HAARLEM'S DAGBLAD DE WEGEN TE VELSEN. BINNENLAND FEUILLETON. De Geschiedenis van Lois Reddle DINSDAG 30 OCT. 1928 DERDE BLAD Voor 1929 is weer een ton op de begrooting gebracht Degene <tie in den laaisten tijd de ■verschillende deelen onzer gemeente heeft bezocht, zal hebben opgemerkt, dat de chronische plaag der groote steden, de Opgebroken Straat, ook Velsen heeft aangetast. In alle deelen onzer uitgebreide gemeente worden onze ver keerswegen onder handen genomen. Het onderhoud en de verbetering van die Kilometers lange straten vergt groote offers uit de gemeentekas, ongetwijfeld veel grooter dan in andere gemeenten met hetzelfde zielental als Velsen. Want relatief is Velsen dun bevolkt, de woon- kwartieren liggen ver uit elkander en dientengevolge ontstaan groote verbin dingswegen, krijgt men dus in verge lijking met het aantal inwoners oneven redig lange straten. Er is dit jaar aan onze wegen weer heel wat gedaan. Voor 1929 is wederom meer dan een ton op de begrooting uitgetrokken. Daarbij komen dan nog de kosten van de onderschei dene bouwondernemers voor het aan leggen van straten bij de door hen ge bouwde perceelen. Het zou te veel zijn om alles op te sommen wat in het jaar dat thans ten einde loopt op het gebied van aanleg en verbetering van straten in onze ge meente is tot stand gekomen. We zullen ons derhalve beperken tot de belang rijkste zaken. In de allereerste plaats dient dan te worden genoemd de verbeterde verbin ding tusschen den Rijksstraatweg en de Wüstelaan te Santpoort. Na een wan toestand die jarenlang heeft geduurd, kwam hier een verbetering tot stand, die vooral het snelverkeer ten goede komt. In TJmuiden valt in de allereerste plaats de doortrekking van den Wijk aan Zeeërweg te memoreeren, waardoor eindelijk een rechtstreeksche verbinding tusschen Oost en West tot stand kwam. Ideaal is de weg nog geenszins, vooral niet wat het gedeelte tusschen de ter reinen van het gasbedrijf en den IJmuider Straatweg betreft. Langs het onbebouwde gedeelte ontbreken nog de voetpaden en als we den dikken boom zien die ter hoogte van het machinege bouw van het bedrijf van gas en water vlak langs den rijweg uit den grond verrijst, dan wil het ons voorkomen, dat hier vooralsnog geen voetpad zal worden aangebracht. De onderhandelingen tus schen het Gemeentebestuur en den eigenaar van dien sta-in-den-weg i mede van den grond, waarop hij staat, zullen zeker wel eenigen tijd in beslag nemen. De scherpe bocht in dezen weg nabij den IJmuider Straatweg achten wij een technische fout. te meer omdat de gazons daar ter plaatse het nemen van deze bocht in de richting van den Straatweg, zeer bemoeilijken. Dezer dagen is de Uelserduinweg ge reed gekomen, tot groote vreugde der talrijke bewoners, die gedurende eenige maanden in een beklagenswaardige af zondering hebben geleefd. Ook deze weg mag er zijn. Ook hier blijkt echter, evenals op zoovele andere plaatsen in onze gemeente, hoeveel onaangenaam heden onwillige voortuin-bezitters het gemeentebestuur kunnen berokkenen. Daar, waar dé eigenaars bereid waren een deel van hun voortuin ten behoeve van de wegverbreeding af te staan, is een mooi breed voetpad aan- :legd. Maar elders is er bijna geen plaats voor een voetpad overgebleven; daar steken de voortuinen diep in het trottoir uit, tot ongerief van de voet gangers. Het is onbegrijpelijk, dat het gemeentebestuur tot heden nooit ge tracht heeft op grond van art. 77 der Onteigeningswet door middel van ont eigening de beschikking over de voor het voetpad benoodigde gronden te verkrij- in. De Wljkerstraatweg, die sinds vele Jaren voor voetgangers haast onbegaan baar was, wordt eindelijk onder handen genomen. De trottoirs zijn reeds over een groot gedeelte van den weg gereed en als hier de voortuinen geen stagnatie hadden veroorzaakt, zou het werk onge twijfeld reeds klaar zijn geweest- Want ook hier zijn eenige onwilligen, die zulke hooge eischen stelden, dat aan inwil liging daarvan niet te denken viel. En dat de gemeente niet op een paar dub beltjes kijkt, blijkt duidelijk uit de wijze, waarop sommige dezer voortuin problemen zijn opgelost. Een der eige naars, die een slechts eenige decimeters breede strook heeft afgestaan, heeft daarvoor in ruil een keurig hekwerk om zijn vele vierkante Meters grooten voortuin gekregen, terwijl bovendien de gemeente zoo goed is geweest de op 's mans terrein liggende sloot te dem pen. Dit lijkt ons heel wat kostbaarder dan onteigening. Wat -bij den aanleg van de tegeltrot toirs opvalt is, dat op vele plaatsen de voetpaden niet in him geheel zijn be tegeld. Men vond* daar langs de wo ningen of de voortuinen veelal nog een open gedeelte, waardoor bij regenachtig weer het trottoir zeer verontreinigd wordt. De rijweg steekt thans erg af bij de voetpaden. Op sommige plaatsen bestaat de weg voor de eene helft uit een hob belige klinkerbestrating, voor de andere helft uit een modderpoel, waaruit blijkt, dat de door het Rijk te verrichten werk zaamheden geen gelijken tred hebben gehouden met die der Gemeente. Maar ook dit komt in orde: de keien liggen in Beverwijk en worden reeds gesor teerd. Het daghet in het Noorden. Tot slot eenige woorden over de wegen in Velserbeek. Het is ons niet bekend, hoe de autoriteiten hierover denken, maar het publiek is niet enthousiast-. De eerste voertuigen hebben hun sporen in het wegdek achtergelaten en het -bazalt- gruis, dat ingereden behoorde te worden, wordt er thans afgebezemd, omdat men vreest, dat de riolen anders verstopt zouden raken. In den Raad is een zekere ongerustheid tot uiting gekomen, welke ongerustheid is weggenomen door de me. dedeeling van den betrokken wethouder, dat de firma, die den weg heeft gebouwd vijf jaar lang het onderhoud van den weg voor zijn rekening heeft en daar voor 10%"van de aannemingsom heeft moeten laten staan. Zoo langzamerhand komt onze ge meente in het bezit van een wegen stelsel, dat, de vele moeilijkheden die te overwinnen zijn in aanmerking geno- nomen, er zijn mag. 6. B. MR. MARCHANT'S POLITIEKE REDE. JAARVERGADERING VAN DEN VRIJZ.-DEM. BOND. De leider van den Vrijzinnig Democra; tischen Bond, mr H. P. Mar chant, heef; Zondag te Utrecht op de jaarvergade. ring van dezen bond ziin politieke reae- oering uitgesproken, meldt de Tel. Heel sprekers lange redevoering baad de letterlijk in critiek tegen ae huidige Ohristelijke en liberale politiek, schriji". het blad. Aan ons intermezzo-kabinei bracht de grijze leider dankbaar hulde „omdat het ons aanschouweliik oneer, wijs heeft gegeven op onze stelling, dat een vruchtbaar regeerbeleid slechts aan mogelijk is, indien het regcerende kabi. net in zijn wording en in ziin beleid in nig verbonden leeft met het parlement" Het kabinet is welhaast met geen en kel wetsvoorstel van eenige beteekenis bij de Tweede Kamer gekomen of er ge beurden ongelukken. Mr. Marchant stelde vervolgens de vraag, hoe men tot die alzijdige behar, fcging van 's lands belangen komt die elke partij en elke parlementaire meer. derheid nastreeft? Ziin antwoord was aldus geformuleerd, dat de ervaring ge leerd heeft, dat sedert de beëindiging van den schoolstrijd de Christelijke Coa litie de eigen verlangens van elke der samenwerkende partijen niet behartigde. In haar financieel beleid, aldus spr bevoordeelde de Christelijke Coalitie- regeling: de bezitters van groote inko mens en wel ten koste van den kleinen man en de groote gezinnen. Zij besteed de per jaar honderd millioen aan voor het meerendeel ondoelmatige militaire uitgaven. Met betrekking tot het militaire vraag stuk waaraan hij ook de ontwapenings gedachte verbond spaande mr. Marchan: den tegenstanders der V. D geen critiek. Zjjns inziens is hert, alleszins verklaar baar, dat pogingen gedaan worden om het leger niet langer te aanvaarden als een van overheidswege geconstrueerde organisatie van het volk Omtrent „alzijdige behartiging van het landsbelang" dient vermeld, dat naar mr. Marchant's oordeel het. even. wiohtspunt van de alzijdig behartigde Christelijke Coalitie samen gaat met1 dat van de liberalen. Hieraan is, vol, gens hem. ook de liberale instemming met het beleid-Coliin toe te schrijven. De heer Marchant beschouwt de coa litie even dood als de formule, waar mede men haar leven heeft trachten in te blazen. Ten slotte zei Mr. Marchant, dat de democratie ondanks alle kunstmiddelen die haar tegenhouden, zich baan breekt. Het strafstelsel werd besproken en Mr. Oud leidde het vraagstuk der Ouder- comsverzekering in. Hij noemde het plan der socialisten funest, omdat dit de minst gesitueerden in den steek laat. Een gewichtig punt vormden ook de besprekingen over het pachtvraagsfcuk. Vasthoudend aan hetgeen in het werk program is uitgesproken ten aanzien van ae wettelijke regeling van het pachteon- tracht. sprak de vergadering als haar oordeel uit. dat het aanbeveling ver dient bij de wet de mogelijkheid te scheppen om, hetzij voor het geheele Rijk, hetzij voor bepaalde gebieden van overheidswege maxima vast te stellen, voor bij verhuring van landerijen te'be dingen pachtprijzen, onder bedreiging van straf bij verhuring boven die maxi, ma. 80.000 TE VEEL BETAALD. RESTAURATIE VAN DEN TOREN TE AMERSFOORT. Naar aanleiding van de werkzaamhe den aan den Onze- Lieve-Vrouwe-toren te Amersfoort heeft, volgens het Volk, de steenhouwer I. J. Kreupeling in ver band met de prijzen van de zand- en tufsteen, die worden gebruikt bij de her. stellingswerken. een adres aan den raad gericht, met het verzoek, om den prijs van 279 per M3. niet toe te staan, om dat het volgens zijn deskundige bereke ning 110 per M3. te hoog is. Voor de zandsteen wordt 291 per M3. betaald, wat 41 per M3. te veel is. De heer Kreupeling gaat in zijn toelichting by dit adres de geheele geschiedenis van de restauratie eens na en komt tot de con clusie, dat er sinds 1919 aan te verwer ken steen te veel betaald is een som van 80.000. EEN SLAG VOOR KATWIJK EN NOORDWIJK TOEGANG TOT DE DUINEN BEMOEILIJKT. De Tel. vernam dat het Hoogheem raadschap van Rijnland een nieuwe keur voorgesteld heeft, waarbij een be paling is gemaakt, dat het wandelen in de z.g. onvrije duinen alleen is toe gestaan aan de bezitters van een wan- aelkaart, die a f 2.50 verkrijgbaar wordt gesteld. Dus waar men vroeger voor slechts f 0.10 een kaart kon krijgen, zal nu voortaan een rijksdaalder moeten wor den neergelegd. Met andere woorden. Rijnland heeft het voorbeeld van Delfland gevolgd om de duinen als wandelterrein voortaan te verbieden. Want daar za! natuurlijk practisch de nieuwe keur op neerkomen. De prik keldraadversperring van Delfland is bij Rijnland door een rijksdaalderversper ring gevolgd. Het defect zal ongetwijfeld hetzelfde zijn. Men begrijpt, dat badgasten die voor slechts korten tijd, hoogstens een paar weken in Katwijk of Noordwijk vertoe ven. geen f 2.50 per persoon voor een kaart gaan uitgeven, om in de duinen te mogen wandelen. Voor beide badplaatsen beteekent het een geduchten slag voor het vreem delingenverkeer. constateert het blad. Het was te vera-achten dat de gemeente besturen van Katwijk en Noordwijk zich hier maar niet goedschiks bjj zouden neerleggen. Beide gemeenten hebben zich tot het Hoogheemraadschap gewend met bezwaren tegen de voorgestelde keur. EEN MERKWAARDIG GEVAL. Te Laren (Geld.) werden deze week gelijktijdig in den echt verbonden broer en zuster uit het eene gezin met een zuster en broer uit het andere gezin, die met de getuigen, die by beide huwe lijken optraden, denzelfden geslachts naam droegen, terwyl bovendien deze zes personen dezelfde grootouders van va derszijde hadden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CL. PER REGEL. Friesche vrouwen houden van goede degelijke kleeding en van goede degelijke zeep. Geen wonder dat dan ook elke Friesche huisvrouw £>unllght Zeep gebrulktl Goed waschgoed verdient het beste waschmiddel. POSTPAKKETTEN VAN ZEVEN KILO? WIJZIGING DER WET. Een wetsontwerp is ingediend tot wij ziging van de Pakektpostwet, waarbij het maximum-gewicht van postpakketten in het binnenlandsch verkeer voorshands wordt gebracht van 5 op 7 K.G. Het ligt in het voornemen -te bevor deren dat het port voor pakketten van een gewicht boven 5 K.G. tot en met 7 K.G. wordt bepaald op 60 cent. Met het oog op een eventueele verdere verhoo- ging van het maximum-gewicht der pak ketten is 't echter wenschelijk, dat het maximum-port. dat voor een pakket mag worden geheven, wordt verhoogd en na der vastgesteld op één gulden. KIND GEWORGD Op de gemeente-vuilnisbelt te Alphen aan den Rijn, heeft men volgens de Crt. het zeer verminkte lijkje van een pas geboren kind gevonden. Een koord dat zich om den hals bevond, duidde op wur ging. Het stoffelijk overschot is ter on derzoek naar Leiden gezonden. De politie stelt een onderzoek in. Naar het Engelsch van EDGAR WALLACE. 49) Na eenigen W tfrë deze open en M trad binnen, het hoofd omwendende om te zien of zij volgde. De vloer was bedekt met een cükke laag stof; het eenige meubelstuk in het vertrek, waar op hij haar uitnoodigde plaats te nemen, bestond uit een ouden stoei zonder rug leuning. Aan een van de muren hing een geelgeworden scheurkalender van het jaar 1913. en waarschijnlijk was het huis sedert dien tijd onbewoond ge weest. 1 „Blijf hier en houdt u rustig. Over een paar uren zal het licht geworden zijn. Indien ge iets nooöig hebt, vraag het dan aan vrouw Rooks zij zal straks hier komen." Hij vertrok, dooh sloot de deur niet af later ontdekte zij dat de sluiting defect, was. Er volgde een half uur van wach ter, toen hoorde zy voetstappen in het portaaltje, een andere deur openen, en een op gedempten toon geveerd gesprek. EIGENAARDIG EINDE VAN EEN ARBEIDSCONFLICT. MET EEN „GLAASJE" VRIJWEL OP GELOST. Tegen Maandag was te Helmond door de voerlieden een algemeene staking af gekondigd. Eischen waren 23 per week en 58 urige arbeidsweek. Aan het einde van de vorige week werd echter een eigenaardige oplossing van het conflict verkregen, meldt V. D. By een expeditieursfirma werd een der kop stukken onthaald op een „glaasje", waar na hem een papier ter teekening voorgelegd werd waarin voor hem werd verklaard, dat met een loon van 21 gul den per week genoegen genomen werd, benevens met den onbepaalden arbeids dag, hetgeen dan tot 70 uur per week kon bedragen zonder vergoeding voor de overuren. Bovendien moesten allen af zien van het recht van organisatie. Een drietal andere expediteursfirma's volgden dezelfde methode. Slechts een tiental werknemers hebben geweigerd het schrijven te onderteekenen en zouden Maandag in staking gaan. Onder de werknemers heerscht nog verbittering. Met een bons scheen iets op den grond neergezet te worden, en een oogenblik klopte Lois het hart in de keel. Doch het scheen dat vrouw Rooks, zooals Lois vermoedde dat de vrouw met het stuur- sche gezicht heette, zwaar beladen naar deze plek gekomen was, want haar ge mopper daarover was voor 't meisje ver staanbaar. Klaarblijkelijk had zij den nocdigen mondvoorraad naar hier moe ten sjouwen indien dat zulk een zware last geweest was mocht het niet veelbelovend heeten, want dan scheen Dr. Tappatt voornemens te zyn hier ge- ruimen tijd te blijven. „Mijn rug is er bijna van doorge zaagd". bromde zij. „Waarom kon zü het niet dragen doctor?" Lois sloop tot vlak by de deur en spitste de ooren, in de hoop het een of ander te kunnen opvangen hetgeen haar theo rie, dat zij hier alleen opgesloten ge houden werd omdat de doctor den terug keer van Michael Dora vreesde, beves tigen zou. „Haal een stoel uit de andere kamer." hoorde zy hem norsch bevelen. „Waar voor maak je zoo'n drukte Het is voor jou niet erger dan voor my. Het is niet de eerste maal dat je een nacht niet naar bed geweest bent, niet waar?" Jk begrijp niet waarvoor ge al dien omslag nooöig acht", ging zij mismoedig voort „Hij komt immers toch inert te rug, en anders, wat zou hem beletten óók naar het bosch te gaan?" Hij komt terug daaromtrent kun je allen twijfel van je afzetten. Ik ken den man. En je behoeft je niet onge rust te maken, dat hij hen vinden zal. Het is niet waarschijnlijk, dat hij ieder kreupelboschje in den omtrek doorzoeken zal." Een paar minuten later werd de voor deur dichtgeslagen, toen hij vertrok en zij hoorde de vrouw in zichzelve moppe ren. Zy zat op een paar voet afstands van de deur en kon ieder geluid en iede re beweging in de kale kamer opvangen. Misschien had Lois het venster kunnen openen, dooh dit leek haar een onmoge lijkheid. zonder dat de vrouw het zou hooren. Kort na het aanbreken van den dag liep vrouw Rooks naai- de keuken na eerst Lois te hebben gehaald, en toen zij voorbij de kamer waar de tweede ge vangene opgesloten zat. gingen, merkte het meisje op, dat de sleutel op die deur stak. Indien de toestanden in het andere gevangenisvertrek dezelfde waren als in het hare, zou de onbekende vrouw onmogelijk kunnen ontsnappen. Wie zou zij zijn, was zij nieuwsgierig te weten? Het een of andere ongelukkige schep sel. misschien door haar vrienden aan de teedere zorgen van Dr. Tappatt toe vertrouwd. Haar hart ging vol medelij den naar de vrouw uit', en zoodoende vergat zij haar eigen gevaar en ellende. Gedurende den droevigen en einde- loozen dag, die nu volgde, bespeurde zij geen teeken van eenig menschlijk wezen. Het bosch maakte deel uit van een parti culiere bezitting en het dicht met mos begroeide pad had haar reeds bewezen, dat het niet betreden werd, ?elfs niet door hen die gerechtigd waren, langs dezen weg het veld over te steken. Van uit de vensters had zy geen ander uit zicht dan op de stammen van beuke- boomen en hun dicht loover. De druk kende eenzaamheid scheen haar invloed te doen gelden op vrouw Rooks, die aan zulk eeh afzondering niet gewoon bleek te zijn, want in den middag kwam zij in de kamer van Lois zitten. Lois kreeg gelegenheid haar te bestu- deeren. Zij moest omstreeks vijftig ja ren oud zijn, een grimmige stuursche ito uv.% met een wrok jegens de wereld en alle menschen. .Het is zoo drukkend stil, dat ik er gek van zou worden indien ik hier lang moest blijven", klaagde zij. Lois overwoog of zij de vrouw aan den praat zou kunnen krijgen over andere dingen dan de eenzaamheid van het bosch. „Zijt gij reeds lang in Engeland?" vroeg zij. Alvorens te antwoorden moest vrouw Rocks haar afkeer van het voeren van een gesprek over dergelijke dingen over winnen. „Pas twee jaren. Vóór dien tijd woon den wij in Indië.Maar ik begrijp niet wat dat te maken heeft niet u." „Ik hoorde u uw honden noemen bij Indische namen. „Mali" beteekent geld. niet waar?" .Doe geen vragen, jonge dame", zeide de vrouw. „Houd u rustig, en er zal u geen kwaad overkomen. Pleeg verzet, en gij zultzij knikte veelbeteeke- nend. „Ja. natuurlijk „mali" beteekent geld. Weet ge ook wat beteekent ,jnal- lum" de „bat"? Lois schudde lachende het hoofd. Zij dacht dat haar gevraagd werd of zij Hir.dostajnsch sprak of verstond. ..Waarom word ik hier gevangen ge houden kunt bij mij dat zeggen?" „Omdat ge niet goed bij het hoofd zijt." Het antwoord had Lois woedend kunnen doen opstuiven, doch zij had reeds gegist, dat dit als uitvlucht voor haar gevangenhouding had moeten door gaan. „Gij hoort stemmen en ziet din gen. En menschen die dingen hooren. stemmen, en dat alles, zijn niet bü hun verstand." Lois glimlachte bedaard. „Gij weet dat ik in het bezit van mijn vólle verstand ben, vrouw Rooks.". „Niemand geeft toe dat hij gek Ls", antwoordde de vrouw onheilspellend. Dat is juist een van de verschijnselen. Zoodra iemand zegt dat hü goed bij zijn verstand is, is hij krankzinnig! De doe- DE POSTVLUCHTEN NAAR INDIë. NAAR EEN WEKEL1JKSCHEN DIENST. „Doorzetten, desnoods voorloopig met eenise financiecle opofferingen der pos terijen". Nu het vijfde postvliegtuig in Welte vreden is aangekomen, heeft het Han delsblad den directeur-generaal der pos terijen. ir. M. H. Damnie. te "s-Gravon- hagc naar zijn meening gevraagd over de postvluchten naar Nederiandsch- Indlë. De heer Damnie zei. dat voor hem alleen rijst de vraag, of er waarlijk be hoefte bestaan aan geregeld postvervoer door de lucht tusschen Holland en In- die. Voor dc handhaving der familiebe trekkingen tusschen hen die in Holland zijn cn hun ver» anten in Indië achtte hij een snelle postverbinding van onbe rekenbare waarde. ..Maar ook vcor de zakelijke correspon dentie heef: deze snelle verbinding zeer groote beteekenls," zei Ir. Damme. En het deed ons dan ook genoegen te be merken. dat velen, die eerst weinig opti mistisch tegenover de nieuwe mogelijk heid van vervoer stonden, toch haar be nut hebben bij de proefnemingen. U be- gTUpt echter wel. dat het volle profijt van de postvluchten kan worden gitrok ken dcor de zakenwereld, wanneer zij op een groote regelmatigheid kan reke nen. Ons einddoel moet dan ook wezen cc» wckciyksche dienst tusschen Indië en Nederland. „Uit de cijfers van het vervoer heb ben wU thans reeds geleerd, cat we voor loopig nog niet mogen bouwen op een sluitende rekening voor de postvluchten. maar welke vervoergelegcnheid kon dat wel. toen zy pas werd ingesteld? Het belang van een regelmatige postverbin ding tusschen Nederland cn Indië ach ten wü zoo groot, dat wij mcenen. dat onze Posterijen er den eersten tijd wei eenige offers voor over mogen hebben. „De stijging welke schuilt in de ver- voercjjfers. wijst reeds op het voldoen aan een behoefte". Voorts zeide Ir. Damme o.a.: „Ik ver trouw dus op de verdere medewerking van dc zakenwereld, die in de eerste plaats ook in haar eigen belang Ls. Hoe veel kan het vaak niet voor een onder neming beteekenen. dat een uitvoerig beschreven opdracht binnen veertien dagen bij haar administrateur in Indië is? De plicht voor de zakenwereld om mede te werken behoeft dus bUna geen betoog". Ir. Damme was overtuigd dat een re gelmatig postverkeer met mdië onze economische positie in de wereldvcrhoudingcn belangrijk zou versterken. Handel en industrie in Nederland en in Indië zul len elkaar onderling sneller kunnen ver staan. en daardoor beter het hoofd kun nen bieden aan de buitenlandsche con currentie. Versterking van den ouderlin gen band, ook van den zakcnlijkcn band ls speciaal in deze tijden een belang van de eerste ronde. DE AMSTERDAMSCHE WETHOUDERSVACATURE. DE S.D. EN DE ANDERE FRACTIES Maandagmorgen hebben ten stadhulze van Amsterdam de vertegenwoordigers van de raadsfracties van de R.-K.. den V.-B., de V.-D., de A.-R. en de Christ. - Hist. vergaderd, ter bespreking van de vraag, wat er, na de weigering der so- claal-democaten om genoegen te nemen met twee wethouderszetels, moet gebeu ren. In een communiqué, na afloop van do vergadering aan de pers verstrekt, leest men: Dc vergaderden hadden kennis ervan genomen, dat de S. D., die eerst hun af wijzend standpunt hebben doen steunen op eenonjuisten indruk betreffende te weinig geoefenden drong naar hun me dewerking in het dagelljksch bestuur, dat afwijzend standpunt in den jongsten brief van den heer Boekman gehand haafd hebben, thans zonder eenige moti veering. Temeer werd deze afwijzing be treurd. daar dit standpunt der S. D. fractie arwijkt van wat, blUkens dc pers berichten. de overgroote meerderheid dier fractie, in het belang van Amster dam wenscheiyk achtte. Aangaande de voorziening In den opengevallen wethouderszctel werden eenige besprekingen gevoerd, welke nog niet geheel ten einde zijn gebracht en heden zouden worden voortgezet. ALBANIë ERKEND. ALS KONINKRIJK DOOR NEDERLAND. Een B. T. A. -telegram uit Tirana, de hoofdstad van Albanië, meldt, dat de Neder] andsche legatie te Rome door be middeling van de Albaneesche legatie aldaar heeft kennis gegeven, dat de Ne- dcrlandsche regeering bet koninkrijk Albanië erkend heeft. tor weet het; hU if de knapste man van de wereld." zy wierp achterwaarts een blik naar de openstaande deur. Lois hoorde het weergalmen van voetstappen, als liep er iemand over den vloer. „Wie is daar in die andere kamer?" vroeg zy, zonder een bevredigend ant woord te verwachten. .Hen vrouw zy is gek". „Ik meen haar een vorigen avond ge zien te hebben", zeide het meisje met geveinsde belangeloosheid. Waart gij niet met haar aan het spreken, op hert erf?" De vrouw nam haar met scherpe oogen van het hoofd tot de voeten op. „Ge zaagt hoe ik haar met de zweep tot rede bracht. Zy is somtyds nukkig dat doen de meesten. Gy even goed." Lois huiverde by deze lugubere voorspel ling. „Maar ach. om een pak slaag geven zij niets! Gekken zyn in geen enkel op zicht menschel ijk. het zyn precies bees ten. zegt de dokter en als beesten moe ten zij behandeld worden. Dat is de eenige behandeling waarvoor zy vat baar zyn." Lols trachtte haar afgrijzen en wal ging te verbergen en voelde daarin niet geheel geslaagd ie zUn. „Ik hoep niet dat ge mij als een beest behandelen zult," merkte zij op en vrouw Rocto snoof met haar neus. IWordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 9