TWEEDE KAMEk MANNEN GEVRAAGD Costume en Winterjas DIAS, KI. Houtstr. 99 c/ust-Love' Overwinnaar HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 15 NOV. 1928 14 November. De vijfde dag der algemeene beschouwingen. De rede van den minister van Financiën het hoofdmoment. Het kabinet. Ieder zijn deel, niemand te veel. De toekomst. Replieken. de Geer op, dat de minister van Arbeid zal aansluiten by wat uit de particuliere maatschappij voortkomt. Van de unifi catie der verzekeringswetten zal in de huidige periode niets komen. Wanneer Dr. de Visser de minister president had het wel te kwaad met zijn partijgenoot, die van het parle ment gaat scheiden! wanneer Dr. de Visser klaagt over het oploopen der uit gaven op de onderwysbegrooting, dan heeft Mr. de Geer dat geweten aan het overbrengen van 21/2 millioen, die vroeger op de bouwfondsbegrootang voorkwamen, aan 1.3 millioen, wegens het gladstrijken van salaris-plooien ln 1925 en 6 millioen voor opgeloopen pen sioenuitgaven. Voorts herinnerde Mr. de Geer ook aan de ziekte van Mr. Was zink, die daarom had willen aftreden, maar op aandringen van het Kabinet was aangéVsven. De minister verdedigde vervolgens het niet invoeren van het ontwerp-Zijlstra. Beter was het de invoering van de oude leerlingenschalen niet te doen plaats hebben op 1 Jan. 1930, zooals de L. O.- wet edscht, maar bij den aanvang van den cursus van 1929. Zich richtende tot Dr. Lovink, begreep de minister zeer wel, dat deze voor den landbouw opkwam en daarvoor meer uitgaven wenschte, maar zeide hij de regeering is geroepen als jury op te treden bij de wenschen van vele Kamer leden, die op verschillend gebied aan dringen op verhooging der uitgaven, en wel volgens de richtlijn: „ieder zijn deel, niemand te veel". De regeering heeft vele belangen te behartigen. De minister wees den wensch van Ir. Albarda af om ook de B. V. L. volgens een regeer in gsbesluit op te roepen. Het gaat hier zei de minister om het enkele jaren geleden zonder eenige dis cussie aangenomen art. 35 van de Dienstplichtwet hetwelk spreekt van vrijwillige dienstneming, o.a. bij binnen- landsche onlusten. Tot verandering van het resultaat van het overleg der Centra. Commissie voor het Georg. Overleg is de minister niet bereid. Hij verwacht thans een sfeer van vrede na de wijze, waarop het over leg tot een resultaat tovain: in eenstem migheid en na den grooten invloed daarop van het overleg. De minister hoopt ook Op een spoedig resultaat van de commissie die de loonen der arbei- deers op arbeidscontract onderzoekt. Des ministers derde punt was de finan- cieele toestand. Allereerst richtte hy zich tot den heer Albarda. En wel tegen des heeren Al- barda's uiting, dat de belastingpolitiek van het kabinet bedoelde de rijken te dienen. Dit was nooit het motief. Het motief was het algemeen belang. Er is geen land op het continent met zoo hoogen belastingdruk als NederlandDe minister sprak laatst een gezant van een oer in den oorlog geweest zijnde lan den, alwaar de belasting drukt met 37 gld. per hoofd. Hier te lande is 't meer dan f100.— De minister ontkende niet, dat er in de jaren der saneering overschotten waren. Maar niet moest vergeten wor den, dat de overschotten mede ontston den, doordat het Rijk op hield te stor ten in de verzekeringsfondsen. Mag men nu die bijzonder ontstane, toevallige overschotten mede de mogelijkheden doen bepalen van volgende begrootings- jaren? De aanwending der overschotten tot vermindering der schuldenlast is een zeer goede methode: ds s. d. die op kapitaalvorming door den Staat aan dringen, moest dit naar den zin zijn ge weest, stelde zich de minister te weer. Minister de Geer bepleitte nog eens bij de Kamer het wetsontwerp tot sanee ring van de financieele verhouding tus- schen Rijk en Gemeente met bekwamen spoed af te handelen. Hy betoogde, dat. evenals gedurende de laatste jaren heel veel jaren vooruit dringende maatrege len werden genomen en het huidige mi nisterie hebben gedrukt, het toch niet erg is, wanneer de belangrijke maatre gel de saneering van de financieele ver houding op komende begrootingen gaat drukken. Maar zy'n opvolger wil de minister niet dringen. Wil de Kamer vrijheid hebben om in de volgende jaren wat ruim te soppen, dan gaf de minister in overweging de gemeenten niet ten goede te doen komen de uitkeeringen uit de grondbelasting, en daartegenover de gemeenten andere inkomsten te openen. De minister besloot zijn rede, nu het kabinet voor het laatst voor de Kamer komt, bij algemeene politieke discussies, met zijn erkentelijkheid uit te spreken voor de goede gezindheid, waarin het kabinet steeds is tegemoetgetreden door de Kamer. Over de replieken zullen we kort zijn. De replieken zijn steeds weer een verde digen van standpunt en dan dikwijls op onderdeelen. Alleen op de hoofdza ken gaan we in en vermelden die. Mr. H^mskerk betoogde, dat het een zijdig ontwapenen schade doet aan de algemeene en wedeikeerige ontwape ning dat de Bijz. Vrijw. Landstorm niets doet, wanneer er geen revolutie of op roer wordt gemaakt, bestreed den heer Kersten waar deze de gedachten van „den heer Petrus Datheen" als onfeil baar beschouwde en deelde den heer Lingbeek mede, dat hy voortaan met den vertegenwoordiger der H.G.S. niet meer debatteeren zal, wijl deze de A.R. •had beschuldigd om gewin, om de baan tjes, met de R. K. te hebben samen gewerkt in coalitie. De heer Braat kapittelde regeering en parlement, wijl ex niets wordt gedaan voor het platteland. Waarom, zoo vroeg hij. zijn aestyds de ondergeloopen pol ders niet van staatswege geholpen? „Den Haag moest maar eens vijf duim onder water staan, als de duinen zouden zyn doorgebroken". ..Het parlement doet niets aan de eene zijde allerlei kerke lijke wagen, aan den anderen kant plets dan democratie het. is alles nul kom ma nul!" Dr. de Visser ten slotte vond de wijze, waarop de minister-president hem was tegemoet getreden niet sympathiek. En ook meende hij geen argumenten te- Jhr. DE GEER. "Vanmiddag maakte de Kamer het hoofdmoment mede van de algemeene beschouwingen: de rede van den mi' nis ter-president, thans tegelijk de rede van den minister van Financiën. Mr. de Geer, een parlementaire figuur van befceekenis, zag heel veel Kamerleden rondom zich vergaderd, die nauwlet tend hem beluisterden: slechts op het eind zakte de algemeene belangstelling wat in. Drie uren duurde de millioenen- rede. Drie punten besprak minister de Geer: de positie van het Kabinet, het beleid van het Kabinet, de financiën en de toepassing. De minister sprak dus eerst over de positie van het kabinet. Allereerst richtte hij zich tegen Dr. de Visser, waar deze opmerkte, dat er meer dan •by andere kabinetten wetsontwerpen waren geschorst of teruggenomen. Dit moest de minister ontken nen. Hij herinnerde aan hetgeen ge schied was tijdens het kabinet-Ruys de Beerenbrouck, aan hetgeen geschied was tijdens vroegere parlementaire ka binetten, toen ook niet alles op rolletjes liep. Schorsing werd b.v. gevraagd over tcch heel belangrijke onderwerpen de Kieswet-Tak, de Bakkerswet en de Ziektewet-Talma kreeg ook al niet een volledig ongehinderden levensloop. Maar ook wees de minister op verschillende ontwerpen, die jarenlang bij de Kamer voorlagen en eerst onder het intermezzo- kabinet tot wet werden opgewekt. Daar was b.v. de Comptabiliteitswet, die reeds sedert 1851 bij de Kamer lag en thans zij het gewijzigd, wet is geworden. Hij wees ook op het ontwerp van Mr. Heemskerk op 't gemeentelijk belasting gebied, op de wet betreffende den rechtstoestand voor ambtenaren, op de wet betreffende de N.V., op de wet tot samenvoeging van de beide militaire departementen. En ontwerpen die ver worpen werden? Zij waren er vele: om alleen de voornaamste te r.oemen: de wet op de grondbelasting van Mi nister De Vries, de Vlootwet, de Duurte- wet, de Bioscoopwet, de Grondwetswij ziging in de Eerste Kamer. Wanneer Dr. de Visser wees op wets ontwerpen, die door vrcegere kabinet ten ingediend, niet zijn afgehandeld door het huidige ministerie, dan somde de minister-president een aantal wets ontwerpen op uit de periode 1918-1925, dat te groot is om hier na te verbel len. Des ministers bedoeling was dus, te doen uitkomen, dat zijn kabinet, wat wetgevend vermogen betreft, niet als intermezzo-kabinet heeft achter gestaan ■bij de latere parlementaire kabinet ten. De minister hoopte, dat. de Kamer zou medehelpen om de Drankwet tot stand te brengen en betoogde dat het forensenbelasting-ontwerp daarom nog niet geëerd werd met een memorie van antwoord, omdat dit ontwerp is opge gaan in het ontwerp tot regeling der financieele verhouding tuschen Rijk en Gemeenten. Wam., x Mr. Heemskerk van het Ka binet spreekt als van een verzameling ministers, dan ontkende de minister de juistheid van deze opmerking. Het ka binet is homegeen in de beperkte taak, die het zich zelve heeft gesteld. B\j de uitvoering van die taak heeft dezelfde samenwerking ^n hetzelfde overleg plaats als by een normale samenwer king het geval is. Een vrijgevochten associatie van ministers is het kabinet allerminst aldus Mr, de Geer. De minister zeide dit alles niet om vrede te doen hebben met den huidigen toestand. Hy zeide het ten deele ook om, wanneer de partyen zich schuldig mochten gevoelen voor de huidigen toe stand. zij niet al te zwaar daardoor gedrukt zouden worden. Geen vrede met het ooger.blik, want de huidige toe stand is niet goed zeide minister De Geer. HU achtte het noodzakelijk, dat er een parlementaire regeering kome een kabinet, dat steunt op een vaste meerderheid in het parlement. Het zuivere parlementaire stelsel biedt dat teere mechanisme, waarbij het re- geeringsgezag blijft, waar het behoort en dat de volksinvloed tot zijn recht doet komen. Over het optreden van het kabinet- de Geer merkte de minister-president op. dat het niet anders kon, dan dat het intermezzo-kabinet zich een be perkte taak stelde. Het kon niet anders, dan dat na de herhaalde mislukkingen •tijdens de Gezantschapscrisis om tot een parlementair stelsel te komen, de minister zich een beperkt doel moest stellen. Het was daarby heel onaange naam. dat een lid van het in 1925 zit ting hebbend kabinet tot kabinetsfor matie werd geroepen. De minister begreep niet, waarom Dr. de Visser de samenvoeging der militaire departementen als een stap in de rich ting naar eenzijdige ontwapening had gezien. Het oorspronkelijk ontwerp was immers ook programmapunt van het kabinet-Colijn en mede-onderteekend door Dr. de Visser. Het is maar goed, dat de samenvoeging der defensie-depar tementen door het intermezzokabinet werd bereikt, want, wanneer na de ver kiezingen de coalitie weer tot stand komt. dan souden, was de fusie nog niet een feit, de coalitie-wittebroodsweken, leelijk verstoord kunnen worden door de fusie-aangelegenheid. T. a. v. de ziektewet mefkte de heer genover agumenten geplaatst te hebben gezien. Niet ontkende de heer Visser, da; bij vroegere ministers ook ongelukken hebben plaats gehad. Waar hij op had gewezen, was het feit-, dat zooveel onge lukken in 2 1/2 jaar hebben plaats ge grepen. De fusie der departementen was door dr. de Visser geplaatst in het licht der bezuiniging, die er van verwacht werd en die uitbleef. En ten derde ging het z-i. niet aan, dat tegenover de prin cipieele bezwaren, die hU opperde tegen over het kabinet te komen met wat tij- dens de crisis gebeurd was geen ar gument tegen argument. Dr. de Visser zette nog eens uiteen geen kerkelijke politiek te willen, maar een politiek, die geleid werd door de objectieve nonnen van het Christendom, die er waren voor er eenige kerk werd geïnstitueerd. Ten slotte riep hij de Kamer op, de tegenstellingen zuiver te zien en te wil len zien, want daardoor zou men elkaar zooveel beter begrijpen, zouden de ver schillen niet tot moeilijkheden behoeven te leiden. Voorzitter Schaper is een lankmoedig man: om vijf uur eindigde hU de verga dering. Als ons dat tegen Kerstmis maar niet opbreekt! Zóo ongebruikelijk is een spoedig ein de, dat de heer Lingbeek, die dr. de Vis ser op het sprekerslijst je opvolgt, niet merkte dat de vergadering gesloten was en rustig aanving met een .Mijnheer de Voorzitter." De gebleven Kamerleden lichtten hem spoedig in...... INTIMUS. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN. J. v. d. G. na verzet, vonnis d.d. 18 Juli 1928 bekrachtigd. P. Z. na verzet, vonnis d.d. 15 Aug. 1928 vernietigd in zooverre, dat de straf is veranderd in f 10 subs. 10 dagen hechtenis. E. K- het als bestuurder van een motorrij* tuig daarmede rijden zonder te zijn voorzien van het geldige rijbewijs, te» ruggave aan de ouders zonder toepass sing van straf. C. v- d. K. overtreding van art. 22 der Motors en Rijwielwet f 5O subs. 25 dagen rechtenis. H. J. H. overtreding van het Motors en Rijwiel» reglemept f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. S. G. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis- J. K. het na schriftelijke lastgeving van B. en W. van Haarlem niet zorgdras gen, dat een hond ongemuilkorfd op straat loopt, na verzet vonnis d.d. 24 October 1928, bekrachtiging daarvan. H. Th- _T. overtreding van het Melkbes sluit f 50 subs. 20 dagen hechtenis; C. N. de V. idem f 25 subs- 10 dagen hechtenis. F. A. L. overtreding van 't Vleeschwarenbesluit f 25 subs. 25 das gen hechtenis. J. H. V. vrijspraak. A- K. jiet als bestuurder van een motors rijtuig daarmede rijden, terwijl deze bestuurder verkeerde onder den tns vloed van het gebruik van alcoholhous denden drank f 100 subs. 10 dagen hechtenis met ontzegging om een mo» torrijtuig te besturen voor den tijd van vier maanden. A. N. overtreding van het Motors en Rïjwielreglcment f 20 subs. 20 dagen hechtenis? J- D. het in staat van dronkenschap verkees rende de orde verstoren f 15 subs. 15 dagen hechtenis. C. G. Overtreding der Leerplichtwet, zonder toepassing van eenige straf. J. K. Jbzn-, overtre» ding der ongevallenwet f 5 subs. 5 das gen hechtenis. C. K. idem f 5 subs. J- S- idem idem. H, .T. R. idem f 4 subs. 4 dagen hechtenis. R. A. E- overtreding van het Motors en Rijwiclreglemcnt f 10 subs. 10 dagen hechtenis. NIEUWE AVONTUREN VAN SNUFFELGRAAG EN KNAGEUJNTJE VOOR DE KINDEREN. Billy en Ricky grijpen het ongelukkige schar» minkel vast cn slecpen hem mee. Eigen schuld, brabbelt Billy. Sultan neg erg goed., hij jou laat drink., kostelijk vlceschs nat.. Jij drinken moest., azijn met peper, mos* terd en olijfolie.. Daar zit Hassan ben Hatelijk op hetzelfde plekje, waar vader Wochnuis onschuldig heeft zitten bremmen. Maar Hassan is niet onsehui* dig. Alles wel beschoj wd heeft Billy gelijk gc« had: hij is er nog goed afgekomenWat hij heeft willen doen, vindt hij nu zelf ook vreese» lijk.Ik zal nooit meer jalocrsch wezen, nceint hij zich voor. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent* per regeL welke goed en goed koop gekleed willen gaan te zamen voor f 40.- HEEMSTEDE. LTVEREENIGIN G „HEEMSTEDE". Bovengenoemde vereeniging bield Dinsdagavond een ledenvergadering, die slecht bezocht was. De voorzitter Jhr. J. P. Quarles van Ufford opende de bijeenkomst, die vol gens hem niet tot de prettigste behoort, omdat op de agenda stond een voorstel tot ontbinding der vereeniging. De heer Preyde, secretaris, bracht verslag over het afgeloopen jaar uit. Het verslag van den penningmeester, den heer J. M. J. Braam, was al heel teleurstellend. Was er het vorige, jaar een batig saldo van f 240.50, dit is nu geslonken tot f 6.39, terwijl nog eenige posten moeten betaald worden, zoodat er eigenlijk een klein tekort is. Als leden der kascommissie werden benoemd de heeren H. P. Ruysenaars en P. Ruysenaars, die tijdens een korte pauze de boeken controleerden, en deze in orde bevonden. Zy stelden voor, den penningmeester décharge te verleenen, wat onder dankzegging geschiedde. Hierna kwam in behandeling het voor stel tot ontbinding der vereeniging. De voorzitter leidde dit punt in. De ijsclub, aldus spr., heeft sinds ja ren een noodlijdend bestaan. Toen de vereeniging in 1908 werd opgericht, was haar hoofddoel de buitenbaan in orde te maken. Nu echter door het toenemend scheepvaartverkeer het ijs vernield wordt, is het onderhoud der buitenba nen niet meer mogelijk. Een tweede doel was de werkver schaffing, maar nu deze te Heemstede zoo goed geregeld is, heeft ook dit geen zin meer. Ook kwam men tot het stichten van een eigen baan. maar al hebben wij wel eens prettige dagen op den vijver ge had, de financieele resultaten zijn toch te slecht. In het bestuur is overwogen om een stuk land onder water te zetten, maar dit plan is niet uit te voeren. Men kan eeji geschikt terrein krijgen langs de Ringvaart, maar dit terrein kan geen water houden, daar de Meer het water wegtrekt. Dus blijft niets anders over dan ontbinding. Daar echter het ver plichte aantal leden, n.l. 1/5, niet aan wezig was, kon thans niet tot ontbin ding worden overgegaan. Binnen een maand zal een nieuwe vergadering plaats hebben, waar 3 4 van de dan aanwezige leden tot opheffing kunhen besluiten. Mocht dan tot ontbinding overgegaan worden, dan zal een commbrie tot li quidatie worden gekozen. Heeft in zee? korten tijd tien duizenden vrienden gemaakt! De meest onschadelijke siqaret voor Uo gezondheid. Ongekend zacht WINT ERLEZIN GEN. Het Comité voor Winterlezingen maakt bekend dat behalve de reeds gehouden lezing van Prof. De Hartog en de aangekondigde lezing van Dr. P. H. Ritter Jr.. in December, Januari en Maan. a.s. nog lezingen zullen worden gehouden door Prof. W. J. Aalders te Groningen, Dr. F. W. A. Korff, te Heemstede en Prof. J. de Zwaan Groningen. SCHEEPSBERICHTEN Alwaki 14 Nov. v. Cuxhaven n. Rot terdam. Alcor 14 Nov. te Antwerpen v. Rot terdam. Algenib 13 Nov. te Rio de Janeiro. Rotterdam n. Santa Fé. Alphaeca p. 13 Nov. 22 u. Finisterre. Rotterdam n. Buenos Aires. Alpherat 13 Nov. v. Buenos Aires n. Rotterdam. Bennekom 14 Nov. te Duinkerken ver wacht. Chili n. Rotterdam. Boskoop 12 Nov. te Corral v. Amster dam. Brielle 13 Nov. te Callao y. Amster dam. Blomrnersdijk, p. 14 Nov. Lizard, Quebec n. Rotterdam. Deli p 14 Nov. 6 u. Kaap Bon. Bre men n. Batavia. Drechtdijk, 11 Nov. v. Los Angeles, Pacifickust n. Rotterdam. Eemland 14 Nov. 1 5u. 30 m. voor- gaats van LJonuiden verwacht, Hamburg n. Amsterdam. Edam 15 Nov. 8 u. voor den Water weg verwacht, New-Orleans n. Rot terdam. Gelria 14 Nov. v. Amsterdam n. Z. Amerika. Gaasterland p- 13 Nov, St. Vincent Buenos-Aires n. Amsterdam. Grotius 14 Nov. te Freetown ver wacht, Amsterdam n. W.-Afrika. Indrapoera 13 Nov. 24 u. v. Port Said, Rotterdam n. Batavia. Kota Radja p. 14 Nov. 3 u. Ouessant. Batavia n. Rotterdam. Karimata p. 13 Nov. Perim, Amster dam n. Batavia. Koudekerk 13 Nov. te Bombay, Ka rachi n. Rotterdam. Leerdam 12 Nov. v. Havana, Rot terdam n. New-Orieans. Manoeran 14 Nov. v. Marseille, Bata via 11. Amsterdam. Modjokerto p. 14 Nov. 1 u. Finis terre, Rotterdam n. Batavia. Moerdijk, 11 Nov. te Seattle v. Ant werpen. Maasdam 13 Nov. v. New-Orleans n. Rotterdam. Nias 14 Nov. te Hamburg v. Am sterdam. Oranje Nassau 10 Nov. v. Barbados n. Trinidad. Ouderkerk 14 Nov. te Hamburg Bremen. Oostkerk 14 Nov. te Port Said. Rot terdam n. Japan. Pollux 13 Not. te Curasao, Amsterdam n. W.-Indië, Polydorus 13 Nov. v. Grave send n. Hamburg. Rijnland p 13 Nov. Ouessant, W. Afri ka n. Amsterdam. Ridderkerk 13 Nov. te Bombay v. Rot terdam. Salabangka 14 Nov. te Rotterdam v. Wladiwostock. Saparoea p. 12 Nov. Perim. Batavia n New-York. Sitoebondo 13 Nov. 21 u. v. Port Said. Rotterdam n. Batavia. Tapanoeli p. 13 Nov. 18 u. Finosterre. Rotterdam n. Batavia. Ternate p. 13 Nov. 12 u. Pan teil aria, Rotterdam n. Batavia. Tjisondari 11 Nov. te Hong Kong v Sjanghai. Tjikembang 9 Nov. v. Hong Kong n. Amoy. Tjltaroèm 13 Nov. te Sjanghai v. Soe- rabaja. Tambora 14 Nov. 8 u. te Sabang, Rot terdam n. Batavia. Texel 13 Nov. v. Aarhuus n. Amster dam Telamon 13 Nov. te San Juan de Por to Rioo v. Amsterdam. Ulvsses 13 Nov. v. Bremen n. Am sterdam. Waaldijk, 14 Nov. te Rotterdam v. Antwerpen. Westerd ijk, 14 Nov. v. Rotterdam n. New-York. Zeelandia 13 Nov. 22 u. van Lissabon, Buenos Aires n. Amsterdam. Prins der Nederlanden p. 12 Nov. Gi braltar. Batavia n. Amsterdm. Insulinde 14 Nov. 15 u., v. Rotterdam n. Batavia. Tjerimai p. 14 Nov. 13 u., Kaap del Armi, Batavia n. Rotterdam. Spaaniaam 13 Nov. 11 u. 10 m., 180 mijl Z.-West van Valentie.. Rotterdam n. New-Orleans via Havana. RADIO-PROGRAMMA VRIJDAG 16 NOVEMBER HILVERSUM. 1071 M. 12.30—2.09 Lunchmuziek door het Trio Boris Lcnsky. 6 007.15 Dincrmuzick door hct Bo* ris Lcnsky.trio. 7.157.45 Schippcrslcs. 8.058.50 Sollstenconcert. C. v. Leeu wen—Boomkamp. cello. A. v. d. Horst, piano. 8.509 35 Nutslezing door Dr. N. B. Ten Haeff: De Vcreenigde Staten. 9.309.50 (Vervolg.1 Solistenconcert. 9.50 Concert door het Omroep-orkest. Populair programma. 10.15 Persber. RUIZEN I40J M. Ni I nr 187» SL 12.301.30 Lunchmuziek door het K R. O.-trio. 3.001.00 Vrouwenuurtje door Mej. D. Twaalfhoven. KRO. •L005.00 NCRV. Gramofoonmuzick 5.006.45 NCRV. Concert. Mevr. J. Hekket—v. Eysden. sopraan. L. Abrelli, viool. F. Uyttenboogaard, orgel en plano. 7.007,30 KRO. Paedagogie door Dr. J. v. Dael 7.40 VPRO, Spr. Prof. Dr. II. T. de Graaf: De dwaas in de literatuur (2). 8.45 VPRO. Schubert-cyclus. G. v. 't Sanr—Jonsson, sopraan. T. Goddard Lingbeek. sopraan. C. Castendijk en S. Gesterkamp, mezzo sopraan. J. v. d. Ro- sière—v. Emmerik, alt. H. Schouwman, piano. 9 35 VPRO. Spr.: R. A. D. Cort V. d. Linden: Frans Schubert. DAVENTRY, 1609 M. 10.18 Kerkdienst. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatcnconccrt (viool, piano). 12.50 Orgelconcert. I.202.20 Orkestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Muziek. 3.20 Lezing, 3.40 Muziek 3.45 Voorlezing. 4.00 Muziek. 4.05 Muziek voor scholen. 4.50 Orkestconoert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Lezing. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Muziek. 7.05 Liederen van Schubert voor so praan. 7.20 Bioscooppraatje. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing. 8.05 Vaudeville. 8.20 Deensch Nationaal programma. 8.50 Celloconcert door Suggta. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Theatercauserie. 9.50 Nieuwsber. 9.55 „Tom Jones", radlotooneel met muziek van Taylor en German. II.20 Een verrassing. 11.3512.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS" 1TM K. 12.502.10 Orkestconcert. 4.055.05 Orkestconcert. 8.5011 -20 Symphonieconcert. Daarna „Romeo en Juliette", van Gounod, Orkest koor cn solisten 0. 1. v. Hr. Defosse. LANGENBERG. 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25—1.50 Orkestconcert. 4.205.00 Concert. Koor van een meis jesklasse. 5.05—5.50 Orkestconcert. 7.25 Lichte muziek. Werag-orkest. 8.20 ..Het Dultsche Volkslied" (3) 8.50 Vervolg Lichte muziek. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. 11.2012.20 Dansmuziek. KoNIGSWL'STERHAUSEN (ZEE. SEN). 1250 M. en 'of 1700 M. c.a- 11.204.20 Lezingen. 4.205.20 Orkestconcert. 5.207.05 Lezingen 7.20 Schubert en zUn werk. Causerie en het Schubert-Kwartet. 8.20 Lezing. 8.50 Concert voor piano en orkest op. 38. Toch. HAMBURG !?i M. 325 Literaire causerie. 5.20 Orkestconcert. 6.20 Orkestconcert. 7.20 „Olav Trygvason", Grieg (Drama van Bjornstjerne Björnson). soil, koor en orkest. Daarna walsmuziek. 9-50—11.10 Her-uitz. v. Buitenl. sta tions. BRUSSEL, 509 M. 5 20 Dansmuziek. 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.3G Orkest-concert,

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11