HAARLEM'S DAGBLAD H. D. VERTELLINGEN Purol bij Ruwe en Schrale Huid DE KINDERPOSTZEGELS EN BRIEFKAARTEN. ST. NICOLAASFEEST SPEELTUINVEREENIGING OOSTERKWARTIER. FEUILLETON. Het Mysterie van Heath Hover STADSNIEUWS Philips Radio-Toestellen MAANDAG 10 DEC. 1928 DERDE BLAD (Ttadruk verboden; auteursrecht voorbehouden.) Porridge door WILLY VAN DER TAK. De verkoop is begonnen. St. Nicolaas die met de stoomboot aangekomen is wordt door het bestuur ontvangen. A^RggTglNI) VCORHRTKINVO&RHET W ND VGORHETKilv Prüs 2 1/2 cent. Prijs 8 cent. Prijs 10 cent. Prijs 16 cent. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. PER REGEL. Natuurlijk weet ieder reeds, dat ze weer komen, onze Kinderpostzegels en Kinderbriefkaarten. Maar nog lang niet iedereen beseft welken omvang dit werk reeds in enkele jaren heeft genomen, hoeveel terrein echter ook nog gesloten is en vooral: wat er precies met de ontvangen gelden gebeurt. Welnu, toen in December 1924 voor het eerst Kinderpostzegels versohenen men herinnert zich nog wel die ze geltjes met dat aardige kinderkopje - toen was de opbrengst ruim f 56.000. Ieder jaar kregen we vervolgens weer een serie en ieder jaar steeg de op brengst. in December 1927 was die reeds meer dan verdibbeld: f 116.000! In Haarlem was de winst: In 1924 f 1924.58. In 1925 f 2302.97, In 1926 f 2935.94. In 1927 f .4194.26. Dit jaar zullen er weer vier kinder postzegels komen, die een maand lang verkooht worden aan alle postkantoren en in vele plaatsen ook door particulie ren. Na 10 Januari kan men ze niet meer koopen. maar ze blijven steeds gel dig, gebruiken kan men ze nog jaren lang. Wie een grooten voorraad inslaat, behoeft dus niet te vreezen. dat hij er •v.ee zal blijven zitten! Wat de bestemming is der gelden? Ieder zegeltje en iedere briefkaart want er zijn ook prentbriefkaarten kost een paar centen meer dan de waarde er van is. En die paar centen hebben reeds meer dan een bon gevormd en zullen weldra meer dan twee ton bij elkaar brengen. Alles voor het Nederlandsche hulpbe hoevende land. Met weet hoeveel er wordt gedaan door tallooze vereenigingen voor onze kinderen, die ziek zijn, achterlijk of ge brekkig, of blind, doof, doofstom, of die verwaarloosd worden en dreigen ten gronde te gaan. Alle instellingen, die dergelijke kinderen verzorgen, hebben recht op een aandeel in de winst. Maar als men weet, dat daarvoor meer dan 300 vereenigingen zich aan melden, groote en kleine van alle mo gelijke gezindten en richtingen, dan is het duidelijk, dat die eene ton smélt als sneeuw voor de zon. "n dat onze win;-; nog veel grooter moet worden! Als die vereenigingen ontvangen strikt gelijk, naar het aantal kinderen, dat zij verzorgen volgens wiskunstig vastgestelde berekeningen het hun toe komende aandeel. De minister van Binnenlandsohe Zaken en Landbouw keurt ieder jaar het plan van verdeeling goed. Er is veel noodig, want wij zullen u eens voorrekenen, hoeveel kinderen van dat geld moeten proliteeren. Er worden in ons land in gestichten en in gezinnen verpleegd meer dan 1000 chterlyke, idiote kinderen. Met de grootste zorgvuldigheid moeten zij wor den opgevoed, opdat zij ondanks hun gebrekkige verstandelijke vermogens toch een mensc liwaardig bestaan tege moet gaan. Al zijn er de zieke en zwakke kinde ren; wij denken aan de tallooze herstel lingsoorden en vacantiekclonies, die in een jaar ruim 10.003 kinderen in de tegenheid stellen gedurende een maand of nger van de buitenlucht te genieten en met behulp van versterken de middelen hun gezondheid terug te krijgen. Om nog niet te spreken van ongeveer 6000 kinderen die in gezinnen liefderijk worden opgenomen en na 'n flinke kuur weer frïsch en gezond terug - keeren. Welk een zegenrijk werk, het behoeden van onze zwakke jeugd voor velerlei ziekten! En de kinderen die onder lichame lijke gebreken lijden; blind, doof, doof stom of geb: "-!g zi ti 1/eet men wel dat ook hiervan een 1000-tal in instituten en scholen met de grootste zorgen met eindeloos geduld wordt ongeleid, opdat zij niettegen staande zij zoozeer gehandicapt zijn, toch nutige leden der maatschappij kunnen worde: Ten slotte de grootste rubriek; de verwaarloosde jeugd. Men beseft rt veel te weinig en zrl.'s cijfers schieten te kort. Want dat in een 'var in onze opvoedingsgestichten, doorgangshui zen en toevluchten 25.000 minderjarigen worden verpleegd en in gezinnen 6000 dat is ons voorstellingsvermogen nau welijks in staat te vatten. Minderjari gen die verwaarloosd zijn; gevallen meisjes voor wie het. leven in eigen gezin zedelijk of lichamelijk ondergang betee ken t. jongens die zich aan eens anders goed hebben vergrepen, of die zóó ver wilderd opgroeien, dat ze een vreemde leidende hand noodig hebben. Aan al deze kinderen komt de op brengst van kinderpostzegels en kin derbriefkaarten ten goede. Is er pakkender devies denkbaar dan dat van de vereeniging „Tot steun van verwaarloosden en gevallenen": .Jeder menschenleven heeft oneindige waarde?" Welnu, allen die deze hulpbehoevende kinderen verzorgen, hen opheffen uit hun geestelijke of lichamelijke ellende, hebben dit devies tot het hunne ge maakt. En een ieder die voor enkele luttele centen, nuttig en practisch be steed aan een postzegel of een brief- kar ons werk steunt zal de voldoe ning genieten van een klein steentje te hebben bijgedragen tot het levensge luk van een deel van onze jeugd! Vraagt aan het postkantoor kinder postzegels. Koopt kinderbriefkaarten. Verzendt geen Kerst- of Nieuwjaars groet zonder het hulpbehoevende kind te gedenken!! De kinderbriefkaaiten verschijnen dit jaar in twee series van 6 stuks voor f 0.35 per serie. Deze briefkaarten zijn reproducties van de Nederlandsche meesters Frans Hals en Jan Vebh. Deze briefkaarten zijn uitsluitend ver krijgbaar aan den stand in het post kantoor, waarover nog nadere mededee- lingen zullen worden gedaan. Het correspondentie-adres van het co mité te Haarlem is Mr. L. G. /an Dam, Wilhélmïnasfcraat 49. Ook te Bloemen- daal is een comité gevormd waarvan het adres is mevrouw A. M. van Lutterveld- Bicker Caarten, Midden Duin en Daal- soheweg, Bloemendaal. KINDERVOEDING. De vereeniging Kindervoeding reikte in de afgeloopen week aan warm voed sel uit: in de Zoetestraat Maandag 218. Dinsdag 210, Woensdag 179, Donderdag 192, Vrijdag 206, Zaterdag 162 porties en in de Cronjéstraat Maandag 92, Dins dag 92, Woensdag 91. Donderdag 79, Vrijdag 86 en Zaterdag 69 porties. NATÜDR-HISTORISCHE VEREENIGING. Morgen. Dinsdagavond, zal de heer Dr. C. J. J. van Hall voor de afdeeling Haarlem en omstreken der Ned. Natuur historische Vereeniging in de Nijverheid een lezing met lichtbeelden houden over tropische producten. KENNEMER LYCEUM Dr. v. Anrooy heeft Zich bereid ver klaard om voor den tweeden keer op te treden in het Kennemer Lyceum en wel op 13 December. Aan de leerlingen der hoogste klassen zal hij een en ander ver tellen over en expliceeren van twee trio's, een van Schubert en een van Beethoven. Hij zelf zal het gesprokene op de piano toelichten. Op Zaterdag 15 December geven de leerlingen Jos de Clerck, H. B. S. Nol- thenius en F. de Nobel de twee trio's volledig. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regeL Stofzuigerhuis MAERTENS BARTEL JORISSTRAAT 16 TELEF. No. 10756 5 Apex Klop-Veeg-Stofznigers f175. Het is een absoluut overbodig iets, om de geneugten van een Engelsch ontbijt zoo'n soort van stevig fundament, dat elk rechtgeaard Engelschman als de grondslagen van een goeden en wei- besteden dag beschouwt in een uit voerig epos te bezingen, want als u nog nooit in Engeland bent geweest, is 't een onmogelijkheid om u dat toppunt van heerlijkheid aanlokkelijk genoeg voor te stellen en als u er wel geweest, bent, dan weet u het. Want dan hebt u u nooit aan een Engelsch ontbijt ge waagd, omdat uw zwakke Hollandsche maag alleen al genoeg had aan de geu ren, die uit den keuken opstegen ol u loopt met een maagkwaal rond. Ik heb eens iemand hooren zeggen, dat een flink Engelsch ontbijt hem al tijd weer heelemaal opknapte, als hij met een beetje onveilig gevoel in de buurt van zijn maag in Harwich aan wal stapte. Het was geen Engelschman (die zijn er immers immuun voor) en hoewel hy vloeiend Hollandsch sprak, moet het een Rus geweest zijn. Door de vele liters wodka, die iedere vaderlands lievende Rus jaarlijks absorbeert, zou zijn digestie ongetwijfeld een zware con current worden voor de Engelsche, in dien daarvoor bij de volgende Olym piade een prijs zou worden uitgeloofd waarvoor men, naar ik hoor, aan Engelschen kant doende is. Enfin, ik wil eerlijk bekennen, dat voor mij dat Engelsche ontbijt in den trein van Harwich naar Londen de ge nadeslag is. Je komt van de boot ar. in het voldoening-gevende bewustzijn, dat er menschen zijn, die nog groener zien dan jezelf en je bedenkt in fiereu triomf het feit, dat je dezen nacht hebt doorgeworsteld met slechts twee maal de hulp van de stewardess bij Je gulle pogingen om de maatschappij ook iets terug te geven voor alles wat ze je schenkt, terwijl de juffrouw onder je, na een hartverscheurend lijden, onder dof gerochel de hut is uitgehaald om niet weer te verschijnen. Je klimt den trein in, terwijl je de permanent wave in je iets voelt kalmeeren en met een over moed, die je duur te staan zal komen, bestel je Je ontbijt. En dan komt het: een cotelet, heerlijk knapperig in een meertje van jus, een weldoorbakken botje, lichtbruin, malsch en vettig, het beroemde Engelsche gerecht „ham and eggs", en dan 't nog beroemder Schot- sche product „porridge", het summum van onverteerbaarheid. Dit alles over goten met oneindige hoeveelheden thee en een nooit ophoudenden stroom van broodjes en toast. En dan ben je 'er ge weest onherroepelijk voor de rest MUZIEK. LEDENCONCERT DER MÜZ. VER. „HARMONIE CRESCENDO" Wie bekend is met en zich rekenschap geeft van de belangrijke plaats die .Harmonie-Crescendo" (het oude „Spoorcorps") in het openbare leven te Haarlem vooral des zomers inneemt, en daarom verwacht mocht hebben dat een winter-concert voor de leden dezer mu- ziekvereeniging op groote belangstelT.ng en talrijk bezoek zou rekenen, zou gister avond door den aanblik der groote con certzaal zeker teleurgesteld zijn geweest. Wel is voor een sterk harmónielcorps de concertzaal minder gunstig gebied dan een muziektempel in de open lucht, maar „Harmonie-Crescendo" speelt be schaafd en dirigent H. W. Hofmeester laat de geiuidproductie in overeenstem ming met de capaciteit der omgeving brengen. Het bezoek aan de meeste concerten gaat diminuende. Het helpt lilet, oorzaken te gaan zoeken: de toestand is nu eenmaal zoo en zal voorloopig wel niet ten gunste der concertgevenden zich wijzigen. De eerste beide nummers van het programma, een heel gewone marsch en een poüpourri-achtige ouverture gaven nog geen aanleiding om bijzondere kwa liteiten van de spelers te doen opmerken, doch in no. 3, de symphoirische Suite „Echos d'Espagnc" van G. Balay, tra den verschillende instrumentalisten so listisch op den voorgrond en was vooral de klank der alt-hobo zeer te roemen. Stemming en samenspel waren hier en daar nog voor verbetering vatbaar. Het beste gaf het orkest naar mijn meening In de suite „Le Oid" van Massenet: de klank was hier vol. sappig en afgerond, en stond soms voor dien van een strijk orkest weinig ten achter. Ook in de bal letmuziek uit„Hamlet" van Thomas (Een verhaal van duistere krachten) uit het Engelsch van BERTRAM MITFORD 45) Toen Hels ton Varne op zijn veldbed in zijn slaaphut lag. voelde hi) zich al lerminst slaperig. De inlichtingen, die zijn neef hem over Mervyn verstrekt had. hadden hem heel wat stof tot denken gegeven. Ze hadden hem ver scheidene ontbrekende schakels ver schaft en tegelijker tüó rijn gedachten teruggevoerd naar Heath Hover en naai wat dat huis herbergde. Hij herinnerde zich levendig het laatste samenzijn op dien 6tralenden zomerdag en hij was met zichzelf overeengekomen, dat die ontmoeting niet de laatste zou zijn. En als Helston Varne Iets besloot, moest er wel een wonder gebeuren, als dat be sluit geen werkelijk werd! Hij herin nerde zich die vertrouwende blauwe oogen. zoo helder en zoo openhartig en toch ook met Iets vragends er ln. En nu was hij bezig te pogen die smeekbede in die oogen te vervullen, want hU was niet naar dezen uithoek gekomen voor van den dag. Laten we al deze ellende maar met den mantel der liefde be dekken mijn pen weigert verder te gaan, en mijn maag enfin. Ik zelf ben altijd al bij het tweede gerecht red deloos verloren en ik ken maar een geval, waarbij iemand aan de porridge is toegekomen. Het is waard aan de vergetelheid ontrukt te worden. Dit was van den zomer. Ik had een wonderbaarlijk voorspoedigen overtocht achter den rug en was vast van plan mij alleen aan thee 'en toast te wijden. In de restauratiewagen zaten twee vrouwe lijke representanten van .JDeutsch- land, Deutschlond über alles", zoo echt Deutscli als je maar hebben kan, die de slanke lijn met een grenzenlooze min achting genegeerd hadden en van plan waren dat te blijven doen in dit land van stokrozige Engelsche misses tot het bittere einde toe. „Breakfast, madam?" „Ja, ja, natürlich of course." Breakfast kwam. En ze vielen aan. Zou toch zonde zijn stel je voor, dat je iets oversloeg. Nein, nein, fest steht und treual moesten ze er met een maagkwaal voor boeten Chops, fried fish, ham and eggs, fried chicken. En ze streden dapper tegen den overmachtig en vijand. Keken elkaar even aan zoo'n veelbeteekenende blik als trouwe wapenbroeders wisselen in het heetst van den strijd en begre pen: niet dan over mijn lijk... Toen kwam de porridgegrijsgrauw, een dikkige brei, angstaanjagend... „Porridge, madam?" Haar principe getrouw knikten ze. keken elkaar aan met den moed der wanhoop en be gonnen. Zonder suiker! Iedereen, die porridge gegeten heeft, weet, dat je het alleen kan overleven door het zoet te maken, afschuwelijk zoet, walgelijk zoet want die zoetig heid, hoe vreeselijk die ook mag zijn, nl_ hileert al wat er porridge-achblg aan porridge is. Maar zij hadden nog geen porrigge-ervaring.Het was afgrijse lijk om aan te zienIk leed zichtbaar en hoorbaar mee, en als gedeeld leed half leed is, dan zal ik eeuwig dank baar zijn, dat ik deze Duitschen ten minste voor het heele leed heb behoed. Zij verdwenen plotseling, de een na de ander, grauwer dan het laatste restje porridge op haar bord Zij hadden haar strijd gestreden, moe dig en dapper, maar de vijand was te overmachtig geweestEn het is my een weemoedig genoegen, hier haar na gedachtenis met een bescheiden lauwer krans te mogen eeren. werden vele goede dingen gedaan; de clarinetten kunnen echter nog mooier toon trachten voort te brengen en over 't geheel kan naar meer kleur, ook in détails, gestreefd worden. De nuancee ring schijnt mij veelal v/at vlak toe en vcoral bij balletmuziek is een zekere lenigheid en sierlijkheid in de voor dracht gewenscht, zoo niet onmisbaar. Daarentegen waren samenspel en rhythmische correctheid in 't algemeen te prijzen. Een der leden van het corps, de heer S. J. Paartman, trad als solofluitist op en gaf daarbij verrassende en verblij dende bewijzen van technische virtuo siteit Zijn toon is in de laagte en hoogte over 't algemeen mooi, doch heeft ln 't middenregister af en toe nog nei ging tot overslaan in het hoogere octaaf. Wanneer de speler dat nog weet te voor. komen zal hij een hoogelijk te waardee- ren kracht op instrumentaal gebied worden; de zuiverheid van zijn intona tie en de volkomen zekerheid van zijn passagewerk zijn nu reeds in alle op zichten prijzenswaardig. Wij kunnen naar aanleiding van dit concert niet nalaten de „Harmonie- Crescendo", die onder haar vol-ijverigen directeur Hofmeester vooral des zomers zulk een belangrijke plaats in het Haar- lemsche openbare muziekleven inneemt, zich steeds welwillend beschikbaar stelt en een onmisbaren factor vormt voor het welslagen van vele feestelijke her denkingen als Koninginnedag, in de be langstelling der muziekvrienden aan te bevelen. Subsidie uit openbare kas ge niet zij, voor zoover ik weet. niet: mo gen aan vele anderen op de bres staan voor de belangen van een corps, dat steeds bereid gevonden wordt op de bres te staan voor het algemeen belang. KAREL DE JONG. de jacht op wilde geiten! Toch moest hy opeens hartelijk lachen, toen hij eraan dacht, dat hij in het begin naar Heath Hover gegaan was, om Nashby te helpen het raadsel van den gestorven vreemdeling te ontsluieren. Lieve hemel wat zou die brave plattelands-inspec teur gekeken hebben, als hy maar eenigs- zins had kunnen vermoeden, wat die ont sluiering aan het licht zou brengen! Ver over de vlakte huilde een wolf. Een ander antwoordde erop. Iets in dat geluid bracht Helston Varne het roepen der uüen in de Plane-bosschen duide lijk voor den geest. Gewoonlijk had hij zyn gedachten en emoties heel aardig in bedwang, maar ze schenen nu sterker dan zijn ijzeren wil en, uitgestrekt op zijn veldbed, te middernacht, in een van de meest on herbergzame streken van de wereld, be kroop den jongen man een gevoel, alsof het hem nooit in zyn leven weer zou gelukken. In slaap te vallen. Het gehuil van de wolven weerklonk opnieuw, ditmaal van veel dichter by Hij hoerde het half-verschrikte gebriesch van een der vastgebonden paarden, en een kameel gaf lucht aan zijn ergernis met kwaadaardig geknor. Hij stond op. schonk zich nog een whiskey-soda in. stak een nieuwe sigaar aan en ging weer liggen. Zoo bleef hij staren naar het dak van de tent en zijn gedachten zwierven uit naar het verleden. BEGRAFENIS DR. H. J. OFFERHAUS. Zaterdagmiddag werd op de Alge- meene Begraafplaats aan de Kleverlaan in stilien eenvoud ter aarde besteld het stoffelijk overschot van wijlen Dr. H. J. Offerhaus, in leven emeritus-predikant der Ned. Herv. Gemeente. Aan het graf werd niet gesproken ingevolge den wensch van den overle dene. Alleen sprak een zoon van den overledene een kort woord van dank voor al hetgeen de overledene voor zijn familie was geweest en dankte voorts de aanwezigen voor hun belangstelling. Onder de aanwezigen werden opge merkt Ds. A. Trouw, voorganger der Vrijzinnig Hervormde te Haarlem; de heer G. J. Kroese, voorzitter der afd. Haarlem van de Vereeniging van Vrijz. Hervormden; Ds. A Binnerts, predi kant der Doopsgezinde Gemeente en Ds. J. L. F. De Meyere, Emeritus-predikant der Luthersche Gemeente alhier. EEN NIEUWE VEILING HAL TE BEVERWIJK. PLANNEN VAN DE R.-K. TUINDERSVEREENIGING „KENNEMERLAND". Ten behoeve van de bloembollenveiling „Beverwijk" zal (zooals wij reeds meld den) door de RK. Tuindersvereenig.ng „Kennemerland" een groote nieuwe vei linghal worden gebouwd Op het terrein naast de bestaande veilinggebouwen aan de Breestraat. De nieuwe hal zal een oppervlakte hebben van 750 M2. De lengte bedraagt 44 Meter, terwijl er. plaats zal zijn om 7 a 8000 manden bollen te deponeeren. Rondom is een vrijhangende ballustrade geprojecteerd, zoodat men geen hinder heeft van pilaren. De ijzeren bekapp:ng wordt met glas afgedekt, zoodat er ruimschoots licht kan binnenvallen, het. geen voor bloemenveilingen, tentoon stellingen ettc. van belang is. De gpeeltuinvereeniging „Het Oos terkwartier" heeft Zaterdagmiddag haar traditioneele St.-Nicolaasfeest gehou den maar niet meer in „St.-Bavo", om dat die zaal langzamerhand te klein geworden is, zoo groeide de vereeni ging. De groote zaal van „Bloemhof" kan nu nog maar amper de kleins duizend kinderen bergen. Een groot deel van het feest werd eigenlijk buiten gevierd. Daar was ten eerste de aan komst van Sinterklaas, om drie urn met de stoomboot zoo van Spanje ge komen door het Zuider Buiten Spaame. Sinterklaas wuifde al van verre en Piet glom van plezier, omdat de kinderen bij den steiger aan de Slachthuisstraat zoo vriendelijk zongen van „Zie ginds komt de stoomboot". Met Sint Niklaas voorop, boven op den witten schimmel trok die kinder stoet door het Oosterkwartier door de Spaarnwouderstraat en langs de Kam pervest naar de Bloemhof straat. Voorop ging „Harmonie Crescendo" en verder in den langen optocht liep het keurige Knapen fan farecorps „Nieuwendammer- ham" uit de hoofdstad. De politiemuziekvereeniging sloot de rij. Het werd over vieren eer de leidsters en leiders de 48 groepen van 20 kinde ren veilig binnengeloodst hadden en Sinterklaas, verwelkomd door den voor- HOOFDSTUK XXIV. Een ontstellende ontdekking. Hoog boven de vlakte, tusschen de scherpe rotsige pieken van het gebergte, zochten Helston Varne en zijn inland- sche jager moeizaam een pad, in behoed zaam zwijgen. Nu eens ging het een hoek om. waar elk rustpunt voor hand of voet omzichtig moest worden onder zocht, voor ze erop vertrouwen kon den. dan weer langs een richel, waar ze alleen in uitgesleten holletjes het noodige houvast vonden, tenslotte over hellingen vol leisplinters. nauwelijks minder glad dan ijs. Op elk dezer minder aanlokkelijke wegsoovten kon een verkeerde beweging maar één resultaat hebben, een val van een hoogte van eenige honderden meters, waarbij geen been in het heele lichaam heel zou blijven. Men had voor zulk een tocht stalen zenuwen noodig en hoorde in elk opzicht in de beste conditie te zijn. Om eenig succes te hebben moest dat alles bijna g°lu:dloos gebeuren. En dat al leen voor het plezier om een wilde geit te schieten, of tenminste een poging daartoe te doen. Want van het heele jachtgebied was dit speciale punt het gunstigste om makhor te schieten. Zoo heer zoo knecht. Hussein Khan was een geharde bergbewoner, een en De nieuwe hal wordt In verbinding gebracht met de bestaande gebouwen, hetgeen verkregen wordt door uitbre king van een tusschenmuur en verrui ming van den toegang tot de bestaande groote binnenveiling. Hierdoor kan men gemakkelijk, ook met groote voertuigen. van de eene hal in de andere rijden. Gaan de plannen voor een bloemenvei ling door, dan zouden eventueel <V bloemen van de nieuwe hal uit onder dt klok kunnen worden verkocht, om ver volgens in de oude hal aan de expor teurs te worden afgeleverd. Het voorste gedeelte van bet bestaande gebouw aan de Breestraat wordt geheel verbouwd en zal één geheel vormen met de nieuw te bouwen hal. In den gevel komen twee ruime ingangen: één voor de exnortveilïng en een voor de bollen- veiling. De vrijgekomen ruimte zal waar schijnlijk benut worden voor 'n tweeden electrischen snelweger voor de aard beien. Een gedeelte van de bovenverdie- ning wordt ingericht als veilingzaal voor de bollenveiTne. Er zullen vaste banken worden geplaatst we'ke plaats bieden aan oneeveer 300 personen. Naast deze zaal is een k'eineT lokaal venroiecteerd. hetwelk noa een nadere bestemming zal krijaen. Er wordt verdee- gezored voor telefoon, toiletten, enz. terwijl ook ean buffet wordt ing°richt. Dit alles beteekent dus een grooté uitbre:dlnv van de gebouwen van „Ken nemerland". Men hoopt spoedig tot de aanbeste ding te k""nen o^rvaan. daar het werk ongeveer April 1929 gereed moet zijn. PE^SONALTA. De heer P. Stick el. aeent-recher- cheur bij het poi'tiekorns alhier, is me' ingang van 1 Januari benoemd tot concierge aan het Frans Halsmuseum. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. UIT VOORRAAD LEVERBAAR Techn. Bureau J. VAN DEN BERG RADIO-SPECIALISTEN 3 ZIJLSTRAAT 87 TELEFOON 11322 zitter den heer W. Klaren, zyn toe spraak kon houden. Daarin toonde de kindervriend uitstekend op de hoogte te zyn van het streven der vereeniging en heel goed te weten, dat het feest te zij ner eer maar een klein onderdeel is van het nufcttige werk, dat beoogt de kinde ren na schooltijd bezig.te houden. En alle ouderen, die den Sint hoorden zullen het betreurd hebben dat om fi- nancieele redenen het gemeentebestuur den tuin eenige wintermaanden wil sluiten. Het werk tot bestrijding der baldadigheid en tuchteloosheid mag toch niet een paar maanden gestuit worden Dan herwint het bestredene zijn terrein, zoo meent het bestuur. Terwyl de kinderen liedjes zongen voor den Sint deelden de groote men schen krentenbroodjes en kopjes choco lade uit. Het jongenskorps musiceerde dapper en toen Sinterklaas vertrokken was vergastte de heer Renévan Duinen zijn dankbaar gehoor op de poppen kast, clownerie, acrobaten-toeren en nog meer. Ghocola en speculaas ver hoogden de feestelijkheid. Om half zeven gingen ze met een zakje lekkers allemaal gelukkig naar huis. De inspecteur der lichamelijke opvoe ding, de heer H. L. Warnier, was. als al- t:Jd, eens komen kijken. al spierkracht en sportieve geestdrift. Hij was een „Pathan" uit de Karhar-stam en hij had groot respect voor zijn meester onidat die hem in belde eigenschappen evenaarde en ook nog om een andere reden, zooal misschien later blijken zal. Het was midden in den ochtend. Zij hadden al eerder op dit punt moeten zijn, maar de klim was tegengevallen. Ze waren al uren onderweg, en nu. kleine bruine stippeltjes tegen dien on metelijke rotsmuur, stonden ze een oogenblik stil om uit te blazen. Voor een van beide had de rustpoos ook nog een andere be teekenis. want Hussein Khan was een goedgeloovig Muzelman en dit was het uur des gebeds. Dus. zich krampachtig staande houdend op dezen richel, ternauwernood ruimte voor de voorgeschreven bewegingen, spreidde de volgeling van den profeet, het gelaat gericht naar de heilige stad, wier lig ging hij kon opmaken uit den stand der- zon. zijn kleedje uit nadat hij zijn schoenen had uitgetrokken en begon zijn gebeden, even aandachtig alsof hy ge knield had gelegen in een koele, sche merige moskee, op een giadden sieeren vloer. De ..onge'oovige" maakte van de gelegenheid gebruik om een hap van een boterham te nemen en een slok uit zijn veldflesch. De geboden van den jager namen niet veel tijd in beslag, niet meer dan een paar minuten en het tweetal zette den tocht voort. Nog een korte worste ling om naar boven te komen en toen keken zij van tusschen een woest land schap van pieken en toppen uit op de vlakte aan hun voeten. Deze was aan de andere zijde be grensd door een halvemaan-vormig- rotsmassa gelijk aan die. waarop zij zich bevonden. Aan den uitersten kan: daarvan, een groote plek die zich tot Sn de wolken verhief en waarvan de voet begroeid was met een donker juniperus- bosch, dan een prachtige, gekoepeld-: massa, doorploegd van vormen, die op gletscherspleten leken en dichter naar hem toe een zydal waardoor een berg stroompje dartelde. Maar tusschen hen en die vallei, afhellende van den voet van de rots, waarop zij lagen, was een open grasveldje. Helston bracht het ge weer aan den schouder. Te laat. Vier stuks makhor sprongen schichtig weg. Zij waren aan het grazen geweest op het open grasveldje, zooals hun belagers verwacht hadden. Niet sóhieten. heer! fluisterde de jager. Dat zou ze heelemaal ver schrikken en onze kan; cm ze nog eens te besluipen, doen verdwijnen, want ik der.k niet. dat ze ver weg zullen gaan Helston zag de juistheid van dezer, raad in en vuurde niet. maar het was toch hard. dat de beïoonïng voor zoo veel uren zwoegen, daar pijlsnel voor hun oogen verdween. Het staat geschreven! antwoordde hij gelaten, maar ik denk Hussein Khan, da: de ram, die deze drie schapen aanvoerde de vader van alle makhor uit de heele Himalaya moet zijn, want ik heb nooit een grooteren gezien, Ja, zelfs geen die even groot was. Een prachtige, gitzwarte adelaar dreef in majestueuze kringen boven het dal. Dit schouwspel in deze wi'de omgeving was al belooning genoeg voor hun moei zamer. tocht, dacht Helston Varne. En wat moeten we nu doen Hussein Khan? zei hij. teer. hij een poosje zwij gend gekeken had. Maar de ander antwoordde niet. Hy maakte een gebiedend gebaar, om zijn heer het zwijgen op te leggen, terwyl hij zelf aandachtig scheen te luisteren. Als bij ingeving volgde Helston zijn voor beeld en kroop nog dichter ineen op het rotshcekje waar hij zich met zooveel moeite doorgeworsteld had. Zijn zenu wen tintelden van spanning, de jager, met zijn scherp gehoor had natuurlijk het geluid van nieuwe makhor hooren aankomen; dat moest het zyn. Per slot van rekenïr.g zou hij dan toch zyn kans r.og krygen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 10