echter onmogelijk dooi de zelfstandige politiek, die de C. H. Unie wil volgen. De positie van het Christendom in de politiek is volgens spr. gerechtvaardigd omdat Nederland een Christelijke Staat is, dien hij in Protestantsohen zin be schouwt.. De Unie propageert vrijheid van geweten, maar wil de kerk de plaats geven, die haar toekomt, Ds. Lingbeek wil van de Hervormde Kerk de staatskerk maken, de Chr. Histori- schen willen vrijheid. Ten aanzien van de huwelijkswetgeving heeft de Unie haar standpunt nog niet definitief be paald, deze wetgeving werd door den spreker toegelicht, verder besprak hij het huwehjksgoederenrechi. Het debat werd door hem beantwoord. LIEBERMANN TE RIGA. NIEUWE ARRESTATIES. Een telegram uit Riga (Lett. T. B.) dato 5' dezer, meldt volgens het Hbld.: Een onderzoek ingesteld naar de oor zaak van het geheim blijven van Lieber- manns verblijf in Letcland leidde tot arrestatie van twee politieambtenaren, n.i. den voormaligen inspecteur Dom- browski en den rechercheur Bergmans, die met opsporing belast waren, en nu van chantage worden beschuldigd. EEN LEGAAT. Mej. L. C. Bernelot Moens heeft, naar de Kerkbode meldt f 1000 gelegateerd aan de Doopsgezinde Ziekenverpleging te Haarlem. ADVERTENTIEN Heden overleed totonze groote droefheid, na een langdurig lijden, onze beste Vader, Behuwd- en Groot vader HENDRIK FIKKERT in den ouderdom van bijna 69 jaar. Haarlem, 6 October 1928. Koninginneweg 13- Zand voort: A. H. FIKKERT A. M. FIKKERT— VAN DER STEUR Haarlem: H. FIKKERT Jr. M. C. FIKKERT— GOOSENS J. GOOSENS S. A. GOOSENS— FIKKERT en Kleinkinderen. Bezoeken kunnen niet worden ontvangen. Geen bloemen. De teraardebestelling zal plaats hebben Dinsdag 9 October a,s. te 12 uur op de Algemeene Begraafplaats te Haarlem aan den Schoten weg, ingang Kleverlaan. Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een lang en geduldig lijden, voorzien van de laatste H.H. Sacra, men-ten, onze innig geliefde Echtgenoot en Vader JOHANNES NAN in den ouderdom van 30 jaar. Wed. M. M. NAN— RELBER KEESJE Haarlem, 5 Oct 1928. Thomsonlaan 82. De gezongen H. Mis van Requiem zal gehouden worden op Dinsdag 9 Oct te 9 uur in de Parochie, kerk, Aerdenhout-Bentveld, daarna begrafenis od 't R.K. Kerkhof St. Barbara te Haarlem. Eenige en algemeene kennisgeving 33 Haverschmidt Klajé Fabriek en Kantoor Naast het oude telefoonnummer 110 4 S tevens nieuw aangesloten onder nummer 14466 Winkel: Groote Houtstraat 77 Telefoon 10426 14 Door het verbindend worden der uitdeelingslijst eindigde het fail lissement van M. VERMEER, let tergieter en diens echtgenoote M. F. JANSEN, handelaarster in ma nufacturen, beiden wonende te Haarlem (Noord). Hetwelk certificeert, Mr. Dr. A. F. H. SCHREURS, Curator. Haarlem, 4 October 1928. Kruisstraat 3. 12 SCHOONE GORDIJNEN rijn hot kenmerk van Hotlandsche zindelijkheid GORDIJNWASSCHERIJ ÜAver$chHJ! N.V. GR ANITO N. BOERKOEL Aelbertsbergstr. 80 Aanrechtbiaden met gootsteen Betonvloeren Houtgranielvloeren Terrazzo-vlocren Correcte levering tegen billijken Prijs.Tricfoon 1402S CENTRALE TANDHEELKUNDIGE KLINIEK HAARLEM TELEFOON 12644 SPREEKUREN: van 9 tot 11 en tot 2, Dinsdagavond van 6.30 tot S.30 IS Zaterdagsmiddags ges Gevraagd in een klein gezin te Haarlem tegen I November een Hink TWEEDE-MEISJE P.G., leeftijd pl.m. 21 jaar. Goed kunnende strijken en tafeldienen. Flink loon en goede behandeling verzekerd. Adres Mevrouw VAN DEN BRÏEL, Lorentzolein 9, Haarlem. Gevr. 1 Nov. gezan van 2 pers. net Meisje-alleen Loon 35 p. m. en waschgeld. Aanm. na 8 uur Zylweg 150. over Juiianalaan.6 GEVRAAGD een net DIENSTMEISJE voor dag en nacht. P.G.. kunn. ko ken en v. g. g. v. Salaris 30.p. maand. Br. no. 2215 Wensing's Adv Bnr. Temoelifrrcstrant 12 Voor direct gevraagd net meisje voor HULP i. d. HUISHOUDING Aanm. Obistraat 3 bij dc Timorstr. Gevr. een DIENSTBODE v. g. g. v. Fam. v. d. AREND, Nic. Bcc-tsiaan 4. Aerdenhcu*.4 Gevr in kl. aez. he!d<-- handig DAGMEISJE Van Merlenlaan 38. Heemstede. 4 Besch. HULP i. d. HUISHOUDING gevr., intern. Rijksstraatweg 94. HaarlerruNrd.4 Mej. VAN DORSSER. Klever, parkweg 41, vraagt Net Meisje v, d. en n., v. g. g. v, Z. a. te meld. Zaterd. of Maandagavond van 730 tot 9-30 uur. Verder schrift. 7 Juffrouw, alleen wonend, zoekt een EENV. JUFFROUW m. 1., opgeruimd humeur, genegen de huish. bezigheden te verrich, ten„ ook koken. Liefst iemand, die gezellig huiselijk verkeer stelt bo ven hoog salaris. Brieven met opg. van verl. salaris enz. franco onder letter C C Boekhandel W. A AN, TONYSEN. Beverwijk. Gevraagd en Aangeboden bekw. keukenmeisjes. 2de meisjes, meisjes alleen en dagmeisjes met goede getuigen. BOOGAARD's Plaatsingbureau, Schagchelstr, 45, Tel. 14170.7 Hotel van Ouds het Raadhuis Overveen Kleine Houtstr. 75 rd., tel. 13630 vraagt en biedit aan nette meisjes voor dag en nacht en den dag. 6 GEVRAAGD beschaafde jonge dame als volon, taire ter opleiding van assistente Physische Therapie. Aanb. Inst. Phys. Ther., Kenaupark ]6. Haar lem Wordt gevraagd met 1 November net Meisje-Alleen goed kunnende koken en zelfstaal, dig werken, werkster aanwezig. Br. no. 1163 bui*, van dlit blad. Bloemendaal Gevraagd een nette Burgerjuffrouw gen. alle voork. huisel. bezagh. té verrichten, voor 5 morgens in de week, van half 9 tot 12 uur. Verg. 4.50 per week. Br. no. 126S bur. van dit blad7 Net Meisje gevraagd, of juffrouw, ook bekend met koken en DAGMEISJE van 9—5. Mevr. MEERWALDT, Bloe- mendaalscheweg 151 Bloemendaal. 6 GEVRAAGD Knappe meisjes en jongens voor licht werk, leeftijd niet boven 16 jaar. Aanmelden 's m. 10 uur Scha.ikwitkerwpg 65 C.5 Flinke Dagdienstbode gevraagd, niet benedien 18 .ir., v. g. g. v. KIMMAN. Plein 23 rd. 4 1 Nov. of eerder BESCH. JUFFROUW gevr., op de hoogte met fröbelen, bij 2 kind. van 4 en 5 jaar. Br. no. 1283 bur. va.n dit blad.6 GEVRAAGD in kL gez. meisje voor d en n., netjes en zelfst. k. werken. Mevr. TEN KLOOSTER, Kleverparkweg no 78 rood.5 GEVRAAGD te Heemstede, jong meisje van goede fam., 2 of 3 middagen per week bij klein kindje. Br. met op; gaaf van sal. onder no. 12574 bur. Stads-Editie. DAGMEISJE gevraagd tot 's middags 3 uur. Aanmelden Aelbertsbergstraat 105 4 Laat uw boekhouding inrichten, bijhouden, controleeren, door bekwaam boekhouder met jarenlange practische ervaring. Zeer lagen condities. Br. no. 12S0 bur, van dit blad6 Pianolessen aangebeden door Muziekonderwijs zeres. Cond. 20.— per 3 mnd. Lessen aan huis 25.per 3 mnd. Br. no. 1223 bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2