r_- VOETBALNIEUWS De honderdste wedstrijd van het Nederlandsch elftal en zoowat de slechtste ook. Athletische, voetbal lende en zingende hors d'oeuvre. We kunnen beter zingen dan voetballen. Een demonstratie van systeemloosheid, aarzeling en slordigheid. De Belgen verdienden de zege. Het eenige Ne- derlandsche doelpunt gescoord door Van Kol. P. Het Is toch niet je ware. Er ontbreekt iets aan. Het is allemaal heel groot en prachtig, trouwens dat wisten we natuurlijk al. maar er is iets weg, dat wU vroeger misschien nooit zoo, zeer gewaardeerd hebben, maar dat we nu toch missen Ik zoek naar het woord hoe zal ik het noemen: de sfeer? Neen. niet de sfeer, die is er ook hier wel, die is door geen enkele verhuizing teniet te doen, maar er is iets aan veranderd, het is niet knja, dat is het Juiste woord, het is niet knus meer. Vroeger, in het oude Stadion by Ne derlandBelgië, voelden de 30.000 zich als het ware een groote familie, die met z'n allen uit waren. Ze zaten als haringen in een ton en toch niet zoo dat het niet gezellig was en dan ook met dc rangen dicht opeen, zoodat er eigen lijk geen onderscheid te zien was. be. houdens dat dak aan de eene lange zijde En die heele woelige massa publiek was cok weer een met het terrein. Voor het begon, als dc elftallen on het terrein kwamen, dan riep er iemand hocg uit de tribune: Hou je taai, Gejus en dan hoorde Gejus en wuifde terug, terwijl Van 1-Ieel aan de andere ziide een paar Rctterdamsche kennissen had ontdekt et: met ze praatte. Er zün nog een dikke vijfduizend mcnsclien by gekomen, maar de knus- blghcid is cr af. Het is alles zco mach tig en zwaar, ook de afscheidingen tus, Echen de rangen. En ver dat het is. Je ziet ergens op een afstand wat kleine t-petertjes te voorschijn komen en Gejus hoort de aanmoedigende stem niet meer en wuift dus ook niet meer terug. De verstarde sloot, die de wielerbaan is. houdt het middenterrein op een koelen afstand en ik heb menschen gezien, die binocles by zicli hadden cm de spelers uit elkaar te houden. Er verdwaalt nooit meer eens een bal in de tribune en wü zyn met z"n 40.000 plotseling van een groote familie geworden tot een hete rogene massa, alsof er overal ruzie er. verwydering was gekomen. We zijn eensklaps deftig geworden, zonder het zelf te willen, de gemoedelijkheid is verdwenen. Jammer. Het was een beetje een ontgoocheling Het is zelfs zoo sterk, dat wil op de perstribune niet meer voor de verras sing van kapotte lessenaartjes komen en wy kunnen met inkt blilven schrijven en een schryfmachine gebruiken, ook al regent het. We behoeven onze jassen r.iet meer uit te trekken om behoorlijke elleboogruimte te hebben, enfin, al die dingen waarop we vroeger zoo gezellig mopperden, ziin verdwenen. En zegt u nu niet, dat wil dat toch al ondervom den hebben bij de Olympische Spelen, want dat was heel iets anders. De Spe len waren een plechtigheid, liecl wat anders dan de prettige gemoedelijke bot sing, die w-y elk jaar met onze zui: der-buren plegen te houden. Ik begrijp nu eenigszins, wat kaalhoofdige, buikige voetbalveteranen bedoelen met den goe den ouden tyd. Het dorp is plotseling tot een stad gegroeid en het gejuich over deze verheffing wordt getemperd door den. weemoed over wat verloren ging. dc knusse gemoedelykheid van het dorp. Waar we vroeger met den enkelen schotel NederlandBelgië genoegen moesten nemen, was er voor Zondag een waar menu samengesteld. De juniores van beide landen bestreden elkaar, een gebeurtenis waarvan u elders op deze pagina het verslag vindt Ik wil er slechts van zeggen, dat het een aller aardigst hors d'oeuvre werd. dat naar ik hoop, voortaan een vaste beglnschotel zal zyn. Beide elftallen speelden af er. toe keurig voetbal, er zat gang en com. binatie in en de verstandhouding was allerprettigst. Nederland won tenslotte met 4—3, hetgeen een bezadigd applaus ontlokte aan het lntusschen meer dan half volgestroomde Stadion. Als een soort „entremets" kregen wU verscheidene o thletlekwedstrllden te zlen. Dit was. oppervlakkig beschouwd, een uitstekend idee van de athletiek- autorlteiten. Als je een goede loopbaan hebt, waarom zou je dan een dergeiyke gelegenheid niet benutten om propa ganda te maken voor je sport. Of intus, schen het doel van propaganda hierdoor bereikt wordt, betwijfel ik voorshands wel een beetje. Je hebt wel tienduizen den menschen bij elkaar, maar die ko men om een voetbalwedstrijd te zien en onwillekeurig maken zy vergeiykinger. tussclien de attractie van voetbal en JUiletlek, die juist bil een gelegenheid als deze wel zeer In liet nadeel van de athletiek moet uitvallen. De dtamati. sche spanning van den voetbalwedstryd ontbreekt voor het groote publiek in de hardloopwedstrijden. En nu waardeert dat publiek wel. dat het in de periode van wachten-op-hctibcKin wordt bezig gehouden met een athletiekdemonstratie maar het wordt er. naar ik vrees, eei niet dan wel toe bewogen om in de toe komst ook eens naar enkel-athletlek- wcdstrüden te gaan kijken, omdat het een half uur later tot de conclusie komt dat voetbal toch heel wat opwinden, der is. lntusschen zü vermeld dat Klaase. van Haarlem, zijn grooten rivaal Ger- brandts baas bleef op de 3 K.M., dat v. d. Berge de 100 Meter won voor Hannes de Boer. dat Jaiv Zeegers met groot gemak dc Engelschc mijl- won. waarin Peper (Haarlem) nog byna du Hon de tweede plaats ontfutselde en dat L inlander de anill won. waarin wil tel onze verwondering ook v. d. Bergt zagen loopen. Deze sprinter-by-ultne mendheid gaf echter na 600 Meter op. Nog waren wy hierna niet aan het voetballen toe. want eerst moesten we r.og zingen. Clinge Doorenbos had hie; voor eemge alleraardigste verzen g: dicht en geconstateerd mag worden, dat ons massa zingen vooruit gaat. Maar we moeten, „en masse" gesproken, nog wat nauwkeuriger op den kapelmeester ietten zoodat het niet kan voorkomen, dat de zangers, zooals in het gymnasten- !ied, om in sportieve taal te blijven, eenige lengten uitloopen op de begelei ding, die ditmaal in uitstekende handen of liever monden was van het Amster- damsche politie-muziekkoros Maar over voetballen gesproken. Dc- Belgen kwamen een paar minuten voor twee in bet veld en werden begroet met hun volkslied, een leger fotografen en een hartelijk applaus. Zooals altyd. Het Nederlandsche elftal liet daama een beetje deftig op zich wachten, zoodat er al gemompeld werd van niet-opkomen. Of er een veter gesprongen was. dan wel het konijn niet te vinden was. weet het niet. maar het duurde volle tien minuten voor hc-t Wilhelmus klonk Het was de honderdste landenwed. strijd voor onze ploeg en daarom kreeg Denis bloemen van Pierre Braine. die bij afwezigheid van Van Halme aanvoer der van de Belgische ploeg was. Het was een macntlg, prachtig bloemstuk, maar waarom was het nu weer noodig. dat een fotograaf het naar de zijlUn bracht. Er waren toch genoeg officials aanwezig om dit even te doen en zelfs zou het niet zoo heel gek geweest zijn. als Denis zelf deze beleefdheid (tegenover de Belgen) had gehad, in plaats van het kalmweg te laten staan op de plaats, waar het aangeboden was Een klein beetje taktenfin. Denis won natuurlyk de.i opgooi en deed een keuze, die er weinig op aan kwam. want het was vrywel windstil, zond-er zon: ideaal voetbal- weer. De elftallen waren aldus opgesteld: België: Somers. Kouwens, Hooydonckx. P. Braine. Boesman, v Averbeke. Michiels, Voorhoof. R Braine. Moeschal. Diddens. Nederland: Weber. Gehring, Tap, Smeets. Elfring. Van Dolder. Van Heel. Kools, Van Kol. Denis, v. d. Meulen. En toen begon het. Het eerste begin van een internationalen voetbalwed strijd is in den regel nog minder dan kattengespin. Zoo ook nu Beide party en deden schuchtere aan: vallen, die van beider standpunt bezier. noch veel hoop ncch veel gevaar gaven Er viel alleen dadelijk te constateeren. dat het veld nogal glad was en tamclyk ar. Dc Belgen zyn het eerst werke« lijk gevaarlijk en links-buiten Diddens speelt by deze gelegenheid met Ray mond Braine de hoofdrol. De bal ver plaatst zich zeer snel en de aanvallen zijn geiykelyk verdeeld, maar de Belgen zijn er veel eerder ln Nederland heeft als steeds veel tyd noodig om wat op gang te komen, maar juist als we den= ken. dat zy „hun beenen gevonden heb. ben" scoort Raymond Braine uit eenig geharrewar voor het Nederlandsche doel met een schot, hoog in den hoek Van der Meulen kreeg geen schyn van kalis, maar dit doelpunt was geheel te wyten aan het aarzelend, bijna lusteloos optreden van de Nederlandsche achter hoede. De houding van de Nederland sche spelers Is vrij mat. om niet te zeg gen lusteloos en het publiek sluit zich hierby aan De Belgen zyn ongetwyfelö in de meerderheid. De meest actieve, eigeniyk de eenig actieve speler in de Nederlandsche voorhoede is Elfring, die nog wel eens wat onderneemt, maar hij vervalt by herhaling in de fout van zelf te schieten, als er voorgezet moet worden. Wel neemt Nederland langza. merhand het Initiatief van de Belgen over. maar het ziet er geen oogenblik werkelijk gevaarlijk uit. Het biyft een demonstratie van systeemloosheid, van afwachten en aarzelen en daar de Bel, gische achterhoede zich zeer goed op. stelt, ziet het er zelden zoo ooit naar doelpunten uit Aan de andere zijde verknoeit Ray mond Braine, alleen voor v. d. Meulen staande, een prachtkans door naast trappen. Een dergelijke flater maak', deze goalgetter waarschijnlijk: eens op de honderd keer. Zoo gaat het spel voort, met weinig, zeer weinig mooi voetbal. Maar wat dc Belgen vertoonen is toch altlid nog stuk: ken beter dan wat Nederland dost. In samenspel, positie nemen, balcontrole, in letterlijk alles zyn de Belgen beier, maar buitengewoon enthousiast lijken ook zij niet. Scherpe schoten van R Braine en Michiels stellen de Nederlandsche zenu. wen danig op de proef. Kools schiet ui: een vrUen schop hoog over en Webcr kopt, bijna op de doellijn staande, oei: voorzet van Elfring over de lat. ï>e Ne derlandsche achterhoede wacht «aar af en trapt onzuiver. In mijn buurt roept meneer klagelijk: Nederland ziternouesop en de man heeft geiyk Hier verdedigen elf voetballers de sport- eer van hun land in den klassieken wedstrijd tegen Eelgie en er zit net zoo. veel vuur in als in een theekransje var. oude dames. Weber krygt door het onvoldoende dekken van P. Braine. die Boesman te-, veel helpt (de Belgen missen van Halme erg) meermalen een stuk vrii veld. Hij zet meer dan eens goed voor. maar do binnenspelers staan nooit op de goede plaats, zoodat al die voorzetten een ge- makkelyke prooi worden van de Belgi sche verdedigers. En aan, na ruim een half uur, komt zeer onverwacht en een beetje katteric ook, de gelykmaker. Bii een Neüerland.- schen aanval maakt Hooydonckx hands en scheidsrechter Gama geeft Neder: and een strafschop. Van Kol komt uit de achterhoede en maakt geen fout. Zoo komt Nederland erg goedkoop aar. den gelijkmaker. Het gevolg hiervan is wel, dat het Nederlandsche spel wat pittiger wordt, maar het blijft akelig on zuiver. Weber mist nog eens een kans die Tap hem handig verschaft en dan wordt door de achterhoeden aan beide zUdcn, als by afspraak de offside- tactiek met succes eenige malen toege-. past. Een van de groote fouten in het Nederlandsche spel is. dat er zoo vaak hoog gepasseerd wordt, als dit geheel overbodig is, waardoor de aanvallen niet vlot verloopen en de Belgen een gemak.- keüjke taak hebben De Nederlandsche middenlinie valt nogal mee. Van Dolder maakt veel fouten, maar daarvoor is hij debutant. Van Heel zou den Belgischen rechtervleugel wel in bedwang hebben gehouden. Op de spilplaats doet deze Rotterdammer vooral verdedigend veel goed werk, maar hii is voor deze plaats te klein van formaat. Een soil moet Ln ieder geval groot ziin. dat is in dezen wedstrijd weer eens duidelijk gebleken. Het blijft verder vrii oninteressant tot de rust, die met onveranderde score komt. Van Hollandsche zijde wordt de zeer onmiddellijke toekomst erg donker inge zien. Wanneer er geen aanmerkelijke verbetering in het Nederlandsche spel komt, moet het wel misloopen. want wij kunnen moeilijk verwachten, dat wy op dezelfde zeer fortuinlyke wiize de tweede hélft zullen overleven Het had wel 3—1 voor de Belgen mogen staan. De eerste minuten doen vermoeden, dat er in de Nederlandsche kleedkamer loffelijke voornemens gevormd zyn. Het oranje-spel is dadelijk veel levendiger. Dat Tap en Weber een paar maal in den buitenspehval loopen komt door deze verhoogde activiteit. Kools geeft een hoog boogschot, waarmee Somers geen moeite heeft en R. Braine lost een kan: jer, die v. d. Meulen nogal riskant met den voet stopt. Spoedig komt het vree- selijkste moment van den wedstryd. We ber heeft een goeden voorzet gegeven. Tap, Smeets en Elfring loopen met een paar meter ouderlingen afstand, aüe drie met nog slechts den keeper voor zich, langs den gemakkelijk bereikbaren bal. die naast het doel over de lijn hup: pelt. Dit was een erbarmelijke demon: stratie van machteloosheid. Even later loopt een werkelijk prach tige voorzet van Elfring weer op niets uit, omdat Tap de eenige voorhoede speler is, die ver genoeg vooruit is ge: komen, om wat te kunnen doen. De eenige troost is, dat Nederland ln deze periode het meest in den aanval is. Dat geeft nog hoop,maar het spel is nog even gebrekkig. Het publiek begint zich nu meer te roeren en dat schijnt wer kelijk effect te hebben, want langza merhand wordt het Nederlandsche op treden actiever. Vooral Tap en Elfring gaan zich nu geducht weren Uit een corner lost Gehring een zeer hard schot, dat tegen een Belgischen voet springt. Van Heel vangtden teruggekaatsten bal op en schiet hard tegen de lat. Kools maakt aai: dit incident een einde dooi hard over te schieten. Dit was eigenlijk het eerste werkelijk gevaarlijke moment voor het Belgische doel en het publiek erkent het als zoodanig. Het windt zich nogal op cu als gevolg wordt Neder land steeds actiever en sterker. Het Belgische spelpeil zakt nu wel bedenke: !yk. De middenlinie schiet telkens te kort. Het spel wordt nu ook vinniger en op dit punt doet Nederland niet voor België onder Maar helaas duurt het overwicht niet erg lang. Een paar Bel gischen aanvallen, als steeds vlotter en beter opgezet dan de Nederlandsche, brengen opluchting en herstel in de Bel: gische achterhoede en de Nederlandsche voorhoede staat nu herhaaldelijk bui: tenspel ook. Dan valt een typisch staaltie van het grootste gebrek in het Nederlandsche spel my op. Elfring levert een peuterig duel met Hooydonckx vlak bii de hoek- vlag. Op ongeveer vijf Meter afstand staat Smeets te wachten wat er gebeu ren zal, maar vlak voor Smeets staat van Averbeke en Smeets blijft kalm zoo staan, zonder een poging te doen den bal van Elfring te ontvangen. Als Elfring dar. ook tenslotte den bal net genoeg vry krygt om in de richting van Smeets te trappen, heeft vaar Avei. beke niet de minste moeite met weg: werken. Dit was een sterk voorbeeld van de fatale afwachtende houding van de Nederlandsche spelers. Maar er was een nog sterkere tekort koming By het ingooien door de Belgen stond altijd zeker één Belgisch speler geheel vrii. Het is werkelijk meer dan erg dat in een nationale ploeg zelfs een eenvoudig onderdeel als dit niet goed verzorgd is. Wat is dat toch? Moeten wy aannemen dat het gewone onver, schilligheid is? Wanneer zal eindelijk iemand den Nederlandschen voetballers in het algemeen eens kunnen leeren, dat met afwachten en aarzelen, met alleen actief worden wanneer Je den bal een maal hebt, geen hoog spelpeil bereikt kan worden? Voortdurende activiteit is een eerste vereischte. Enfin, de Nederlandsche aanvaller, mislukken met tergende eentonigheid, de eenige troost is dat de Belgen er nu ook niet veel van maken Daardoor is de spelverhouding na de rust voor Ne derland veel gunstiger dun daarvoor. E?n paar minuten voor het einde on derneemt Nederland nog een paar felle aanvallen waarin Tap en Van Heel zich onderscheiden, maar gescoord wordt er aan geen van belde zijden meer, zoodat het geheel weer als een nachtkaars uit gaat. Het is dus een gelyk spel geworden, waai-voor Nederland de handen mag dichtknypen. In de tweede helft waren vleugen van behoorlUk spel, maar als geheel genomen was deze jubileum-wed strijd de slechtste wedstrijd dien wy in langen tijd van oranje gezien hebben. En helaas zegt dat heel veel. De Belger. speelden voor rust een goede partij, daama minder en zit hebben niet ge: kregen, wat hun rijkelyk toekwam, d overwinning De samenstelling van het Neder landsch elftal blijft een uiterst lastig probleem, en wii zullen de Technische commissie geen verwijten maken als stuurlui aan den wal. Maar dat het met hebben. deze, nu reeds zoo vaak gewogen en te licht bevonden combinatie niet gaat, is nu toch wel duidelyk gebleken. Het al lereerst noodige: vurig enthousiasme ontbreekt geheel en als dit althans er niet is in begin December, tegen de Ita. lianen, dan is de voorspelling dat wy er „dik ingaan" waarlijk niet gewaagd. Over uitblinkers zal ik het maar nier BELGISCHE-NEDERLANDSCHE JUNIORES. De Nederlanders winnen met 43. Vóór den grooten wedstrijd is in het Olympisch Stadion een ontmoeting ge speeld tusschen de juniores van de beide landen, die twee uren later hun cracks op voetbalgebied in het veld zouden brengen. Het publiek bleek evenwel reeds zeer vroeg naar de sportarena aan den Amstelveenschen weg te zyn ge trokken en derhalve werd de wedstryd door duizenden bygewoond, die inder daad van een zeer aantrekkeiyken kamp hebben genoten misschien, ja zeker wat levendigheid betreft, aardi ger dan de wedstryd die er na zou vol gen. De juniores, die voor Nederland in het veld stonden, waren als volgt opgesteld (v. 1. n. r.): Doel: Smolders (Be Quick. Zutphen). Achter: Van Loon (Willem II) Van Re- nesse (H. F. C.) Midden: Rieken (Vi tesse) Spaans ('t Gooi) De Leeuw (Wil lem III). Voor: Grafland (H. B. S.) Nel len (D. H. C.) v. d. Vaart (H. D. V. S.) Duif (Vitesse) en v. Rossem (H. B. S.) De Belgen speelden als volgt: Doel: Bollen, achter: Kursly, De Broek Midden: Arnold, Mortelmans, v. d. Cas- teele. Voor: Deck, Petit, Lambrechts, De- vidts en Ruysschaert. Het begin van dezen stryd was een beetje mat, zonder bepaald overwicht van een der partijen. Er gebeurde dan ook weinig bijzonders. Er werden geen goede schoten gelost, terwyl de balcon trole in beide kampen in de eerste pe riode te wenschen liet. Langzamerhand kwam het spel op beter peil en toen wa ren de Nederlandsche juniores wel wat gevaarlyker dan hun Belgische collega's hoewel het eerste doelpunt juist kwam aan de zyde, waar men het niet ver wachtte. De Belg Petit schoot eerst eens tegen den paal en eenige minuten later bleek een hard laag schot onhoudbaar voor Smolders (0—1). Met eenige goede aanvallen kwamen de onzen het doel der roodhemden belagen, maar voor doel was de vaardigheid weg. Van Rossem hield zijn voorzetten te laag en v. d. Vaart die uitstekende dingen deed speel de ietwat te individueel. Maar bovendien beschikten de Belgen over een uitste kende verdediging. Wat dit evenwel be treft deed de Nederlandsche Van Re- ness-Van Loon niet voor hen onder. Juist even voor de pauze was Duif er als de kippen by om een hoogen voorzet in te koppen (11), zoodat aldus nog met gelijken stand werd gedraaid. 't Doelpunt voor de rust had den Ne derlanders blijkbaar een geweldigen mo- reelen steun gegeven, want onmiddellyk na de hervatting kwamen ze verwoed opzetten en demonstreerden een volko men overwicht, hetwelk ze ook benut ten om de leiding te nemen. Een uitste kende voorzet van Graafland en v. d. Vaart had den bal te pakken, liep goed door en dreef het leer langs den Belgi schen doelwachter, die bovendien kwam te vallen. (2—1) Onmiddellijk er op deed Graafland zich weer van een goede zijde kennen, maar nu kon v. d. Vaart in zyn moeilijke positie niet anders dan hoog over koppen. De wedstryd werd veel aardiger dan voor de rust; het publiek leefde geheel mee. Er werden in den Ne- derlandschen aanval uitstekende dingen gedaan in het by zonder door v. d. Vaart. Een geweldige struggle voor het Belgi sche doel had geen succes, maar 't was uitstel van executie, want Nellen speelde een minuut later met veel overleg en verhoogde met een tam schot in den hoek de score (31). Ook na dit doeolpunt bleef de druk op het Belgische doel voortduren, maar de Nederlandsche Ju niores veroorloofden zich soms. vooral in de achterhoede eenige vrypostigheden. welke tenslotte door onvoldoende dek king 'n doelpunt tengevolge hadden, het welk door middenvoor Lambrechts werd gescoord (32). Een prachtige goal van v. d. Vaart was het antwoord op deze geste der Belgen. Van Rossem zette namelijk keurig voor en de Schiedammer stormde zoo onstui mig naar voren, dat hij den. bal met een klein tikje keihard langs Bol len joeg (42). Tijdens een tamme pe riode in het spel, niet lang voor het einde talmde de achterhoede wat te lang met ingrijpen,Smolders liep tot over maat van ramp ontydig uit en Devidts verkleinde den achterstand (43). Zoo kwam ook het einde. Ned Voetbalbond De Uitslagen. AFDEELING I Tweede klasse A: W. F. C.Zeeburgi a 02 Tweede klasse B: Baarn—Zandvoort 22 AFDEELING II Tweede Klasse. Quick—O. D. S. 3—4 V. O. C.Overmaas 11 Vios—A. S. C. 4—2 R. F. C.—Gouda 4—3 AFDEELING HL le klas. EnschedéWageningen 12 Go aheadZ. A. C. 30 AFDEELING IV. Ie klas. N. O. A. D.-Roermond 21 WilhelminaB. V. V. 0—0 P. S. V.—M. V. V. 3—2 .AFDEELING V. Ie klas, VelocitasVeendam Be Quick—Friesland G. V. V.—Achilles Alcides—G.V.A.V. W.V.V.—Leeuwarden 3—3 1—0 3—2 4—2 3—5 (De Crt.) Ranglijstjes. AFDEELING I. Tweede klasse B. f -• K g te fci UI P. H. V. C. 8 5 3 0 13 23—16 D. E. C. 8 5 2 1 12 20—12 Spartaan 8 5 1 2 11 21—12 Baarn 9 5 1 3 11 24—22 Haarlem 7 3 2 2 8 23—19 Velox 8 2 3 3 7 17—16 Bloemendaal 8 3 1 4 7 16—20 Zandvoort 9 1 3 5 5 17—26 B. F. C. 7 1 1 5 3 11—17 V. V. A. 8 0 3 5 3 8—20 AFDEELING III Eerste klasse: A.G.O.V.V. 6 5 0 1 10 17—11 Go Ahead 7 4 2 1 10 237 Z. A. C. 6 4 0 2 8 13-11 Wageningen 6 4 0 2 8 1414 Enschede 6 3 0 3 6 14—13 Heracles 5 2 0 3 4 1314 Tubantia 5 2 0 3 4 1416 Vitesse 6 1 2 3 4 11—12 Ensch- Boys 5 1 0 4 2 717 Rob. ct Vel. 6 0 2 4 2 8—19 AFDEELING IV. Eerste klasse: P. S. V. 6 5 10 11 18—9 M. V. V. 6 4 0 2 8 19—10 N. O. A. D. 7 4 0 3 8 16-12 Willem II 4 3 0 1 6 13—4 N. A. C. 4 3 0 1 6 16-16 Eindhoven 6 3 0 3 6 1211 I.onga 5 2 0 3 4 1515 Wilhelmina 5 1 1 3 3 5—12 Roermond 6 1 1 4 3 915 B. V. V. 7 0 16 1 7—26 AFDEELING V Eerste klasse: Leeuwarden 6 4 2 0 10 22—11 Be Quick 6 3 2 1 8 17—15 Alcides 6 3 1 2 7 17—12 Veendam 7 3 1 3 7 10—14 Velocitas 5 2 2 1 6 11—8 Achilles 5 2 1 2 5 14-13 G. V. V. 5 2 1 2 5 11—15 W. V. V. 7 2 1 4 5 11—17 G. V. A. V 6 1 1 4 3 13—22 Friesland 5 0 2 3 2 15 TWEEDE KLASSE B BaarnZandvoort (22) Zandvoort wist Zondag in Baarn te gen de club van dien naam een gelijk spel te bewerken. De eerste aanvallen zyn voor Zand voort. Al spoedig vliegt een schot van Houtkamp naast het doel. Dan komt Baarn geducht opzetten. Zy krygt drie corners achtereen te nemen, maar het achtertrio van Zandvoort weert alles. By een heftige worsteling voor het Zandvoort-doel maakt een der backs hands. De penalty wordt door den kee per gestopt, maar een toesnellende Baarn-speler weet toch aan de thuisclub de leiding te geven. (10). Dan is er een half uur gespeeld. Baarn oefent een zwaren druk op het Zand voort-doel uit. Ook Zandvoort doet po gingen om te scoren, evenwel zonder resultaat. Enkele minuten vóór rust ver hoogt Baarn den voorsprong. (20). Drie minuten na de hervatting scoort Houtkamp na goed samenspel. (2—1). Zandvoort is thans sterker, maar er gaan veel kansen verloren wegens de gladheid van het veld. Bij één der Zandvoort-aanvallen wordt Houtkamp in den rug geduwd. Hy mag daarvoor een vry en trap nemen; Hout kamp plaatst naar den geheel vry staan- den Keesman, die met een goed schot gelyk maakt. (22). Hiermee komt het einde. HAARL.V0ETBALB0ND De Uitslagen. H B: D. O. A.—D. W. O. II 5—1 III C: Zeemeeuwen II—A. S. V. II 14—0 D. O. A. Ill—Kinheim III 1—4 D. I. O. Hl—Damiaten li 12—0 ni D: Aurora III—Zeemeeuwen III 19 ni F: Stormvogels IV—Zeemeeuwen V 8—0 Adspirantcn. HaarlemBloemendaal 32 Alle andere wedstrijden werden uit gesteld. Buiten de competitie. Kennemerland-comb.R.C.H.-comb. 2—5 DI0C. R.-K. HAARL. VOETBALBOND De Uitslagen. Concordia I—T. Y. B. B. n (uitgesteld). 3 D: Geel-Wit II—Onze Gezellen. II 1—7 Santpoort IIIAlliance I 13 4 D: B. S. M. II—V. V. F. I 3—1 H. B. C. III—T.Y.B.B. IV 4—0 R.-K. V. Z. n—D. S. S. II 2—2 Alliance II—Victoria II (uitgesteld). 4 E: B. S. M. Ill—D. O. S. n 0—4 JUNIORES. Ie klasse: Onze Gezellen IIIAlliance III 12 T.Y.B.B. V—H.B.C. IV 0—2 T.Z.B. ISantpoort V (eerstgenoemde niet opgek.) Geel-Wit IV—R.-K. V. Z. III 2—1 2e klasse: V. V. F. II—B. S. M. I" 1—7 H.B.C. V—T.Y.B.B. VI 2—1 R.-K. V. Z.—Geel Wit (0-4) Geel-Wit Is al direct iets sterker en. weet in de eerste helft door H. v. Roo- der en L. Stevens den stand op 02 te brengen. Ook in de tweede helft blijft Geel-Wit het beste van het spel behouden en als v. Dorp er 0—3 van maakt, raakt R.-K. V. Z. geheel uitgespeeld. Van Rooden maakt er tenslotte 04 van, waarmede het einde komt. R.-K. FEDERATIE. T. IJ. B. B.—H. B. C. (2—2) Daar H. B. C. den toss wint, trapt T. Y. B. B. af. en is al direct iets in de meerderheid. De anders zoo zekere H. B. C.-achterhocde is iets onzeker; reeds na 8 minuten ligt het leder achter Ne- lis. Dan herstelt de achterhoede van H. B. C. zich; zy zet de voorhoede aan het werk, zender succes echter. Met H. B. C. iets in den aanval breekt rust aan. De tweede helft begint met e»nige H. B. C.-aanvallen. Juffermans schiet ra kelings over. Nu is de H. B. C.-verdediging in vorm; zy weet de vlugge T. Y. B. B.- voorhoede in bedwang te houden. Bij een snelle doorbraak weet de Vries den stand op 20 te brengen. H. B. C. geenszins ontmoedigd valt weer aan; eindeiyk gelukt het Tolido te scoren; even later benut Timmers een goed geplaatste corner. (22). Even la ter wordt tyd gefloten. BUITEN DE COMPETITIE KennemerlandKweekschool (2-1) De mixed-hockey-ploegen van Kenne merland en de Haarl. Kweekschoolver- eeniging ontmoetten elkaar Zondag op het Gemeentelijk Sportterrein aan de Kleverlaan. Spoedig na het begin doel punt Kennemerland (1—0). Vooral de dames van Kennemerland zijn merkbaar sterker. Na rust weet Ken nemerland nog eens een goal te maken, terwyl de H. K. K. V. even daarna doer Heupers de eer redt. Einde 2—1. V. V. IJ.Kennemerland (2-4) OM DEN KENNEMERLANDBEKEIL In een spannenden wedstrijd, die van het begin tot het einde uiterst snel en vooral enthousiast werd gespeeld, heeft Kennemerland van V. V. IJ. gewonnen. De overwinning was volkomen verdiend, daar Kennemerland over het geheel ge nomen beter combineerde en schotvaar- diger was, dan de thuisclub. Het is al dadelijk te zien, dat beide ploegen alles in het werk stellen om de volgende ronde te bereiken; er wordt fanatiek gespeeld: de keepers moeten herhaaldelyk optreden. Bij een hoek schop op het doel der thuisclub krygt P. Verwoerd den bal en doelpunt op fraaie wyze. De bezoekers hebben evenwel niet lang pleizier van hun voorsprong, want kort na dit doelpunt maakt De Koning op een niet minder fraaie manier gelijk. (1—1). Thans komt Kennemerland meer en meer in den aanval; uitstekend opge stuwd door een goedspelende halflinie verschijnt de voorhoede keer op keer voor het doel en weldra scoort Kroon uit een through pass van den rechts binnen; onmiddellyk hierna vergroot Verwoerd met een hard, doch houdbaar schot de§ voorsprong. (13). Nog steeds blyft Kennemerland in den aanval. Langereis gaat er vliegens vlug van door en komt alleen voor kee per Glas te staan; juist op het moment, dat hy zal schieten, wordt hy tegen den grond gewerkt, waarvoor scheidsrechter H. H. Luyken penalty geeft. Deze wordt slecht genomen; de keeper kan weg werken. Tot rust wordt niet meer ge doelpunt. De tweede helft is een getrouwe co- pie van de eerste; de stryd biyft het zelfde karakter behouden; enthousiast en snel. In de voorhoede van V. V. IJ. werkt Groeneveld zeer hard, maar hij ondervindt te weinlig steun om succes te hebben. Eens lost hy een hard schot, dat de doelman wel wegwerkt, maar dat voor de voeten komt van den toesnel lenden linksbuiten, G. de Koning, die geen fout maakt. (2—3). Door dit succes aangemoedigd, doet V. V. IJ. nog eens extra haar best om gelyk te maken. De oranje achterhoede weet echter verdere onheilen te voor komen, terwyl de voorhoede in de laatste minuut het vierde doelpunt maakt door Langereis. (24). Met de zen stand komt het einde. BondselftalRotterdamsch Elftal. Het Bondselftal dat 18 Nov. a.s. tegen het Rotterdamsch elftal zal uitkomen om den Gouden Onarhankelykheidsbe- ker is als volgt samengesteld: De Boer (Ajax), v. d. Zalm (V.U.C.L van Kol, (Ajax), Kools (N.A.C.), Ha He (Go Ahead) van Heel (Feyenoord), Weber (Sparta) van Leen (Willem II), W. Tap (A.D.O.) G. Tap (A.D.O.), Elfring (Alcm. Victrix). Een nieuwe buurtsport- vereeniging. Men schrijft ons: Voor de bewoners van de Vogelbuurt in Haarlem-Noord is een sportvereni ging opgericht, die zich ten doel stelt de sport in het algemeen en de voetbal sport ln het bijzonder te beoefenen. Het spreekt van ze'.f dat op dit oogenblik de vereeniging. die den naam van D. V. V. (De Vliegende Vogels) draagt, nog van zeer bescheiden omvang is. Het lidmaat schap kan worden aangevraagd voor jongens van 10 jaar af. Ook voor oude ren natuurlyk; dan kunnen die by vol doende deelneming ook hun styve spie ren eens losmaken. Het adres is: Nach tegaalstraat 67, Haarlem-Noord. Zondagmorgen had op het terrein der Watergeuzen tegen de adspiranten van deze vereeniging de eerste adspiranten- wedstryd plaats, die na goed spel van beide kanten door de jongens van D. V. V. met 4—0 werd gewonnen.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6