HAARLEM'S DAGBLAD Twaalf ct, Cond orzeep J-iX De Scheepsramp aan het Bloemendaalsche Strand MET HET WRAK DER „SALENTO" IN ZICHT. HOE DE STORM IN ONS LAND HUIS HIELD DINSDAG 27 NOV. 1928 VIERDE BLAD Duizenden moeten werkeloos toezien. DE REDDINGBOOTEN ONVERRICHTERZAKE VERTROKKEN. (Van onze redacteuren). (Zie ook eerste pagina hoofdblad) Maandag na het omslaan der red dingboot Nu staan wij in het gebouwtje der Bloemendaalsche politie. De regen klet tert tegen de ruiten, de wind beukt er op, maar hier is het beschut en warm. Stil m een hoek ligt de doode op eer baar, toegedekt met een deken. Er wordt over hem gesproken en haast bang word je, dat hij het hooren zal „Het is een getrouwde man", zeggen ze. Hij moet tusschen de banken geklemd hebben gezeten. Een wond wees op een elag van het hout tegen zijn hoofd. De mannen van de IJmuidensohe Roo tle Krpis Transportcolonne wrijven him voeten, die door en door koud zijn. Zij hebben in het water gestaan bij het aan land trekken van de omgeslagen reddingboot, nu komen ze wat op vei-; haal, Droge sokken krijgen ze en op een petroleumstelletje wordt koffie gezet. Maar daar buiten.Juist door het beregende raam zien wij het wrak, hoo; ge zeeën slaan over, aan een der masten bengelt iets in den kouden wind. Wat het is kan het bloote oog niet zien. Er moet kort te voren een man met een vlag op de brug waargenomen zijn. An deren weer hebben met een kijker vijf menschen aan boord gezien, de com mandobrug en de kaartenkamer lijken nog met geheel verlaten. Niemand west hoeveel man er op het schip waren. Men is vol lof over de ge redden van de „Heinrich Fodeus", die aan het strand waren en tot den hals in het water gingen om de omgeslagen boot te halen. De Italiaansche consul de heer P. Loeb van Zuylenburg, is gekomen uit Amsterdam. Hij deelt mede, dat het schap 2269 ton meet en afkomstig is uit Brimdlisi. Hij wil iets doen voor de man; nen, die in het buitenland op zijn hulp moeten vertrouwen. Maar er kan niets gedaan worden, het reddingswerk staat stiL Het is nu 1 uur. Onophoudelijk wordt er getelefo; neerd. Nu blijkt eerst ten duidelijkste van hoe groote waarde hier de telefoon verbinding is. Als deze ramp eens verle den jaar gebeurd was, toen de telefoon er nog niet was? De heer v. d. Pol, magazijnmeester bij het Hoofdbestuur der Noord- en Zuid= Hollandsche Reddingmaatschappij belt naar Amsterdam. Moet de IJmuider reddingboot hier blijven? Mag zij langer haar station verlaten dan strikt noodag is? Naax zijn meening niet. Hij telefoneert ook naar IJmuiden om nieuwe materialen, om een nieuwe be= manning als het kan, voor het geval dat de boot toch weer "zee kiest. Aan de semaphore te IJmuiden wordt, gevraagd om iemand, die Morse-teekens kan geven met een vlag. Er zal een tele grafist komen. Dan gaan een aanvraag naar Soesber= beng, om een vliegmachine. Die kan over het schip vliegen, een lijn uitgooien en daarmee verbinding met den vasten wal itot stand brengen. DE OMGEKOMEN REDDER K. VISSER. De stoutmoedige -coring der IJmuiden sche reddingboot om de opvarenden van het naoij Bloemendaal gestrande Ita liaansche stoomschip te redden, heeft helaas aan één^der redde.s net leven gekost Hierbij een foto van den zee held. Visser stond te IJmuiden bekend als een man. die voor niets terug deinsde. Reeds van zijn Jeugd af heeft hfj gevaren, eerst op de binnenvaart, later op zee. Ook als vletterman bij de „Koperen Ploeg" heeft hij menig maal bewezen een man uit één stuk te zün. Hij was 55-jaar oud. De heer v. d. Pol ziet er geen heil in» Hoe moet men een lijn strak spannen over een afstand van 700 metèr? Zelfs al werd zij aan ae mast bevestigd, dan nog gaat het niet. De menschen op die manier te gaan halen zou be teekenen Wij gaan jullie dood maken. Want tientallen meters zouden ze door het waiter gesleurd worden, gesteld, dat nog een lid der bemanning de kracht had om zich vast te klemmen. Dat zou een wisse verstikkingsdood beteekenen. Hoe langer hoe somberder wordt de toestand hier ingezien. Een telefoonbe richt meldt: „Krachtige storm ver» wacht uit het Noordwesten". Ze huive ren, allen, die hier bijeen zijn. De wind waait staag, het zijn geen vlagen meer. Groote stukken blauw ver toont de hemel nu, tusschen witte en met donkere koppen beladen wolken. De zon schijnt over de witte zee, met de verraderlijke branding, die boven drie banken staat. Die breede zoom van schuimende brekende golven belet de redders, hoe dapper ook, het wagen van elke poging. Bij IJmindien zijn drie bin; nenvarende loggers zichtbaar. Van de „Heinrich Podeus", die om de Zuid ligt is niets te zien. Zielig steken die masten, die pijp daar recht voor ons omhoog bo ven de ziedende zee. Daar is een vliegmachine, een militaü re tweedekker, hoog in de lucht. Breede cirkels trekt zij boven het wrak. Durf heeft die vlieger. Maar baat het wat? Hij komt niet laag en teleurgesteld na gestaard verdwijnt de machine als een stip in de gryzé wolken. Zoo er neg le venden op het schip zijn, wat moet dit hun een emotie gegeven hebben. Voor ons was het komen een grootsch ge; zicht, een bewijs van heerlijken moed en zelfopoffering, zooals ook Piet Visser het had gegeven, diie daar sliep op de baar. De telefoon in de post is de eenige, daar mogen wij geen beslag op leggen. De kopij voor de krant moet weg, een auto brengt ze met sneltreinvaart. Een half uur latei- bij de terugkomst treft ons de belangstelling. Honderden auto's staan op het Zeewegplateau, ver sperren elk verkeer op den boulevard. Als op een zomerschen dag in het hoogs ste seizoen moet de politie regelend op treden, honderden en nog eens honder den menschen groepen samen bij de po-, litiepost, op 't strand, cm de reddingboot Taxi's rijden af en aan, bussen en vrachtauto's komen van heinde en verre. Vele poogden tegen den wind in te fiet sen. De substituutsofficieren van justitie, mr, A. R. Andringa en mr. M. W. Paar- dekooper Overman zijn uit Haarlem komen, burgemeester Van Alphen uit Zandvoort, burgemeester Bas Backer uit Bloemendaal, bedden met de commissa; rissen van politie. De vertegenwoordiger van L. Smit Co.'s Internationalen Sleepdienst te Rotterdam ziet den toestand somber in. Wij vragen hem of er nog kans is dat de ruimen gesloten bleven en zich daarin de bemanning bevindt. Er is geen kans op. Van een hunner sleepbooten, vertelt hij, die gestrand was, jaren geleden, was dë bemanning in het want geklommen. Na eenige uren waren er drie krankzin; nig gewonden. Anderen lieten zich val len, him verkleumde handen konden de stagen niet meer vasthouden. En al mocht de een den ander wat warmte bieden door zijn hoofd tusschen zijn beenen te klemmen, bij langen duur is het lot van deze rampzaligen bezegeld. En de Italianen zaten er al van des nachts twee uur! Een reddingboot zou te pletter slaan tegen het wrak bij die zee Iemand met een verrekijker meent nog menschen aan den mast te zien bengelen. Het kan een ra geweest zijn, of een takel, heen en weer geslingerd in den wind. Een ander had er twee uit den mast zien vallen De bekende heer A. J. Meyerink uit Haarlem, de man van de reddingsbriga, des was op het strand. Maar dit keer kon hij niet heipen. Niemand kon hel. pen, en dat juist was de tergende ge dachte. Dat deed pijn. De heer P. v. d. Mije, commandant der Zandvoortsche reddingsbrigade, de commissie uit de reddingmaatschappij, de vleüterlieden confereerden. De vloed was te 2 uur op zijn hoogst geweest. Het tij begon terug te loopen. maar de felle wind hield het tegen en joeg golven schuim tot den voet der dui; nen. Half vier. De paarden van de Zand voortsche reddingboot worden ingespan, nen, zü gaat niet meer uit. Ook de IJmuidensche vertrekt nu, een vurig tractortje doet het werk van acht paar den. Makkelijk trekt het den zwaren wa; gen met de „Jonkheer Salomon Dedel" door het rulle zand, hoewel soms steige rend, met de rup$;Wielen zoekend naar houvast. Een stortregen slaat neer, de meru schen vluchten. De algemeer.e ontmoe diging kan even wijken als twee vlieg machines nog eens rondom vliegen wan neer ze verdwijnen drukt de teleurstel ling te zwaarder. Het wordt nu donker, 's nachts zal met dit weer zeker geen poging gewaagd worden. Morgenochtend? Wie zal er dan nog leven op dat hulpelooze wrak, nu bijna geheel verzonken voor de oogen van duizenden. De auto's vertrekken. Waar wachten de blijvenden nog op? Even voor het volslagen donker is komt de Marine.officier uit IJmuiden met een Jantje, Hij zal probeeren seinen te geven. In welke taal? Mannen bieden zich aan om den consul van Zandvoort te ha.- len. Als hij aangekomen is wordt in het Italiaansch een kort telegram opgesteld Maar het donker valt over het schim van het schip. Seinen zal niet meer ba ten.... Het is voorbij Als wij in Haarlem terug zijn schijnt de volle maan. Een zaohte blauwe glans valt over de natte straten. De kruinen an de boomen worden nauw bewogen In de winkelstraten en de cafés heerscht drukte, 't is immers bijna het avondje van Sinterklaas. De stilte is ingetreden, vrij plotseling. Kan dit nog hoop geven, of is het te laat, niet alleen voer den held Piet Visser? Een l\jk aangespoeld. Maandagmorgen is ten Zuiden van Zandvoort het lijk van een man aange spoeld. He lichaam was geheel ontkleed, aan een been zat slechts een sok. Een zijde was opengereten. Men vermoedt dat het niet afkomstig is van de schip breuk der „Salemto", maar van een an dere, wellicht die bij Hoek van Holland SCHIPBREUKELINGEN TE IJMUIDEN AANGEBRACHT. 13 MAN VAN EEN NOORSCH VAARTUIG. Zooals reeds door ons werd gemeld, was de stoomtrawler Johanna IJM. 12 op weg naar IJmuiden met de opvaren den van een Noorsch vaartuig. Maandagavond kwam de trawler met 13 schipbreukelingen te IJmuiden bin nen, die allen zijn ondergebracht in het Koning Willemshuis te IJmuiden. Wij hadden spoedig na de aankomst in het Koning Willemshuis een onder houd met den kapitéin Olsen, die ons het volgende mededeelde: De motorschoener „Tarta", groot 677 bruto tons van de reeder ij Arth. H. Mathiesen te Oslo, was met een lading hout op weg van Sundsvall naar Ant werpen. JJ. Vrijdag werd het vaartuig door een orkaan overvallen, die steeds bleef aanhouden. Door de zware zeeën, die over het kleine scheepje heensloe gen, begon het vaartuig te zinken, zoo dat de bemanning in nood verkeerde. Alleen de lading hield hun schip drij vende. Zondagmiddag 2 uur trof de Johanna 15 mijl N.O. van Terschellinger Bank de Tarta in zinkenden toestand aan. Direct stelde schipper D. Glas po gingen in het werk, om de opvarenden te redden. Dank zij het handige ma noeuvreeren van den schipper kon men eenige malen tot vlak achter den schoe ner komen. Den eersten keer maakte de bemanning van de gelegenheid gebruik om zooveel mogelijk van him bezittingen over te gooien en de tweede maal kon den alle opvarenden met eigen scheeps- boot den trawler bereiken. Schipper Glas heeft allereerst het vuurschip ge praaid en van de redding in kennis gesteld, daarbij vermeldende dat het wrak gevaarlijk lag voor de scheep vaart. De trawler is den geheelen nacht bij de „Tarta" gebleven om alsnog te trachten den schoener op sleeptouw te nemen, wat echter door de ruwe zee niet gelukte. Maandagmorgen zette men koers naar IJmuiden. Kapitein Olsen was vol lof over de redding, die door de bemanning van den trawler met levensgevaar werd verricht. De schipbreukelingen werden kort na hun aankomst verwelkomd door burge meester Rykens, die hen gelukwenschte met hun redding en hun tevens zijn hulp aanbood, indien deze eventueel noodig mocht zijn. Een schipper verdronken. Men verheugde er zich te IJmuiden reeds over dat de Novemberstormen althans geen menschenïevens gekost hebben. Helaas heeft ook ditmaal de IJmuidensche trawlervloot een offer aan de woeste elementen moeten brengen. De stoomtrawler Irene IJM. 89. kwam namelijk Maandagavond binnen met de noodlottige tijding, dat de schipper K. Dekker nabij de Deensche kust door een stortzee overboord was geslagen en verdronken. Schipper Dekker deed zijn eerste reis met de Irene, waarvan hij tevens de reeder was. De verwoesting aan het strand bü IJmuiden. In ons blad van Maandag maakten wij reeds in het kort melding van de groote verwoestingen, die door den hoogen vloed aan het strand zijn aan gericht. Behalve de badkoetsjes is aan het binnenstrand een consumptieten: staande nabij de Zuid pier. vernield. De tent is geheel uit elkaar geslagen. De planken, de tafeltjes en de toe'.en liggen thans her- en derwaarts tegen den duinvoet verspreid. Op het buitenstrand is de toestand zoo mogelijk nog erger. Behalve de tent van den heer Beukman. die intact ls gebleven, zijn alle andere tenten verdwenen. Brokstukken van deze tenten zijn tot ver in de duinen ge waaid. Hier en daar liggen planken en schotten geheel boven op de duinen. Een groote schadepost voor de pachters. De duinreep heeft mede veel van den springvloed te lijden gehad. Tusschen IJmuiden en Bloemendaal is de duin voet over de geheele lengte afgekalfd op sommige plaatsen tot ae halve hoogte van de kruin. Op deze plaatsen ryzen de duinen bijna loodrecht om hoog. Een oppervlakte van duizenden vierkante meters der helmbeplanting is verwoest. De r.abij het pantserfort te IJmuiden gestrande stoomtrawler Gerlena is thans voor de tweede maal verder omhoog ge slagen. De trawler zit nu bijna tegen den duinrand op een paar honderd meter van de laagwaterlijn verwijderd De strandbezoekers zullen dus a.s. zomer als demonstratie van de geweldige kracht der zeeën en de ongekende hoogte van den vloed van de beruchte maar.d November 1928, van de plaats, waar zij zich verlustigden in het koele zeewater het vaartuig van uit de verte zier liggen. Eeu schepen-kerkhof. Het strand bezuiden Wijk aan Zee ligt thans als het ware bezaaid met wrakken en gestrande schepen. Bij Wijk aan Zee beginnende treft men allereerst aan het wrak van den jaren geleden ge- stranden stoomtrawler Heemskerk. Zuid waarts gaande vindt men de wrakstuk ken van de Shonga, dicht daarbij de Geziena. Dan komt bü Bloemendaal de Italiaansche ertsboot en vervolgens de Heinrich Podeus. Een waar kerkhof van schepen dus. Groote overstroomingen op de Zuid-Hollandsche eilanden. GEVAAR VOOR DE ZUIDERZEEDIJKEN. SPOORDIJK BIJ GEERTRUIDENBERG WEGGESLAGEN. Het belangrijkste nieuws over den1 westerstorm die de zee tegen onze kust opstuwde en allerwege schade aan richtte, konden wij gisteren nog mede- deelen. In jaren zijn de schipbreuken niet zoo talrijk geweest als thans. Over de by Zandvoort gestrande „Heinrich Podeus" en over de vóór den Bloemen- daalschen Zeeweg vastge'.oopen Salento schreven wU gisteren reeds uitvoerig, terwijl over de schipbreuk van deze laatste boot elders in dit nummer een relaas te vinden is. Schepen in nood. De N. R. C. meldt nog het volgende: Het lichtschip Haaks heeft in den voornacht van Zondag op Maandag 125 vaam ketting verspeeld. Men kon het lichtschip evenwel houden met het twee de anker met 150 vaam. Alles is wel aan boord. Het Amerikaansche stoomschip Wa- ban, van Bremen naar Galveston is Zondagnacht bij Ameland gestrand. Het schip is later op eigen kracht vlot ge komen en weggestoomd. De Nederlandsche loodsboot no. 9 is met ingedrukte brug en dekschade door zware zeeën uit zee teruggekeerd. ZU moet gerepareerd worden. Het Deensche stoomschip Dania ver keerde ter hoogte van Terschelling in nood. is later weer vlot gekomen en in zee gestoken: De Brandaris is vergeefs ter plaatse geweest. Het Engelsche stoomschip Neath Ab bey heeft in nood verkeerd op 20 mijl afstand van Westkapelle. Het is met een noodroer via Westkapelle naar Vlis- singen opgestoomd, waar het gisteren middag werd verwacht. Er stond een on stuimige zee. Uit de enkele, korte berichten van gisteren bleek, dat op de Zuid-Holland sche eilanden het water zoo hoog is op- geloopen, dat verschillende plaatsen kor- teren of langeren tijd onder water kwa men te staan en dat enkele polders on- dergeloopen zijn, door dijkbreuk. Tot het dak in 't water. De buitendük langs de Oude Maas is. zoo schrijft het Hbld., tusschen Baren- arecht en Rhoon doorgebroken over een lengte van honderd meter. De geheele Jan Gerritse-polder van Heerjansdam af tot het dorp Rhoon is volgeloopen. Vele woningen staan tot aan het dak ln het water. Er is veel vee verdronken Alle broeikassen zijn vernield. Het water bedreigt den dy'k. die het dorp Barenarec'nt beschermt. Hier heb ben de bewoners reeds alles in veiligheid gebracht. Het verkeer van de Rotter- damsche Tramweg Maatschappü ts ge stremd. Het station Middeiwijk staat ge heel onder water. Het geheele dorp Puttershoek is in den nacht van Zondag op Maandag onder water geloopen. Het verkeer heeft per roeiboot plaats. Te Ridderkerk hebben alle bewoners langs den Rijndijk, langs de Nieuwe Maas en langs de Noord en in de daar buiten gelegen polders in den afgeloo- pen nacht hun lyf en goed in veiligheid gebracht. De polder Kerkoorden is vol geloopen. De Muizenkade is overstroomd. Als gevolg daarvan is er veel water in de polders Donkersloot en Woude. Ge durende den nacht is de geheele bevol king op den dijk geweest. Rotterdam's binnenstad overstroomd. De Noord westerstorm heeft het water van de Maas Zondagnacht hoog opge stuwd. zoodat reeds vroeg in den avond te Rotterdam verschillende straten in de omgeving van de Binnenhaven over stroomd waren. Te middernacht was het water tot 2 M. 60 gestegen en te onge veer drie uur was het water opgeloopen tot 3 M. 73 aldus het Hbld. De hoogste waterstand is in 1916 ge roteerd, toen het water een hoogte had bereiKt van 3 M. 94. De daarop volgen de waterstand was slechts 1 c.M. hooger dan die van gisteravond. Dat was in 1894. Tusschen middernacht en drie uur heeft vrijwel de geheele binnenstad on der water gestaan en feitelijk waren slechts de Hoofdsteeg en Plan C. te be reiken voor voetgangers. Een roeier had weldra een verkeers dienst ingesteld van plan C. naar den oprit van de Willemsbrug aan de Boompjes. Hierdoor werd wederom de communicatie tusschen den linker en den rechter Maasoever mogelük ge maakt. Ook werd met auto's door de overstroomde gedeelten gereden, roeier vroeg 50 cent per passagier, de automobilisten stelden zich tevreden met 1 per passagier. Overigens heb ben verschillende voetgangers kousen en schoenen uitgetrokken en zijn zoo door het water gewaad naar de plaatsen die zij bereiken moesten. Het tramverkeer heeft weinig last van de overstrooming ondervonden, omdat de raiis pas na den diensttijd onder wa ter kwamen te staan. Slechts een mo torwagen van lijn 2 is op weg naar de remise op ae Regentessebrug blijven staan. Het water heeft veel schade aange richt in kelders en pakhuizen en boven dien zyn alle kelders van de bruggen in de binnenstad onder water geloopen. De oude Plantage heeft eveneens ge heel blank gestaan en ten gevolge van den zeer hoogen waterstand heeft men in het Oostelijk stadsgedeelte de klok ken geluid. De toestand te Dordrecht. In den nacht van Zaterdag op Zon dag had het water voor Dordrecht reeds een aanmerkelijke hoogte bereikt waar door de straten in de havenwijken on derliepen en de bewoners veel last van het in de hulzen stroomend water heb ben ondervonden. Het geheele corps ambtenaren en werk lieden van de gemeentewerken, den ha. ven- en veerdienst en den reinigings dienst was in de weer om de bewoners te waarschuwen en hen op te dragen de vloedplanken te piaatsen. meldt de N. Rott. Crt. Op twee plaatsen is het water nog over de Voorstraat gevloeid. De burge meester heeft op een van de havenboot jes zich op de hoogte gesteld van.de ge troffen maatregelen. Tot overmaat van ramp gingen om streeks half vyf Maandagmorgen alle lichten uit. Het bleek, dat de Centrale geen stroom meer kon leveren, daar de kelders waren ondergeloopen. Onmid dellijk werd het brandweermateriaal in werking gebracht om de kelders leeg te pompen, maar het water stond daar 90 c.M. hoog en het leegpompen vorderde heel veel tijd. Door het ln werking stel len van het oude ketelhuls kon voorloo- pig een beetje stroom gegeven worden. Om 9 uur hadden het Ziekenhuis en het stoomgemaal aan den Mijl weer stroom. Om half tien kon men weer eenige bedrijven in werking stellen. Tal van andere bedryven konden echter niet werken en waren genoodzaakt hun per soneel naar huis te zenden. Ook de bui tengemeenten zyn zonder stroom. Te Zwyndrecht. Vannacht was by 2wUndrecht de ri vier zoover buiten haar oevers getreden, dat het Veerplein, waaraan het post kantoor. de burgemees terswoning en het raadhuis staan, geheel blank stond. Het water stroomde in het raadhuis en in INGEZONDEN MEDF.DEELINGEN m 60 cent» per regel. Letaalt U voor een groot dubbel stuk. N.V. ZEEPFABRIEKEN r.h. DE HAAS VAN BRERO - Apeldoon» F»br. <r. Edel well «-Zeeppoeder. Sneeuwwilgloor en ToileUeepen particuliere woningen. Sommige men- -schen hebben den nacht op de zolders van hun hulzen doorgebracht. Sedert 1916 is het water hier niet zoo hoog ge weest. In Groote Lindt was de toestand zeer kritiek, drie groote gaten zijn in den dü'k geslagen. De Ncspolder staat vol water, en ook in den Noordpolder is het water binnengestroomd. Herhaling van 1916 te vreczen? Men zal zich nog wel den groote A watersnood van 1916 herinneren, waar bij de Noord-Hollandsche Zuiderzcedyk op enkele plaatsen doorbrak en veel land overstroomde. Gisteren was men bevreesd, thans een herhaling van 1916 te krijgen. Uit Hoorn werd namelijk aan ce N. R. C. gemeld: Men maakt zich bevreesd voor de Zul- derzeedyken. Zondagnacht Is met man en macht gewerkt aan de versterking van de dUken van den proefpolder bü Andük. die het zwaar te verduren heb ben. Gisteren is aan de versterking door gewerkt. Dc zeedijk bü Hoorn wordt op ver schillende plaatsen eveneens versterkt. Het kwelwater loopt reeds in de hulzen onder aan den dijk. Aan de haven was Maandag de stand van het water om 10 uur 2.11 boven A.P. 's Middags om 13 uur was het water gezakt tot 1.89 boven A.P. Bij den historischen toren is een dam aangelegd. Toch loopt het water beneden ln den toren. Het z.g.n. Houten Hoofd, de aanlegsteiger in de haven, staat geheel onder water. Zondagnacht ls de Scharrezee-polder volgeloopen. Het in den afgeloopen zomer pas in gedijkte Buitenhors is ook ingevloeid. De dijk is over een groot gedeelte wegge slagen. Het zeewater stond weinig lager dan bü den hoogen vloed van 1894 Op de Zuiderzee Het sleepsehip Diaz, geladen met grint van Dultschland met bestemming naar Wieringen. is Zondag van zyn ankers geslagen en terecht gekomen op een der leidammen van het Krabbersgat. meldt men uit Enkhulzen aan de N. R. Ct. De sleepbooten Argus. Sloe en Afina Frater zün van Enkhuizen ter assisten tie uitgevaren. Tijdens het reddingswerk strandde ook de sleepboot Argus. Later ls deze met behulp van de andere boo ten vlot gekomen en gezamenlük heeft men toen het sleepsehip Diaz, dat in- tusschen veel averij had de Rijkshaven te Enkhulzer -ge bracht. 3Ë& -.X.X>.Aa«ef Een vliegmachine scheert over het schip. Aan het einde van den Zeeweg stondeD honderden auto's. Het was er drukker dan op een zomerschen dag. De groote belangstelling op het strapd te BIoctocmUaL

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 11