HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 21 NOV. 1928 HERINGA &WUTHRICH PHILIP'S RADIO-TOESTELLEN (Adv. Ing. Med.) GEARRESTEERD. Door de politie te Utrecht is op ver zoek van de Haaxlemsche politie aan gehouden de 26-jarige O. G., wonende te Utrecht, verdacht van het plegen van abortus te Haarlem. GEMEENTERAAD VAN BLOEMENDAAL De heer Laan afwezig. Benoeming onderwijzer. Verbreeding Bloemendaalsche weg. Verbreeding Kleverlaan-overweg.Met Haarlem eerst onderhande len.Voor wegen en voetpaden ƒ100.000.Verleend subsidie Instituut voor Arbeidersontwikkeling. Vergadering van den Raad der ge meente Blocmendaal op heden. Woens dag. onder voorzitterschap van den Bur gemeester Jhr. Eas Backer. Afwezig zijn de leden Laan en Luden. De Raadhuisbouw. Onder de Ingekomen stukken Ls de mededeeling, dat van Ged. Staten be richt is ontvangen dat zij hun beslissing op liet besluit van den raad tot aan koop van grond aan de noordzijde van den Zeeweg voor btpuw van een Raad- huls verdaagd hebben. Benoemd wordt als onderwijzer aan school Bde heer D. Duinker. Aangenomen worden de voorstellen van B. en- W. tot vaststelling van ver goedingen aan bijzondere scholen, vol gens art. 100 en 101 der Lager Onder wijswet 1920. Besloten wordt, ter zake van het verzoek der gemeente Arnemuiden tot betuiging van adhaesie aan het adres in zake toepassing van art. 104 der L. O. wet 1920 conform het voorstel var. B. en W. dat strekt om met den Inhoud voor een deel adhaesie te betuigen Vastgesteld worden verordeningen tot verdeeling der gemeente in stemdistric. ten cn tot aanwijzing der stemlokalen. Benoemd worden de voorzitters, de le den cn de plaatsvervangers van stem- bureaux. Bloemendaalsche weg. Aan de orde is het voorstel van B. en W. om te besluiten tot onteigening van strooken grond ter afronding van de hoeken van de Jullanalaan en Bloe mendaalsche weg. Het voorstel van B. en W. om hen te machtigen van mevrouw Burdetvan der Vliet om niet over te nemen een strook grond langs den B loemend aalsc hefl weg tot verbetering en verbreeding van dien weg wordt aangenomen. Aangenomen wordt het voorstel van B. en W. tot aanvaarding der voor waarden voor het hebben -aar een wa terleidingbuis in den DuinlusLweg en de Van Haemstcdelaan. Verbreeding Kleverlaan. Mede op grond, dat de ontworpen ver breeding toch niet een afdoende oplos sing geeft van het verkeersjrraagstuk en gezien de in verhouding zeer hooge kos ten aan het werk verbonden, geven B. en W. dén Raad in overweging niet over te gaan. tot verbeeding van den Overweg over de Kleverlaan. De heer Cassé e vindt wel dat een bedrag van 40.000 hoog is. maar zou dat toch' wel willen votcercn voor de noodlge verbetering: aan de Kleverlaan. Indien.de raad anders mocht oordec- len. laat dan de gemeente met Haarlem gaan onderhandelen om aan de Klever laan den toestand beter te maken voor gezamenlijke rekening. Want beide ge meenten hebben belang bij die verbete ring. De heer Schü'lz is mede van oordeel dat de raad medewerken moet om den toestand aan de Kleverlaan te gaan ver beteren. De heer Prinsenberg zou eerst wenschen te weten of Haarlem de noo dlge medewerking zal verleenen willen Besloten wordt 't agendapunt aan te houden om eerst met Haarlem nog te kunnen onderhandelen. Geoordeeld werd dat Haarlem wel de noodige medewer king zal willen verleenen. Vastgesteld wordt het eerste supple- tolre kohier der Hondenbelasting 1928. Ten aanzien van aangevraagde ont heffingen van bepalingen der Bouwver ordening wordt besloten volgens het voorstel van B. en W. Aan de orde is de verdere behande ling der Gemeentnbsgrooting voor 1929. De politie. De heer de Clercq maakt nog een opmerking over de uitbreiding der poli tie. Spr. zet uiteen dat men in Aerden- hout er algemeen op rekent dat de po litiepost te Aerdenhout gehandhaafd wordt. Terwille van de veiligheid ls dat noodlg. De heer Schulz betoogt dat ln den raad nog niet een beslissing is genomen aangaande de al dan niet handhaving" van dien post en de al dan niet hand having der concentratie van de posten. Wil men nu de woning van een agent te Aerdenhout gaan verbeteren dan is dat. wat anders. De Raad vindt goed dat de woning wordt verbeterd en verleent daar een crediet van f 2300 voor. De vraag is nu verder wat met den politiepost te doen. Moet 't gebouw van dien post nu mede worden verbeterd. De heer H o - g e n b i r. k zou nu mede dat gebouw wil len gaan verbeteren. De Voorzitter acht een politie post te Aerdenhout dringend noodlg voor een „richtig uitoefenen Ier politie". Indien daar een post is. dan gevoelen de menschen. zich veel veiliger, die te Aerdenhout wonen en komt er daar minder gespuis. ..Maar hoe dan te Vogelenzang?" al dus de de heer Schulz, ..daar is geen politiepost en daar komt toch niet dat geboefte". „Dat komt omdat te Vogelenzang niets is te halen", antwoordt de Voor zitter (Gelach). De heer Schulz wil in ieder geval een rapport van den burgemeester ter zake van den politiepost om dat dan te kunnen bezien. De heer de Clercq Ls voor een per manenten post te Aerdenhout: de heer Dor hout Mees is daar tegen en van meening dat de politie niet op posten, maarop straat moet zijn. In een post huis. aldus spr. „verveelt de politie zich dood". De Voorzitter zegt dat. sinds ja- I'cn er een politiepost to Aerdenhout ig, maar dat die post niet steeds volledig bezet was wegens gebrek aan politie agenten. Het voorstel om ook 't gebouw van den politiepost te gaan verbeteren en daarvoor een crediet van 500 te ver leenen, wordt met 9—4 stemmen aan genomen. Wegen en voetpaden. Andermaal wordt gestemd over het voorstel van den heer Noorman om den post: onderhoud van wegen en voetpa den die op de begrooting was uitgetrok ken tot eer. bedrag van 125.000 vast te stellen tot een bedrag 100.000. Thans wordt het voorstel aangeno men met 76 stemmen. Vóór de leden Cassée, Schulz, Noor man. Verdegaal, de Waal Malefijt, Ho- genbirk en Prinsenberg. Zoodat de post is vastgesteld tot een bedrag van 100.000. Opnieuw komen in behandeling de posten 151 kosten van het In orde bren gen van het terrein bij de Haarlem sche waterleiding, ten behoeve van Openbare Werken. 153 kosten van ver goeding voor het gebruik van zijspoor ten behoeve van Openbare Werken en 153a kosten van een gebouw ten be hoeve van een mengmachine. Bij den laatsten post ls een bedrag van 10.000 uitgetrokken voor een ge bouw met 25 Meter langen schoorsteen en twee ijzeren asphalt reservoirs ten behoeve van de mengmachine. De heer De Waal Malefijt hand haaft 't een vorigen keer door hem in genomen standpunt. Hij meent dat er eerst een wegenplan moet zijn en dat men moet weten waar gebouwdv mag worden. De heer Schulz betoogt dat pos ten als die welke nu aan de orde zijn dienen te worden gebracht op den ka- pitaalsdienst. Een voorstel van den heer De Waal Malefijt om er memorieposten van te maken wordt aangenomen met 76 stemmen. Een voorstel van den heer Schulz om de posten op den kapitaaldienst te brengen wordt verworpen met 5 stem men voor en 8 tegen. Instituut voor Arbei dersontwikkeling. Het voorstel van den heer Schulz tot het verleenen van een subsidie van 150 aan het Instituut voor Arbeidersontwik keling komt opnieuw in stemming. Het wordt thans aangenomen met 7 tegen 6 stemmen. Tegen stemden de leden Nuyens, Ver degaal, Prinsenberg. de Waal Malefijt, Dorhout Mees en Van Nederhasselt. De heer Schulz vindt het noodig den post belasting naar het inkomen te ramen op 800.000 dan op 816.000. Indien men meer heeft, aldus de rede neering van spr.. dan komt men ei" licht toe meer uitgaven te doen. Met 8—5 stemmen wordt dat aange nomen. De Begrooting van het gasbedrijf wordt goedgekeurd. Bij de Begrooting van het Waterbedrijf vraagt de heer Schulz hoe het staat met de zaak van hen, die wonen in het door Haarlem geannexeerde gebied en die hier reeds rechten hadden be taald voor aansluiting van hun percee- len aan de waterleiding? De Voorzitter antwoordt dat die zaak in een volgende raadszitting aan de orde zal komen. Daarna wordt de Begrooting van het waterbedrijf goedgekeurd. Bij den post onvoorziene uitgaven wenscht de heer Schulz voor te stel len dien post op 15000 te bepalen; er is dan een geraamd batig slot. De Voorzitter zegt dat dit niet kan! Het woord is nu aan. een ambtenaar, die in den raad aanwezig is, die zegt dat het in de practijk gebruikelijk is een sluitende Begrooting in te dienen en dat Ged. Staten daarop staan. Maar overigens kan volgens de wet een Be grooting wel hebben batig saldo. De heer Schulz dient nu een voor stel in om 't geen de post hooger is ge raamd dan 15000 naar de reserve over te brengen of, zegt spr. meer huiselijk, den post. „het potje!" Nadat is bepaald dat B. en W. niets uit den post „onvoorziene" zullen uit geven dan nadat de raad heeft beslist., wenscht de heer Schulz het voorstel niet meer te handhaven. De Begrooting wordt aangenomen de heer Van Nederhasselt houdt zich bui ten stemming. Rondvraag. Naax aanleiding van een vraag van den heer Born water deelt de heer Van Nederhasselt mede dat van den heer Van Styrum nog niet een ad vies is ingekomen over de quaestie dat al dien niet op 't terrein nabij den wa tertoren van de Haarl. waterleiding mag gebouwd worden. In den raad is daar ontstemming over. Er zal nogmaals op spoed bij den heer Van Styrum worden aangedrongen. De heer De Waal Malefijt wenscht B. en W. geluk met de afhandeling der Begrooting en drukt den wensch uit dat de memorieposten voor openbare ge bouwen die nu reeds jaren op de Be grooting voorkomen, spoediger niet meer op zullen zijn. Daarna sluiting der vergadering. SPREEKUUR WETHOUDER GERRITSZ Dc wethouder voor Openbare Were ken cn Volkshuisvesting. Mr. J. Ger» ritsz, is verhinderd morgen, Donder» dag, zijn gewone spreekuur tc houden- OVER ROOILIJNEN. DE KONINGSTRAAT. Er is in den laatsten tijd over de rooi lijnen heel wat in den gemeenteraad te doen geweest. Het gemeentebestuur had de laatste jaren steeds den eisch gesteld, dat de eigenaars van panden bij verbou wingen of nieuwbouw den grond die bui ten de rooilijn viel, kosteloos aan de gemeente moesten afstaan. Toen is de Middenstandscentrale een actie daartegen begonnen. Gemeend werd, dat het billijk was, dat de gemeen te dien grond betaalde. Daarna is eenige keeren door B. en W. aan den raad voorgesteld om met een eigenaar een overeenkomst te sluiten, waaruit viel af te leiden, dat B. en W. een ander standpunt in de rooilynen- quacstie innamen. Thans is weer de rooilijn van de Ko ningstraat aan de orde. Ter secretarie is een voorstel van B. en W. tot wijziging van deze rooilijn voor belanghebbenden ter inzage gelegd. De rooilijn is op den hoek van de Ged. Oude Gracht 2 Meter achteruit gebracht om den ingang van de Koningstraat té verbreeden. Alle voorgevels tot de vroegere fabriek der firma Emrik en Binger vallen hans buiten de rooilijn. Eventueele bezwaren tegen deze nieu we rooilijn moeten voor 7 December bij B. en W. ingebracht worden. DRONKEN CHAUFFEUR. Dinsdagavond acht uur werd de heer H. Z„ wonende Kleverlaan 7, die per fiets aan den rechterkant van den Schoterweg reed, aangereden door een hem achterop rijdenden auto, bestuurd door J. H., uit IJmuiden. De heer Z. viel tegen den grond en werd aan hoofd en één der handen gewond. Na door een dokter verbonden te zijn. werd hy" per auto naax de Maria-Stichting vervoerd. Zijn toestand is gelukkig niet ernstig. Tegen den autobestuurder, die in staat van dronkenschap verkeerde, werd proces-verbaal opgemaakt. Hij werd ter ontnuchtering in verzekerde bewaring gesteld. LUIT.-GEN. W. COOL In de vergadering van den Raad van State heeft gistermiddag de vice-pre sident eenige worden gewijd aan de na- gedachtelns van wijlen het lid van dien Raad Cool. Spr. wees op de weldoor dachte en zeer deskundige adviezen van den overledene, die laatstelijk deel uit maakte van de afdeelingen „Defensie" en „Waterstaat", en verzekerde, dat zijn heengaan door den Raad van State als een groot verlies zal worden gevoeld, aldus het'Hbld. De teraardebestelling van het stoffe lijk overschot is bepaald op a.s. Vrijdag, op Oud-Eik en Duinen. Vertrek van het sterfhuis om half een EEN EIGENAARDIG VERSCHIJNSEL. AANSLAG EN KORTSLUITING. De technische dienst van de N. Z. H. •Laat op het oogenblik voor een raadsel. Sinds eenige dagen is on de bovenlei ding van de verschillende liinen een, groen aanslag waargenomen, dat zich* ook vastzette aan de isolatoren en door zijn geleidend vermogen kortsluiting veroorzaakte. Herhaaldelijk sloegen vlammen uit de leidingen die sóms door» branden van den rildraad ten gevolge hadden. Verschillende keeren was ver- keersstagnatie het gevolg Het aanslag breidde zich gaandeweg van den zee kant uit het binnenland in. Ook op de daken van de tramwagens komt het voor in korreligen vorm. Op de boven leidingen van de Haagsche tram en van de electrische spoorlijnen werd het ook geconstateerd. Nieuw is het verschijnsel niet, bU tijden komt het meer voor. vooral bij zeewinden. Men heeft dan ook kunnen constate eren dat de aanslag bestaat uit zout. welk is neg niet vast» gesteld kunnen worden. Ook hedenmorgen ontstond door de» zelfde oorzaak weer kortsluiting te Zandvoort, te half tien. Het geheeie tramverkeer tusschen Haarlem en Zandvoort stond stil. Naax wii vernemen is de hedenmor gen door kor Lstlui ting ontstane stórtng m het tramverkeer HaarlemZand voort vice-versa na een half uur opge» heven. ZWAKKE KINDEREN NAAR BOSCH EN ZEE. Een bazar moet het mogelijk maken De af deeling Haarlem van het Cen traal Genootschap voor Kin-der Herstel, lings- en Vacantiekolonles. opgericht uit leden van het Arbeidsrsziekenfonds „Ziekenzorg" houdt ln de zalen van het gebouw „De Nijverheid". Jansstraat bij de Groote Markt Donderdag 29, Vrijdag 30 November en Zaterdag 1 Dec. een baz3r. Hoewel er in dezen tiid veel ba» zars gehouden worden vindt het bestuur den moed om er ook een te organisee- ren in de omstandigheid dat het doel ieders sympathie moet hebben. Maar voor het. verwezenlijken van dat doel is veel geld noodiig. Dit is zoo veel, dat de contributies van ongeveer 600 van de le den niet voldoende zijn. En plaats heb ben móet de uitzending volgenden zo, mer, want zwakke bleekneus 1es uit de steden naar een gezondheidskolonie zen den bewaart hen in den bloeitijd van hun leven immers veelal voor een of andere sleepende ziekte. Juist met het ®og op St Nicolaas is de bazar zeer belangrijk. Er zal alles te krijgen ziin. wat men voor Sinter klaas zou willen koooen en niet duurder dan in de winkels. Op velew inkeliers is een beroep gedaan om iets cadeau te doen of m consignatie te zenden. Dit beroep zal zeker niet vereeefsch zijn. Het bestuur heeft geen middel onbe proefd gelaten om de opbrengst zoo groot mogelijk te doen ziin Zoo zal een bazarcourant verschijnen die in 6CO exemplaren verspreid wordt onder de leden van de geheéle vereeniging „Zie kenzorg". Zij zal ruim HUTO arbeider.» bereiken. De firma's die iets voor der. bazar afstaan krijgen in deze courant een gratis advertentie, zll kunnen dus een alleszins behoorlijke reclame voor hun zaak maken. Ook van. particulieren wordt natuur lijk gaarne een handwerkje of iets an, der:; ingewacht. Er zullen attracties op den bazar sün en in Ue theetent wordt waarschijnlijk nu en dan een filmpje vertoond. De bazar is geopend van des middags 2 tot 6 uur en 's avonds van 7 tot 11 uur. En wie zou niet zonder dat het hem iets extra's kest willen helpen, door zijn inkoopen die dagen in „De Nijverheid" te doen. VERKEERSONGEVALLEN Te Overveen. Dinsdagmiddag half twee had in de Eswoutslaan een aanrijding plaats. Me juffrouw D. uit Aerdenhout kwam met een luxe auto in de richting Overveen. Juist in de bocht kwam van de te genovergestelde richting een wielrijder en een voetganger. Om hen te ontwij ken haalde Mej. D. den auto te veel naar rechts uit, met het gevolg, dat die tegen een boom terecht kwam, waardoor de wagen ernstig beschadigd werd. De auto werd naar de garage van de firma Kimman gesleept. Persoonlijke ongeluk ken hadden niet plaats. NED. BOND VOOR ZIEKENVERPLE GING. Dinsdagavond vergaderde in het St.- Elisabeths Gasthuis de aföeeling Haar lem en omstreken van den Ned. Bond voor Ziekenverpleging onder leiding van haren voorzitter, dokter C. L. W. Ruys. De jaaxlijksche begrooting werd goed gekeurd evenals het verslag van de af gevaardigde naar de algemeene vergade ring, zuster Hellema. Bij de verkiezing van 3 bestuursleden, noodig geworden door het aftreden van Dr. W. Beyerman (wegens verlaten van Santpoort), Dr. Fr. C. Kuipers (wegens bedanken door drukke bezigheden), en Zuster J. Hellema (die periodiek aftrad) werden gekozen: Dr, Mees te Santpoort Dr Annie Jonker te Haarlem en Zuster J. Hellema. TELEGRAMMEN DE OVERSTROOMING VAN DE MISSISSIPPI. GROOTE MATERIEELE SCHADE. NEW YORK, 21 Nov. (V.D.) Volgens de laatste berichten uit de overstroom de gebieden van de Mississippi, heeft de catastrophe tot dusverre 18 dooden ge- ëischt. Naar schatting bedraagt de scha de 10 millioen dollar. Groote oppervlak ten vruchtbaar bouwland staan onder water. De wateren van den reuzenstroom hebben in den benedenloop met enorme kracht de waterkeerlng enaan de oevers weggeslagen I HEINRÏCH XXVII. f GEHRA, 21 Nov. (VJD.) Heinrich XXVII, voormalig regeerend vorst Reuss, jongere linie is hedenochtend te 9 uur ana een hartverlamming overleden. WORDT MIKLAS PRESIDENT? WEENEN, 21 Nov. (V.D.) Volgens een bericht van het Correspondentiebureau Herzog is het vrijwel zeker dat de meer derheidspartijen den voorzitter van den nationalen raad Miklas op 5 December tot president der republiek zullen kiezen In de plaats van Miklas zal dan de voor malige minister van financiën Gürtler tot voorzitter van den nationalen raad gekozen worden. CHINEESCHE ZEEROOVERIJ. SJANGHAI, 20 November Een Chineesche jonk is door 60 zee» rcovers in de delta van den Jangtse. ua wanhopigen tegenstand der uit 18 koppen bestaande bemanning overrom peld. Van de opvarenden weiden 15 zee lieden vermoord, terwijl hun lijken over boord werden geworpen. De jonk werd eerst vrijgelaten nadat een losgeld van 16.000 Mexicaansche dollar was betaald. BANKROOF. NANKING, 12 November (Reuter). Twee der voornaamste Chineesche ban ken alhier zijn het slachtoffer gewor den van een brutalen diefstal op klaar lichten dag. Eenige bandieten, die per auto gearriveerd waren, drongen de gebouwen binnen, hielden het perso neel met revolvers in bedwang, waarna zij een bedrag van 10.000 dollars buit maakten en de vlucht namen. TUBERCULOSE BESTRIJDING. 25-JARIG JUBILEUM. Men seint ons uit Den Haag: Ter gelegenheid van het 25-jaxlg be staan der Nederlandsche Centrale Ver- eeniging tot bestrijding der Tuberculose werd hedenmorgen in den Kon. Schouw burg te 's Gravenhage een congres ge houden. dat gepresideerd werd door den arts J- D, Hefting. Het congres werd o.a. bijgewoond door de Koningin- Moeder, van de oprichting af Bescherm vrouwe; verder door Minister Slote- maker de Bruine, burgemeester Patijn en vele vertegenwoordigers van bulten- landsche organisaties op het gebied der tuberculosebestrijding. De voorzitter uitte by zyn openingsrede woorden van waardeering tot de Koninging-Moeder. die zooveel in het belang der vereeni- glng heeft gedaan. Hy stelde Haar tegenwoordigheid op hoogen prijs. Ver volgens gaf hy een geschiedkundig over zicht van de tuberculose bestrijding hier te lande. Ook Minister Slotemaker de Bruine gaf uiting van zyn waardeering voor het meeleven der Koningin-Moeder in hei bestrijden der tuberculose. Hy deelde mede. dat de Regeering het werk der vereeniging steeds met groote belang stelling gadeslaat. Als waardeering voor den arbeid van Dr. Hefting en van den secretaris Dr. J. F. van Gils heeft de Koningin hen benoemd tot officier in de Orde van Oranje-Na&sau. Burgemeester Patyn bracht de gelukwenschen van het Haagsche gemeentebestuur over. waar na nog verschillende binnen- en buiten- landsche vertegenwoordigers het woord voert»* WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 21 November. Mcdege» dccld door het Kon. Ned. Met. Insti» tuut tc De Bildt. Hoogste barometerstand 776-6 m.M. tc Miinchen; laagste barometerstand 732.5 m.M. tc Janmayen. Verwachting: Meest matige Zuid» Oostcl. tot ZuidAVcstelijken wind. half tot zwaarbewolkt, weinig of geen regen, weinig verandering in tempera» tuur. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Woensdagmiddag 1 uur 766.5 m.M. De barometer gaat sedert heden* nacht achteruit. Stand van gistermiddag 764 m.M. Opgave van: CAREL v. HUIZEN, Opticien. KL Houtstr. 13. Telef. 14112. THERMOMETERSTAND 21 Nov. F. 54 F. 44 F. 48 Meegste gisteren. Laagste hedennacht Hoogste heden 12 uur BURGERLIJKE STAND HAARLEM, 21 Nov. Bevallen: 17 Nov-: G. W. Socllaart» Wijtkamp z.. J. M. OlicdamWest» broek d. J. KosterEvers z. 19 Nov.: C. M. I'oppinkKarreman z„ E. I. KruijerTackema z. J. Dietzv. Bie» zen, z. Overleden: 19 Nov.: B. ten Kate Olynsma, 77 j.» Popclingstraat; A. Barmentlo, 59 j-, Drosscstraat; C. Prins, 52 j.. Kamperlaan; G. Pieters GraaflandVeenstra, 66 j., Maerten v. Heemskerkstraat. HET CONFLICT IN DE ZAANSTREEK. Naar het Volk verneemt, zou heden een conferentie plaats hebben van de besturen der samenwerkende fabrieks arbeidersorganisaties en het bestuur der Wekgeversveeeniging over de looneischen gesteld voor een vijftal Zaansche fa brieken. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nat. Bankvereeniglng WOENSDAG 21 NOV. 1928 StantilecningCB 5% N«d. 1923 6% Nad. 191S Sckacpvaart Otdt Vaart SchcapY. Unie- Hol!. Ll.yd Pakatraart Onde Boet Nirralt..— Rettard. Lloyd.. Steen?. Ned Marine Coma.. Marino Pret—... 'ndastnoia Ned. Knnstatjde. Msekubee.. Moll. Knnstxgde. Onde Philips Gew Jnrgens.... Ccatr. Snik ar-- 'ad.fiod.Bnitonl. Anaconda copper Stee. Cobb Baalt Kol. Bank— 'ndiicbc Bank... Cert. Hand. Mg. Potrolanm Peadawa Gec. Holl. Petr. Ken. Patroltom. Gold Cnltnar Mij. H.V.A Java ToltMnr Cult Vorctenl... Dito Actions Kalircdja Peorworodjo...... Tabak Deli H§ S taartbak Deli Batavia Ooatknst Rabbtr Anut. Robber... LaapoBf Sam... Wai Sumatra Vice Sitan Sumatra Deli Bat. Robber Serbadjadi.. tatercont. Rubb. Amerika Sonthero Rails.. Wabaab.,..^ 85 204 29 230 b. 95 I20X 182 b. 197 b. 6 H 38 GA MAAR OP DE RAILS LIGGEN! TOURS. 18 Nov (V.D.) Hedenmiddag begaven zich stakende spoorwegarbeiders, na een meeting te Carqueirranne. naar den spoorweg, waar zy op de baan gingen liggen, aldus den trein, die uit Hyères kwam. dwingende te stoppen. Vervolgens gingen zij in op tocht voor den trein uit marcheeren, die wel gedwongen was uiterst langzaam achter hen aan te riiden, om hen niet te overrijden. Toen de manifestanten ein» del ijk het, station Cargueiranne bereikt hadden, lieten zii den trein gaan, die met een zeer groote vertraging in Ton* Ion arriveerde. GROENTEN- EN FRUIT- OORLOG UITGEBROKEN. ACTIE IN HET GEHEELE 1 LAND. I DEVENTER, 21 Nov. (V.D.) Heden morgen is te Deventer plotseling een groenten- en frultoorlog uitgebroken. Door een algemeene staking der koop lieden op de Deventer fruit- en groen- tenveoling. De kooplieden willen namelijk niet meer betalen voor kisten en man den. De actie is de inzet van een soort gelijk optreden, waaxon ook de bond van grossiers stelling neemt tegen da veilingen en welke actie geleid wordt door den heer J. Noverraz te Haarlem, lid van het hoofdbestuur van den Ne- derlandschen bond van kleinhandelaren, in aardappelen, groenten en fruit. De veiling had een merkwaardig ver loop. Er waren maar twee koopers. De groote massa der goederen werd gekocht door de veoling. De kooplieden spraken de boycot uit over deze goederen en zorgen dat deze goederen elders in het land niet kunnen worden verkocht als zijnde „besmet". Ook het goed van de veiling te Twelloo dreigde dit lot. De veiling meent, dat zij de aangevoerde goederen rechtstreeks aan het publiek zal kunnen verkoopen. Het veilingbe- stur zegt, niet in de gelegenheid te zijn geweest, zich tydig te verweren. De po litie zorgt voor een veilig verkeer in de omgeving van het veilinggebouw. VELSEN. Tl AAN ZIJN WONDEN OVERLEDEN In verband met het ongeluk aan de hoogovens waarbij C. Koning zeer ern stige brandwonden bekwam, verne* men wij, dat het slachtoffer inmiddels overleden is. De ongelukkige was 27 jaar oud en laat een vrouw met 3 kinderen achter. Vreemd geld en cheque Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarleia K oersen tot hedenmiddag 12 uur WOENSDAG 21 NOV. 1928 Biljetten Berlijn59.25 —59 45 Parijs 9 70 9 82 Bel ga34 05 —35 00 New-York2 46 2:50 Londen12 06 —12.11 Cheques Berlijn59.32 -59.40 Parijs 9.70 9 77 Brussel34 55 -34 70 Zürich47 98 48 00 Londen12 07#—12 09 Rome13.00 —13 10 Madrid40 05 -40.22 Weenen 31.95 35 10 New-York (Cable).2.48#— 2 49# Kopenhagen66 30 —66 47 Oslo 66 30 —66-47 Stockholm66 50 —66 67 7.30 7 47 (NI e t - O f f i c 1 e e IJL 419e STAATSLOTERIJ. Trekking van Woensdag 21 November 1928. 422 b. 422 427# le Klasse Hooge 3e Lijst, prijzen: 172# 207 172# 2C8 1. 6987 20.000.—. 15171 ƒ2000.—. 4.394 S232 1000 695 16942 400— 333# 3341 627 8529 13184 100.—. Prijzen van ƒ20. 78# 9 19 58 63 64 107 157 161 168 284 312 395 409 446 636 667 676 684 685 794 826 886 916 961 972 1007 1021 1065 1068 1154 1172 1194 223 1240 1364 1409 1473 1485 1492 1501 1565 170 1721 1777 1958 1945 -1978 2052 2068 20S0 2037 2125 215? 2256 2303 2339 2369 2374 2376 2495 2522 2599 2645 2677 2691 2720 2732 2765 276S 2793 2827 2900 2978 29S8 239 2431 2989 3013 3018 3039 3102 3194 3218 3267 3305 3341 3370 3386 3429 3481 3569 3590 166 1671 3627 363S 3691 369S 3716 3817 3866 3894 1701/a 3916 3955 3999 -007 4015 4142 4180 4223 4317 4365 4367 4393 4544 4594 4595 4610 46S5 4709 4730 4756 4768 4894 4933 4995 5010 5022 5037 507S 5352 5353 5415 5424 27-28 5426 5428 5439 5442 5486 5599 5609 5650 5733 5S1S 5822 5832 5841 5846 5S88 5900 213 - 5940 595! 5963 5971 6057 6149 6161 6273 408# 407#- 410 6285 6295 63=1 6404 6426 6471 6496 6500 6519 6530 6577 6597 6743 6779 6794 6840 4 6889 6977 6985 7092 7097 7121 7185 7202 72S4 7293 7349 7423 7471 7486 75S6 7665 7710 7734 7774 7778 7781 7835 7841 7854 7912 7926 7955 8070 8103 8143 8238 8252 671 557#-672 8293 8626 8351 8774 S357 8864 8394 8879 8432 8890 8442 8909 8484 8917 8542 8985 378 S993 9021 9033 9095 9148 9159 9178 9267 15f# 1. 932S 9432 9440 9466 9504 9606 9746 9748 9S57 9895 9906 10014 10122 10148 10153 136 1. 10165 10187 1024S 10259 10369 10381 10453 10494 104 10521 10545 10610 10704 10705 10708 10788 10808 10S22 10825 10865 10SÓ6 10S98 11153 11154 11164 97 11186 11191 11232 11282 11336 11371 11372 11543 11548 11564 11649 11706 11765 11783 11804 11845 11847 11853 11855 11878 11902 11920 11926 11946 425 426 11962 11992 12067 120S7 12119 12121 12202 12213 12234 12408 12414 12507 12519 12530 12545 12605 513 513 12611 12660 12838 12362 129L1 12918 13006 13025 518 519-522 13037 13163 13251 13273 13336 1336S 133S5 13424 13458 182 182 13492 13511 13522 13607 13624 13688 13805 13813 13S90 13897 13904 13913 14106 14151 14157 14167 14434 14445 14525 14540 14606 14638 14676 14680 14707 14745 14754 14770 1-4824 14S29 14844 14850 235# 235# - 236 14952 14957 14974 15058 15089 15129 15155 15161 142 151 S3 15200 15205 15208 15323 15379 15428 15646 15671 15783 15804 16041 16042 16196 16197 16241 191 16412 16512 16553 16602 16666 16614 16710 16711 132 130# 16716 16752 16S41 16935 16975 16995 17007 17177 17193 17202 17295 173S2 17413 17485 17593 17723 95# 17748 17750 17755 17761 17842 17S73 17877 17902 164 17909 17922 17931 17996 18012 18067 18068 1S074 18111 18137 18198 18241 18260 18269 18306 18332 187 1S334 1S366 18371 18405 18409 18-468 184SS 18490 108/8 1S565 1S5S1 18590 15615 18632 18668 1S684 18738 18761 1S78S 1882 1S840 18S99 1S921 19158 19261 19279 19293 19320 19334 10354 19375 19385 19452 19.165 19465 19481 19504 19556 19690 19701 19792 19856 19911 2 00 45 20070 Z0I28 2016S 20212 20257 20298 2030Ü 20337 20342 20352 20378 20396 20521 80 2055S 20569 20575 20604 206S5 20728 20S13 Z0S4J, JÖS97 2091£ 2Gg3S 209SO

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 2