H. D. VERTELLINGEN HOME-TRAINING. STADSNIEUWS. FLITSEN FEUILLETON. Het Mysterie van Heath Hover HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 27 NOV. 1928 (Nadruk verboden; auteursrecht voorbehoudon.) Ik ben gek. ik weet het. Tóch sluiten ze me op. Er zyn er zoovelen, die het niet weten, wat veel gevaarlijker ls. en oiè laten ze loopen. Ik schik me in m'n Jot De directe oorzaak van m'n gek wor den is de Olympiade geweest Niet, omdat ik een paar uur wachtte vóór den ingang van 't stadion in een stralende zon Niet omdat ik een slag op m'n hoofd kreeg van den man achter me, die me Uruguay supporter dacht, terwijl hijzelf voor Argentinië was. Nee, 'k zag zelfs den Marathontoren geen kringetjes blazen, want ik ben out sider Maar, 'k las kranten en da's véél erger Ik las van de nederlagen van onze Nederlandsche mannen en vrouwen en hoewel ik geen chauvinist ben. kón ik dat niet verdragen. De laatste dagen maakten iéts goed, maar niet genoeg, ik bleef treuren Totdat ik plotseling een idee kreeg: I k zou in 1932 de kleuren van onze vlag verdedigen en ik zou Holland groot maken. En daartoe wilde ik uitkomen in alle sporten. Er was een handicap: ,,'k Had een huishouden. Dagenlang streed ik tusschen plicht. en vaderlandsliefde. En toén kreeg ik een inval, die me tenslotte ten verderve zou voeren. Ik zou de wereld laten zien, dat dc vrouw voor den man niet onderdoet, dat ze slechts plicht en vaderlandsliefde be hoeft te combineeren, oni tot groote din gen te komen. „Dagelijksche arbeid en training", en ..Huishouden, '11 sport" waren de titels van m'n boeken, die ik in 1932 zou la ten verschijnen. Een gróóter Iemand dan .ik, gewone huls-, tuin- of keukenvrouw, zou 't hebben kunnen uitvinden! En na vele slapelooze nachten en da gen van piekeren, huwde ik, op de vol gende eenvoudige wijze, m'n huishoud kunst aan d'edele sport! 's Morgens vóór ik opstond worste 1- d e ik, minstens een kwartier met m'n slaap. Daarna trapte ik. met een flinke rechtsche de dekens over de lat en 't spul kon beginnen. Met 'n hoogtesprong stond ik naast m'n bed. gleed dan meestal uit over 't kleedje, waardoor ik in de gelegenheid werd gesteld, meteen een keepersuitval te doen naar m'n sloffen. Ik ging dan in gestrekten draf de treden van de trap af, haalde met 'n 6nelle beweging de krant uit de bus, hup pelde de gang door, zette trippelend theewater op, jachtte weer naar lxiven, gaf de krant (waarvan ik de plaatjes onderwijl al had bekeken en sems ook het weerbericht) aan m'n ega, liep vlugjes de badkamer in. waar ik dan neerzeeg en mezelf met een handdoek bewerkte me, bewust van 't feit, dat ik de Marathon binnen den tijd van 2 uur zou kunnen loopen Met forsche rukken en heksachtige bewegingen waschte en kleedde ik me. rekte me in de onwezenlijkste houdin gen om toch vooral er uit ts halen, wat erin zat! En alles In record-tijd. M'n tijdmeter was de fluitketel, die als een razende te keer ging als ik er te lang over deed. Dan volgde 't ontbijt; dat werd een deeggevecht. Het broodmes was m'n sa bel en ik prikte er lustig op los. En den heelen dag dóór ging dat zoo. Iets dat achter de piano gevallen was haalde ik er zwemmende weer onder vandaan. De bèlhit deed ik weg. deze gelegen heid om me voor de 100-M. te oefenen was té mooi. Tijdens 't bed opmaken worstelde ik met de dekens. Bovendien verbeterde ik hierdoor m'n houding. Worstelen deed ik overigens óok nog met m'n huishoudboek, dat nóóit klopte. Ik deed in 3000 M.-styl boodschappen en trainde me terugkomende, zwaar be laden met pakjes, in gewichtheffen. Naar het belastingkantoor ging Ik huppelend een boerendans, en ik stond uren in de rij te wachten tot het mijn beurt was. En stéeds verliet ik dit ge bouw met een triumphatorblik! M'n tennissen trainde ik, terwijl ik probeerde spijkers in de muur te slaan. Een blauwe duim droeg ik als zichtbaar merkteeken van enkels misslagen. Ik nam de Htndcrnisbaan, als ik des avonds achter de kat aanzat, die eruit móest en niet wilde. Ik .nam" alle pouffes, tafeltjes en bankjes met het grootste gemak. Dikwijls combineerde ik dit met hockeyen, als poeslief onder de divan vloog en de wandelstok erbij te pas moest komen. Ik sloeg meerdere centuries bij elkaar, als ik met den mattenklopper 't kleed bewerkte (overigens crickette ik niet graag, maar ik moest wel eens, als de stofzuiger de samenwerking met me opzei). Ik dweilde niet mcar: ik trapte met onfeilbare zekerheid de dweil links en rechts. waar ze wezen moest. Korfballen kreeg een beurt tijdens 't aardappelschillen. Ik zat dan in den één en hoek van de kamer en mikte de piepers in de pan water, die in den ande ren hoek stond. Als de melk overkookte, kreeg ik de gelegenheid om met een reuzen vèr- spreng, 't onheil te herstellen. "k Gebruikte ln 2 weken 5 dozijn ont bijtbordjes: deze leenden zich nl. zoo uitermate goed voor discuswerpen, doch schenen er niet tegen te kunnen. En 's avonds, vóór ik ging slapen stond ik uren lang met één been op den rand van het ledikant en met 'n krant ten niste ik de muggen van 't plafond. Met 'n hinkstapsprong ging ik dan meestal in bed. En ik zou zeker kampioene 1932 ge worden zijn, met een dergelijk volge houden training, als de vlschboer cr niet geweest wes. Ik stak nl. in een opgewonden bui. (waarschijnlijk tengevolge van over training) een vischfcoer bijna een oog •lit met m'n parapiuie. Toen ik nem zei, dat ik me in 't speerwerpen oefende, soheen hij me niet te begrijpen. Dat zoo iemand niet voelt, dat je blindelings gehoorzamen kunt aan een hoogere macht - Ik zou de wereld versteld hebben doen staan! Maar ik werd éérst gek. Dat zei die rischboer tenminste. DE TER SPIJTSTRAAT. VERKEERSONGEVALLEN BETERE VOETPADEN. In verband met het toenemend vcr- iceer over de Ter Spijtstraat is het nood zakelijk, dat de voetpaden langs den rij weg worden verbeterd. Het verdient aan beveling aan weerskanten van den rijweg een tcggeltrottoir te doen aanleggen. Ten einde het landelijk karakter van de Ter Spijtstraat (gelegen tusschen de algemeene begraafplaats en den gemeen telijken kweektuin) eenigszins te be houden, wenschen B. en W. do tegelpa den niet over de volle breedte van 5 M. doch over een breedte van 1.50 M. aan weerszijden van den rijweg te doen aan leggen. Langs de tegelpaden kan dan een grasbezoding komen. De kosten zijn op f 4000 geraamd. VERKIEZINGEN 1929. De R.-K. bladen melden, dat het cen traal college der R.-K. Staatspartij heeft vastgesteld, dat voor de groep Haarlem- Den Helder twee qualiteitszetels zijn aangewezen, namelijk écn voor een des kundige inzake handel, nijverheid en verkeer, en Óen voor vrouwenzaken. Te Heemstede. Op den hoek HeerenwegLaan van Rozenburg had Zaterdag een botsing plaats tusschen twee auto's. De heer G. reed met zijn auto met een matigen gang op den Heerenweg in de richting Haarlem. Uit de Laan van Rozenburg kwam de heor D. met zijn auto rijden en wilde den Heerenweg oprijden, eveneens in de' richting Haarlem. Vermoedelijk doordat de heer D. de op den Heeren weg rijdende auto niet tijdig heeft ge zien reed de hoer D. het door G. be stuurde motorrijtuig aan met het gevolg dat dit zoodanig werd beschadigd, dat het door een kraanwagen moest wor den weggesleept. Persoonlijke ongeluk ken vonden hierbij niet plaats. PERSONALIA. Vanwege de S.D.AP. en het N.V.V. is een commissie ingesteld inzake de be vordering van de Nederlandsche nijver heid in verband met de werkverruiming. De S.D.A.P. heeft o,a. tot lid aangewe zen mr. J. Gerritsz te Haarlem. VOOR DEN POLITIE. RECHTER. Te laat verschenen. Hij verscheen nog wel, maar teen zijn vonnis al gevallen was. Er was anders wel kans geweest dat hy een voorwaar delijke straf had gekregen, maar nu werd hU, overeenkomstig den eisch, tot 2 maanden gevangenisstraf veroor deeld. Het zat zóó: toen de deurwaarder duidelijk genoeg! zijn naam had af geroepen, was hij wel in 't gebouw aan wezig maar door de een of andere oor zaak had hij niet begrepen, dat hij „bir.nen" moest komen. En zoo werd zijn zaak afgehandeld, zonder hem. Later kwam hij ie voorschijn, maar toen was het te laat. Toen had het O.M. al gezegd: „Het feit" (de jeug dige verdachte had zich, als kantoor bediende bij een firma hier ter stede op verschillende tijdstippen in dit en het vorig jaar postzegels van die firma toe geëigend) „is bewezen, maar ik heb een gunstig rapport van den Reclas- seeringsraad over dezen jongen man. Was hij zelf hier verschenen en had hij dus belangstelling in zijn zaak getoond, dan was er misschien aanleiding geweest voor een voorwaardelijke straf. Nu zie ik daarvoor evenwel geen reden cn ik vraag dus 2 maanden gevangenisstraf, onvoorwaardelijk". De Politierechter had reeds conform dezen eisch vonnis geveld toen de ver dachte kwam opdagen. Misschien zal hij nu, door in verzot t-e komen, nog een kans maken op wijzi ging van de straf in voor hem gunstigen zin. Oplichting. Een 22-jarige jonge vrouw stond te recht omdat zij eenige dames te Bloe- mendaal had bewogen tot afgifte van f 1, f 2.50 en f 1. Om aan geld te komen had zij dien dames op- de mouw gespeld dat zij we duwe was, (twee jaar geleden had zij haar man verloren, vertelde zc), dat zij twee kinderen had en nergens werk kon vinden. Trouwens: de dokter had haar zwaar werk verboden. Zij vroeg de dames om verstel of naaiwerk. Dezen konden haar daaraan echter niet helpen en gaven haar daarom uit medelijden bovengenoemde bedragen. Later bleek van het geheele verhaal niets waar ts zijn. Verdachte bekende onder tranen. Haar man was zonder werk en zij kon den beiden nergens steun krijgen. Voor dergelijke als nu door haar te Blcemenaaal toegepaste practijken was zij vroeger al eens te Arnhem veroor deeld en naar het O. M. in zyn requisitoir mededeelde de politie te Blcemendaal, Heemstede en Haarlem had zesr veel last van haar gehad om dat zU telkens, nu hier dan daar. onder leugenachtige voorwendsels, geld trachtte los te krijgen. In een over haar uit gebracht Reclasseeringsrapport staan al lerlei leelijke dingen. Het OM. meende dus 3 maanden gevangenisstraf te moe ten vragen, met aftrek van de preven tieve hechtenis. De verdediger Mr. G. W. C. Pliester. refereerde zich a3n het oordeel van den Politierechter, die conform dsn eisch vonnis velde. EE ZUIVELFLÏM. Vanwege ds Vereeniging Nederiondsch Fabrikaat afdeeling Haarlem, wordt Vrij dagavond a.s. in den Schouwburg Jans- weg een verfcocning gegeven van de film van het Nederlandsche Zuivel bedrijf. Leerlingen van de hoogste klasse der Middelbare scholen kunnen vooraf gratis kaarten verkrijgen. HAARLEM'S TOONEEL. Het Vereenigd Tocneel zal het bekende stuk „Ds Strafzaak Mary Dugan" op Dinsdag 27 November a.s. voor boven genoemde vereeniging in den Schouw burg J'answeg opvoeren in de oorspron kelijke bezetting en met de voor dit stuk vervaardigde decors. Dit is de inzet van de feestelijkheden ter gelegenheid van het 10-Jarig bestaan door Haarlem's Tooneei georganiseerd. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cents per regel. VAN HAARLEM'S DAGBLAD No. 1352 KOFFIE BIJ HET ETEN Vader bestelt en verzoekt kellner hem tegelijk koffie brengen het eten komt goed op tijd vader herinnert den kellner eraan dat hij zyn koffie gelijk met het eten wou hebben kijkt streng rond of ziin koffie nog niet in aantocht is vraagt een anderen kellner om zijn collega nadere instructies te geven vreest voor het koud worden van zijn eten en begint dus maar ,-Oy,r, is by na klaar als de kellner zijn koffie komt ontdekt dat hy geen lepeltje heeft en krygt dat niet voor ziin geheele diner op is. .(Nadruk verboden.) Haarl. Burgerwacht. HERDENKINGSFEEST 10-JARIG BESTAAN. Zaterdag had een plechtige herden king plaats van het tienjarig bestaan der Haarlemsche Burgenvacht in den Schouwburg aan den Jansweg, welke zeer druk bezocht was. De heer Reltsma hield de openingsrede. Na deze ope ningsrede werd door alle aanwezigen het „Wien Neerlandsch bloed" gezongen- Vervolgens was het woord aan kolonel Jhr. O. van Lennep, commandant der Haarlemsche Burgerwacht. Spr. gaf een kort overzicht van de ge schiedenis en het ontstaan der Burger wacht en zeide o.a. dat zij nu beter ge organiseerd is dan bij do oprichting het geval was; daarom was er reden om dezen herdenkingsavond te houden. In de No vemberdagen V3n 1918 werd de eerste 'pot tot. onTic*»tJnfr ^er v-eerwacht al hier gegeven door de Katholieke mede burgers. De toenmalige burgemeester, wijlen jhr. Sandberg, was zeer met het plan ingenomen. Spr. werd benoemd tot commandant en hij ontving dadelijk van verschillende zijden veel medewerking, o.m. van wijlen den heer Cool en van de heeren S. Reitsma en J. J. Beynes. Er werden verschillende diensten georgani seerd en tot op heden gehandhaafd. De Burgerwacht-idée leeft nog, al wordt gezegd, dat zij dood is. „En de Burger wacht zal blijven bestaan," zoo eindigde spreker, „tot bescherming van Koningin en vaderland en onze staatsinrichtingen. Leve de Koningin!" Staande werd daarna door allen het Wilhelmus gezongen, waarna de gene- raal-majoor b.d. J. C. C. Tonnet 'n opge wekte herdenkingsrede uit sprak Jhr. van Lennep dankte den spreker en sprak de verwachting uit, dat veie Haarlemmers zich alsnog zullen aan sluiten. Hierna werd door de Tooneelvereerü- ging „Jacob van Lennep" opgevoerd: „Zenuwpatiënten" van Gerard Nielen, welk stuk de lachspieren nogal eens in beweging bracht. Over het geheel werd het vlot gespeeld en dat het in den smaak viel, bewees het hartelijk applaus, dat de spelers verschillende malen ln ontvangst hadden te nemen. BELASTING B. en W. bieden den raad ter vaststel ling aan het 2e gedeelte van het kohier der straatbslasting en dat der precario rechten, belastingjaar 1928, met een op brengst respectievelijk van f 74.253.68 en f 12.083.40. LAGER ONDERWIJS Ter voorziening in een vacature van onderwijzeres aan school 13 hebben B. en W. de volgende voordracht lngezon- 1. MeJ. T. Koops te Winschoten, 2 mej. T, A. H. Slis te Haarlem en 3. Mej. A. Klingens, te Haarlem. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. Stofzuigerhuis MAERTENS BARTELJORISSTRAAT 16 TELEFOON NO. 10756 APEX STOFZUIGERS F 90.- GEERT DILLS AVOND VOOR VOLKS ZANG. Woensdag 28 November geeft de af deeling Haarlem der Vereeniging Volks zang haar eersten extra-avond in dit seizoen. Geert Dills, de bekende Vlaamsche minstreel, zal liederen zingen by do luit. Hij is de zanger van het echte, Oud-Hollandsche lied en dus een groote propagandist voor den „Volkszang". Zij die eenmaal den geestigen pittigen zanger hoorden, komen zeker Woensdagavond in het Blauwe Kruis, om dan meteen kennis te maken met de Haarlemsche afdeeling en haar werk. Woensdag 21 November j.l. zongen de Volkszangers voor de Radio. Afgaande op de vele be tuigingen van bijval, en de verzoeken om herhaling van „zoo'n volkszanguur tje", die het bestuur van de zijde der luisteraars mocht ontvangene heeft deize avond zeker aan z"n doel beant woord. TOOXEELVEREENIGING D.V.S. Zaterdagavond gaf bovengenoemde tooneelvereeniging in het gebouw St.- Bavo een goed geslaagde uitvoering voor haar loden en donateurs. Opgevoerd werd „Aan Flarden", too neei spel in vier bedrijven, door Top Naeff. Over het algemeen werd er zeer goed gespeeld, vooral als men in aanmerking neemt dat het nog een jonge vereeni ging is. De muziek onder leiding van den heer Piet J. van Zutphen Jr., verhoogde de gezelligheid. Het geheel werd besloten door een gezellig bal. FEESTAVOND M. K. V. Dc Ha-r'-mscb" Meisjes-Kweek» schoolvereenising „Met Kracht Voor» uit" geeft 8 December een feestavond. Het programma vermeldt ccn paar een»acters cn een gedeelte uit dc bc» kende operette Dreima-dclhaus. Verder natuurlijk dansen oo dc tonen van de bekende Moonlight»Band. BOUWTERREIN B. en W. st-ellen voor aan het Bouw en Aannemersbedrijf voorheen gebroe ders Molenaar en Neuteboom 540 M.2 grond te verkoopen aan de Eikenstraat, hoek Verlengde Marnixstraat, tegen f 12.50 per M.2. Er zullen daarop een winkelhuis met bovenwoning en twee woonhuizen gebouwd worden. DE NIEUWE WELDADIGHEID S- ZEGELS In afwijking met de regeling van het vorige jaar zei de termijn van verkoop der nieuwe weldadigheidszegels eenigs zins worden vervroegd. In overleg met de Centrale Propagan- dacommissie voor den verkoop van wel dadigheidspostzegels is het verkooptijd- vak thans definitief vastgesteld op 10 December 1928 tot en met 9 Januari 1929 PARKHERSTELLINGSOORD De opening. Vrijdag 30 November as. des middags te 3 uur, zal het nieuwe Parkherstel lingsoord op het vroegere lighalterrein officieel worden geopend door Prins Hendrik der Nederlanden, voorzitter van het Nederlandsche Roode Kruis. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS Het. St. Nikolaasfeest. De jaarlijksche speelgoed- en poppen- étalage voor het St. Nikolaasfeest van dsn Bond van Ned. Onderwijzers is weer gereed in het perceel Barteljoris- straat tegenover Anten Bosse (het vroes gere „Gezond'heidshuis"). Het speelgoed is uitsluitend bestemd voor de leerlingen van de le klassen der Openbare Lagere Scholen en enkele bij zondere scholen, die aan het feest deel nemen. De poppen zijn aangekleed door dames.-ondenvijzeressen. zeer veel bui ten het onderwijs staande dames en meisjes-leerlingen van verschillende on-derw ijsumchtangen kweekscholen, huishoudschool enz.) hier ter stede. Jammer dat de étalageruimte te klein is want veel heeft nog geen plaatsje kunnen krijgen. De firma Reiziger. Ged. Oude Gracht, heeft het geheel aan de achterzijde bekleed met gordij nen en karpet, geheel belangeloos, ter» wijl ook de winkel zelf door den eige naar belangeloos in bruikleen is afge staan. BOSCHBOUW. Evenals vorige jaren is de Neder landsche Heidemaatschappij ook thans weer begonnen met het geven van haar win ter cursussen in boschbbuw. Zy wor den gehouden te Lunteren en 'te Haar lem, belde met 24 deelnemers. Het ligt in de bedoeling dezen winter op nog enkele plaatsen dergelijke cur sussen te houden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cents per regel. .(Een verhaal van duistere krachten) (4) uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD Halverwege dc trap bleven zc staan; Melian was schijnbaar aan het rede neeren en teen werd het gezicht van den toeschouwer doodsbleek en brak met klamme zweet hem uit. en hij had moeite om zich staande te houden, want zijn oog zag iets blinkends en dat blin kende ding had Melian in haar hand. Was dit werkelijkheid of een lu gubere droom? Dat vreeselijke ding. dat afschuwelijke ding in Melian's blanke vingers! Hy had haar nog net zoo lief een cobra zien liefkoozen. Wat moest hij doen, wat moest hli zeggen en zou ze direct doen wat hij zei? In de ver- sschrlkklne van dit oogenbllk scheen zijn tong hem in den steek te laten. Maar toch meest hij een of ander ge luid hebben gemaakt, want nu keken ze op. Laatdirectdatding... vallen, slaagde hij uit te brengen en zijn stem scheen hem klankloos cn van heel ver af. Direct.... deenniets vragenMelian! De twee meisjes keken doodelijk ver schrikt. Dat verwrongen gezicht voor het raam, die heesche, klanklooze stem! Melian dacht een oogenblik, dat haar oom plotseling zijn verstand verloren had. Maar ze gehoorzaamde. Mervyn slaakte een zucht van verlichting. Beweeg je niet. tot ik beneden kom! zei hij. Zijn handen beefden zoo, dat hij ter nauwernood de koorden van zijn kamer japon vast kon maken cn hij struikelde bUr.a in zijn haast om bsr.eden te komen. Een gruwelijke gedachte flitste hem door het hoofd. Als ze eens van dat oogenblik gebruik hadden gemaakt om dat ding weer op te nemen? Maar toen hy de deur uitkwam zag hij tot zUn ontzagelijke verlichting dat de meis jes nog net zoo stonden, als toen hy ze het laatste gezien had. met oogen groot van angstige verbazing. Hemel, com Seward, wat is er? U ziet eruit alsof u alle spoken van de wereld tegelijk bent tegengekomen. Gauw, kind laat me je handen zien! Nog steeds verwonderd hield ze hem haar beide handen voor. Hij greep ze in de zijne, onderwierp ze aan een nauwkeurig onderzoek eerst met de pal men. daarna met den rug naar boven. Dc kleur kwam langzaam op zyn ge zicht terug, terwijl hij een diepe zucht van verlichting slaakte. Nu de uwe, juffrouw Clinock! Violet strekte de handen uit. er al evenmin iets van begrijpend als haar vriendin. Wat is er toch, mijnheer Mer vyn? Jo zou haast zeggen dat dat vreem de dingetje bijten kon, voegde Mela au er ondeugend aan toe. De twee paren oogen, de bruine en blauwe, stralend van ondeugendheid en nieuwsgierigheid brachten Mervyn weer in zijn evenwicht. Hij was al bijna heele- rnaal weer zichzelf. En hy begon bij zichzelf ie overleggen, hoe hy zijn opwinding zou kunnen verklaren. Die was zoo duidelijk geweest, dat hij haar met geen mogelijkheid zou kunnen ont kennen. En ze moest weggeredeneerd worden. Vrouwen bezaten een sterke intuïtie en wat erger was een zoo groote dosis nieuwsgierigheid. En een blijk van deze laatste eigen schap liet niet lsng op zich wachten. Maar wat is het eigenlijk voor een ding. com Seward! vroeg Melian. Hij keek haar een oogenblik aan, niet direct wetend, wat hij zeggen moest. Misschien heb ik me wel angstig gemaakt om niets, zei hy. met inspan ning van al zyn krachten trachtend zich tc behserschen. Maar dat ding reept bij mij een heel vreemde, grieze lige ervaring te binnen, niet in Enge land, maar je weet dat ik in verre landen en onder vreemde volken ge leefd heb, waar aan de eenvoudigste voorwerpen soms de meest lugubere histories verbonden zijn. Maar waar heb je dat ding precies gevonden? Neela-at het stil liggen! zei hij snel, want Melian had zich gebukt om het op te rapen. Wel, juist waar het pad begint af te dalen. Op je terugweg? De vraag klonk kort- en gejaagd. Er scheen iets van de agitatie van straks in Mervyn's stem teruggekomen. En teen hy een bevestigend antwoord kreeg, merkten de beide meisjes dat dit een groots oplichting voor hem was. Wel. ik veronderstel dat jullie wel zin hebt om te gaan ontbijten, ver volgde ny nu weer, op gewonen rus tteen toon. Ik ben nog niet klaar, maar jullie behoeft niet op mij te wachten. Dat zou natuurlijk te veel gevergd zijn, met het oog op zooveel jeugdigen, gezonden eetlust., nietwaar? Wat zegt u, miss Cilncck? Lachend antwoordde Violet dat er nog geen haast by het ontbijt was, maar Melian was dat nadrukkelijk met haar oneens. Wel, je meet Judy maar een beetje aanpc-rren, zei Mervyn, ik moet me eerst nog aan gaan.k'.eeden. Maar hij ging niet tegelijk met-de meisjes het huis weer binnen. Hy scheen zelfs niet de minste haast te hebben, om naar binnen te gaan. De twee meisjes waren min of meer onder den indruk van het vreemde incident. Melian noc wel het meest. Want haar kennis var. haar corn's persoonliikhete in aanmer king genomen, kwam zyn verklaring, haar allerminst aannemelijk voor. Hier school veel meer achter, dan een her leefde herinnering. HU was er de man niet naar cm zich daardoor alleen zoo van zijn stuk te laten brengen, om zoo te schrikken van het feit, dat zij een onschuldig uitzieud-stervormig voorwerp in de hand had gehouden. Sieraad? Ja, een beter woord wist ze er niet voor. Haar oom had een heel groot deel van zijn leven doorgebracht in verre, vreemde landen, tusschen wilde volken. Stel je voor, dat er eens geen toeval school in het feit. dat dit blinkende ding d&aj lag, op een plaats, waar hl] het moest vinden. Als het eens een teeken was, een soort waarschuwing? Wie weet welk groot gevaar hem be dreigde? En door een wonderlijke ge- dach tenass oei at iedacht ze opeens aan Helston Varne. Een plechtanker leek haar de gedachte aan hem tot er iets gebeurde, dat dat veilige gevoel weer deed verdwijnen Zy waren al byna klaar met ontbijten toen Mervyn bin nenkwam. geheel gekleed nu, hij zag er zelfs buitengewoon goedgehumeurd uit. Voor ik het- vergeet, zei hij in den loep van het gesprek, dat hij zelf handig was begonnen, Ik vertrouw dat- jullie allebei oud en wijs genoeg bent om te weten wanneer je praten en wanneer je praten en wanneer je en wanneer ja zwijgen meet. Ik denk hierbij aan jullie vondst van vanmorgen. Ik zou er zeer op gesteld zyn, als jullie er tegen nie mand een woord over zei, hoor je. tegen niemand. Niet alleen tegen nie mand uit de naaste omgeving, maar heelemaal tegen niemand. Misschien komt er een tijd, hoewel ik dat jullie niet eens vast kan beloven, dat ik jullie alles kan uitleggen, maar dat kan toch zeker alleen, als jc nu er geen enkel woord over loslaat. Dit verzoek was een groote teleur stelling voor Melian. Nu kon ze Helston Vaxne niet in vertrouwen nemen! Maar natuurlijk, meneer Mervyn, zei Violet dadelijk. Natuurlijk zullen we onzen mond houden. Daar zul je me dan een groot genoegen mee doen. Je moet weten dat er al genoeg kletspraatjes de ronde doen over dit huis. En da-n is er nog iets, en dat is misschien nog veel moeiMIker voor Jullie. Dat ls, praat er onder elkaar ook niet meer over. Laat het geen vat op je gedachten krijgen. Tracht het zoo gauw mogelijk te vergeten. (Wordt vervolgdJ;

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6