A E. G. DAMMEN. HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 25 OCT. 1928 SPORT EN SPEL. OM HET WERELDKAMPIOENSCHAP (Van onzen medewerker). De achtste ronde. De uitslagen van de Woensdag ge speelde partijen luiden als volgt-: Dr. Alfr. MoiiihardW. Rustenburg 02 Marcel BonnardW. C. J. Polman 20 Isidore WeissJ. H. Vos 11 J. F. Kuijer-Marius Fabre 02 Herman de JonghStanislas Bizot 11 B. Springer Jr.—André Belard 2—0 Hieronder volgt de beroemde party SpringerDr. Alfred Molimard. Wit: Dr. Alfred Molimard. Frankrijk. Zwart: B. Springer Jr.. Holland. 1. 33—28 18—23; 2. 39—33 12—18: 3. 31—27 17-21-; 4. 44—39 7—12; 5. 37—31 21—26; 6. 49—44 26 37; 7. 42 31 20—24; 8. 3430 14—20; 9. 30—24 2—7; 10. 25 14 9 20; 11. 47—42 4—9; 12. 41—37 10—14; 13. 39—34 12—17; 14. 44—39 7—12; 15. 46—41 1—7; 16. 34—29 23:34; 17. 39 30 20—25; 18. 20—23 19 39; 19. 30 10 15 4; 20. 43 34 5—10; 21. 50—44 10—14; 22. 44—39 4—10; 23. 48—43 10—15; 24.' 31—26 17—21; 25 26 17 11 31; 26. 36 27 611; 27. 38—33 11—17; 28. 42—38 17—21; 29. 33—28 14—19; 30. 41—36 9—14 (spelende op den damzet indien wit vervolgt met 38—33 door Zwart 25—30, 14—20, 13—19 enz. of 1822 indien Wit 3530 speelt).; 31. 34—30 25:34; 32. 39:30 15—20 (hier begint Springer te spelen op den lokzet) 33. 43—39 18—23; 34. 30—24? 20:29!; 35. 39—33?? 3—9; 36. 33 24 19 30; 37. 28 10 30—34! 38. 40 29 9—14!; 39. 10 19 13:27; 40. 35—30 22—27; 41. 32—28 27—31; 42. 36:27 21:23; 43. 30—25 23—28; 44. 25—20 28—32; 45. 20—14 32—37; 46. 14—10 37—41; 47. 10—4 41—47; 48. 45—40 47—36; 49. 4—10 12—18; 50. 40—35 36—47; 51. 35—30 18—22. Wit geeft op! 1 1 Amsterdam, 24 October 1928 Een korte rust. Heden is er een korte rust in den titanischen strijd om de wereldheer schappij op het dambord aangezien er maar één ronde op 't programma staat en dus de spelers in den namiddag en avond van een korte, welverdiende rust zullen kunnen genieten om weder nieuwe krachten te verzamelen voor de volgen de vier zware wedstrijddagen. Ook wij hebben thans even gelegen heid om uit te blazen en even rustig na te denken over den emotievollen strijd van de laatste dagen. Na het gisteravond plaatsgevonden duel tusschen de „grootmeesters" Sprin ger en Dr. Molimard is er ontegenzeg gelijk een groote kentering gekomen in den strijd. Nu Springer als overwinnaar uit dezen nooit te vergeten strijd is te voorschijn getreden, heerscht er in het Holland- sche kamp een ongekend optimistische stemming. Men voelt dat onze spelers tegen de Fransche Stormploeg met een gerust hart kunnen opnemen en 't spel van onze meesters absoluut beter is dan dat van onze Fransche vrienden. Na de succesvolle beide eerste ont moetingen van gisteren tusschen de Hollandsche en Fransche spelers is wel op ondubbelzinnige wijze gebleken dat de kansen op een Hollandsche eindzege zeer groot zijn. Een verheugend feit is 't dat Springer momenteel in „topvorm" is en absoluut foutloos speelt. Hij is het die het spel der Franschen op en top kent en door zyn weergaloos spel de Franschen tot wanhoop brengt. Ook Vos blijkt zijn ouden vorm en zelfvertrouwen te hebben teruggevon den; zijn overwinning op den titelhouder Marius Fabre heeft het zelfvertrouwen in het Fransche kamp terdege ge schokt. Ook Kuijer en Rustenburg beginnen hoe langer hoe beter te spelen. Kuijer toch sloeg gisteren Springer's zwaarsten concurrent Bonnard en speelde remise met Weiss, terwijl Rustenburg Belard en Bonnard een nederlaag toebracht. Alleen De Jongh en Polman zijn o.i. nog niet op dreef. Van de Franschen is Weiss ons de laatste dagen geweldig tegengevallen. Wij gelooven dat Weiss' ouderdom hem parten gaat spelen. Weiss, de gewelde naar van vroeger jaren is niet meer de „oude". Wel worstelt hij met een bewonderenswaardigen moed tegen de jongere generatie en laat hij zoo nu en dan nog een glimp zien van zijn schit terend vernuft, maar hij kan niet meer dat alles overrompelende spel spelen uit zijn glorietijd. Weiss, de veldmaarschalk onder de dammersstrijdt hier zijn laatsten grooten stryd! Dr. Molimard heeft na het groote duel met Springer zijn zelfvertrouwen verloren. Zoo nerveus als in deze party hebben wij hem nog nimmer zien spelen. Deze partij beteekenöe meer dan twee verliespunten voor Molimard! Zij heeft 't Fransche vertrouwen geschokt en den Hollanders meed gegeven! Bonnard, die na de vijfde ronde nog tot de leiders behoorde, heeft gisteren bitter teleurgesteld en deelde in de on verwachte debacle der Franschen. Fabre. die in dezen wedstryd zijn titel verdedigt, heeft zijn vorm nog niet te pakken. Toch heeft de geschiedenis be wezen dat Fabre in 't begin van een tournooi byna nimmer op dreef is en juist in de tweede helft zijn beste spel gaat ontplooien. Bizot's resultaat is eveneens nog vrij poover.Deze ex-wereldkampioen won tot nu tos nog geen enkele party. Belard was gisteren de eenige die niet in de algemeene déb&cle deelde. Zijn eerste overwinning tegen Polman was een fraai staaltje van zijn kun nen. Wanneer men echter zou denken dat de Hollandsche overwinningenreeks van gisteren de balans definitief naar onze zyde heeft doen overslaan, zou zich vergissen in den Franschen strijd lust. Aan hun enthousiasme kunnen de Hollanders nog een voorbeeld nemen en 't- zcu ons niets verwonderen wanneer na de Fransche teleurstelling een Hol landsche „off-day" zou volgen. Ongetwyfeld zullen de Franschen de tanden op elkander zetten en laten zien dat zij beter kunnen. Vrijdagmorgen 10 uur vangt in de Militiezaal de 11de ronde aan. Dan ont moeten elkander: Vos—Molimard; Bizot^Springer; WeissPolmanFabre —Rustenburg; Bonnard—De Jongh; KuyerBelard. Te 5.30 uur vangt de i2de ronde aan: BonnardMolimard; Belard—Fabre; Weiss—Bizot; Rusten burgVos; PolmanKuijer; De Jongh Springer. De toegang tot het wedstrydlokaal is gratis opengesteld. Lichamelijke Opvoeding MEDISCHE SPORTKEURING. Het is al weer een jaar geleden, dat het Haarlemsöh Bureau voor Medische Sportkeuring werd opgericht. Het initia tief daartoe was uitgegaan van twee be kende artsen hier ter stede, de hoeren Merens en Maurite, die verschillende vereenigingen en bonden op het gebied van gymnastiek en sport hebben ver zucht eer afgevaardigde aan te wijzen voor een bespreking, die mogelijk kon leiden tot de oprichting van een bureau voor sportkeuring in onze stad. Er bleek onder de afgevaardigden een zoodanig enthousiasme voor deze aangelegenheid te bestaan, dat reeds in deze eerste byeenkomst tot de oprichting werd be sloten. Er werd een besluit genomen om trent de maatregelen, die noodig waren om tot de practisohe uitvoering te gera ken, een voorloopig bestuur benoemd en de voorbereidingen konden dus begon nen worden. Een oproep, gericht tob de medici m Haarlem en naaste omgeving had een buitengewoon succes; 20 artsen stelden zich beschikbaar voor de gewone keuringen en 17 voor specialistische ad viezen. In een vergadering met deze me dici werd een sub-commissie aangewe zen voor de samenstelling van een me disch formulier, aan de hand waar-var. alle tot het bureau toegetreden artsen de keuringen zouden verrichten. Voor dit ontwerp was natuuriyk eenige tijd noodig, even als voor het inriohten van een doelmatige, overzichtelijke adimi- Instratie. Het College van Regenten van het St.-Elisabeths of Groote Gasthuis was zoo welwillend eenige lokalen in het ge deelte aan het Groot Heiligland be schikbaar te stellen, om de sportbeoefe naars te kunnen onderzoeken. Een by eenkomst met afgevaardigden der Haar- lemsche sport- en gymn astiekvereeni- gingen gaf den indruk alsof onder de sporbmenschen .de geestdrift voor de nieuwe instelling niet minder groot was dan onder de medici. Wy moeten echter al dadelijk constateeren, dat het aantal vereenigingen, dat bereid was toe te tre den als lid van het bureau, niet is mee gevallen. Tusschen de grenzen voor de jaar contributie van f 5 als minimum en f 25 als maximum kunnen de toegetre den clubs en vereenigingen of bonden zelf het bedrag bepalen, dat zij wenschen by de dragen. Wat was nu het resultaat van een oproep voor toetreding tot het bureau aan de vereenigingen? Het was, dat; op het gebied van voetbalsport vier vereenigingen en een bond zich aanslo ten, voorts tweed) gymnastiekvereeni- gingen, één korfbalclub en een korfbal- bond, drie zwenwereenigingen, één roei vereniging, twee a thletiek. vereenigin - gen, één algemeene sportvereeniging en de afdeeling Haarlem van de Vereeni- ging van leeraren en onderwyzers in de lichamelijke oefening in Nederland. Zie daar alles. Nu is het wel mogelijk dat niet alle sportclubs een circulaire be treffende de oprichting hebben ont vangen, maar in de pers is toch ook eenige malen op de nieuwe instelling de aandacht gevestigd, zoowel na het be sluit tot oprichting als bij den aanvang der keuringen op 15 Mei van dit jaar. Waar blijven de andere zwemclubs, gymnastiekvereenigingen, voetbalclubs, hockeyclubs, wielrenvereenigingen, ten nisclubs enz. enz.? Men begrypt blyk- baar de bedoeling en het groote nut der nieuwe instelling, nog niet. Het kan dus goed zijn deze nog eens ln het kort uit een te zetten. In een tyd, waarin het beoefenen van sport voor alle standen en alle leeftyden niet alleen wordt aan bevolen, maar ook daadwerkelyk toe gepast, en waarin het aantal beoefenaars der verschillende takken van sport in snel tempo aangroeit, mag het ons niet verwonderen, dat de medici als gevolg van ervaringen, opgedaan in hun prac- tijk, of wel steunend op hun algemeen medisch inzicht, er toe gekomen zyn een waarschuwing te doen hooren van deze strekking: „sport en lichamelyke oefe ning zijn ill algemeenen zin heel goed voor den mensch, maar pas op! wees er voorzichtig mee!" Reeds ongeveer 25 jaar geleden wees professor van Itter- sum aan de universiteit te Leiden in een inaugurale rede er op, dat de sport zich steeds een tweesnijdend zwaard zou toonen. En dat is ook niet zoo moei lijk te begrijpen, want men kan zich zeer wel gevoelen, eigeniyk nooit ziek zyn, terwijl toch sportbeoefening moet worden ontraden of zeer matig mag worden toegepast op grond van medi sche bevindingen, waarvan men tevoren geheel onkundig was. Het medisoh bu reau wil nu een advies geven, wil den sportbeoefenaar een iyn aangeven ten aanzien van de lichaamsoefeningen, die hy wel of niet mag toepassen, of hü een bepaalde sport met mate mag beoefenen of wel, dat hy gedurende een aan te ge ven periode zich geheel van sport zal moeten onthouden en, ja, dit vooral, of deelneming aan wedstryden voor hem geoorloofd is. Het bureau vopr medische sportkeuring is een zuiver advies bureau; het neemt, zooals vanzelf spreekt, geen patiënten in behandeling. Worden afwijkingen gevonden, die me dische behandeling wensohelijk doen zijn, dan worden de gékeurden in zoo'n geval naar hun huisarts verwezen en geven de keurende medici desgewenscht inlichtingen aaa dezen omtrent hetgeen zü meenen te hebben gevonden. Tonder dat men het weet, kan men met sport zijn lichaam onder sommige omstandig heden schaden: daartegen wil het bu reau de sporebeoefenaars in bescher ming nemen. Men zou dus eigeniyk mo gen verwachten, dat allen, die een tak van sport ernstig beoefenen en zeer ze ker zy, die op wedstrijden uitkomen, zich bij het bureau lieten inschrijven Voor leden van aangesloten vereenigin gen bedragen de kosten daarvoor slechts één gulden (voor hen, die den 17-jarigen leeftijd nog niet hebben bereikt, zelfs maar 50 cent), waarvoor men dan recht heeft op twee onderzoeken. Dit aantal kan, indien de keurende artsen er aan leiding toe vinden, zander verhooging van kosten zelfs nog worden uitgebreid. De aldus verkregen gelden worden ge bruikt tot bestrijding van onvermüde- lyke onkosten en voor het aanschaf fen van byzondere instrumenten voor sport-medisch onderzoek. De medici, die hun kennis en arbeidskracht in dienst stelden van het bureau, verrichten hun arbeid geheel en al belangeloos. Al leen wetenschappeiyke overwegingen hebben hen geleid. Voor ouders, wier zoons en dochters geregeld sport be oefenen moet het toch ook een gerust stelling zijn te weten, dat die beoefening zonder nadeel voor de gezondheid kan worden voortgezet. Het bureau wil gaar ne zyn zorgen ook uitstrekken tot. leden van met-aangesloten vereenigingen; doch dan bedragen de geldelyke ver goedingen het dubbele van de bovenge noemde. Er is evenwel nog een andere reden geweest, die geleid heeft tot de oprich ting der nieuwe instelling. Wij weten eigeniyk nog zoo weinig van den invloed van geregelde sportbeoefening op het menschelijk organisme. En nu ligt het voor de hand, dat het bureau langzar merhand de beschikking zal krygen over een schat van gegevens te dien opzichte. De sportbeoefenaars hebben dus nu gele genheid zichzelf tegen schade aan hun gezondheid te beschermen en tegely- kertijd de wetenschap van dienst te zyn. Wat het. aantal onderzoekingen be treft kan ik nog mededeelen, dat in het tydvak van 15 Mei—1 October j.l. op aanvrage aan de verschillende vereeni gingen 110 aangifteformulieren werden verzonden, waarvan er 74 ingevuld bij het secretariaat terugkwamen, en dit laatste getal geeft dus tevens het aan tal gekeurden in bedoeld tijdvak aan. Moge nu spoedig dit aantal snel aan groeien. Ondergeteekende is secretaris van het bureau, hij wacht met belang stelling de verdere aanmelding af. H. L. WARNIER. UIT DE OMSTREKEN" ZANDVOORT. HULDIGING MEJ. VAN DEN ENDE. Woensdagmor gen heeft de hul diging plaats ge had van mej. van den Ende, oud-hoofd van de bewaarschool te Zandvoort, die na 45 dienstjaren van een welver diende rust gaat' genieten. B. en W. van Zandvoort had den de bewaarschool welwillend ter be schikking gesteld van het comité, dat onder leiding van den heer G. W. van Toombergen, voorzitter, mevr. Jellema- Bakels, pennLngmeesteresse en den heer E. H. Brockmeier, secretaris, gezorgd had, dat hpt schoolgebouw met. groen en paarse bloemen keurig versierd was ge worden, dat, met medewerking van vele andere Zandvoortsche dames en heeren, ook gezorgd had, dat een voldoend be drag zou binnenkomen, om mej. van den Ende te geven wat op haar verlang lijstje stond. Afgehaald door het lid der commissie, den heer Rinkel, werd mej. van den Ende aan den arm van den heer van Toombergen naar binnen geleid, waar twee stoelen gereed stonden voor mej. van den Ende en haar zuster. Bloemen werden aangeboden, terwijl de leerlin gen der bewaarschool een welkomstliedje zongen, gevolgd door een hartelyk „lang zal ze leven". De heer Toombergen voerde het woord, eraan herinnerende dat hü 45 jaar geleden ook in dit gebouw aanwe zig was. Maar toen als leerling. Mej. van den Ende bleek steeds de rechte vrouw op de rechte plaats te wezen, die zachtzinnig maar tevens streng wist op te treden. Vervolgens bood hij haar de cadeaux aan van buigerij en comité, een schitterend radiotoestel met loud speaker, keurig in een kast geborgen en een ouderwetsOh kolmfornuisje. Twee dingen, die op het verlanglijstje ston den. Het eene op dat van mej. van den Ende. het andere op dat van haar zus ter. Zeer ontroerd dankte mej. van den Ende voor de vele bewijzen van liefde. Van het leven ging ze naar de stilte, maar deze stilte zal door het mooie cadeau gelegenheid geven van zang en muziek te genieten. Ze hoopte verder, dat haar zuster nog vele jaren een lekker maal op haar nieuwe fornuis zou kunnen koken. De kinderen werden op limonade en chocoladereepen onthaald. 's Middags had een zeer geanimeerde receptie plaats. Onder diegenen die gekomen waren om mej. van den Ende te complimen teeren merkten we op den Burge meester en mevrouw van Alphen, den wethouder van Onderwijs, Ds. Padt. den gemeente-secretaris, den heer Jellema en verschillende personen uit onderwys- kringen te Zandvoort. Ook de Zandvoortsche Muziekkapel liet deze gelegenheid niet voorbijgaan om zoowel vóór als in de bewaarschool een paar vroolijke nummers te doen hoo ren. Voor mej. van den Ende was het een buitengewone dag, CURSUSVERGADERING. De Commissie van Arbeidersontwikke ling uit SD.A.P. en ZB.B. heeft een cursusavond georganiseerd in Zomer- lust voor Maandag 5 November. Als spreker zal dien avond optre den de heer J. W, MatthUsen, redac teur van „Het Volk", met het onderwerp „Onze economische en politieke strijd." Mej. v. d. Ende. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGEUJNTJE VOOR DE KINDEREN. Als baren Theenat en Knagelijntje bij' den Sultan komen, pakt hij de arme gevangene bij haar voorpootjes en zegtDe rest van de straf voor je fopperij is je kwijtgescholden. Nu mag je zelf verzinnen welke groote bcloo- ning je verdiend hebt voor mijn genezing. Denk er maar eens rustig een dag over na. Door een van de achterdeuren van het paleis rent Knagelijntje naar buiten. Dadelijk naar huis, denkt ze. Hoe eer, hoe beterWant Vader en Moeder zitten natuurlijk vcrschrikke» lijk in de war. Die snappen niet, waar ik zoo lang blijf. Wat zullen ze opkijken als ze het groote nieuws hooren. Komt vast een fuif van... HET SUSEDIE AAN DE V. V. V. Werd tot nu toe op de begrooting een post van f 800 uitgetrokken voor sub sidie aan de V. V. V. ten behoeve van reclame in het buitenland, dit subsidie is thans van de begrooting afgevoerd, terwijl er een bedrag van f 800 op de begrooting staat met de toelichting dat het in de bedoeling ligt dit bedrag dooi de gemeente zelf voor de reclame te doen gV^-uiken. BEVERWIJK. DE ACTIE TEGEN DEN PRIMAIREN WEG. Woensdagavond vond in het K. S. A.- gebouw een openbare vergadering plaats van het comité tegen den primairen weg. welke druk bezocht was. De ver gadering werd o.a. bijgewoond door eeni ge raadsleden. De heer C. Dingier heette de aanwe zigen namens het comité welkom. Hü wees er op, dat de zaak van den nieu wen weg niet officieel aanhangig is ge maakt, maar dat er zoo langzamerhand het een en ander over uitgelekt is. Mr. P. Donker besprak allereerst de oprichting van het comité, dat zich be reid verklaard heeft met anderen sa men te werken. Om met succe; te kunnen werken is het noodig, dat men met een uitgewerkt plan komt. De heer Lodder heeft zich bereid verklaaid. dit uit te werken, waar mede hy reeds een aanvang heeft ge maakt. Ir. Lodder besprak in zijn inleiding al lereerst het verkeersvraagstuk. Met het oog op het bepalen van het wegprofiei is dit vraagstuk van groot belang. Het is gewenscht de wegbanen voor snelver keer en ander verkeer van elkaar te scheiden. Spreker zegt, dat er geen spra ke is van een actie tegen den primairen weg. Hy ziet in de actie veel meer een poging, om invloed uit te oefenen op de plaats, waar de weg komt. De heer Lod der somt de verschillende mogelykheden op. De Breestraat heeft nauwe toegangs wegen en tevens vele zijstraten. Wil men het verkeer langs de Breestraat be houden, dan zal met een verbreeding tot 27 M. rekening gehouden moeten wor den. Een weg ten Oosten acht spreker niet gewenscht met het oog op de kos ten. Ook de Meerstraat kan om ver schillende redenen vooreerst niet in aanmerking komen. Spreker ziet de beste oplossing in een verbreeding van de Breestraat en als dit onvoldoende biykt, in het gebruik maken van de Meer straat voor een tweerichtingverkeer. De heer Stoutenbeek, gebruik maken de van de gelegenheid tot gedachtenwis- seling meent, dat de actie zich moet richten tegen het opheffen van den overweg in den Rijksstraatweg. De heer Lodder deelt nog mede, dat bij het omleggen van den weg wel re kening wordt gehouden met de belan gen van Beverwijk. De heer Knipper zegt, dat de Bree- straat-vereeniging in samenwerking met de Winkeliersvereeniging te Velsen N. bij de regeering zal aandringen op het behoud van den bestaahden toestand. De heer Meyer deelt mede, dat hy zich in verbinding heeft gesteld met Jhr. Mollérus, secretaris van de Kamer van Koophandel te Haarlem, die hem heeft medegedeeld, dat er geen sprake is van het opheffen van den overweg. Nadat nog verschillende bykomstige zaken besproken zün, wordt op voorstel van den heer Miermans besloten, dat het comité de zaak nader in studie zal nemen en binnenkort opnieuw een ver gadering zal ultschryven. SANTPOORT. PERSONALIA. Tot directeur van het harmonie-ge zelschap „Soli Deo Gloria" is, in plaats van den heer C. Oudendyk, benoemd de heer H. A. Maas uit Alkmaar, directeur van het Stedelük Orkest. TJMUÏDEN. VISSCHERIJUITKOMSTEN. Gedurende de week van 18 tot. en met 24 October 1928 zün te IJmuiden aan den Rüksvischafslag aangekomen: 9( Hollandsche en 3 Duitsche stoomtrel- lers, 3 stoom-, 2 motor- en 1 zeilharing- logger, 19 Engelsche haringdrifters, 1 zeillogger en 81 kunstvisschers. De besommingen waren als volgt: Hollandsche stoomtreilers van f639 tot f6745; Duitsche stoomtreilers van f 5295 tot f 8979stoomharingloggers van f6549 tot f 8454; motor haringiog- gers f916 tot f6394; Engelsche haring drifters f127 tot f5019; zeilharinglog- gers f2105; zeiltreilloggers f436, terwyi de kustvisschers tezamen f3794 be- somden. De aanvoer bestond uit 946.859 KG. treilvisch, 2320 kantjes pekelharing en 5697 kisten versche haring. De totaalopbrengst bedroeg f419.588. BENNEBROEK. AANBESTEDING Voor de onderhandsche aanbesteding vair de verbouwing van het postkantoor alhier werden 5 biljetten ingeleverd, namelük v. d. Klugt f 2800. v. Donselaar f 3300. Zwaag f 2838. Schuit f 3695 en v. d. Vossen f 3560. B. en W. zullen na der beslissen wien het werk wordt ge gund. HAARLEMMERMEER MOTORONGELUK. De 22-jarige zoon van den heer D. te Hoofddorp had het ongeluk met zün motorrijwiel onderstboven te slaan. Met een gebroken been werd hy op genomen en per auto naar de Maria- stichting in Haarlem overgebracht. NOODLOTTIGE VAL. Het 6-jarig zoontje van den heer A. de H. te Hoofddorp, had Woensdag al daar, terwijl hij met z"n kameraadjes aan 't spelen was. het ongeluk zoodanig te vallen dat 't een arm brak. Direct werd de hulp ingeroepen van Dr. B.. die een voorloopig verband leg de. SCHEEPSBERICHTEN Alwakl 24 Oct. v. Oasquets. 25 Oct. 12 u. v. Buenos Aires te Rotterdam ver wacht. Alcyone 23 Oct. v. Hamburg n. Rot terdam. Alkmaar 23 Oct. te Duinkerken v. Valparaiso, vertr. 26 Oct. n. Rotterdam- Alkmaar 23 Oct. te Duinkerken v. Valparaiso, vertrok 26 Oct. n. Rotter dam. Amor 23 Oct. te New-York v. W.- Indië. Bennekom 23 Oct. v. Ohristobal n. Curacao. Boskoop 21 Oct. te Guayaquil v. Am sterdam. Billiton 23 Oct. te Durban v. East Londen. Buitenzorg p. 24 Oct. 7 u. Malta, Batavia n. New-York. Dentor 23 Oct. v. Padang n. Amster dam. Drecliterland p. 23 Oct. Dungeness. Amsterdam n. W.-Afrika. Edam 23 Oct. v. New-Orleans n. Rot terdam. Generaal Michiels 24 Oct. Rotterdam n. Batavia. Grüpskerk 20 Oct. v. Beira n. Mo zambique. Heemskerk 23 Oct. te Algoa Baai v. Mosselbaai. Insulinde p. 24 Oct.£ 23 u. te Cowes en 27 Oct. 3 u. te Rotterdam ver wacht. Jason 27 Oct. te Mejillones verw., Amsterdam n. Ohili, Jan van Nassau vertr. 25 Oct. v. Esj- berg n. Frederikshaven. Jagersfontein 22 Oct. v. Gibraltar n. AntwerpenBeira n. Rotterdam. KarLmoen 23 Oct. te Sabang v. Am sterdam. Kedoe p. 24 Oct.. 6 u. Dover, Batavia n. Rotterdam. Madioen 24 Oct. 14 u. v. Sabang, Ba tavia n. Rotterdam. Manoeran 23 Oct. te Sabang, Batavia n. Amsterdam. Meliskerk v. Beira p. 22 October Dakar* Nickerie 24 Oct. te Amsterdam v. W.-tndië. Noorderdijk 24 Oct. te Antwerpen, Rotterdam n. Pacifickuet. Prinses Juliana 24 Oct. v. Suez, Am sterdam n. Java. Palembang p. 23 Oct. 21 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Reggesfcroom 34 Oct. te Amsterdam v. W.-Afrika. Randfonteln 23 Oct. v. East Londen n. P. Elizabeth. Springfontein 23 Oct. v. Port Soedan n. Aden. Amsterdam n. O.-Afrika. Saleier, 23 Oct. v. Algiers, New-York n. Java. Sibajak p. 23 Oct. 22 u. Perim, Bata via n. Rotterdam. Schiekerk 24 Oct. v. Colombo, Br.- Inaië n. Rotterdam. Soekaboemi u. 24 Oct. 4 u. Suez, Rot terdam n. Batavia. Spaarndam p. 23 Oct. Ouessant, New- Orleans n. Rotterdam. Sumatra 24 Oct. te Amsterdam v. Antwerpen. Toba p. 24 Oct. 6 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Tjikini 23 Oct. te Hong Kong. Tjisalak 22 Oct. v. Hong Kong n Anioy. Tjimanoek 22 Oct. te Chinwangtao v. Sjanghai. Venezuela 24 Oct. te Amsterdam v. Hamburg. Van Spilbergen, 22 Oct. te Belawan Deli. iJselkerk 24 Oct. te Antwerpen v. Hamburg. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regcL VAMPYR- STOFZUIGERS VERKOOPBUREAU: GROOTE HOUT8TR. 13 Telefoon 15497 10 RADIO-PROGRAMMA. VRIJDAG 26 OCTOBER HILVERSUM. 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het trio Sjouwerman. 6.007.'5 Dinermuziek door het kwar tet Rentmeester. 7.15—7.45 Lezing vanwege het Onder wijsfonds voor de Binnenvaart. S.058.50 Kamermuziek. Trio (F. Zep- paroni, viool. F. Belinfante, cello. H. Bosmans, piano). 8.50—9.35 A.V-R-O.-Nuts' lezing. 9.35 Voortzetting Kamremuzlek. 10.00 Persber. 10.10 AansL v. d. Soc. „Oe Harmonie" te Groningen. Concert door het Om- roep-orkest o.l.v. Nico Treep. Lotti Mus- kensSleurs, sopraan. huizen,340,9 M. Na 6 out 1870 rl 12.301.30 Concert door het K.R.O.- trio. 3,00—4.00 K.R.O. Vrouwenuurtje door mevr. Kaller—Wigman. 4.00—5.00 N.C.R.V. Gramofoonmuziek. 5.00—6.45 Concert door het Amster- damsch vocaal solistenkwartet A. Ade- ma, piano. N.C.R.V. 7.00—7.30 K.R.O. Cursus paedagogie door Dr. v. Dael. 7.35 V.P.R.O. Catechisatie door Ds, J. v. Dorp: Het Oude Testament. 8.15 Schubert-cyclus. P. Veenstra, viool. H. Schouwman, piano. 8.45 Spr.: Prof. Dr. J. Lindeboom: De Hervorming. 9.45 Schubert-cyclus. Mevr. G. v. t SantJonsson, zang- H. Schouwman, plano. P. Veenstra, Waldhoorn. DAVENTRY, 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert. 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.452.50 Berichten. 4.20 Balladenconcert (sopraan, alt). 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Actucele causerie. 6.35 Nieuwsberichten. 7.05 Schubert's Winterreise, voor tenor. 7.20 Muziek, critiek. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 S„ Logan, bariton. 8.20 Symphonieconcert. Symphonie- orkest o.l.v. Sir. H. Wood en SzigetI, viool. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Symphonieconcert (2e deel). 10.20 Nieuwsberichten. 10.25 Lezing: The National Playing fields movement. 10.40 „Give me New York", vroolUke muziek en zang. II.05 Een verrassing. 11.2012.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 RL 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.3011.20 „Aida", opera van Verdi, met medew. van Mme. Yonne Gall, zangeres. LANGENBERG, 469 M. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Solistenconcert. 7.208.15 Orkestconcert. 8.20 „Armut", treurspel in 5 acten van Wildgans. Daarna tot 11.20 Dansmuiv'ek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN). 8,204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.208.20 Lezingen. 8.50 Uitzend, v. h. Programma van Warschau. Daarna tot 10.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 RL 5.20 Orkestconcert. 6.45 „Sly", opera in 3 acten van For- zano. Muziek van Wolf—Ferrari. Daar na tot 10.20 Her-uitz. van buiten'.and- sche stations, BRUSSEL, 509 M. 5.20 Dansmuziek. 6-50 Sonate voor viool en piano. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert, Daarna Finsche muziek door 't Omroep-orkest.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7