Heringa Wnthricii - Haarlem Centrale Verwarming DATUMSTUKJES HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 12 JANUARI 1929 (Adv. lug. Med.) SCHIERMONNIKOOG GEÏSOLEERD. POSTBOOT KAN NIET LANDEN. De postboot Oostmahom-Schlermonnik- oog, die gisteren aldaar met de post arriveer de, moest wegens het ijs haar terugreis sta ken, zoodat Schiermonnikoog thans is ge ïsoleerd. Gedurende deze vorstperiode voer de boot dadelijks, doch het blijkt nu, dat de nieuwe lanaingsdam te kort is. Was deze 300 M. langer, dan had dezen morgen de post boot naar behooren kunnen landen. De afstand van de postboot naar den nieu wen landingsdam meest per vlet gebeuren. DE TARIEVEN VOOR GAS EN ELECTRICITEIT. WAT DE RAAD BESLOOT. Zooals bekend, hadden B. en W. naar aan leiding van besprekingen in de subcommis sie voor bijstand in het beheer der Gemeen telijke Lichtfabrieken en in aansluiting op de te dezer zake gemaakte opmerkingen bij het afdeelingsonderzoek der gemeentebe- grooting den Raad een voorstel gedaan tot wijziging van het huishoudtarief, respectie velijk vastrechttarief voor electrischen stroom en gas. De wijziging kwam neer op een verlaging van het verschuldigde vast recht met 10 pet. Daarmede hadden B. en W. echter geen algemeene bevrediging verwekt. De heer Castricum diende een voorstel in om te be sluiten. I. In art. 15 sub. C. der verordening rege lende de voorwaarden voor de levering van electrischen stroom door de gemeente Haar lem (laatstelijk gewijzigd bij besluit van 28 Januari 1928 No. 1) de vijfde en zesde alinea te wijzigen en voortaan te lezen als volgt: „Te betalen bedrag per 10 M2. oppervlakte 0.16 per maand 1.82 per jaar). Voor verbruiken over den muntmeter wordt dit bedrag 0.17 1/2 per maand 2.10 per jaar)". n. In het besluit van 25 November 1926, No. n, betreffende vaststelling van het gas- tariei' de bedragen 2 en 2.25 onder B te wijzigen in 1.50 resp. 1.65. III. Te bepalen dat de tariefswijzigingen aangegeven sub. I en n zullen ingaan on middellijk na de eerste meteropneming, wel ke plaats vindt na 31 Januari 1929. De heer Joosten stelde voor g. en W. uit te noodigen tot het tijdig indienen van een voorstel tot verlaging van de tarieven voor electrlclteit zooals die tarieven waren gere geld in het besluit van 25 November 1926, No. H. zoodat dit tarief kan ingaan op 1 Juli 1929. Vrijdag aan het einde van de Algemeene Beschouwingen over de Begrooting kwamen de voorstellen in stemming. Het voorstel van den heer Castricum werd verworpen met 22 tegen 15 stemmen. Voor stemden de leden Scholl, Reinalda, Stam', Keerwolf. mej. Van Vliet, Keesen, Groenendaal, Castricum, Joos ten, Koppen, mevr. Maarschall, Meijers, Oversteegen, de Vos en Peper. Het voorstel van den heer Joosten werd verworpen met 21 tegen 15 stemmen. De heer Oversteegen hield zich nu buiten stemming en de heer Gerritsz stemde nu voor. Daarna Is hetgeen B. en W. hadden voor gesteld met algemeene stemmen aangeno men. Een voorstel van den heer Klein om B. en W. uit te noodigen later nog verdere verla ging te overwegen werd door B. en W. over genomen. DE MOEILIJKE POSITIE VAN ZANDVOORT. GEDWONGEN AANKOOP VAN HUIZEN I Onze correspondent te Zandvoort schrijft: Gaat het de gemeente minder goed, dan komen er moeilijkheden van velerlei aard, waarin de bewoners ed° gemeente op al lerlei wijze worden getroffen. Uit ons Raadsverslag weet de lezer, dat het bestuur der gemeente Zandvoort besloot een bod te doen op een 4-tal woningen in plan Noord. En onwillekeurig zal hier en daar de vraag gesteld zijn: „heeft de gemeente nog geen strop genoeg om de thans reeds in ex ploitatie zijnde huizen en moet, daar en kele der aan te koopen woningen leeg staan, de strop nu nog grooter worden gemaakt?" Neen! De gemeente heeft geen bod op deze woningen gedaan omdat ze haar wonlngbezit. gaarne wilde vermeerderen, maar omdat overwegingen van algemeen belang haar noodzaakten handelend op te treden. Hoe ls toch de situatie? Op plan Noord zijn woningen, vele woningen, gebouwd, waar bij de gemeente garant was voor de hypo theek. Een aantal dezer woningen kwam nu om bepaalde redenen in de veiling. Nu heeft het van velen en niet alleen van het ge meentebestuur de aandacht getrokken dat in ons dorp meermalen perceelen geveild worden voor een bedrag dat nauwelijks vol doende was om de hypotheek af te betalen, zoodat de huizen vaak met ernstig verlies worden verkocht. Zooals gezegd de bovenbedoelde wonin gen waren gebouwd onder garantie van de hypotheek der pemeente. En het gemeente bestuur zou dus. indien de woningen met groot verlies werden verkocht, dit verlies hebben moeten betalen. Hoe groot de op de woningen rustende hypotheken zijn. weten we niet. maar net laat zich denken, dat deze niet veel hooger zullen zijn geweest dan het bod dat de gemeente heeft gedaan. De Raad heeft over deze zaak een beslo ten zitting gehouden, en dus weten we niet. wat de gemeente met de woningen eventueel zal doen. Maar het wil ons voorkomen dat het be sluit van den Raad wel hoofdzakelijk geleid zal zijn door de ovenveging om te voorko men. dat deze woningen onder de waarde zouden zijn verkocht, omdat dit funeste en verstrekkende zou kunnen hebben voor het verleenen van hypotheken op wo ningen enz. Het zal van groot belang zijn, indien de gemeente er in zou slagen den naam van Zandvoort althans in dit opzicht hoog te jiouden. Haarlem, 12 Januari. 9 Vél' d'Hiv. Nog een Parijsche impressie. Een eenlgs- zins ongewone, maar toch een typisch- Fransche. Want de wielrennerij is nog altijd de meest geüefde volkssport in Frankrijk. Zij vindt 's zomers haar Parijsche hoogte punten op de banen van het Pare des Princes en Buffalo, en 's winters in het Vél' d'Hiv. Dit is de algemeen gebruikte afkorting van Vélodromo d'Hiver. De sportbladen noemen dit gaarne een „coquette piste" en meer van dat moois. Het woord coquette heeft meer beteekenissen in Frankrijk dan bij ons, en in dit geval wordt er sierlijk mee bedoeld. Maar het Vél' d'Hiv is niet sierlijk. Heelemaal niet. Een lang werpige lompe kavalje met een glazen dak, ergens in een nauwe zijstraat van de buiten boulevards, vlak bij de Pont de Grenelle die wonderlijke dubbele Seine-brug, waar over de Mtropolitain bóven rijdt en het ge wone verkeer onder. In de nauwe rue Nélaton en onder het viaduct van de Boulevard de Grenelle staan honderden auto's. Veel luxewagens ook nog, ofschoon het zoo'n democratische sport is. Je koopt je entréebiljet, duikt ln een tun nel, loopt een afgrijselijk geraas tegemoet, dat telkens schijnt te naderen en weer te wijken, beklimt een trap en staat middenin het merkwaardige schouwspel. Op het mid denterrein, dat heel welluidend „pelouse" heet. Een geweldige ruimte, waarin een nevel van blauwe tabaksrook zachtjes deint, hier en daar door tochtvlagen in flarden uiteen rijt maar zich telkens weer verdicht. De houten baan, 250 M. lang zoodat de rechte einden maar heel kort zijn en de ren ners bijna voortdurend tegen de steile hel lingen „hangen", is heelemaal omgeven door volgepakte tribunes. Meoschenmassaas over al in 't rond. Een ronde muur van men- schen, een donkere muur, waaruit kreten en gejuich en vaak afgrijselijk-schelle fluitcon certen losbarsten, en die den blauwen rook- nevel onderhoudt en verdicht. Drie lange afstands-renners tollen als ra- zenden rond achter motoren, waarop de gangmakers, hun groote valhelmen op, in kaarsrechte houding meer schijnen te staan dan te zitten. De renners zijn Victor Linart, Belg, oud-wereldkampioen, nog steeds heel snel ofschoon hij in het veteranen-stadium komt, Torricelll, Italiaan en Moelier, Duit- scher. Zij rijden met een 70 K.M. snelheid. Veel harder kan het op deze korte baan niet, maar het is hard genoeg. Het lijkt veel snel ler en vooral gevaarlijker dan op een open lucht-baan. De suggestie van het lawaai doet daar veel toe. De motoren roffelen als mitrailleurs door hun open uitlaten, en de planken van de houten baan ratelen venijnig mee. Het res- sonneert ln de groote holle ruimte. Het knettert en davert en echo't. Linart leidt, met klein verschil. Wild rijst de opwinding als de Duitscher, die ln de derde positie „ligt", Torrlcelli tracht te pas seer en en hem opjaagt naar de Belg, die doorsuist met den regelmaat van een chro nometer. Motoren en renners komen gevaar lijk-dicht bijeen, stuiven door de bochten als een razende, dol-geworden groep. De Ita liaan snort hoog boven langs de balustra des, en je huivert als hij slingert achter den motor. Het heele publiek uit een langgerekt „Ohhhll" als een zucht van prettige huive ring. Maar de aanval mislukt. Linart wint de 25 K.M. De tweede manche volgt, en de Amerikaan Jaeger zegeviert over den Belg Benoit en den Duitscher Krewer. Deze Duitscher, eerst krachtig aangemoedigd met „Allez-y, Fritz!" wonderlijk genoeg zijn de Duitschers tegenwoordig nogal populair in het Vél' d'Hiv. gaat weldra slecht rijden, krijgt telkens inzinkingen, décoüeert, herleetf dan weer en slaat venijnig aanvallen af. De stemming slaat om te zijnen nadeele, en een woedend fluitconcert breekt los. Het heeft geen goed effect, en hij verliest met ronden. De sensatie van den middag komt bij de sprinters. Dat is anders een heel wat rus tiger en ongevaarlijker bedoening. Zij rijden over drie baanronden, 750 M. Geen geroffel van motoren meer. Doodsche stilte. Ze kruipen de eerste twee ronden, el kaar fel observeerend, de voorste man, wien de leiding is opgedrongen, telkens over zijn schouder loerend naar den ander, om nL>t door diens spurt verrast te worden. Dan in eens démarreeren zij beiden, precies tegelijk in een woedende eindspurt, al hun athleten- kracht op de pedalen gooiend, rukkend en zv oegend en slingerenden de winner gaat met zooiets als een halven meter voorsprong over de tfndstreep. De sensatié komt als de wereldkampioen Michard rijdt tegen Schilles, die voorop zit. Miehard demarreert plotseling, verrast Schil les, stuift hem voorbij. Schilles zet hevig aan, slingert geweldig, smakt dan plotseling in volle vaart neer en vliegt liggend, wel dertig meters ver met zijn racekarretje over de baan. Hij blijft dan kreunend liggen, en op het wilde gebrul en gefluit en gejoel volgt plotseling doodsche st-llte. Roode Kruis-man- nen schieten toe, de massa op het midden terrein stormt er heen, In den zwarten men- schenmuur deint en zucht het vervaarlijk. De renner wordt overeind gezet en strom pelt weg, tusschen twee helpers in. Hij is uit den strijd. Even later snellen alweer zes anderen, in een fantastische kleurenmengeling van hel- honte tricots, door den vaalblauwen nevel, en de opwinding van het publiek barst weer voor hen los Het sensationeele geval is alweer verge ten. De zwarte muur, loeiend en krljschend, deint heen en weer en voorover in den nevel, en hoopt op nieuwe huiveringen. Hol gal mend brult de loudspeaker tijden uit. Je gaat naar buiten door den tunnel en herademt in de frissche, prikkelende winter lucht. R. P. PRAUW OMGESLAGEN BIJ INDRAMAJOE. Het stoomschip „Garmula" heeft te Che- ribon zeven personen aangebracht, die ge red waren van een vlsschersprauw. die van Tandjong Priok op weg was naar Telaga, maar die bij den hoek van Indramajoe was omgeslagen. Van de zestien Inzittenden zijn er acht verdronken. Eén bleek later gered door het s.s. „Banhonliong". De kapitein van de „Garmula" verklaarde, dat de geredden zich niet minder dan zestig uur vastgeklemd hadden aan een mast. Hij heeft de personen aan den havenmeester overgegeven. IJSCLUB VOOR HAARLEM EN OMSTREKEN. DE BANEN HEDENAVOND GESLOTEN. ZONDAGMORGEN 10 UUR GEOPEND. De banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan werden heden middag één uur weer geopend. Het bestuur deelde ons mede, dat de banen, om er voor te zorgen, dat het ijs voor Zondag niet bedorven wordt, hedenavond gesloten zullen blijven. Zondagmorgen tien uur worden ze weer geopend. Er hebben hockeywedstrij den plaats 's morgens elf uur, des middags te één uur én 'te half drie. Op laatstgenoemd uur spelen de Belgen. DE BOUWVERORDENING IN DE PRACTIJK. PLATTE DAKEN AAN DEN VERGIERDEWEG? De Nederlandsche Scheeps- en grond exploitatie-maatschappij komt in beroep te gen het besluit van B. en W. d. d. 28 Sep tember waarbij aan haar vergunning i: geweigerd voor dm bouw van twaalf woon huizen aan den Vergierd<*v'pg. B. en W. hebben de bouwvergunning geweigerd eerstens op grond van art. 10. 1. 2e der Bouwverordening van de voormalige gemeente Schoten. Deze weigeringsgrond is van zuiver formeelen aard omdat de rooi ing niet volgens de voorgenomen bebouwing kon worden aangegeven en houdt ten nauw ste verband met den tweeden weigeringsgrond, n.L strijd met art. 18 der verordening. Ware het niet, dat het plan om redenen van wel stand zou moeten worden geweigerd, dan zou de bepaling van art. 10. 1. 2e der Bouwver ordening voor B. en W. geen beletsel zijn ge weest om medewerking tot den bouw te ver leenen, daar de woningen immers gebouwd zouden worden met inachtneming van de lijn op het vast te stellen uitbreidingsplan aangegeven. Tegen den tweeden weigeringsgrond voert reclamant aan, dat deze ongeldig is, omdat artikel 19 van meergenoemde verordening met name noemt de wegen, waar geen woningen met een plat dak mogen worden gebouwd. Nu de Vergierdeweg daarbij niet is vermeld, zouden volgens reclamante, aldaar dus wel woningen met een plat dak gebouwd mogen worden. Deze interpretatie van de bouwverordening zou zoo zeggen B. en W. Juist zijn, indien art. 18 daarin niet voorkwam. Elk plan toch zal behalve aan de overige bepalingen der bouwverorde ning moeten voldoen aan den welstands- eisch in art. 18 opgenomen, terwijl boven dien voor de wegen genoemd in art. 19 is bepaald, dat aldaar geen woningen met een plat dak mogen worden gebouwd, dus ook niet al voldoen zij wel aan den welstands- elsch. Inderdaad zijn B. en W. van meening. dat het uiterlijk van de door reclamante te bouwen woningen, de landelijke omgeving uit een oogpunt van welstand, dermate zal schaden, dat het aanleiding tot aanstoot zal geven. Zij stellen mitsdien aan den raad voor het ingesteld beroep te verwerpen. DE WATERLEIDING. VERBETERING DER LEIDING NAAR SPAARNDAM. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht door het Kon Ned. Met. Instituut te De Bildt. Hoogste Barometerstand 783.0 m.M. te Stornoway. Laagste Barometerstand 757.0 m.M. te Ingö. Verwachting: Zwakke tot matigen, wellicht later toenemenden N. O. tot N. of N.W. wind zwaar bewolkt of betrokken, waarschijnlijk met nevel of mist, weinig of geen neersla; afnemende vorst. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Voormalig Spaarndam ontvangt duinwater uit een 4" buisleiding, gelegen in den weg ten westen van het Noorder Spaarne. Deze leiding wordt gevoed door een 5" buislei ding in de Floresstraat èn door een 4" buis leiding in den weg langs het Noorder Spaarne ten Zuiden van de Floresstraat. De druk in voormalig Spaarndam bij groot gebruik is ge ring, en onvoldoende voor het rechtstreeks blusschen ven brand aldaar. Het waterverbruik in Spaarndam is klein, in maximum plan. 4 M3 per uur.. Behalve een zeer gering waterverbruik in het noorden der gemeente te vestigen woonwagenkamp, als mede op de aldaar ontworpen begraaf plaats benevens in eenige huizen aan den Slaperdijk, is in het noordelijk deel der ge meente in de naaste toekomst geen waterver bruik van eenig belang te verwachten. Aannemende, dat op de ontworpen be graafplaats het water noodig is in een ge deelte nabij den Slaperdijk, dan zou, of in den binnenkort te normaliseeren Vergierdeweg en in den Rijksstraatweg aan de oostzijde (van de Jan Gijzenvaart af) een buisleiding van pl.m. 2000 Meter lengte kunnen worden gelegd of van uit de 4" buisleiding in voor malig Spaarndam een buisleiding kunnen worden gelegd van rond. 1600 Meter lengte. BIJ uitvoering der laatste onderstelling zal de druk in voormalig Spaarndam niet ver beteren, doch iets minder worden. Een be zwaar is steeds geweest, dat Spaarndam het duinwater slechts over één leiding werd toe gevoerd. Zouden beide genoemde buizen, d.i. in den genormaliseerden Vergierdeweg en Rijksstraatweg, èn langs den Slaperdijk als bovenvermeld worden gelegd, dan ontstaat, samen met het stadsbuizennet ten zuiden van de Jan Gijzenvaart een ringleiding ten behoeve van Spaarndam, waardoor het beste wordt verkregen: verbeterde druk in Spaarn dam, benevens tweeledige toevoer, zoodat bij breuk van één aanvoerbuls, de tweede het duinwater blijft aanvoeren. Van het snijpunt van den Vergierdeweg m den weg langs den Slaperdijk af, kan een buislelding lang pl.m. 800 Meter worden ge legd naar het westen tot vóór de woningen aan den Slaperdijk. De genoemde buisleidingen zullen dan sa men rond 4.5 K.M. lang zijn. De kosten van deze werken worden ge raamd op f48.000. B. en W. stellen den raad voor tot uitvoering dezer werken te besluiten. Vorige stand 779 mM. Stand van heden 782 mM. Neiging vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059. THERMOMETERSTAND 12 Januari. Hoogste gisteren 26 F. Laagste heden nacht 19 F. Hoogste heden tot 10 uur20 F. CREMATIE H. M. DE VRIES. Gister werd onder groote belangstelling van de zijde van het Spoorwegpersoneel (er waren een honderdtal spoormannen aanwe zig), op Westerveld gecremeerd het stoffe lijk overschot van H. M. de Vries, in leven schilder der Nederl. Spoorwegen. De lijkkist was gedekt met de vlag der Nederl. Vereen, v. Spoor- en Tramwegpersoneel. Aan de groeve werd namens de Nederl. Spoorwegen het woord gevoerd door T. Jansen, ploegbaas van de Centrale Werkplaats en namens de Nederl. Vereeniging van Spoor- en Tram wegpersoneel door den heer J. D. Mulder, voorzitter der afd» Haarlem, die beiden den overledene met gevoelvolle woorden her dachten. Een familielid dankte voor de laatste eer, den overledene bewezen. ROTTERDAM'S ANNEXATIEPLANNEN. Met 2613 stemmen aangenomen. De Rotterdamsche raad heeft gisteren na een war mpleidooï van den burgemeester, mr. P. Droogleever Fortuyn en een even war me aanbeveling van den wethouder van Plaatselijke V/erken, mr. A. de Jong, het groote annexatieplan met 26—13 stemmen aangenomen. Hiermede is dus beslist dat het college van B, en W. zich tot Ged. Staten zal wenden met het verzoek het noodige te doen ter voorbereiding van grenswijziging der ge meente, waarbij acht gemeenten geheel en negen gemeenten gedeeltelijk in totaal 12.000 H.A. aan het grondgebied van Rot terdam zullen worden toegevoegd, meldt de TeL HET JUBILEUM DER KONINGIN-MOEDER Ontvangst deputaties van Vrouwenverenigingen Vrijdagmiddag heeft de koningin-moeder tusschen 4 en 5 uur een viertal deputaties van vrouwen-vereenigingen ontvangen voor het aanbieden van gelukwensehen en geschen ken ter gelegenheid van haar gouden jubi leum. Er kwamen deputaties van den Nationalen Vrouwenraad, der Nederlandsche vereeniging van huisvrouwen, der algemeene Nederland sche vereeniging „Arbeid Adelt" en der alge meene Nederlandsche vrouwenvereniging „Tesselschade". Aangeboden werden een ge denkboek, een oorkonde, zes kussenovertrek ken en een thee-uitzet. De koningin-moeder onderhield zich eeni- gen tijd met de dames der vier deputaties. Dank der koningin-moeder. De koningin-moeder heeft den burgemees ter van den Haag verzocht aan de burgerij mede te deelen, dat de blijken van liefde en aanhankelijkheid, haar in deze dagen op zoo verschillende wijzen gebracht, haar on vergetelijk zullen zijn en haar innig dankbaar stemmen. CONFERENCE COPEAU Het bestuur der Alliance Fransaise verzoekt ons te willen berichten dat in de convocatie tot de lezing van M. Copeau op Maandag een fout geslopen is. Die lezing zal namelijk niet in De Kroon worden gehouden, maar wel ln de benedenzaal van het Concertgebouw in de Begü nestraat. TUSSCHEN TWEE AUTOBUSSEN BELFAST, 12 Januari (Reuter). Bij een bot sing tusschen twee autobussen werd één per soon gedood. Vele anderen werden ernstig gewond. Dr. J. H. BAVINCK. Te Delft bevestigd als missionair predikant voor Solo Dr. J. H. Bavinck van Heemstede werd gis teravond door dr. W. G. Harrensteln van Am sterdam als derde missionair dienaar des Woords voor Solo, bij de zendende gemeente, de Geref. kerk van Delft, bevestigd met een predikatie over Handelingen 13 13. Hier na verbond zich dr. Bavinck aan deze ge meente met een kort woord naar aanleiding van Genesis 12 1. Vervolgens werd gespro ken door ds. K. van Auken namens den ker- keraad van Delft en ds. W. S. Pontier van Maasdijk namens de classis, meldt de N.R.C, JUBILEUM BIJ DE POLITIE Heden viert de heer G. Zemel zijn zilve ren jubileum als agent van politie bij het Haarlemsche corps. Te zijnen huize. Heeren singel 33, mocht hij 's morgens reeds veel blij ken van belangstelling ontvangen. Bijzonder op prijs stelde hij het bezoek van vele agen ten van de „oude garde", indertijd aangesteld door commissaris Van Goor. De belangstelling uitte zich voorts in geschenken, bloemstuk ken en schriftelijke gelukwensehen. In den loop van den morgen kwam een der oudste inspecteurs, de heer Oudman den jubilaris tot diens groot genoegen bezoeken. De heer Zemel heeft vijf dagen verlof ge kregen. DE EUGENIA. Er zullen thans, volgens de N. R. Ct. op nieuw pogingen worden ondernomen om het stoomschip Eugenia, in November op den zeedijk bij Den Helder gestrand, vlot te brengen. De bergingsmaatschappij oordeelde het noodig, den steenen dam, waarop het schip geboeid zat, gedeeltelijk op te ruimen en ook verder van de steenglooiïng tijdelijk een deel te verwijderen. Na langdurige onderhandelingen heeft thans het departement van waterstaat, toe stemming tot het nemen van alle noodige maatregelen verleend. Gistermiddag is men weer met het bergingswerk begonnen. TELEGRAMMEN TSJANG TSO LÏN'S ZOON TOCH GEARRESTEERD? DE MACHT IN HANDEN DER OPSTANDELINGEN? In 't Belangrijkste Nieuws hebben we de mysterieuse terechtstellingen in Mand- sjoerije besproken; van groot belang is naar aanleiding daarvan het volgende bericht: PEKING, 11 Jan. (V.D.) Volgens be richten uit Tokio zouden in Noord-Mandsjoe- rije de kansen weer gekeerd zijn. De macht hebber in Mandsjoerije, Tsang Hisu-Liang, zon gevangen genomen zijn en naar van andere zijde verluidt reeds zijn gefusil leerd en het arsenaal door de opstande lingen bezet zijn. Een bevestiging van deze berichten van Chineesche. zijde kon echter nog niet worden verkregen. POINCARé HEEFT Z'N MOTIE VAN VERTROUWEN. PARIJS, 12 Jan. (VJD.) In den nacht van Vrijdag op Zaterdag om kwart over een vonden de interpellatiedebatten hun einde in een motie van vertrouwen voor Poincaré. Vóór stemden 325, tegen 251 afgevaardigden, zoodat de regeering beschikt over een meer derheid van 74 stemmen. EEN BANDJIR. GROOTE SCHADE. MAKASSAR, 11 Jan. (Aneta) Het spoorweg verkeer tusschen Makassar en Soengoeminasa ls gestremd. De baan is door een bandjir zeer beschadigd en over 11/2 KM. weggeslagen. Zware regens en stormen veroorzaakten beide ongelukken. Woningen zijn omgewaaid en een Inlandsehe vrouw is onder een instortend huis bedolven en gedood. Vele boomen zijn ontworteld en groote schade werd toegebracht aan de telefoon- en de lichtleidingen. BEVERWIJK LOOP DER BEVOLKING IN 1928. De bevolking dezer gemeente bestond op 1 Januari 1928 uit 4822 m. en 4655 vr. totaal 9477. Zij vermeerderde in 1928 met 118 m. en 100 vr. totaal 218 personen, zoodat de bevol king op 31 December 1928 bestond uit 4940 m. en 4755 vr. totaal 9695. BLOEMENDAAL JAARWEDDEN .BURGEMEESTER, .SECRE TARIS EN ONTVANGER B. en W. geven den Raad in overweging aan Ged. Staten te berichten dat. naar de meening van den Raad. Bloemendaal ge plaatst dient te worden in klasse 8a (maxi mum salaris burgemeester 6600, secretaris 5800, ontvanger 4200), o.m. op grond van den hoogen levensstandaard te Bloemendaal. Een en ander naar aanleiding van de plan nen van Ged. Staten tot herziening der jaar- wedderegeling van burgemeesters, secretaris sen en ontvangers. UITGIFTE f 4.000.000 4 1'2 PCT. OBLIGATIES GEMEENTE HAARLEM De Amsterdamsche bank en de Rotter damsche bankvereenlglng hebben de in schrijving opengesteld op f 4.000.000 4 1/2 pCt. obligaties der gemeente Haarlem in stukken van f 1000 met recht van voorkeur voor hou ders van niet uitgeloote obligaties der 5 pet. leening 1915, tot den koers van 99 7/8 pet. op Donderdag 17 Januari a.s. bij de Amsterdam sche Bank te Amsterdam en Haarlem, bij de Rotterdamsche Bankvereeniging te Rotter dam, bij de Nationale Bankvereeniging en den gemeente-ontvanger te Haarlem, KEURIGE MIDBENSTANDSWONING TE KOOP, wegens noodz. verhuizing, in Kleverpark. Zeer goed onderh. Ingericht voor 2 gezinnen. Bcvatt. 5 k-mors, 2 keukens, ru'mc vestibule, gang, W C., schuur en gr. tuin. Brieven onder nr. 2756 aan 'ft:t Bur. van dit Blad* 12 TE HUUR TE HEEMSTEDE: RUIME WOONHUIZEN, bevattende 6 kamers, keuken, grooten tuin met schuur; voorziu an gas, water en electra. Huurprijs f7.50 en f8.per week. WINKELHUIS f 10— per week. HEERENHUIZEN, bevattende beneden kamers en suite, ruime vestibule, gang. W C keu» kenboven 3 kamers, badkamer, waterleiding, W.C. en grootci voor* en achtertuin met poort. Huurprijs 11 Gulden per week. Groot Pakhuis - Opslagterrein Dagelijks te bezichtigen en direct te aanvaarden. Te bevragen bij: WONINGBUREAU BOSSÈ Javalaan hoek Timorstraat, HEEMSTEDE. Tclef. 28553.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2