HOCKEY PROEFWEDSTRIJD TE AMSTERDAM. HET A-TEAM WINT MET 4—1. (Van onzen medewerker) VOETBAL. DE WEDSTRIJD TEGEN ITALIë. De derde ontmoeting met de Italianen. Vroegere wedstrijden. Italiaansche voetbalorganisatie. Het Neder!andsch elftal staat aa. Zondag voor een buitengewoon zware kracht proef; ln Milaan zal tegen Italië ge< speeld worden. Het Italiaansche spel is hier op het oogenblik door de Amsterdamsche Olympische Spelen wel voldoende be kend. De Italianen hebben zich in die wedstryder. krachtig: geweerd, hun beste prestatie was tegen Uruguay in den hal ven eindstrijd. Dat is een der glans punten van het welgeslaagde Amster damsche tournooi geworden, ai was het alleen maar door het feit. dat in dezen wedstrijd Italië de leiding nam. zoodat voor de eerste maal Uruguay eens achter stond. Overigens was het toen in de eerste helft een vrijwel gelijk opgaande strijd, waarbij de pauze met 31 in ging. In het tweede gedeelte heeft men echter eens kunnen zien. waartoe de Italianen wel in staat zijn. als ze er alles opzetten. Die tweede helft is ge worden een strijd tusschen geestdrift en koel overleg. Ik behoef echter niet te zeggen door welke ploeg de geest drift en door welke het koel overleg werd gedemonstreerd? Zoo af en toe kon men zich indenken, hoe de Italianen in hun eigen land spelen, wanneer ze door tienduizenden aangemoedigd, ja als het ware opgehitst, zich in den strijd werpen om de Italiaansche kleuren te doen zege vieren. Van die geestdriftige aanmoedi- dingen der toeschouwers kan men zich hier eigenlijk geen begrip vormen. Dr. Bauwens, de bekende Duitsche scheids rechter, vertelde, dat bij den wedstrijd ItaliëHongarije in Rome bet publiek zoo'n geweldig lawaai maakte, dat hij meermalen met zijn fluit het geraas niet kon overstemmen. Dat tweede gedeelte van den wedstrijd Italië—Uruguay behoorde ongetwijfeld tot het beste, wat men bij de Amster damsche Olympische Spelen te zien heeft gekregen. De indruk van dat fraaie spel werd later wel wat overschaduwd door de beide eindwedstrijden, doch als een merkwaardige strijd tusschen twee zoo geheel verschillende speltypes zal Italië —Uruguay toch ongetwijfeld nog lang in herinnering blijven. In Italië is men er van overtuigd, dat de ploeg, die ditmaal tegen het Neder- landsch elftal in het veld zal worden gezonden, nog sterker zal zijn, dan die, welke zich in Amsterdam zoo voortref felijk heeft geweerd, dat ze het tot den hal ven eindstrijd heeft gebracht en ten slotte den derden prijs heeft weten te veroveren. Het elftal heeft eenige weken geleden in Rome een uitstekenden wedstrijd tegen het Oostenrijksche beroepselftal gespeeld. waarbij na een bijzonder spannenden strijd met 2—2 de punten werden gedeeld. Men heeft van de in dezen wedstrijd opgedane ervaringen gebruik gemaakt om de ploeg nog" te versterken, zoodat men er in Italië vast op rekent, ditmaal de oranjeploeg te slaan. Indien men bedenkt, dat - met de samenstelling van onze nationale ploeg nog al moeilijkheden zijn ondervonden. daar eenige spelers verhinderd waren de reis naar Milaan mee te maken, dan lijkt het niet onwaarschijnlijk, dat de Italianen ditmaal gelijk zullen krijgen. Met eenige zekerheid is echter nog niets te voorspellen. Er zitten in onze ploeg eenige debutanten, die nu de gelegen heid krijgen eens te toonen, waartoe ze in staat zijn. Het zou daarom best mo gelijk kunnen zijn, dat het resultaat ten slotte onze verwachtingen zou over treffen. De wedstrijd van Zondag zal de derde van onze ploeg tegen Italië zijn. De eerste ontmoeting vond plaats op 13 Mei 1920, op het voor een internatio nalen wedstrijd niet bijster geschikte terrein te Genua. Dit was de eerste wedstrijd van het Nederlandsch elftal na den oorlog tegen een ploeg van een der landen, welke in den grooten strijd betrokken geweest waren. Het Italiaan sche spel was er door weinig internatio naal contact, in den laatsten tijd niet op vooruitgegaan, zoodat men algemeen verwachtte, dat ons elftal wel een over winning zou kunnen behalen. Het resul taat viel echter niet mee, met een 1l moest men zich tevreden stellen. Reeds in dezen eersten wedstrijd tegen Italië heeft het vurige, geestdriftige spel der Italianen den doorslag gegeven. Daar tegen was onze eenigszins kalme voor hoede (de Natris, van Dort. B. Kessler. van Diermen, D. Kessler) niet opgewas sen. Er waren achter verschillende ver ontschuldigingen voor onze spelers aan te voeren. Ten eerste was daar de lange vermoeiende treinreis, die. daar het verkeer nog lang niet normaal was, heel wat meer van de spelers gevergd had. dan dit tegenwoordig het geval zal zijn Bovendien werd gespeeld op een terrein dat in ons land voor voetbal ongeschikt zou worden verklaard. Het was keihard, geheel grasloos en daarbij zeer stoffig] wat het spelen niet bepaald tot een ge not maakte. Bovendien werd gevoetbald in een temperatuur, die meer deed ver langen naar een kwast of verkoelend ijs dan naar inspannende sport. Onze verdediging heeft zich in dezen wedstrijd overigens zeer goed geweerd het spel van den aanval was evenwel zwak. Bovendien werden we eenigs zins gedupeerd doordat de scheidsrech ter een volkomen zuiver Nederlandsch doelpunt voor een vermeend geval van buitenspel, ongeldig verklaarde. Onze spelers waren echter met het resultaat best tevreden daar het publiek zich zoo luidruchtig gedroeg dat men vreesde, dat een overwinning van de onzen wel eens tot onaangenaamheden zou kunnen leiden. Ons elftal bestond '.oor dezen wedstrijd uit: Mc Neil!, doel; Denis en Ben Verwey, achter; Motn- mers, Ruffelse en Steeman midden, met de hierboven reeds genoemde voor hoede. Na 20 minuten werd Mommers geblesseerd. Hij werd toen vervangen door Verlegh. Opmerkelijk is het dat dit de eenige maal is. dat de uitste kende Willem n-spil Mommens in onze nationale ploeg heeft gespeeld. Zijn loopbaan als internationaal was niet langer dan 20 minuten, wat op zich zelf wel een record zal zijn. De tweede wedstrijd tegen Italië werd op 8 Mei 1921 te Amsterdam gespeeld. Ook deze partij eindigde in een gelijk spel, ditmaal 22 doch daarbij is de Nederlandsohe ploeg eigenlijk bij zon der gelukkig geweest. Wat den loop van het spel betreft, had onze ploeg wel een 2O-nederlaag verdiend. Het stond dan ook kort voor het einde 2—0 voor Italië toen zeer onverwacht de Italiaansche doelverdediger "n kalm ingezette bal van van Gendt miste. Tot overmaat van ramp voor de Italianen moest een hun ner spelers in de laatste minuut uit vallen. Juist in die allerlaatste minuut stelde krachtig doorzetten van v. Gend: D. Kessler in staat een tweede punt te maken. Onze ploeg in dezen wedstrijd bestond uit van Tilburg, Stevens en Baay, Steeman. Hoogstede en Cam- pioni, Gupfert, D. Kessler, van Gendt. W. Buitenweg en de Natris. Eigenaardig was het dat, niettegenstaande tus schen beide wedstrijden slechts een jaar verloopen was, alleen de Natris, D. K< Ier en Steeman in beide wedstrijden hebben gespeeld. In Italië wordt de geheele voetbal organisatie eigenlijk geleid door een vertegenwoordiger der regeering, die bo ven alle partijen staat en die in zijn werk geen rekening houdt met clubbe langen doch uitsluitend het algemeen voetbalbelang op het oog heeft. Daar aan heeft het Italiaansche voetbal ver schillende goede dingen te danken. Men heeft er gekregen een groote competi tie over het geheele land, in twee af- deelingen gesplitst. Om plaatselijke concurrentie te voorkomen, heeft men in elke stad slechts één groote club. Waren er meer dan moesten die eenvou dig op last der regeering combineeren. De leidende ploegen van beide af dee lingen spelen tenslotte om het Italiaan sche kampioenschap. Aan de competi tiewedstrijden mag uitsluitend deel genomen worden door Italiaansche voet ballers. Geruimen tijd hebben de Italia nen-hun elftallen versterkt met Hon- gaarsche en Oostenrijksche spelers, doch daaraan heeft de regeering eveneens een einde gemaakt. Verder heeft men in Italië eigenlijk geen verschil tusschen amateurs en be roepsspelers. Men kent slechts voetbal lers. of die al dan niet door hun club worden betaald, laat men blijkbaar bui ten beschouwing. Dat vele spelers een goede bezoldiging ontvangen, staat vast. Er is ook een mogelijkheid om spelers van een andere club over te ne men, waarbij men dan aan de oude vereen!ging een schadevergoeding be taalt. Dat bedrag is natuurlijk niet zoo hoog als in Engeland het geval is, maar toch worden af en toe zeer hooge som men betaald. Het is echter waarschijn lijk, dat- men er een middel op zal vin den om dit onmogelijk te maken. Im mers thans kunnen groote steden zoo als Milaan, Rome, Genua, Napels en Turijn, waar vaak recettes gemaakt worden van 10 a 15000 gulden, groote sommen te besteden voor versterking van hun elftal, wat tengevolge zou heb ben, dat over eenigen tijd alleen in de groote steden goed voetbal te zien zou zijn. Nog pas kort geleden heeft de Tu- rijnsche club voor een speler, die thans in het Italiaansche elftal uitkomt, een bedrag van ongeveer f 15.000 betaald. De Italianen besteden aan het scheids- rechterswezen veel zorg. de bekende advocaat Mauro, zelf internationaal scheidsrechter, is de man die daan-oor zorgt. Naar men zich zal herinneren, werd de jongste wedstrijd Nederland— België in Amsterdam door den Ita- liaanschen scheidsrechter Gama geleid. C, J. GROOTHOFF. Büthoven, 24 Nov. 1922 Finis Suzanne. Guur, koud en verlaten was het Zater dagmiddag in het oude Stadion te Am sterdam, toen daar twee-en-twintig spe lers den strijd aanbonden om een plaats te verwerven in ons nationaal hockey- elftal, dat binnenkort in Engeland zal spelen. Het was een strijd, die spannend is geweest en op hoog peil stond, al waren de omstandigheden verre van gunstig. Toch verkeerde het veld in een behoor lijken toestand, alleen voor de goals en in het midden was het een modder- poeltje. Ook de felle wind vormde geen belet sel voor de spelers om een spelpeil te ontplooien, dat werkelijk heel goed te noemen was. Er werd bijzonder goed ge combineerd. Was dit te verwachten van de A-voorhoede (waarin Kop, die op het ziekenrapport stond vervangen was door ten Bosch), ook 't B-aanvalsquintetont plooide een goed spel; Dupon en Maas zullen zeker nog eens een plaats in het nationale team vinden. Van de beide keepers is Katte de oude niet meer. Hij maakte een paar leelijke fouten: de verkiezing van Hardebeok ls dan ook niet onverwacht. De verdedeging van De Waal en Tres- Iing was weer zooals altijd buitengewoon safe. Doch ook de B-achterhoede Meer- tens—Leembruggen verdient een pluim ▼oor het resomut ingrijpen. Wat de halflinie betreft was het groote probleem, een geschikten midhalf te vinden. Noch C. v. d. Hagen, noch Tres- ling Jr., noch Leegstra (die na rust midhalf speelde) konden ons Duson doen vergeten. De oplossing is tenslotte gevonden, dat Ir. Ankerman nu de spil is; hij zal toonen de rechte man te zijn. De beide jeugdige Hilversummers Van Lierop en Leegstra zullen de kantplaat sen bezetten. Ook Eilers speelde een zeer goeden wedstrijd, al moet niet vergeten worden, dat hij het tegen Kop vermoe delijk zwaarder gehad zou hebben, moedelijk te danken zijn aan de leuze* de toekomst aan de jeugd. Van de A-voorhoede was het binnen- trio goed; de vleugelspelers konden min der bekoren. In de B-voorhoede werd ook bijzonder goed gecombineerd. Speciaal Van Tlën- hoven viel op. Over het spelverloop nog het vol gende: Met den wind mee is de A-ploeg over het algemeen in den aanval, doch de B-verdediging doet haar plicht; eerst vijf minuten vóór rust scoort Tresling uit een strafcorner (10). Na de rust heeft B den wind mee en al spoedig komt de gelijkmaker, als Katte uit loopt en de bal bij Dupon trapt, die den bal langs den uitgeloopen keeper in het verlaten doel plaatst (11). B blijft iets sterker, doch de modder binnen den cirkel belet ook nu, even als vóór rust, zuiver schieten. Langzaam komt het A-team op zetten; Van Tienhoven, die met Kist van plaats verwisseld heeft, geeft met een keihard schot aan A de leiding (21). Hier blijft het niet bij, want A. Tresling scoort no. 3 en uit "n scrimmage maakte Van Voorst van Beest no. 4. Einde 4L OPMERKINGEN UIT DE BURGERIJ Het Nederlandsch Elftal. We ontvangen een uitvoerig stuk van W. G„ waarin deze zijn meening over de samenstelling van het Nederlandsch elftal geeft, dat a.s. Zondag tegen Italië moet spelen. Met de keuze van den kee per kan hij zich vereenigen, maar in de plaats van Horsten had hij in de back linie liever Wamsteker benoemd gezien. Op de midhalfplaats had hij liever Hui- zinga (Hilversum), dan Van Dolder. Het kiezen van Bakhuis (Z.A.C.) als mid voor acht hij daarentegen weer uitstekend. Tenslotte heeft G. het over de samen stelling van de Technische commissie. Hij schrijft daarover het volgende: .Zou het niet wenscheliik zijn. de Technische Commissie niet uit 5 (zooais het nu is) ook niet uit 1 of 2 personen maar uit 11 personen samen te stellen? Dus zoodanig, dat elk lid op zich zelf staat, m.a.w. dat er één persoon is voor de doelverdediger (die dan den besten doelverdediger uitkiest)cén voor den rechtsback, één voer den linkerback enz zoodat er geen verschil van meening kan ontstaan. Natuurlijk moeten daar voor menschen gekozen worden zooals de heer K. J. J, Lotsy". Tot zoover deze inzender. Wy kunnen zyn meening. wat het Nederlandsch elftal betreft, vrijwel bui ten beschouwing laten, want als men het aan honderd personen zou vragen, dan zou men ook honderd verschillende elf tallen krygen. Het is dus maar goed. dat de keuze der Oranje-ploeg aan een klei ne commissie wordt overgelaten. We merken echter op. dat Wamsteker on mogelijk gekozen zou kunnen worden, om de eenvoudige reden, dat hij niet eens de gelegenheid heeft om als reserve de reis naar Italië mee te maken. Wat de Technische Commissie betreft, veronderstellen we. dat niet velen de meening van dezen inzender zullen dee- len. wy achten tenminste een commissie van elf personen niet aanbevelenswaard, omdat men dan waarschynlük nooit tot eenheid zal komen. Red] Het is nog niet lang geleden dat overal geruchten opdoken, dat de on vergetelijke Suzanne Lenglen, die te kwader ure naar liet professionalisme was overgegaan, hardnekkige pogingen aanwendde om weer als amateur-speel ster erkend te worden. Spoedig bleek echter dat de Fransche Lawn tennis Bond er niet aan dacht, haar hierin heur zin te geven en scinds het einde van de tournée van het ensemble-Pyle is elgeniy'k niets meer van de eens zoo gevierde ster gehoord. Thans heeft haar vader definitief verklaard, dat zy nooit meer in openbare wedstrijden zal uit komen. Dit is dus het officieele einde van de merkwaardigste vrouwelijke sportcar- rlère die de wereld ooit aanschouwd heeft. Wy zullen Suzanne's loopbaan niet meer heeleanaal ophalen, want dit is ftl zoo vaak gebeurd, wy volstaan er mee eraan te herinneren dat zy op haar veertiende jaar haar eerste kam pioenschap behaalde en wel dat van haar eigen land Dat was ln 1913. Een Nederlandsch blad schreef nog dezer dagen dat Suzanne in 1889 geboren was en dus nu 39 jaar oud ls. maar het ver giste zich daarbü precies tien jaar. Su zanne heeft zelf verteld dat haar vader haar als kleine dreumes reeds een ten- nisracquet in de handen gaf en haar net zoo lang dagelijks liet oefenen tot zy den bal altyd in het door hem aange wezen hokje wist te daan van de baan. die hy met krytstrepen in een groot aantal vakken had verdeeld. Dit mag waar zyn, het is zeker, dat Suzanne Lenglen nooit zulk een hoogte zou heb ben bereikt, wanneer zy niet een buiten gewoon ontwikkelden natuuriyfcen aan leg voor het spel had gehad In de da gen toen zy „hors-classse" genoteerd stond, werd beweerd, dat zij een soort van hypnotlschen invloed op haar te genstandsters had. waardoor deze tegen haar nooit haar ware kracht konden toonen en eigenlijk al overwonnen wa ren voor er een bal was geslagen. Haar spel was op zichzelf niet beter dan dat van speelsters als Mrs. Mallory, Miss Mc Kane en anderen, werd eraan toe gevoegd. Dit is natuurlijk belachelijk. Wanneer de tegenstandsters htm ge wone spel tegen Suzanne niet konden spelen, dan- kwam dat, doordat zy er haar met haar superieure techniek en tactiek geen kans toe gaf. En dat is tenslotte tennis. Eigenaardig is het echter wel, dat men behalve aan Suzanne ook aan den be roemden Franschen bokser Georges Car- pentier dezen hypnotLseerenden in vloed toeschreef. Wat er in beide ge vallen. by nuchtere besoltouwing van overbiyft is de waarschyniykheid dat tennisspeelsters tegen Lenglen en bok sers tegen Carpentier met eenigen schroom en met een bitter klein beetje zelfvertrouwen in den strijd gingen. Zij lieten zich intimideeren door den groo ten roep die van beider capaciteiten uitging en niet door een hypnotisch oog of iet dergelyks. Dat zy hiermede wel eenigszins gediend waren valt overigens niet te ontkennen. Het zou te veel plaatsruimte vergen om hier een volledige lyst te geven van Suzanne's triomfen, wy bepalen ons tot de vermelding dat zy na den oorlog, tot zU ln Augustus 1926 tot het beroepsspel overging, nooit in enkelspel is geslagen. Te New-York trok zy zich eens wegens z'ekte terug, toen zy achterstond tegen Mrs Mallory. Zij ls toen bedekt of open lijk van vele zijden van onsportivlteit beschuldigd, maar later heeft zy meer ATHLETIEK Nurmi toch nog amateur? Naar de correspondent te Helsingfors van de ,.BJ3.C." meldt, heeft hy van Nurmi een schryven ontvangen, waarin deze hem mededeelt, dat hy zich wel is waar naar de Vereenigde Scaten zal be geven, maar dat hij voorloopig nog niet voornemens is, zyn amateunschap op te geven. (Tel.) HONKBAL. NED. HONKBALBOND. De in Amsterdam gehouden algemee- ne vergadering van den Ned. Honkbal- bond was niet druk bezocht. Uit de me- dedeelingen biykt dat de Bond al weer een verlies lUdt, daar de vereeniglng T. O. S. (Amsterdam) als lid bedankt- Op het verslag van den wedstrijdleider worden slechts kleine aanmerkingen ge maakt- Door den voorzitter werden als kampioenen gehuldigd: Ajax I voor de eerste klasse, Ajax n en V.V.GJL I voor de twee afdeelingen der tweede klasse en T.O.G.O. H voor de derde. ZWEMMEN. Fraaie prestaties van de dames Baron en Braun. De Rotterdamsche zwemsters Marie Baron en Marie Braun hebben by zwem wedstrijden weer fraaie prestaties ge leverd. Mej. Braun zwom de 200 M. rug slag in 2 min. 59 1/5 sec., terwijl mej. Baron de 400 M. schoolslag ln 6 min. 43 3/5 sec. aflegde. Aan ..De Crt." ontleenen we over deze wedstryden het volgende. De uitslagen van Zaterdag luiden als volgt: 200 M. vrije slag: 1. Mej. M. Braun ln 2 m. 47 4/5 sec. (Nieuw Nederlandsch record); 2. Mej. Erkens (Dulschland) ln 2:561/5; 3. Mej. Grondel (Holland) ln 3.5 1/5. 200 M. vrye slag: 1. Taris (Parijs) ln 2 min. 26 4/5 sec.; 2. Van de Planque (Toureoing) 2.27 4/5; 3. Sewing (Dultsch- land) 2.37; 4. Van Essen (Holland) zelf den tyd. 200 M. schoolslag (dames): 1. Me). Schrader (Dultschland) ln 3 min, 14 sec; 2. Mej. Baron (Holland 3.191/5; 3. Mej. Delwe! (Holland) 3.36. 100 M. rugslag (dames)1. Mej. Braun (Holland) in 1 min. 25 4/5 sec.; 2. Mej. Grendel (Holland) 1.28; 3. Mej. Wilke (Duitschland) 1.34. In dit nummer zwommen de dames Braun en Grendel door tot 200 M., waarby het mej. Braun gelukte het we- dan eens getoond, dat z!J de Noorsch- Amerikaansohe verre de ..bazin" was. Te Wimbledon won zU bet enkelspel en daarmede het officieele wereldkam pioenschap in 1919. 1920. 1921. 1922. 1923 en 1925. In 1921 speelde zij niet wegens ziekte en in 1926 trok zy zich om de zelfde roden halverwege het tourna ment terug. Suzanne was niet bepaald algemeen geliefd. Het zelfde publiek dat haai- tot het belachelijke vereerd had. beschul digde haar later van aansteller ij. Eu wispelturig als ie monsch ls. verlangde men na al die jaren Lenglen-over- beerschlng naar een nieuwe kampioene. En thans vraag: men zich gaame af. of Helen Wills op dit oogenblik niet in staat zou zijn om Susanne te kloppen. Dit is een van die vragen, die nooit zal worden beantwoord, maar wy voor ons gelooven dat de Fransche nu het on derspit zou delven. Dit doet echter mets af aan Suzanne's roem. want aan He len's zy'de zyn de Jeugd, de physieke kraoht en de routine van de laatste drukke seizoenen. Maar al ware een ontmoeting mogelijk en al zou de Amerlkaansche dan zegevierend uit den stryd komen, dan zullen wy ons toch de Fransche speelster blijven herinne ren. die het spel demonstreerde met een gemakkelijke gratie en virtuositeit als nooit is geëvenaard of in den eersten tyd zal worden benaderd Ook niet door Helen Wills. Zesdaagsche-ruzie. In Amerika wordt sinds jaren de wielersport beheerscht door de dictato riale figuur van John Chapman. Er kon eenvoudig op wtelergebied in de Ver eenigde Staten niets gebeuren als Chap man er zyn hooge goedkeuring niet aan had gehecht. Alle wielerbonden van be- teekenis waren cr en zijn trouwens nog onder zyn cor.trólc. Chapman, en nie mand anders engageerde renners in het binnenland en koos de Europeesche rij ders die mee mochten deelen van de dollars. Dat tegen een dergelijk dicta toriaal optreden vroeg of laat verzet moest koenen, stond vast. Het is geko men. Willie Spencer, een verdienstelijk sprinter en als zoodanig verscheidene keeren kampioen van Arr.eika had een grief of meende er een te hebben, zocht en vond een geldschieter en kondigde aan, dat hy twee zesdaagsche courses zou organlseeren, een in begin Novem ber te Chicago, en een in eind No vember te New-York. De Amerikaan se he Wielerbond. m.o-w. Chapman, talmde niet met de waarschuwing dat allen die zich aan Spencer verbonden, gedisqualificeerd zouden worden. Toch kreeg Spencer zijn renners, onder wie %-erscheidene Europeanen, de Gobr. Wynsdau, César Debaets. Boogmans. Piet van Kempen ook. De zesdaagsche te Chicago vond plaats en dus kunnen deze renners zich tezamen met een tiental Amerlkaansche collegas als ge disqualificeerd beschouwen Dit schUnt lntusschen zeer weinig indruk op hen te maken, want eergisteren is ook Spen cer's tweede zesdaagsche aangevan gen met deelneming van alle zelfde renners Men vraagt zich af. wat er rru verder in deze onbloedige wieler-revolutle zal gebeuren. Wanneer de straf gehand haafd biyft, zullen de Europeesche bon den haar toch moeten overnemen en worden Piet van Kempen ca. voorloopig van alle Europeesche banen geweerd. Zooals gezegd sohynen de renners zelf dit. niet te duchten, maar het heeft er toch veel van dat zij met vuur gespeeld hebben en het zou wel eens kunnen zijn, dat zy een tijdje op de blaren moeten zitten Hetgeen niet prettig is als je wielrenner bent. reldrecord over dezen afstand te ver beteren. De waterpolowedstrijd tusschen ae Antwerps che en de Hollandsche combi natie ..De Kikvorschen" bestaande uit: v. Olst, Kuyper, Bohlander, Köhler. Stender, Scholto en Bierenbroodspot werd door de Belgen met 43 gewonnen. De stand by de rust was 11. Alle Hollandsche doelpunten werden door Scholte gescoord. Zondag leverde mej. Baron een schit terende prestatie. In het nummer 400 M. schoolslag sloeg zy niet alleen Hilda Schrader, doch verbeterde tevens het wereldrecord over dezen afstand. ZIJ legde de 400 M. af in den fraalen tyd van 6 min. 45 3/5 sec. (oud record mej. Schrader 6 mlm 46 4/5 sec.). De Duitsche leidde in de eerste 300 M. Haar tyden over de 100. 200 cn 300 M. waren resp. 1. min. 35 sec.; 3 min. 19 sec., 5 min. 5 sec. In de laatste 100 M. ging mej. Baron haar na spannenden stryd voorby en won ten slotte na een schitterende eindspurt. De uitslagen lulden: 400 M. schoolslag (dames): 1. mej. Baron (Holland) in 6 min. 45 3/5 sec. (nieuw wereldrecord); 2. mej. Schrader (Duitschland) 6.46 4/5 3. mej. Delwei (Holland) op 50 M. By het schoonsrpingen oogstten mej. Braun (Holland). Plumans (Duitsch land), Lenormand (Frankrijk) en Van de Venne (België) veel applaus. Mej. Braun werd eerste in het num mer 100 M. vrye slag met een tyd van 1 min. 141/5 sec. Tweede was mej. Erhens (Duitschland) in 1 min, 16 2/5 sec. en derde mej. Salgado (Frankryk) 1 min. 21 sec. Mej. Braun won na feilen en langdu- rigen strijd tegen mej. Erhens. 3 x 100 M. estafette dames, rugzwem- men. schoolslag, vrye slag: 1. Holland (Grendel, Baron en Braun) 4 min. 20 4/5 sec.; 2. Duitschland (Wil- ke. Schroder en Er kens) 4 min. 814/5 sec.; 3. Holland, Ploeg B (Overslot, Del- wel. Le Jeune) 4 min. 391/5 sec.; 4. België (Slama, Lamot, Persyn). 6 x 50 M. estafette: L Polo-ploeg zwemdistrict Brussel 3 min. 54 4/5 sec.; 2. Antwerpsche Zwem club, 3 min. 56 sec.; 4. „Kikvorschen" (Holland) 3 min. 59 4/5 sec.; 5. Pary- sche ploeg. Waterpolo om den Coup Feyaerts: Holland—Parys 3—3. Met de rust lelcfde Holland met 2—1. De doelpunten voor Holland werden gemaakt door Scholte (2) en Bierenbroodspot. De finale werd gewonnen door de Ant werpsche Zwemclub die de ploeg van het zwemdistrict Brussel met 3—2 versloeg, HET NEDERLANDSCH ELFTAL. Na afloop van den proef wedstrijd werd het elftayl als volgt samengesteld: Hardebeck (Amsterdam) de Waal (Amsterdam), Tresling (H. O. C.) Leegstra (Hilversum), Ir. Ankerman (H. D. M.), v. Lierop (Hilversum) Kop (Bloemendaal), v. Voorst v. Beest (H. D. M.), v, d. Rovaert (H. D. M.), Kist (Haagsch Lyceum), v. Tienhoven (Hilversum)' NED HOCKEYBOND De Uitslagen. Westelijke af deeling. le klas. H. D. M.Bloemendaal 52 H. O. C.—T. O. G. O. 2—1 Tweede klasse B: Togo IIHaagsch Lyceum n 3de klas A: AmersfoortDe Kraaien 60 UtrechtJI—Bef air 82 2de klas Zuid: UtrechtDe Kievitten 6- De stand der eerste klasse. a g o SP to to 60 n. JF Haagsch Lyceum 4 3 1 0 7 10-4 H. O. C. 4 3 1 0 7 5—1 Amsterdam 3 2 1 0 5 10—1 M. H. C. 4 2 1 1 5 10—6 H. D. M. 5 2 1 2 5 11—8 Hilversum 3 1 2 0 4 6—5 Bloemendaal 5 1 2 2 4 7—12 *t Gooi 4 0 1 3 1 1—8 T. O. G. O. 4 0 1 3 1 5—12 Victoria 4 0 1 3 1 0—8 EERSTE KLASSE. H. D. M.Bloemendaal (5-2) Bloemendaal trok met het volgende «tftal naar Den Haag: de Jong, doel; Schade v. Westrum, H. André de la Porte, achter; Müiler van Ozernicky. Geyl, v. Steenwyk. André de la Porte. M. Houtkooper, Dryver, Gunning Sr Gunning Jr. Hoewel het veld glad lykt, is het uitstekend te bespelen. H.D.M., hoewel tegen wind in spelend, neemt het spel geheel in handen. De Oranje-achter hoede is in het begin allesbehalve safe en v. d. Rovaert deponeert eenige mi nuten na den aanvang nummer één achter De Jongh. H.D.M. vindt het nog niet genoeg; van Voorst van Beest doelpunt eenige minuten later met een goed .schot (2—0). De Bloemendaal-voorhoede begint zich nu te roeren en daar de HD.M.- achterhoede lang niet het sterkste ge deelte van de H.D.M.-ploeg is (Ir. An kerman uitgezonderd), roert de Oranje voorhoede zich zóó geweldig, dat na tien minuten spelens de stand gelijk is door goed doorzetten van DrUver. die beide goals voor zyn rekening nam (22). De stryd gaat nu gelijk op, maar de uitvallen van H.D.M zyn gevaarlijker; uit één daarvan weet Van Voorst van Beest met een onhoudbaar schot te scoren (32). en Na rust speelt Bloemendaal met wind tegen; de thuisclub is nu stukken ster ker. maar de Bloemendaal-achterhoede houdt voorloopig goed stand. De oranje- voorhoede brengt er in deze periode echter bitter weinig van terecht Einde- jyk moet De Jong voor de vierde maal zwichten voor een goed schot van v. d. Rovaert (42). Dan komt het evenement van dezen •wedstrijd. Van Voorst van Beest neemt den bal van het midden van het veld af mee loopt door de heele verdediging Iheen en schiet met een cross shot bijna van de achterlijn af onhoudbaar voor De Jong in (52). Iedereen applaudisseerde voor dezen meer dan schitterenden goal. Bloemendaal komt nu opzetten, doch het meer dan slechte schieten doen de mooie kansen te loor gaan. Houtkooper krijgt de kans van de dag alleen voor den keeper staande, doch hy schiet den bal tegen den keeper en deze werkt het ding het veld in. Met Bloemendaal sterk in de meer derheid komt. het einde. Door deze overwinning wordt H. D. M. weer gevaarlijk voor Amsterdam en het Haagsch Lyceum. Noord-Holl. Hockeybond H. B. S. 2Concordia 3 (50) (gestaakt) ONDER PROTEST Conoordia III verschijnt pas om kwart vier. Als er 25 minuten gespeeld is, fluit de scheidsrechter inrukken wegens de duisternis. H.B-S. wint den toss en verkiest te* gen wind in te spelen, wat niet weg* neemt, dat zc dadelijk in de meerder* heid is. Na eenige minuten opent v. d. Borden de score (10). De H. B. S.»achterhoede heeft geen moeite met de sporadische Concordia* aanvallen. De H.B.S-»voorht>ede zit niet stil en voert den stand tot 50 op, door toedoen van Blaatrw (1). v. d. Borden (2) en Jetten (1 Dan fluit de scheidsrechter 't einde. H. B. S. teekent protest aan tegen het te laat verschijnen van Concordia. Bloemendaal 4M H. C. 3 (2-3) M-H.C. heeft deze ontmoeting ge* wonnen, maar het heeft gespannen; een gelijk spel had beter geweest, vooral daar de Musschen, toen ze 30* voorsprong hadden, de zaak weer zeer lauw opnamen. M.H.C. overrompelt Bloemendaal totaal en in een minimum van tijd heeft M.H-C. een voorsprong van 2—0, door toedoen van v. d. Berg. Eenigen tijd later' vergroot dezelfde speler den voorsprong met een goed schot (03). De strijd gaat nu gelijk op. Bloc* mendaal komt zelfs iets in de meer* derheid; even vóór rust gelukt het Kaufman, het eerste doelpunt voor Bloemendaal te scoren (13). Na rust worden de Musschen geheel op eigen helft teruggedrongen. Bloemendaal speelt nu goed samen en weet met een goed schot te doel* punten (23). Verwoed valt Bloemendaal aan om gelijk te maken, doch het gelukt haar niet meer. Het einde komt met een overwinning voor de Musschen. De wedstrijden uitgesteld. Geen der Haarlcmsche korfbalvel» den was Zondag na den hevigen regen bespeelbaar, zoodat de N. K. B.* en H. K.B.*wcdstrijdcn moesten worden uit» gesteld. Haarl. Korfbalbond. De derde klasse. Voor de wintercompetitie is alsnog ingeschreven Voorwaarts II, zoodat de derde klasse weer iets vergroot is- Op de bijeenkomst der Noord*Hol» landsche en Utrechtsche scheidsrech* ters onder voorzitterschap van den heer H. W. Vliegen zullen belangrijke scheidsrechters.-aangclegcnheden be* sproken worden. Deze vergadering wordt 27 November in .Parkzicht" aan dc Stadhouderskade te Amster dam gehouden. Ook Haarlemschc scheidsrechters worden verwacht.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11