feuilleton. Het Mysterie van Heath Hover DE „EUGENIA" OP DEN DIJK BIJ DEN HELDER GESLAGEN. Het meest gesorteerd Schooltasschen en Schooletui's Fa. ANTON DE R00IJ Heden'.rA niet morqe de Centrale; DUITSCHE VRACHTBOOT BIJ ZANDVOORT GESTRAND (Een verhaal van duistere krachten) uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD 33). O. van alles en nog wat. ant woordde hü. terwijl onwillekeurig zijn toon een beetje versomberde toen hü dacht aan een afschuwelijke zaak, die hij bezig was geweest te onderzoeken en waarvan de herinnering al heel slecht bü het tegenwoordige oogenblik paste. Zü wierp hem een snellen blik toe en ging niet door op het onderwerp. En hoe hebt u het gemaakt in dien tusschentüd? vroeg hü op zün beurt. Uitstekend. De streek is hiei een voudig volmaakt. Ik doe maar niets dan ervan gemeten! Maar terwü1- ze dit zei. kwam er weer twijfel aan haar eigen woorden boven en het ken niet anders, of dit weer spiegelde zich op haar levendig, expres sief gezicht. Dit ontging haar mftgezel niet en het sprak vanzelf, dat zelfs hij dat aan een andere oorzaak dan de werkelijke toeschreef. Was het raadsel- het tegenwoordige, wel te verstaan da;* boven Heath Hover hing een nieuwe phrase ingetreden? dacht hü- Mooi zoo, zei hü. U ziet er ook tweemaal zoo goed uit als toen ik u voor het eerst zag! U hebt heel wat meer kleur gekregen. Bedankt voor uw compliment! ant woordde ze lachend. Toen zweeg ze weer en dacht aan een paar zonder- lijke dingen die haar waren overkomen, sedert ze hem voor het laatste gezien had, dingen die haar vrees hadden aan gejaagd. totaal ontastbare dingen, nog vreemder en h ui verin gwekken der dan die van dien avond toen ze zoo doodelijk verschrikt naar haar oom was komen toerennen. Maar ze had zich nu be- heerscht en er niets van verteld. Haar ocm zou toch alleen maar om haar gelachen hebben, zooals hy' al eerder gedaan had en ratten en vleermuizen voor de verschünselen verantwoordelijk gesteld hebben. Maar nu kon ze de ver leiding niet weerstaan om tegen dezen man eens uit te praten. Er was iets aan hem. dat haar buitengewoon ver trouwen inboezemde, iets dat haar hem als een steun en toeverlaat deed beschou wen. De schemering was nu ln duiste: overgegaan Uit het sombere eikenbosch kwam de late roep van een fazant, die in de hooge takken een schuilplaats zocht. En de oppervlakte van de Plane- vüver. die nu in het zicht kwam. leek hen aan te staren, als een lang, schuin- gespleten oog. En alsof hü haar voor nemen om hem in vertrouwen te nemen, raadde, zei hü plotseling: U hebt iets op het hart! Ik wil me voor geen geld ter wereld aan u opdringen, maar ik ben overtuigd, dat u iets hebt. wat u hindert! Waarom, vraagt uwaarom denkt u dat? De half verschrikte blik. waarmee haar oogen de zijne ontmoet ten. versterkten hem in zijn vermoe den. Dat doet er in de eerste plaats niet toe! antwoordde hü. Ik zal niet op uw vertrouwen aandringen, maar als u er soms toe mocht komen het mü te schenken, dient u te weten dat er een massa menschen zün die de over tuiging hebben, dat ik. beter dan een ander in staat zou zün u te helpen. Ik zeg dat volstrekt niet om te bluffen. Onthoud goed, dat, als u te eeniger t-üd behoefte mocht hebben aan een vriend, u niet moet aarzelen, om u tot mü te wenden, van welken aard uw moeilijkheid ook mocht zün, wilt u me dat beloven? Zü wierp ln de duisternis een snellen blik op hem. Met hem naast zich scheen haar vrees overdreven, ja. belachelijk. HU zou haar uitlachen om haar ingebeelde meisjesangsten. Natuur- :ük! En tochwaarom zou ze het er niet op wagen? Kom wilt u me dat niet- beloven? Ja, dat wil ik wei. Maar.... Ze was op het punt. de belofte op dat moment te houden, en hem alles te vertellen, de benauwde angst, die van tüd tot tijd in dat oude huis over haar kwam. Van tüd tot tijd. niet voort durend, dat was het wonderlijkste en wat ook zoo onverklaarbaar was, niet alleen in het donker. Soms, midden overdag, als ze alleen was, kwam die kille, huiveringwekkende zekerheid over haar, dat er een geheimzinnig .Jets" om haar heen was, zelfs hoorde zü sluipende voetstappen en fluisterende stemmen. Maar wat? vroeg hü. Ze aarzelde nog even en meteen was het goede moment voorbü- Zij hoorde voetstappen op de steenen treden, en toen hoesten. Hallo oom Seward! riep het meisje toen een schaduwige gestalte zich uit de omringende duisternis losmaakte. Hallo, kind, antwoordde Mervyn. ik kwam Je een eindje te gemoet Maarwien hebben we hier? Jongens als dat Varne niet is! We hebben Je in een tüd niet gezien. Varne! Kom Je mee eten, wat de pot schaft? Dolgraag! Ik ben büna tegen Juf frouw Seward opgereden, toen ik van die beroerde steenige helling afge-- freewheeld kwam. Ik kwam u opzoeken maar ik moet den laatsten trein naar Londen nog pakken. Ik zit midden in be] an er Uk werk. In welke zaak zou Helston Varne nu weer zitten, dacht hü In elk geval hoopte hij. da*. c:o bevredigender resul taten voor den jongen man zou op leveren. dan de vorige! Ja, zaken gaan voor! antwoordde hü, alleen kan Ik je niet met hc wagentje laten brengen, want er is nie mand om je te rüden. Enfin het ls lichte maan. Maar als Je nu eens een lekken band kreeg? Kan niet. Ik heb een speciaal soort banden. Bandenpech kan ik niet rls- keeren. Prachtig, prachtig Wel, we zün er. Ik heb een aanvalletje van heupjicht gehad en nog een leelijke hoest erbij: daarom ben ik vandaag in huis geble ven. En dan komt u op het koudste oogenblik van den dag naar buiten loopen, zei Melian verwü tend. Alle verleiding ten spijt hield de gast zich aan zün woord en er was heel wat wilskracht voor noodig om zich los te rukken uit die gezellige kamer met de helderschünende lamp en het lustige houtvuur ln de ruime schouw. En nog meer energie om zich los te maken van het bekoorlijke vizloen van dat allerliefste blonde meisje. Maar als Helston Varne iets bezat, dan was het wel energie en geestkracht Maar toch. toen hü ln den helderen maannach* terug fietste naar Glance- hurst dacht hü meer aan die liefelijke gedaante dan aan de be'.angrüke tragi sche zaak. die h!J nu verder moest uit pluizen En hij kwam met zichzelf over een. dat hij heel spoedig een nieuw bezoek aan Heath Hover zou bren gen. Waaruit blijkt dat Helston Varne, die schrandere, feillooze ontrafelaar van geheimenissen vergat rekening te houden met het grootste aller mysteriën, de toekomst. HOOFDSTUK XVII. Nieuwe raadselen. De bewoner van Heath Hover had juist het gordün van zün slaapkamer raam opengetrokken en keek uit naar wolkenloozen lentehemel en een och tend van stralende schoonheid, want het Jaar was gevorderd ln zün loop en het teere jonge groen verhoogde het oog overal waar men maar keek. Door het open raam dreven de zoete voor- Jaarsgeuren binnen, tegelijk met het gezoem van talrüke Insecten, de roep van de waterhoentjes op den vüver, het lied van ontelbare vinken en het ge luld van den koekoek. Het was een morgen om zich te verheugen dat men leclde. Toen trof de blijde klank van meisjesstemmen zün oor. de hooge. hel dere tonen van Melian's stem boven de diepere van haar vriendin. Violet Cllnocz die den vorigen avond voor 'n bezoek van een paai dagen was aangekomen. Steeds nader kwamen de stemmen, de metsJes- zelf werden nu ook zichtbaar en be gonnen op haar gemak het pad van den dam af te dalen. (Wordt v volgdJi aangemerkt, de kapitein, eenmaal van boord, heeft er geen zeggenschap meer over. De ..Heinrich Podeus" schünt na dan ook ais verloren beschouwd t« worden. Tijdens het reddingswerk was de sub stituut-officier van justitie uit HAarlem mr. A, R. Andrlnga ter plaatse. Ook de strandvonder, de heer van der Werft was met der burgemeester en d« poiitio* autoriteiten meegekomen. Heeft dc kapitein schuld? In der kapperswinkel van den heer Van Orden heeft onze correspondent Zondagmorgen nog met eenige schip ore ukelingen. die het avontuur al weer te boven waren, gesproken. Een man, die reeds 42 jaren gevaren heeft was over den kapitein niet erg te spreken. HJj meenoe. dat de kapitein schuld aan de ramp heeft omdat hü niet genoeg kolen had ingenomen De bemanning moet om stoom te kunnen krügen al hout, dat aan boord er maar eenlgs- zins voor in aanmerking kwam, ver stookt hebben. Zelfs moet de vloer van een ruim zün opgestookt. Dijkdoorbraak dreigt op Terschelling. NOODWEER IN LIMBURG. BU schipper Paap. In een van de vriendelü'ke wit-gepleis. terde hlusjes van het oude visschersdorp woont Willem Paap. de schipper van de adding boot, en in wU megen zeggen hei geheele land. bü vele families bekend als de zorgzame badman van het Kur- haus. "s Morgens kwart voor vüf. vertelde Willem Paap, was ik al in de weer, om. dat er seinen gekomen waxen van een schip, uitrukken was toen niet noodig. 's Middags drie uur riepen ze ons om dat deze boot gestrand was Onmiddel '■Uk hadden wü de paarden, die verschil lende inwoners altüd gereed houden voor den wagen. Om vier uur waren wü al bü 't schip. Met z'n dertienen gingen wü we in, tweemaal vüi aan de riemen, een voorman en twee achterop. Twee maal zün wü heen en weer geweest. Er braken een paar riemen. De eerste maa baalden wü 23 menschen van boord. De laatste, de kok. viel tusschen de redding, boot en den romp van het schip. D. man kon niet zwemmen en wü hadder. moeite genoeg om met onze handen de op de golven dansende boot af te hou den, om te voorkomen dat hij dooöge kneld werd. We kregen hem toch nog goed aan boord. Op de tweede reis wilden wij de ach tergeblevenen van boord halen, maar de kapitein gaf ons te kennen, dat hy oiüven wilde met den eersten officier De reis was kort, maar moeilük genoeg, daar de scheepsromp niet veel luwte oood. Gelukkig was het geen nacht. Willem Paap heeft in de 30 jaar dal ,iü aan de reddingboot is wel erger schipbreuken gekend Zoo in 1904 die van de „Alba", en in 1919, de voorlaat ste schipbreuk bü Zandvoort, toen de .Hermanus" strandde, waarbü twee uian gewond werden. Aan Willem Paap hebben heel wat menschen hun leven te danken, ook door rijn functie als badman. U gaat nu ze, .-ter gauw naar bed? Nee, dat kan niet, er zitten immers nog twee menschen op, als de wino draait kan hun positie gevaarlijk wor den. Zy kunnen seinen geven. Dan mag de schipper van de reddingboot niet naar red gaan. Beekhuis, de voerman van de reddings brigade, kwam hinnen. Of hü nog even de sleutels mocht van de reddings- schuur? Er zat een hond in opgesloten! De beslommeringen van den schipper zün vele, maar hü blijft er opgewekt onder. Hulde aan hem en zün manschappen Wat de Brigade deed. De heer P. v. d. Mye, commandant der Zandvoortsche Reddingsbrigade, ver- elde ons wat de brigade heeft kunnen doen. Hij zei het er niet bü. maar wü :onstateerden, dat het schitterend werk was. Zü belast zich met de „Nazorg" voor schipbreukelingen en vult alzoo he: werk der reddlngsmaatschappü aan. Ge lijk met den wagen der reddingboot was haar reddingwagen er op uit getrokken, de voerman C. Beekhuis, die zün paard altijd beschikbaar houdt had langs het strand gejaagd, dat bü de paarden het schuim er af vloog. Wanne kruiken, flesschen cognac, dekens, verbandmidde len en matrassen bracht hü mee. In de duinen werd de tent der brigade opge- zot. Onmiddellyk na de redding genoot daar de kok de eerste verzorging om in den wagen naar Zandvoort gebracht tc worden. De mannen kregen er een cognacgroc en dr Willemsz, de voorzitter der briga de, onderwierp ze aan een onderzoek Looperud langs den ouden militairen weg door 't duin zün ze op het dorp aangegaan In Zomerlust werden hun schoone kousen en pantoffels verstrekt. De Noordwyksche redders zün. omdat hun hulp gelukkig niet noodig bleek, te ruggekeerd. Enkelen gingen mes naar Zandvoort. De burgemeester als hoofd van de plaatselyke commissie der Noord en Zu'.d-Hollandsche Reddingmaat- Reeds Zaterdag kon men aan de hand van de korte telegrammen vaststellen, dat de storm in het einde dier week op zee meer kwaad gesticht heeft dan in den nacht van 16 op 17 November. Zoo kon men lezen, dat het Griek- sche stoomschip ..Eugenia", dat Vrüdag nacht langs de kust dreef en op de Zui- der-Haaks strandde, door de geweldige golven over de beruchte gronden voor het Marsdiep werd heengeslagen en te gen den dük te Den Helder vastliep. Voor zoover men weet. is dit de twee de keer. dat een zeeschip over de gron den kwam. Aan het Hbld. seinde men nog uit den Helder: Vrydagavond te ongeveer half 11 werd een noodsein opgevangen van het Griek - sche stoomschip ..Eugenia". Door den zwaren storm was het schip geheel om de Noord voortgezweept. toen het S.O.S. sein uitgezonden werd, lag het ongeveer zes mül uit den wal. ter hoogte van het licht van KUkduln. In minder dan geen tüd werd het door den Westerstorm en den buitengewoon zwaren vloed in de Gronden gezet. Tus schen 11 uur en half 12 stootte het schip viermaal, daarna bleef het met het ach terschip vastzitten. Geweldige golven namen het echter kort daarna weer op en maakten het schip vlot. Onmiddel lyk werden de ankers uitgegooid; een oogenblik werd daarmede het gevaar be- zworen, maar het volgende moment be gaven beide kettingen het. Voortgezweept door de geweldige golf slagen en den buitengewoon sterken vloed liep het schip recht op den zee dijk aan, het Marsdiep over en stootte met donderend geraas op den dük, juist achter het postkantoor. Het schip was iuist op een der hoofden terecht geko men en werd daaroverheen verder den dük opgeschoven. Eenige leden der be manning verlieten het schip met behulp van een lün, later werd een stormlad der uitgebracht, waarlangs andere leden van de bemanning het schip verlieten en op den dük stapten. Gevaar was er toen voor de opvarenden niet meer. De dük is ter plaatse van de stran ding aanmerkelük beschadigd. Het ach terschip van de .Eugenia" is vrij geble ven. Hoog zit het voorschip op den dük. Masten en schoorsteenen steken ver bo boven de huizen uit. zoodat men van de stad uit het schip reeds kan zien zitten. Door den sterken vloed en den golf slag werd Zaterdagmiddag het achter schip omgezet, zoodat de „Eugenia" thans vrüwel over de geheele lengte op de steenglooiing van den dyk geboeid zit. Voor zoover was na te gaan, maakte het schip geen water. De geheele be manning is Zaterdag weder aan boord teruggekeerd. Er zou getracht worden Zaterdagnacht het schip vlot te sleepen. Zeedijk op Tcrsolielling zwaar beschadigd. BU den storm in den nacht van 16 op 17 November zün in den zeedük van Terschellirg naar schatting twintig ga ten geslagen, waaronder twee heel groo- te. Deze gaten zün in den loop der week echter voorloopig gestopt De storm van Vrijdagnacht heeft ue- ze beide gaten echter weer grooter ge maakt zoodat er kans bestond voor doorbraak. Zaterdagochtend werd de geheele bevolking van Mïdsland opge roepen om hulp te verleenen. Enkele gaten hadden een lengte van 30 a 40 Meter, terwijl de kruin van den dük was afgeknabbeld. Den geheelen dag is men bezig geweest de gaten te stoppen. Thans ls. volgens het Hbld.. het gevaar voor den polder, welke ongeveer 40 H.A. groot ls, bezwo ren. De wind was Zaterdagavond noord. Loopt hü echter weer naar het zuiden en neemt hü weer in kracht toe, dan wordt de toestand kritiek en is er alle kans dat de dük doorbreekt De Insulinde defect. Het Zweedsche stoomschip Hagfors, met hout van Weenermeer naar Am sterdam is Donderdag op het Borkum- mer rif geslagen en door de bemanning verlaten. Vrüdag is een deel der beman ning van een Duitsche loodsboot op de Hagfors gegaan om te trachten het schip te behouden. Door den storm van Vrü- dagavond werd de toestand aan boord zoo hachelük. dat de menschen van de loodsboot niet langer op de Hagfors von den blUven, De Borkunjmer reddings boot Hlndenbiirg kreeg bü het uitvaren aan de schroef defect, daarop is de Ne- derlandsche reddingsboot Insulinde ge- requlreerd, die de menschen van boord heeft gehaald en Zaterdagochtend te Delfzül heeft binnengebracht. Nader wordt gemeld dat de reddings boot met defecten motor door de L E 61 werd binnen gesleept. Vrüdagavond is de stoomboot Harmo nie. kapitein Bakker van Echten, ge zonken Drie koeien zün verdronken en veel stukgoed ging verloren. De vier op varenden hebben ln de stuurkast een bangen nacht doorgebracht; ze zün Za- INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent* per regel. in Is 15 Anegang 14 Telefoon 11963 U kunt heden nog doen wat morgen een vraag Is Uwe gezondheid van heden waarborgt Uw gezin nieca. een levensverzekering bi) De Centrale alles. De Centrale ts een der meest soliede Maat» schappijen en heelt billijke premicn en voorwaarden. RUNSTRAAT. DEN HAAG HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 26 NOV. 1928 TWEEDE BLAD Schipper Paap en zijn mannen redden 23 opvarenden. NOG TWEE MAN AAN BOORD. MOOI WERK OOK VAN DE Z. R. B. IS DE „HEINRICH PODEUS" VLOT TE BRENGEN? (Van onzen eigen redacteur) een loodsboot. Er kwam geen loods en de kolen voorraad was krap. Bovendien kreeg de machine Uchte averü. het schip begon af te drüven. Den ganschen nacht bleven wü voor de kust manoer. vreeren tot kolen gebrek de schuit geheel weerloos maakte Het roer functionneer- de goed maar wü verspeelden de an kers 's Morgens werd sleepbootassisten tie gevraagd. Maar de „Ganges", om 'J uur uitgevaren, had 16 voet diepganr en wü 13. Hü kon ons niet bereiken De wind dreef ons steeds verder naar het strand, schoof ons er langzaam op Op onze noodsignalen kwam te vie: .or schipper Paap met de reddingboot leemanseer gebood den kapitein te blü- ven, de manschap was gauw van boorc en is blü veilig aan wal te zyn Letsel .ad niemand bekomen. De „Heinrich Podeus" heeft vroege- ls de „Witte Zee" behoord aan de ree. ierü Willem van Driel te Dcrrdt. Ir. April werd het schip overgenomen. He ;s nu in de wilde vaart Onder Duitsclx vlag heeft het weinig geluk en veel averü gehad. En deze eerste machinist leed Zaterdag voor de derde maal in :yn leven schipbreuk! De equipage hoe wel vermoeid, behield haar kalmte Ei .varen 25 man aan boord. sehappü was bij de redding tegenwoor dig. De Zandvoortsche reddingsbrigade Ir opgericht ln 1922 na de stranding van een logger. Algemeen opzien baarde he; toen, dat de schipbreukelingen dager later nog in het duin liepen te zwerven De behoefte aan .Nazorg" werd ge voeld Met deze schipbreuk heeft de bri gade haar practisch nut ook in dit op zicht kunnen bewyzen. De heer v d. Mye verwachtte dat het schip spoedig vlot gesleept kan worden, ook een van Noordwijk geko men vertegenwoordiger van L. Smit er. Co/s Sleepdienst zag het optimlstiscl" n Schipper Paap geloofde het nog niet In elk geval zal het bedaren van der. storm afgewacht moeten worden. Men kan van een gelukkige stran ;ng spreken En ln Zandvoort liep be: ,c-sprek ook nergens anders over. Het schip verloren" Zondagmorgen hebben de kapitein en de stuurman het schip loojsend verlaten daar het zoo goed als droog lag. Het schip wordt daardoor als „strandgoed' Onzekerheid. Het eerste bericht Zaterdagmiddag luidde: .Jlet Duitsche stoomschip „Heinrich Podeus", bestemd voor Am-, sterdam om te bunkeren, kon door den hevigen stoim de haven van IJmiulden niet binnen komen, en is hedenmorgen in Z-uidelüke richting geplaatst. Het bevindt zich in gevaarlyke positie tus- sohen Zandvoort en Noordwük. Het schip heeft draadloos om sleepbooten verzocht. In IJmulden konden wij geen beves tiging van dit bericht krijgen. L Smit en Co's Internationale Sleepdienst te Rotterdam wist mee te deelen dat het schip voor den Hoek van Holland gele; gen had. De sleepboot „Ganges" was er naar toegeweest, maar onverrichteraake terug gekomen, omdat zü het niet be reiken kon. Weerloos wegens machine» defect was het afgedreven tot twee Myl bezuiden NooTdwük. Wü telefoneerden Noordwyk en ontvingen het bericht, dat de Duitsche vrachtboot 6 palen bsnoor» den Noordwijk gestrand was. De red dingboot was ter assistentie uitgevaren. Tegelükertüd kwam van Zandvoort een telefoontje: ,J)e Duitsche boot is hier gestrand, zes palen om de Zuid. De red dingboot is er heen". Dat was een defi» nitieve plaatsbepaling, al klopte zy niet mot die uit Noordwijk. De afstand tus schen beide plaatsen is 16 K.M., er zat dus 4 K.M. verschil in de opgave. Dit bleek ten voordeele van de Zandvoort sche redders uit te vallen, want het schip lag vóór de helft vam den afstand naar Noordwük. Naar Zandvoort dus. Half vier in Zandvoort kwam er voor cms een goed Het schip Zondag op het strand gekiekt. uur loopen bfj, want het strand bleek onberijdbaar. De stormwind wierp op den boulevard de menschen haast var. de been, fün zand joeg hü ze in het ge» zicht. Toch liepen mannen en vrouwen kinderen zelfs den Zuidkant op en tien tallen auto's stonden aan het einde van den boulevard. Wit van schuim lag daar de kokende zee onder een loodgrijzen hemel, die al donkerder werd. Nu op drie zee te moeten zün in branding, zoo ver het oog reikte! Op het strand blies de wir^d minder hevig, minder koud leek daar de neerstriemende regen. Lillend schuim slierte hier om je be enen. De zee had tot aan de zeereep gestaan, nu begon het water te vallen Door mul zand langs hellende duin ruggen, ten deele door schuimend water had de red dingboot moeten gaan. De bemanning gered. „Mogen we meerijden, Arie?" Nu hobbelden wü in zoo'n Zand» voortsch karretje, met twee breeds wie len, waarmee ze dwars door het golven de duin trekken en vrachten schelpen langs het strand trekken, 't Kon niet vlug gaan. Het vallende water liet hon» derden planken liggen op het strand. Zandvoortsche jongens waxen er met de „bot" op den rug aan het putten. Door de af en toe scheurende wolken brak de wassende maan, en wierp een blau we glans op het wit en grüsgroene wa ter. Het leek een idyllische maannacht als de wind even rustte tusschen twee vlagen. In de verte lichtte Noordwijk. Het was half vijf, de bemanning gered, hoorden we. Helle lichten van motorrijders kwa men ons tegemoet en donkere schim men van menschen, die weer naar huis gingen. Een onafgebroken donkere rü werd het langs den rand van de witte zee. Daar doemden schaduwen van paarden op, twee, vier, een lantaarn-, schynsel, glüdmd over het natte zand Een reddingswagen. Dan nog meer men schen, paarden, vier maal twee achter elkaar, de reddingsboot, hoog op een wa gen. Het was voorbü, het strand werd nu eenzaam, het silhouet van de boot zichtbaar, twee masten, een püp. BU de brug brandde licht. De kapitein en de eerste stuurman waren er nog op, ver telde men ons. Hoog op het strand was de romp geschoven, de steven gericht naar de duinen. Als de wind gaat lig» gen valt hü beelemaal droog, werd ons verzekerd. Eenzaam ging het den nacht van storm in, in de donkere verte wees een Lichte plek waar Zandvoort lag, veel verder nog wenkte bet licht van IJmui- dea. Wat de machinist zeidc In hotel „Zomerlust" in de Koster» straat waren de geredden onderge bracht. Wy spraken er den eersten ma chinist. De Heinrich Podeus" vertelde hü. meet 4300 ton en is afkomstig uit Restock aan de Oostzee. WU waren op den terugweg van Londen naar Ham burg, zonder lading. Vrüdagmorgen wil de kapitein Maahs naar Rotterdam om te bunkeren. Om 3 uur 's middags bleef hü voor den Hoek liggen en vroeg oir De geredden.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 5