RUBRIEK VOOR VRAGEN !3ÖPP MARKTNIEUWS SCHEEPSBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 9 JANUARI 1929 DUIDELIJK GESTELDE VRAGEN van alle Abonnés van Haarlem's Dagbladworden door een specialen Redacteur en zijn talrijke medewerkers zoo mogelijk en ten spoedigste beantwoord. De vragen moeten worden geadresseerd aan de RedactieGroote Hout straat 93, met duidelijke vermelding van naam en woonplaats. Vragen, waaraan naam en adres ontbreken, worden terzijde gelegd. De antwoorden worden per auto GEHEEL KOSTELOOS thuis bezorgd. De namen der vragers blijven redactiegeheim. RECHTSZAKEN. VRAAG: Mijn buurman heeft in zijn voor tuintje een heg geplaatst van 11/2 M. hoogte, die mij het uitzicht belemmert. Kan ik ver langen, dat hij die heg zoo laag houdt, dat ik er geen last van heb? ANTWOORD: Alleen als ze binnen een afstand van 50 c.M. vanaf de scheidslinie geplaatst is. VRAAG: Iemand, die bij mij in pension Is gaat voor een halve week weg. Moet hij nu toch kostgeld betalen? ANTWOORD: Ja, tenzij anders overeen gekomen is. VRAAG: 1. Vader is voor de derde maal getrouwd en uit elk huwelijk is een kind ge boren. Er is een testament gemaakt op den 'langstlevende. Als nu een van de ouders komt te sterven, op welk erfdeel heeft elk der kinderen dan recht? 2. Op hoeveel de overlevende der ouders? 3. Levert het maken van dit testament nog veel voordeelen voor den overlevende op? ANTWOORD: 1. Op 1/4 deeL 2. Op 1/4. 3. Neen. VRAAG: Mijn vrouw is overleden. Ik heb 10 kinderen. Negen daarvan willen mij den boedel laten, maar de tiende eischt, dat de boel verkocht wordt en heeft mij daartoe reeds een deurwaarder gezonden. 1. Is het voldoende, dat ik alles laat taxeeren en haar het aandeel uitbetaal? 2. Welk deel der geheele bezitting komt haar toe? ANTWOORD: 1. Neen, alleen het huisraad hebt gij recht over te nemen. 2. Als er geen testament is 1/11 der nala tenschap, die gevormd wordt door de helft der gemeenschap, als gij in gemeenschap van goederen gehuwd waart. 1 VRAAG: Ik heb een commensaal, die voor drie weken de stad uit is. Heb ik dan nog recht op vergoeding. ANTWOORD: Ja, tenzij hij heeft opgezegd of een regeling tusschen u getroffen is. BELASTINGZAKEN. VRAAG: Mijn inkomen bedraagt f 5300.—; aftrek 1 kind f200.—; verplichte uniform f 150.—; onderhoud ouders f 250.—. 1. Hoe veel inkomstenbelasting en schoolgeld (l.o.) jnoet ik betalen? 2. Hoeveel bedraagt dat bij een inkomen van f6220.—? 3. en 4. Hoe zouden de antwoorden op 1 en twee luiden, als ik in Heemstede woonde? ANTWOORD: 1. Aangenomen, dat uw zui ver inkomen f 5000.— bedraagt, is de aan slag: Rijksinkomstenbelasting f263.12; Ver dedigingsbelasting f 31.Gem. inkomsten belasting f 63.Schoolgeld f 56. 2. Na toepassing van aftrek, enz., als vo ren, naar een zuiver inkomen van van f 5900; resp.: f329.36; f40; f76.50 en f64.—. 3. Resp.: f 120.12; f31; f 120.75 en f42. 4. Resp.: f 150.36; f 40; f 152.25 en f 48. VRAAG: Ik ben gehuwd en heb 1 kind. Salaris f 2000.provisie f996.21. Aftrek rente f 136.98; levensverzekering f43.68 en f40.80, verder uitgaven voor trams, rijwiel verzenden per spoor (ik ben handelsreiziger) f400.Op hoeveel kinderaftrek heb ik recht en hoe moet mijn belastingbiljet luiden? ANTWOORD: Aangenomen, dat alle pos ten van aftrek werkelijk volgens de wet voor aftrek in aanmerking komen, en dus het zuiver inkomen f 2374.75 bedraagt, zou de aftrek voor een minderjarig kind f 180.— bedragen en moet de aanslag luiden: Rijks inkomstenbelasting f67.16; Verdedigingsbe lasting f 6.75; Gem. inkomstenbelasting f 20.25. VRAAG: Ik heb een zoon van 16 jaar, die iets verdient. Moet ik dat rekenen bij mijn inkomen voor de opgave van de inkomsten belasting of geldt dat nog niet, omdat hij minderjarig is? ANTWOORD: U behoeft het inkomen van uw zoon niet aan te geven, maar hij moet zelf worden aangeslagen, als hij f 1600.— of meer verdient. MILITAIRE ZAKEN. VRAAG: Van mijn vijf zoons hebben er drie gediend en een is vrijgeloot. Heeft de vijfde nu vrijstelling wegens broederdienst? ANTWOORD: Hij kan dit op de door u ge noemde gronden aanvragen, waarop dan een beslissing volgt. Vermoedelijk zal hij wel worden vrijgesteld, doch zekerheid kan vooraf niet worden gegeven. VRAAG: Moet er nog geloot worden voor den militairen dienst of is dat vervallen? ANTWOORD: De loting geschiedt voor het geheele land in den Haag. Naar deze lo ting worden de dienstplichtigen dan aange wezen voor den werkelijken dienst. PERSONEEL. VRAAG: 1. Mijn dagdienstbode heeft op 31 Dec. de Nieuwjaarsfooi gekregen en op 2 Jan. de betrekking opgezegd. Heeft zij rech» om de fooi te behouden? 2. Heeft een dagmeisje recht op een nieuwjaarsfooi, als daaromtrent niets is af gesproken? Hoe groot moet eventueel die fooi zijn bij een weekloon van f 7.50? ANTWOORD: 1. Neen, zij moet die, volgens algemeen gebruik, teruggeven. 2. In dat geval kan van „recht" geen spra ke zijn. De Nieuwjaarsfooi is een vrijwillige gift en men bepaalt zelf hoeveel men even tueel geeft. VRAAG: Mijn meisje heeft voor twee maanden haar dienst opgezegd en mag nu geen uur meer uit. Wat is daar aan te doen? Waar moet ik mij vervoegen? ANTWOORD: Mevrouw mag niet afwijken van de afspraak omtrent uitgaan. Ge kunt u om verder advies wenden, voorzien van een bewijs van onvermogen, tot het Bureau van Consultatie, des Vrijdags, half twee, Pa leis van Justitie, Jansstraat. RECEPTEN. VRAAG: Hoe verwijdert men een olievlek (motorolie) uit een lichte pantalon? 2. Hoe bereidt men een konijnenhuid? ANTWOORD: 1. Met een Vlekweg stift, verkrijgbaar bij den drogist 2. Span de huid met den vleeschkant naar boven op een plank. Herhaal dan de volgen de behandeling viermaal. Schaaf voorzich tig met een mesje alle velletjes en vetdeel- tjes van het huidje; smeer het in met een oplossing van 1 theelepel aluin en twee thee lepels keukenzout in een kopje water en laat dit 24 uur inwerken. Als ge dit afschaven en insmeren viermaal herhaald hebt, de huid losmaken en aan den haarkant met een ha mer kloppen om haar soepel te maken. Dit kunt ge ook zeer bevorderen door den vleeschkant in te wreven met ongezouten bo ter en dan flink te kneden. VRAAG: Nu de eieren zoo duur worden, wil ik kalkeieren gaan gebruiken, bijv. des morgens geklutst, of door een bord pap, of half zacht gekookt. Gaat dit met kalkeieren goed en is de voedingswaarde even groot? ANTWOORD: De voedingswaarde is wel even groot, maar ze zijn doorgaans uit kalk lang niet zoo smakelijk. Ingemaakt in wa terglas of garantol blijven de eieren lekker van smaak. Vóór het koken moet ge met een fijne naald voorzichtig een gaatje in de dop prikken, anders knappen kalkeieren gauw. VRAAG: Hoe kan men een houten hand vat, dat door ouderdom heeft losgelaten, we der aan een nikkelen theepot bevestigen? ANTWOORD: Met seccotine. VRAAG: Hoe krijg ik vlekken van oliebol len, die al een week oud zyn, uit een bleu zijden velotine japon? Strijken met grauw papier helpt niet. ANTWOORD: Met dat strijken hebt ge de vlekken er veel vaster ingewerkt. Roer rauwe stijfsel met koud water tot een dikke pap en leg daarvan een flinke laag op de vlekken, die enkel en gladuit o\ een in vieren gevouwen schoone hand doek hebt gelegd. Laat stil drogen, maar niet bij de kachel. Haal dan de hardgewor- den stijfsel er voorzichtig af en schuier na. VRAAG: Kunt u mij helpen aan een re cept voor plumpudding? ANTWOORD: Benoodigd 250 gram oud brood, zonder korst; 125 gram rozijnen; 125 gram krenten; 125 gram Sultana rozijnen; 125 grani suiker; 150 gram sucade; 250 gram kalfsniervet; 4 eieren; geraspte schil van een halve citroen; 3/4 geraspte nootmuscaat; 25 gram kaneel; 15 gram amandelen en '1/2 d.L. rum. Maak krenten en rozijnen goed schoon, snipper de sucade; hak de gepelde amande len fijn; rasp het brood; wasch het vet, ont doe het van de velletjes en hak het fijn. Roer de eierdooiers met de suiker zoo glad mogelijk en vermeng het met al de ingre diënten, het laatst zoo luchtig mogelijk met het stijf geklopte eiwit. Vul een met boter besmeerden en met paneermeel be strooiden, warmen pudding vorm voor 3/4 met het mengsel. Sluit <\:vig en kook min stens 8 uur au bain-Marie. Zorg dat het wa ter steeds zorgvuldig wordt bijgevuld tot even onder den rand van den puddingvorm. Laat de pudding bij de open ovendeur, zon der deksel, drogen. Overgiet met de rum en breng haar brandend binnen. DIVERSEN. VRAAG: Is het u bekend, of de noodwo ningen in het Julianapark met de a.s. weg- verbreeding worden opgeruimd? ANTWOORD: Tot opruiming van alle noodwoningen is besloten. Wanneer voor de bewoners dier woningen voor dien tijd een onderdak is gevonden, zal dat vermoedelijk wel bij de door u bedoelde gelegenheid ge schieden. PURMEREND. 8 Jan. 1928. Kaasaanvoer, 26 stapels kleine, 47 a 50 per 50 K.G. Boteraanvoer 754 K.G., prijs 2.15 a 2.40 per K.G. Vee. 385 runderen, waaronder zijn 210 vette en 16 stieren. 33 paarden 80 a 200 per stuk. 21 vette kalveren 1.40 a 1.60 per K.G. 194 nuchtere dito 12 a 42 per stuk. 526 vette varkens 0.68 a 0.72 per K.G. 47 magere dito, 18 a f 36 per stuk 133 biggen 12 a 20 per stuk. 1277 schapen 25 a 42 per stuk. Kuikens /laf 3.50 per stuk. Eieren kip-, per 100 stuks 7 a 8.50. Vette koeien, prijshoudend 0.75 a 1.05 per K.G. Gelden koeien prijshoudend, 120 a 230 per stuk. Melkkoeien prjjshouden. 175 a 320 per stuk. EN GIJ KAMERAAD? De film der transport arbeiders. Zwaaiende, hooge kranen die lasten hef fen en laten zakken in gapende ruimen van schepen, elevatoren, kolenknijpers, ge weldige laadbruggen, lange Rijnaken, zwarte stoomers en stoere sleepbooten. Het immer klotsende gore water van de Maas dat heel dit leven en bedrijf draagt, de werkers, de stevige kerels in de diepe ruimen, de sjou wers op de kaai, de mannen aan lieren en op kranen, de schippers, de visschers. Dat zijn de elementen die den grondslag vormden van het filmische deel van de film .£n gij, kameraad", die Dinsdagavond in de Concertzaal voor den Centralen transport- arbeidersbond vertoond werd. Het schijnt heel moeilijk te zijn, een rol prent te vervaardigen die propagandistische strekking en loutere film in zich vereenigt. Ook de regisseur van dit werk de heer J. Ratté heeft er wel moeite mee gehad, de tweede acte, die het minst goed is bewijst dit. Daarin vervalt men weer in vele zinlooze beelden die echter wel propagandistische waarde hebben. Maar het slot van de film toont ook aan. hoe én propagandistische strekking én film samen gebracht kunnen worden. De Polygoon heeft de film voor den Trans portarbeidersbond gemaakt en onze stadge noot de heer J. Jansen verzorgde de opne ming. Hem alle lof, want waar hij kennelijk vrij was in zijn werk zag hij alles als ca meraman en draaide hij vele mooie beelden, o.a. de inleiding, de stampende zuigers, de boeg van een stoomer en de kranen, tips en laadbruggen. De film geeft een goed beeld van het werk der transportai'beiders in de havens, achter het stuur en bij de Zuiderzeewerken. De heer J. Ratté hield een propaganda- rede, hij wees op het belang van organisa tie, zei hoe noodig het is, dat de transport arbeiders zich aaneensluiten, samen stre ven naar verbetering hunner positie, hun leven gelukkiger maken en strijden tegen den oorlog. De heer Dumont zong eenige propagan distische- en levens-liedjes bij de guitaar. ALLIANCE FRANsAISE Maandag 14 Januari a.s. zal de heer Jacques Copeau, de vroegere directeur van het Théa- tre du Vieux Colombier te Parijs in de boven zalen van „De Kroon" voor de leden der afd. Haarlem van de Alliance Frangaise voordra gen „Bérénice" van Racine. TOONEELVOORSTELLING. De Haarlemsche Tooneelvereeniging „Too- neel Vooruit" geeft Zaterdag 12 Januari een uitvoering met bal in den schouwburg Jansweg. Opgevoerd zal worden: „Gevolgen van een vergissing", blijspel in vijf bedrijven. GEMEENTE - AMBTENAREN. De afdeeling Haarlem van de Algemeene Ver- eenlging van Gemeente-Ambtenaren in Neder land houdt Maandagavond haar jaarvergadering in Hotel Lion D'Or alhier. De agenda vermeldt onder meer jaarverslag van secretaris en penningmeester en bestuurs verkiezing. Aftredende bestuursleden zijn de hee- ren L. A. van Doorn en T. van Bameveld. Aan niet-leden zijn voor deze vergadering in troducties uifcgereirt, welke voorzien zijn van een propagandistische opsomming van werkzaam heden, door deze vereeniging in het afgeloopen jaar verricht. UITVOERING IN DE LIGHAL. Zaterdag 12 Januari zal het meisjeskoor onder leiding van mevrouw Sybrandi Halberstadt weer 'een uitvoering geven in de lighal te Santpoort. Verschillende koor tjes zullen ten gehoore worden gebracht, terwijl de sololeerlingen Tineke Huisman, Ines Hammink, Willy Oosterveld, Riek de Vries, Hanna Waller Zeper, en mevrouw Sy brandi, liederen en aria's zullen zingen. Riemke Timmermans, leerlinge der spreek lessen zal gedichten voordragen en de pia niste, mej. Emmy van Eden, zal alles bege leiden. FAILLISSEMENTEN. Door de Haarlemsche rechtbank zijn in staat van faillissement verklaard: 1. W. Spaans Jr., bloembollenhandelaar te Bennebroek, Schoollaan 30; curator Mr. L. G. van Dam alhier 2. J. S. Rijkes, timmerman en aannemer te Zaandam, Weerpad 100; curator Mr. M. A. van Eek alhier 3. Th. Portegies, meubelmaker te Haarlem, Parklaan 102; curator Mr. J. H. J. Simons alhier. 4 L. v. d. Kolk, machinist op een stoom trawler te Beverwijk, Aagtendijkstraat 2; cur.ator Mr. J. A. B. Sanders aldaar. 5 P. J. van der Hulst, schoenwinkelier te Lisse, Grachtweg 45; curator Mevr. Mr. Scheltema-Conradi alhier. 6 H. J. Jansen, destijds hovenier, thans colporteur te Heemstede. Res Novaplein 31; curator Mr. L. G. van Dam alhier. 7. J. de Bie, landbouwer te Santpoort. Bre- derodeweg 4; curator Mr. K. Westerling te IJmuiden. 8 J. A. G. van Herwijnen, kunstschilder laatstelijk te Heemstede thans te Cagnes- sur Mer (Frankrijk); curator Mr. W. A. J. Stortenbeker alhier. 9. W. F. Barthel, kleermaker te Haarlem. Gasthuisvest 21; curator Mr. B. Bouman al hier. Vernietigd werd het faillissement van P. Stam Pz. te Zaandam, curator Mr. J. C. Y. Nieuwenhuys alhier. Opgeheven werden de faillissementen van: 1. H. Smits te Purmerend; curator Mr. H. H. Riepma te Edam. 2. A. Dijkstra te Velsen; curator Mr. Mej. M. Kluitman alhier. 3. A. R. Smit te Haarlem; curator Mr. J. Deenik alhier. 4. H. Schuurman wonende te Edam; cura tor Mr. H. H. Riepma aldaar. 5. H. S. van Geldere, wonende te Haar lem; curator Mr. J. Deenik alhier. Geëindigd zijn de faillissementen door het verbindend worden der uitdeelingslijst van: 1. J. v. d. Velde te Zaandam; curator Mr. C. van Sprang te Zaandam. 2. Th. Pasveer te Haarlem; curator Mr. G. E. Mellema te Haarlem. 3. H. ten Wo'.de te Oost Knollendam; cu rator Mr. H. H. Riepma te Edam. 4. F. J. Heesters te Volendam; curator Mr. H. H. Riepma te Edam. 5. A. van Zanten te Schoten; curator Mr. F. M. Hagemever alhier. 6. de N.V. Mij. tot het aannemen en uit voeren van werken v.h. Gebrs. Tromp te Zaandam; curator Mr. C. van Sprang te Zaandam. 7. Harmen Bakker vroeger te Zaandam, thans te Westzaan; curator Mr. C. Blankc- voort alhier. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. De koe was heel erg mager, Dc knoken staken uit zijn vel. Dus. toen Billv had gereden, Voelde hij dc knoken wel. Ora hem heen vloog goede Redneb, Schreeuwend: „Ik heb hier d'amulet." ,.0. jij, lie%-e, beste Redneb. Geef haar en ik ben gered." IL. (JU tf'u»7' (Iff. /A Telkens greep Billy naar de haren, Die Redneb tusschen de tanden had. Want dc koe vloog woedend verder. Waarop Billy als cowboy zat. Eindelijk ken hij haar grijpen. Hij schreeuwde„Lcelijk beest, ga heen." Hij wreef de amulet en riep: „Yakadoc" en de koe verdween. Was het niet gelukkig, dat ze dien aap ontmoet hebben? J. C. G. O. B. De Jongelieden Christen Geheel Onthou- dersbond zal een bijzondere bijeenkomst houden op Zaterdagavond 12 Januari, in het Blauwe Kruis. De Bondsvoorzitter, Frits Sieverts, uit Am sterdam, zal spreken over „onze beweging". INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Cs-it per reijel. Mei eiken ademlochl kunnen ziekteverwek kers in Uw mond en keel geraken. panflavm- 8 PASTILLES verdrijven het gevaar voor besmetting, daar zij alle schadelijke kie men vernietigen. Albireo, 8 Jan. te Rotterdam v. West- Afrlka. Alphacca, 6 Jan. van Montevideo, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alcor 7 Jan. van Santos, Rotterdam n. Santa Fé. Amstelland 7 Jan. te Buenos Ayres v. Am sterdam. Bengkalis 5 Jan. te Singapore. Ceres 8 Jan. te Amsterdam v. West- Afrika. Delfland 6 Januari v. Buenos Ayres n. Am sterdam. Drechtdijk 7 Januari 9 u. 14 m. 350 miji Zuid van Valentia, Rotterdam n. de Paci- fickust. Drechterland 6 Jan. van Takoradi n. Freetown. Gorontalo p. 8 Jan. 7 u. Pantellaria, Rot terdam n. Batavia. Jagersfontein 5 Jan. van Beira naar Lou- renco Marques. Kertosono 7 Jan. 12 u. v. Marseille, Bata via n. Rotterdam. Kedoe 8 Jan. te Batavia v. Rotterdam. Kota Inten p. 7 Jan. Finisterre, Rotter dam n. Batavia. Kota Radja, 8 Jan. te Batavia v. Rotter dam. Karimata 7 Jan. te Sabang v. Batavia. Kota Gede, 8 Jan. v.m. te Londen, Batavia n. Rotterdam. La Maire 6 Jan. te Melbourne v. Batavia. Madioen p. 8 Jan. 5 u. Pantellaria, Bre men n. Java. Meerkerk p. 8 Jan. Perim. Br.-Indië n. Rotterdam. Merauke 8 Jan. te Rotterdam v. Batavia. Nieuwkerk p. 5 Jan. Dakar, Beira n. Rot terdam. Noorderdijk, 7 Jan. te Los Angeles, Paci- fickust n. Rotterdam. Nariva 5 Jan. v. Portland (O.), Pacific- ku^t n. Rotterdam. Nieuw Amsterdam 8 Jan. te Rotterdam van New-York. Nieuw Zeeland 6 Jan. te Sydney v. Singa pore. Orania 7 Jan. te Rio Janeiro, Amsterdam n. Buen. Ayres. Oranje Nassau 7 Jan. v. Funchal (Ma deira' n. Plymouth, West-Indië naar Am sterdam. Peursum 7 Jan. v. Koko n. Sapele. Rantanpandjang 5 Jan. v. Cwatow n. Saigon. Randfontein p. 7 Jann Malta, Amsterdam n. O.-Afrika. Rhea 7 Jan. v. Port au Prince n. Cap Haitien. Sigli 5 Jan. te Belawan Deli. Salabangka p. 7 Jan. Ouessant, Amster dam n. Java. Sawahloento 6 Jan. te Batavia. Sipirok p. 7 Jan. Kaap Finisterre, Rot terdam n. Batavia. Toba p. 8 Jan. 7 u. Perim, Rotterdam n. Batavia. Telamon 7 Jan. 19 u. v. Havre, W.-Indië n. Amsterdam. Tosari 8 Jan. 12 u. v. Port Said, Rotterdam n. Batavia. Tjikini 5 Jan. van Manilla. Tjisalak 6 Jan. te Sjanghai v. Manilla. Tjikembang 7 Jan. te Sjanghai v. Ba tavia. Van Spilbergen 7 Jan. te Newcastle N.Z.W. v. Batavia. Zosma 6 Jan. v. Manilla, Japan n. Rot terdam. DONDERDAG 10 JANUARI niLVERSUM, 1071 M. 10.00—10.15 Morgenwijding. 12.152.00 Concert door het Boris Lenskï Trio. 2.003.15 Viering van het 30-jarig bestaan v. d. Alg. Rijn-Schippersbond. 3.154.00 Kniples. 4.005.00 Zlekenuurtje. 5.005.30 Sportpraatje door H. Hollander. 5.307.15 Concert door het Omroep-orkest E. Spierdijk, zangeres. 7.157.45 Engelsche les. 8.00 Lezing door Jan Feith: Veiligheid ln het verkeer in ons land. 8.30 Muziekuitvoering, uitgaande van het Haagsche Comité 1929. (Zie het progi'aimt.' van Huizen). HUTZEN. 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (Uitsl. N. C. R. V.-uitzending). 11.0011.30 Korte Ziekendienst oJ.v. D8. J. J. v. Petegem.' 12.30—1.45 Concert. Mej. H. Heljdenrijlc, zang. Mej. G. v. Randen, piano. W. Brusse Jr., viool. 2.002.30 Schoolultz. J. L. D. v. d. Roest: Onder de Papoea's op N'euw Guinea. 6.307.00 Spr.: W Santema: Friezen dc Sliep üt. 7.00—7.30 Boekhoudles. 7.308.00 Spr.: J. Sluis: Pluimveeteelt. 8.008.30 Spr.: Ds. I. Voorsteegh: Gewijde vreugde. 8.30 Muziekuitv. i. d. Groote Kerk Den Haag van het Haagsche Comité 1929. Mevr. A. Noordewier-Reddingius, sopraan. J. Sto- tijn. Hobo. H. de Boer. H. Op ten Berg, trom pet. J. Sonneveld, P. Zalme, L. Schweitzer, bazuin. J. A. de Zwaan, orgel. Koor. Dr. Joh. Wagenaar, leider. H. M. de Koningin-Moe der is aanwezig bij het concert. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Causerie. 11.20 Gramofoonmuzlek. 12 20 Concert (sonraan. tenor, viool). 1.202.90 Gramofoonmuzlek. 2.454.35 Inwijding van een nieuwe Bis- schon van York in York Minster. 2 50 De plechtigheid. 3.20 Vesner van de Westminster Abbey. 4 05 Causerie. 4 20 Fan farecon eert. Callender's band. 5.35 Kinderuurtje. 6 20 Muziek. 0.3.5 Nieuwsberichten. 6.50 Tm^houwberichten. 6.55 Muziek. 7.05 I-'ederen van Rich. Strauss. 7?.n Nieuwe novellen. 7.35 Muziek. 7.40 l ezing. 8.00 HaD^oncert. Halle-orkest ol.v. Sir Hnrty. 8.32 Voorlezing door J. Bernard, lo.no Nieuwsberichten. 10.15 Nieuwsberichten. ln 20 T.ezing. 10.35 S'"denfeniledies. Mannenkoor. 10.50—12.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 1? 20 pro*e<dant-sche causerie. 12 502.10 Orkestconcert. 4 nor C5 Kia^si^k concert. 7 057.P0 Gramofoonmuzlek. 8.5011.20 Cq^cert. Kamermuziek. Mme. Toutain en Hr. Prestat, zang. LANGENBERG, 469 M. 11 30 M?ohan'«!che muziek. 12 25150 Orke«tconcert. 5055.50 Trlncoucert. 6 95 Concert. Ste-'. Orkest, van Aken. Prof. Berber, viool. K. Kle'n, cello. Dr. Brockt, niano. Daarna Hans Sachs spel. Daarna tot- li.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1650 M. 1.50—3.50 Lezingen. 3.504.50 Orkestconcert. 4.507 20 Lezineen. 7:20 Wagner-avond. Orkest. 8.20 Werken van Hartzfeld en WUdgans. 9.20 Wielerwedstrijden (O-^aagsche). Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 10.2011.20 Gramofoonmuziek. 5 20 Orkestconcert. 7 2.0 Concert. MarinekapeL 9.20 Moderne dansen. 10.05 Dansles. 10.20 Nieuwe dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Fragmenten van „Als ik Koning wasH, Adam. 10.35 Sluiten,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11