{éttzm BUITENLANDSCH OVERZICHT HEEKEN-BM! TWEEDE KAMER. SJÏÏenu de SJToel Overalls Velko Restaurant ,.!Hildebrand" 1928 HAARLEM'S DAGELAD ZATERDAG 15 DEC. !928 EEN COMMISSIE, EEN VERSLAG EN EEN MAATREGEL DIE GENOMEN ZOU KUNNEN WORDEN. ties ft Lugano ontspanning gebracht? DE „ANSCHLUSS" NIET ACTUEEL VERKLAARD. 'T BELANGRIJKSTE NIF'.JWS. Kaar het schijnt hebben Chamberlain Biiand en Slresomann de fameuze An- schluss-quaesfcU waarover onlangs in de Franschc Kamer enkele parlementariërs zich zoo overdreven druk hebben ge maakt voor niet actueel verklaard. Deze zaak zal slechts naar de letter van. het verdrag van Versailles kunnen worden opgelost. Op deze onderlinge conferentie die gevolgd werd door een diner dat Stresr:- mann aan de journalisten aanbood, kon den geen besluiten worden genomen. Deze geheele bijeenkomst is trouwen.-: slechts van niet verstrekkende» aard. Principieele besluiten kunnen er niet genomen worden. Als reactie op de rede voeringen van Briand, Sc.vscmann en Chamberlain, die in haar wisselwerkin gen veel kwaad bloed in Duitschiand hadden gezet, zouden de besprekingen in Lugano slechts het brengen van ont spanning ten doel hebben. En inderdaad schijnt vooral SLressmann, die in zijn land in een moeilijk parket was ge raakt er in geslaagd te zijn eenige, kwellende misverstanden uit den weg te ruimen. Of de Duitsche pers Lugano thaij^ als zoodanig geheel zal aanvaar den is echter nog zeer de vraag. Overeenstemming schijnt er althans neg niet te bestaan ten aanzien van de verzoenijigs- en vaststellingscommissie die wellicht liquidatiecommissie zal gaan heeten en tot 1923 zou moeten blijven bestaan. Volgens de Telegraaf worden deze ge ruchten echter tegengesproken, Ten derde is dan in den Raad ter sprake gekomen de „eeuwige" kwestie. De oneenigheden tussschen Polen en Lithauen. Onder instemming van de beid? kemphanen (Woldemaras en 2a- leski) waarvan eigenlijk alleen de eerste in waren zin de kemphaan is werd aan de technische adviescommissie op gedragen om verslag uit te brengen over de maatregelen die genomen zou den kunnen worden om de verkeersbe- leir.merin.gen tusschen belde lander. uit d:n weg te ruimen Zooals men ziet: voorzicht!gei- kan het al niet! Geen wonder dat Woldemaras hiermede instemming kon betuigenEer. commissie, een verslag, een maatregel a;e genomen zou kunnen worden. Dit zijn maar al te veel de drie wapens waarmee de internationale verzoerü'ngs- ëft herstel-politiek schermt! F A. Er door! De Fransche Kamer heeft met 460 te gen 120 stemmen de begreoting in haar geheel, waarop een totaal aan inkom- ten van 45.415.131.743 francs tegen een totaal aan uitgaven van 45.369.183^966 francs voorkomt, en die dus een over schot oplevert van 45.947.777 francs, aan genomen. In den loop der nachtelijke zitiang be sloot de Kamer na een bewogen debat, de verhocgirg der parlementaire vergoe ding afhankelijk te stellen van cle ver- höoging van de salarissen der ambtena ren. Op die voorwaarde werd de ver goeding verhoogd van 45.000 tot 60.000 francs. Bij de hoofdelijke stemming, die hieromtrent plaats had, onthielden de leden der regeering zich van stemmen. Het voorstel werd aangenomen met 264— 254 stemmen. Voorts keurde de Kamer de aanpas sing der oorlogspensioenen aan de gewij zigde omstandigheden goed, aldus de Tel. Tenslotte nam de Kamer het wets ontwerp aan, waarin bepaald wordt, dat van het moment van afkondiging der wet af. elke parlerr.c 'ariër die na zijn verkiezing de functie van directeur, ad ministrateur of commissaris van een in- dustrieele, financieeie of commercieels onderneming of een directeur- of redac- teurspost aan een financieel dagblad aanvaardt, moet aftreden. De afgetreden parlementariër blijft echter herkiesbaar Voor Amundsen. Geheel Noorwegen treurde om Roald Amundsen. Alle vlaggen werden Don derdag om 12 uur 's middags geheschen. de kanonnen van de vesting Akershus bulderden, alle kerkklokken van Lindes- nes tot de Noordkasp begonnen te lui den. overal werd liet verkeer stopgezet en trad een stilte van twee minuten in. terwijl elkeen het hoofd ontblootte en de vlaggen langzaam halfstok gingen. Alcm zag men diepernstige gezichten, veler oogen waren met tranen gevuld. Te Oslo vereenigden zich de koning, de kroonprins, de leden der regeering, de opperofficieren van hc-t leger, de bisschop, de stedelijke autoriteiten. Pool- onderzoekers en buitenlandsche gezan ten rondom Amundsen's met vlaggen overdekt standbeeld, dat opgesteld staat in een zaal op Akershus. Nadat een mi litair muziekkorps had gespeeld, trad de indrukwekkende stilte van twee minu ten In. Daarop hield kapitein Gottwaldt. Amundsen's metgezel op de Poolvlucht dor „Ncrgs", een herdenkingsrede, waar in hij een prachtig beeld ophing van d-n wem-'O-baarlijken sterken man. d'e is heengegaan, en waarin hU hem dank bracht voor zijn geweldig werk. Amund sen. aldus sprak hij. zou zelf zeker de zen dood ook het liefste gestorven zijn: hij was niet de man om in bed te ster ven. HU rust thans daar. waar zijn jeugd droomen naar ukgir.;. H;j en met hem zijn kameraden. Ier wil! zij het- hoogste gebod der menschel y'kheid. dat om an- tieren te helpen, opvolgden. Het land, is trctsch cp zijn zoon, wiens naam altijd zal voortleven. Hy was de geboren lei der. Hierna sprak Gottwald woorden van dank tot den Franschen gezant, omdat diens landgenoot/en onmiddellijk Amund sen terzijde hebben gestaan. Het Noor derlicht zal altijd zijn schijnsel laten stra len over hun onbekende graven. Hy ein digde met de woorden: „Boven Amund- :ns levenswerk s:?.at in vlammend letters: voor koning, vaderland en de eer van de vlag" De plechtigheid op Akershus maakte een ontzaglijken indruk, zegt de Tele graaf. Gespannen toestand Volgens berichten uit New York, is men daar van oordeel, dat de. toestand in Zuid Amerika sedert den wereld oorlog nog niet zoo gespannen is ge weest als op het oogenblik. De aan her Gran Chaco-gebïed grenzende staten volgen met .de grootste belangstelling het conflict om dit gebied. Zij spreken echter alleen van hun wil tot vrede De bladen te Buenos Aires vergelijken het conflict tusscheq Paraguay en Bolivia zelfs met de Europeesche toe standen In 1914. Berichten uit de om geving van Hoover melden, dat een be middelend optreden van Hoover haar alle waarschijnlijkheid toch nog moge lijk zal zijn. Mocht de conferentie te Washington er in toestemmen, dan zou :n Buenos Aires een conferentie kunnen plaats vinden, waaraan behalve Hoover vertegenwoordigers van Bolivia, Para guay. Argentinië, Brazilië en Peru zou den deelnemen. 't Relletje ^ara.crtsay- Bolivia. De wegens het conflict tusschen Pa raguay en Bolivia door het Pan-Ameri- kaansche congres ingestelde speciale verzoeningscommissie heeft gedurende twee uur beraadslaagd. Besloten werd op alle aan het congres deelnemende staten een beroep te doen om hun mo- reeien invloed aan te wenden, ten einde de geschillen tusschen de beide landen uit den weg te ruimen. Der. mmister van Buitenlandsche Zaken der Voreenïgde Staten. Kellogg, werd in zyn functie van voorzitter van het con gres verzocht., tegen heden een buiten gewone piènaire' zitting bijeen te roe pen. Daarop .heeft Keljogg, aldus de.- Tel. officieel liet Pan-Amerikaansche con gres bijeen geroepen, voor het-bespre ken der middelen, die e§n gewapend conflict tusschen Bolivia en Paraguay kunnen voorkomen. Naar van bevoegde zijde verluidt, zal op deze zitting een rapport worden ingediend, dat door de sprciale verzoeningscommissie is opge steld en dat in verband met het confLct voorstellen omtrent een te volgen pro cedure zal bevatten, welke ter goed keuring aan de plenaire zitting zullen woirden voorgelegd. Aman Oellah's misère. Gemeld wordt, dat de wegen naar Ka boel nog steeds niet veilig zijn, daar rcovers van den onzekeren toestand pro ffit trachten te trekken. Postzakken uit Kabcel bestemd voor Jallalabad worden door vliegmachines neergeworpen. De eer, den wapenstilstand tot stand te hebben gebracht., komt toe aan den minister van Buitenlandsche Zaken, een jong, maar zeer knap staatsman, den zoon van den Afghaanscnen generaal die den eersten Sjinwari-opstand in 1388 onderdrukte. De vredesonderhandelingen duren voort. In Jallalabad en andere steden staan de troepen gereed om als de vrede niet tot stand komt direct maatregelen te kunnen nemen. Allerlei tegenstrijdige genachten doen de ronde over hef lot «ar Sakao, den man die een prijs heeft gezet op het hoofd van Aman Oellah. aldus de Tel Sommige berichten zeggen dat hij dood is, andere dat hy gevangen is ge nomen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. per regel. De rooktabak bij uitnemendheid! ECHTE FRIESCHE hhlange van ri/pe tabakken) Reeds vanaf 50ct per'A pond 20d perons -lOct.per'Aonr N.V.DÖUWE EGBERTS TABAKSFABR"l'EN )Ot/Rt utrecht Amsterdam duiha/.o OPGERICHT 1f53 14 December. De Defensiebegrooting. Critiek op den minister van twee kanten. Te veel bezuinigd zegt de eene kant. Gij moet ontwapenen, roept de andere kant. Het marine-beleid. Twee dozijn hamerstukken supple- toire begrootingen, conclusies van de Commissie voor de Staatsuitgaven, oni- ?igeningen zetten ratelend de verga dering van heden in. Op twee hamerslagen dient meer in het bijzonder gelet. De eerste, die vastlegde, dat hei wets ontwerp tot nadere regeling van de be legging van gelden van Rijksfondsen en -instellingen zonder hoofdelijke stem ming werd aangenomen. De tweede hamerslag, die aandacht verdient, was het arresteeren, zonder eenige discussie, zelfs zonder dat de schriftelijke gedachtenwlsseling tot eenige opmerking heeft aanleiding ge geven, van het ontcigeningsontwevp voor verbetering en aanleg van den weg HeemstedeHoofddorpAalsmeer, en van den weg de LiedeSchiphol. Ten vorige jare zijn er wijzigingen in de beide Ongevallenwetten aangebracht, die het duidelijk vastlegden, dat de bij de werkverschaffing te werkgestelden ook onder de ongevallenwet zouden val len. Deze wetswijziging heeft door een blijkbaar ongelukkige redactie, allerlei moeilijkheden opgeleverd, waarvan het gevolg geweest is, dat de minister in het voorjaar in de Eerste Kamer be loofde met een novelle te zullen komen. Die novelle werd gisteren door do Ka mer behandeld. Maar de Kamer meende, dat wat de minister thans voorstelde in veel kor ter en veel duidelijker woorden kon wor den neergelegd, waarom zy 's ministers artikel deden vervangen door een re dactie van een amendement-Beumei-, hetwelk zeide: „Voor de toepassing van deze wet wordt ieder, die bij wijze van. werkverschaffing te werk is gesteld en daarvoor een geldelijke uitkeering ge niet, geacht den hem opgedragen arbsid to verr.chten in loondienst van den- gene, die het werk verschaft." De behandeling van de Defensiebe grooting ging voort. Het sprekerslijstjc werd afgewerkt. Veel nieuwe dingen, na de discussie van gisteren, zijn niet opgemerkt geworden. De fusie van „Oorlog" en „Marine" ondervond nogmaals afkeuring, afkeu ring van de heeren J. J. C. van Dijk en Snceck Henkamans. Zij vroegen nog eens, waar de bezuiniging bleef, die van de fusie werd verwacht. Scherper nog ging de oppositie des eersten tegen de uitspraak in de stukken, dat de mi nister de toekomst van de vloot aan zijn opvolger vól overlaten. Dat noemde hij schade toebrengen aan dè gedachte va.n noodzakelijke continuïteit in het mari ne-beleid, schade toebrengen aan de vloot, omdat niets wordt aangebouwd om, wat achteruitging, te vervangen. Ei moet riep hij u'.t in stand blijven, wat er is. De heer van Dijk betoogde nog, dat er hier te lande een reserve moet zijn, vcor wat in Indië wordt ge bruikt De heer Snoeck Henkemans.. vroeg om het!reeds op stapel zetten van Ccn der den kruiser. Geklaagd werd over de bewapening der torpedo-jagers, gewaarschuwd werd voor de concentratie der vliegdiensten. Op militair gebied was er eensgezind heid tusschen de heeren van Dijk en den heer Tilanus. Geklaagd werd door dezen oud-officier over te sterke inkrimping van de vliegdiensten, c/ver te vergaan de inkrimping van het beroepskader, die elke speling uit de wereld hielp. De heer Tilanus. herinnerende aan het gevleugeld woord des minister-presi denten: „oud-"spinrag moet worden' op geruimd. franje afgeknipt," merkte den minister op, dat het gemakkelijker is plannen te maken, dan plannen uitte- vceren. Hij riep de voor den minister weinig aangename dagen van de be handeling der dienstplichtwet en van de capitulatiewet, op. En eischte, dat het nu uit moet zijn met de reorganisatie plannen. Wanneer de minister heeft weten te bezuinigen, dan. zeide de heer Tilanus, is dit te danken aan den „groot-pi- queur", Mr. de Geer. De heer Tilanus protesteerde tegen de uitlating vaar den lieer ter Laan, die over „het ministerie van den moord" had gesproken. Tegen twee fronten zal de minister zich te verdedigen hebben. Aan de eene zijde het front dergenen, die de weermacht schade zien toegebracht, aan de andere zijde het front dergenen, die als principe de nationale ontwape ning voorstaan. Toch was er wel eenige overeenstem ming tusschen beide groepen. Een over eenstemming gebracht door de eensge zinde roep voor een betere verzorging van de oud-gepensionneerden van land en zeemacht. Iedereen vroeg den mi nister te pogen zijn ambtgenoot van Fi nanciën om te praten om voor deze menschen iets te doen. Voöral pleitte de heer Oud voor de oud-gepensionneerde vrijwillige iandstormers, die vóór 1922 vielen onder de vorige Pensioenwet. Het andere front de heeren Oud. van Zadelhoff en Arts. De heer van Zadelhof! pleitte voor eenzijdige ontwa pening. Hij deelde mede, dat de S.D.A.P. bij de komende verkiezingen met de leuze der ontwapening de verkiezingen zal ingaan wat ook de heer Oud me dedeelde. Uitvoerig zette de heer van Zadelhoff uiteen, dat de beweging voor ontwapening niet aan het luwen is. In tegendeel die beweging is sterx greeiende, overal blijkt van instem ming met de entwapenings- en anti oorlogsgedachte. De vredesidee. de paci fistische gedachte heeft voortgang, mer. raakt in geestdrift daarvoor. De hee: van Zadelhoff betoogde verder, dat de strijd tegen de bewapening is een strijd tegen het kapitalisme. Al is de S.D.A.P. tegelijk overtuigd, dat de oorlog onder liet kapitalisme niet onvermijdelijk is. De heer van Zadelhoff wees op uitingen van prof. Heering, om te betoogen, dat ook in Ohr. kringen voor den vrede door nationale ontwapening gewerkt wordt Het leger onder den Volkenbond is nie: nocdig aldus de vertegenwoordigen der S.D. fractie. Een !cger is zelfs re- vsar'.yk: de moderne oorlogstechniek be. rekent, dat bewapening is: zelfver nietiging. Wat de heer van Zadelhoff wil - verhinderen door ontwapening. Dezelfdr afgevaardigde gispte de wetenschappe lijke menschen die hun kennis stellen in den dienst van de „oorlogsmisdaad", door het zoeken naar vernietigings middelen, gas, etc. De heer Oud verdedigde het program- ma-Marchant, toen de V.-D. leider in de laatste crisis poogde een kabinet bij een te brengen, omdat dit als beginsel wordt verdedigd, als doelstelling. In het kabinetsprogramma kon slechts ver meld worden, wat in de samenwerking met de R.K. kon bereikt worden op den weg naar de verwezenlijking van het ideaal der totale ontwapening. De heer Oud begreep niet, hoe men onze jonge menschen in den krijg durfde sturen, nu men weet dat alles ontbreekt cm den vijand tc kunnen keeren: Ons leger kan niets doen En wat moet 't deen. als de vijand in het land is? Het bleek uit een rede van kapitein v. d. Bergh. onlangs gehouden: ..alles moet voor de vijand komt vernietigd worden". En die rede is gehuldigd als „opbouwend werk". Ons land moet ver nield worden waarvoor? De heer Oud concludeerde uit de evengenoemde rede. dat ons veldleger nu blijkbaar weer terug moet trekken op de vesting Holland, terwijl enkele jaren geleden het veldleger als noodzakelijk bewegelijk element ir het licht wer<j gesteld. De heer Oud zag in den oorlog ons leger ter vernieting aan den vijand overgegeven. Den wereldvrede bevordert het leger niet het is de plicht der kleine staten in de ontwapening voort te gaan. De Volkenbond dringt tot ont wapening. ons lidmaatschap daarvan dringt daartoe. De eenige reden, waar om een leger nog verdedigd wordt was neutraliteit, Maar met don Volken bond achter ons, bestaat geen neutrali teit meer: dat begrip is opgelost. Het leger is zoo eindigde de heer Oud een onnutte verkwisting. De heer Arts noemde 't een eisch van R.K.-leven ,de verheerlijking van het militairisme tegen te gaan. Hij sprak nog eens zijn ontwapeningsgevoelens uit en pleitte voorts voor verbetering van de positie'der oudrofficieren, die hij als de ruggegraat van het leger kenschetste. Hij vroeg verbetering in de saiarleering, verbetering ook in de positie der wacht gelders. De communist de Visser is een goed redenaar. En ook hij. pleitte ontwape ning, maar ontwapening van het kapi talisme. Niet voor ontwapening van het proletariaat. Overigens heeft de heer de Visser weinig fiducie in de ontwapeningsge zindheid van de soc.-dem Fiducie in den Volkenbond heeft de communist ook niet: hij herinnerde aan de ontvangst van Litwinof. Een motie om bij de Ma rine geen wachtgelders meer aan te stel len. werd niet ondersteund. Met den heer Arts (gisteren sprak daarover de heer Deckers) vroeg de heer Tilanus om een regeling van de rechts positie der onderofficieeren. De heer Tilanus achtte de éénzijdige ontwape ning'verkeerd: kon hü> slechts die ont wapening aanbevelen! Élk rechtgeaard mensch wiThaar zoo besloot de laatste spreker van-hedenmiddag te 7 uur de vergadering. Een harde week werd daarmede be ëindigd. INTIMUS. BLOEMENDAAL. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Roling, Korte Zijlweg 35 Haarlem, een broche; A. J. Hekker, Zuidertuindorplaan 20 Haarlem een dames handschoen; Bogaard, Lage Duin en Daalscheweg 6 Bloemendaal een reflector van een rijwiel; P. Prins. Duin- lustparkweg 23 Bloemendaal, een blauwe meisjes baret; Martens, Noorder Sta tionsweg 22 Bloemendaal, een zilveren ringetje met gouden plaatje; Visser, Bloemendaalscheweg 123 Bloemendaal, een paraplu en een dames handschoen; C. van Maren, Bioemendaalscheweg 275 Overveen, een paar kinderhandschoenen; G. W. Hameka, Stolberglaan 21 Aerden- hout, een pakje inhoudende een direc toire; Bakker, Klever laan 43 Bloemen daal, een gouden broche: aan het bureau van politie te Overveen, een huissleutel en een mantelceintuur. VELSEN. BEVERWIJK. 2 rijwielmerken, zakmes, handwarmer, deken, paar kinüerhandschoènen, gou den broche (krokodil), taschje met in houd. SCHEEPSBERICHTEN Crynssen 14 Dec. van Amsterdam n. Hamburg. Drechtdijk 14 Dec. v. Liverpool, Paci- fiekusfc n. Rotterdam. Djambi 15 Dec. 8 u. va. Batavia te Rotterdam verw. Johan de Witt 14 Dec. v. Southampton Batavia n. Amsterdam. Kedce p. 14 Dec. 15 u. Suez. Rotter dam n. Batavia. Koudekerk p. 14 Dec. Finisterre, Bom bay n. Rotterdam. Kinderdijk. 14 Dec. v. Londen, Rot terdam. Pacifick. Meliskerk p. 12 Dec. Gibraltar, Am sterdam n. O.-Afrika. Prins der Nederlanden 14 Dec. v. Ge nua, Amsterdam. n. Batavia. Rijnland 14 Dec. van Amsterdam n. W.-Afrika. Samarinda 13 Dec. 20 u. v. Oran, Syd ney n. Rotterdam. Sembilan p 12 Dec. Perim, Amster dam n. Batavia. Schouwen 14 Dec. 7 u.. te Hamburg v. Rotterdam. Wci'.urdijk p. 14 Doc. 19 u. 20 m. Li zard. New York n. Rotterdam. IJselkerk 14 Dec. tc Calcutta v. Rot terdam, - HAARLEMSCH DIEREN ASYL „FAUNA" Parklaan - Telef. 12292 Inrichting van vertrouwen voor het tijdelijk verzorgen' van Huisdieren. 20 Philips Radio compleet f 250 a f 10 p. maand Salon Pathéfoons f 60 A f 4 per maand. .Dames* en Heerenrijw.elen f 75 a f6 per maand. Rijwiel* en Radiomagazijn „ALBA", Spaarnwouder. straat 98. Telef. 15426. 10 VAK KLEEDING- MAGAZIJN JOH. G. KORS ALLEEN Kon>ngstraat17 Telefoon 11685 alle maten, div. kleuren «3.25 Voor Jongens 2.SO SUSHI Haarl.Coöi^ fiakenesserqr. v>-53, 27.— Diner-Ver Tele/oon 14593 van 1723 December MAANDAGTomatensoep, Rcs: bief, Andijvie, Rijstkoekjes. DINS DAG: Vermiceilisoep, Knakworst <2 per 1 ons) Stamppot van zuur kool), Bitterkoekjesvla. WOENS, DAG Kerrysosp, Rolpens (op ver zoek gebakken schelvisoh), roode kool, warme griesmeelpudding met citroensaus. DONDERDAG: Erwtensoep, Kalfsgehakt, Brus- seisch lof. Compote van pruimer, VRIJDAG: Macaroniscep, Run, derlappen, Gestoofde Biet, (op verzoek gestoofde kabeljauw, Worteltjes), Appelpannekoek. ZA TERDAG: Ossenstaartsoep, Var- kenscarbonade, Savoye kool (op verzoek hard gekookte eieren 2 per 1 ons met gesmolten boter, Brusselsch Lof), Maizenapudding met bessensap. ZONDAG: Pculet- soep, Kalfsfricandeau, Spruitjes top verzoek met kastanjes), Chc- coladepudding met vanillesaus. De H.C.D.V, levert jaarlijks pl.m. 80.0C0 cl'ners en verwerkt alleen natuurboter. Steeds vrije toegang tot bedrijf en magazijnen. Vraagt onze prospectus eens, 4" Bijbels T eksten Kalenders Kerstkaarten Vernhouts Boekh. Kleine Houtstr 47 Tel. 11706 Laat uw perceelen Verkoopen of Verhuren tegen billijk tarief, door „Van Meurs" Woningbur. Valkenb.pl. 9, Tel. 28200, H'stede Diverse, keurige kamers met voll. pension aangc'a. m rui me omgeving, op prima stand, na bij station, incl. verwarming en telef a 15 p. week. Br. no 2295 bur van dit blad. KLEINE HOUTSTRAAT No. 1 le soort Gemengd Kippenvoer, bestaande uit witte tarwe, kip- pengerst. weinig witte haver, ge. broken maïs, erwten en zonnepit= ten VA. 10 p. 7234, 100 P- 6-75. 1ste soort hetzelfde zonder erwten 7. 10 P. 6754, 100 p. 6.40. Ge mengd Kippenvoer met kleine heele maïs 6-20 100 pond. Kleine maïs 7, 10 p. 67A, Witte inland- sche haver 7. 10 pond 67A, 100 P- 6.25. Best gemengd Duivenvoer 9, 100 p. 8.50. Kleine Duivenboonen 10, 10 p. 95. Zonnepitten 12J4, 5 p. b~VA. Hennepzaad p p. 15. Ned. beroemd Ochtendvoer BK. no. 5 merk Barneveldsche kip, linnen zakken p. zak 5 pond 0.80, 10 p. 1.55, 100 p. 12-00. Levertraan v. pluimvee p. L. 50 Gedroogde gist p. pd. 25. FIRMA J. H. SWEERTS 23 ^Telefoon I026Ö Huitres ou Hors d'oeuvre varies Oxtail clair Crème Windsor Homard et ris de veau New Burg Dende rótie marrons glacés haricots verts Asperges au jambon beurre fondue Parfait de foie gras Glacé brandy sauce cerises Fruits Dessert Beleefd verzoeken wil O tijdie Uw tafel te reserveeren n- Drie Nieuwe M fjr _90 Overeanss- modeilen van prima soepel vüt met satin bewerking, voorradig in zwart, marine en bruin

Haarlem's Dagblad | 1928 | | pagina 12