mWAT ONZE EERSTE KLASSERS 11 DE TWEEDE KLASSERS FeijenoordE. D. O. (36) Geheel onverwacht is het voor Feijen oord een groote nederlaag geworden en verdiend. De Rotterdammers zyn zelf de schuld dat zy op zoo'n overtuigende ■wijze geklopt werden. Het begin was ge heel voor Feijenoord; E. D. O. speelde minstens een klas minder. Het was een bijna voortdurend treffen tusschen den Feijenoord-aanval en de E.D.O.-verdedi- i?ing. die tegen een overmacht stond. Tenslotte moest E.D.O. bezwijken en toen kort hierop door een penalty de lei ding vergroot was, wees alles er op, dat E.D.O. een geduchte nederlaag zou boe ken. Doch als E.D.O. den achterstand verkleint, wil Feijenoord het verloren terrein herwinnen, door het spel te for- ceeren, wat vooral tot uiting kwam toen de stand gelijk werd. Dit was de fout by Feijenoord, die haar den wedstrijd deed verliezen; door met stevig spel te beginnen, had haar ontegenzeggelijk mooi en vlug spel te lijden en wist E.D.O. haar 'spel te ont plooien. Het was weer het oude E.D.O,, in staat om den sterksten tegenstander te slaan en dat ook nu deed. FeUcnoord: Dekker, Bul Jr., DUke, Rlxoort, Bul Sr.. v. Heet, Staal, Sinke, Pijl, Barendregt, Verbeek. E. D. O.: H. Oomen, Perukel Jr., Steffens, Tanis Swart, C. y. d. Laan. Dinkla, J. Perukel Sr. Boeree. Kuil, De Klefte. De E.D.O.-aar.vallen zijn voorloopïg weinig gevaarlijk. By E. D. O. is het plaatsen slecht; het duurt te lang; telkens moet de ach- terhoide ingrijpen. Het was te zien dat succes vcor Feijenoord niet kon uitblij ven en na een kwartier kwam het, als Verbeek via de handen van De Kiefte scoort. (1—0). Wij krijgen nu nummer één van de serie penalties. Eceree is de schuldige, imet een geweldig hard schot brengt Dijke den stand op 3—0. E.D.O. begint wat aan het terreLn te wennen; uit een vrijen schop van Dihkla, dien Swart voorzet, brengt Steffens den stand op 21. nada' Dekker eerst nog het schot hield. Perukel Jr. zorgde voor een gelijkmaker. (22). E.D.O. is haar laksheid kwijt; Feijen oord wil met geweld het terrein herwin nen; het spel wordt tevens te peuterig. De tweede helft is nauwelijks drie mi- r.uten oud als Steffens eenige spelers passeert en E. D. O. de leiding geeft. (2—3). De zenuwen beginnen nu een wcordje mee te spreken en hoewel de spanning grooter wordt, is dit met het spelpeil niet het geval. Nu veroorzaakt Dijke een penalty; Dinkla voltrekt het vennis. (24). Perukel valt uit; J. v. d. Laan neemt zijn plaats in. De beurt om een penalty te nemen, is thans v/eer aan Feijenoord. deze straf is wel wat zwaar," daar Verbeek over de beenen van C. v. d. Laan valt. Dijke maakt er onhoudbaar voor De Kiefte 34 van. Feyencord zet de tanden op elkaar maar De Kiefte is ongenaakbaar en de backs niet minder. H. Oomen die der geheelen wedstrijd hard werkte, heeft- nu succes als hy met een ver schot niet onhoudbaar Dekker passeert. (35). Nog een halve minuut en Oomen heeft weer een kans, welke Bul Jr. hem op al te solide wijze ont neemt. t De vierde penalty! Ook deze wordt benut door Dinkla. <3—6). Meteen is het tijd en is E. D. O. de ■traditio trouw gebleven, dat Feijenoord niet van haar winnen kan. R. C. H.Ajax (2—1) Het was zeer druk aan den Midden weg toen om even twee uur de scheids- rechterede volgende elftallen liet aan treden: R. C. H.: Kcs, Vrugt, Prevost. Geutskens. Ruis, Muller, Hanse, Van de Werve, Roelfsema, Ver kerk, Brugman. Ajax Ten Have, Ingenbleek, Vogel, Volkers, De Natris, Schetters. Van Deyck, Hangard, Van Kol, Puttelaar, De Boer. Direct na den aftrap is Ajax in den aanval; de achterhoede van de Racing heeft nauwelijks tijd om zich even in te spelen. Er wordt met een uiterst snel tempo begonnen en het ziet er naar uit dat de Ajaxieden zich direct een voor sprong willen bezorgen. Vrugt en Pre vost hebben het geweldig druk; aan voerder Geutskens deed goed om zijn binnenspelers vcorloopig achter te hou den. De Natris blykt zeer gevaarlijk; hij geeft bovendien het linker deel der ver dediging veel, moeilijk werk te verrich ten. Nadat ongeveer 25 minuten gespeeld is, meet Hangard na een botsing uit vallen; hij wordt vervangen door Vun- derink. Deze gaat nu oenterhalf. van Devck linkshalf spelen. Totdusver heeft Brugman veel werk gehad op den vleugel, maar een paar scoringkan=en onbenut gelaten, totdat hij eindelijk een goeden voorzet geeft dien Verkerk inschiet. Wel stoot De Be?r het schot, doch de bal belandt bij Van de Werve, die hem ineens opvangt en hard in het doel schiet. Verkerk was na zijn schot door- geloopen en bevond zich op dat moment achter De Boer in het Aiax-dcel. De scheidsrechter kende echter het doelpunt toe, dus had de Racing de lei ding. (1—0). Met dezen voorsprong wordt door R. C. H. neg een tikje harder aangepakt; het Is Hanse, die den bal vrij maakt in een duel met Van Kol en onberispelijk voorzet. Met een mooi schot vergroot Verkerk den voorsprong. (2—0). Rust breekt aan met 20. Na een vi'U lange rust komen de elf tallen weer binnen de lijnen; van aftrap af ontspint zich wederom een felle strijd tusschen' de beide elftallen. R.C.H. houdt wbselyk de binnenspelers wat achter maar toch zijn de zeer snelle aanvallen uiterst gevaarlijk. Herhaaldelijk is nu Hanse. die vrij druk werk krjigt, zijn tegenstanders te snel af, doch De Boer weet telkens de situatie te redden. De aanvallen van Ajax hoe talrijk ook, zijn inmiddels toch niet gevaarlijk, deeïs door slecht sohieten, deels door veel te kort. spel. De Natris wordt na genoeg genegeerd en wordt hem eens de bal toegespeeld, dan zijn Muller en Provost hem de baas. Toch gelukt het Volkers na ongeveer twintig minuten een mooi tegenpunt te maften. (21). Dan ontbrandt de strijd eerst recht. De Amsterdammers zetten er alles op: het R.C.H.-doel beleeft angstige mo menten. Kcs is echter ook in vorm en retourneert alles. Plotseling moet gestopt worden voor Prevost. die het veld moet verlaten. Het bleek dat hij vermoedelijk zijn pols ge broken had. Hazevcet komt na eenige oogen'olikken het elftal completeeren; Verkerk gaat linksback, Hazevoet links binnen spelen. De spanning stijgt met de minuut. Van Kol gaat midhalf spelen en heel Ajax valt aan. Vrugt staat in deze pe riode vooral zeep goed te spelen: met een groote kalmte plaatst hij midden voor het doel nog met kleine trapjes naar Ruis. die dan weer voor verder transport zorgt. V. S. V.'t Gooi (30) De talrijke toeschouwers die dezen wedstrijd bijwoonden, hebben waar voor hun geld gehad. En wel speciaal door het schitterende spel der thuisclub, die beter speelde dan ooit tevoren. Vooral in de tweede helft speelden de V.S.Vers een partij voetbal, zoo snel en zco enthousiast, dat het er dikwijls op ge leek als of er geen Hilversummer in het veld was. V. S. V.: v. d. Windt, v. d. Pieterman, v. d. Griendt Wcy, Bruidschaar, Demmers, Koning, Horeman, Heyerman. de Koning Hillekamp. 't Gooi: Wentink, Campman, Meilof, Sjoerds, Gerritse, van Dolder, Franssen Sterk, .Gorel, Van Beek, Cohen. Direct na den aftrap gaat 't Gooi er met den bal van dcor, het schot gaat naast. Bi) een tweeden aanval der gas ten belandt de bal achter de doellijn Dan trekt V.S.V. ten aanval. De Koning en Demmers stormen op Cohen af. Sterk weet niet anders te deen dan den bal uit te koppen. Aan beide zijden wordt enthousiast ge-pseld en in goed opge zette aanvallen gaat de bal van doel tot doel. De beide doelwachters hebben het nochtans niet moeilijk, want het schie ten gaat aan weerskanten slecht. Bij V. S. V. zijn het Hillekamp en Horeman die eenige malen naast of over het doel schieten. Wentink doet hetzelfde als hij een mooie kans krijgt, 't Gooi speelt een mooi open spel en gedurende eenigen tijd zijn de gasten sterker. In het koppen zijn zij hun tegenstanders de baas, vooral Sjoerds en Gerritse toonen zich hierin superieur. De meerderheid van 't Gooi is niet van langen duur. Het samenspel is bij 't Gooi beter dan bij V.S.V. maar de IJmuide- nare zijn enthousiaster. Rust komt met 00. De eerste momenten van de tweede helft vertocnen hetzelfde beeld als vóór de rust. Het spel blijft aantrekkelijk, al hoewel bij V.S.V. het plaatsen dikwijls niet al te best is. Een vrije schop tegen t Gcoi wordt door Wey slecht genomen en levert den Hilversummers geen moeite op. Even later krygt Koning een vrijen schep te nemen, die fraai naar de Koning plaatst, maar deze is juist eenige centimeters te klein om zijn doel, den bal in te koppen, te kunnen volbren gen. Bij eenige Hilversumsche tegen aanvallen blijken v. d, Pieterman en v. d. Griendt in schitterende conditie te zijn. Het lijkt alsof het een stryd zonder doelpunten zal worden Maar dan komt V.SV. geducht opzetten. Herhaal delijk trekt de voerhoede der gastheeren die nu fraai combineert, op Cohen af, die de handen vol krijgt. Gorel haakt Koning. Horeman neemt den hiervoor toegekenden strafschop, doch schiet tegen den staander. VSV. is nu niet meer te houden, schot op schot wordt gelost en indien in deze periode de fortuin wat meer op haar hand was geweest, dan zou het doelpunten gèregend heb ben. Het wil echter niet lukken. Ondanks het groote overwicht van V.S.V. ziet de linkervleugel van 't Gooi kans eenige gevaarlijke uitvallen te doen. Eindelijk krijgt V.S.V. wat haar toekomt. Een corner op 't Goei-dcel brengt het eerste doelpunt. Uit een schermutseling kopt Koning den bal langs Cohen (10). De voorhoede der gastheeren stormt van den aftrap af rechtstreeks op Cohen af en het gejuich is nog niet bedaard of Koning doorboort ten tweeden male het doc-1 der gasten (20). Opnieuw een run op het Hilversumsche doel. En voordat de toeschouwers er op bedacht zijn is Cohen voor de derde maal gepasseerd, thans door Hillekamp (3—0). U. V. v.—H. F. C. (3—2) De H.F.C.'ers hebben wel leelijk te leurgesteld door met een nederlaag uit Utrecht terug te keeren. Als excuus moge eenigszins gelden, dat zoowel Wamsleker ais Van Haeren ontbraken, doch een elftal dat zich werkelijk onder candi- daten voor ds eerste plaats wil rang schikken, mag toch geenszins afhanke lijk zijn van het al of niet meedoen van een of meer spelers. Bovendien had, evenals de U.V.V.'ers zelf, het geheele elftal last van het zeer gladde terrein, een omstandigheid, waar aan werkelijke kampioenscandidaten ch toch cok dienen aan te passen Een verdienstelijk werk der H.F.C.'ers was het lntusschen dat een achterstand van 20 nog werd opgehaald tot 2—2 Een onhandigheid van Van der Msuler. kostte HFC. ten slotte het gelijke spel. doordat hij ongeveer vijf minuten vóór ijd leelijk den bal onder zijn armen door Het glippen. IL F. C. v. d. Meulen, v. Baasback, v. Renesse, Jongeneel, v. d. Lee. Lamp. De Ruyter Daniëls, Wunder, Miezérus. v. Beem. U. V. V.: Balt, Smelt, Willekens, Kerkhoven, v. Doorn, Pagel, v Dillen, Köss, v. Reenen, Pino, Oostings Al dadelijk blykt dat het zware veld voor alle spelers een groote handicap is. Even is HJ.C. in den aanval, doch de Utrechtsche deelman blykt op dreef zy het dan ook^at zijn manier van doen iets clownacht:gs heeft. Spoedig echter krijgt de H.F.C.-ach- terhoede het druk te verantwoorden. De U.V.V.-aanval is weliswaar niet gevaar lijk, doch het spel blijft toch een tijd lang voor het H.F.C.-doel. Vooral Van Renesse staat intusschen uitstekend te spelen. Pino in de U.V.V.-voorhoede laat zien hoe er niet gevoetbald moet worden Hij brengt de U.V.V.-supporters dan ook herhaaldelijk tot wanhoop. Eenige d'ik- opgelegde kansen weet hij te ver knoeien. Wat de aanval van H.F.C. vertoont, i; cok niet veel fraais. Van Beem verbergt zyn gebrek aan capaciteiten ditmaal met vrij wild spel. Enkele malen veroorzaakt hij dan ook een vryen trap. Het blijft Inmiddels aan weerszijden een missen van kansen. Ongeveer een minuut vóór rust heeft Van Reenen voor U V.V. succes Cl0.) In de tweede helft werd er over het algemeen beter spel vertoond. Van eenige meerderheid van een der partijen is geen sprake. Na een klein kwartier spelen zorgt de rechtsbinnen van U.V.V. na goed samenspel tusschen Van Reenen en Oostings voor no. 2 (20). Dan komt H.F.C. een poosje goed op zetten; wij verheugen ons over het her levend enthousiasme. Succes blijft uit Miezérus doet het eerst de hoop der H-F.C.-supporters hérleven, wanneer hij met een tam schot Balt weet te pas seer en (21). Herhaaldelijk keeren de H.F.C.'ers voor het U.V.V.-doel terug. De Ruyter heeft met Daniëls van plaats verwis selt. Wunder zet enkele malen goed door. waarbij hij eens op minder faire wijze op zij wordt gezet. Strafschop! Miezérus doet wat van hem verwacht wordt en de stand is gelijk (22). Nog zeven minuten zyn er te spelen U.V.V. is het eerst in den aanval; een heftige worsteling voor het H.F.C.-doel is het gevolg. Even wordt de drang weer staan, tot Van Reenen een laag' schot inzendt, waarbij Van der Meulen al val lende den bal tusschen zijn armen door laat rollen (32). A D. O.Stormvogels (10) Hadden we aanvankelijk gedacht dat de IJmuidenarcn met veel spreken der cijfers zouden verlie-en; Zondag is het tegendeel gebleken; AD.O. kon r.og net op het nippertje door een fout van Koster de puntjes in den wacht- slepen. Het spel van A.D.O. is ons niet mee gevallen. Van een voorhoede, waarin menschen, als de internationaals Tap meespelen, kan men toch wel wat beters verwach ten. De voorhoede had lang niet dat snelle, wat Bockelaar en Wijnkoop in de Itcrmvogels-vcorhoede presteerder- On danks de nederlaag was het technische spel van Stormvogels beter. Wat de Vo gels echter vooral nog missen zijn de schutters. A.D.O. zat daar beted en probeerden zij het van langen af stand, Thijssen had er zyn handen vol aan. Onder leiding van den heer Weber stelden zich de volgende elftallen op: A.D.O.: Quax. Van Es, Van Dam, Van Maren, Ramaker, Breit-ner, v. d. Meer, Tap Sr., Tap Jr., v. Hembergen, Van Coldt Stormvogels: Boekelaar, Muller, Wijnkoop, Kuikens, De Jonge, v. d. Velde, Haak, Effern, Koster, Walst. Thijssen. De eerste aam-al van Stormvogels was in één woord keurig. Het leek wel, of zij hun oude voorhoede weer terug gevonden hadden. Doch ook A.D.O. za- niet bij de pakken neer. Eenmaal weet Thijssen een hard schot gced te van gen. andermaal hielp Walst met zyr breeden rug. Het bleek dat de partijen tegen elkaar waren opgewassen, maar de Stormvogels-voorhoede had pech. Kuikens kwam één keer zelfs vcor open doel te staan, maar de bal kwam tegen de lat. Aan den anderen kant kreeg van Eembergen een soortgelijke kans, maar Walst kreeg de bal tegen zijn maa: wat hem even op de tanden deed bij ten. Als AJD.O. een beetje actiever werd, moest Thijssen zijn handen uit de mou wen steken. Het was echter treurig zoo veel mooie kansen als A.D.O. verknoei de. De Tappen en hun collega's kwamen er echter steeds beter in; elk pogenhafc kon men den eersten goal vervrachten. Vóór de rust was dit echter niet het geval. Men kon heel ge: merken, dat de vogels niet aan het zeer gladde terrein gewend waren. Teen Ta.p by een mooien voorzet van Van Soldt op de juiste plaats stond en zijn hoofd onder dezen bal plaatste, dachten we Thijssen te zien vissohen, maar de bal vloog ove: Rust kwam met 0—0. De tweede helft begon met een heen en weergetrap v je welste. Langzamerhand werd het spel beter. Er kwam- spanning in. Er werd nu geweldig gesjouwd; even leek het of het Stormvogelsdoel ingeslo ten zou worden, maar Walst en Koster wisten met ferme trappen het spel meer naar het midden te plaatsen. Uit een voorzet van den A.D.O.-links buiten Van Soldt. ontstond een scrim mage voor doel; Koster schoot per on geluk in eigen doel (10). A.D.O. kwam dus goedkoop aan de lei ding. Uit het feit, dat dit slechts ongeveer 7 minuten vc-or tyd gebeurde, moge blij ken, dat de Stcrmvcgels ondanks hun slechte plaats op de competitie-lM-der, best tegen A.D.O., dat een van de bes' geplaatste clubs is, w-as opgewassen. Na nog eenige corners op lx-'de doelen klonk de scheidsrec-litersAuit voor het laatst. H. F. C. 2—Ajax 2 (4—2) Eindelijk Is het aan de H. F. C.-re- serves weer eens gelukt, een overwinning te behalen ten koste van het lang niet zwakke Ajax II. Van begin tot het einde hebben de H. F. C.'ers, die onvolledig uitkwamen, gezwoegd en met succes. Het volgende elftal bracht H. F. C. in het veld: Schoute. Jongeneel, Hoomans, Reuvekamp Gllle. Hagenaar, Berkhout, v. Porree ren. v. Wijk, Elias, Dijkhuizen, v. d. Berg. Dadelijk blykt. dat de H. F. C.'ers er alles op willen zetten om een zoo goed «iegelijk resultaat te bereiken. Van beide kanten wordt gced gespeeld. De H. F. C.'ers zijn voor deel productiever. Van Wijk en Dijkhuizen weten ieder een doelpunt te scorer.. Vóór rust vallen de H. F, C.'ers direct, heftig aan en zoowaar heeft Van Wyk wederom succes (3»—1). Jurriaans wordt door Ingenbleek ver vangen. wat geen verbetering blykt te zijn. Na goed doorzetten van Elias weet deze speler de score te verhoogen. Heel Ajax valt aan, doch vindt do H. F. C- achterhoede in buitengewonen vorm. Schoute vooral beeft, zijn dag. Uit een penalty maakt Ajax er 4- -3 van, Veel kansen worden overgeschoten. H. F. C. verdedigt uit alle macht en als het einde daar is. is zij twee zeer kostbare punter, rijker geworden. Stormvogels 2E. D. O. 2 (3-0) Zooals te verwachten was, is het aan de Haarlemsche roodzwarten niet gelukt om den zegetocht der Umuidenaren, die neg steeds ongeslagen zijn, te stuiten. Toch heeft E.D.O. meer tegenstand ge boden. dan aanvankelijk verwacht werd en dan de uitslag zou deen vermoeden. Was de Storm vogels-verdediging, met Wey en v. d. Lugt aan het hoofd, dan cok niet- zoo op dreef geweest-, dan had de uitslag wel eens geheel anders kunnen zijn, want de Vogels waren eerst van de overwinning verzekerd, toen, nadat de tweede helft reeds voor een groot deel was verstreken, Struys het eerste doel punt scoorde. Toen raakie de E.D.O- defensie, die zich tot dusver zoo kranig geweerd had (vocral de deelman) de kluts kwijt Het gevolg was, dat Hocger- duin en De Waard led-er nog eenmaal het net wisten te vinden, zoodat ten slotte nog onverwacht met sprekende cijfers gewonnen werd. Z. F. C. 2—R. C. H. 2 (2—2) R. C. II. 2 heeft goed werk gedaan door een geliik sDel in de Zaansche klei tegen de Z. F. C. reserves te behalen. Het eerste doelpunt van R. C. H. ont stond uit een penalty, die door Van Dam goed genomen werd. De thuisclub liet het er echter niet bij zitten en al spoe dig was de stand gelijk, eveneens uit een toegestane penalty. Den strijd om de leiding beslisten de Zaankantars nog vóór de rust ln hun voordeel, zoodat- met- het verstrijken der eerste helft Z. F. C. 2 een 21 voorsprong had. De tweede helft wordt door beide partijen hard gewerkt-, doch tot doelpun ten schijnt het niet te zullen komen. Het is reeds bedenkelijk dicht bij het einde ais R. C. H. een tweede penalty ten deel valt, die Nachtegeller echter onbenut iaat dcor in dc handen van den doehnao te schieten. Met een onvermijdelijke ne derlaag voor oogen. wordt door de R. C H.'ers nog in de laatste minuten hard aangepakt; het is Nachtegeller, die kort voor tijd den gelijkmaker in het net trapt. Als het dan tenslotte tUd is, zijn de punten eerlijk gedeeld. R. C. H. speelde met: Kruyer, Kuit, van Dam. Prevost, Nieuwenhuis, de Vos. Warren van Dam, Nachtegeller, L. Kuit, Hessels. r" D. E. C.Haarlem (51) Het kansje dat Haarlem nog had op de bovenste plaats, is gisteren in Am sterdam verspeeld. Op het D. E. C.-ter rein zijn de roodbroeken blijven steken. De overwinning voor D. E. C. is onge twijfeld verdiend, maar zeer geflatL'.erd. De roodbroeken hadden eenige malen pech, toen bij een 21 achterstand, te gen den paal en de bovenlat geschoten werd. Ilaarhn verschijnt in de volgende op stelling: De Vries, P. v. Daalen, Goedhart. Torringa, W. v. Daalen,, Moolenaars, Iseger. De Geus, Huysmans, Oldenburg. v. Polancn. DJE3.C. trapt af en gaat onmiddellijk ten aanval, maar zij vindt de Haarlem- achterhoede op haar post. Ook ae rood broeken beginnen zich dan eenigszins te roeren. Iseger vooral is weer actief, maar ondervindt nogal eens het stevige op treden van den D.E.C.-linksbaek. Polanen krijgt een mooie kans, doch hy kopt verkeerd. Een uitval van Dü.C. brengt het eerste doelpunt, als de mid denvoor via het been van Van Daalen hard langs De Vries trapt. (1—0). Dan komt Haarlem weer los; de ver dediging van D.E.C, moet telkens han delend optreden. Huysmans is te zelf zuchtig. By een goeden voorzet van Van Daalen komt Huysmans alleen voer den keeper; wel wordt het schot gestopt, maar door goed doorzetten scoort Huys mans. (11). Het spel gaat dan meer gelijk op; door verkeerd trappen van Moolenaars krijgt D.E.C. een hcektrap, waaruit de Amsterdammers de leiding hernemen. Dan schiet v. Daaler. tegen de boven lat bulten het bereik van den keeper, waarna do ba! achter wordt gewerkt. Met 2—1 stand komt de rust. In de tweede helft neemt Haarlem het spel in handen. D.E.C. moet zich op verdedigen toeleggen; als een wonder ontkomt het Amsterdamsche deel aan een doorboring. Het loopt den roodbroe ken in deze omstandigheden tegen. Dan neemt D.E.C. het spel in handen; zy weet den stand op te voeren tot 51. Een strafschop werd door De Vries schitterend gestopt. D.E.C. wint ten slotte met 51, BloemendaalZandvoort (3-3) Ongetwijfeld was deze ontmoeting één der fraaiste en meest spannende, welke we tijdens dit seizoen op het Bloemenöaalveld zagen. Spannend en fraai, dcch bovenal ook bijzonder fair. netgeen in gegeven omstandigheden als een extra verdienste voor de spelers mag gelden. We hebben dit vroeger tus= schen deze beide rivalen wel eens anders meegemaakt. Bloemendaal had Bakker en Parson op de ziekenlijst, doch ook Zandvoort was door het gemis van Houtkamp da nig gehandicapt. Sunter die uit de witte voorhoede naar de baokplaats was gehaald, demonstreerde daar een partij voetbal, boven alle lof verheven. De uitslag geeft de verhouding het best weer. Zandvoort heeft weliswaar meer scoringskansen gelrad dan, de thuisclub, welke laatste over 't algemeen eohter in het veld weer een tikje ster ker was. Over den wedstrijd het volgende. Na het aanvangssignaal blijft de strijd zich voornamelijk op het midden veld bewegen en het duurt geruimen tijd voor de doelen werkelijk in gevaar komen. Bloemendaal houdt het spel te kor:, zoodat de uitstekende verdediging der gasten den strijd steeds kan verplaatsen Aan den anderen kant is vooral Sunter er geweldig in. Eerst na ongeveer 20 minuten ont staan een paar goede kansen en we: voor Zandvoort. Zoltsn en Keesman missen er elk één dcch een kwartier voor haJLtime heeft eerstgenoemde succes niet een kopbal. Bcyk glijdt ui: en ziet den bal tergend langzaam via den paal in het hoekje verdwijnc: (0—1). Met een ongewyzigden stand word; gedraaid. De tweede helft wordt het mooist Na diverse vergeefsche pogingen slaagt Im mer er in v. d. Mije na een kwartier spe: len te passeeren (1I). Direct hierop benut dezelfde speler een fraaie pass van Fr. Bakker en tor, groote vreugde van ai wat Bioemendaa is leidt de thuisclub met 2—1. Zandvoort acht zich echter geenszins geslagen. Onder aanvoering van Kees man ondernemen de geel-blauwen vele aanvallen. Wanneer Beyk Jr. even talmt met wegtra-ppen treft een formidabele punter van Kraaiencord het Bloemen daalsche doel onhoudbaar (22). Weer hernemen de witten dan de leiding door Kopjes Niemann, maar 5 minuten voor tijd moet ook Beyk voor de 3e maal visschen. Einde «komt mat 3—3. Allen spelers onze hulde vcor de spannende en vooral ook faire partij voetbal van dezen mid dag. RESERVE 2e KLASSE, Haarlem 2Ajax 3 (21) Haarlem II heeft wederom een over winning gehaald. Het is echter niet zoo gemakkelijk gegaan als anders. Speelde Haarlem II de vorige week een heel goeden wedstrijd, gisteren was bijna het geheele elftal'totaal uit vorm; vooral de voorhoede bracht er niet veel van terecht. Dat Haarlem nog twee doel punten gemaakt heeft, is te danken aan het onverwachte schieten van Groe ne veld. Dik speelde een keurigen wed strijd. Haarlem verschijnt met het volgende elftal: Hoeben, Var. der Valk., Buissink, Dik, vat Balen Blanken, Muringer, B. KammeUer, Tuinman. Groeneveld, Verwaal, Onkenhout. Haarlem trapt af. Ajax is echter het eerst gevaarlijk; zij onderneemt eenige goede aanvallen, die echter door de Het belangrijkste Fcijeiioord voor het eerst door E. D. O. geslagen. H. F. C. verliest in Utrecht. R. C. H. wint van Ajax. De Stormvogels lijden weer een nederlaag. V. S. V. verricht goed werk. Bloemendaal en Zandvoort tn°len 33 gelijk. Haarlem lijdt een groote nederlaag tegen D. E. C. De ongeslagen Haarlem reserves naar het kampioen schap. Alleen Philips Sport Ver- eeniging nog ongeslagen. illllII!IIIBnilfflIill!!l!!!!lini!l!!I!III!II!I!I!lllininiIIIIII!IHII!llllIIIIIIlffllIIIBinilllIinniin!ttH achterhoede van Haarlem gestuit wor den. Haarlem doet ook eenige aanvallen, dcch zonder succes, daar de Ajax-keeper zijn werk gced verstaat. 3ovend:en wordt er te lauw gespeeld; de Haarlemmers hebber, nogal ontzag voor den spil van Ajax die een forsche party speeit. Bij een aanval van Haarlem weet Groeneveld zeer onverwacht te doel punten met een hard schot (10). Mst dezen stand breekt de rust aan. Na de hervatting valt Ajax enthousiast aan; zy heeft spcedig succes, als de vlugge linksbuiten een terugspringenden bal in een doelpunt omzet (11). Nu pakken beide partijen goed aan voor den winnenden goal. Haarlem is in deze periode het sterkst Groeneveld weet zeer schuin voor doel staande, via den paal te doelpunten, (2—1). Er volgen dan nog eenige gevaarlijke momenten voor het Haarlem-doel, maar Hoeben weet het gevaar te bezweren, zocdat het einde met onveranderden stand aanbreekt. Haarlem II staat hierdoor nog stevig op de eerste plaats. DERDE KLASSE B. Schoten—'T. H. B. (2—4) In een wedstrijd, waarin Schoten drie kwart sterker is geweest, heeft T. H. B. toch kans gezien om te winnen. De keeper van T. H. B. heeft deze wed strijd gewonnen; wat hij uit zijn doel hield, was soms ongelooflijk. Als scheidsrechter Sabelson begin nen blaast, blykt T. H. B. volledig; Schoten heeft 2 invallers. Aan beide zijden wordt flink aange pakt. Eerst wordt er een bezoek ge bracht by den keeper van T. H. B., maar deze is voor zijn taak berekend. Dan komt er aan den anderen kant een doelpunt, als de linksbuiten een ais voorzet bedeelden bal over het hoofd van Boeser in het doel schiet (01). Door dit doelpunt worden de Schoten spelers actiever; van nu af is Schoten steeds in den aanval. Een keurig aan gegeven bal van De Wit benut Koele- man onberispelijk (1—1). Steeds komt de Schoten-voorhoede opzetten, maar v. d. Berg is niet te pas seeren. Dan is het Kabel, die een voor zet van links benut (21). Na de thee is Schoten weer het meest aanvallend. Toch komt er een doelpunt aan den anderen kant. Veldmeyer zendt een ver schot in, dat tot aller verbazing in het net verdwijnt (2—2). Hierdoor geprikkeld, komt T. H. B. onstuiming opzetten; spoedig neemt zij de leiding (2—3). Dan is Schoten weer aan de beurt; de voorhoede is steeds voor het T. H. B.-doel maar de onmogec lykste ballen hcudt de keeper uit zijn doel. Als dan de Schoten-backs wat ver naar voren zyn gegaan, profiteert co niidvoor hier dankbaar van; hij maakt de overwinning voor T. H. B. tot een feit (24). Met Schoten in den aanval blaast d» scheidsrechter, het einde. DERDE KLASSE C. De KennemersOosterpark (6-2) De Amsterdammers treffen het Zon dag niet, daar de Kennemers in eea vorm speelden, dien wij in vorige on'." moetingen tevergeefs zochten. Met 6—3 bleven de Kennemers deze Amsterdam sche ploeg de baas. De Wykers namen de zaken direct se rieus op: dadelijk moet de Oosterpark- verdediging alle zeilen bijzetten om doelpunten te voorkomen. By een aar.- val der Amsterdammers kopt Duive- mans den bal keurig uit den dcelmcnd. Bij een der keurig opgezette Kennemers- aanvallen doelpunt. Groot met een fraai schot. Even daarna weet Groot na behen dig samenspel met zyn buurlui den stand op 20 te brengen en even later door een misgreep van den' Ocsterpark-doel- mari den hattrick te verrichten (3—0). Nu komt Oosterpark even opzetten en als Kluft binnen de beruchte lijnen hands maakt, wordt de toegestane pe nalty benut (3—1). De Konnemers la ten het er evenwel niet bij zitten; Greet en Naberman brengen met goods scholen don stand op 5—1. Na dc rust was het spel iets minder; wij dachten de Amsterdammers neg ie zien ophalen, doch ook de verdediging der Wijkers mocht er wezen. Bij een algemeenen aanval wordt een "hoek schop geforceerd, dien Kluft in eau doelpunt weet om te zetten (6—1). De thuisclub raakt vermoeid, doch ook de Amsterdammers spelen niet in het tem po vsii vóór de rust. Tcch gelukt het hun nog een verdiend tegenpunt ie sco ren (62), waarmede het einde komt. Voetbal in Engeland, Uitslagen van Zaterdag: Arsenal—Manchester U. 3—1 Derby C.-W. Ham U. 6-0 Portsmouth—Cardiff C. 0—1 WednesdayNewcastle U. 3—1 Birmingham—Sheffield 2—2 Uvsrton—Leicester C, 3—1 Huddersfield T Aston Villa 3—0 SunderlandLiverpool 2—1 Blackburn R.—Leeds U. 1 Bolton W.~Burnley q— De wedstrijd Monchester C.—Bury, werd wegens de mist uitgesteld.

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 6