ELECTRICITEIT DE UITBREIDING ONZER WATERLEIDING. NEERLAND'S VROUWEN HULDIGEN DE KONINGIN-MOEDER WEERBERICHT THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND Vreemd geld ea chèques HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 8 JANUARI 1929 EHRINGA WUTHRICH - HAARLEM (Adv. Ing. Med.) met de mededeeling: „we hebben onze kin- derkaarten verloren!" „Dat is erg jammer!", zei de heer Van Wagtend'onk. „Ja, maar kunnen wij er nu geen andere voor krijgen?" „Wel zeker, maar die moet u koopen. Dan moet u maar wat voorzichtiger zijn!" Met deze goede raadgeving konden de jon gelui vertrokken. Tot zonsondergang is er' naar hartelust ge beden. Ook heden geopend. Evenals Maandag zouden ook heden de banen aan de Kfa^eriaan tot zonsondergang geopend zijn. Te Vclsen. Maandagmiddag is er druk gereden, dit maal in hool'dzaak in den polder. De ijsbaan nabij Velserbeelc was des avonds voor het eerst verlicht,- eenige honderden liefhebbers hebben bij het schijnsel der electrische lam pen kunnen genieten. Op sommige plaatsen was de ijskorst spoedig weer stukgereden, zoodat op een gegeven oogenblik twee rij ders en een rijdster er door zaklen.De dame kwam achterover in het water te vallen en ofschoon het ter plaatse slechts 3 a 4 d.M. diep is, werd zij toch tot den hals nat. Het is voor deze baan noodig, dat het nog een paar dagen flink gaat vriezen. Te Hillegom. Maandagmiddag is de baan van de ijsclub te Hillegom voor het eerst geopend. Het be stuur had de sneeuw van het ijs laten ve gen en de gevaarlijke plekken laten afzet- ten. De aankondiging van de openstelling wa3 heel bescheiden, toch waren er eenige hon derden om van de wintersport te genieten. Een duidelijker en een veelvuldiger wijze van aankondiging der openstelling van de baan moge eens overwogen worden. Zeer waarschijnlijk zal de baan bij gunsti- gen ijstoestand op Woensdagavond verlicht worden. Het bestuur had gisteren echter nog niet definitief besloten. De gelegenheid om te rijden buiten de baan is zeer miniem. De Leidschevaart is onberijdbaar-, de Ringvaart, die Zondag dicht lag, werd gisteren door booten beva ren. Het ijs in de sloten ligt onder de sneeuw; het is hoogst onbetrouwbaar. Te Haarlemmermeer. Op verschillende plaatsen in den Haar lemmermeerpolder wagen zich al personen op het in de vaarten en slooten liggende ijs. Overal in dezen polder is het ijs echter hoogst onoetarouwbaar, zoodat oppassen de boodschap is. Hardrijden te Cocvorden. De op Maaaidag op de ijsbaan te Coevor- den gehouden wedstrijden over den afstand van 160 Meter zijn prachtig verloopen. De uitslag luidt: 1. Brouwer, Scheemda, 2. Ber- tens. Joure, 3. Engelkes, Vlagtwedde, 4. Alb. Grooten, Nieuwe Weerdinge, 5. A. Grooten, Nieuwe Weerdinge. Hardrijden te Wolvcga. Maandag werd op de baan van het sport park Lindenoord te Wolvega een hardrijderij voor mannen gehouden. De uitslag was: 1. Th. Klompenmaker, Oudeharste, 2. J. de Jong, Snikzwaag, 3. Alb. Koning, Nije Tryne, 4. J. Jettum te St. Johannesga. De prijs voor dc snelste rit werd gewonnen door A. Koning in den tijd wan 15 4/5 sec. IIET IJS IN 'T NOORDEN In Groningen en Friesland is het ijs op de kanalen nog absoluut onbetrouwbaar, op de verschillende ijsbanen en op ondergeloopen land wordt eohter druk gereden. De scheepvaart ondervindt veel vertraging, de zeilvaart flgt stil. SPOORWEG OiNTHOUDERSVEREENIGING. De S. O. V., de organisatie voor geheel onthouders onder het spoor- en tramweg personeel viert in Mei a.s. haar 20-jarig be staan. Het hoofdbestuur heeft besloten dit feit te herdenken met een feestelijk-propagan- distisch congres, hetwelk 2, 3 en 4 Mei te Utrecht zal worden gehouden. In de spoe dig te houden jaarvergadering der afdeeling Haarlem zullen plannen beraamd worden, om een passand huldeblijk aan te bieden. OVER CREDIETEN. hoe het met verschillende werken van de gemeente staat. B. en W. hebben aan den gemeenteraad een overzicht gegeven van den stand van de door den gemeenteraad verleende credieten. Voor den bouSv van de nieuwe zweminrich ting aan de Houtvaart was een crediet toe gestaan van f 143.837, dit is evenwel f 3645 te laag gebleken. In den loop der jaren zijn verschillende groote credletem gegeven voor openbare wer ken in gronde^. Die werken zijn. nog niet geheel afgeloopim, maar het blijkt, dat van verschillende «credieten belangrijke posten overblijven, o.a.t f 7792, f 5571. f 36.277, f 9765 f 4147, f 4318. b% elkaar dus ruim f 67.000. Er is f 123.5(f) toegestaan voor de nieuwe Zandersbrug. vasn de f 40.305 die nog over zijn is nog slechts f 5000 noodig. Het werk is dus ruim f 35.000 meegevallen. De asphalteciSng van de Zijlstraat is f 6000 meegevallen. Het crediet ln 1922 toegestaan voor het ma ken van de nieuwe Houtbrug (f 80.500) is nog beschikbaar. ONBETROUWBAAR IJS. vier jongens er door gezakt. Naar wij vernemen zijn Maandagmiddag te half vier drie jorgens gezakt door het ijs van den ouden vijver in Den Hout achter café „De Sierkan". Eew baanveger en eenige voor bijgangers kondetn de .jongens door handrei king op het droge brengen. Een half uur later zakte aan den kant van denzelfden vijver weer een jongen door het jjs. Hij kon zich .gelukkig spojdig redden. Het ijs is dus zeer onbetrouwbaar. De onteigeningsplan nen van Haarlem. bloemendaal en de erven van der vliet hebben bezwaren. Wij hebben eenige maanden geleden me degedeeld, dat het gemeentebestuur van Haarlem onteigening ten algemeene nutte heeft aangevraagd van een terrein in de duinen ten Noorden van het pompstation en den watertoren der Haarlemsche waterlei ding. Dit gebied is zoo werd verklaard voor Haarlem noodig ter uitbreiding en be scherming van de waterwinplaats en de uitbreiding van inrichtingen tot zuivering van het gewonnen water. De onteigeningsstukken zijn op het Bloe- mendaalsche raadhuis ter inzage geweest. Bezwaren tegen deze onteigening moesten schriftelijk bij het departement van arbeid, handel en nijverheid worden ingediend. Naar wij vernemen zijn bij de regeering bezwaren tegen de Haarlemsche onteige ningsplannen ingediend door het gemeente bestuur van Bloemendaal en door de eigena ren van den grond, de Erven van der Vliet. Thans heeft de gemeente Haarlem een stuk duinterrein van de erven van der Vliet in eeuwigdurende erfpacht. Daarvoor behoeft slechts een recognitie van 1 gulden per jaar betaald te worden. Nu wordt de onteigening gevraagd van die strook en de terreinen die daaraan grenzen. De strook duinterrein die nu gepacht wordt, is ongeveer 100 Meter breed en 4 1/2 K.M. lang. De strook waarvan de onteige ning is aangevraagd is 500 Meter breed en 5 K.M. lang. 3ovendien zijn er enkele uit springende stukken, de grootste breedte is zelfs 1200 Meter. De totale oppervlakte van het te onteige nen terrein is ongeveer 3.000.000 M2. Dit terrein is op enkele kleine uitzon deringen na eigendom van de Erven van der Vliet. Zijn wij wel ingelicht dan zijn de inge brachte bezwaren gegrond op het betoog, dat Haarlem voor zijn waterleiding niet zoo n groot terrein noodig heeft als nu bij ont eigening is aangevraagd. De verdere procedure in deze zaak zal nu als volgt zijn: Binnen korten tijd zullen de stukken op nieuw ter inzage worden gelegd. Dan zullen daarbij ook de ingekomen bezwaarschriften worden gevoegd. Niet onmogelijk is dat de belanghebbenden door den minister in de gelegenheid gesteld zullen worden om him bezwaren mondeling loe te lichten. Daarna zal de minister een beslissing ne men welk wetsontwerp hij ln de Tweede Kamer aanhangig zal maken. De onteige ning van het geheele door Haarlem gevraag de complex of een gedeelte. Het betreft hier voor Haarlem en Bloe mendaal een zeer belangrijke zaak. Voor Haarlem is het van beteekenis, dat het win- gebied van de waterleiding, zooveel vergroot wordt, dat ook in de verre toekomst geen gebrek aan water zal komen. Daarvoor moet Haarlem thans een offer in geld brengen. Als de Kamers de onteigening goedkeuren, zal door deskundigen de prijs vastgesteld moeten worden. De prijs van duinterreinen is zeer verschillend. Amsterdam heeft jaren geleden voor de uitbreiding van zijn water leiding zeer goedkoop terreinen tusschen Vogelenzang en Noordwijk gekocht. Bloe mendaal heeft indertijd voor den grond noo dig voor het aanleggen van den Zeeweg al heel wat meer moeten betalen dan Amster dam. Niet onmogelijk is, dat de duinterreinen die vrij dicht bij de bebouwing van Bloe mendaal liggen, hooger in prijs geschat zul len worden, dan de duinen die voor den Zee weg bestemd waren. Als de grond geschat wordt op een kwartje per M2., zou het duin complex voor Haarlem 750.000 kosten. In Bloemendaal is men er blijkbaar niet op gesteld, dat Haarlem zoo'n groot duin terrein in handen krijgt, liggende in Bloe mendaal. Te meer niet, omdat men meent, dat Haarlem dit groote terrein niet alleen noodig heeft voor de waterleiding. Om wel te doen aan anderen. Gistermiddag had ten paleize aan het Voorhout te 's-Gravenhage de aanbieding plaats van het nationale geschenk van de Nederlandsche vrouwen en van de geschen ken uit Indië, H.M. de Koningin-Moeder ter gelegenheid van haar jubileum aangeboden, meldt de Tel. Om 4.15 uur kwam Koningin Emma met groot gevolg en vergezeld van de Koningin, Prins Hendrik en Prinses Juliana, de zaal binnen en begroette de eere-presi- dente, mevrouw Van Voorst tot Voorst, echt- genoote van den voorzitter der Eerste Ka mer, de presidente, mevrouw Van Leeuwen- Waller en mevrouw Koningsberger met freule De Graeff, dochter van den G.-G., als mede alle aanwezige dames, waarna me vrouw Van Leeuwen-Waller het geschenk aan H.M. aanbood. „Wij prijzen ons gelukkig", zelde mevrouw Van Leeuwen m haar toespraak, „de tolk te mogen zijn van honderdduizenden Neder landsche vrouwen, die U hulde brengen op den dag, waarop het 50 jaren geleden is, se dert wij het voorrecht kregen, Uwe Majes teit als Nederlandsche in ons midden te zien. Zij wees er op dat rekening Is gehouden met den wensch van H. M. om slechte een gedeelte van het huldeblijk te gebruiken voor een persoonlijk geschenk. „Wij veroor loven ons Uwe Majesteit het overgroote deel aan te bieden, om daarmede volgens Uw verlangen wel te doen aan anderen." „Ons persoonlijk geschenk zult U vinden aldus mevrouw Van Leeuwen, „in Uw pa leis te Soestdijk, waar wij mochten aanbren gen een aanleg voor electrisch licht, verwar ming en kracht. Voor de witte zaal, waar Uwe Majesteit dagelijks haar maaltijden gebruikt, mochten wij een tapijt doen ver vaardigen en de meubelbekleeding en de gordijnen daarmede in harmonie te bren gen. Spreekster besloot met den wensch, dat het H.M. gegeven moge zijn nog een reeits van jaren in ons midden te blijven. Het aangeboden huldeblijk werd begeleid van een kastje, bevattende de handteeke- ningen en namen van alle deelneemsters. Koningin Emma spreekt. Koningin Emma, het geschenk aanvaar dende, zeide trotsch en verheugd te zijn den dag te mogen herdenken. „Ik zou," zei- de H. M. „allen Nederlandschen vrouwen willen zeggen hoe mijn liefde en warme be langstelling tot haar uitgaat en hoe ik van harte deel in haar lief en leed." Innig dank te H.M. voor de schoone en gevoelvolle woorden, thans tot haar gericht. Overgelukkig zeide H.M. te zijn met het aanzienlijk geldgeschenk, dat haar in staat zou stellen wel te doen, terwijl het persoon lijk geschenk in het paleis van Soestdijtc lederen dag tot haar zal spreken van de groote liefde en toewijding van de Neder landsche vrouwen. H.M. verzocht aan alle Nederlandsche vrouwen haar meest innigen dank te betuigen en uitte daarna den wensch, dat het haar gegeven moge zijn om tot het einde van haar leven getuige te zijn van vrede en voorspoed in ons geliefd va derland. Geschenken uit Indië. Hierop werden de geschenken uit Indië, door mevrouw Koningsberger aan H. M. aangeboden. Deze merkte in haar toespraak op, dat de vrouwen van Indië niet hebben willen achterblijven bij haar Nederlandsche zusters in het leveren van de bewijzen harer aanhankelijkheid en groote erkentelijkheid voor hetgeen door H.M. in den loop van 50 jaren in het belang van het land is verricht. Het Indisch hiildeblijk bestaat uit een geldsom voor liefdadige doeleinden, bijdra gen tot de restauratie van de witte zaal en voorts is een aantal voorwerpen toegezon den, voortbrengselen van inheemsche kunst vaardigheid. waaraan, naar de aanbiedsters hopen, H.M. hier of elders een plaats zal willen geven. Eén er van, het meest bewerke lijke, Is helaas niet op tijd gereed gekomen. Het is een groot kamerschut, uit hout ge sneden en gebeeldhouwd, waarvan de schenk sters hopen, dat het een plaats in de witte zaal te Soestdijk zal mogen vinden. Een sterke band. H.M. de Koningin-Moeder zeide ln haar antwoord, dat een scterke band haar ver- eenigt met de vrouwen van Ned.-Indië. HJVf. hoopt het aanzienlijk bedrag haar geschon ken, te besteden ten bate van Ned.-Indië. Na de aanbieding werd de fraaie kast, be vattende de handteekeningen van degenen die bijdroegen, door de Koninklijke familie nader bezichtigd. De vorstelijke personen on derhielden zich tot half zes met alle dames van het hoofdcomité en vertegenwoordigsters uit alle provinciën. De som ter beschikking van H.M. gesteld voor filantropische doeleinden, namens de Nederlandsche vrouwen, bedraagt na aftrek van alle andere geschenken f 175.000. Het bedrag uit Ncderlandsch-Indië verkregen is f 110.000 groot. DE HULDIGING VAN KONINGIN EMMA. ook luidsprekers ïn de groote kerk. Wij hebben in ons nummer van Maandag gemeld dat Donderdag ter eere van de Ko ningin-Moeder in de Groote Kerk te 's-Gra venhage 's avonds van half 9 tot 10 yur een kerkconcert zal worden gegeven, dat door de A.V.R.O. te Hilversum per radio wordt uitgezonden. Wij meldden toen ook, dat op initiatief van de Vereeniging „Koninginnedag" luid sprekers op de Groote Markt zullen worden opgesteld, zoodat de muziek op den genoem den tijd overal duidelijk te hooren zal zijn. Naar wij nader vernemen zullen ook luid- spx-ekers in de Groote Kerk worden opge steld, zoodat ook daar luisteraars van het concert zullen kunnen genieten. De waar nemende gemeentelijke organiste, mej. N. A. M. Barbas, zal een voorspel op het orgel doen hooren. De radio-installaties op de Groote Markt en in de Groote Kerk worden belangeloos af gestaan door de Firma Keiler en Macdonald alhier. DIEFSTAL VAN LOODEN PIJPEN. Bij de politie is Maandag aangifte gedaan, dat uit het perceel Alexanderstraat 10 looden pijpen :5jn ontvreemd. RIJWIELDIEFSTAL Maandag is een rijwiel ontvreemd, dat on beheerd voor een perceel in de Floresstxaat stond. - - - MANAGER VAN JOSEPHINE BAKER AANGEKLAAGD. Bij de Amsterdamsche politie van het bureau Overtoom, is volgens de Tel. een aan klacht wegens verduistering ingediend tegen een begrafenisondernemer, die zijn kantoor gevestigd heeft in de NicoJaas Maesstraat. Deze verduistering betreft twee borgstortin- gen, namelijk.een van f 1200 en een van f 500. Het was reeds geruimen tijd een publiek geheim, schrijft het blad, dat de begrafenis ondernemer op ruimen voet leefde en veel geld verloren had aan revues die hij finan cierde. Zoo introduceerde hij eenige maanden geleden hier Josephine Baker, op wier voor stellingen hij belangrijke bedragen moest toeleggen. Met dat al is het nu treurig met den be- gravenis- en revue-ondernemer afgeloopen. Hij verliet geruimen tijd geleden het land en bevindt zich momenteel in België. In hoe verre van verduistering sprake is, zal het onderzoek moeten uitmaken. De zaak zelf wordt door zijn compagnon voortgezet INTERNATIONAAL DTENSTWEIGF.RINGS- CONGRES. Dezer dagen vergaderde in het N.V. Huls te Utrecht het bestuur van de Internationale Antl-Militairistische Vereeniging, sectie Hol land en het Comité van Actie uit de onder teekenaars van het Dienstweigeringsmanifest „Moboliseeren". Besloten werd o.a. dat op 18 en 19 Mei a.s. in de zaal van den Dierentuin te den Haag, een Internationaal Dienstweigerings congres zal worden gehouden. Inleiders zullen o.a. zijn Dr. Metz. r.k. priester uit Augsburg, Duitschland; Oud-Generaal Freiherr von Schönaich; Arma Suln, België; Nine Minnema België; B. de Ligt; Henriëtte Roland Holst; Albert de Jong, redacteur „De Wapens neder", ds. A. R. de Jonge e.a, - -V DE „QUAESTION MARK". eindelijk geland wegens een motordefect. Het Fokker-vliegtuig „Question Mark" heeft volgens een telegram uit Los Angeles aan Reuter, een landing moeten verrichten wegens een motordefect. De vliegmachine was toen ruim 150 uur in de lucht ge weest. LOS ANGELES 7 Jan. (N.T.A. Omtrent de landing van de „Question Mark" na zijn recordvlucht, wordt nog gemeld dat deze heel vlot op het Metropolitan vliegveld verliep De totale vliegtijd bedraagt 150 uur en 45 minuten. NEW YORK, 8 Jan. (V.D.) De „Question Mark" heeft op zijn recordvlucht bijna twaalfduizend mijl afgelegd. Het vliegtuig heeft op een gemiddelde hoogtevan 3 tot 4000 voet gevlogen. In totaal kreeg het vlieg tuig vijfduizend gallon benzine, tweehonderd gallon olie en tweeduizend pond eten en an dere waren. De vliegers speelden, wanneer zij niet de wacht hadden of aan het stuur zaten, kaart. Tenslotte had de „Question Mark" nog vijftig gallons benzine, doch moest deze laten wegloopen, toen de stuurboord motor stopte. Toen de landing had plaats gehad, stond deze motor geheel stil. De mid delste motor maakte nog dertienhonderd om wentelingen. Bij de landing begon ook de bakboord-motor het op te geven. De vliegers waren in zeer goeden toestand. Zij leden evenwel aan een zekere doofheid. DOOR DE LUCHT NAAR INDIë. een andere routeï, BATAVIA, 8 Jan. (Aneta) De leden van den Volksraad, de heeren Bruineman (E.B.) en Fruin (P.E.B.) hebben de volgende schrif telijke vraag tot de Regeering gericht: Is het bericht juist, dat de militaire vliegvelden in Iraq niet meer opengesteld worden voor Nederlandsche burgervliegtuigen, en zoo ja, lo. is het bekend welke redenen hiertoe geleid hebben; 2o bestaat er kans dat deze belemmerende maatregel alsnog zal worden opgeheven; 3o. is de Regeering niet van oor deel dat er aanleiding bestaat om het burger- luchtvaartverkeer over een andere route te leiden? NED. ARBEIDERS-TOERISTEN- VEREENIGING OPGERICHT Zondag 6 Januari had in Arnhem een ver gadering plaats om tot oprichting te komen van een landelijke organisatie op het gebied van neutraal arbeiderstoerisme. De leiding van deze vergadering was in handen van 'den heer Reichart, voorzitter afd. Arnhem. Ver tegenwoordigd waren Amsterdam, Haarlem, Den Kaag en Arnhem. Na ampele bespreking werd met algemeene stemmen en onder daverend applaus van de talrijke aanwezigen besloten de landelijke or ganisatie definitief op te richten. In het voorloopig hoofdbestuur, dat tot No vember a.s. de leiding op zich zal nemen, werd als lid gekozen de heer C. Hensen, uit Haarlem. Na zeer uitvoerige discussies werd besloten als naam voor de nieuw opgerichte vereeni ging te kiezen: Nederlandsch Toeristenver- bond „Natura". De contributie werd voor dit jaar gesteld op f 1.35 per persoon en f 2.20 per echtpaar. Binnen enkele maanden zal reeds overge gaan worden tot uitgifte van een maandblad en op algemeen verzoek der aanwezigen, zal het H. B. reeds voor dit jaar een reispro gramma samenstellen, waarin zullen voorko men, reizen naar Valkenburg, België, Duitsch land en Zwitserland. ZIJN BROER VERMOORD. Bij een twist te Gulpen. Maandagmiddag om 4 uur is te Osen- bosch bij Gulpen (L.) tusschen de gebroeders M. en H. JI. een zoodanige twist ontstaan, dat M. er het leven bij moest laten. De vermoorde woont te Amby, hij is venter van beroep. De moordenaar H. IJ. is 30 jaar en woont te Gulpen. De vermoorde is gehuwd en vader van één kind. Het parket van ju stitie te Maastricht is naar Gulpen ver trokken, MONUMENT HUBERT LA ROCHE. Ten einde de nagedachtenis van den tooneelspeler Hubert la Roche te huldigen en hem dank te brengen voor het vele schoone, dat hij de Hollanasche tooneelspeelkunst ge schonken heeft, werd een commissie ge vormd, die zich ten doel stelt dit plan te verwezenlijken. De commissie bestaat uit de dames: Theo MannBouwmeester en Magda Jans sens en de heeren Th. M. Ketelaar, wethou der voor Kunstzaken te Amsterdam, Eduard Verkade, Louis Saalborn en Adriaan v. d. Horst. Bijdragen worden gaarne in ontvangst ge nomen door mevr. Magda Janssens, Amstel 276, Amsterdam. DIAMAITDELVERS TEGEN DE REGEERING. PORT NOLLOTH, 8 Jan. (Reuter). De bijeenkomst van de diamantdelvers, die had den gedreigd met geweld bezit te nemen van de door de regeering beheerde delvingster- reinen, verliep kalm. Het vraagstuk van het nemen van een dergelijken maatregel ln de toekomst, werd verwezen naar de volgende bijeenkomst, welke 31 Januari a.s. zal worden gehouden. Intusschen is een -deputatie be noemd, welke zich in verbinding met de re geering zal stellen. De vergadering heeft het denkbeeld, om geweld te gebruiken niet goedgekeurd, doch een votum van wantrouwen tegen de re geering aangenomen. ERNSTIGE BRAND. KEULEN. 8 Jan. (Wolffbureau). Gister avond ls in het kantoorgebouw der Klöckner- werke een groote br«id uitgebroken, die zich over de geheele lengte van het gebouw ver spreidde. Het vuur vond rijkelijk voedsel op den zolder waar het archief was onderge bracht. De voornaamste stukken heeft men echter kunnen redden. De bovenste verdie ping en een gedeelte der 8e étage zijn ge heel uitgebrand. naar waarnemingen verricht in den mor gen van 8 Januari. Meedeg'deeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 789.1 m.M. te Stensele. Laagste barometerstand 765.9 m.M. te Akureyri. Verwachting: Zwakke wnd, meest uit Oostelijke richtingen, afnenende bewolking, waarschijnlijk droog weer, Ichte tot matige vorst. BAROMETERSTAND TI HAARLEM. Vorige stand 774 m.M. Stand van heden 782 m.M, De barometerstand gaat h;rd vooruit. Opgave van: Fa. A. FEIERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 27, Tel. 11059 8 Januari Hoogste gisteren 32 F. Laagste heden nacht 32 F. Hoogste heden tot 12 uur34 F. HAARLEM 8 Januari. Bevallen: 3 Jan.: N. R. KenpAlleman, z., 4 Jan.: G. v. d. ErfMens, d.,A. v. Egmond Vreenegoor, z., C. C. KneijnbergDrogtrop, z., H. C. MulderGequiere, i, 5 Jan.: T. H. Baumeisterv. Mook, z., M. v. d. Burgtv. Hasselt, d., A. M. A. v. StaveenBulters, d., 6 Jan.: C. CatsSchagen, z.,I. M. Huijkman Thomsen, z., W. A. KoopmmVisser, z., 7 Jan.: C. B. Ligtenbergv. Duffelen, d„ J. J. G. RooijersPasman, d., Overleden: 5 Jan.: P. A., 4 j., z. van P. A. Dreijer, Raaks, P. W. M. M. vLomEgers, 77 j. Oranjeplein, M. Feije, 56 Raamvest, C. Knip, 57 j., Kruisstraat, H. v.Grol, 70 j. M. v. Heemskerkstraat, H. J., 2 j. z.v. F. Bos, Kam persingel. EEN VISSCHERSBOOT PERMIST. OSLO, 8 Jan. (Wolffbureai)De kust van Finland wordt de laatte dagen door een hevigen storm geteisterd Een visschers- boot met 7 man bezetting, waarvan vijf broeders wordt vermist. IJMUIDEPf. 999 TELEFOONAKJNNé'S. een meevallirtje. Eenige maanden geleden werd den tele- foonabonnés te IJmuiden roor dendirec teur medegedeeld, dat me ingang van 1 Jan. j.l. ongetwijfeld het aait al aangeslote nen de 1000 zou overschrijder en het abon nement aldus met vijf gulcfen per jaar zou worden verhoogd. Thans i; gebleken, dat op 31 December het aantal ibonnés volgens het Hbld. 999 bedroeg, zooda er vanzelf van de verhooging nu niets kont. BEVERWIJK VERGADERING R. K. BOUWVAK PATROONS. A.s. Donderdagavond houit de afdeeling Kennemerland van den R.K. Bond van Bouwvakpatroons haar jaawergadering in het K. S. A.-gebouw te Bwerwijk. In deze vergadering zal o.a. bespro :n worden de actie tegen de Rijks- en geneentebestekken inzake de afschaffing van te borgstelling. ZANDVOORT HYPOTHEEKVOORSCHOT VOOR BOUW VAN ARBEIDERSWONINGEN. Bij beschikking van de ninisters van Ar beid, Handel en Nijverheid en van Finan ciën is aan de gemeente Zaïdvoort een voor schot van f 11.400 verleend, ten einde de ge meente in staat te stellen, onder waarborg van tweede hypotheek, een gelijk bedrag te verstrekken aan de N.V. Aannemers- en Handelsmaatschappij „Leniior" ten behoeve van den bouw van 19 arteiderswoningen. Medegedeeld door de Nation. Bancvereen. te Haarlem Koersen tot hedenmitdag 12 uur DINSDAG 8 JANIARI 1929 Biljetten Berlijn-.59 tO -59 20 Parijs 9 70 9 82 Bel ga 34 40 —34 90 New-York2 46 2 50 Londen12 06 -12 10 Chèques Berlijn59 19 -59 26 Parijs 9 70 9 77 Brussel34 55 -34 70 Zürich47 90 -43 00 Londen12 07^—12 C8^ Rome 12.18 -13 C8 Madrid40 50 - 40 75 Weencn34.95 —35 12 New-York (Cable)2 48^— 2 49H Kopenhagen66 32 —66 50 Oslo66 30 —66.47 Stockholm66 52 —66 70 Praag7.32 7.42

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2