HANDELSBLAD rTAAPTFMVS DAr.RVAP DINSDAG 13 NOV. 1928 UIT DE OMSTREKEN, VELSEN. DE GEMEENTE. BEGROOTING. HET AFDEELINGSVERSLAG EN DE MEMORIE VAN ANTWOORD VAN B. EN W. Voor ons liggen liet rapport van de afdeelingén uit den Gemeenteraad be treffende het onderzoek van de begroo tingen van den dienst 1929 en de Me morie van Antwoord van B en W. daarop. Uit deze „boekdeelen" (elk ter dikte van- 44 pagina's) zullen wil' achtereen; volgens de meest belangrijke punten naar voren brengen, beginnende met de algemeene beschouwingen uit het rap; port der afdeelingen. Er is heel wat kritiek uitgebracht op het beleid van Burgemeester en Wet houders; om le beginnen op de wijze van behandeling der begrcoting. Een der leden klaagde er over. dat op de te genwoordige wijze de Raad voor een voldongen feit wordt gesteld. Het vorig jaar was het dezen spreker opgevallen, dat aan de begrooting niets kon worden veranderd; de Raad mocht aan het hei lig huisje niet tornen. Als nu de samen: stelling van de begrooting zóó is. dat daarin geen verandering kan worden gebracht, rijst bij dezen spreker de vraag, waarom zooveel tiid aan de schriftelijke behandeling moet worden zoek gemaakt. Meer leden verklaren te hebben ge; constateerd, dat de verhouding tusschen het College van Burgemeester en Wet houders en den Raad er in het afgeloo- pen jaar niet op is vooruitgegaan. D-: samenwerking laat te wenschen over. De houding van Burgemeester en Wethou ders is niet coulanter geworden en men kreeg den indruk, dat het college den Raad in de zaken zoo weinig mogelijk wil kennen. Voorstellen, door een aantal raadsleden ingediend, worden langen tijd slepende gehouden, b.v. het instellen van een studiebeurs, de wijziging van de verordening, regelende de pensionnee; ring van Wethouders en het raadsbesluit tot beschikbaar stellen van 10.01)0 voor het- bewaarschoolondenviis. Verder werd er op gewezen, dat er van 24 Juli tot 4 September van dit jaar geen raads= vergadering is gehouden. B en W. en de Raad gaan te dikwijls langs elkaar heen. Volgens de gemeentewet staat aan het hoofd van de gemeente een Raad, maar daar merkt men hier niet veei van. Een lid was van oordeel, dat ae samenwerking beter kon ziin. indien de raadsstukken niet zoo schero waren ge steld. Er waren wel gemeentebladen ge passeerd, waarvan dit lid de wiize waar op daarin een voorstel werd afgemaakt, onsympathiek vond. Een der leden meende, dat men de goede daden door het college verricht, toch niet geheel weg moet cijferen. Dit lid onderschrijft het zuinig beheer, ais d'it maar niet gaat ten koste van de sociale maatrege> len. Een ander lid was van meening, dat er niets gebleken is, dat de zaken nu ei een vierde wethouder is, vlugger, worden afgedaan, dan voorheen. In de afgeloo; pen periode was hem alleen gebleken, dat van den Wethouder van sociale aan gelegenheden een voorstel tot bezuini ging was ingekomen, n.l. tot het verlee- nen van ontslag aan twee menschen. Een der leden zou gaarne vernemen, welke werkzaamheden de Wethouders individueel in het college verrichten en hoeveel tijd zij aan hun taak beste: den. Een der andere leden wsnschte op zijn beurt te worden ingelicht omtrent het werk, speciaal door den Wethouder van sociale aangelegenheden verricht, opdat een oordeel kan worden geveld, of inderdaad een uitbreiding van het aan tal wethouders tot vier noodzakelijk was. Bij het bespreken der grondpolitiek weid aangedrongen op het maken van meer reclame voor het vestigen in deze gemeente; een ander lid merkte op, dat geen krachtige pogingen werden gedaan om comploven grond in bezit te krijgen. In overweging werd gegeven om in dit geval samenwerking te zoeken met an dere gemeenten, om zoodoende te komen tot een goede ontwikkeling van de duin streek. Verder werd de wensch uitge5 sproken, dat B. en W. stappen doen industriesterreinen voor klein-industrie te krijgen. Voorts wérd nog aangedron gen op reserveering van gronden in de meer bebouwde gedeelten der gemeente. Een der leden bracht ter sprake de aan sluiting van de Kanaalboorden bU Am, sterdam. Dat lid verklaarde zich een voorstander van de aansluiting bij Am sterdam. Hij meende, dat deze gedachte niet bij hem alleen persoonliik heersch, te, doch ook leefde bii een belangrijk deel der ingezetenep. Spreker vroeg B en W deze aangelegenheid met schou der ophalen voorbij te gaan. Een ander lid daarentegen was het met de mee ning van dit lid niet eens. Dit lid meer.; de, dat annexatie van kleine gemeen ten van belang kan ziin. doch in geen geval voor deze gemeente, die zich ont= wikkelt tot een der belangrijkste ge meenten in Noordholland. Met betrekking tot het uitbreidings plan werd aangedrongen op een spoedh ge totstandkoming van de groote wegen in het bijzonder van den ontworpen weg van Driehuis naar Santpoort. K- N. BOND VAN OUD-ONDER OFFICIEREN. A.s. Zaterdag 17 November belegt de afdeeling Kennemerland van den Kon. Ned. Bond van Oud-Ondercfficieren ter herdenking van het 25-jarig jubileum een feestavond in hotel de Prins. DE HOLFU. Indertijd is te 's-Gravenhage opge richt de Hollandsche film-universiteit., kortweg genaamd de Holfu, die zich ten doel heeft gesteld, goede en leer zame ontwikkelingsfilms, dus geen schlagers en komische twee-acters, aan het publiek te brengen. Men wordt voor f 6 per persoon abonné en vormt, in dien* er tenminste genoeg abonnés zün, in een bepaalde plaats een groep. Vrijdaga aa. wordt nu te Haarlem in den schouwburg Jansweg een voorstel ling gehouden voor een aantal genoodig- den. op het programma staan de films: Landbouw: Katoencuituur in de Vereenigde Staten; Nijverheid: koper mijnen in Mexico; Monographieën: de geschiedenis van het papier; Aardkun de: de geisers; Wetenschappen: de X-stralen en hunne toepassing, en Vol kenkunde: de inboorlingen van Cen- traal-Afrika. HET BEDRIJF VOOR GAS EN WATER, Zaterdagmiddag waren de leden van den Raad uitgenoodigd voor een bezoek aan het bedrijf voor gas en water ter bezichtiging van de diverse nieuwe in stallaties. Behalve de wethouders de heeren Dunnebier, Nijssen en Tusenius had slechts een achttal raadsleden aan de uitnoodiging gevolg gegeven. Het gezelschap werd in het admi nistratiegebouw ontvangen, waar de di recteur van het bedrijf uitvoerig den stand van het bedrijf uiteenzette. Aan deze belangwekkende uiteenzetting ont- leenen we het volgende: Door de snelle toeneming der bevol king steeg het gasverbruik in die mate. dat in 1926 de bestaande gasberging te klein werd. waarom in 927 werd beslo ten over te gaan tot den bouw van een nieuwen gashouder. De inhoud daarv; werd bepaald op 20.000 M3. De bouw werd in Juli 1927 opgedragen aan de firma ae Vries Robbé te Gorinchem. In het geheel werd voor den bouw 500 ton ijzer gebezigd. De totale hoogte van den houder bedraagt 34 Meter. Een eerste gevolg van deze uitbreiding was, dat tevens de installatie voor het verwarmen van het water in de kuipen en waterranden, Ingeval van vórst, moest worden uitgebreid. Hiervoor werd de be. staande, met kolen gestookte stoomke tel, vervangen door een ketel welke met gas wordt gestookt en 700 K.G. stoom van 5 atan. per uur kan everen. Een tweede gevolg van de snelle ver- bruiks toeneming was, dat de stations gasmeter. welke dient om het toegevoer de gas van hoogovens te meten, te klein werd. De maximum hoeveelheid te me ten gas in een tijdsverloop van 18 uur bedroeg in 1927 reeds 16160 M3. De be staande meter heeft een capaciteit van 600 M3. per .uur en zal nu vervangen worden door een met een capaciteit van 1500 M3. per uur. Ook werd in de laatste jaren het bui zennet aanmerkelijk uitgebreid. Niet alleen onderging het gasbedrijf een groote uitbreiding, doch kwam ook het waterleidingbedrijf daarvoor in aan merking. Het buizennet werd eveneens sterk uitgebreid en waar noodig door wijdere vervangen. De elf bestaande bronnen zouden wel dra niet voldoende water meer kunnen opbrengen waarom in den loop van 1927 en '28 twee bronnen werden bijgemaakt, elk met een capaciteit van maximaal plan. 60 M3. per uur. Een electro-motor van 100 P.K. ge koppeld aan twee centrifugaalpompen werd bijgeplaatst; elk van deze pompen is in staat 275 M3. per uur 30 M. hoog op te voeren. Ter zuivering van het wa ter werden drie nieuwe filterketels op gesteld; elke ketel heeft een diameter van 2.60 M. en een hoogte van 6 M. en weegt leeg pl.m. 13000 K.G. Twee pompinstallaties elk aangedre ven door een electromotor van 100 P/K. zorgen er voor dat de hoeveelheid water in het reservoir in den watertoren van dit voorraadreservoir uit steeds op tijd wordt aangevuld. Genoemde motoren worden automatisch in en buiten wer king gesteld. Daarna volgde een rondwandeling over de terreinen en door de verschil lende gebouwen waarby de heeren A. de Wit en M. Kampman adj. directeur het gezelschap van voorlichting dienden. Naar wij neg vernemen, zijn binnen kort van B. en W. belangrijke voorstel len met betrekking tot het waterleiding bedrijf te wachten. BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders zijn o.a. de volgende bouwvergunningen verleend: aan J. H. Mulder Jr., te Amsterdam, tot het bouwen van een vereenigingsge- bouw nabij den Duinweg te Santpoort; aan de firma Wed. S. I. Groen, te IJmuiden, tot het verbouwen van een woonhuis tot boven- en benedenwoning aan de Kanaalstraat, wijk C. no. 31, al daar; aan de firm K. Krom en Zoon, te Santpoort, tot het bouwen van een dub bel woonhuis aan den Hagelingerweg, aldaar; aan de Hollandsche IJzeren Spoor weg Maatschappij te Utrecht tot het bouwen van een seinhuis op het spoor weg-emplacement te IJmuiden; aan de firma Meinema en Posma te IJmuiden, tot het bouwen van vier woon huizen en een expeditielokaal met bo venwoning aan de De Rijpstraat, al daar. ONZE BELASTINGBETALERS In de Memorie van Antwoord is op: genomen een staatje, gevende een overzicht van het getal aangeslagencn en het zuiver inkomen der belasting: plïchtigcn over dc belastingjaren 1924 1925. 1925/1926. 192o/1927, 1927/1928- Volgens dit belangwekkende staatje bedroeg in genoemde belastingjaren het aantal aangeslagencn resp. 8334, 8771. 9108 cn 9788 met een totaal zui= ver inkomen van resp. 16.992.155. f 18.587.868, f 19.-tS4.000 cn f 21-174.159 Uit deze cijfers blijkt, dat het aan* tal aangeslagencn in deze 4«jarige pc: riode is gestegen met 17 pet., het to= taal der zuivere inkomens met 25 pet. In aanmerking nemende, dat de be« olkiruj van 31 December 1924 tot 31 December 1927 steeg met 16 pet. valt uit deze cijfers af te leiden, dat het gemiddelde inkomen der aangcslage: ncn niet onbelangrijk gestegen is. Bij een nadere beschouwing van het staatje blijkt, dat 638 aangeslagencn een zuiver inkomen hebben beneden 1000, 5839 aangeslagcnen verdienen tusschen f 1000 cn f 2000. 2226 tus* schen f 2C00 cn f 3C00, 598' tusschen f 3000 cn f 4000, 212 tussdhen f 4000 en f 5000. 104 tusschen f 5OOO en f 6000. Meer dan f 6000 verdienen slechts 285 Velscnaren, waarvan er S een inkomen hebben van meer dan f 50.000- Vijf van deze laatste groep hebben ccn inkomen van totaal f 1-280.146. dat is ongeveer evenveel als de 137S aangeslagencn met een zuiver inkomen van f S00 tot f 1200. HUURACHTERSTAND B. en W. hebben in de Memorie van Antwoord doen opnemen een over zicht van den huurachterstand bij de in deze gemeente bestaande woning- bouwvercenigingen. Het blijkt, dat de= ze achterstand bij de NVoningbouwv eeniging „Vclsen" bedraagt op 724 woningen f 5748.05 of f 7-94 per wo ning. bij de R-K, Woningbouwvereeni- ging op 320 woningen f 44530 of f 1-39 per woning, bij de Alg. Coöp. Arbci- derswoninghouwverecniging op 96 wo ningen f 383.90 of f 4 per woning en bij de woningstichting „Patrimonium" op 90 woningen f S06.35 of f 8-S6 per woning. Van dezen achterstand is on< inbaar verklaard bij ..Velsen" f 1824.50, bij de R-K. Woningbouwvereenigïng 'f 544.02, bij de ..Coöperatieve" f 10.70 en bij ..Patrimonium" f 699-72. HEEMSTEDE. HARMONIE „EENSGEZINDHEID". In een zeer intieme bijeenkomst werd Zaterdagavond in de bovenzaal van ho tel-restaurant Van Rhee het 25-jarig bestaan gevierd van het harmoniecorps .Eengezindheid Behalve de leden met hunne dames waren ook aanwezig de besturen der zustervereeniginigen ,.St.-Michaël" en „Excelsior". De voorzitter de heer M. v. d. Ham, gaf in korte trékken een overzicht van de geschiedenis van Eensgezindheid".. Eerste bestuursleden waren de hee ren H. Pol, voorzitter; J. Hatzer (secr.). H. Colijn (penningmeester), H. v. d. Schoot (commissaris) en J. Dekker (al gemeen plaatsvervanger). Er was in het begin een groot tekort voor den aankoop van instrumenten, maar voor dit tekort stelde de toenmalige burgemeester Jhr. Mr. D. E. v. Lennep zich garant, waardoor tot oprichting kon besloten worden en de eerete direc teur, de heer John. M. Schouten, met zijn werkzaamheden beginnen kon, Maar ook hier bleek het begin moeilijk, want na twee weken kwamen reeds be dankjes en aan den onvermoeiden ijver van het toenmalige bestuurslid, de heer J. Dekker, is het te danken dat de ver- eeniging niet dadelijk weer ontbonden werd. Hoewel de heer Dekker niet aan wezig was, wilde spr. hem namens „Eensgezindheid dank brengen (ap plaus). Op 8 September 1903 werd mevrouw van LennepBacker aangezocht als be schermvrouwe op te treden, en de ver- eeiiiging heeft de eer dat mevrouw Van Lennep reeds meer dan 25 jaar be schermvrouwe is. Spr. dankte mevr. v Lennep hartelijk voor haar medewer king en wenschte haar geluk met haar 25-jarig jubileum (applaus). De tegenwoordige directeur, de heei Th. Betz, zwaait reeds bijna 25 jaar den dirigeerstok. Veel stormen heeft het corps moeten trolseeren. In de oorlogsjaren telde de vereeniging op een gegeven oogenblik nog slechts 7 leden. Spr. dankte de toen malige bestuursleden die Eensgezindheid toen niet prijs hebben gegeven. Met, het aanvaarden van het eere-voorzitter- sohap door Jhr. J. P. W. van Doorn op 13 Februari 1917, nam, zoo zeide de voor zitter. de vereeniging in bloei toe. Jhr. van Doorn onthulde ook het eerste vaan del van „Eensgezindheid". Spoedig wer den lauweren geoogst. Te Blaricum in de 4e afdeeling werd een le pry's en dit jaar in de 3e afd. een 2e prijs behaald. Door de medewerking van het publiek heeft „Eensgezindheid" nu een buiten gewoon mooi stel instrumenten. Er zijn thans 32 werkende leden. Spr. vestigde er verder de aandacht op dat de heer A. van Iperen ruim 24 jaar met hart en ziel voor de vereeni ging heeft gewerkt; 18 jaar was hij pen ningmeester. Als blijk van waardeering werd hem namens de leden een fraai inktstel overhandigd. De directeur schonk hem een mooie pijp; mevr. van Iperen ontving bloemen. Het bestuur werd voorts gehuldigd door den voorzitter van „St.-Michael' die een muziekstuk aanbood en een bloemstuk voor den directeur, en door den heer M. Kuypers, bestuurslid van „Excelsior" Hierna werd de eerewijn aangeboden, waarmede het officieele gedeelte was afgeloopen. Nog langen tijd bleef men gezellig bijeen. Het optreden van den humorist van Tongeren had zeer veel succes. Tot 3 uur werd druk gedanst. HAARLEMMERMEER VERTREK RAADSLEDEN. Naar wij vernemen zal de heer A. Buurman, lid van den raad dezer ge meente zich binnenkort gaan vestigen in de gemeente Heemstede. Ook de heer A. Rcodenburg, eveneens lid van den gemeenteraad alhier is voornemens naar die gemeente te ver trekken. Beide heeren behoorende tot de geheele liberale Raadsfractie zullen nog aan de behandeling van de gemeen- tebegrooting deelnemen en daarna hun ontslag als raadslid indienen. Als hun opvolgers komen volgens de Candidatenlijst V3n den vrijheidsbond in aanmerking de heeren P. de Zeeuw en D. Treur. HERDENKING S AVOND. Op Woensdag 14 November a.s. zal ter gelegenheid van het 40-jarig bestaan van den bond van jongelingsvereenigin- gen op gereformeerden grondslag van den bondskring Haarlemmermeer in de Gereformeerde Kerk te Hoofddorp een herdenkingsavond worden gehouden. Als sprekers zullen optreden de hee ren Chr. van den Heuvel, lid van de Tweede Kamer, wonende te Heemstede en de heeren S. van Wijk en S. Zijp al hier. SANTPOORT. VOLKSONDERWIJS. In aansluiting op ons bericht van ver leden week kunnen we mededeelen dat de opvoering van het tooneelstuk ..De Ee." door de Amsrcrdamsche Onderwij zers Tooneelvereenlging zal plaats heb ben Woensd?r 14 November a.s. in „Zo- merlust" te Santpoort. Nog een beperkt aantal kaarten zyn aan ae zaal verkrijg baar. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGEUJNTJE VOOR DE KINDEREN. Ik., vraag., ootmoedig., vergiffenis.- jammert hij.. maar ik lust geen bouillon-- Ik kan de lucht er van zelfs niet verdragen.... Een oud»oom van moederszijdeheeft cr al eens een darmkoliek van gekregencn daar. om drinkt mijn familie nooit bouillon.... En Hassan Iaat den kop op den grond glijden, De Sultan verheft zich van ziin zetel cn ziet den booswicht doordringend aan. Die valt op zijn knieën cn smeekt om genade. Ik was jaloersch op Haroen.... cn op Knagclijntjesnikt hij. En daardoor hen ik het verkeerde muizenpad opgegaanMaar ik beloof beterschap voor altijdAls ik maar mag blijven leven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regeL O, die HOEÖT-buien! I Grijp in Uw vertwij feling niet naar een van die „kalmceren- de" middelen, die in werkelijkheid Uw longen verlammen. Toch behoc" ven Uw hoestbuien U niet uit den slaap te houden. Neem slechts de geheel onschadelijke, maar snel verzachtende en slijmoplossende AKKER-S ABDIJSIROOP Voorde Borst HILLEGOM. INSTALLATIE VAN DEN BERGE- MEESTER. Het voltallige comité van ontvangst van den nieuw benoemden burgemeester heeft eenige beslissingen genomen. Ver moedelijk zullen de feesteUjkheaen op 20 November beginnen omstreeks 1 vur aan de grens van de gemeenten Hillegom en Bermebroek Bij gunstig weer wordt den burgemeester in den Hof tuin bij aan komst een kinderhulde gebracht, terwijl het plan bestaat alle schoolkinderen 'e laten défileeren. Na afloop vair heL dé filé zal'aan de schoolkinderen een trac- tatie worden uitgereikt in de scholen. De Hillegomsche Harmonie zal hare me dewerking verleenen. Na de officieele in stallatie bestaat de gelegenheid voor een ieder zijn opwachting ie maken by Mr. Pont. Omstreeks 7 uur zullen een 7-tal Hillegomsche zangvereenigir.gen eenige liederen zingen. Het plan bestaat den Hoftuin te verlichten. Het definitief programma zal in den loop van deze week worden vastgesteld. Het comité verzoek1: nu ai aan de in gezetenen om te vlaggen en Dinsdag 20 Nov. na 12 uur het personeel wij te geven. ADVISEUR Tot bondsadviseur van den R.K. Prov. Bond van Geitenfokvereenigingen in Zuid-Holland is door den Bisschop van Haarlem benoemd de Weleerw. heer J Verhaar, Kapelaan der St. Josephkerk alhier. AANBESTEDING. De aanbesteding van een dubbel woonhuis aan de van den Endelaan voor rekening van den heer Ph. J. Sal man door architect W. F. v. d. Rotte had tot uitslag: Bousema en Schuit te Overveen f9510; Nijman—Rusman te Hillegom f8875; J. J. de Korte en C. G. Waleveld te Haarlem 18205; Expl. My. „Sophia— Anna" te Heemstede fR&OO; J. Buis te Heemstede f8175. Over de gunning wordt later beslist. SCHEEPSBERICHTEN Abbekerk p. 11 Nov. 4 u. Finlsterre. Rotterdam n. Australië. Arenskerk 11 Nov. te Alexandrië, Syd ney n. Rotterdam. Algorab 10 Nov. v. Rio de Janeiro, Buenos Aires n. Rotterdam. Alphard 10 Nov. v. Rio Grande do Sul. Rotterdam n. Santa Fé. Aurora 10 Nov. v. Gibraltar n. Free town. Amazone 9 Nov. v. New. York n. La Guaira. Amsterdam 10 Nov. te Tocopffia v. Amsterdam. Amstelland 11 Nov. te Amsterdam v. Buen. Ayres Andijk 10 Not, v. Madras, Rotterdam n. Calcutta. Aludra 10 Nov. v. Las Palmas, B. Aires n. Rotterdam. Bovenkerk 12 Nov. te Rotterdam v. Antwerpen, Binnendijk 10 Nov. 9 u. 30 m. 130 mijl Zuid van Valentia, Rotterdam n. Bos ton. Billiton 10 Nov. te Dar-es-Salaam, Beira n. Rotterdam. Beemsterdijk 11 Nov. v. Quebec n. Rotterdam. Cottica 11 Nov. te Amsterdam v. W.- Indië. Deli p. 11 Nov. 16 u. Gibraltar, Rot terdam n. Java. Drechtstroom p. 11 Nov. Finisterre, Amsterdam n. W.-Afrika. Drechterland 10 Nov. v. Dakar. Am sterdam n. IV.-Afrika. Delfland 11 Nov. 10 u. v. Lissabon. Amsterdam n. Buenos Aires. Dinteldyk. 7 Nov. te Seattle, Pacific - ;ust n. Rotterdam. Eemdtjk. 8 Nov. v. Cristobal. Antwer pen n. de Pacifickust. Edam 10 Nov. v. Vigo, Tampico n. Rotterdam. Flora 9 Nov. v. New-York n. W.-Indië Grotius 10 Nov. v. Las Palmas n. Freetown. Amsterdam n. W.-Afrika. Generaal Michiels 10 Nov. v. Suez, Rotterdam n. Java. Heemskerk 9 Nov. te Beira v. Rotter dam. Helder vertrekt 15 Nov. v. Duala n. Lagos. Kota Radja p. 11 Nov. 16 u. Sagres, Batavia n. Rotterdam. Klipfoirtein 11 Nov. te Rotterdam v. Durban. Koudekerk 11 Nov. v. Kurrachee n. Rotterdam. Loohgoil 16 Nov. 6 u. 5 m. 950 mijl Z West van Vaientaa, Pacifickust n. Li verpool en Rotterdam. Modjokerto p. 11 Nov. 6 u. Dover. Rotterdam n. Batavia. Meliskerk 12 Dec. te Hamburg v. Rot terdam. Montferland 11 Nov. te Amsterdam, v. Buenos Aires. Moerdijk, 7 Nov. te Vancouver v. Ant werpen. Madoera 11 Nov. te Amsterdam v. Java. Nickerie p. 11 Nov. 14 u. Ouessant. Amsterdam n. W.-Indië. Noorderdijk p. 7 Nov. de Azoren, Ant werpen n. de Pacifickust. Nijkerk 10 Nov. v. Kaapstad n. Dur ban. Nieuw Holland 9 Nov. te Singapore v Melbourne. Oldekerk 9 Nov. v. Hong Kong n. Rotterdam. Oranje Nassau 9 Nov. te Barbados v. Paramaribo. Orania 10 Nov. vm. te B -Ayres v. Amsterdam. Patria 12 Nov. 10 u. v. Sabang, Java n Rotterdam. Prins der Nederlanden 11 Not. v. Al giers, Batavia n. Amsterdam. Reggestroom 12 Nov. te Amsterdam v. W.-Afrika. Rietfonteïn 11 Not-, v. Durban n. East London. Rijnland p. 12 Nov. Finisterre. W.- Afrika n. Amsterdam. Riouw 11 Nov. te Amsterdam v. Java. Simaloer p. 12 Nov. Gibraltar, New- York n. Java. Springfontein 10 Nov. v. Mozambique n. Beira. Singkep 12 Nov v. Amsterdam n. Java. Salanbangka p. 9 Nov. Gibraltar, Ja pan n. Rotterdam. Simon Bolivar 11 Nov. te Amsterdam v. W.-Indië. Stadsdyk, 12 Nov. te Rangoon v. Rot terdam. Salland p. 10 Nov. Fernando Noronha, Amsterdam n. Buenos Aires. Tapanoeli p. 12 Nov. Ouessant, Rot terdam n. Java. Texel p. 10 Nov. 22 u. 30 m. Holtenau. Hamburg n. Aarhuu Tjerimai 11 Nov. 31- u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Tjimanoek 10 Nov. te Manilla v. Dai- ren. 7'èxel 11 Nov. te Aarhuus v. Hamburg. Tambora 11 Nov. 11 u. v. Colombo. Rotterdam n. Batavia. Venezuela 9 Not. v. Barbados. Van Rensselaer 10 Nov. v. Dover, Am sterdam n. Barbados. Volendam 11 Nov. v Southampton, Rotterdam n. Havana. IJselkerk 11 Nov. v. Genua, Rotterdam n. Calcutta. Zeelandia 11 Not-. 11 u. v. Las Palmas. B. Aires n. Amsterdam. Zaanland 11 Nov. 11 u. v. Montevideo. B.-Ayres n. Amsterdam. Spaarndam 12 Not-. 12 u. 50 mijl West van Scilly. Rotterdam n. New-Orleans. Glamorganshire 11 Nov. te Antwerpen v. Rotterdam. Vechtdijk p. 10 Nov. Perim, O.-Afrika n. Rotterdam. P. C. Hooft p. 10 Nov. Perim, Amster dam n. Batavia. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cts. per rceol. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 RADIO-PROGRAMMA WOENSDAG 14 NOVEMBER HILVERSUM. 1071 M. 12.30—2.00 Concert door het Bori* Lensky-TrSo. 2.30—3.00 Cursus leerbewerking. 3.00—4.00 Msak-het-zelf. 6.00715 Concert door het Boris Lensky-Trio. 7.15—7.45 Gezondheidshalfuurtjc. Spr. Dr. G. Kapsenberg. 8.05 Concert door het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. L. v. d. Sande, bas bariton. B. Geysel. piano. 9.15—9.45 Vocaal concert door het ..Quintet classique des Cosaques du Terek, Dir. M. P. Swetlanoff. 9.451I.0C Deensch programma dooi het Omroep-cikest. nüIZEN. 340.9 M. Na 6 nnr 1870 M. (Uitsluitend NCRV-«uitzcndingen). 12.30—1.45 Concert. McJ. Sandow, piano. J. Richter, viool. P. de Vries, fluit. 5.00—6.00 Kinderuurtje o.l.v. J. C. de Koning. Mevr. Degens—Talens, zang 6.30—7.00 Fransche les. 7.00—7.30 Engelsche handelscorrespon. dentie. 7.30—8.00 Declamaties door W. Kla ren berg. 8.00 Concert. Jkvr. J. Repel nar v. Driel, all. A. Orobio de Castro, viool. II. Schouwman, piano. Sprs.: Jkvr. C. M. v, Asch v. Wyck en Mej. M. W. Barger, resp. Voorz en alg. secr. v. d. Federatio v. Chr. Ver. van en voor vrouwen en meisjes in Nederland. DAVENTRY, 1600 M 10.35 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt. tenor h 12.50 Gramofoonmuziek. I.20—2.20 Orkestconcert, 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing. 3.50 Lezing. 4.05 Licht klassiek concert. E, Toye, sopra-n. Entente strijkkwartet. 5.05 Concert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Lieder van Schubert voor so praan. 7.20 Dame Crowdy: The worlds chil* dren. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Shakespeare. 8.05 Orkestcoricert. 8.20 „The pretenders", historisch stuk van Ibsen. Muziek van N. O'Neill. 10.20 Nieuwsberichten. 10.40 Concert. II.20—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 m. 12.50—2.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011.20 Kamermuziek. Het Kwar tet Buxbaum uit Weenen. Vocale so listen, LANGENBERG, 469 M. 10.35—11.15 Klassieke kamermuziek. 11.30 Mechanische muziek. 5.055.50 Orkestconcert. 7.20—8.15 Concert door het Klein- Werag-orkest. 8.20 Deensche avond. Orkest en koor v. d. Werag. Fr. Hansen, sopraan. Fr. Mann, alt. Hr. Wocke. bariton. Hr. vKandner, declamatie Daarna tot 12.20 Dansmuziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN (ZEESEN) 1250 en of 1700 M. c.a. 1.504.20 Lezingen. 4.20—5.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen. 7.20 Vroolfjkc Deensche literatuur. 8.05 Deensche muziek. Orkest en H. Holst, viool. 8.50 Lezing. Daarna tot 11.50 Dans muziek. HAMBURG, 395 M. 3.50 Orkestconcert. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Deensche avond. Orkest. Gertrude Ladendorf. K. Piindter en E. Mtlhlau. 9.5011.20 Dansmuziek. BRUSSEL, 5*9 M. 5.20 Orkestconcart. 6.50 Trioconcert. 8.35 Deensche avond. Deensche mu* ziek en causerie. 10.35 Sluiten,

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11