DE TWEEDE KLASSERS 11 DE DERDE KLASSERS Het wfflami E. D. O.—V. S. V. (1—1) Bovengenoemde partyen hebben de punten broederlijk gedeeld, een uitslag die o.l. de krachtsverhouding juist weer geeft. Het eigenaardige was wel, dat juist door de partij gescoord werd, die in do minderheid was. Het eerst scoorde E.D.O. in de eerste helft toen de Vel- scroorders het meest in den aanval waren, en in de tweede helft wist V. S. V. gelijk te maken op een moment dat een ieder een goal in het V. S. V.- doel verwachtte. Er schuilen goede krachten Sn de V.S.V.-ploeg; het is een elftal, dat het menige club lastig genoeg kan maken. Jammer i? het dat er een paar spelers bij zijn, die zich niet geheel en al kun nen beheerschen, wat zeker voor een goed sportman een eerste vereischte is. Het was daarom goed, dat scheidsrech ter Casteleyn hier goed tegen optrad, zoodat de wedstrijd een vlot verloop had. De thuisclub speelde niet haar besten wedstrijd. Een groote fout in het spel der voorhoede is, dat er te veel op links gespeeld wordt, waardoor deze vleugel werk te over krijgt en de rechtervleugel steeds werkeloos moet toezien. Dit was vooral in de eerste helft het geval. Na de rust was het spel beter verdeeld, en trok de geheele voorlinie f.en aanval. De verdediging heeft haar taak zoowel verdedigend als aanvallend goed verricht, al lijkt het ons tce dat Dinkla, hoe verdienstelijk speler hij ook is, zich op de rechtshalf plaats niet thuis gevoelt. VjS.V. wint den toss; E.D.O. trapt af en gaat direct op v. d. Wint af. Een voorzet van J. Perukel belandt achter het doel. Thans volgt een mooie voor zet van v. d. Hurk, waaruit rakelings wordt naast geschoten. Dan begint de V. S. V.-voorhoede zich te roeren, maar de mid voor zoekt het doel te hoog. P. Perukel dribbelt handig door de V. S, V.-verdediging heen; v. d. Wint loopt uit, maar eerstgenoemde komt daardoor in moeilijke positie voor het doel. zoodat over geschoten wordt. Niettegenstaande den tegenwind weert E.D.O. ziöh heel goed; menigmaal wordt Van der Wint aan het werk ge zet, maar beslist gevaarlijk is het niet voor het V.S.V.-doel. Dan komt de V.S.V.-voorhoede op zetten, doch de E.D.O.-verdediging is in uitstekende conditie, zoodat zü voor- loopig de score blank weet te houden. Na stevig doorzetten van S:effens weet Tanis zijn club de leiding te gever. (1—0). Thans komt V.S.V. sterk in het of fensief. maar wat zij ook in het werk stelt, alle pogingen tot scoren worden verijdeld. De tweede helft is E.D.O. steeds aan vallend; zoo druk als de Kief te het vóór de rust had, zookalm heeft hij het thans. De eerste serieuze kans krijgt Stef- fens, als hij schuin voor doel komt te staan; liy schiet, hoewel voorzetten zijn plicht was. (Het meeste gevaar dreigt bij V.S.V. van links, daar Dinkla nogal eens gepas seerd wordt, maar voorloopig weet Kuil de situatie meester te blijven. Aan den anderen zijde heeft C. v. d, Laan zijn vleugelspeler volkomen in bedwang. Intusschen wordt het E.D.O.-offensief krachtig doorgezet, maar steeds weet de V. S. V.-verdediging zegevierend uit den strijd te komen. Een vrije trap, door J. Perukel genomen, stopt v. d. Wint; een dito van v. d. Kuil gaat via den paai naast Bij een snelle doorbraak van Koning plaatst deze den bal schuin door de E.D.O.-verdediging en van korten af stand maakt'HiUekamp gelijk (1—1). Den resteerenden tijd wordt aan beide zijden hard gezwoegd voor de overwin ning maar de stand blijft ongewijzigd. R. C. H.H.-D. V. S. (4—1) Na een alleszins goed gespeelden wed strijd is R.C.H. er in geslaagd om haar tweede overwinning te boeken, waarvan Hermes het slachtoffer is geworden. Gaf het spel tegen V. U. C. werkelijk goede perspectieven voor het Racing- eiftal, inderdaad is thans gebleken, dat dit geen tijdelijke opleving is geweest, dcch dat het in de huidige samenstel ling werkelijk nog tot uitstekende pre staties in staat zal blijken. Ook nu weer werd in de voorhoede een snel open spel gespeeld, waardoor het Schiedamsche doel dikwijls in gevaar verkeerde. Jam mer was het daarom, dat Roelfsema, die in het veld weer heel aardige dingen deed, juist voor het doel van de tegen partij vaak te weifelend optrad en daar door nog wel eens een kans verknoeide. Het slechte weer was oorzaak, dat slechts weinigen zich om het R.C.H.- terrein geschaard hadden, toen even over twee uur R.C.H. tegen den vrij sterken wind in, den bal aan het rol len bracht. De gasten beginnen echter met eenige aanvallen, die kordaat afgeslagen wor den. Vrugt onderscheidt zich in den beginne vooral door een paar maal resoluut voor een der Schiedammers weg te trappen, toen er gevaar voor scoren bestond. Da,n komen de R.C.H.'ers in den aan val en zoowel van rechts als links volgen eenige goede voorzetten. Brugman schiet uit een mooie kans over, doch als hij even later weer een pass van Verkerk krijgt, heeft hij succes door het leer in den uitersten hoek langs den keeper in het doel te schieten (1—0). De R.C.H.'ers blijven gevaarlijker, hoe wel Hermes eveneens diverse aanvallen onderneemt, die evenwel zonder succes blijven. Als Verkerk wederom naar Brugman doorspeelt, geeft deze laatste op het juiste moment den bal over aan den vrystaanden Roelfsema, die met een hard schot het tweede doelpunt maakt (2—0). Het Schiedamsche doel blijft inmid dels regelmatig in gevaar verkeeren, doch vóór de rust wordt door geen dei- partijen meer gescoord. De tweede helft heeft R.C.H. het voordeel van den sterken wind; zij be gint direct met een sterk offensief, dat voor den R.C-H.-aanhang het beste be looft. De Schiedammers werken zich dan echter los en een tijdlang gaat het spel gelijk op. met de aanvallen van de thuisclub iets gevaarlijker. Vooral nu wordt door R.C.H. te weinig op rechts gespeeld, hoewel Brugman dikwijls-zeer goede voorzetten gaf. De Schiedamsche keeper moet vaak handelend optreden en heeft daarmede nogal succes, doch hü kan tenslotte niet verhinderen, dat Van de Werve een van den paal terugspringenden bal langs hem In het doel, loopt. Met dezen 30 voorsprong zijn de R.C.H.-papieren thans zeer gunstig, hoewel de gasten nog van geen opgeven weten. Vooral in deze periode valt liet slechte schieten van Hermes op. R.C.H. blijft inmiddels eveneens' aan vallen; het gelukte Van de Werve, om uit een through-pass van eVrkerk het vierde doelpunt te maken (40). De Racing speelt nu een gewonnen spel en al valt Hermes nog wel heftig aan, de verdediging staat pal en retour neert 'alles. In de laatste minuten waagt de Schiedamsche aanval nog een poging en inderdaad gelukt het, om een doel punt te forceeren. De scheidsrechter kent althans een goal toe na een schot waarby de bal tegen den binnenkant van den doelpaal weer in het veld terug sprong. Voordat echter alle spelers over de verbazing van deze beslissing heen zijn, is het tijd en heeft R.C.H. een verdiende overwinning te pakken. StormvogelsU. V. V. (51) A. D. O.H. F. C. (23) De nieuwe Stormvogels-opstelling is in zooverre een succes geworden, dat U.V.V. met flinke cijfers is geklopt. Toch kwam het ons voor, 'dat de nieuwe middenli nie nog geen openbaring is, Alleen Boe kelaar kon ons bekoren, in de voor hoede waren Wijnkoop en Kuikens (voor al de laatste) goed op dreef. Ook De Jonge was lang niet slecht, doch kreeg te weinig te doen na de rust. Muller viel niet zoo op, doch bleek een productief speler. Hü maakte twee doelpunten. U.V.V. speelde niet zoo slecht, als de uitslag zou doen vermoeden. Voor het doel was men echter niet doortastend genoeg om tegen Haak en Koster succes te hebben. De Stormvogels loopen hard van sta pel. In de voorhoede wordt aardig ge combineerd. Vooral De Jonge, Wijnkoop en Kuikens zijn zeer actief. De U.V.V.- verdediging moet alle zeilen byzetten om scoren te voorkomen. Byna scoort Kui kens uit een voorzet van Van Es, doch TOlt weet ten koste van een corner te redden. Deze redding blykt echter slechts uitstel -ran executie t« zijn, want wan neer dezelfde Stormvogel kort hierna zeer hard tegen den onderkant van de lat schiet, kent Prof. Snapper een doel punt toe. (10). U.V.V. brengt er nog niet veel van te recht. Haar aanvallen bezorgen den Stormvogels-verdedigers dan ook weinig moeite. Boekelaar speelt een zeer goede partij halfback. Vooral zijn plaatsen steekt boven dat van zijn partners uit. Wijnkoop verdeelt het spel vrij goed en Kuikens is dóór zün activiteit uiterst ge- vaarlijk. Wanneer De Jonge een mooien voorzet geeft, weet laatstgenoemde ex- Spartaan met een mooien kopbal te sco ren. (20). Muller is nog wat bescheiden, maar De Jonge redt het in z'n eentje wel. Langzaam maar zeker komen de U. V.V.'ers er dan wat in. Soms zyn hun aanvallen goed opgezet: doch voor het doel blijven Koster en Haak steeds de baas. Pas tegen het einde van de eerste helft wordt Thyssen in het geding be trokken. Met den 2—0 voorsprong voor oogen staat hij echter buitengewoon rus tig te keepen. En dan is hij niet gemak kelijk te passeeren. Rust 20. Direct na de hervatting is het U.V.V., die hard van stapel loopt. Spoon toont nu snelheid. Als hij Boekelaar achter zich laat. schiet hij hard in den hoek, maar Thyssen is present. De bal blyft echter voor het Stormvogels-doel zwe ven; elk oogenblik verwachten we een tegenpunt, alsHaak plots redding brengt. De bal komt voor 't U.V.V.-doel, Balt grijpt mis en Wijnkoop kopt netjes in. Om niet te doorgronden redenen wordt dit doelpunt echter niet toegekend. Mul ler doet echter alle leed vergeten door Balt ten derden 'male te passeeren. (3—0). Walst blykt bij het U.V.V.-offensief geblesseerd te zijn. Hij wordt vervangen door De Waard, die'er maar meteen met het leder van door gaat. Hij zet fraai voor en Wynkoop zorgt voor de rest. (40). Het valt op. dat U.V.V. onverdroten verder blijft spelen. En wanneer Oosting door De Waard wordt losgelaten, weet hij een verdiend tegenpunt te maken. (41). verdiend, omdat U.V.V. in het veld werkelijk niet slecht speelt. De Stormvogels schieten echter beter cn nadat Balt een paar goede schoten fraai gestopt heeft meet hij zwichten voor een schot van Muller. (51). Het slot is eigenaardig. Even voor en even na het officieele einde mag U.V.V. wegens hands twee penalties nemen. Den eersten keer schoot een U.V.V.'er naast, den tweeden keer redde Thyssen. Het bleef dus 51. Weinigen zullen verwacht hebben, d-t H.F.C. de club zou zijn, die A.D.O. het eerst een nederlaag zou toebrengen. Maar het is gebeurd Of de overwinning ten volle door H. F, C. verdiend was, daarover zullen de meeningen wel verdeeld zijn. In ieder geval kwamen de doelpunten der H.F.C. op wel eenigszins gelukkige wijze. Die van A.D.O. waren heel wat mooier. H. F. C. begon met grootsche plannen. Quax in het A. D. O.-doel althans kreeg de eerste minuten volop werk. doch hij toont zich een betrouwbaar doelman. Langzaam maar zeker neemt dan A.D.O. gesteund door den vrij sterken wind, het spel weer in handen en nu krygt de Haarlemsche verdediging volop gelegen heid om haar kunnen te toonen. Van der Meulen is eveneens goed op dreef. Doordat het veld byzonder glad is, schiet de bal nogal door. Herhaaldelijk brengen dan vinnig op gezette aanvallen het H.F.C.-doel in ge vaar, doch voor doel is het met de A.D.O. spelers mis. De gemakkelijkste kansen worden gemist! Bij H.F.C. dreigt voor A.D.O. het meeste gevaar van rechts. Herhaaldelijk vliegt De Ruyter langs de lijn, maar zijn meestal goede voorzetten worden door het binnentrio van H.F.C. nimmer be nut. Het loopt al aardig naar rust. Een goed opgezette H.F.C.-uitval doet den bal bij Van Renesse belanden, o.i. in buiten spel-positie. Ook de A.D.O.-backs zyn van deze meening; onhandig genoeg spe len zij niet door maar zien kalm toe hoe de bal langs Quax gejaagd wordt. (0—1},. Even later is het rusten. Terwijl er reeds afgetrapt is. staat Quax in het A.D.O.-doel nog met den reserve-bal te spelen, waardoor hij niet bemerkt dat v. d. Lee ongeveer in het midden van het veld den bal met een hoog hard schot naar voren trapt. Mede door den wind ontaardt een en ander in een succesvol schot, waardoor Quax ver- jast werd. Hy laat althans den bal over zich heen in het doel belanden. (0—2). De partyen wegen nu goed tegen el kaar op; het spel verplaatst zich vlug. Er worden inmiddels aan weerszijden enkele wye trappen uitgedeeld wegens ruw spel. Wanneer dan ook eenmaal A.D.O. een vrijen trap te nemen krygt plaatst Breitner den bal voor den voet van Tap. die zich zeer handig had op gesteld en v. d. Meulen krijgt geen kans. (1—2). A.D.O. is nu niet te houden, maar zij kan niet gemakkelyk door de hechte H. F. C.-verdediging heen komen. Dan hebben aan de eene zijde Miezé- rus, aan de andere zijde G. Tap niet veel geluk, wanneer zij door de gladheid juist vallen wanneer zij den bal voor het in trappen kregen. Van Beem is een tijd lang druk in de weer. In tegenstelling met voor rust speelt hij nu niet zoo onstuimig, waar door zijn werk veel meer tot zijn recht komt. Het publiek gaat inmiddels flink te keer, hetgeen blykbaar nogal op de ze nuwen van enkele spelers werkt. Bij een worsteling voor het A.D.O.-doel kan Quax door de gladheid zich ook al niet staande houden, waardoor een tam schot van Miezérus kalm in doel rolt. (13). A. D. O. speelt vurig verdei-. Eenige hoekschoppen op het H.F.C.-doel zijn het gevolg, bij één daarvan trapt de linksbinnen Van Eembergen op schitte rende wyze ineens in. (2—3). Nog enkele wanhopige pogingen van A.D.O. volgen, maar hst H.F.C.-achter- trio weet van geen wijken. Onder groote spanning komt dan het einde met een zwaar bevochte H.F.C.- overwinning. IIII1l!IIOiniII!nDt!IIIPJI!IIIIIIII!llinillinil!Oin!l!llQ9HflHBBB9BBilllllfII!lll!Dlil BloemendaalBaarn (25) Niemand zal tijdens het eerste half uur van den speeltijd ook maar een mo ment hebben verondersteld dat Bloe mendaal tegen dezen nieuwen 2de klas- ser zoo'n overtuigende nederlaag zou leiden Want al waren de gasten in die periode dam ook niet bepaald zwakker, hun kracht uitte zich voornamelijk in een kick and rush, dat aanvankelijk dood liep op de witte verdediging, docli na derhand aanleiding ,tot diverse doelpun ten werd. Temeer wezen de teekenen juist meer op een overwinning der witten, daar deze zich reeds tüdens het eerste kwartier van den speeltüd een 20 voorsprong hadden verworven. Het eerste doelpunt scoorde Parson roet een prachtschot uit een vrijen trap en de tweede goal trof uit een voorzet van links vla Sunter's rechterbeen doel. (2—0). Gesteund door dit succes behield Bloe mcndaal nog geruimen tijd het beste van het spel. Doelpunten bleven echter uit. Na het eerste tegenpunt der gasten, dat de midvoor buiten Lever's bereik in het doel plaatste begon de misère in de Bloemendaalsche achterhoede. (21). Direct hierop werd uit een hoekschop het- Iéder tusschen keeper en één dei- backs door ten tweeden male in de witte touwen geplaatst e» teen de linksbuiten voor de zooveclste maal geheel vrij stond profiteerde deze speler hiervan handig om den Bloemendaalschen doelverdcdiger roet een hard schot voor de 3de maal het nakijken te geven. Zoo werd met 2—3 gedraald. Met den wind in den mg koesterde Bloemendaal in de tweede helft aanvan kelijk nog groote plannen. Kort na de hervatting werkte de Bloemendaal kee per bij een aanval der tegenstanders den bal niet ver genoeg weg waarop het vierde doelpunt volgde. Teen werd de toestand critiek voor de witten. Wel volg den talrijke aanvallen en werden diver se schoten gelost maar de nian onder de lat bü Baarn bleek zijn vak beter te verstaan dan algemeen werd veronder steld. Hü hield er talrijke ballen uit. Vlak voor tüd kreeg de linksbuiten van Baarn het nogmaals op zyn heupen. Met ■ILIllUlliiilillfiilllUlillilOlilllIllllllillltlüillIIflIllUllllliliillllKMU een goed schot plaatste hy het leder voor de 5de maal, waarmede het einde kwam. Onze conclusie: Baarn was slecht cn Bloemendaal nog een tikje minder. Dit. gevoegd by het slechte weer, maakte heel de vertooning tot een, niet bepaald interessante. Rest nog te vermelden dat Bloemen daal met invallers voor de gebr. Beyk speelde en aanvoerder Bakker wederom van de party' was. ZandvoortSpartaan (02) Zandvoort wint den opgooi cn speelt met den zwakken wind mee. Het is de Spartaan aan te zien. dat hoewel zü eenige goede krachten kwijt is, er nog combinatie genoeg over geble ven is om ge-vaarlyk te zün. Zandvoort probeert weer eens een paar nieuwe krachten, die echter geen open baring blüken. Keesman is ook verhuisd en staat op de plaats van den mid-half. Hij speelt een flinke partü. De eerste aanvallen zyn voor de Spar. taan. doch V. v. d. Mey kan de slecht gerichte ballen best aan. De aanvallen van Zandvoort loopen geregeld op niets uit. alle combinatie ontbreekt. Houtkamp weet echter een paar maal door tc bre ken. maar hü wordt telkens van den bal weggedrongen. In het laatste kwartier voor rust weet de Spartaan uit een fraaie doorbraak van den rechtsbuiten door Gröbbe te doelpunten. Na rust valt Zandvoort onstuimig aan; door buitengewoon veel geluk weet Spar. taan's doelverdediger zün doel vrij tc houden. Daar 'de beide buitenspelers nog al eens vrü gelaten worden, verkeert Zaud- voort's doel herhaaldelijk in gevaar, waar v. d. Mey en E. Keur, door goed spel onheil weten te voorkomen. Toch kunnen zü niet verhinderen, dat Gröbbe voor den tweeden keer langs v. d. Mey schiet, als een misstrap van Zand- vcort's half den bal vcor zün voeten doet belanden. Keesman gaat het dan weer eens in de voorhoede prebeeren, maar de keeper van de Spartaan is niet te passeeren. Het was een aangename wedstrijd. B. F. C.Haarlem (01 gestaakt) De roodbroeken troffen het bijzonder slecht in Bussum. Eerst na lang wach ten werd pas begonnen, hoewel B. F. C. weinig lust had tot spelen. Het terrein was uitstekend. Haarlem speelde tegen den wind in en was overwegend sterker. Telkens moest de B. F. C.-achterhoede ingrijpen. Bieshaar kopte een mooien voorzet van Iseger in doel (01). B. F. C. had toen nog maar weinig gepresteerd; bü 'één var-) haar weinige uitvallen kwam na ongeveer een kwar tier spelen haarmiddenvoor Schoonho ven met Goedhart in botsing en brak zyn been. Het was een ongeluk, waaraan de Haarlem-speler niet de minste schuld had. Begrypelyk had B. F. C. nu wei nig lust meer om door te spelen, scheids rechter Van Dük liet dan ook niet ver der spelen. Hiiiiiiinui Schoten—U. V. S. (3—6) Het is Schoten niet mogen gelukken om haar overwinningenreeks voort te zetten. Het elftal speelde ver beneden zijn kunnen; vooral de achterhoede was dezen keer erg onbetrouwbaar. Het ge mis van Geurts werd danig gevoeld. Als scheidsrechter Boeree beginnen blaast, is het eindelijk droog geworden. Het terrein heeft niets geleden van den re genval. Schoten trapt af maar de gas ten nemen den aanval over. Zy zün, ge holpen dcor den wind. een tikje meer aanvallend. Toch is het Schoten, die na stevig doorzetten de leiding neemt (10) U. V. S. valt nog eens flink aan; spe ciaal haar midvoor is erg gevaarlyk voor goal, Spoedig maakt zy dan ook gelijk (11). Even later nemen de gasten met een goed sohot de leiding (12). De half-backs gevon geen zekeren indruk en de backs stellen zich niet zoo op als wij van hen gewend zij»- Woderom doelpunt U. V. S. (1—3). Dan is Scho ten weer aanvallend; de bal gaat via een der aöhterspelers in het net (2—3). Nog vóór rust vergroot U.V.S. haar voor sprong (24). Na rust is Solioten direct aanvallend, maar do gewenschte doelpunten blijven uit. De Schoten-backs dringen te vér op, en dat kost hun een doelpunt (2—5). De midvoor van U. V. S. wordt te weinig bewaakt. Steeds zet hü met forsche trappen de vleugels aan het werk. Na *n goeden aanval weet Schoten toch nog te doelpunten (3—5). Als de midvoor van U. V. S keurig no. 6 maakt, is Schoten een geslagen elftal. T. H. B.—Alphen (0—8) De Alphenaars behooren tot de sterk ste clubs in deze afdeeling. zoodat het niet te verwonderen is. dat het verzwak te T. H. B. verloren heeft. T. H. B. verscheen weer niet geheel volledig. Hierdoor had speciaal de rech terhelft van de verdediging te lijden. Dit was een groot nadeel voor T. H. B„ want juist de Imkervleugel van Alphen was heel gevaarlyk. Van dezen kant dreigde dan ook doorloopend gevaar. Bovendien beschikt Alphen over een handigen mid denvoor. zoodat het niet te verwonderen was, dat het met rust reeds 05 was. Na rust verweerde T. H. B. zich wat krachtiger; zelfs werden eenige niet on- beteekenende aanvallen opgezet. De meeste werden echter door backs en half-backs afgeslagen, zoodat de keeper slechts zelden behoefde op te treden. De T. H. B.-achterhoedc bleek zeer onbetrouwbaar; zy werd nog drie maal gepasseerd. De laatste minuten zetten de „Haarlem Boys" er alles nog eens op, om tenminste één maal het Alphensche doel te doorboren, maar het mocht niet meer gelukken. Het einde kwam met, 8—Q voor Alphen De KennemersZ. R. C. (3-1) De tweede thuis wedslryd van de Ken- nemers is in een verdiende overwinning voor de Beverwükers geëindigd. Onder een malsoh regentje wordt be gonnen; de Kennemers beginnen direct aan te vallen. Na 10 minuten weet Stee man niet een fraai schot aar. De Ke'. nemers de leiding te geven. (10). Na de rust, toen Z. R. C. wind mee kreeg, dacht iedereen dat Kennemers zou verliezen, doch fraai combineerend gaat het telkens op de Amsterdamsche veste af, maar Naberman en Groot be nutten de fraaiste kansen niet. Nu ko men de Z. R. C.'ers weer even opzetten het gelukt hun, gelük te maken (11). De Kennemers gooien er nu een schepje op; 15 minuten vóór tüd geeft Stevens uit een scrimmage hun weer de leiding (21). De Kennemers zyn nu steeds in den aanval en twee minu ten voor het einde maakt v. d. Berg er 31 van. RESERVE le KLASSE. H. F. C. 2Hilversum 2 (3-5) Na vlot combinatiespel geeft Dijkhui zen vrü spoedig na het begin aan H.F.C. de leiding. Hoewel de H.F.C.'ers ver scheidene gemakkelijke kansen krügen weten zü hiervan geen enkele te benut ten. Hilversum doet beter en door goed werk van haar buitenspelers brengt zü nog voor rust den stand op 31 in haar voordeel. Uit een corner weet de Hilversum- midvoor met een kopbal het vierde doel punt te maken, ofschoon de bal reeds achter geweest was. Vlak daarop maakt Daniels een goed tegenpunt, doch ook Hilversum voegt er nog een goal aan toe. (2—5). Nu zyn de H.F.C.'ers niet meer te hou den; Hilversum legt zich op verdedigen toe. Van Parreeren maakt nog wel een derde goal maar verder brengen de H. F. C.'ers het niet. Ned. Voetbalbond AFDEELING I Eerste klasse: R. C. H.—Hermes A. D. O.—H. F. C. Hilversum—V. U. C. SpartaAjax Stormvogels—U. V. V. Tweede klasse A: Helder—West Frisia HollandiaA. F. C. Alcm, VictrixK. F. C. Tweede klasse B: V. V. A.—H. V. C. B. F. C—Haarlem (gestaakt) Bloemendaal—Baarn Zandvoort—Spartaan Velox—D. E. C. Derd* klasse C: Assendelft—O. V. V. O. KennemersZ. R. C. Watergraafsmeer—Kinheim 3e Klasse D: Alphia—E. H. S. Hillinen—L. F. C. Schoten—U. V. S. T. H. B—Alphen Vierde klasse B: S. C. A.—R. C. A. Reserve eerste klasse. Spartaan 2—A. F. C. 2 H. F. C. 2—Hilversum 2 Ajax 2Blauw-Wit 2 Reserve tweede klasse A: K. F. C. 2—Alcm. Victrix 2 AFDEELING II Eerste klasse: Blauw-Wit—H. V. V. Feyenoord't Gooi D. F. C.Excelsior H. B. S.—Z. F. C. E. D. O.—V. S. V. Tweede klasse A: O. D. S.—V. O. C. A. C.—Xerxes B. M. T.—Unitas D. H. C.—Quick Tweede klasse B: Fortunu—C. V. V. Hercules—Neptunus Reserve eerste klasse: Unitas 2—H. B. S.- 2 Xerxes 2—D. F- C. 2 U. V. V. 2—D. H. C. 2 AFDEELING III Eerste klasse: Vitesse—Rcbur et Velocitas A. G. O. V. V.—Go ahead AFDEELING V Eerste klasse: Vcendam—W. V. V. 4—1 2—3 5—3 4—3 2—1 2—2 0—1 2—5 0—2 6—1 3—1 6—1 1—2 3—6 0—! 2—3 3—5 3—1 3—2 6—2 6—2 3—2 1- 2—5 2—4 5—3 5—3 7—1 9—1 5—2 2- 2—2 0—4 Ranglijstjes. AFDEELING I. et -j g. •o O fcu c a to 1 S Sparta 6 4 l 1 9 21—9 Hilversum 7 4 1 2 9 21—18 V. U. C. 7 4 1 2 9 21—19 A. D. O. 6 3 2 1 8 17—10 Hermes 7 3 2 2 8 20—22 H. F. C. 5 2 2 1 6 10—6 R. C. H. 5 2 1 2 5 13—14 Stormvogels 7 2 0 5 4 14—20 Ajax 7 1 1 5 3 13—21 U. V. V. 7 1 1 5 3 15—26 AFDEELING II. Eerste klasse. Blauw Wit 7 6 0 1 12 18—9 Feüenoord 6 4 2 0 10 22—10 E. D. O. 7 3 2 2 8 17—13 Z. F. C. 8 3 2 3 8 23—19 't Gcoi 6 3 1 2 7 21—13 D. F, C. 7 3 1 3 7 21—2: V. S. V. 6 2 2 2 6 12—13 H. B, S. 5 1 1 3 3 8—13 Excelsior 7 115 3 11—32 H. V. V. 5 0 0 5 0 8-17 Tweede klasse B: H. V. C. 8 5 3 0 13 23—16 D. E. C, 8 5 2 1 12 20—12 Spartaan 8 5 1 2 11 21—12 Baarn 8 5 0 3 10 22—20 Haarlem 7 3 2 2 8 23—19 Velox 8 2 3 3 7 17—16 Bloemendaal 8 3 1 4 7 16—20 Zandvoort 8 1 2 4 4 15—24 B. F. C. 7 1 1 5 3 11—17 V. V. A. 6 0 3 5 3 8—20 Belangrijkste! 1 H. F. C. brengt in Den Haag 1 aan A. D. O. de eerste neder- 1 laag toe. E. D. O. en V. S. V. deelen de M punten. B R. C. H. herstelt zich. Stormvogels behaalt de tivee- de overwinning. Haarlem heejt pech in Bus sum. Bloemendaal en Zandvoort op eigen terrein geslagen. Sparta neemt de leiding. A. G. O. V. V. voor het eerst geklopt. In het Oosten, Zuiden en Noorden véle wedstrijden we gens den regen uitgesteld. HAARL.VOETBALBOND I A: D. I. O.—R. C. H. IV, R.C.H. n. o. H. F. C. IIIBcnncbrock 3—3 Haarlem IVStormvogels III 12 AuroraE- D. O. IV 31 HillegomRippcrda 71 I B: R. C. H. III—Haarlem III 2—3 Schoten IIE. D. O. Ill 42 Bl'daal II—Kennemers II 33 I.V.O-Haarlem*veterancn 54 y;V.H.—V.S.V. II 0—6 II B: D.W.O. II—Schoten III uitgesteld, II C: I.V.O. II—D. W. O. 4—5 H. F. C. IV—Schoten II A 1—1 II D: Haarlem VSpaarnevogcls 17 III A: Ripperda II—Kinheim II 51 E H. S. IIIZandvoort III uitgesteld. III C: V.O.G. IIZeemeeuwen II 112 III D: D-O.A. IIZeemeeuwen III 12 SpaarndamBloemendaal V 51 III E: Spaarnestad IIZeemeeuwen IV 117, R.C.H. 7—I.V.O. 3 (gestaakt), ni F: Zandvoort IVZeemeeuwen V 60 Stormvogels IVHaarlem VII 91 D.W-O. Ill—R.C.H. VIII 1—10 JUNIORES. Afd. A: Haarlem^Zandvoort scheidsrechter n.o. Zeemeeuwen bD. I. O. 26 Afd. B: Zeemeeuwen aSpaarndam 81. Eerste klasse A, Haarlem 4Stormvogels 3 (1-2) Deze vrijwel geheel in den regen ge speelde wedstrijd is in een kleine over winning voor Stormvogels geëindigd. Stormvogels trapt tegen wind en regen, in af. De partyen wegen goed tegen el- kaarop, maar Stormvogels is de eerste, die scoort. (0—1). Haarlem geeft den moed echter niet op. en maakt nog vóór rust gelyk door middel van Hetem, die een mooien voor zet van Van der Schaar benut. (1—1). Met dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting is Haarlem sterk aanvallend. De aanvallen van Stormvo gels worden meestal door de Haarlem- middenlinie gestuit, waarin vooral De la Mar een goede partij speelt. Tenslotte krijgt Stormvogels-een goe de kans, die niet te missen is. (1—2). In den stand komt geen verandering meer. AuroraE. D. O. 4 (31) Deze prettige wedstrijd eindigde in een verdiende overwinning voor Aurora. Vóór de rust ging het spel uiterst snel op en neer zonder dat van eenig over wicht sprake was. Beide doelen ver keerden eenige malen in gevaar, maar alleen E. D. O. bracht het tot scoren, en wel door den rechtsbuiten, die in de eerste vijf minuten een goed doelpunt maakte. Na de rust was de stand spoedig gelyk. Aurora kreeg een vrijen trap te nemen, die met medewerking van één der E. D. O.-backs in doel verdween. Even later was Aurora niet onfortuinlijk toen weer één der backs van E, D. O. in eigen doel trapte (21). E. D. O. ondernam nog verschillende aanvallen maar de meesto werden reeds in de kiem ge smoord. Aan den anderen kant liet Aurora zien, dat zü ooig zelf nog wel een doel punt kon maken, zoodat het einde kwam met een overwinning voor Aurora. HillegomRipperda (71) Hillegom is op eigen veld altyd een lastige tegenpartij maar deze groote overwinning op Ripperda is niet nor maal. Door verschillende omstandighe den verscheen Ripperda met slechts acht man, zoodat een overwinning voor haar van te voren reeds uitgesloten was. Bovendien kon Ripperda niet overweg met. het uiterst zware veld. Hillegom. dat dadelyk op volle kracht begon nam spoedig de leiding. De aan vallen van de gehavende Ripperda-voor- hoede waren van weinig beteekenis. Hil legom scoorde voor de rust nog twee maal, zoodat gedraaid werd met 3—0. Na de rustnam Hillegom het spél weer in handen. Speciaal De Groot had een flink aandeel in de goals. Toen het 5—0 stond scoorde Jansen tegen, waarna Hillegom nog twee maal den Ripperda- keeper wist tc passeeren. Het einde kwam H. F. C. 3Bennebroek (3-3) Ondanks den regen en het gladde veld, was het een mooie wedstrijd, die boven dien zeer spannend was, door dat Ben nebroek na de rust op kranige wyze een 3—0 achterstand wist op te halen. Voor de rust, toen het veld nog niet zco glad was, was H.F.C. sterker. HF.C. kreeg eenige corners te nemen, uit één waarvan Sturm scoorde. Hoewel Benne broek niet stil zat, bleef H.F.C. sterker en de rust kwam met 3—0, door nog twee goals van dan middenvoor. Na rust liet II.F.C. het er leelyk by liggen, terwijl Bennebroek vurig door- F

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10