DOOR DE INTERNATIONALE SPORTWERELD PAARDENSPORT Harddraverijen te Heemstede. De sportvereeniging „Het oude Slot" te Heemstede had Zondag wederom haar hekken open gesteld, hetgeen in zekeren zin voor velen een ware verrassing was, omdat het vorig seizoen besloten was, om geen courses meer-te houden, o.a. werd zelfs de tribune verkocht. Geluk kig voor de zeer vele paardenvrienden, die in Haarlem en omgeving nog altijd schijnen te zijn, heeft het bestuur - dat altijd volijverig en vol moed is, thans wederom een viertal meetings uitgeschreven, n.l. op 4, 11, 18 en 25 November. Het kan over den eersten dag hoogst tevreden zijn. De opkomst was in alle opzichten zeer goed te noemen. Niet minder dan 78 paarden waren voor de vier draverijen ingeschreven: er ver schenen 54 aan den start, waaronder een groot aantal prachtdravers. Ock het pu bliek was flink opgekomen; de opkomst zou zeker nog grooter zijn geweest, wan neer de voetbalmatch Holland—België niet velen had aangetrokken. De regeling was goed en het verblijf op de baan aangenaam. Precies te éen uur aangevangen, was te half 5 alles in volmaakte orde afgeloopen; De gedetailleerde uitslag luidt als volgt: A-prijs. Prijzendraverij 4e klasse. Af stand 1900 Meter. Prijzen: f250.— en f50.—. Eerste: Queen Anthonia (1920 M.) rij der J. B. Kaiser en prinses Duluth (1930 M.) rijder J. Vergay beiden in 3.171/5. B-prijs. Draverij 2e en 3e klasse. Af stand 1610 Meter. Prijs f 500.bene vens f 50.voor den tweeden aanko mende in de beslissende heat. Ie Heat. Ie Ramplagante (1625 M.) rij der N. van Leeuwen in 3.35 2/5. 2e Quin- taine (1655 M.) rijder J. Kruithof Jr. 2e Heat. Ie Peter Kerrigan (1655 M.) rijder P. J. van den Berg in 3.38 1/5. 2e Quick G. (1640 M.) rijder W. H. Geersen. 3e en beslissende heat: le Peter Ker rigan, afstand en rijder als voren in 3.38 1/5. 2e Queen G. (1655 M.) rijder B. de Jong. C-prijs. Heat-handicap le klasse. Af stand 1610 Meter. Prijs: f600.bene vens f 50.voor den tweeden aanko mende in de beslissende heat. le heat dead heat: le Present H. (1620 M.) rijder J. M. van den Berg in 2.30 4/5. le Odel Axworthy B (1670 M.) rijder J. H. Kruythof Jr. in 2.30 4/5. 2e heat. le en beslissende heat Pre sent H. in 2.29 4/5. 2e Lady G. (1620 M.) rijder Guus Enzing. D-prijs. Kortebaan Draverij-handi cap voor alle in Nederland geregistreer de paarden. Prijzen: f200.—, f75 en f25.—. Dit nummer werd in series goloopen; vier van 5 en één van 6 paarden. le Serie, le Omega (730 M.) rijder K. Bakker gemaakte tijd 1.08. 2e Serie: Janet Harvester (770 M.) rijder M. v. d. Berg in 1.08 3/5. 3e Serie: Lord Aubrey (700 M.) rijder P. Kleinjan in 1.08 4/5. 4e Serie Meluse (740 M.) rijder W. H. Gsersen in 1.09. 5e Serie Sister Patrick (720 M.) rijder J. Klarenbeek in 1,05 3/5. In de finale kwamen dus eveneens vijf paarden uit. Daar Sister Patrick den snelsten tijd gemaakt had, werd aan deze 3-jarige dochter van Patrick Du luth cn Decima, de grootste kans ge geven; zij beschaamde het in haar ge stelde verbouwen niet, al maakte de jonge Geersen met Meluse het haar ook zeer lastig. le Prijs Sister Patrick in 1.04 2/5. 2e prijs Meluse en 3e prijs Janet Harvester. ZWEMMEN. Het zwemfeest van H. V. G. B. Evenals het vorige zwemfeest van II, V. G. B. iii Stoop's Bad, beloven de vele inschrijvingen een bijzonder goede be zetting der verscliillende nummers, Dc weistrijden voor de adspiranfen vormen ook ditmaal een aantrekkelijk begin, waarvoor reeds nu meer dan zestig jon gens zich hebben opgegeven. Voor de schooiwed strijden schreven in de H, B. S. A, Gymnasium. Gem Lyceum, Ken- nemer Lyceum, M.T.S., die den houders van den Dr. Merens beker, de H.B.S. B, het kleinood zullen trachten afhandig te ïnaken. Het groot aantajj, verkochte kaarten wijst op de groots belangstelling voor dit eerste zwemfeest in het winterseizoen. NED HOCKEY- EN BANDY BOND, De Uitslagen. Westelijke afdeeling. Eerste klasse: H. D. M. 't Gooi 3—0 BloemendaalM.H.C. 00 VictoriaHaagsch Lyceum 01 Tweede klasse A: Amsterdam IIHilversum II 32 Amsterdam III—T.H.C. '25 8—0 Tweede klasse B: Victoria II—MJH.C. n 0—2 H.O.C. n—H.O.C'. III 2—1 D. St. H. C.—T.O.G.O. II 1—3 3e Klasse A: Hilversum III—'t Gooi III 4—1 AmersfoortBe Fair 20 Utrecht IIDe Kraaien 51 Derde klasse B. H. B. S.—T.O.G.O. Hl 3—0 Leiden—Bloemendaal III 40 A. V. '23—Te Werve 1—0 Derde klasse C: Te Werve IIHaagsch Lyceum III 13 Oostelijke afdeeling. le klasse. Nijanegen—Zubphen 21 Deventer II—Deventer I 2—6 Zuidelijke Competitie. Tilburg—Breda 6—1 (De Crt.) De stand der eerste klasse. ei is «s -o I g •g s Haagsch Lyceum 3 3 0 0 6 "8—2 M. H. C. 3 2 1 0 5 8—3 Amsterdam 2 2 0 0 4 9—0 H. O. C. 2 1 1 0 3 2—0 Hilversum 2 0 2 0 2 3—3 H. D. M. 3 1 0 2 2 55 Bloemendaal 3 0 2 1 2 3—7 't Gooi 3 0 1 2 1 1—7 Victoria 3 0 1 2 1 0—6 T.O.G.O. 2 0 0 2 0 2—8 Eerste klasse. BloemendaalM. H. C. (00) Begunstigd door prachtig herfstweer hebben Bloemendaal en M. H. C. twee maal 35 minuten het uiterste gestreden om de zege en tenslotte was het resul taat een gelijk spel. De wedstrijd was buitengewoon span. nend; beide teams gaven elkaar weinig toe. Speciaal de Oranjehemden hebben in dezen wedstrijd weer eens getoond, toch wel tot goede dingen in staat te zijn; als het aanvalsquintet in deze formatie (misschien met een andere bezetting der linksbuitenplaats) serieus blijft oe fenen, dan zullen goede resultaten zeker niet uitblijven. Te 2.1.5 stellen belde teams zich onder de beproefde leiding van de heeren Kleefstra en Okhuizen als volgt op: Bloemendaal: de Jong, Schade v. Westrum, André de la Porte, Mtiller v. Czernicky, Geyl, v. Steenwijk, Kop, Houtkooper, Drijver, M. Gunning, Heybroek. M. H. C.: Visser 't Hooft, Wentholt, Hubrecht v. Kempen, v, Citters, D. Brand, Modlich, Dinger, Fraser, v. Nissle, Katte. De eerste aanval is voor de roodhem- den, doch de voorzet van Van Citters blijft onbenut. Even is Bloemendaal ster ker, doch het noodige verband in de voorhoede ontbreekt en al heel spoedig omzwermen de Musschen geregeld de Bloemendaal-veste, die echter door De Jong keurig verdedigd wordt. Wel re gent het strafcorners en vrije slagen, doch de roodhemden kunnen er niet in slagen, den bal in de touwen te schie ten. Kop en Drijver trachten door solo- rennetjes opluchting te brengen, het geen slechts gedeeltelijk gelukt. Als de rust komt, is de stand echter nog steeds 00. Na de thee zijn de oranjehemden het eerst op dreef en het is in deze periode dat Katte toont weer geheel de oude te zijn. M. H. C. is dan weer aan 't woord en er dreigt steeds een doelpunt. De oranje-achterhoede staat echter pal en langzamerhand herstelt zich het evenwicht. In den Bloemendaal-aanval komt verband. M. Houtkooper paste zich goed aan met Kop en Drijver en deze wing is dan ook uiterst gevaarlijk. Doch cok Modlich, gesteund door Brand en Dinger, stuwt zijn voorhoede op naar het Bloemendaal-doel. Het tempo blijft snel en de spanning stijgt meer en meer; doch doelpunten blijven uit. Dan snerpt het eindsignaal en is de Haarlemsche derby weer gestreden. 't Gooi IIBloemendaal II (3—1) Bloemendaal II heeft dezen wedstrijd, die meer op rugby dan op hockey ge leek, eervol verloren. Bloemendaal telde verscheidene in vallers. 't Gooi neemt dadelijk het spel in handen en Bloemendaal moet alle zei len bijzetten om de forsch spelende Gooiers van het lijf te houden. De midvoor van 't Gooi II weet spoe dig achter elkaar Visker te passeeren. Rust 2—0. Na rust hetzelfde forsche spel van 't Gooi. Broese moet na een botsing het veld verlaten wegens een ontwrichte kaak. zoodat Bloemendaal met tien* man verder speelt, J. Gunning slaagt er in. om uit een goeden voorzet van rechts te scoren (2—1). 't Gooi n weet nog één keer te scoren 3—1. Als de scheidsrechter het einde fluit, heeft 't Gooi gewonnen. Victoria II—M. H. C. II (0-2) In een prettigen wedstrijd hebben de Musschen hun derde zege in de wacht gesleept. De Musschen nemen dadelijk het spel in handen; zij doen goed combi neerend verschillende aanvallen op het Victoria-doel, doch goals blijven voor- loopig uit. Victria brengt zoo nu en dan een te genbezoek aan den M. H. C.-keeper, maar deze geeft niet thuis. Eindelijk heeft M. H. C. succes als Mulder met een goed schot den Victo ria-keeper passeert (01). Spoedig hier na is het rusten. Na rust mceten de oude Victoria-spe. lers het tegen de jonge Musschen afleg gen; het Victoria-doel ontsnapt soms op onmogelijkste manieren aan een door boring. Nog een keer gelukt het Ruys de Rathony, om de score te verhoogenin den stand komt geen verandering meer, zoodat M. H. C. als het ware recht op het kampioenschap afstevent. Leiden IBloemendaal III (4-0) Bloemendaal III dat met vijf invallers naar de Sleutelstad trok, heeft daar eer vol verloren van Leiden I. Leiden was direct na de bully in het offensief en binnen vijf minuten was de stand 10, hoewel deze goal in buiten spel positie gemaakt werd. Leiden dringt Bloemendaal heelemaal terug; een strafbully brengt den stand op 20. Hiermede komt rust. Na de thee krijgen we eenige spora dische Blcemendaal-uitvallen, die ech ter totaal ongevaarlijk voor de Leiden- sche achterhoede zijn. Leiden weet den stand met twee goede goals op 40 te brengen. Als de scheidsrechter het einde fluit heeft Leiden geflatteerd gewonnen. Een 21 overwinning had de verhouding be. ter weergegeven. h. b. s.—t. o. G. O. 3 (3-0) Het volgende team zette de fraaie over winningsreeks van H. B. S. voort. v. d. Wal (d.) Houtman, Cornelisse (a) Cannegieter, de Bock, de Boer (m.) v. Ommeren, Jetten Bolland, Reinshagen, Zoll. De thuisclub loopt hard van stapel en binnen twee minuten deponeert Bolland na mooi samenspel no. 1 in het T. O. G. O.-doel (1—0). H. B. S. blijft dominee- ren, doch er wordt minder zuiver ge schoten; de T. O. G. O. keeper verdedigt zijn doel op goede wijze. Eenige gevaar lijke T. O. G.-uitvallen stranden op het safe backspel der zwarthemden, zoodat v. d. Wal niet handelend behoeft op te treden. Als de rust intreedt is de stand nog ongewijzigd (10). Na de rust is de thuisclub voortdurend in d enaanval; talrijke strafcorners zijn het resultaat. Het duurt- echter nog vrij lang vóór Bolland door twee doelpunten de zege tot een feit maakt. H. B. S. bezet r.u met 3 gespeelde en gewonnen wedstrijden en een doelpun- tengemiddelde van 14—2 de eerste plaats. Een fraai resultaat! Men gaat in België beroepsvoetbal spelen. Wat de geschiedenis op dit punt le3rt. De financiëele condities. Wie zal voor ongeveer 100per jaar beroepsvoetballer willen worden? Komende moeilijkheden voor den Belgischen V. B. Een slechte dag voor het Oostenrijksche voetbal. Een magere overwin^ ning op een zwakke Zwitsersche ploeg. De Duitsche boycott. Nog steeds geen wedstrijd NederlandDuitschland. De laatste berichten uit België wijzen er cp, dat bij het bij onze Zuidelijke buren binnenkort werkelijk tot invoe ring van het beroepsspel zal kernen. Jammer genceg zal het geen zuivere krachtproef worden, daar het hier niet gaat in medewerking met den landelij- ken bond, juist tegen dien bend m- De geschiedenis heeft tot dusver reeds be wezen. dat dergelijke proeven vroeg of laat tot een mislukking gedoemd zijn. In verschillende landen heeft men in den Icop der jaren reeds pogingen ge daan om tot bercepspel te komen zon der daarbij de medewerking van den leidenden voetbalheld in te rcepen. In de meeste gevallen is men echter reeds bij de voorbereidende maatregelen op zooveel moeilijkheden gestuit, dat men de zaak heeft opgegeven. Voor zoo ver ik mij herinner is men alleen in Hongarije destijds verder gegaan. Men vormde toen twee bercepselftallen. die niet alleen in Hongarije, doch ook in het buitenland- voetbaldemonstraties zouden geven. Het werd een jammer lijk fiasco. De tegenstand der landelijke voetbalbonden was te machtig. Niet al leen. dat men wedstrijden tegen deze elftallen verbood, doch men zorgde er ook voor, dat de clubs haar terreinen niet mochten afstaan voor beroepsvoet balwedstrijden. Op een rondreis door Duitschland zijn de Hongaarsche be roepsvoetballers dan ook volkomen gestrand. Met veel moeite slaagden ze er in weer in Boedapest terug te komen waar de Hongaarsche V. B. ze na een straftijd van een jaar weer in genade aannam. Zullen de Belgische beroepsvoetbal lers, die eveneens buiten het verband van den leidenden bond staan, het ver dér brengen? Ik betwijfel het zeer-. Zullen ze iets willen bereiken, dan zul len ze dat slechts in overlegg met den Belgischen V. B. kunnen doen. Dank zij den steun van de F.IE.A. staan de bonden tegenwoordig tegenover het „wilde" voetbal zoo krachtig, cat het eigenlijk geen bestaansmogelijkheid meer heeft. Gaan ze op den ingesla gen weg voort dan zullen de Belgi sche beroepsvoetballers geheel op zich zelf zijn aangewezen. Ze zullen geen internationaal contact kunnen krijgen en voorts wat de terreinkwestie be treft, voor groote moeilijkheden komen te staan. Het toeval wil, dat ze in België op het oogenb'.ik de beschikking hebben over een zeer goed terrein. Eigenlijk is dat terrein de spil, waarom alles draait. Zonder dat terrein, zou men waarschijnlijk niet aan het beroepsspel hebben gedacht. Het is het stadion van de Antwerp F. C.. waarop eenige ja ren de wedstrijd BelgiëNederland werd gespeeld. Het blykt dat dit terrein heelemaal niet het eigendom van de genoemde vereeniging is doch van een maatschap pij, die het aan de club in huur gaf. Nu is er tusschen de club en de eige nares van het terrein geschil gekomen, waarvan het gevolg is. dat de Ant werp F. C. het terrein heelemaal heeft verlaten. De eigenaars van het ter rein hebben nu de hoofden bij "elkaar gestoken, waarna ze besloten hebben om het stadion dan maar zelf te gaan exploiteeren. Ze zullen er een wieler baan op doen aanleggen en verder in den winter beroepsvoet-balwedstrijden organiseeren. Men gaat de voetballers dus gebruiken om er geld mede te ver dienen en dat mag de Belgische V. B. natuurlijk niet toestaan. Men zal mij misschien tegenwerpen dat de bonden en de clubs zelf toch ook vaak door voetbal geld verdienen, doch men bedenke, dat het door bon den en clubs verdiende geld ook weer ten bate van voetbal wordt besteed dat in het andere geval het geld in de zakken der aandeelhouders komt. Dat laatste is in Engeland ook wel het geval doch dan slechts op zeer be scheidden schaal. De beroepsclubs mogen nooit meer dan 71/270 dividend over het gewoonlijk naar verhouding tot het bedrijf slechts zeer klein kapitaal uit- keeren. Meer winst moet ten bate van voetbal of voor liefdadige doelein den worden besteed. Voorloopig heeft men in Antwerpen twee ber oeps vereenigin gen gevormd, bovendien worden pogingen gedaan om ook in Brussel een beroepsclub te krij gen. Men heeft daarbij inderdaad de beschikking over eenige goede spelers gekregen, doch of men in Antwerpen bij den eersten wedstrijd, die op 11 No vember a.s. zal plaats hebben. twee sterke ploegen tegenover elkaar zal kunnen brengen staat nog te bezien. De financieele condities zijn voorloopig niet bijzonder verlokkend. De spelers krijgen Frs. 150 per wedstrijd benevens frs. 25 voor eiken middag, dat ze komen oefenen. De spelers van het winnende elftal krijgen bovendien extra frs. 50 welk bedrag bij een gelijk speL door beide ploegen wordt verdeeld. Voor loopig rekent men echter op niet meer aan 6 wedstrijden per seizoen. Of er dus veel spelers zullen zijn, die voor een som van ongeveer f 100 per seizoen afstand zullen willen doen van hun amateurisme, staat, te bezien. Voorloopig staat cn valt de geschie- Noord-Holi. Hockeybond Concordia IIH. B. S. II (3-0) De H. B. S.'ers hebben ook dezen keer het zoet der overwinning niet mo gen smaken. Op een zwaar te bespelen veld onderneemt H. B. S. dadelijk eenige goede aanvallen. Een strafcorner wordt enorm hard ingeschoten, doch de boven lat brengt Concordia redding. Concordia komt nu opzetten; de H. B. S.-achterhoede kan zich op het modde rige terrein niet snel genoeg verplaatsen en uit een goeden voorzet maakt de midvoor het eerste doelpunt (10). Spoedig hierna breekt Concordia goed door en keeper Zwemmer wordt voor den tweeden keer gepasseerd. (20). In de tweede helft is H. B. S. steeds in de meerderheid, doch kan liet dank zy den Concoröia-keeper niet tot scoren brengen. Concordia weet nog één keer te doelpunten, zoodat het einde met een gefiatteerde overwinning voor Concordia komt. Bloemendaal 4Amstel 1 (34) Deze wedstrijd heeft Bloemendaal niet in een overwinning kunnen omzetten, wat vooral op rekening van den keeper geschreven moet.worden. Amstel is direct in den aanval en de Bloemendaal-keeper moet al spoedig vis- schen (01). De Bloemendaal-voorhoede loopt naar haar vorm te zoeken en doet sporadische uitvallen, die Amstel gemakkelijk afslaat. Voor de rust weet Amstel nog drie maal den keeper te passeeren, zij het dan ook met houdbare schoten. Rust 04. De rust schijnt Bloemendaal goed ge daan te hebben, want al spoedig weet P. Gunning met een goed schot den ach terstand te verkleinen. Bloemendaal blijft enthousiast door spelen; een gceden voorzet van Timmer mans deponeert Gunning achter de kee per en geen minuut later verricht de zelfde speler den hattrick. Bloemendaal valt heftig aan om gelijk spel te forceeren, doch de Amstel-ach- terhoede is nu op haar quivive en laat zich niet meer passeeren. DAMES-HOCKEY De Dames-Hockeydag. Bloemendaal is Zondag met twee elf tallen naar den Dames Hockey-dag ge trokken, die te Waalsdorp gehouden is. Dit jaar is voor het eerst in twee af- deelihgen gespeeld: In afd. A: Rcod Wit I. Amsterdam, II. O. C. I, T.O.G.O., Leiden, Victoria, Nijmegen en B.D.H.C. I. In afd. B: Rood Wit II. H.O.C. II, Breda, Dordrecht, Fit, De Kieviten en B D H C II In afd. A speelt B.D.H.C. in de eerste ronde tegen Leiden. Hoewel Bloemen daal in de eerste helft bijna voortdu rend in de meerderheid is. kan zij dit niet in doelpunten uitdrukken. In de tweede helft komt Leiden meer opzet ten, doch dcor het goede verdedigen van B.D.H.C. wordt niet gescoord. Het einde komt met ongewijzigden stand (0—0). B.D.H.C. I wint door loting. In de tweede ronde is H.O.C. I, dat reeds twee wedstrijden achter den rug heeft nl. tegen T.O.G.O, (3—1) in de voorronde en tegen Victoria (42) in de eerste ronde, de tegenpartij van B.D. H.C. I. Deze wedstrijd is door H. O. C. verdiend gewonnen, al heeft Bloemen daal heel goed partij gegeven. In de eer ste helft weet de Haagsche club, door een misverstand in de achterhoede van B.D.H.C. te scoren. (10). Het spel gaat vrijwel gelijk op. Na rust weet mej. Poland (II. O. C.) den voorsprong nog te ver gr oo ten. (2—0). Bloemendaal geeft zich echter niet gewonnen. Eenige malen weet de voor hoede den bal goed op te brengen, doch deze uitvallen leveren geen resultaat op. H.O.C. bleef de leiding behouden. In afd. B. speelt B.D.H.C, II in de eerste ronde tegen „De Kieviten". Uit slag 10 voor Bloemendaal. De eenige goal in dezen wedstrijd is door mej. G. van den Heuvel gescoord. In de tweede ronde heeft B.D.H.C. II haar overwinning op Breda te danken aan mej. Nibaut-, die met een scherp, uiterst fraai schot de 1—0 zege behaalde. In de finale komt B.D.H.C. II tegen H.O.C. II. Deze wedstrijd eindigt in ge lijk spel. (1—1). Eerst na tweemaal 7 1/2 minuut verlenging is het pleit ten gunste van B.D.H.C. II beslist. (3—1). KORFBAL Ned. Korfbalbond. Haarlem I—K. Z. II (6—5) Eindelijk is dar. toch, hoewel op het kantje af, door Haarlem de eerste wed strijd gewonnen. De begin-aanval zet direct eenige snelle, hoewel soms wel een beetje te snelle aanvallen op. Het veld is lastig te bespelen en vooral de verdedigers hebber, de grootste moeite om de aanvallers bij te houden. Wan neer er ongeveer tien mir.uten gespeeld is. weet K. Wulfhorst met een ver schot zün club de leiding te geven. Niet lar.g daarna weet dezelfde speler den voor sprong te vergrooten (20). Er wordt enthousiast verder gespeeld, doch wanneer Wuifhorst niet van de -ün af verdedigt, weet zijn heer gced in te schieten (21). Aan den anderen kant weet N. de Vries 3—1 te maken. Na de vakverwisseling maakt mej. van Leeuwen 41, met welken stand de rust ingaat. Met vertrouwen wordt dan de tweede helft begonnen, doch het loopt K. Z. bijzonder mede: met goede schoten weet zij den achterstand in te halen, ja weet zelfs 45 te maken. We denken dan ook dat Haarlem wel weer zal verliezen, doch reeds spoedig wordt het 55 en zoo waar weet Van Lohuizen dan Haarlem weer ce leiding te geven (65). Er moet dan nog ongeveer tien minu ten gespeeld worden; aan beide kanten wordt gezwoegd om een zoo goed moge lijk resultaat te bereiken, doch in den stand komt geen verandering meer. S. V. I—D. T. V. II (8—0) Deze wedstrijd bracht den Santpoor ters een overwinning van 80. Deze verhouding zou allicht wijzen op eenzijdigheid, doch in het veld deed D. T. V. heel goede dingen, welke in het begin den strijd gelijk op deden gaan. Langzamerhand nam S. V. echter het spel in handen en wist ze door twee mooie schoten eenzelfde aantal malen de mand van de gasten te vinden. Na de vakwisseüng bleef de thuisclub domineeren, wat door een derden goal werd bevestigd. Rust 3—0. Na de rust was het al gauw mej. C. Kremers, die met een zeer mooi schot van achter den paal no. 4 in de mand deponeerde. D. T. V. liet den moed zakken en daar S. V. den geheelen mddag vóór doel ge vaarlijk was, werd de stand ten laatste 3—0. S. V. klom daardoor 1 of 2 plaatsen op de ranglijst. De aangewezen scheidsrechter was niet opgekomen. De heer C. de Cock leidde voor hem in de plaats tot aller genoegen. D. D. V. II—Haarlem II (6-0) Haarlem trok met veel invallers naar Amsterdam om tegen het sterke D.D.V. II te spelen. De begin-verdediglng werk; hard. doch kan niet voorkomen dat het spoedig 10 is. Nu weet zij echter eeni- gen tüd stand te houden. Aan den an deren kant komt de Haarlem-aanval niet veel vrij. Als het 2—0 is voor D. D. V., komt er een zware druk op de Haarlem-verdediging, daar het midden vak en de aanval niet zuiver genoeg plaatsten. Vóór rust wordt het nog 3—0. Na rust pakt Haarlem r.og even flink aan, maar als het 40 wordt. Is het met Haarlem gedaan. Benjamins laat geheel onnoodig 5—0 maken. Kort vóór het einde weet D.D.V. nog een punt te maken, zoodat het einde komt met 6—0. G. S. D. I—S. V. II (7—1) De reservers van S. V. hebben een ge voelige nederlaag geleden in IJmuiden. Met 71 werden ze naar huis gezon den. Dit komt deels door groote onvol ledigheid van de gasten. Met 9 man moest de reis worden aanvaard en dan tegen G.S.D. Ien der sterkste clubs van den H. K. B., gespeeld moest worden werd dat natuurlijk een nederlaag. Er is wel flink gewerkt, doch in ieder vak onvolledig, dat wreekte zich natuur lijk in het spelen van den bal. Haarl. Korfbalbond. De voor 4 November vastgestelde wed- strü'd D. S. V. 1—G. S. D. 2 kon niet speeld worden, omdat het veld door de vele regens van de laatste dagen onbc speelbaar was geworden. denis met de belangstelling van het pu bliek. Trekken de wedstrüden veel toe schouwers, zoodat de ondernemers den spelers wat meer zullen kunnen betalen, dan zal de liefhebberij voor beroeps voetbal voorloopig nog wel wat toene men. Op den duur zal echter door ge brek aan afwisseling de belangstelling wel verflauwen en dan loopt het na tuurlijk mis. Doch dan komt eerst de groote moei lijkheid. Immers dan zal men in België zitten met misschien een vijftig of zes tigtal beroepsspelers, die gaarne zouden willen voetballen, doch daarvoor geen gelegenheid meer hebben. Wat zal de Belgische V. B. aan deze spelers moeten antwoorden, indien ze zich bij hem aanmelden met verzcek wedstrijden voor hen te regelen? Vol gens de bepalingen van de F.I.F.A. controleert de Belgische V. B. het as sociation voetbal in België en daar hier onder volgens het in 1924 op het Pa- rijsche F.I.F.A.-congres genomen besluit ook het beroepsvoetbal gerekend moet worden, zal de Belgische V. B. ook het Belgische beroepsvoetbal moeten con troleeren. Zoolang de Belgische beroeps voetballers zich buiten de wet stellen door hun zaken zelfstandig te regelen, kunnen ze geen aanspraak op contröle van den bor.d maker., doch indien ze zich bij den bond komen aanmelden, staat de zaak anders.. De Belgische V. B. zal de beroepsvoetballers niet als misdadigers mogen beschouwen en ze hooghartig de deur mogen wijzen, daarmede dus weigeren de contróle over het beroepsvoetbal op zich te nemen. Met bijzondere belangstelling zie ik dan ook de verdere afwikkeling van de Bel gische beroepsvoetbalbeweging te gemoet. De jongste Zondag heeft Oostenrijk heel wat teleurstellingen gebracht. Dat men in Weenen van een zeer onvolledig I Zwitscrsc'n elftal slechts met 20 kon I winnen, was nog ie overkomen, doch dat Rapid in den eersten eindstrijd voor de Mitropa-cup in Boedapest door Ferencz- varos met 71 werd geslagen, waardoor men het wel als vaststaand kan beschou wen, dat de Cup voor Oostenrijk verlo ren gaat, is een heel wat bitterder plL De wedstrijd van de Zwitsers in Wee nen had al een heel eigenaardig verloop. Zwitserland was, zooals gewoonlijk in uitwedstrijden, slechts door een vrij zwakke ploeg vertegenwoordigd en het is waarschüniyk, dat daarom de Oostenrij kers de zaak aanvankelijk wat gemakke lijk hebben opgenomen. De gasten waren bovendien blijkbaar vast besloten hun huid zoo duur mogelijk te verkoopen. vandaar dat ze zich krachtig weerden. Enkele Zwitsers weerden zich daarbü zelfs wel wat al te krachtig, wat spe ciaal van den stevigen Rantsc-yer geldt. Het gevolg was, dat al betrekkelijk spoe dig eenige Oostenrijkers verwond geraak ten. Voor het grootste gedeelte van de eerste helft hadden de Oostenrijkers dan ook slechts 9 op volle kracht spelende vertegenwoordigers in het veld. Het elf tal geraakte daardoor geheel van streek zoodat geen der spelers eigenlijk gaf. wat men van hem had mogen verwachten. De Zwitsersche doeiverdediger was ech ter zoo welwillend den bal uit z"n han den te laten vallen en daardoor Oosten rijk aan de leiding te helpen. Uit een strafschop wegens hands kwam kort daarna het tweede punt. In de pauze stelde Zwitserland voor, de Oostenrijksche ploeg door invallers weer tot een elftal te maken, wat even wel door Oostenrijk niet werd aangeno men, daar het in strijd met de bepalin gen was. in de tweede helft was hc-t spel af en toe het aankyken niet waard. Van de 38000 toeschouwers verlieten dan ook velen reeds lang voor het einde het veld. Deze wedstrijd telde voor den Europee- schen beker, in welke competitie Italië ihans met 7 punten in 5 wedstrijden de leiding heeft. Oostenrijk is tweede met 6 pur.ten in 6 wc-astrijden. Dat de Oos- tenryksche voetballiefhebber heel wat goedkooper uit is dan de Nederlandsche blijkt uit het feit, dat dc 38000 toeschou- Een mild record houder. Onlangs heeft ..Leien" VandersUiyft, de Belgische demi-fond renner, het we reldrecord achter motoren van Bunicr verbeterd door achter de motor onge veer 125 K.M. in een uur af te leggen. Dit is formidabel, her getuigt evenzeer van den moed als van he*, uithoudings vermogen van den renner. Maar wij vcor ons hebben toch altyd no? meer bewondering voor het wereldrecord van (Jen Zwitser Oscar Egg. die zonder hulp van een motor of welke andere gang- making dan ook. in 60 minuten tijd 44 KM. 247 wist af te leggen. Dit ls een ongeloofelijk staaltje var. zuivere mer.- schelijke krachtsinspanning ook al is het cijfer dan niet zoo indrukwekkend als de 125 K M. van Vanderstuyft. Het is ontwijfelbara dat talrijke renners, onder hen Pietje van Kempen, hun rechter hand zouden geven, cm deze prestatie van Egg, die als ce hoogste glorie van den wielrenner beschouwd kan worden, te kunnen verbeteren. Maar vooralsnog is niemand er in geslaagd. En nu doet zich het typische ver schijnsel voor. dat E?g. die zeer trotsch is op dit record, zelf besloten heeft den niet onbelangrijken prijs van 10.000 franken uit te loven voor den renner, die er in slaagt, het hem afhandig te maken. En dat niet alleen. Hij belooft ook 3000 franken aan den renner, die het Fransche record van 43 KM. 665 verbetert en 2000 aan hem die het we reldrecord op uiterlijk 1000 meter be nadert. 1000 aan dengecn. die er hoog stens 2 KM. onder blijft. 500 aan hem, die de beste prestatie In het uur levert. Egg heeft nog andere records, nl. den kilometer vliegenden start (1 min. 8.8 sec., Milaan 1817) en staande start (1 min. 13.8 sec. Buffalo. Parijs 1923). ZU die een dezer records verbeteren krijsen van E?g een gouden medaille. Is dit niet merkwaardig? Het is waar dat Egg in samenwerking mot dien an deren veteraan Hector Tiberghien een rijwielenfabriek heeft, die niet wars van reclame is. maar zelfs dan blijven deze aanbiedingen nog alleszins ongewoon. Het staat echter zeer te bezien of er op het oogenblik wel een enkele renner ge vonden kan worden, die in staat is al thans het uurrecord van Egg te ver beteren. Voetbal in Rusland Wij hebben dezer dagen het een en ander vernomen over het voetbalspel in Rusland, waaruit zou moeten worden opgemaakt, dat een vertegenwoordigend Russisch team zich thans zou kunnen meten met elke continentale landen ploeg. in Rusland, zeggen deze informaties, heeft voetbal sinds omstreeks '23 buiten gewone vorderingen gemaakt. Reizigers, die de finale van het Spartakladc tour- nooi in Augustus jl. tusschen de elftal len van Moskou en Leningrad hebben bügewcond, geven zeer hoog op van de Russische spelkwalltcit. Met de kwaliteit is ook dc publiek o belangstelling zeer gestegen. Bij den ge noemden eindstrijd waren 45000 toe schouwers cn belangrijke clubwcdstrü- den trekken meermalen van 25000 tob 35000 kykers. Het gevolg hiervan is, dat de terreinaccomodatie natuuriyk ook behoorlijk moet zijn. Inderdaad is dit het geval cn het nieuwste stadium, van de Dynamo Club, gebouwd naar het model van het Wembley Stadium. Is nnu welljks inferieur aan dit machtige Lon- densche sportpark zelf. WIELRIJDEN Jan van Kempen in Berlijn. Zondag hadden te Berlijn wielerwed strijden plaats. Aan „De Crt." ontloe- nen we het volgende: Sprintwedstrüd eerste serie: 1. Hahn, 2. Lorenz. 3. Schrage. Tweede serie: 1. Horan, 2. Jan van Kempen, 3. Roucr. Finale der eersten: 1. Hahn, 2. Horan. Eindstrüd der tweeden: 1. Jan van Kempen, 2. Lorentz. Een wedstrijd over 50 KM. werd ge wonnen door A. Standart: een rit over twee uur door het koppel Behrcud Mantei; het koppel Jan van Kempen Gores was vierde met een ronde achter stand. wers ruim 22.000 gulden aan entreegel den betaalden. Het Amsterdamscho Sta dion, dat ongeveer een gelijk aantal kan bergen, levert, indien het uitverkocht is, ruim 90.000 op! In Duitschland en ook in de Midden- Europeesche landen, die het beroepsspel erkend hebben, heeft men met bijzon dere belangstelling het verloop der be sprekingen op de aigemeene vergadering van den Duitschen V. B. te Weimar ge volgd. Het belangrijkste punt van deze vergadering was de vraag, of men in de toekomst wedstrijden tegen beroepselft&l- len zou toestaan. De opheffing van dc boycott der beroepsspelers derhalve. Met slechts enkele stemmen verschil werd besloten niet tot opheffing over te gaan. Daama heeft men evenwel een bemid delingsvoorstel aangenomen, dat de deur openzet tot het hervatten der be trekkingen met de buitenlandsche be roepself tallen. Het bestuur van den bond mag nl. voortaan toestemming geven voor dergelijke wedstrijden, indien ze als een leermiddel beschouwd moeten wor den. Indien ze van representatief karak ter zijn of indien ze een voortzetting zijn van oude relaties. E!ke wedstrijd tegen beroepsspelers is wel onder een dezer ru brieken te brengen, zoodat het eigenlijk verder van het bestuur afhangt of het den boycott ongedaan wil maken. Eigenaardig is het overigens, dat het bestuur van den Duitschen V. B. reeds lang in onderhandeling ls met Engeland over het spelen van een wedstrijd tegen een vertegenwoordigend elftal van En- gelsche beroepsspelers. Naar'öe Duitsche bladen berichten, heeft Engeland reeds een officSeuse toestemming gegeven. Voor een wedstrijd tegen Nederland blijkt men op het oogenblik in Duitsch land nog niets te gevoelen. Ook voor het volgend Ja£r heeft men tenminste geen datum voor een dergeiyken wedstrijd ge reserveerd. C. J. GROOTHOFF. Bilthoven, 3 November 1928.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 7