HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 26 OCT. 1928 UIT DE OMSTREKEN. BLOEMENDAAL. RAADSVERGADERING Een geheime zitting van rnim een uur. Langdurig debat over ontheffing van bepalingen der Bouwverordening. De „vuilnisbelt" aan den Zeeweg. Ilct stationnetje aan de Zandvoortsehc laan. Het nieuwe raadhuis aan den Zeeweg. Openbare vergadering van don ge meenteraad van Bloemendoal op Don derdag 25 October, des namiddags twee uur. Voorzitter: Jhr, A. Bas Backer, bur gemeester Alle leden zijn aanwezig. Geheime zitting. De raad begint met een geheime zit ting die ruim een uur duir-t. Te 3.10 uur wordt de openbare ver gadering geopend. Ingekomen stukken. Ingekomen is een bericht van Ged Staten, dat zij hun beslissing inzake het raadsbesluit tot ruiling van grond met de provincie Noordrifolland ver daagd hebben. Vergoeding waterverbruik. Naar aanleiding van een desbetref fende vraag in de vorige vergadering be, rlchiton B. en W., dat de Commissie van bijstand voor dc bedrijven medege deeld heeft, dat de directeur der Haar- lemsche Waterleiding zich niet ongene gen betoonde te willen medewerken, dat de gemeente Haarlem voor het door de bewoners van het geannexeerde gebied betaalde recht van aansluiting aan de gemeente.waterleiding (n.l. van Bloe mendoal en voor de kosten van die aansluiting een billijke vergoeding te verleenen. Nochtans zou met de bereke, ning daarvan wel veel tijd gemoeid zijn. c omdat verscheidene perceelen na c. aansluiting in andere handen zijn overgegaan en de kosten wel in den koopprijs zijn verdisconteerd. Dc heer Prinsenberg vraagt, of de belanghebbenden, die hiervan in een jaar niets gehoord hebben, nu een rnede- dceling zullen ontvangen. Dc Voorzitter antwoordt, dat hiertegen geen bezwaar bestaat. Rioolbuizen onder de trambaan Goedgekeurd word't een voorstel van B. en W„ om onder dezelfde voorwaar den, waarop de Raad in zijn vergade ring van 16 Februari j.L besloot tot het aan va a: ..:n der vergunning voor het leggen, hebben, gebruiken, onderhouder- wijzigen en opruimen van gasbuizen onder de trambaan HaarlemZandvoort de vergunning te aanvaarden voor het leggen, hebben enz. van een rioolbuis onder genoemde trambaan ter hoogte yan de Sparrenlaan. Ontheffing Bouwverordening. Ontheffing van de bepalingen van art. 7 der Bouwverordening wordt ver leend aan: B. Boerrigter voor bouw eener garage aan de Dahlialaan*. A. de Graaf voor bouw van twee ga. rages met bovenwoningen aan de Boschlaan: N.Blankevoort voor bouw eener ga rage annex bergplaats aan den Vijver- weg: H. G. Veen voor bouw van twee ga rages aan den Zandvoorterweg; J. B. Sluiter voor bouw eener garage aan dc Eikenlaan. Beroepschriften Bouwverordening B. en W. adviseeren te verwerpen hei door J. G. v. d. Bel ingestelde bercep tegen de beslissing van B. cn W., waar bij hem bouwvergunning geweigerd ■word op een perceel grond aan den Midden Duin en Daalscheweg, daar dit terrein niet voldoet aan de gestelde elschen, en om afwijzc-nd tc beschikken op het verzoek van J. G. v d. Bel voor. noemd om afwijking van liet bepaalde bij artikel 7 der Bouwverordening voor bouw eener villa op meergemeld terrein. Wethouder Laan verdedigt het ad vies van B. en W. Hot moet zegt hij in Blosmendaal geen verknoeide stra-' tenboel worden. Het moet een mooie buitengemeente blijven. Hoe graag spre- k< r het ook zou willen, een dergelijke afwijking kan door den raad niet wor den toegestaan. De lieer Hogenbirk meent, dat men iemand, die vroeger ter goeder trouw een stuk terrein gekocht heeft, niet in den weg moet ziften, als daarna de Bouwverordening gewijzigd' wordt, HU moet schadeloos gesteld worden. Dc lieer Schulz zegt, dat de wijzi; ging der Bouwverordening heeft plaats gehad, nadat; de verkaveling der bui tenplaats „De Kanmel" is geschied. De heer Van der Bel kon dat toen niet we ten. Los van elk wettelijk recht, weegt bil spreker zwaar de moreele kant van de zaak. Hij is het in dit geval met den heer Hogenbirk eens. Men mag het aan de menschen niet onmogelijk maken om bouwgrond te koopen. Spreker is er dus voor. cal aan den lieer v. d. Bel wèl de gevraagde ontheffing te verleenen. An ders wil hij het denkbeeld van den heer Hogenbirk steunen. De heer C a s s e e is het met de hee- ren Hogenbirk en Schulz eens. Hij vroeg aan B. en W.. of de verkaveling van „De Karmel" door de bekmgheb. benden op eigen houtje is geschied. Wethouder Laan antwoordt beves tigend. Spreker meent, dat vele perso nen wel eens gedupeerd worden met een wijziging van de Bouwverordening. Hij is er ze-U' ook door gedupeerd, want hij liceft indertijd ook een paar stukken grond bij zijn tuin gekocht en die zijn nu geen bouwgrond moer. Maar spreker heeft zich daarover heen gezot. Dal. mort men voor het welzijn van de ge meente over hebben. (Ciercep: „Och!"). Wethouder Laan. voortgaance. merkt op. dat de belangen van de ge munte gaan boven die van particulie ren. De heer Schulz handhaaft zijn be zwaren. De heer Casséc zegt. dat de lieer v. d. Del ook in 1926 al ontheffing ge vraagd heeft De heer De Waal Male fijt vraagt, of er niet een geldelijke vergoe ding gegeven kan worden. p'e Voorzitter vindt dit een heel 1 gevaarlijk denkbeeld HU ontraadt dit met klem. Na nog eenige discussie wordt in stemming gebracht het voorstel van B. en W.f om geen afwijking toe te staan. Dit wordt het 9 tegen 6 stemmen aange nomen. De heer Hogenbirk stelt nu voor, B. en W. uit Ce noodigen. zich met deE heer v. d. Bel in verbinding te stellen om hem een vergoeding voor de gele, den schade te verleenen Wethouder Laan verklaart zich daartegen. De lieer Lu den Is het met den heer Hogenbirk eens, omdat het nog geen vast omlijnd voorstel is. Spreker voelt er veel voor, om deze zaak nog eens grondig te bespreken, hetzij in een openbare of in een geheime zitting. De heer S c h u 1 z geeft in overwe ging, deze zaak in een geheime zitting te bespreken. De heer Nuyens dient nu een voorstel in om uit te spreken, dat aan den heer v. d. Bel een schadeloosstel ling wordt verleend, en B. en W. uit te noodigen met een desbetreffend voorstel te komen. Op voorstel van den Voorzitter wordt besloten, deze zaak in een ge heime zitting te bespreken. Verder geven B. en W den Raad in overweging te verwerpen het beroep, door J. C. Ruigrok ingesteld togen de beslissing van B. en W., waarbij hem geweigerd is vergunning voor bouw van vier dubbele landhuizen op een terrein nabij den Vogelenzangscheweg gelegen, daar dut terrein niet grenst aan den openbaren weg, die daar ter plaatse niet 22 M,, doch slechts 12 M. breed is, terwijl de strook grond tusschen den weg en adressants terrein indertUd ls aangekocht, daar zij „begroeid is met eikenhakhout, dat zeer nuttig is tot be schutting tegen den zeewind en veel bij; draagt tot verhooging van het natuur schoon", m.a.w. genoemde strook dien de niet om daarmede den weg te ver broeden en is dan ook niet bii den weg getrokken, draagt op het kadaster bo vendien een afzonderlijk nummer, is geen publiek terrein. Wordt goedgekeurd. Rondvraag. De heer Kremer deelt mede, in Haarlem's Dagblad gelezen te Lobber., dat een gedeelte van het terrein aan den Zeeweg tegenwoordig voor mest. vaalt gebruikt wordt. Er liggen kool stronken en alle mogelijke afval, die de omgeving ontsieren. Spreker vraag i hieraan een einde te maken. Wethouder Laan zegt. den toestand ook niet mooi te vinden. Het geldt ech ter ook hier: nood breekt wetten. „Op het terrein van de vuilnisbelt mag niet gebrand worden", zegt spreker, „maar we moeten toch ergens kunnen bran den! Niemand wil dien rommel graa0 in zyn buurt hebben. De zaak heeft in- tusschen de volle aandacht van B. en W. Zij zijn druk bezig met het zoeken naar een andere oplossing. Misschien komen ze wel met een voorstel om een verbrandingsoven aan te schaffen. Maar voorloopig zal het toch aan den Zee. weg mooten blijven Daar heeft men er hei minste last van". De heer Kremer klaagt er ook over dat de vrachtauto's te snel over den Bloemendaalschen Straatwee rijden. Ze rijden daar vaak met een vaart van 40 K.M. Dit Ls aan wethouder Laan ook be kend. Hfj merkt echter od. dat er toch niet veel tegen te doen zal zijn. Het rij den over klinkers is nu eenmaal altijd hinderlijk. Maar er bestaan plannen om op don Bloemendaalschen Straatweg een Topeca plaveisel aan te leggen er. dan zullen de omwonenden er niet veel last meer van hebben, aldus voorspelt spreker. De heer De Clercq bespreekt het nieuwe stationnetje aan de Zandvoort- schelaan. Hij merkt op. dat de forensen er niet veel aan hebben, omdat er veel te weinig treinen stoppen. De gemeente Bloeinenclaal heeft er een flink bedrag aan mee betaald, dus hij meent, dat de forensen er ook meer van moeten kun nen profiteeren. Wethouder Van Nederhasselt doet uitvoerige mededeelingen over een onderhoud, dat hij en de Heemsteedsche wethouder Dr. Droog in Utrecht met eenige hoofdambtenaren van de Ned. Spoorwegen hebben gehad. „Men heeft ons daar", zegt spreker, „allerhoffelijkst, behandeld. Het onderhoud nam zoowat den goheelen morgen in beslag. Maar ons wei\1 duidelijk gemaakt, dat er op het oogenblik geen trein bij ingelegd kan worden. Daarvoor is de capaciteit van het Haavlemsche station te klein. Dit werd ons zelfs mot talrijke kaarten toe,- gelicht,Het eene houdt ten nauwste verband met het andore. Een nieuwe trein inloggen zou een belangrijke stag natie in het spoorwegverkeer tengevol ge hebben, want in het Haarlemsche station komen treinen uit verschillende richtingen binnen, namelijk uit Amster dam, Alkmaar, IJmuiden. Zandvoort, Leiden enz. Men is de zaak evenwel nog druk aan het bestudeeren. Misschien be staat de mogelijkheid, dat bii de nieu» we zomerdienstregeling aan het verlan gen der forensen tegemoet gekomen kan worden. Maar op het oogenblik is dat onmogelijk". De heer De Clercq dankt, voor de uitvoerige inlichtingen. Hü vindt het echter belachelijk, dat aan de Zand- voortschelaan zulk een kostbaar station netje is gebouwd, maar dat men er haast geen enkelen .trein laat stoppen. Spreker geeft ln overweging, nog eens een brief aan de hoofddirectie dei Spoorwegen te schrijven. ,Avant", zegt spreker, „die heeft het blijkbaar niet de moeite waard geacht om persoonlijk met de beide wethouders te spreken en dit maar aan een paar ambtenaren opge dragen". Wethouder Van Nederhasse 1 t ontraadt het. zenden van een brief aan de directie. Deze zou misschien kunnen denken: „wat zijn dat 'n rare wethou ders; deplen die dan niks aan den raad mee?" Spreker herhaalt, dat het on derhoud met hoofdambtenaren heeft plaats gehad en geeft de verzekering dat zii de beide wethouders heel serieus behandeld hebben. Laat men dus liever eens afwachten wat de directie zai doen. De heeren Noorman en Sch u z brengen den bouw van het nieuwe raad huis aan den Zeeweg ter sprake, Zij herinneren er aan, dat do beide wet houders tegen dit plan waren. „Het is dan toch te gek", zegt de heer Schulz, „dat zij dan het raadsbesluit bij Ged. Staten zullen verdedigen" Spreker vraagt dus, wie eventueel naar Ged. Staten zullen gaan De Voorzitter: „Vermoedelijk za. het dageUjksch bestuur worden uitge- noodigd". De heer Schulz: „Ja. juist; maar dit vinden we verkeerd" De Voorzitter: ..Als de raad het dan goed vindt, zullen we Dr. Bornwater meenemen". De raad vindt dit goed. Te kwart over vieren wordt de opexn bare vergadering gesloten. De raad gaat dan nog in geheime zit ting. HEEMSTEDE. RAADSVERGADERING Het eerste spoorkaartje van station HeemstedeAerdenhout. De boom en in de Koediefs- laan. Het plantsoen in het Raadhuisplein. Vergadering van den Raad der ge meente Heemstede, onder leiding van den burgemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Afwezig de heeren Jhr. van de Poll en Van Unen. Ingekomen stukken. Ingekomen in een brief van J. van der Mei, houdende verzoek om eervol ontslag uit zijn functie als onderwijzer aan de Openlbare Lagere School aan den Voorweg. Besloten wordt, het gevraagde ont slag te verleenen met ingang van 1 De cember 1928. Voorts is ingekomen een adres van eenige bewoners van de Koediefslaan, houdende versoek de in deze laan staan de boomen te doen rooien met een schryven van den heer F. W. Luijken, waarin bepleit wordt om aan dit ver zoek te voldoen. B. en W. stellen den Raad voor deze stukken in handen te stellen van de Plantsoenencommissie om advies. Goedgekeurd. Brief dd. 22 October j.l. van C. G. Honig Hendrz. waarbij wordt aangebo den het eerste spoorkaartje, afgegeven aan de nieuwe spoorweghalte Heemste de-Aerdenhout. De Voorzitter betuigt den schenker dank voor zijn bewijs van belangstel ling in de gemeente. Het geschenk wordt aanvaard. Tenslotte wordt onder ae ingekomen stukken behandeld een adres van den heer S. Rijkens en 5 andere leden van den gemeenteraad, houdende verzoek in de eerstvolgende raadsvergadering ter tafel te brengen: I. Het aantal leden der raadscom- missiën uit te breiden met een lid, zoo- dat elke commissie zal bestaan uit een voorzitter en 3 leden. H. Het aantal Raadscommissiën uit te breiden met: een commissie voor On derwijs en Opvoeding. B. en W. stellen voor het advies van hun college af te wachten. Goedgekeurd. Ondergrondschc toiletten. Bij punt 5 (voorstel tot stichting van ondergrondsche toiletten bij de Zand- vaartbrug) zegt de heer R ij k e s dat nóg zulk- een inrichting te Heemstede niet noodig is. Te Heemstede zijn er reeds 11. te Bloemendaal 1. De uitgave van f 3000 acht spr. in dezen niet gewettigd. De heer Audretsch valt den heer Rijkes bij. Onnoodige onkosten moeten vermeden worden. De heer Kwak juicht het voorstel van harte toe. Er kunnen een paar van de andere inrichtingen verdwijnen. De heer De Boer zou wel voor het vooistel zijn als het bij die eene in richting bleef. De heeren van der Erf en Vring verdedigen het voorstel van B. en W. Wethouder Droog zegt dat drie van de 11 inrichtingen op Groenendaal staan. Hot gedeelte bij de Zandvaart- brug zal zeker zeer uitgebreid worden. En moet men late- zulk een inrichting bouwen dan komen er verschillende moeilijkheden met de bewoners. Nu is het juist een goede gelegenheid. Het voorstel van B. en W. wordt aan genomen met 11 tegen 2 stemmen. Tegen stemmen de heeren Rijkes en Oudretsch. Het Raadhuisplein. Aan de ord" ':omt het reeds vermelde voorstel bel: inde wijziging van het Raadhuisplein untsoen. De heer Audretsch merkt op, dat wordt het voorstel aangenomen de nieu we haag de eerste jaren geen goed ge heel zal vormen met de haag om het Raadhuis. Spr. wil wachten tot men weet hoe de bouw van de overzijde zal uitvallen. De verkeerstoestand zal door het veranderen van het plantsoen niet veel verbeteren. De heer Van der Linden zou lie ver zien dat de boom op den hoek by de Van Merlenlaan zou worden weggeno men. De heer Van der Erf wil dat de Raad zich onderwerpt aan het oordeel van den tuinarchitect. De heer Kwak vindt, met den heer Audretsch 't oogenblik voor veran dering niet aangebroken. Dc heer Audretsch stélt uitstel van de verandering voor tot men een beter oordeel kan vellen over de ge- Ixeele bebouwing van liet Raadhuisplein. De Voorzitter merkt op, dat men door de hooge haag niet kan zien welk plantsoen er achter is. Aan het plant soen mag wel eens wat gedaan worden. Het is niet zoo bijzonder mooi. Het ver keer bij het Raadhuis zal wel minderen als veel van het verkeer larzs de Heemsteedsche Dreef zal gaan. Door het wegnemen ran de haag zal een vei lig breed voetpad gemaakt, kunnen worden. Spr. begrijpt het verband niet tusschen bloemen en planten in een plantsoen en leelijke oud" huizen er te genover. Men geve oer» aardig plekje in het centrum van de gemeente nu eens een goede beurt. De heer K-wak bepleit nog eens uit stel. Het is ook nog niet bekend, hoe de zaak van dc schadeloosstelling van Haarlem zal uitvallen. Voorloopig moe- - NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGELIJNTJE VOOR DE KINDEREN. Plotseling houdt Knagelijntje haar vaart in. Wat een rare lucht komt daar uit het keuken» venster van het paleis. En er trekt ook een vieze walm naar buitenZou Hassan ben Hatelijk misschien een kostbare spekzwoord laten aanbakken? Dan moet ze hem toch even waarschuwen....^ t' Is zonde van het kostelijke eten. Knagelijntje stapelt enkele losse steenen op. Dat is in een oogwenk gebeurd. Als ze op dat heuveltje klimt, kan ze net door liet keuken venster gluren, 't Moet voorzichtig gebeuren.. als er een steen kantelt, maakt Knagelijntje een leelijke tuimelslagMaar liet lukt.... Kna gelijntje kan in de keuken gluren.,.. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regeL f /Medische controle Wie er prijs op stelt slechts artikelen te gebruiken, wel ke naar hun oorsprong en bereiding op de grootste zuiverheid kunnen bogen, verlangt alleen PEPERMUNT welke onder voortdurende medischs controle staat van Dr. van Hamel Roos Harmens te Amsterdam. Voor H.H. Winkeliers bij: Fa C. H. S. HEILKER, Haarlem ten nog alle niet strikt noodige uitgaven vermeden worden. Het voorstel van B. en W. wordt met 10 tegen 3 stemmen aangenomen. Tegen stemmen de heeren Rijkes, Audretsch en Kwak. Algemcene Begraafplaats. De voorzitter deelt mede, dat de volle f 10.000 in het voorstel genoemd, niet noodig zijn. Met f 7500 kan bij een zuinige beplanting worden volstaan. Dit was wel aan B. en W. bekend, maar nog niet aan den Raad medegedeeld. De heer Rijkes vraagt of het plan niet over twee of drie jaar kan worden verdeeld. Ook de heer Audretsch vraagt dit.. De voorzitter ontraadt het Het zal duurder worden. Het voorstel van B. en W. wordt zJi.s. aangenomen. Rondvraag. De heer R ij k e s vraagt of de Raad een opgave kan krijgen van het aantal vaartuigen dat in den afgeloopen zomer gebruik heeft gemaakt van het gemeen tewater. De voorzitter zegt dit toe. De heer Van der Linden vraagt, hoe het staat met de bevordering van eenige punten 2e klasse tot de le klasse. De Voorzitter zegt, dat. de zaak niet thuis behoort in de Commissie va a Overleg, Maar de organisaties zijn toch gehoord. Met de begroofcing kan de quaestie aan de orde komen. De heer Audretsch vraagt een vleugel aan de brugleuning van de Adriaan Pauwlaan. 's Avonds is de toe stand daar zeer gevaarlijk. De Voorzitter zegt. onderzoek toe en vraagt den heer Audretsch in het ■vervolg dadelijk met een dergelijk ver zoek bij B. en W. te komen en niet op een raadszitting tc wachten. De heer Van der Erf vraagt wat de oorzaak is dat de zaak van de be vordering van agenten niet in de Oom missie van Overleg thuis behoort. De Voorzitter zegt, dat alleen zaken betreffende de algemeene dienst regeling in de C. v. O. thuis behooren, en niet. zaken betreffende bevordering. Hierna sluiting der openbare zitting. Zonder hoofdelijke stemming werden aangenomen de reeds in ons blad ver melde voorstellen betreffende regeling tusschen Haarlem en Heemstede over toelating van kinderen tot. de O.L. Scholen: wijziging der Alg. Politieveror dening: aanleg van een stamriool in de Heemsteedsche Dreef cn beschikbaar stelling van gelden voor aanschaffing van schoolborden voor de St.-Jozef- school, SCHEEPSBERICHTEN Abbekerk 25 Oct. 7 u. v. Liverpool n. Hamburg. Alwaki 25 Oct. te Rotterdam v. Buenos Ayres. Alcyone 25 Oct. te Rotterdam van Hamburg. Amsterdam 23 October te Antofagasta van Amsterdam vertrok n. Coquimbo. Boskoop 23 Oct. v. Guayaquil naar Paita. Bilderdyk 24 Oct. 9 u. 53 m. 140 mijl Zuid-West van Valentia, Rotterdam n. Boston. Bandoeng p. 25 Oct. Perim, Rotterdam n. Batavia. Deli 25 Oct. van Rotterdam naar Ham burg. Drechtdijk 21 Oct. te Seattle. Paci- fickust n. Liverpool, Londen en Rotter dam. DinteMUk 24 Oct. te Angeles Harbour Rotterdam n. de Pacifickust. Drechterland p. 25 Oct. Ouessant, Amsterdam n. W.-Afrika. Eemstroom 24 Oct. te Teneriffe, Am sterdam n. W.-Afrika. Eemland p. 23 Oct. Las Palmas, Buenos Ayres n. Amsterdam. Gemma 24 Oct. van Takao, Rotterdam n. Japan. Grootendijk 23 Oct. van Portland, Pa cifickust n. Londen, Hamburg, Rotter dam n. Antwerpen. Grïjpskerk 23 Oct. van Mozambique n. Da.r-es-Salaam, Beixa n. Rotterdam Helder 24 Oct. van Port Harcourt, n. Sta Isabelle. Johan de Witt 24 Oct. v. Belawan Deli, Amsterdam n. Batavia. Jacatra 23 Oct. van Java naar Cal cutta. J. P. Coen p. 24 Oct. Messina, Batavia n. Amsterdam. Karimoen 23 Oct. v. Sabang n. Be lawan. Kedoe 25 Oct. 12 u. v. Londen, Batavia n. Rotterdam. Kieldrecht 25 Oct., te Suez, Rangoon n. Rotterdam. Kertosono 25 Oct. te Soerabaya van Batavia. Kangean 24 Oct. van Genua, Amster dam n. Java. Krakatau 23 Oct. te Penang, Amster dam n. Batavia. Kinderdijk 19 Oct. van Los Angeles Pacifickust n. Londen, Hamburg, Rot terdam en Antwerpen. Leerdam 24 Oct. van Oorruna, Rot terdam n N.-Orleans. Merauke 24 Oct. 21 u. te Belawan, New York n. Batavia. Men a do p. 24 Oct. 23 u. Gr avesend, Rotterdam en Londen n. Batavia-. Moena 25 Oct. te Genua, Batavia naar Amsterdam. Madioen 24 Oct. 14 u. van Padang. Batavia n. Rotterdam. Naranta 20 Oct. van Portland. Paci fickust n. Liverpool, Londen en Rotter dam. Nieuwkerk 25 Oct. van Antwerpen n. Dover en Oost-Afrika. Oostkerk 25 Oct. te Rotterdam van Amsterdam. Palembang p. 25 Oct. 4 u. Finisterre, Batavia n. Rotterdam. Prins der Nederlanden 25 Oct. van Colombo. Palembang v. Batavia p. 25 Oct. Fi nisterre, Batavia n. Amsterdam. Parana 22 Oct. te Portland, Pacifickust n. Rotterdam en Hamburg. Prins Frederik Hendrik 22 Oct. van Barbados. Randfontein 24 Oct. te Algoabaai v. East-London. Rijnland 24 Oct. van Southampton Rotterdam n. New York. Sembilan 25 Oct. te Suez, Batavia n. Amsterdam. Spaarndam 25 Oct. te Rotterdam van New Orleans. Saparoea 25 Oct-, van Batavia naar New York. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Mraexmgt&crcgremL ij 55 JAAR BEPROEFD RADIO-PROGRAMMA. ZATERDAG 27 OCTOBER HILVERSUM, 1»71 M. 12.302.00 Lunchmuziek door het trïd Shouwerman. 2.003.00 Aansluiting van het Theater Tuschinsky te Amsterdam. Orkest o.l.v. Max Tak. P. Palla, orgel. 3.304.00 Wenken voor stokers, door G. de Clercq. 4.004.30 Italiaansche les voor be ginners. 4.305.00 Italiaansche les voor gevor derden. 5.005.25 Fransche les, beginners. 5.25—5.50 Fransche les, gevorderden, 5.506.50 Concert door het Omroep orkest. 6.50—7.15 Duitsche les, beginners. 7.157.40 Duitsche les, gevorderden. 8.05 V.A.R.A. Uitz. ter gelegenheid V, h. 3-jarig bestaan van de V.AJtA.. i. d. Dierentuin Den Haag Het Haagsehe Arb. Symphohie-orkest o.l.v. J. Stotyo. Gem. Arb. zangver. „De Stem des Volks" olv. P. Zwager S. Swaap, viooL Rede van W. H. Vliegen. 1030—11.45 V.A.R.A. Aansl v. d. Ci nema Royal te Amsterdam. Orkest o, 1. v. H de Groot. HUIZEN, 340.9 31. Na 6 nnr 1870 M. (Uitsluitend KH.O.-uitzendingen) 12.301.30 Lunchmuziek door het K. R. O.-trio. 3.004.00 Kinderuurtje. Vertellingen en muziek. 5.307.00 Gramofoonmuziek. 7.007.30 Engelsche les. 7.308.00 Knipcursus. 8.00S.30 Spr.: Prof. Dr. H. A. Kaag:' Economie. 8.20 Concert. De Amsterdamsche Or- kestvereeniging o.l.v. F. v. Diepenbeek. Chr. Gem. Koor „Eltheto" en M. Beus- ker, zanger. DAVENTRY, 16»0 M. 10.35 Kerkdienst. I.20—2.20 Het Carlton-Octet. 3.45 Berichten. 3.50 Concert. Callenderis band en Ch. Knowless, bas. H. Arnold, cello. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Muziek.. 6.35 Nieuwsberichten 7.00 Muziek. 7.05 Schubert's Winterreïse, voor tenor 7.20 Omroeppraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. Dans-orkest. Don Vo caal kwartet en variëté. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Actueele causerie. 9.50 Nieuwsberichten. 9.55 Weensclie dansen en mars "hen. O. Grovers, sopraan. Orkest. 10.5512.20 Dansmuziek. PARTS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.502.10 Gramofoonmuziek. 4.055.05 Dansmuziek. 8.2011.20 Kindertheater. Daarna dansmuziek door de Harry Bily's jazz band. LAXGENBERG, 469 M. II.30 Mechanische muziek. 12.251.50 Orkestconcert. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20 Vroolijke avond. „Der Saugling", intermezzo: „Kindtaufe", van Müller— Schlösser. Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN, 1250 M. (ZEESEN). 11,204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Met den microfoon door Berlijn. Haller-revue, Valeriana". „Wintergar- ten". Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 4.20 Muzik. impressies. Moderne wer ken voor fluit en piano. 5.20 Orkestconcert. 8.50 Harz-reizen. Orkest. Daarna tot 10.20 Cabaret. BRUSSEL. 509 M. 5.20 Dansmuziek. 5.50 Trio-concert. 7.05 Trio-concert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35—10.35 Orkestconcert. Dc Kubags kozakken van Hr, Jans.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 14