Purol bij Ruwe Huid en Schrale Lippen BUITENLANDSCH OVERZICHT DUISTER AFGHANISTAN. DE VLUCHT VAN EEN PRINS DIE ZIJN EEREWOORD BRAK FEUILLETON. Het Meisje uit de Stad GEMENGD NIEUWS SPORT EN SPEL Voor één bon een plaatje! Tielemait&lfëros' HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 4 JANUARI 1929 DERDE BLAD Onbetrouwbare berichtgeving. T BELANGRIJKSTE NIEUWS. I De toestand in Afghanistan schijnt nog steeds in hooge mate critiek te zijn, hoewel men tallooze malen dank zij een onbe trouwbare berichtgeving heeft kunnen lezen dat Aman Oellah den vredestoestand wederom geconsolideerd had. In ieder geval schijnt de critiekste tijd voorbij te zijn. Aman Oellah schijnt niet ver van zijn ondergang af geweest te zijn. Men zegt dat reeds een maal de eisch gesteld was dat hij binnen '24 uur moest aftreden. Dat was toen een bende yan eenige duizenden opstandelingen onder aanvoering van den zoon van een varkens hoeder of iets dergelijks, die zich oorspron kelijk had aangeboden om den vorst te helpen, zich tegen Kaboel keerde en zich zelf tot koning van Kaboel liet uitroepen. Had deze veroveraar geweten dat in Kaboel slechts een geringe troepenmacht lag. dan had het er voor de stad" zeer slecht uitge zien. Zyn twijfel en eindelijk zijn gebrek aan doortastendheid redden Kaboel. De crisis was geweken. En Aman Oellah bleef koning. Zoo althans luidt het gerucht. Deze actie scheen bovendien niets te maken te hebben met den eigenlijken opstand die van andere zijde op religieuze en anaere duistere motie ven uitgeroepen werd. Werkelijk, een vergelijking met de ge lukkig voorbije Chineesche toestanden gaat hier wel op. (Ook al ten aanzien van de hoogst onbetrouwbare berichtgeving, die zich zelf bijna ieder uur tegen spreekt). Vaz Dias verneemt nu weer uit Konstan- tinopel, dat koning Amanoellha den minister van oorlog. Mohamed Walik Khan, tot op perbevelhebber van alle strijdkrachten heeft benoemd. De koning heeft het opperbevel neergelegd. De Engelsche gezant, Sirt Francis Humphreys heeft nu een rapport ingezonden over den aanval op de legatie-gebouwen. Er blijkt uit, dat de rebellen ten getale van ruim 2000 man voor veertien dagen volkomen on verwacht uit de heuvelen ten N.-W. der stad waren opgedoken en het gezantschapsgebouw dat het eerste groote gebouwencomplex buiten de stad vormt, onmiddellijk hadden bezet. On vertoon van den gezant beval de aan voerder der rebellen echter, dat zijn troepen achter den muur zouden blijven en het eigen lijke gezantschapsgebouw niet zouden betre den. De bezetting heeft drie dagen geduurd en de Engelschen hebben geen overlast van de rebellen ondervonden. Toen de troepen des konings echter aankwamen, heeft het nog volle vijf dagen geduurd voor de opstande lingen uit het gebouw en den naasten om trek verdwenen waren. De Afgaansche troe pen hebben na de overwinning de gebouwen niet meer betreden, maar wel een kamp huiten den muur opgericht om een herhaling- van den aanval te voorkomen. f Een zeer eigenaardig bericht komt (uit Allahabad: Uit Allahabad wordt gemeld, dat Sirdar Moehammad Omar Khan, lid van de konink lijke familie van Afghanistan, die te Alla habad op zijn eerewoord in vrijheid was ge laten, 20 Dec. zonder vergunning van de autoriteiten is verdwenen. De Britsch-Indische regeering heeft langs ide grens een bekendmaking laten versprei den, waarin zij een flinke belooning uitlooft voor de aanhouding van Omar Khan. Omar was een van de 1200 Afghaansche uitgewe kenen in Indië, die onder regeeringstoezicht stonden. j Vaz Dias teekent hier bij aan":' Naar uit Kaboel gemeld wordt, heeft het bericht over de vlucht van Prins Mohammed Omar Khan, den oom van den koning, uit Nieuw-Delhi groote opwinding veroorzaakt in Afghaansche politieke kringen. Men neemt aan. dat de prins zich in verbinding gesteld heeft met de Sjinwari (die de operaties tegen den koning leiden). De Indische regeering publiceert naar aan leiding van den vlucht van den prins een verklaring volgens welke deze op den 3en December zonder bagage op een wandeling verdween. De Indische regeering, die verant woordelijk is voor den prins, heeft alle maat regelen genomen om den prins weer op te sporen. De vertrouwden van den prins zijn gearresteerd. Alle nasporingen zijn echter tot nu toe zonder succes gebleven. Dit bericht kan inderdaad van groot be lang blijken te zijn. Eén der redenen van den opstand is een familieveete, naar aan leiding van de troonsopvolging. Doch wie zal zeggen waar dit alles op zal uitloopen? Naar het Engelsch van H. A. VACHELL. 2) Ratelslangen, bijvoorbeeld, waren een be langrijke bron van inkomsten voor hem. Juffrouw Spragge, zijn moeder, geholpen door Samantha, een achternichtje, deed zijn huishouding. Voor de helft behoorde de boer derij aan haar. Er was altijd een grof soort van overvloed geweest en dan hielden ze nog altijd een spaarduitje over voor even- tueele slechte tijden, die waarschijnlijk nooit zouden komen. De heele bedoening was pre cies driehonderd twintig „acres" groot, het lag knus en veilig tusschen met „chapparal be dekte heuvels in een wild gedeelte van de Vereenigde Staten, tot nu toe nog niet m trek bij kolonisten. De canyon" of vallei stond op de kaart als Spragge's canyon aangegeven. George's vader had het land verworven lang voor George's geboorte. Hij had er heelemaal zijn eieen stempel op gedrukt, er een klein para dijs van gemaakt door ongelooflijk harden arbeid George had van zijn vader diens on verwoestbare liefde voor Spragge's Canvon trcërfd In zijn oogen was hel heelemaal volmaakt, het verrukkelijkste plekje op den aardbodem. Borms' leven na zijn Vrij- lating niet zeker? Sedert dr, Borms, de Vlaamsche nationalist, met een overweldigende meerderheid als af gevaardigde voor Antwerpen in de Kamer werd gekozen, waarin hij uiteraard geen zit ting kan nemen omdat hij zich in de gevange nis te Leuven bevindt en van zijn burgerrech ten is beroofd, ontvangt hij dagelijks heftige brieven, waarin hij met den dood wordt be dreigd zoodra hij uit de gevangenLs mocht worden vrijgelaten. De woede der Belgen, die de Vlaamsch-activistische beweging afkeuren, uit zich in deze brieven, aldus het Hbld. In de „Schelde" heeft dr. Borms thans een brief gepubliceerd. Hij vertelt er in dat hij sterker dan ooit wordt bewaakt, dat binnen de muren der gevangenis tal van gendarmes dag en nacht de wacht houden en dat er tot in den burcht machinegeweren zijn geplaatst. Meer en meer wordt Borms afgezonderd; wel echter laat de gevangeniscensuur alle dreig brieven door. De sehrikkelijkste scheldwoor den worden hem toegeslingerd en het bagno of de brandstapel worden hem toegewenscht. Borms schrijft: „De regeering schijnt het er op aan te leggen mij niet enkel van al mijn burgerrechten te blijven berooven, doch mij ook vogelvrij te verklaren. Mij goed. Na tien jaren mijn vrijheid opgeofferd te hebben, wil "ik ook gaarne mijn leven geven voor ons ge liefd vaderland. Doch mijn bloed kome dan over den verdrukkenden staat België".... Parker Gilbert's reis naar Amerika. LONDEN, 3 Jan. (N.T.A.) Parker Gübert gaat volgens de. „Times" naar Amerika om daar zijn gewone jaarlijksche vacantie door te brengen. Vanzelfsprekend zal hij daarbij officieele besprekingen voeren. Het ligt echter niet in zijn bedoeling, een verande ring tegenover de commissie van deskundi gen inzake de schadevergoedingen te beplei ten. De houding der VerStaten, LONDEN, 3 Jan. (V.D.) Volgens tele grammen aan de Engelsche bladen verluidt in goed ingelichte kringen te Washington dat de Amerikaansche regeering niet on sympathiek staat tegenover het denkbeeld van het onderbrengen van de Duitsche spoor wegobligaties op de openbare markt, onder voorwaarde, dat de Amerikaansche vertegen woordigers in de nieuwe commissie van des kundigen er van overtuigd zijn, dat de door de commissie voor te stellen maatregelen een oplossing van het geheele vraagstuk mogelijk maken. Indien dit niet het geval is, zal er geen verandering komen in het standpunt der Vereenigde Staten ten opzichte van de regeling van het schadevergoedings- vraagstuk. Een flinke uitkeerïng, PARIJS, 3. Jan. (B. T. A.) Naar de „Matin" meldt zullen de verliezen welke de slachtoffers van de „Gazette du Franc" hebben geleden minder groot zijn dan men vreesde. Volgens zekere verklaringen van be voegde zijde zullen de cliënten van Mme. Hanau 60% ontvangen bij de uitdeeling in het faillissement. PROCES OM EEN OPERATIE VAN EEN LEEUW. Voor het hof van beroep te Nancy is dezer dagen gepleit in een merkwaardig proces naar aanleiding van de operatie van een leeuw. In Juni 1927 was het circus Gleich te Straats burg. Tijdens een voorstelling had de dieren temmer Jackson Decker zich moeten verde digen tegen den leeuw „Sultan", die plotse ling woedend geworden was, en een revolver schot op het dier gelost. De directie van het circus riep dr. Dennier uit Soultz (Beneden- Rijn) er bij om den kogel te verwijderen. De dokter slaagde hierin na een moeilijke ope ratie. Men kon den leeuw niet in slaap maken en moest hem in een hoek van de kooi plaat sen en kon alleen plaatselijke verdooving toe passen. Herhaaldelijk moest de operatie wor den gestaakt want de leeuw sperde telkens den muil open. Dr. Dennier werd zelfs gebe ten en gekrabd. Tenslotte slaagde hij er in We hebben het hier reuze, placht hij te zeggen. Hij had een onschuldig plezier in zijn eenvoudig leven. Hij was „recht door zee" en kon rijden op alles wat vier pooten had. van een stierkalf tot een weerspannig paard toe. Hij was een cowboy van de beste soort, maar niet van dat vloekende en drinkende type dat altijd klaar staat om te schieten en dat zijn geld verdoet. George dronk nooit iets anders dan water en het was algemeen bekend dat hij nog nooit verliefd was geweest. m Dat was nu een omstandigheid, die zijn moeder juist wel eens angstig maakte. In haar hart was het verlangen om klein kinderen te vertroetelen, ontbrand. Ze hield van jong leven om zich heen, kuikens, jonge eendjes, biggetjes, kalfjes, Ze had verschei dene kinderen gehad, maar behalve George waren ze haar allen door diphtheritis ont nomen, binnen een etmaal, toen die ziekte lang voor de ontdekking van het serum, de grootste geesel voor de bewoners van Californië was geweest. Als een poosje geleden had zij met zich zelf uitgemaakt dat Samantha prachtig bij George zou passen en een geschikte moeder zou zijn voor dozijn jonge - Spragge's. Na het vangen van den jongen condor merkte juffrouw Spragge een tintelend licht je in Samantha's oogen en een warmere kleur op de ronde wangen en dat leek haar al vast een goed teeken. Er gingen een paar dagen voorbij. De jonge het projectiel te verwijderen. Hij berekende hiervoor 15.000 francs. (Voor de behandeling van andere dieren van het circus had hij van 25 tot 100 francs gerekend) aldus het Hbld. Het circus Gleioh weigerde deze som te be talen en deed den dokter een proces aan. De handelsrechtbank van Nancy stelde den ge neesheer in het gelijk. Gleich ging in hooger beroep en zoo kwam de zaak voor het hof van appèl te Nancy. Namens den eischer werd aangevoerd, dat dr. Dennier heelemaal geen gevaar had ge- loopen. Met behulp van beweegbare schotten had men den leeuw in een hoek van de kooi gedrongen en door een nauwe ruimte tus schen die schotten en door de schotten be schermd had de dokter, trouwens bijgestaan door den temmer, de operatie verricht. De zoogenaamde wonden, waarop de dokter zich beriep, zouden slechts onbeteekenende schrammetjes geweest zijn. De raadsman van den geneesheer voerde aan, dat voor een ope ratie van een leeuw niet hetzelfde tarief mocht gelden als voor een operatie op een lam. De operatie was daarom zoo gevaarlijk geweest omdat de leeuw buitengewoon ge vaarlijk was. Het Hof overwoog in zijn arrest dat de dokter een buitengewoon honorarium ver- diepde met het oog op de omstandigheden, maar dat het feit dat zijn naam er bekend door was geworden, hem al in zekere mate had schadeloos gesteld. Het verminderde het honorarium tot de helft. DE ZOEBKOFS. Onder de passagiers, die met het stoom schip Anversville uit Antwerpen naar Kongo zijn vertrokken, behoorden, naar Belga meldt, Zoebkof en zijn vrouw, de zuster van den ge wezen Duitschen keizer. Zoebkof zou door een Kongoleensche onderneming zijn uitgezon den. Wij ontleenen dit bericht aan het Hbld. v. Antw., dat zegt de reizigers te hebben gezien. Maar uit Bonn meldt Wolff, dat mevrouw Zoebkof daar in haar paleis Schaumburg vertoeft en niet van plan is vooreerst op reis te gaan. w HET GEHEIM DER REGEN- PERIODEN. Een expeditie die door de kustwacht der Ver eenigde Staten naar de wateren tusschen Labra dor en Groenland was uitgezonden om te trach ten een oplossing te vinden voor het regenach tige weer van den laatsten zomer, is daar in haar opdracht geslaagd. Men is nJ. tot de ontdek king gekomen, dat het water in het onderzochte gebied aan de oppervlakte tot een diepte van 100 Meter en een oppervlakte van 100-000 vier, kante mijlen den afgeloopen zomer ongeveer 21 graad Celcius warmer was aan gewoonlijk. De directeur van het meteorologisch instituut te Stockholm, dc IJszeemeteoroloog Sandström heeft naar aanleiding van deze meaedeeling in de Zweedsche bladen opgemerkt, dat de invloed van den golfstroom op de veranderingen van ons klimaat nu definitief vastgesteld is. De mede- deeling van de buitengewoon hooge temperatuur van de oppen-lakte van het water tusschen La brador en Groenland is van het meeste belang. Men was het er al lang over eens. dat het weer in Europa en ■vooral in Scandinavië, van den golfstroom afhing. Thans is men echter pas tot de juiste oplossing gekomen. De ijsbergen in den Noord Atlantischen Oceaan hebben dus in het geheel geen invloed op het weder in Europa. zooals men tot, nog toe heeft aangenomen. VOETBAL E. D. O.—Z. F. C. Men schrijft ons: Na de eenigszins teleurstellende nederlaag van j.l. Zondag ontvangen de roodzwarten Zondag aan de Kleveiiaan de roodwitte Zaan dammers. De kracht van dit elftal kennen we alleen uit de gegevens, die we hebbeil ge lezen in de sportverslagen; want beide elf tallen hebben elkaar in deze competitie nog niet ontmoet. We weten het trouwens al van ouds (want de Z. F. C.E. D. O.-wedstrijdeu dateeren al uit de tweede klasse), dat het krachtsverschil nooit groot was. De stand op de ranglijst wijst dit ook uit; het kan dan ook een aardige wedstrijd worden. Het E. D. O.-elftal komt als volgt uit: De Kiefte, v. d. Kuyl, Boeree, J. Perukel, Dinkla, C. v. d. Laan v. d. Hurk, Tanis, Steffens, L. Perukel. H. Oome. H. F. C. n—E. D. O. II Bovengenoemde wedstrijd wordt Zondag morgen halfelf voor de reserve eerste klasse aan de Spanjaardslaan gespeeld. condor, die eerst leek te kwijnen, fleurde op en begon notitie te nemen van zijn om geving zoowel als van zijn voedsel. George zei dat hij nu flink genoeg was om de reis naar Oakland via San Francisco te verdra gen, waar hij afgeleverd moest worden aan den beroemden handelaar, Van Hrone. George had het heel druk met het maken van een gerieflijke kooi voor het monster. 's Avonds voor zijn vertrek kwam juffrouw Spragge uit de keukendeur met een doek om het hoofd. Die doek wekte bij haar zoon de gedachte aan een uitgebreide groote schoonmaak op. Juffrouw Spragge wenkte hem naar buiten uit de schaduw van de schuur, waarin hij aan het werk was. Ze stond in de zon, een krachtige, stevige fi guur en op haar gezicht lag een uitdruk king die George tevergeefs trachtte te ver klaren. Ik zou wel een eindje met je willen omloopen, zei ze plechtig. Mijn hemel! zei George en legde zijn hamer neer. Naar ons kerkhof, voegde juffrouw Spragge er aan toe. Ze klommen zwijgend den heuvel op. naast elkaar. Binnen het hek van den be graafplaats was een ruwe bank. Juffrouw Spragge liet er zich met een zucht op neer vallen. George wachtte met een onplezierig gevoel dat er iets ging gebeuren. Ik wou kinderen hebben! zei juffrouw Spragge. Een oogenblik kreeg George een schrik. Dacht zijn moeder misschien aan een tweede huwelijk? STORMVOGELSAJAX Men schrijft ons: Er is een tijd geweest, dat Stormvogels en Ajax tegenover elkaar stonden, gereed voor den stryd met den hoogsten eere-titel als inzet. Morgen staan ze weer tegenover elkaar, zullen haar spelers weer met al de kracht, die in hen is strijden, thans echter om hun ver- eeniging van de onderste plaats te houden. Het zal de titanenstrijd worden op het Stormvogels-terrein! Stormvogels heeft mo menteel één punt meer dan de Amsterdam mers, maar heeft ook een wedstrijd meer ge speeld, zoodat qua verliespunten Ajax er nog gunstiger voorstaat. Bovendien geniet „rood wit" den niet geringen steun van pas een overwinning behaald te hebben op de leiders harer afdeeling. Op het moment, dat we deze regels schrij ven. kon men ons het elftal der Vogels nog niet opgeven. Vrij zeker is het echter, dat in het team één of meer wijzigingen zullen wor den aangebracht. Mogen het ook verbeterin gen zijn. RAPIDITAS—HAARLEM Haarlem speelt Zondag a.s. haar eersten be kerwedstrijd en wel tegen Rapiditas in Weesp. Bij een eventueel gelijk spel komt Haarlem dus in de 3e ronde. De roodbroeken komen met de volgende opstelling: De Vries, F. van Daalen, Goedhart, N. N., W. van Daalen, Torringa, Iseger, De Geus, Huysinans, Oldenburg, Snooy HAARLEM II—A. F. C. UI Haarlem II ontmoet Zondagmiddag a.s. op den Schoterweg de hekkensluiters van haar afdeeling'. Zij verschijnt als volgt: Hoeben, Van der Valk, Buissïnk, Bieshaar, Van Balen Blanken, Muringer, Kammeijer, Tuinman, Groeneveld. Verwaal Onkenhout. SCHAKEN. EUWEBOGOLJUBOW De Donderdag te Amsterdam gespeelde wedstrijd tusschen Euwe en Bogoljubow werd na 35 zetten remise. POSTDUIVEN. NATIONALE TENTOONSTELLING „KENNEMERLAND". Nu de inschrijving gesloten is. blijkt het. dat er 400 postdriiven ingeschreven zijn voor de as. Zaterdag en Zondag te houden tentoonstelling in hot verkooplckaal ,.ae Ridder" aan de Ridder straat alhier. De bekendste liefhebbers hebben ingeschreven. Ook de inzending van de groep van keurmeesters is het zien waard. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN k 60 Cent» per regel. Ji HcicmatcjgciiL ij 33 JAAR BEPROEFD (fyoedvovnend-l/etóferckefid. DE A.S. R. A. I. TENTOONSTELLING Men schrijft ons: Op Vrijdag 11 Januari zal de Nederlandsche Vereeniging „De Rijwiel- en Automobiel-In dustrie", langzamerhand algemeen 'bekend als „de R. A. I.", haar 19e tentoonstelling openen in het R. A. I.-gebouw te Amsterdam. In de serie der groote internationale automobiel tentoonstellingen komt de R. A. I. als ge woonlijk na Parijs, Londen en Brussel, doch het „lest best" is nog steeds ten aanzien der R. A. I.-tentoonstellingen van toepassing. De R. A. I.-tentoonstellïng Immers heeft haar vermaardheid, als de meest overzichte lijke en tevens de meest volledige en interna tionale automobiel-tentoonstelling, volkomen weten te handhaven en de a r. tentoonstelling zal dan ook een overzicht geven, schitterend als steeds en vollediger dan welke andere ex positie ook. Wat de personenautomobielen betreft zul len 77 merken in tal van uitvoeringen ten toongesteld worden. In de afdeeling bedrijfsautomobielen zullen 35 fabrikaten vertegenwoordigd zijn. De motorrijwielen, welke sinds enkele jaren niet aan de R. A. I.-tentoonstellingen deelge nomen hebben, zullen ditmaal weder aan wezig zijn. Het Tentoonstellings-comité heeft verder kans gezien het R. A. I.-gebouw weder be langrijk te verbeteren; zoo is het restaurant geheel vernieuwd. Het wordt tijd dat je me er een stuk of wat bezorgt, Georgie! Ik? 't Wordt tijd dat je gaat trouwen, vind je zelf ook niet? George lachte, een beetje té opvallend vroolijk. Hou daar mee op, zei zijn moeder scherp. Het is hier niet de plek om te lachen. Ik spreek in ernst. Het huwelijk is iets heel ernstigs, maar mannen die werkelijk mannen zijn, moeten er den strijd mee aanbinden. Niks geen haast Moe, zei George op zijn gemak. Hij noemde haai- altijd „Moe" als zij Georgie tegen hem zei. Alles heeft zijn vasten tijd, jongen. Mijn armen zijn nog sterk en flink genoeg om kinderen vast te houden, maar ze zijn niet meer zoo sterk als verleden jaar. Ze wachtte even en vervolgde toen: Er man keert in myn oog niets aan je George, dan dat je niet getrouwd bent, dat je geen kinderen hebt. Dat is een verplichting die je hebt tegenover je zelf, tegenover mij en tegenover Spragge's canyon. Als er jou eens iets overkwam, wat moet er dan van de boerderij worden. U hebt toch ook rare invallen! Dezen inval heb ik anders al een poosje in mijn hoofd, maar hij is, bij wijze van spreken, nog nooit tot bloei gekomen. Tot Samantha me vertelde hoe de vogels on ie neerschoten. Zij en ik werden er letterlijk zeeziek van. Kom, kom! Vannacht heb ik gedroomd van Sprag ge's hoeve zonder een enkele Spragge erin. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN k 60 Cent» per regel. Tegemoetkomend aan het ver zoek van vele allccnwonenden en kleine gezinnen, besloten wij van nu af aan voor één ingezon den bon een aquarel-illustratie voor ons Jubileum Album Hollandsche MoUns" door Ir. A. Ten Bruggencatc be schikbaar te stellen. Molen album INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING. Mevrouw HENRIeTTE ROLAND HOLST- VAN DER SCHALK. Heb bestuur van bovengenoemd Instituut schrijft ons: Mevrouw Roland Holst zal a.s. Zondag morgen voor het Instituut voor Arbeiders ontwikkeling spreken over „De Zekerheid van het Socialisme". De bijeenkomst die te half elf precies begint wordt gehouden in den Haarl. Kegelbond, Tempeliersstraat. Mu zikale medewerking verleent de sopraan- zangeres mej. Nelly Sluizer ut Amsterdam. Velen zullen ongetwijfeld do gelegenheid weer eens willen waarnemen om mevrouw Roland Holst te hooren spreken. Niemand weet beter dan deze hoogbegaafde vrouw de luisteraars met haar woord te boeien. Tevens verzoekt het bestuur van het In stituut ons te willen melden, dat a.s. Maan dagavond te 8 uur in „De Centrale" de cur susreeks van 4 achtereenvolgende Maandag avonden begint, die de bekende economist, de heer Andries Sternheim, zal geven over het onderwerp: „De economische Wereldsi tuatie in het bijzonder die van Europa". Spe ciaal voor vakvereenigingsmannen en diege nen, die zich op de hoogte willen stellen van het geweldige economische gebeuren van on zen tijd is deze cursus van groot belang. HEEMSTEDE GEVONDEN VOORWERPEN Terug te bekomen bij W. Hooreman. Vijf- hoerenstraat 18. een kinderonderjurk. C. van Looij, Binnenweg 142. een kinderhandschoen Oudshoorn. Sumatrastraat 28. een schaal van een weegtoestel. L. Sloof, Drieheerri- laan 11. een paar jongenshandschoenen. J. Luuring, Haemstedeplein 17. een slijklap. C. Coppens. Kanaalweg 5. een kinderhand schoen. Bureau van politic, Raadhuisstraat een huissleutel. Meer hoef ik je niet te zeggen, jongen. Samen daalden zij den heuvel af. HOOFDSTUK II. Ilazcl. I. Samantha ging met George mee tot San Lorenzo, het naburige provinciestadje, toon hij met het rijtuig uitreed- De weg liep door het wildste deel van de streek, nog niet in exploitatie gebracht omdat de bodem er te slecht en het gras te 'schaarsch was. Hier en daar verspreid lagen de bouwvallige houten huizen van Portugeesche zuivelboeren, die van boonen leefden en als razenden werkten om een paar dollars te verdienen. Te midden van deze wildernis lag een prach tige „rancho", een van de oude Spaansche bezittingen, nu toebehoorende aan een al tijd afwezigen millionair. Ze strekte zich uit van de heuvels tot- aan de zeo cn omvatte mijlen van het rijkste weiland, uitstekend bevloeid, een vorstendom waar alles was. behalve de prins. George kon zich nog flauwtjes de dagen herinneren toen het groote witgepleisterde huis bewoond was door de groote familie Aguila. Don Juan Aguila had hypotheek genomen op heel het ultge- strekte bezit en had het gc!d opgebruikt In een onbegrensde gastvrijheid en toon hij op het kerkhof van San Lorenzo begraven werd, werd de groote buitenplaats verkocht cn dc familie verdween. (Wordt vervolgd) INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cts. por repel.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 9