A.E.G. 5.95 4.95 4.25 4.10 2.90 2.75 2.50 2.25 1.75 1.45 1.35 1.25 98ct QERZON I3USÉ Firma Anton de Rooy GESCHENKEN 10773 en14226 1 Dg LMT B. DE LEEUW Aspirin- IA Barrevoetestr. 9-11 z HAARLEM Z Anegang 17, Tel. 126S5 Enorme keuze in Albums SPEELGOED HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 27 NOV. 192S LETTEREN EN KUNST. MUZIEK. CONCERT IN DE KAPEL „NIEUW- VREDLNHOF'. Wat hij reeds tevoren voor de Zand- voorter visschers had gedaan, gaf Ge- iard von Brucken Fock gisteravond voor een groot aantal belangstellenden die in de Kapel .Nieuw-Vredenhof" waren samengenomen: liederen voor vierstem mig koor en klav'erstukken met een dichterlijke toelichting, alle eigen com posities. Eenvoudige muziek, deze liede ren, pretentieloos, muziek voor eenvou- digen van harte, op teksten, grooten- deels van hem zelve, teksten, die een kinderlijke vroomheid ademen. Tweeër lei richting was er in waar te nemen: in de zangen vóó- de pauze een zich meestal gelijkblijvend rhythme, simul tane beweging in de vier stemmen, in den grond eenvoudige melodie en har monie, door chromatiek wat gekleurd: een verfijning van de wijze, waarop het Heilsleger de menschheid tot den Ver losser tracht te brengen; In de later ge zongen liederen een voortbouwen op den stijl der oud-Nederlandsche school, dat Valerius' Gedenckclanck in herinne ring brengt. Naar mijn persoonlijk ge voel verdienden de laatste de voorkeur, althans uit een muzikaal oogpunt. Het koortje was door vier solostemmen ver tegenwoordigd, alle goed geschoold en welluidend: het waren de dames mevr. Jonkheid-Peereboom. en mevr. Van Tienhoven-Kauwling, en de heeren Wa genaar en Lagas. die de vier partijen vervulden. Mevrouw Van Tienhoven zong bovendien met haar klankvolle en expressieve altstem nog een' liedsolo van gecompliceerder opzet: „Gethsema- né", waarbij Bachs Koraalvoorspel „Ich ruf' zu dir" ons even voor den geest kwam, doch dat ook veel eigen persoon lijks bevat. In het laatstgezongen koor: „De Rots der Eeuwen" zong behalve me vrouw Van Tienhoven ook de heer Lagas een couplet-solo. De componist begeleidde alles zelf aan den grooten Steinway-vleugel, en deed ons bovendien kennismaken met eenige zijner laatste klaviercomposities. Deze werden vooraf door ecnigszins stemmings-verwante gedichten toege licht. En terwijl buiten de storm woedde en elkeen met angstig hart dacht aan wat zich aan onze kusten bij dit noodweer afspeelt, hoorden we de im pressies van de Bretonsche kust „De Wijde Zee" en „Verlatenheid", en later „De Branding". Von Brucken Fock heeft ons vroeger in zijn „Praeludiën" meerdere zeestemmingen gegeven; als nakomeling van moederszijde van een geslacht, welks naam. Cal and. ons aan een zeer bekende figuur op klavierge- bied, maar ook aan een der verm aard- ste bestrijders van de kracht der zee in ons vaderland herinnert, mag hij zich in gevoeligheid, in belangstelling met beide verwant voelen. De zeestem mingen waren gisteravond ook wel de meest tot ons sprekende van de piano- werken, hoewel minder suggestief dan sommige vroeger gecomponeerde; in .Dankbaarheid",- „Berusting" en „Het Amandelboompje" was mij het verband tusschen titel en uitbeelding niet zoo sterk, en evenmin gaf het voorgedrage- ne vers een nauwe aanknooping met de klaviermuziek. Als proefneming is het in elk geval interessant. De toelichting geschiedde door Ds. Briët, die verzen van Roland Holst, mevr. Roland Holst, Adama van Schei- tema en anderen voorlas, en na het con cert den componist-pianist bedankte, niet alleen voor zijn kunst, maar ook voor de bedoeling, waarmee hij dit con cert gaf: ten bate van het Schulddel- gingsfonds der Kapel, Met een opwek kend woord sloot Ds. Briët de bijeen komst. KAREL DE JONG. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 cents per regel. 65 ets, per stuk 65 ets. KALENDERS, TROSFMERKERS, BRIEFOPENERS, 25 SPEELKAARTENËTUl'S, POTLOODSTANDAARDS, NOTITIEBLOKS, ENZ. ENZ Alle met de meest grappige figuren 65 ets, per stuk 65 ets. Anegang 14 - Tel. 11963 met sneeuw en ijs en de daarop volgende dooi is een vermaan tot bijzondere voozichtigheid. Verkoudheid, katarrh, en niet in de laatste plaats griep treden als gevolg van koude, natte voeten in verhoogde mate op. Ter bescherming tegen zulke verraderlijke vijanden Uwer gezondheid bestaat er geen beter en afdoender wapen dan de Tableiten Zij doen de koorts afnemen en verdrijven snel alle pijnen. Weiger namaak en let er op, f B dat op elke tablet het woord fA_ „BAYER" ingestempeld is. Prijs 75 ets. HET TOONEEL DE OVERIJSELSCHE VER- EENIGING „DE OOSTHOEK". Na de Friezen, de Groningers en de Zeeuwen hebben nu ook de Overijsela- ren te Haarlem him vereeniglng „De Oosthoek" waarin zij bij elkander komen om de „provinciale banden weer nauwer aan te halen". Haarlem is met 'sGravenhage en Leiden de eenige stad in Nederland, waar een Overijselsche vereeniging bestaat en het is dus be grijpelijk, dat op den feestavond van Zaterdag, waarop het eenjarig bestaan van „De Oosthoek" werd herdacht, ook de voorzitters van de Haagsche en Leid- sche vereeniging tegenwoordig waren. Zoo zaten wij dus Zaterdag in het zij- zaaltje van ons Gemeentelijk Concert gebouw met deze wijsheid heb li van den voorzitter van de Haagsche vereeniging de Zwolsehe „blauw vingers", de Deventer „Stokvisschen" de Enschedeesche „brandstichters", de Staphorster „boertjes", de Kamper „steuren", de Oldenzaalsche „boeskoo- len" en de Ootmarsumsche „siepels" bij een, om het eenjarig feest te vieren. Zoo groot was de opkomst, dat het zaaltje al deze Oveiijselaren nauwelijks bevatten kon, wel een bewijs zooals de voor zitter in zijn openingsspeech zeide dat een Overijselsche vereeniging even veel recht van bestaan had als een Frie- sche en Groningsche of een Zeeuwsche. Men is bij „De Oosthoek" echter nog niet teoo ver als bij de andere pro vinciale vereenigingen.dat men met eigen krachten een avond kan vullen. De Frie. zen en Groningers hebben het voordeel een uitgebreide provinciale tooneellite- ratuur te bezitten en bij de Zeeuwen zorgde de heer Hymans voor Zeeuwsche stukken. De Overijselaren hebben voor zoover ik weet geen eigen too- neelstukjes en het is dus Begrijpelijk, dat een zoo jonge vereeniging dan krachten buiten den provincialen kring zoekt om het programma van den feestavond te vullen. En zij hebben dan dadelijk in Haarlem's Klein Cabaret een vertrouwd en aardig ensemble, dat precies -weet, wat het op zoo'n avond geven moet. De dames Van Leeuwen—Hoeben en Baas en de heeren Hoeben, Van Leeuwen en Mathot hadden met hun beurt- en samenzangen reeds onmiddellijk contact met de Laai, maar het ware pleizler kwam toch pas, toen de heeren Hoe ben en Mathot zich onder de Overijsel sche schoonen begaven op zoek naar de verloren Leentje. Toen was er de echl- gezellige, vroolijke stemming, welke men op zoo'n provincialen avond verwacht en ik twijfel niet, of die is er heel den verderen avond onder de blauwvingers, de stokvisschen, de brandstichters, de boertjes, de steuren, de boeskoolen en de siepels gebleven. Want allen voelden zich dien avond allereerst Overijselaar, leden van het jonge groote Haarlemsche gezin: „De Oosthoek". VRIENDSCHAP ZIJ ONS DOEL. Toen lk van de reünie der Overijsela ren in „Bloemhof" kwam, was daar het cabaret van V. Z. O. al in vollen gang. Twee humoristen en vooral de accor deon-virtuozen hadden den gang er ir. gebracht en naar ik hoorde een daverend succes gehad. Ik arriveerde juist op het moment, toen het doek op ging voor de opvoering van de klucht in één bedrijf: „De Oom uit Amerika", welke door de leden der vereeniging werd gespeeld. Het was een vroolijke feestavond en dan is men niet zoo cri- tisch ais op een gewone tooneeluit.oe- ring. De bedoeling op zoo'n „gezelllgen avond" is alleen maar de stemming er in te houden en daarvoor heeft de Oom uit Amerika wel gezorgd. Er is hartelijk om hem gelachen en ik vermoed, dat weinigen op de gedachte zullen zijn ge komen, dat schoenmaker Pek wel een heel zonderlinge oom was en dat dit hee- le kluchtje nee, nee, zwijg stil, mijn hart, daar zouden wfj bijna toch nog met kritiek beginnen en vergeten, dai Vriendschap ook Zaterdagavond ons doel was. Laat ik dus alleen maar zeg gen, dat er hartelijk gelachen is om tante Griet, die het aan haar doofheid te danken had, dat zij een man kreeg en om oom Pek en het heele gezelschap. In Bloemhof was de stemming er even zeer als in het Concertgebouw en ik kon ook dezen feestavond verlaten in de overtuiging, dat het in orde was en de pret onverminderd zou voortduren, ook als ik al lang den slaap der onschuldigen sliep. J. B. SCHUIL. DE BLAUWE VOGEL De Blauwe Vogel is weer voor één avond te Haarlem neergestreken en een zeer talrijk publiek onze Stads schouwburg was uitverkocht heelt opnieuw van Jushny's schepping geno ten. Behalve het ontroerende nummer Der Leierkasten waarin het „meisje* thans door een andere niet zoo tot d< diepschrijnende tragiek doordringende actrice was vervangen bracht Jushny ditmaal een geheel nieuw programma, dat in zijn afwisseling, zijn fantasie en zijn distinctie weinig of niet voor de vo rige programma's onderdeed. Het leek mij toe, dat Herr Jushny wat meer den sentimenteelen kant uitgaat. De muziek althans was nog al eens in de mineur en de meeste nummers waren daarop ook ingesteld. Wel het aller meest „De laatste Accoorden", het voor de bolsjewieken onderbroken lied! Toch wekten zij niet die ontroering zooals vroeger Die Wolga-Schlepper, Die trau- rige Prinzessin of „Der König rief seinen Tambour". Men keek er bewonderend naar, maar alleen het oude nummer Der Leierkasten greep werkelijk aan. Dóch welk een vindingrijkheid, welk een rijkdom van kleur en welk een ex quise smaak weer in al die verschillende nummers? Een voorstelling van Blauwe Vogel is een les voor regisseurs en decorateurs. Jushny zit nooit aan een bepaalden stijl vast. Het rococo en hei futurisme, het impressionisme en he: expressionisme wisselen elkander l»y Jushny af. Dat brengt dc grocte afwis seling in zijn programma en maakt dezt;, avonden ook voor tooneelkunstenaars zoo bijzonder interessant. Jushny is een regisseur met zeldzame fantasie, ëen kunstenaar, die met bijna simpele mid delen soms de sterkste effecten weet te bereiken. Hoe fijn en volkomen in .stijl" was bijvoorbeeld niet „Schubert en het oude Weenen" en met welke eenvoudig) middelen was hier het effect niet ver kregen. Welk een verrassende vondst, het geleidelijk doen verschijnen der wit te figuren als in een teekenfilm in Black and White! Wanneer men dezen dans het eenige jazz-nummer op het programma eens vergelijkt met wat de revues zelfs de allerbeste ons ln dit genre brengen, voelt men eerst vol komen, welke een voorname distinctie Jushny in al zijn werk weet te leggen. Het was hoogst origineel van vinding en tip-top van uitvoering! Het meest Russisch waren in hun bontheid en het sterk aangezet rythme Borodino en Op de Kermis. Hoe vol v=ti prachtige détails zijn zulke nummers en welke groote artisten zijn er onder de leden van Jushny's ensemble! Men denke eens aan de verschijning van de blinde in het drukke, bonte kermisge- woel. Was het niet. of met die vrouw de verpersoonlijkte smart over het tooneel schreed. Dat was subliem van uitbeel ding en prachtig van contrastwerking Wij dachten hier even aan de artisten van *5 Habima Theater, die in hun spel een zelfde suggestieve kracht bcsiten. Aan 't Habima-Theater herinneren ook rabbi en de jonge man in „Die ewige Fr age", een kort tafereel, mooi van stemming en belichting en sterk van spel. Dankbaar heeft het publiek ook-nu weer de komische, geestige nummers ontvangen. Daar was allereerst de Zwit- sersche Speeldoos. Wij wisten hoe koste lijk de artisten van Jushny's theater kunnen zijn, al zij „mechanisch" wor den. In deze Zwitsersche speeldoos, die dcor Herr Jushny zelf werd „opgedraaid" was alles volmaakt. De poppetjes behoor den geheel in dit bordpapieren Alpen landschap verrukkelijk bijvoorbeeld die twee houtzagers, waaruit al het le vende verdwenen scheen de menschen waren al even irreëel als de houten koekoek op den tak van den boom en de geschilderde koe bij het bruggetje. Het deed oer-komisch aan en het was wer kelijk niet te verwonderen, dat het pu bliek een herhaling van dit nummer ver langde. Heel geestig ook Jushny's bewijsvoe ring van Einstein's relativiteitstheorie, links de Russen, zooals de Duitschers en rechts de Duitschers, zooals de Russen hen zien, de Russische familiegroep met een reusachtige samovar in hun midden, de caviar op den schoot en „Tolsto- jewski" aan den wand, de Duitschers om een vat bier, vader met een groote pul in zijn hand, moeder met een breikous, het kind met Faust en boven deze familie groep in een schuinhangende lijst Bis marck die het alles overziet! Alles is in deze wereld relatief, al naar den kant vanwaar je het bekijkt, men ziet het de ingewikkelde Einstein theorie op de eenvoudigst denkbare manier bewezen. Het publiek was als altijd enthousiast! Men werd niet moe Jushny en de zijner, toe te juichen en doordat Herr Jushny zijn kermis dirigeerde, zoo lang.het ap plaus aanhield, scheen er geen eind aan te zullen komen! De Blauwe Vogel kan o'.gend jaar weer naar Haarlem vliegen hu zal er zeker even hartelijk als altijd worden ontvangen. J. B. SCHUIL. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL St. Nicolaas Cadeau nooit te vergeten Vampyr Slofzuiger f 98.- Verkoopbureau Gr. HouUtraat 15 Telefoon 15497 UIT DE OMSTREKEN VELSEN. VOORSTELLEN DER SOC.-DEM. RAADSFRACTIE. Door de Soc.-Dem. Raadsfractie zijn de volgende voorstellen ingediend: Aan het Centraal Drankweercomité in de gemeente Velsen voor het jaar 1929 een subsidie te verleenen van f 250. Het Tuindershofje in te richten voor woningen voor ouden van dagen. Bur gemeester en Wethouders op te dragen ten deze overleg te pleger met de Wo- ningbouwvereeniging „Velsen". Even- tuecle voorstellen inzake exploitatie hiervan bij den Raad in te dienen. Te besluiten tot den bouw van een openbare lagere school met 7 klasse lokalen en een gymnastieklokaal vojr de omgeving IJmuiden-Oost en verzoek: Burgemeester en Wethouders daartoe strekkende plannen bij den Raad ii» te dienen. Te besluiten onverwijld over te gaan tot de stichting van een nieuw school - gebouw voer het buitengewoon lager onderwijs in deze gemeente op een meer centraal gelegen punt en Burgemeester cn Wethouders uit ts noodlgen dezem bouw met zoodanigen spoed voor te be reiden, dat bedoeld schoolgebouw uiterst met 1 April 1930 in gebruik zal kunnen woruen genomen. Te besluiten in 1933 oter te gaan tot den bouw van een openbare school voor voorbereidend onderwijs te IJmuiden, ten zuiden van de Be tor brug op het voor dat doel door de gemeente bereids grkoohte perceel grond grenzende aar het terrein van school J. In afwachting van de voorziening ln de behoefte aan openbaar bewaar - schoolonderwijs door den bouw van een openbare school voor voorbereidend on derwijs teVelsen-Noord, voorloopig thans een of meer voorbereidende klassen, naar gebleken behoefte, aan de open bare school G, aldaar te verbinden. Verder diende genoemde fractie de volgende moties in: De Raad spreekt de wensche!ijkheid uit van de vestiging van consultatie - bureaux voor zuigelingen in de ver schillende centra dezer gemeente, noo- digt Burgemeester en Wethouders uit, zich daaromtrent met het bestuur d m p'sa'.seüjk» afdeeling v:n de vereeniging ..Het Witte Kruis" te verstaan, en A-oor stellen, daartoe leidende, spoedig bü den Raad in te dienen. De Raad. overwegende, dat reeds meermalen in zyn vergadering van meerdere zijden de wensche! ükheid is bepleit van een of meer rusth: :n voor deze gemeente, overwegende, dat herstellende zieker en niet meer valide ouden van dagen niet voor opname in een ziekenhuis tn aanmerking komende, in de dagelijksche huishouding niet de rust en de verple ging krijgen, die zij behoeven, overwegende, dat de verpleging in een dei-gelijk rusthuis veel minder kostbaar behoeft te zijn dan in een volledig ge outilleerd ziekenhuis uit den aard der zaak het geval is. en dit voor de ge meente onder bepaalde omstandighe den ook direct financieel -voordeel kan opleveren, spreekt de wensche! ykheld uit dat naar de mogelijkheid van de tot standkoming van zoodanige inrichting in onze gemeente een ernstig onderzoek worde ingesteld, en verzoekt de oommissie ad hoe voor de nazorg, deze zaak onverwijld ter hand te nemen en in den loop ran 1929 daar omtrent een rapport aan den Raad u!t te brengen De Raad. van oordeel, dat de openbare lagere school F te San..:oort gedurende de laatste jaren slechts ter nauwernood en by tu'den niet eens ten volle in de be hoefte aan openbaar lager onderwijs in de afdeelingen Driehuis. Santpoort en Jan Gijzenvaart kon voorzien. van oordeel, dat de onlangs te Sant poort geopende bijzondere school slechts een zeer beperkt aantal leerlingen aan de openbare school heeft onttrokken, en op grond daarvan niet mag worden ver wacht dat in de naaste toekomst het bijzonder onderwüs in die afdeelingen het aantal leerlingen voor de openbare school belangrijk zal verminderen. van oordeel, dat de te verwachten be- langryke aanbouw van woningen in dat rlrel der gemeente uitbouw van het openbaar onderwijs in dat rayon voor de naaste toekomst noodzakelijk maakt, noodigt burgemeester en wethouders uit tijdig maatregelen voor te bereiden om in die stygende behoefte te kunnen voorzien, daartoe zich reeds thans met de commissi-» van bUstand voor onder wijszaken te beraden omtrent de meest wenscheiyke plaats voor den bouw van die school en van de resultaten aan den Raad mededeeling te doen HALFWEG. EINDE BIETENCAMPAGNE. De campagne aan de Suikerfabriek alhier loopt weer teneinde. Vcrmoc delijk is Vrijdag a.s. de laatste dag. AUTO VERBRAND Op den Rijksstraatweg alhier is ccn auto uit Amsterdam, door onbekende oorzaak in brand geraakt en vrijwel geheel verbrand. Het geraamte is later door ccn kraanwagen weggesleept. HILLEGOM. BOUWFONDS HERV. KERK In de laatste dagen is voor 't bouw* fonds van dc Ned. Hcrv. kerk een gift ontvangen van f 5OOO, een van f 500, enkele van f 100 benevens klei* nc bedragen. Dc laatste verantwoor* ding is: aan giften 6670, aan obli* gatiën f 2090, tc zamen f S770. IJMUIDEN. PERSONALIA. Voor het beroep bij de Gercfor: meerde kerk te 's*Gravenhagc*Oost en tc Sasêenhcim heeft bedankt Ds. H. Holtrop tc IJmuidcn*Oost BEVERWIJK. PERSONALIA. Voor bet examen Nederlandschc taal* en letterkunde M. O. is tc Am* sterdam -geslaagd de heer A. F- J. van Gessel, Beverwijk. SCHEEPSBERICHTEN Almelo 24 Nov. te Guayaquil van Am sterdam. Bengkalis 23 Nov. van Anacortes naar Calcutta. Borneo 24 Nov. van Batavia naar Cal cutta. Breedyk passeerde 26 Nov. Gibraltar. New-York naar Ja-a. Clir. Huygens passeerde 24 Nov. Gi braltar Batavia naar Amsterdam. Jagersfontein passeerde 24 Nov. Gi braltar, Amsterdam naar O.-Afrika. Krakatau 26 Nov van Sabang, Bata via naar Amsterdam. Kangean. 26 Nov. te Batavia van Am sterdam. Karimata 25 Nov. te Sabang van Am sterdam. Kedoe passeerde ?6 Nov. 14 uur Dover. Rotterdam naar Java. Koningin der Nederlanden passeerde 25 Nov. Perim. Amsterdam naar Batavia Leerdam 25 Nov v.m. van Tampico, Rotterdam naar New-Orleans. Madoera 26 Nov. te Aalborg van New castle. Medan passeerde 26 Nov. Vlisslngen, Rotterdam en Antwerpen naar Batavia. Nickerie, 26 Nov te Paramaribo van Amsterdam. Nu'kerk 24 Nov. te Dar-es-Salaam van Rotterdam. Patria 29 Nov. 8 uur te Marseille ver wacht, Batavia naar Rotterdam. Rotterdam 26 Nov. 17 u. van Bou logne. New-York naar Rotterdam, wordt 27 Nov. 2 uur voer den Waterweg ver wacht. Ridderkerk 25 Nov. van Bombay, Rot terdam naar Kurrachee. Streefkerk 25 Nov. van Malta. Bom bay, Rotterdam. Schiekerk passeerde 26 Nov. Vlissln gen, Antwerpen r.sar Rotterdam. Simon Bolivar 26 Nov. te Amsterdam van Hamburg. Simaloer passeerde 25 Nov. Perim New-York naar Batavia. Tapanoeli 26 Nov. 7 uur van Perim. Rotterdam naar Batavia. Tjimcntang, 22 Nov. van Yokohama naar Batavia. Tjibesar 23 Nov. yan Hong Kong naar Sjanghai. voor HEEREN PULLOVERS, moder ne Engelschc dessins van 3.75 tot NAPPA HANDSCHOE- NEN, met bont ZIJDEN OVERHEM DEN met 2 boorden 5.90 en. NAPPA HANDSCHOE NEN, wol gevoerd.... VESTEN, met en zon der mouwen van 8.75 OVERHEMDEN, nieu we dessins met 2 boor den 3.80-3.40 PULLOVERS, mooie dessins, reclame prijs ZELFBINDERS, ver pakt in map van 26 c. BRETELS, goed elas tiek van 42 c. tot TRICOT HANDSCHOE NEN wol gevoerd ZELFBINDERS MET POCHET in luxe ver pakking 1.25 en ZAKDOEKEN, gekleurd 6 stuks in doos 2.95- 2.25-1.95 SOKOPHOUDERS, goed elastiek van 19 c Zoowel in het goedkoopc als in het betere genre. Prijzen A - vanaf 4D Clo tot f 4.90 Vanaf dc serie Ft. 2.50 l 'g wordt iedere Zelfbinder op verzoek gratis in Luxe Doos u verpakt. 48 Onze telefoonnummers zijn Ingeval het eerste nummer in gesprek of gestoord is, kieze men dus het andere. N.V. HOENDERDOS' Brandstoffenhandel Leidsche Plein 15 Koningstraat 10 20 HANDSCHOENEN, ge breid 2.25-1.10 Komt U ook eens kij ken naar onze etalages? Er is zeker iets voor U ook bij! III 5PECIALITEIT: iCERETI-MOOE-ARTIKELErt Handwarmers Keuze uit 100 soorten vanaf 59 ct. H. J. van der Meer 7 Schagchelstraat 7 FOTOHANDEL TUCHTHUISSTRAAT 14 Prijzen beneden alle concurrentie REKLAME B VERKOOP I SCHOLEN EN VERENIGINGEN IBIEZONDERE KONDITUS Wat zal ik geven?? Die traditioneele Sint Nicolaas - vraag is dadelijk opgelost wanneer U t>U ONS Uw keus komt doen. Hieronder laten wy eenige ar» tikelen volgen: Kinderspelen: Halma, Legkaarten, Mensch Er ger je niet. Het Brnggenspcl, Mister Pips Vloolenspclen enz. enz. alles vanaf 29 cent Tablctennis vanaf 0.90 tot 2-39 Groote keuze Vlcchtdoozen, Plak werken, Schabloon en uitteckcn- doozen. Poppen, Serviesjes, Bouw- cn Blokkcndoozcn alles vanaf 0.25 en 0.29 Foto-Albums Groote sor'-cering doozen post. Jongens- en meisjesboeken, ook voor de kleintjes geschikte lees* boekjes, Unncn prentenboeken Gaarne zullen wij u advlsecrenl Komt U eens kUken? FIRMA G. KILJAN C. B. IV. VAN HUëT Botermarkt, Filiaal Gen. Cronjéstr.42 GEEF HEM EEN BIG BEN de gezondhektepyp met speciale droogrookconstructie. Diver-o fraaie modellen, van echt Bruyère, hout 2.—, overal. Gratis r etser- yestift.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 13