Zeep BUITENLANDSCH OVERZICHT DE FRANSCHE KABINETSCRISIS. POINCARé'S NAAM WORDT VOORTDUREND GENOEMD. FLITSEN BINNENLAND is een zuiverende verfrisscfren.de zeep.die nieuw leven aan de huid êeeft. FEUILLETON. HetMysterie van Heath Hover HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 8 NOV. 1928 Daladdier doet een voorstel. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. Een van de vele bezoekers, die Presi dent Doumergue ontving in den loop van den Woensdag die geheel en al besteed werd aan de besprekingen inza.ke •de kabinetscrisis, was Dalladier, de leider der radicaal-socialistische party. Hij zou den president als oplossing van de huidige kabinetscrisis hebben voorgesteld, een linksch ministerie te vormen, waarin zoowel de aanhangers van Loucheur als de sociaal-democraten zitting zouden hebben en dat zou be staan uit socialisten. republikijnsch- socialistem (de partij van Briand en Fainlevé), de radicaal-socialisten (partij van Harriott en de onafhankelijke links radicalen (de party van Loucheur). Het is waarschijnlijk, dat in de Fran- sche socialistische party mannen als Paul Boncour en Reraudel een derge lijk voorstel sterk zouden verdedigen. Zoo komt er in de situatie toch reeds eenige teekening en is de eene moge lijkheid een kabinet-Polncaré. waartoe de rechtervleugel der radicaal-socialis tische party zou behooren en de andere mogelijkheid een links gericht kabinet waarin ook de sociaal-democraten zit ting zouden hebben. Over een even- •tueele kans, dat Briand het ambt van minister-president zou aanvaarden, wordt thans niet gesproken, aangezien er geruchten gaan. dat hy dit zou wei geren. Wel gelooft men, dat hij in ieder geval de portefeuille voor buitenlandsche zaken weer zou aanvaarden. Men venvacht dat Doumergue spoe dig iemand zal aanwijzen, die met de vorming van een nieuw kabinet zal wor den belast. In de kringen van handel en nü verheid en in politiek-financieele kringen wordt steeds weer de naam Poincaré genoemd. Men gelooft dan ook, dat de meeste bezoekers, die president Doumergue ontvangen heeft, op een oplossing In deze richting gezinspeeld hebben. Dat Dalladier. de leider der radicaal-socialistische party. Poincaré niet ncemde, heeft verwondering gewekt, en het ls bekend, dat Malvy zich ten sterkste tegen de vorming van een nieuw kabir.et-Poincaré verzet. Uitlatingen van Cazals, die op den rechter-vleugel van de radicaal-socialistische party staat, be- wyzen echter, dat er ook in deze party een sterke strooming is, die den terug keer van Poincaré ais een absolute nood zakelijkheid beschouwt. wy teekenen hierby aan. dat de sym pathie over een zeer bree de linie geheel en al aan den kant van Poincaré is en dat de links-radicale partyvleugel, die Frankrijk in de verlengde nachtelijke vergadering, toen het hek (de 4 radi cale ministers) van den dam was, de leelijke poets heeft gebakken, de al geheel antipathie op zich heeft gela den. Tenslotte vermelden we nog dat de voorzitter der Pinancieele Kamercom missie Malvy verklaard heeft, dat hij er voor instaat, dat voor 31 December een evenwichtige begrooting kan. worden aangenomen. F, A. Hoe Hoover overwon NEW.-YORK. 7 Nov. (VD.) Smith heeft zyn overwinningen in de igroote steden behaald, doch op het plat teland nederlagen geleden. Hoover dankt zyn succes in de eerste plaats aan dc rvrowveiyke kiezers, daarna aan da za kenlieden en boeren en tenslotte aan Wallstroet, welke nimmer achter is ge bleven. Voor Smil'tih heeft in de steden de groote massa gestemd, doch tegen hem waren zyn religieuse bekentenissen en zijn houding ten opzichte van het .prohibitie-vraagstuk, en in dit opzicht •waren het vooral de farmers, die hem in den steek lieten. Anderzyds gold Hoo ver voor een staatsman en econoom van den eersten rang, van wlen men gelooft, dat hu de tot dusverre door de Republikeinen gevoerde welvaartspolltiek zal kunnen voortzetten. Het is kentee- kenend, dat Smith in de Zuidelijke sta ten een nederlaag leed. Met betrekking tot de buitenlarïdscfh politieke oriëntee ring van den toekomstigen President der Republiek zy er nog op gewezen, dat de ze er zich. gelijk te voren, van onthou den zal zich in Europcesche aangelegen heden te mengen. Drie wetsvoorstellen van het Centrum. De rijksdagfractie der centrumpartij heeft drie voorstellen ingediend na.ar aanleiding van den stryd in de metaal nijverheid. Het eerste wil verandering brengen in de wet op de arbeidsbemiddeling en werkloozenverzekering, inzooverre, dat sommige bepalingen dezer wet niet van toepassing zullen worden verklaard, in geval van een uitsluiting door de werk gevers in strud met het geldende loon- contract, of wanneer de uitsluiting na de bindendverklaring eener arbitrale uitspraak geschiedt. Voor dit ontwerp wordt terugwerkende kracht tot 15 Oct. gevraagd. Ten tweede wordt een wüziging voor gesteld in de opzeggingswet, waaraan een bepaling zou moeten worden toegevoegd dat een bindendivérklaarde arbitrale uit spraak als rechtsgeldig moet worden be- sohouwd. Het derde voorstel wil aan de veror dening inzake het looncontract de bepa ling toevoegen dat, indien er een loon- overeenkomst bestaat, staking en uit sluiting slechts toelaatbaar zyn naar aanleiding van punten, welke niet door een arbitrale uitspraak zün geregeld. Borms weer vrij? De Tel. deelt mede dat er kans is dat Dr. Borms in vrijheid zal worden ge steld. Het blijkt namelük dat de Belgi sche minister van Justitie Janson, inder daad een mededeel ing in dezen zin aan de Kamer heeft gedaan. O parlementariërs.' Een Oekxaiensche afgevaardigde heef; in öe bijeenkomst van den Poolschen landdag het woord genomen om princi pieel zyn houding te bepalen ten opzich te van van Oekxaiensche vraagstuk. Spreker verklaarde, dat de positie der Oekrainers thans een groot interna tionaal probleem is geworden. De over tuiging, dat een onafhankeiyke Oekxaiensche staat dient te worden hersteld, noemde spreker gemeengoed. Doordat Polen het zelfbeschikkingsrecht geweld aandoet, wordt het in zün bin- nenlandsc'ne politiek in imperialistische richting gedreven. Vandaar de ontzag lijke militaire uitgaven, die elk jaar nog toenemen, vandaar ook het feit, dat' de Pcolsöhe politiek tegenover het Oekxaiensche völk methoden van poli tieke terreur toepast. Sprekend over de incidenten te Lemberg, 'z-eidede afge vaardigde, dat de Poolsohe politie niet de schuldigen aan, maar' wel de slacht offers van de uitspattingen heeft gear resteerd. Hierna besteeg de Poolsohe minister van Binnenlandsche Zaken, generaal Slawoy-Skladkowski, de tribune, door de Oekraieners met protestkreten begroet. De minister verzekerde, dat Polen er in zal slagen, de orde in het land te hand haven. In het verder verloop van de zitting kwam het nog tot eon rumoerig inci dent. De leider van het regeeringsblok, luitenant-kolonel Slawek, verklaarde van det tribune, dat de vergeiyklng, welke de sociaal-democraat Ma rek had ge trokken tussohen Pilsoedski's jongste in terview en een zwanenzang, een brutale schurkenstreek was. Hierop ontstond by de socialisten een enorm rumoer; eerst na geruimen tijd gelukte het den voorzitter, de rust te herstellen. EEN OPPERWEGEN. MAKER. Sir Henry Maybuxy, directeur-gene raal van wegen aan het departement van transportwezen, die de kranig - ste wegenmaker van de wereld" is ge noemd, heeft zyn ontslag ingediend en zal op het einde -van dit jaar den staats dienst verlaten. Hy zal echter als adviseur voor wegen en bruggen zyn diensten blijven bewij zen. Na den oorlog heeft hy het Engel- sche wegennet gereorgnnisp^d <vn-'°7 zijn leiding zyn meer dan 320 K.M. aan nieuwe verkeersslagaders door Londen alleen aangelegd. Dank zü zün organiseerend talent, heeft hy samenwerking tusschen 2000 plaatselijke autoriteiten tot stand ge bracht. (N.R.OÜ DE ENGELSCHE MIST. Vrijwel heel Engeland is weer eens in mist gehuld geweest en het verkeer op de openbare wegen en de spoorwegen ondervond hiervan veel overlast. In het Zuiden van Engeland trok de mist op, maar boven Londen keerde hij Woens dag terug, ofschoon minder dik dan daarvoor. Op de spoorwegen kwamen ondanks groote voorzorgen een paar kleine onge lukjes voor. Langs de kusten wend de scheepvaart opgehouden. By Lowestoft kwam een drifter met een koopvaardijschip in aan varing en enkele visschers ontkwamen tema uwernood. AMERIKA'S PRESIDENTEN. VAN WASHINGTON TOT HOOVER. De verkiezing van een president van de Vereeirógde Staten, die. wel is waar. eerst in Maart plaats heeft, doch reeds in begin November wordt beslist, zal de dertigste zijn na het aftreden van den eersten president, den beroemden George Washington, die op Donderdag 30 April 1789 werd geïnstalleerd. Hy trad in 1797 af en in zijn plaats werd John Adams gekozen, die op 4 Maart 1797 werd geïnstalleerd. We geven het lijstje van al de presi denten tot Coolidge: George Warrington, van 30 April 1789 tot 4 Maart 1797. John Adams, tot 4 Maart 1801 Thomas Jefferson tot 4 Maart 1809 James Madison tot 4 Maart 1817 James Monroe tot 4 Maart 1825 John Quimcy Adam tot 4 Maart 1829 Andrew Jackson tot 4 Maaxt 1837 Martin van Buren tot 4 Maart 1841 William H. Harrison tot 6 April 1841 John Tyler tot 4 Maart 1845 J-ames Knox Polk tot 5 Maart 1849 Zachary Taylor tot 9 Juli 1850 Millard Fillmore tot 4 Maart 1853 Franklin Pierce tot 4 Maart 1857 James Buchanan tot 4 Maart 1861 Abraham Lincoln tot 15 April 1865 Andrew Johnson tot 4 Maart 1869 Ulysses Grant tot 5 Maart 1877 Rutherford B. Hayes tot 4 Maart 1881 James Garfield tot 20 Sept. 1831 Chester A. Arthur tot 4 Maart 1885 Clover Cleveland tot 4 Ma art 1889 Benjamin Harrison tot 4 Maart 1893 Clover Cleveland tot4 Maart 1897 William Mc. Kinley tot 4 Maart 1901 William Mc. Kinley tot 4 Maart 1905 Theodore Roosevelt tot 4 Maart 1909 William H. Taft tot 4 Maart 1913 Woodrow Wilson tot 4 Maart 1915 Wocdrow Wilson tot 4 Maart 1921 Warren W. Harding i> 1923 Calvin Coolidge, vice-president, later waarnemend president tot 1925. Calvin Ccolidgs van 4.Maart tot 1929 Van deze presidenten waren twee Hol landers van afkomst. Nl. Martin van Buren en Theodore Roosevelt. Van de 30 presidenten, die wij tot mi toe hebben gehad, werden vermoord: Lincoln werd 14 April 1865 door John Wilkes Booth in Ford's Theatre to Washingtondoodgeschoten. De dader vluchtte, maai- werd 26 April, dus 12 da gen na den"'móórd,' doodgeschoten door sergeant Boston Corbett. Garfield wend neergeschoten in the Pennsylvania Railroad station te Washington op 2 Juli 1881 en stierf te Elbert-n. Long Erinch op 19 September 1881. Zyn moordenaar, Charles Guiteau, werd opgehangen te Washington op 30 Juni 1882. De derde president, die vermoord werd, was Mc Kinley, die twee maal werd getroffen op 6 September 1901, toen hy den Tempel der muziek van de Pan-American Tentoonstelling te Buf falo bezocht. Hij stierf aan zijn won den in het huis van John G. Milburn te Buffalo op 14 September daaxop vol gend. Zun moordenaar, Louis Ozo'gosz, werd geëlectrocuteerd op 29 October 1901 in de Auburn State Prison te New-York. Op president Jackson werd 29 Ja nuari 1835, in het kapitool te Washing ton, een aa nslag gepleegd door een huis schilder. Richard Lawrence geheeten. Het pistool ketste en de president bleef ongedeerd. Het „Witte Huis" te Washington, het huis van den president van de Unie, werd voor het eerst in gebruik genomen door president Adams in November 1800. President Washington had de plaats uitgekozen, waarop het gebouw zou worden opgericht. Een prijsvraag voor het beste ontwerp werd uitgeschreven en het plan van James Hoban. te Du blin. werd goedgekeurd op 15 Juli 1792. De hoeksteen werd gelegd op 13 October van hetzelfde jaar-. In 1814 werd het ..Witte Huis" dooi de Engelschen in brand gestoken. Het weid het eerst met gas verwarmd in 1818. Het voornaamste departement van het „Witte Huis" zün officieel genoemd: de roode kamer, de blauwe kamer, de groe ne kamer, de Staatseetzaal en Usher Foyer. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1338 DE GEPARKEERDE AUTO Vader heeft zijn wagen geparkeerd en gaat by zün familie in de queue voor de bioscoop staan vraagt zioh tijdens het wachten ar, of zijn wagen wel veilig staat I instrueert Jan om even terug te loopen en te zien of alle portieren afgeslo ten zün I beseft dat bij vergeten heeft Jan het achterlicht te laten inspecteeren verzoekt Mientie om Jan achterna, te gaan en aan dat achterlicht te herin, neren koopt de kaartjes en gaat, nog even naar Jan en Mientje om zelf te zien of de ruiten wel goed ge sloten zün bevindt alles in orde ontmoet op den terugweg moeder, die hem verzoekt haar mantel in den wa gen te leggen het is zoo warm doet het maakt zich den geheelen avond be zorgd over de vraag of hu dien laatsten keer de portieren wel weer heeft gesloten. (Nadruk verboden.) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS B ARTELJORISSTR A AT 16 TELEFOON 10756 HOBBY VL0ERWR1JVERS F 125.- DE MOORD TE CULEMBORG. VIER PERSONEN STAAN WEGENS MEINEED TERECHT Büna 5 jaren zyn verstreken, sedert in den nacht van 23 op 24 December 1923 de bejaarde Thomas van Wiggen met een spade of eenig ander zwaar voor werp vermoord in zün woning aan den Achterweg te Culemlborg werd gevonden. Zün eveneens bejaarde zuster Gerritje van Wiggen leefde nog, maar was. zwaar gewond. Zü overleed eenige uren later in het ziekenhuis aldaar, zonder iets dan eenige onsamenhangende woorden te hebben kunnen uiten. Na den moord bleek' 'n aanzienlijk be drag aan geld, men noemde f 20.000 ver dwenen te zün. Men zal zich nog wel herinneren, dat de rechercheur Haveman die eerst het onderzoek leidde, zelfmoord pleegde. In Maart 1926 werden te Tricht, een dorpje bij Tiel, gearresteerd C. Sw. en J. V. verdacht van moord op Van Wiggen en diens zuster. Na een voorloopige hech tenis van 14 maanden stonden zü terecht voor de rechtbank te Tiel, ze wer den veroordeeld na bezwarende verkla ringen van de weduwe H. en De Sm. tot 15 jaar, in hooger beroep behandeld te Arnhem door het gerechtshof, werden beiden vrügesproken nadat De Sm. aan C. Sw. een brief had geschreven, waarin hü mededeelde, uit wraak tegen Sw. en Y. hen valschelük beschuldigd te heb ben. Vandaag zouden nu voor de rechtbank te Tiel terecht staan, verdacht van het plegen van meineed de wed. H.. De Sm., A. C. Jr. en J. A. C., welke laatste twee ook valsche verklaringen zouden heb ben afgelegd. DE DICHTE MIST. STAGNATIE TE ROTTERDAM. De mist heeft te Rotterdam groote stagnatie in het scheepvaarverkeer ver oorzaakt. Van Dinsdagavond zeven uur af zijn voorloopig nagenoeg geen sche pen vertrokken of binnengekomen. Gis termorgen lagen veel schepen voorgaats. Zij waren ten anker gegaan om beter zicht af te wachten. De „Nieuw Amster dam" van de Holland-Amerika Lün, die Dinsdagavond om negen uur had moe ten vertrekken, heeft eerst Woensdag morgen om half elf de reis aanvaard. Ook het 1 uch t v aar tverkeer ondervond uit den aard der zaaJk belangrijke ver traging tengevolge van den mist, meldt de Tel. Dinsdag zün van Waalhaven al leen de K. L. M.-toestellen, zij het met eenige vertraging, vertrokken. Alle an dere diensten (Lufthansa en Imperial Airway) waren stilgezet. De Batavier V ook in aanvaring. Nader meldt men aan het blad, dat de Batavïer V, die Dinsdagnacht bij Maassluis aan den grond is geloopen, des avonds neg een aanvaring heeft gehad. Ter hoogte van de Maashaven kwam •het scheepje „Anker" van den heer Eykelenboom, geladen met 800 tons yzer tengevolge van den mist in botsing met de „Batavier V". De Batavier kreeg geen schade, doch de .Anker" maakte zooveel water, dat het scheepje begon te zinken. De pompboot „Jan", van de firma v. d. Graaf, slaagde er in, de .An ker", drijvende te houden en 't scheepje naar de Maashaven te sleepen, waar het aan den grond werd gezet. Men zal trachten de lading over te brengen en het scheepje daarna naar de werf te sleepen. MET 400.— OP STAP. JEUGDIGE AVONTURIERS TE ROTTERDAM OPGEPAKT. Toen de haringhandelaar Nieuw- land te Leeuwarden dezer dagen zijn be diende J. H. met een bedrag van f 400 naar de bank zond, ontwaakte in den jongeman de begeerte zich met deze som uit de voeten te maken. Hü klamp te op straat een vriend aan en toen •gingen ze er van door, meldt de Tel. De nasporingen van de politie leidden al spoedig tot de ontdekking, dat het tweetal naar Rotterdam gereisd was. De recherche aldaar werd in den arm ge nomen, die de jongelieden in de Coney- Island Bar op den Schiedamscheduk ontdekte en ze aanhield. Zij zün na een verhoor op transport naar Leeuwarden gesteld. Erg ontnuchterd keerde het tweetal naar het Noorden terug. Het geld hebben zü zoo goed als verteerd. DE BATAVIER V VLOT GESLEEPT. DOOR 5 SLEEPBOOTEN. De passagiers van het op een dam ge varen stoomschip „Batavier V" zijn gis termiddag met sleepbooten van boord gehaald. Zij zouden gisteravond met de „Batavier II" hun reis naar Engeland vervolgen. Gisteravond omstreeks halfelf hebben vüf sleepbooten van L. Smit Co.'s In ternationalen Sleepdienst de „Batavier V" losgetrokken. Men is begonnen de lading, welke gedeeltelijk was gelost, weer in te nemen. Vandaag zal het schip de reis naar Gravesend voort zetten. NEDERLAND—BELGIë. HET MOERDIJK-KANAAL. Een B. T. A.-telagram uit Brussel meldt: Naar aanleiding van de Nederlandsch- Belgische besprekingen zegt de „Indé- pendance Beige", dat als de Belgische regeering tot dusver niet geantwoord heef op de Nederlandsche voorstellen in zake een doorvaart door het Krekrak de Eendracht, het Volkerak en het Hol- landsch Diep, zü niettemin vasthoudt aan haar denkbeeld van een recht- streeksch kanaal Antwerpen-Hollandsch Diep door het land heen of ieder ander geiykwaardig voorstel, dat de Neder landsche regeering eventueel aan haar zou voorleggen. SJEF EN SORA. De Maasbode publiceert een brief van. Sora, door hem aan dit blad gezonden. Hieruit blükt dat niet hij in een Ita- liaansch Alpinistenblaadje beschuldigiiu gen tegen Sjef van Dongen geschreven heeft, doch een journalist die Sora had geïnterviewd en eigendunkelijk uit en kele inlichtingen het geheele relaas ge fantaseerd heeft. Sora schrijft: de herinnering die ik aan hem (Sjef van Dongen) bewaar, is die van een moedig man en een buitengewoon kameraad". INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. Een hard stuk zeep.dat tot het laatste vliesje éebruikt kan worden £Ecn verhaal van duistere krachten) 13) uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD Toen al viel Melian het eigenaardige van dat antwoord op, en nog meer de verandering, die er over haar oom ge komen was, maar ze zei alleen: Voor dat ik koud wordt! Maar ik ben inge pakt als Shackle ton of Peary of Ik weet niet wie. En nog wel in uw jas! Het was niet ln den haak, dat u erop aan drong, dat ik hem aan zou trekken. Ik had jassen genoeg bü me. Zoo had je dat. Nu, als een voor spel voor je verblijf bü mij, meet ik je vertellen kindlief dat ik eigenaardige hebbelijkheden bezit, en een daarvan is, dat ik de baas in mün eigen huis wil zün. JÜ hebt maar te doen wat ik je zeg en dan is de zaak in orde. Het werd heel hartelijk en vriendelijk gezegd. Het meisje voelde tranen in haar oogen komen, want alles aan dezen man deed haar aan haar vader denken. Het was precies, wat. hij gezegd zou hebben on zooals hü het gezegd zou hebben. HOOFDCTUK X. Hoe Heath Hover opgevroolijkt werd Ze hadden de buitenwüken van de stad achter zich gelaten en reden nu over een ter weerszijden met boomen begroeiden weg. Over een open, wit be poederd stoppelveld rezen de donkere bosschen uit boven het witte winterland schap, somber ln hun wintersche naakt heid. Wat is het verrukkelijk! zei het meisje zacht. Ja werkelijk venukkelijk. En kük. daar komt de zonsondergang, die ik voorspeld heb. Aan den Noord-Oostelijken hemel was eon wolkenbank verrezen een wolken bank, die een nieuwen sneeuwval scheen te voorspellen. De zon. die in volle glorie in het wolkenlooze westen weg zonk, xaakte met haar laatste stralen die wolkenmassa en in een oogwenk werden de wolkengevaarten overstroomd door een gloed van brandend koper. Tusschen Oost en West teekenden de lange strepen donker bcsch zich af op den witten sneeuwgrond. Wat een uitzicht! riep het meisje, terwijl ze haar verrukt gezicht naar haar gastheer wendde. En als ik bedenk, 'dat ik gisteren om dezen tüd zat, te staren op een xü zwarte sch'oorsteen- püpen, met een achtergrond van vuilen, bruinen mist! En niet alleen gisteren, maar dag in dag uit. En u, oom Seward, u woont hier, te midden tusschen al deze schoonheid. Mervyn glimlachte, die glimlach deed het hart goed. Ja kindlief, dat doe ik! En nu begint hetzelfde leven voor jou ook! Sbeil daalde de weg naar beneden, tus schen het donkere bosch in. Toen weken de boomen terug en het scheen alsof een lange weg van üs in de bosschen go- slagen was. Een paar eenden vlogen kwakend op uit het open wak bü den dam en wiekten weg boven hun hoof den. Wilde eenden, niet? vroeg het meisje. Heusch. dit kon best, een toegevxoren meer in de binnenlanden van Canada zijn, waar je wel eens over leest. Ja, daar lijkt het wel wat op. Ik kan je verzekeren, dat Je niet bepaald in een tam gedeelte van ons land bent gekomen, en nu bedenk ik meteen, dat ik je er nog niet op heb voor bereid, dat je je in huis wel een beetje zult moeten behelpen. O. dat vind ik juist prettig, buiten moet het r.iet al te geciviliseerd z"n. Dat komt dan maar gesd uit, zr: Mervyn met ren tevreden lachje. want dan zul je in mün barak juist op je plaats zün. Stapvoets reden zc een nieuwe, korte helling op. Het was nu büna donker, maar een gouden maan in het tweede kwartier, was boven de boomtoppen gerezen en wierp een glinsterend schünsel over de bevroren oevers. Van heel dicht by riep een uil. O. maar het is eenvoudig een sprookjesland, riep Melian verrukt. Tusschen twee haakjes, hoe komen de menschen er toch aan. als ze beweren, dat de roep van de uil somber en on heilspellend klinkt. Het is pure muziek. De groote geesten ontmoeten elkaar, meisjelief. Dat is mün meening ook. In zijn binnenste dacht de spreker er nog wat bü. en hü deed dat met een gevoel van voldoening. Ze zouden zeker prach tig met elkaar opschieten. Wat zü tot nu toe aan ideeën had uitgesproken, kwam precies overeen met zün gevoelens! Toen werd hij zich bewust, dat Melian zich had omgedraaid en hem met een vreem den half verschrikten blik zat aan te staren. Dat was ook een van vader's uit drukkingen, zei ze langzaam en, weet u, oom Seward, u ïykt in elk opzicht zoo sprekend op hem! Werkelijk kind. was het vriende lijke antwoord, op zachten toon gege ven. dat is dan des te beter, want d?r. kan ik zeever dat mogelijk is. zün plaats innemen. Maar hier zijn we thuis! Het wagentje had den top van de helling bereikt en daalde r.u een met boomen begroeiden weg af. Aan den linkerkant strekte zich een zelfde lang, driehoekig üsvlak uit. ge vat in dezelfde sombere bcsch-om- lijsting. Aan den basis van dien drie hoek blonken een paar lichtjes. Weliswaar was de stille afspraak, dat Joe en zün stouw nooit na donker op Heat Hover behoefden te blijven, maar ze waren nu inschikkelijk geweest ten deele uit nieuwsgierigheid om liet nich tje van meneer te zien, voor een ander deel, omdat, met alle lichten aan en een iieeleboel werk voor de ontvangst van een gast, die jong en daarom wel vroolijk zou zün, het idee van spoken heelemaal op den achtergrond raakte. Wat is dat eenig! was Melian's uit roep. toen ze de ouderwetsche woon kamer zag. In de diepen ouden haard met zijn cmvangrüken schouw lag het vuur hoog opgestapeld en een heldere lamp op tafel bescheen de laag-gebalk- te, gewitte zoldering en de donkerrood behangen muren. Wel, het is een echte antieke kamer. Daar hoort een spook bü en dergelijke griezeligheden! Bij die opmerking stond de oude Judy, die bezig was de laatste hand aan de tafel te legger., plotseling stil. om het meisje aan te gapen. Toen, hob belde ze do kamer uit, terwül ze heftig haar hoofd schudde - Wat mankeert die oude tante, oom Seward, vroeg Melian. Hebben jullie er soms een hier? Goeie genade kind, je weet toch wel dat- ieder huis. als het niet toevallig net gisteren klaar gekomen is en van on deren tot boven naar versche kalk ruikt, verondersteld wordt, er een spook op na te houden, vooral op het land en als het op zoo'n eenzame piel: midden in het bosch staat, als dit hier. Neem daarby nog zoo'n ouderwetsche schouw en een eiken betimmering en je hebt je spookgeschiedenis compleet. Haar oom's schertsende tcon, geveegd bü de uitdrukking van lichte ergernis die ze op zün gezicht gezien had. toen de oude Judy haar opmerking had ge maakt en de plotselinge verwarring van de oude vrouw, gaven Melian geen in druk van betrouwbaarheid. Ze kon de gedachten niet van zich afzetten, dat er inderdaad een geheim aan het huis verbonden was. Maar ze hield die gedachten voor zich. Wat een mooie deur, zei ze, toen ze de deur in den heek, achter een gordijn, in het oog kreeg. Die ziet er zoo echt antiek uit. Ze betastte de deur met haar gewone vlugge bewe gingen. Er. dan het slot, wat prach tig! Mervyn deed zijn best zoo onbevan gen mogelijk te zyn. .(Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6