HANDELSBLAD HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 30 OCT. 1928 DE „VEENDAMMER" VOOR HET HOF. SLOT VAN HET GETUIGENVERHOOR. Na het verhoor van Mr. Saim en notaris Heimans werd gisteren by de behandeling van de Veendammer- affaire voor het Amsterdamsche ge rechtshof notaris J. A. Houtzager ge hoord. die mededeeling deed over de overdracht van 11 hypothecaire vorde ringen van de Veendammer aan den heer Kok. Liebermann heeft in totaal uit de transacties-Kok 595.000 gulden in con tanten ontvangen. Vervolgens riep de president verd. M. voor de groene tafel en onderwierp 'hem aan een langdurig verhoor over 2yn beleid als directeur van de „Veen- dammer". Hierby bleek, dat in Octo ber 1927 de Dlscontobank een schuld aan de „Veendammer" had van 4 3/4 mülioen. Verd. meende, dat de zaak nog terecht zou komen, door Paardekooper, die 5 millioen bood voor de Bank. Hy had altijd op Paardekooper vertrouwd. De volgende getuige is de heer Dr. W. J. Hartman, particulier, die thans op verzoek van Mr. Kokosky was opgeroe pen. Get. had in 1926, in tegenwoordig heid van M. en Liebermann, geïnfor meerd naar de vermogensgesteldheid van Van den Toorn. Die zou toen „prima" zyn. Ook heeft get. met Prof. Volmer een onderzoek ingesteld als aandeel houder van de „Gooische Hypotheek bank" naar het optreden van Lieber mann, waarbij men tot de conclusie kwam dat Liebermanns beheer volkomen in orde was. Get. M. Spetter, gedagvaard op ver zoek van Mr. Kokosky. had in 1927 van Liebermann statuten van de „At las Hypotheekbank" gekregen om com missarissen te zoeken. Get., is toen by den broer van Mr. J. Limburg geweest, die bereid was als commissaris op te treden als de zaak in orde was. Get. gelooft dat, als de heer Limburg den naam Liebermann zou hebben gehoord, die aan een commissariaat niet zou heb ben gedacht. Liebermann's naam is niet genoemd. Te één uur schorst de president de zitting tot kwart voor twee. Na de pauze werd de heer A. van Dam gehoord, directeur van de Bank voor Onroerende Zaken, die een verzoek van Mr. Waghts om een of twee mil lioen crediet op grossen van hypothe ken te geven, afgewezen had. Getuige heeft nooit geweten. dat Liebermann moreel en financieel niet goed was. Integendeel dacht deze dat hy een fatsoenlijk man was. Van een waarschuwing tegen Liebermann heeft hy nooit gehoord. Mr. J. G. Schlirmann, advocaat te Botterdam, werd. volgens het Hlbld., nader gehoord. Hy legde het origineele contract-Spaargaren over. Na vergelij king met. het contract, door mr. Schür- mann opgemaakt, constateerde mr. Jolles: „Eerst wordt er gesproken over één millioen activiteiten en één mil lioen contanten. Daarna over én mil lioen contanten. Daarna over één mil- hypotheken, maar er zou dan betaald worden in contanten. En toen is er af gesproken: gy krUgt alles in hypothe ken, maar dan ontvangt de Veendam mer geen contanten, maar een vorde ring. Er is dus nooit een oogenblik ge sproken van een betaling van twee millioen in contanten, hoewel het in het contract staat". W. Jr., zei van zyn vader vernomen te hebben, dat mr. Schtirmann de over eenkomst sterk had aangeraden. W. Sr., verklaarde tot mr. Schlirmann meerma len te hebben gezegd: „ik ben er niet zoo tuk op", maar mr. Schlirmann zei: ..zoo'n gelegenheid kryg je nooit terug". Mr. Schürmann ontkende zich zoo te hebben uitgelaten. De bouwkundige J. P. G. Kok uit Haarlem, wordt ten slotte gehoord over de overname van de hypotheken, meldt de Tel. Get. had een mondelinge belofte van W. Sr., dat de Bank hem niet lastig zou vallen wegens zyn borgtochten. Toen hy hoorde dat de „Veendammer" ver kocht werd, heeft hy Liebermann te Brussel opgezocht om een regeling te treffen. Ten slotte heeft get. een aantal hypotheken overgenomen. Pres.: O ja, dat Is dat zoete winstje van vyf ton! Get.: Maar ik moest nog f 40.000 uit- keeren. Pres.: Dat kon er dan ook best af. (Gelach). Vervolgens wordt de wijze van taxatie voor de „Veendammer" behandeld. Vol gens get. is dit steeds op normale wyze geschied. Van het hooren van enkele getuigen werd afgezien, waarna de verdachten nogmaals gehoord werden. W. Sr., wien een uitvoerig verhoor werd afgenomen, bleef zyn goede trouw volhouden. Zoo ook W. Jr. Ook verdachte M. bleef zyn onschuld handhaven. Vandaag werd de zitting voortgezet. Dan zouden in de eerste plaats stukken voorgelezen en daarna het requisitoir genomen worden. SPOORWEGPERSONEEL EN VERKIEZINGEN. In het Voorloopig Verslag op de be grooting van Binnenlandsche Zaken herinneren verscheidene leden aan het feit, dat by de behandeling van de jong ste wijziging der Kieswet minister Kan de toezegging deed met minister Van der Vegte in overleg te zullen treden, ten einde gezamenlijk met hen te bevorde ren. dat het spoorwegpersoneel zooveel mogelijk in dc gelegenheid zal worden gesteld by verkiezingen van zyn kies recht gebruik te kunnen maken. ZU zouden gaarne vernemen, hoe het met dit overleg staat. RELLETJES IN DEN HAAG OP HET MALIEVELD. Onder aanvoering van enkele Dage- raadsche kopstukken verzamelde zich Zondagmiddag ondanks het verbod van den burgemeester van Den Haag een aantal lieden op het Malieveld om te protestoeren tegen de ..politiererreur" in verband met 't relletje van Zondag 21 October. Zij traden eerst hinderiyk op by de openlucht-samenkomsten van het Leger des Hells, welke ook op het Malie veld plaats hebben, meldt de Crt. Nadat de politie regelend was opgetreden ver zamelde de Dageraadsche groep zich op een ander pnut van het Malieveld, waar een der woordvoerders tegen het verbod in, zyn volgelingen trachtte toe te spre ken. De politie heeft toen ingegrepen en met eenlge „inslaande argumenten" het auditorium uit elkander gewerkt, waar na het verder rustig is gebleven. Arres taties hebben niet plaats gevonden. DE PRINSES ALS STUDENTE. In het Zondagsblad van 21 October van „Pesti Hirlap" wydt Constance Drexel, volgens het Hbld., een lang ar tikel, versierd met een portret, aan onze prinses Juliana, de „prinses-studente", met wie zij by het uitgaan van de colle gezaal in Leiden een onderhoud had. De schryfster is verrukt over de vriendeiyk- heid, de intelligentie en den eenvoud der prinses, die Fransch en Dultsch sprak als hare moedertaal. Boven het artikel staan met groote letters de woorden der prinses afgedrukt: „Het was myn wensch. dat men precies zoo met my omgaat als met de andere meisjes, met my geen enkele uitzonde ring imaakt en datik al datgene doe, wat het universiteitsleven voorschryft". De prinses genoot biykbaar van de nieu wigheid met een vreemde te kunnen pra ten; schrijft mejuffrouw Drexel en zou daarom gaarne nog wat gebleven zyn, maar in de gang wachtte een hofbe ambte. waardoor aan het gesprek een einde kwam. BEVERWIJK. GEMEENTERAAD Geldlecning van f 470.000. Afkeuring over de hou ding van den heer Zwager. Over het voorstel tot schorsing staken de stem men. Een voorstel, den voorzitter uit te noodigen. de zaak onmiddellijk by Gede puteerde Staten aanhangig te maken, wordt met alge- mecne stemmen aangeno men. Maandagavond vergaderde de raad on der voorzitterschap van den burgemees ter. De raad is voltallig. De publieke tribune is tot op de laat ste plaats bezet. Als eerste punt komt in behandeling het benoemen van een lid van de com missie voor de bedryven wegens bedan ken van den heer J- Groot. Benoemd wordt de heer K. Steyn. Het voorstel om een geldleening van 470.000 aan te gaan wordt aangeno men. B. en W. stellen voor te verkoopen aan Dr. L. J. Bliller een gedeelte grond aan de Vondellaan tegenover het ziekenhuis, oppervlakte 935 M2. tegen de som van 5610 en verder aan den heer C. Maters een gedeelte grond groot 1365 M2. tegen een som van 10761. De heer Groot zegt mede namens den heer Visser, dat zy geacht willen worden te hebben tegengestemd. Het voorstel wordt, goedgekeurd. De regeling met Wyk aan Zee en Duin inzake toelating van kinderen tot de Openbare scholen voor L. O., wordt goed gekeurd. Het voorstel tot aanstelling van een leerkracht voor Buitengewoon L. O. wordt aangenomen. De voorzitter leest den Raad voor het door hem aan de leden verzonden schry. ven inzake de kwestie-Zwager. De voorzitter voegt daaraan toe, dat hy anderen naar deze kwestie gevraagd heeft, die van meening waren, dat de zaak niet in den haak was. Hy heeft geen voorstel gedaan, omdat hy niet zeker wist, dat hier was gehandeld in strijd met de Gemeentewet. Uit het wegblij ven van een voorstel van B. en W. moet de raad concludeeren. dat B. en W. van meening zyn. dat er niet is gehandeld in strijd met de Gemeentewet. Hy stelt voor het schryven voor kennisgeving aan te nemen. De heer Steyn is van meening, dat de burgemeester deze zaak nader had moeten onderzoeken. Hy heeft dit niet gedaan, daarom hebben enkele raadsle den het gedaan. Het schryven wordt daarop voor ken nisgeving aangenomen. Verder maakt de Voorzitter be kend. dat zyn ingekomen de volgende voorstellen: Van de raadsleden W. Maters, K. Steyn. J. Groot en J. Visser: ..In verband met eene levering van den heer E. J. N. Zwager, alhier, zoon van het raadslid den heer C. A. Zwager, ach ten ondergeteekenden deze levering in stryd met het bepaalde bij artikel 24 der gemeentewet en wel om de volgende redenen: 1. E. J. N. Zwager staat in liet han delsregister ingeschreven als adjunct-di recteur der N.V. C. A. Zwager's Ijzer handel te Beverwijk; 2. C. A. Zwager staat ln het handels register Ingeschreven als directeur der N.V. C. A. Zwager's Ijzerhandel te Be- verwyk; 3. de statuten geven aan als eenige aandeelhouders der genoemde N.V. C. A. Zwager en E. J. N. Zwager voornoemd. Uit het voorgaande biykt dat E. J. N. Zwager niet staat ingeschreven als zelf standig handelaar of koopman, maar in dienstbetrekking is by de N.V. meer ge noemd, waarvan het raadslid C. A. Zwa ger directeur is. De jurisprudentie van artikel 24 der gemeentewet geeft o.m. aan, dat onder middeliyke levering moet worden ver staan: a. als de zoon van een raadslid leverin gen doet uit de fabriek van zyn vader; b. als een vennootschap waarvan een raadslid niet bloot commissaris of aan deelhouder. maar directeur of besturend vennoot met aandeel in de winst is le vert of aanneemt van de gemeente; c. een raadslid, wiens zoon. die in den regel by hem knecht is. plotseling aan nemer wordt van een gemeentewerk om na de uitvoering daarvan .weer in dienst van zyn vader te komen, handelt in stryd met dit artikel (BeslKt van 24 Fo. bruari 1916, WJB. A. 3484. C. V. B. bladz. 23). Behalve het feit dezer levering, is het bekend dat gedurende de laatste jaren, het gemeentebestuur dc gewoonte heeft 1 om Lïpssloten voor groote bedragen rechtstreeks te bestellen aan de Lips- slotenfabriek, terwyi het bekend is. dat de N.V. C. A. Zwager's Ijzerhandel agent is van de Lipsslotenfabriek en dat usan- tieel de provisie ten goede komt van den agent. Het behoeft geen betoog, dat daar door toestanden worden geschapen die verderfelijk zyn voor het bestuur der gemeente en voor het prestige van den wethouder C. A. Zwager, maar vooral voor de ambtenaren die onder zyne be velen werkzaam zyn. Zooals gezegd, achten zy deze hande lingen in stryd met artikel 24 der ge meentewet, terwyl uit het bovenstaande volkomen blijkt, dat het feit van de leve ring vaststaat, zy stellen den Raad voor op grond van art. 26 der gemeentewet het raadslid C. A. Zwager te schorsen. Van de neeren J. F. Braun, W. de Groot. L. Aardenburg, C. A. Zwager en G. Welage: „Ondergeteekenden stellen voor om over te gaan tot schorsing van het Raadslid C. A. Zwager, niet in behan deling te nemen, omdat naar hunne meening de noodige rechtsgrond daar voor ontbreekt, dcch den voorzitter uit te noodigen het geval onmiddelliyk aan hangig te maken bij Gedeputeerde Sta ten, opdat dit college ambtshalve een be slissing kan nemen. De Voorzitter deelt nog mede, dat hy aan de fa. Lips te Dordrecht om in lichtingen heeft gevraagd, met name of de Firma Zwager provisie heeft ontvan gen wegens leveringen aan gemeente enz. Hierop is telegrafisch een bevestigend antwoord ontvangen, met uitzondering van eenige der door den Voorzitter in zyn brief aan de firma Lips genoemde posten. Op grond van verschillende omstan digheden meent de Voorzitter, dat geen termen aanwezig zyn, om tot schorsing van den heer Zwager over te gaan. Spre ker is van meening. dat het voorstel der heeren J. F. Braun es. van de verste strekking is en aldus het eerst behan deld moet worden. De heer Groot Is het hierover niet met den voorzitter eens; hij is van mee. ning dat het voorstel Maters cs. den voorrang heeft, omdat daarin de grond slag ligt van schorsing. De heer Steyn vindt het een eigen aardige manier, dat de raad er over moet stemmen of een voorstel tot schor sing al of niet in behandeling komt. Spreker meent, dat het voorstel Braun c.s. is ingegeven door angst. De heer Braun zegt. dat het adres der heeren Maters cs. den leden eerst hedenavond heeft bereikt, zoodat zij er geen voldoende kennis van hebben ge nomen. De heer Tromp merkt op. dat de heer Braun er toch wel zooveel kennis van heeft genomen, om een tegenvoor stel te doen. De heer Steyn merkt op. dat als men op de wijze als de burgemeester wil te werk gaan, een minderheid nooit met een voorstel kan komen. De heer Groot stelt voor, om het adres Maters cs, het eerst te behande len. De heer Visser, meent dat men er een politieke zaak van heeft gemaakt. Spreker kan zich de houding der R.-K. raadsfractie niet begrijpen! Er zyn in den raad twee stroomingen, maar spre ker meent, dat de R.-K. raadsleden de volle aandacht moeten wijden aan het. voorstel tot schorsing. De Voorzitter zegt. dat hij heelt besloten, het voorstel der heeren Maters c.s. het eerst te behandelen. De heer De Groot, zegt dat de zaak in de R.K. raadsfractie besproken is. Men achtte het beter, de zaak by een meer bevoegd college aanhangig te maken. De heer Visser meent, daf. de zaak niet zoo onschuldig is als sommigen denken. Het is vooral niet onschuldig omdat het niet een raadslid is. doch een wethouder, die er bij betrokken is. Spre ker meent, dat deze zaak nadeelige ge volgen voor de gemeente kan hebben. De" heer Visser zegt dat hier wel een raadslid om een veel geringer vergryp geschorst is. De Voorzitter vraagt op welk ge val de heer Visser doelt. De heer Visser noemt het geval- Jongejans. De Voorzitter zegt, dat dat een heel andere kwestie was. De heer Groot zegt. dat er Inder- tyd een voorstel van B. en W. was. om den heer Jongejans te schorsen. De leden van de commissie voor openbare werken meenden dat de zaak (Zwager) niet in orde was. De heer Zwager heeft als wethouder de levering in de hand. Het is een publiek geheim dat geregeld door de N.V. Zwager aan de gemeente geleverd wordt. Het is voorgekomen dat door de N.V. sloten zyn geleverd aan de garage van de gasfabriek. Er is toen reeds door een gemeentewerkman de vraag gesteld of dit wel mocht. Spre ker heeft de zaken besproken met de Gedeputeerden Michels en Gerhard, die meenden dat de zaak lang niet in orde was. Spreker had van den voorzitter als hoofd van de politie verwacht, dat hy deze zaak direct had ter hand genomen. Hy vindt het vreemd, dat de heer Pat- tes. die na het oordeel van het advies bureau gelezen te hebben, meende dat schorsing noodzakelijk was, nu weer een andere meening is toegedaan. De Voorzitter zegt. dat het niet op zyn weg lag, de zaak te onderzoeken De procedure is duidelijk aangegeven in de gemeentewet. Spreker is door een jurist medegedeeld, dat ten opzichte van de levering is gehandeld in stryd met de gemeentewet. De heer de Groot merkt op, dat de raadsleden, die het voorstel Braun hebben onderteekend niet van meening zyn, dat de zaak in orde is. De heer Steyn merkt op, dat door hem by de behandelingvan de zaak Jongejans reeds is gezegd, dat de N.V. Zwager aan de gemeente leverde. De heer Jongejans. die in geen geval tot schade der gemeente heeft gehandeld, heeft bekend dat de heer Zwager „er niets van wist". De situatie wordt gevaarlijk voor de goede reputatie van den heer Zwager als raadslid en wethouder. Ieder voelt hier, dat hier tegen den geest van de gemeentewet is gehandeld. Spreker is van oordeel, dat door al deze handelingen het gemeentebelang kan geschaad wor den. De heer E ij k i n g besprak eveneens de leveringen aan de garage van de gas fabriek. Spreker vindt het jammer, dat de voorzatter den heer Zwager heeft verdedigd. Het is niet voor het eerst, dat de heer Zwager aan de gemeente heef) geleverd. De riooldeksels dragen NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGFUJNTJE VOOR DE KINDEREN. Maar onderweg bedenkt Knagelijntje zich. Alj ze alle3 aan den Sultan vertelt kan de boos» wicht heel goed ontkennen. Niemand anders dan Knagelij'ntje heeft zijn bedreigingen gehoord. Als hij eens een stalen gezicht zet en net doet of hij van den muizenprins geen kwaad weet? Dan is Knagelijntje nog geen stap verder ge komen. Weet je wat, denkt ze, Ali ben Ge- sjochte moet me maar raad geven. Ali is gauw gevonden. Hij staat op zijn gewone plaats op de markt. Als Knagelijntje hem alles verteld heeft, zegt hijVoorzichtigheid is de dierbaarste schat van het muizenleven, o dochter van den rustenden baardschrapper.... Laten we naar baron Theenat gaan..... den naam van den heer Zwager. De heer Zwager heeft meegewerkt aan de schorsing van den heer Jongejans. Dat ging om een paal van twee gulden. De heer Maters wyst er nog op, dat het hem heeft getroffen, dat hang en sluitwerk steeds uit de bestekken worden gehouden. Deze worden apart be steld en de heer Zwager geniet er provi sie van. Wil men zich tegenover de kie zers verantwoorden, dan moet men vóór het voorstel tot schorsing stemmen. De voorzitter zegt. dat hy niet wist, dat als de sloten rechtstreeks by de fabriek werden besteld, de heer Zwager provisie genoot. Hij zal er voor zorgen, dat op deze wijze niet wordt voortgegaan. De heer P a 11 e s zegt. dat ook hy dit niet wist. Hij zal niet vóór het voorstel tot schorsing stemmen. De heer Tromp wyst op de eedsaf legging. voor de Katholieken een ge wichtige zaak. De heer Zwager wil de zaak tot haar gewone proporties terugbrengen. De ramen voor het slachthuis zyn aan een Duitsche firma opgedragen. Toen de gasfabriek gebouwd werd. heeft spreker de ramen geleverd. Hij was toen nog geen raadslid. De fabriek mag die, als lid van het convenant, niet rechtstreeks aan de gemeente leveren. De fabriek lieeft toen spreker's zoon opgebeld en die heeft de levering gedaan. Wat de Lipssloten betreft, deze zijn goedkoo- per dan andore. Voor elke bestelling uit spreker's rayon, ook al zyn ze recht streeks bij de fabriek gedaan, geniet spreker 's N.V. provisie. Het voorstel der heeren Mater.s cs. wordt daarop in stemming gebracht. De heer Zwager neemt niet aan de stem ming deel. De stemmen staken met 6—6 stemmen. Het voorstel is hiermede ver worpen, aangezien het is behandeld in een voltallige vergadering. Het voorstel Braun cs. wordt met algemeene stemmen aangenomen. De heer Zwager stemde niet mee. De in een vorige vergadering door den heer Visser ingediende motie van wantrouwen tegenover het gemeentebe stuur inzake het Burgerlijk Armbestuur wordt na een zeer langdurige toelich ting van den voorsteller met 2 stemmen vóór verworpen. Na de rondvraag schorst de voorzitter te kwart voor elf de openbare vergade ring en gaat de raad in comité-generaal. SCHEEPSBERICHTEN Amsterdam 26 Oct. te Valparaiso v. Amsterdam. Aludra 27 October v. Rio de Janeiro. Buenos Aires n. Rotterdam. Alphard 27 Oct, van Rio de Janeiro, Rotterdam n. Santa Fé. Almelo p. 27 Oct. de Azoren, Am sterdam n. W.-Indië. Amor 26 Oct. v. New-York n. Haiti. Alwaki 29 Oct. te Hamburg v. Rotter dam. Abbekerfc 28 Oct. te Hamburg v. Li verpool. Bovenkerk 28 October te Hamburg v. Rotterdam. Bennekom 26 Oct. v. Curasao n. Europa. Boskoop, 28 Oct. te Callao v. Amster dam. Brielle 27 Oct. v. Curacao n. Cristobal. Boschdyk 26 Oct. te Colombo, Batavia n. New-York. BeemstendUfc 27 Oot. 15 u. 30 m. 85 myi Zuid. vain Valentia, Rotterdam n. Quebec. Comimcwyne 26 Oct. v. New-York n. Port au Prince. Ci-ynssen 27 Oct. v. Cristobal n. Pto. Columbia. Ceres 28 Oct. v. Amsterdam n. W.- Afrika. Deli 26 Oct, te Hamburg v. Rotter dam. Djember p. 29 Oct. 2 u. Suez, Rot terdam n. Australia. Delfland 28 Oct. te Amsterdam van Hamburg. Edam 27 Oct. te Havana. Tampico n. Rotterdam. Glamorganshire 27 Oct. te Londen. Pacifickust n. Rotterdam. Gorontalo 29 Oct. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Giekerk 28 Oct. v. Hamburg n. Ant werpen. Generaal Verspeyck p. 27 Oot. Malta, Amsterdam n. Batavia. Gemma 28 Oct. v. Sjanghai, Rotter dam n. Japan. Generaal Michlels u. 27 October Oues- sant, Rotterdam n. Java. Grotius 28 Oct. v. Amsterdam r.. Ham burg. Gaasterland 28 Oct. nm. te Bahia, B.- Ayres n. Amsterdam. Gelria 28 Oct. 9 u. v. Las Palm as, B.-Ay res n. Amsterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 ^et Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 Helder 26 Oct. te Duala v. Amster dam. Heemskerk 28 Oct. v. East London n. Durban. Jacatra 28 Oct. v. Sabang. Jan Pieterszoon Coen 28 Oct. v. Al giers, Batavia n. Amsterdam. Jagersfontein p. 28 Oct. Ouessant, Beira n. Rotterdam. Karimata p. 28 Oct. Vlissingen, Am sterdam n. Antwerpen n. Java. Kota Gede p. 27 Oct. Point ne Galle, Rotterdam n. Batavia. Krafcatau 26 Oct. v. Singapore n. Ma cassar. - Klipfontein 27 Oct. te Genua, Beira n. Rotterdam. Kennemerland 27 Oct. te B.-Aires v. Amsterdam. Leerdam p. 28 Oct. St.-Miohaels, Rotterdam n. New-Orleans. Menado p. 28 Oct. 23 u. Findsterre, Rotterdam n. Batavia. Maasland 27 Oct. te Bahia, B.-Ayres n. Amsterdam. Madoera p. 18 Oct. Gibraltar, Batavia n. Amsterdam. Melampus p. 29 Oct. Perim, Amster dam n. Makassar. Nariva 29 Oct. te Rotterdam v. New port. Nias 28 Oct, te Amsterdam v. Ham burg. NoorderdUk 28 Oct, te Londen, Ant werpen n. de Pacifickust. Nieuwkerk p. 27 Oct. Ouessant, Am sterdam n. Z.-Afrika. Nykerk p. 26 Oct. Dakar, Rotterdam n. Z.-Afrika. Oranje Nassau 26 Oct. v. Madeira, Amsterdam n. Paramaribo. Palembamg 27 Oct. te Londen, Batavia n. Rotterdam. Prinses Juliana p. 27 Oct. Perim, Amsterdam n. Batavia. P. C. Hooft. p. 29 October Gilbraltax, Batavia n. Amsterdam. Ryswyk, p. 29 Oct. Ouessant, New castle n. Bouceau. Randwijk p. 29 Oct. Dungeness, Me- thil n. Bordeaux. Sitoebendo p. 29 Oct. 0 u. 35 m. Oues sant, Rotterdam n. Batavia. Soekaboeml p. 27 Oct. Perim, Rotter dam n. Batavia. Sibajak 27 Oct. 20 u. v. Port Said, Ba tavia n. Rotterdam. Oot. 16 u. te Mar seille verwacht. Sumatra p. 27 Oct. Dover, Rotterdam n. Kaapstad. Sirrah 27 Oct. v.Rosario, Santa Fé n. Rotterdam. Simon Bolivar 28 Oct. v. Barbados n. Plymouth en Amsterdam. Saparoea 27 Oct. v. Singapore, Bata via n. New-York. Stuyvesant 26 Oct. v. Barbardos n. Trinidad. Somimelsdijk, 27 Oct. v. Calcutta n. Rotterdam. Tjisandari 26 Oct. te Hong Kong v. Batavia, Telamon p. 23 Oct. Dungeness. Am sterdam n. Porto Rico. Tosari 27 Oct. 18 u. v. Marseille, Ba tavia n. Rotterdam. Tambara p. 28 Oct. 10 u. Kaap del Arrni, Rotterdam n. Batavia. Toto 29 Oct. 19 u. v. Batavia te Rotter dam verw. Tjerimai 29 Oct. 10 u. v. Sabang, Ba tavia n. Rotterdam. Veendijk 28 Oct. te Rangoon. Rotter dam n. Calcutta. Veendam 28 Oct. to New-York n. Rot terdam. Van Rensselaer 29 Oct. te Hamburg v. Amsterdam. Venezuela p. 28 Oct. Lizard, Amster dam n. Barbados. Vesta 28 Oct. v. Port au Prince n. Cao. Haitien. Waterland 28 Oct. 9 u. v. Montevideo. Amsterdam n. Buenos Ayres. IJseHceric 23 Oct. te Rotterdam van Antwerpen. IJstroom vertrekt 29 Oct. v. Burutu n. Amsterdam. RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 30 OCTOBER HILVERSUM, 1071 M. 12.30—2.00 Lunchmuziek door het Trio Sjouwerman- 2.30—3.00 Cursus leerbewerking. 3.004.00 Maak het zelf. 6.007.15 Dinermuziek door het kwar» tet Rentmeester. 7.15—7.45 Gezondheidshalfuurtje door Dr. H. G. Hamaker. 8.058.20 Liederen-voordracht door Julie de Steurs. J. Goverts, a. cL vleugel. 8.208.50 HandelswetenschappeOijke lezing door J. Allebrandi. 8.509.10 (Vervolg) Liederen-voer» dracht. 9.15 Een praatje over: De wereld» Spaarbankdag. 9.25—10.30 Concert door het Omroep orkest. o.l.v. Nico Treep. 10.30 Persberichten 10.40—12.00 Dansmuziek door Rent» meester's band. HUIZEN, 340.9 DL (Na 6 unr 1870 M.)j (Uitsluitend N.CR.V.-uitzendingen). 12.30—1.45 Concert. Mevr. v. d. Horst-» Bleekrode, piano. H v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 2.004.00 Concert. Mej. Langeveld, viool. V. v. Erven Dorens, piano, orgel. 5.006.00 Kinderuurtje o.l.v. Mej. Ingwersen. 6.307.00 Fransche les. 7.007.30 Engelsche handelscorresp. 7.308.00 Gramofoonmuziek. 8.009.00 Hervormingsdag. Feest i. d. Groote Kerk te Haarlem. Voorgangers: Ds. L. J. v. Leeuwen: Hervormingsroe» ping. Ds. G, J. Waardenburg: Hervor mingskracht. 9.3010.30 Orgelconcert door Jan Zwart i. d. Herst. Ev. Luth. Kerk te Amsterdam. DAVENTRY 1600 M. 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (tenor, alt). 12.50 Gramofoonmuziek. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 4.05 Licht klassiek concert. G. Mis» selbrooke. piano. Radio-strykkwartet. 5.05 Concert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Schubert's impromptu's (piano). 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Vertelling voor de jonge luis teraars. 9.05 „Pelleas en Mélisande", opera in 5 acten van Debussy. 9.20 Nieuwsberichten. (10.15 en 11.00 Voorlezing uit „Morte d'Arthur", van Baldwin). II.3512.20 Dansmuziek. -ARIJS „RADIO-PARIS" 1750 M. 12.502.10 Concert. Strykkwartet. 4.055.05 Orkestconcert. 8.2011.20 Concert. Orkest o.l.v. Hr. Valmy—Baisse, georg. door „Art -Sc Pensée". LANGENBERG, 469 M. 10.3511.15 Muziek voor de scholen. 11.30 Mechanische muziek. 12,251.50 Orkestconcert. 5.05—5.50 Ovkestconcert. 7.208.20 Orkestconcert 8.20 De vroolijke Victor von Scheffel. Vroolyke avond. Koorzang, declamatie en muziek. Daarna tot 11.20 Dansmuziek KöNIGSWUSTERHAUSEN. 1258 M. (ZEESEN) 1.354.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 720 „Die Trojaner in Karthago", ly risch gedicht van Berlioz in 3 deelen. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 3.35 Lichte muziek. Orkest en solisten. 4.20 Fantasieën van Gounod en Mas senet, 5.20 Orkestconcert. 6.45 „Boris Godunow", muziek, volks drama in 4 acten van Moussorgsky en Rimsky-Korsakow. Daarna cabaret. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 8.35 Fragmenten van „Werther", opera van Massenet. 10.35 Nieuwsberichten.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10