HET IJS. VOETBAL. IJS-HOCKEY. INGEZONDEN. TRAM- EN SPOORWEG COMPETITIE. Op de banen aan de Kleverlaan. IJS-HOCKEYWEDSTRIJDEN. DE DOOI INGETREDEN. ZATERDAG. Tiet was Zaterdagmiddag, dank zij het windstille en prachtige winterweer, bijzon der aangenaam op de banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Klever laan. Het was er heel druk, dank zij het ini tiatief van het bestuur, om ter gelegenheid van het zestigjarig bestaan der IJsclub ijs- hockeywedstrijden te laten spelen. De hockeyspelers zelf vonden het blijkbaar ook heel aangenaam. Het bestuur van de veree- niging „De Musschen" verblijdde tenminste het bestuur van de IJsclub met een mooi bloemstuk. Zondag verblijdde de Ned. IJs-Hockey- en Bandybond het bestuur met een keurige bloemenmand. Op de banen liet de stemming eveneens niets te wenschen over. Het electrische draai-orgel van de bekende Haarlemsche firma Van Leeuwen en Zn., dat ook altijd de kermis te Zuid-Schalkwijk opvroolijkt, liet de eene melodie na de andere over de ijs vlakte schallen. Niemand zal dit orgel bij de ongedwongen ijsvreugde willen missen. Onder groote belangstelling ving de eerste wedstrijd aan. Het was ideaal weer voor dit bandy-spel. M. H. C.—BLOEMENDAAL (6—8). Als de referee Uit den Boogaerd de zstal- len op het ijs fluit, verschijnt M. H. C. als volgt: Doel: Visser, achter, Jhr. v. Citters, Hu- brecht; vóór: v. Riemsdijk, v. Kempen, Hooft. Bloemendaal stelt zich als volgt op: Doel: Kadt, achter: Gunning, de Jongh, vóór Drijver, Visker, v. d. Stadt. Na de bully is Bloemendaal dadelijk ster ker; speciaal Visker verdeelt het spel goed. Na korten tijd heeft Bloemendaal de leiding door toedoen van Visker. Musschen zit niet stil, doch kan zich lang zoo gemakkelijk niet bewegen als de Bloe mendalers. Bloemendaal slaagt er in, om de score tot 0—3 op te voeren. De strijd gaat nu eenigszins gelijk op; de roodhemden komen er beter in, voelen zich al beter thuis op de gladde ijzers; zij verklei nen voor rust hun achterstand tot 13. Hiermee komt rust. Na de hervatting pakt Musschen de zaken energiek aan, spoedig is het door toedoen van Van Kemnen gelijk. (33). Dit vindt Bloemendaal te erg; in een oogenblik heeft Visker voor drie goals ge zorgd, die werkelijk keurig gemaakt werden. 't Onverwachte gebeurt: M. H. C. blijft ge vaarlijke uitvallen ondernemen en hoewel de Jongh goed verdedigt, maken de Musschen toch weer gelijk. (66). Hiermee was de speeltijd afgeloopen. In de verlenging hadden de Bloemendalers het spel in handen; de Musschen-achterhoe- de gaf per ongeluk aan Bloemendaal de lei ding. Visker maakte aan alle onzekerheid een einde door nog eens voor Bloemendaal te scoi-en. (68). Hiermede kwam het einde. Bloemendaal komt nu tegen den winnaar van Den HaagPinguins. ZONDAG. Dooi! Zoo mooi als het Zaterdag was, zoo tries tig was het Zondag; troosteloos wapperde de Belgische vlag ter eere van de Belgische Bandy-spelers, die een exhibition gaven; de natte broeken en rokken waren legio. Om kwart over elf blaast de heer Kleefstra aantreden voor den wedstrijd DEN HAAG—PINGUÏNS. (2—0). Den Haag verschijnt als volgt: Doel: v. Reede, achter: Loudon, Schoen makers, vóór: v. d. Stadt, Tresling, Pander. Pinguins heeft de volgende combinatie: Doel: De Jongh, achter: Jongeneel, B. Ver- wey, vóór: Bijvoet, A. v. Beekum, Eijsvogel. Na de bully doen beide partijen eenige aanvallen, doch vinden een zeer safe achter hoede, die alles retourneert. Den Haag speelt aardig samen, doch weet ook dit niet in goals om te zetten. Bij de Pinguins moet alles van Van Bee kum komen doch deze is vaak onbesuisd; de Haagsche verdediging krijgt tijd genoeg om weg te wei-ken. Rust gaat in met blanken stand. Na rust is Den Haag in de meerderheid, maar De Jongh in het Haarlem-doel weet eenige schoten meesterlijk te keeren. Als Tresling op het Haarlem-doel schiet, stopt De Jongh goed, doch kan niet wegwei-ken; Visker is er als de kippen bij om het eerste doelpunt te scoren. (10). Den Haag blijft verwoed aanvallen; waar lijk gelukt het Tresling, om uit een scrimma ge den tweeden goal te scoren. (20). Spoedig hierna kwam het einde. Bij de Pinguins blonk keeper De Jongh uit; bij de Hagenaars waren Loudon, Visker en Tresling zeer goed. DE BELGEN AAN HET WERK. Na dezen wedstrijd werden we vergast op eenige demonstraties van de Belgen. Koene staaltjes van durf (o.a. sprong één der Belgen over acht stoelen) werden ten beste gegeven en ook het schoonrijden van het Belgische paar viel te roemen. Het hoogtepunt werd bereikt in de exhi bition partij die twee Belgische ploegen ga ven. De geweldige techniek, die de Belgen ons toonden was verbazingwekkend. Het keeren, snel opdrijven en samenspel was verbluffend. Zelfs onze hockey'ers kon den hier nog wat leeren. De zwarte ploeg is na de bully iets ster ker; met vlottend combinatiespel gaat zij door alles heen, doch de blauw-witte vei-de- digers weten ook hier raad mede; zij zuive ren geregeld het terrein. De zwarte mid voor is geweldig actief: na eeiiige vergeefsche po gingen gelukt het hem. te doelpunten. De blauwwitten ondex-nemen gevaarlijke uitvallen; één hiervan wordt bekroond met een doelpunt. (11). Dan vergast de mxdvoor der tegenpartij ons weer op een staaltje van zijn kunnen; man voor man wox-dt in vliegende vaart ge passeerd, de keeper incluis. Een schitterend doelpunt. De rust breekt aan met een 21 voor sprong voor de zwarten. In de rust zien we een prachtigen dans op de schaats door het zooeven genoemde Bel gisch paar. Na de hervatting gaan de partijen gelijk op; beurtelings ondernemen beide bliksem- snelle aanvallen; het gelukt aan de blauw witten om tegen de verhouding in door twee goede goals de leiding te nemen. Vlak voor het einde maakt de midvoor der zwarte partij gelijk. In de verlenging toonde de zwarte partij, dat zij toch eigenlijk de sterkere is; de te genpartij heeft niets meer in te brengen. Zwart, maakt nog twee goede goals en dan blaast de referee het einde. Een opmerkelijk feit was, dat de Belgen veel minder last hadden van vallen en van het water op het ijs dan de Hollanders. Als laatste wedstrijd werd gespeeld DEN HAAG—BLOEMENDAAL (5—0). Al dadelijk laat het zich aanzien dat Den Haag hier een flinke overwinning zal beha len. Den Haag combineert goed; Schoenmaker maakt- al spoedig den eersten goal. Bloemendaal heeft weinig in te brengen tegen de goede Haagsche achterhoede; Tres ling vex-hoogt met een keurig schot den stand tot 20. Voor rust maakt Den Haag er 30 van. Na de hervatting is Den Haag stukken sterker en hoewel Visker in de Bloemen- daal-achterhoede enorm zwoegt, kan hij niet verhinderen, dat Den Haag de score tot 50 opvoert. In dezen stand komt geen verandering meer, zoodat Den Haag overwinnaar van dit ijstournooi is. JAN VAN GALEN OVER DE IJSVREUGDE. Op de foto-pagina in dit nummer vinden onze lezers het portret van den heer Jan van Galen, één der meest bekende figuren op de banen van de IJsclub voor Haarlem en Om streken aan de Kleverlaan. Onze fotograaf heeft hem gekiekt op ja, natuurlijk, op welke andere plaats zou dat moeten zijn op het ijs, waar hij zich als de pinguins thuis voelt. En als er ijs is, dan is Van Galen één en al bedx-ijvigheid. Dan zorgt hij er vóór alles voor, dat de leden van „zijn" IJsclub be hoorlijke banen kunnen vinden om te rij den. Dan heeft hij niet veel tijd voor andere dingen, dus bijna heelemaal niet voor een praatje. Zoo was het ook Zaterdagmiddag, toen we hem te midden van de groote menigte door elkaar kriskrassende schaatsenrijders even aanklampten en 'm om een kort onderhoud verzochten. „Tjonge", zei hij bedenkelijk, „moet dat nou gebeuren? Kan dat niet op een ande ren keer?" En toen hij zag, dat onze fotograaf kwasi- onverschillig de lens van zijn toestel op hem richtte, riep hij plotseling: „O, nee, daar moet ik heelemaal niets van hebben!" en nam meteen de vlucht. Van Galen moet er maar niet boos om worden als hij ziet dat zijn beeltenis nu toch in de krant staat en als hij ervaart, dat een handig fotograaf slechts een zooveelste ge deelte van een seconde noodig heeft om iemand op de gevoelige plaat te brengen. Van Galen is nu eenmaal toch het eigendom van bestuur en leden, die hem niet gaarne zouden missen. „Wat wou u eigenlijk van me weten?" vroeg hij, toen hij zag dat we 'm niet los wilden laten. „Hoe lang verricht u hier nu uw wei'k al?" „Laat-es kijken", antwooi'dde Van Galen, „ja, dat is nu al goed 24 jaar. Ik hoorde, dat een kameraad van me' hier weg ging en toen solliciteerde ik naar deze betrekking. De banen waren toen nog achter den Zijlweg tegen den spoorweg. Meneer Eldering was in die dagen baancommissaris. Er hadden toen meestal wedstrijden in schooniijden plaats. Ik heb er drukke Zondagen meegemaakt. En wil u wel gelooven, dat ik dat toch maar het allerliefste heb! Hoe drukker het is, hoe prettiger ik het vind. Ik heb wel winters meegemaakt, dat er nxaar geen geschikt ijs wiide komen; toch was ik natuux-lijk altijd present, doch dat was dan maar alleen om allerlei reparaties en verschillende akkevie tjes te doen. Maar ik zou natuurlijk veel lie ver de banen in orde willen maken! Dat is immers de bedoeling!" „Hoe laat komt u 's morgens?" „Vóór achten en dan blijf ik net zoo lang totdat de banen gesloten worden". „Wordt er tegenwoordig meer schoonge- reden dan vroeger?" „Vroeger deden ze meer aan hardrijden; nu zie ik meer schoonrijden. En dat laatste vind ik heel wat mooier". „Maar is dat schoonrijden niet hinderlijk voor de andere rijders?" Wel nee", antwoordde Van Galen. „Een schoonrijder, die de kunst goed verstaat, rijdt veel eerlijkei*, dan een hardrijder. Een goed schoonx-ijder veroorzaakt nooit een bot sing, wat van de hardrijders toch waaldijk niet altijd gezegd kan worden". „Het onder water zetten van het land gaat tegenwoox-dig ook anders clan vroeger, niet waar?" „Ja, dat scheelt veel. Eerst gebeux-de dat met een locomobiel; toen deden we het met een dorschnxachine en nu sinds enkele jaren met een motor, wat het allerbeste is". Van Galen voelt zich in dezen kring vol komen op zijn gemak. Hij is een gemoedelijk en hulpvaardig man, die goed met zijn mannen omgaat, evenals met het publiek, dat hem altijd zeer ter wille is. Hij spreekt ook met lof over de samenwerking met het bestuur. Speciaal werkt hij px-ettig met zijn collega Jansen. „U moet eens met hém een babbeltje gaan maken", zei hij; „die weet. nog veel meer van vroeger dan ik!" Wij willen dit echter eens voor een volgen den keer bewaren; het was ons ditmaal om Van Qalen te doen. Schaatstocht van „Concordia". Zondag hield „Concordia" voor zijn dames- en heeren-afdeelingen een schaatstocht on der leiding van den heer T. Dekker. Hoewel door den dooi van het oorspronke lijk plan, naar de Amstelveensche Poel te rij den, moest woi-den afgezien, is er toch nog een tocht gemaakt. Met 16 dames en heeren werd om 8 uur eerst naar de Liede gemarcheex-d. Daar was het ijs tegen de vei-wachting goed berijdbaar, zoodat de goede stemming er dadelijk in kwam. Met enkele tusschenpoozen, die ge bruikt werden voor allerlei wedstrijden en spelen, werd naar Spaarndanx gei-eden. Na een rust aldaar zou de terugtocht per schaats worden aanvaard, maar de gevolgen van den dooi waren van dien aard. dat daaraan niet viel te denken. Het gezelschap legde daarom het laatste gedeelte te voet af. IN HEEMSTEDE. Zaterdagmiddag werd de baan op de Van Mex-lenvaart van de ijsclub „De Volharding" in gereedheid gebracht. Hieraan was de grootste zoi-g besteed. In het middengedeelte was een flnk gedeelte afgezonderd voor schoonrijders, en daar omheen waren twee flinke banen voor de gewone rijdex-s. Er heerschte een gezellige drukte, die vooral in de avonduren zeer toenam. De nieuwe verlichting voldeed uitstekend. Maar de groote drukte zou natuurlijk Zondag zijn, doch de ingetreden dooi werd spelbreker. Wel was in de morgenuren de baan nog ge opend, maar in den middag besloot het be stuur de hekken te sluiten. Wel werd nog hier en daar gereden, maar de aardigheid was er spoedig af, daar groote plassen op het ijs het rijden onmogelijk maakten. IN BLOEMENDAAL. Ondanks de harde dooi en de malsche re genbuitjes hebben de ware liefhebbers Zon dag nog van de ijssport in Bloemendaal ge profiteerd. Op Caprera was het nog vrij druk. Er stond zelfs een kleine file auto's langs den Brederodeweg. Op Duin en Daal was het minder druk. De „koek- en zoopies-tent aan den kant kon de klantjes wel tellen en de baanveger had een moeilijken strijd aangebonden met het steeds wassende water. Een strijd, waarin het water overwon. Het bestuur had getracht een draaiorgel te krijgen voor dezen Zondag, maar door de schaarschte in dit artikel in verband met de levendige vraag, was dit niet gelukt. Toen zijn we onder de pax-apluie gekropen, om onzen onderzoekingstocht voort te zet ten. Maar de Kolk te Ovex-veen gaf hetzelfde beeld. Water veel water! WEDSTRIJD TE VELSEN. Zaterdagmiddag werd op de ijsbaan nabij „Velserbeek" een hardrijderij gehouden om levensmiddelen, die door de rijders eventueel ter beschikking van behoeftigen konden wor den gesteld. Er hadden zich 24 deelnemers opgegeven, waarvan een drietal niet opkwam. De deelnemers gaven elkaar de overwin ning niet cadeau. Voor de meeste rijders le verden de beide scherpe bochten in de baar echter een groote moeilijkheid op, zoodat dik wijls snelle rijders, die moeite met bochten hadden, het tegen minder snelle rijders moes ten afleggen. Ten slotte werd de eerste prijs behaald door J. Oorthuis, Haarlem (voorm. Spaarndam) de tweede door J. S. de Vries, Beverwijk, de derde door A. v. d. Berge, Vei- sen. NATIONAAL KAMPIOENSCHAP SCHOONRIJDEN. Zondag werden te Deventer de kampioen schappen van Nederland Schoonrijden heeren verreden. De uitslag luidt: 1ste prijs: M. R. Oostveen uit Heemstede, met 204 punten; 2de prijs E. Lautenbach uit Rotterdam met 192 punten; 3de prijs K. A. van Wermeskerken te Utrecht, 191 punten. Tevens werd gehouden een wedstrijd voor- paren. De eerste prijs werd gewonnen door mej. A. Oostveen te Utrecht en den heer M. R. Oostveen te Heemstede: 4 punten; tweede prijs mej. J. J. van Wijngaarden, Utrecht en G. P. van Balen, Oudenrijn met 5 punten; derde prijs mej. M. M. Knol, en J. Schaap uit Hoogezand, met 10 punten. Hieraan werd ver bonden een speciale prijs voor het beste paar uit Deventer, welke werd gewonnen door mevr. M. BlankevoortBrauns en den heer Chr. Brauns. KAMPIOENSCHAP VAN NOORD- HOLLAND. Zondagmiddag vonden te Alkmaar de wed strijden om het kampioenschap van Noord- Holland op de ijsbaan Heilo plaats. De uitslagen luiden als volgt: 500 meter. 1. T. Boot uit Purmerend in 49 4'5 sec. 2. J. G. de Jager uit Wolverdijke in 51 4/5 sec. 3. C. Jongert uit Edam in 52 3/5 sec. 1500 meter. 1. T. Boot, in 2.48 3/5. 2. C. Jongert in 2.49. 3. J. G. de Jager in 2.50 2/5. 5000 meter. 1. C. Jongert in 9.50. 2. T. Boot in 9.54 9.10. 3. J. Langendijk uit Oud-Karspel in 10.10. Kampioen van Noox-d-Holland werd T. Boot, aan wien het bestuur van de Ijsbaan den Provincialen beker uitreikte. De kampioen van Gelderland, Pronk van Warmenhuizen, die buiten mededinging mee reed, maakte de volgende tijden: 500 meter 50 1/5 sec. 1500 meter 2.41. 5000 meter 9.41. Dit waren de snelste tijden, die tot nog toe in dit seizoen werden gemaakt. Het bestuur van de ijsbaan Heilo overhandigde den heer- Pronk van Warmenhuizen een zilveren be ker. De publieke belangstelling was, de weers omstandigheden in aanmerking genomen, bevredigend. DE DOOI INGETREDEN. Het weerbericht van De Bildt voorspelde het Zaterdagmorgen reeds: afnemende vorst! Het is echter nog gauwer gegaan, dan me nigeen gedacht had. Zaterdagmiddag kwam plotseling een dichte, vochtige nevel opzet ten. Die verdween even spoedig, als hij kwam en in den laten avond begon het zoowaar weer een beetje te vriezen. Maar in den nacht van Zaterdag op Zondag werd het vonnis toch voltrokken: vorst Thialf had afgedaan! De ijsbaan aan de Kleverlaan bood Zon dagmiddag dan ook een treurigen aanblik: overal plassen en diepe scheuren. Er is ech ter tot het bittere einde gereden. Enkele rij ders maakten nog een leelijken val; zoo ont wrichtte een dame een ax-m. Zij werd op het terrein geholpen. En nu zijn de banen aan de Kleverlaan weer gesloten. Het personeel doet alles, om ze in goeden staat te houden. Op het ijs van den Kloppersingel, dat vol scheuren zat, wex-d Zaterdagmiddag druk ge reden. En ook Zondagmorgen waagden en kele tientallen het nog. Te één uur vond de politie het echter welletjes: zij joeg ze er af en daarna zijn ze er niet meer op gekomen. Wij waarschuwen nu nog eens nadrukke lijk, om op geen enkele plaats op het ijs te gaan! Het is levensgevaarlijk! CanadaDavos 21 Uit Davos wox-dt aan „De Ci*t." gemeld: De Zwitsersche winterspelen zijn Zondag begonnen met een ijshockeywedstrijd tus- schen de in Europa wonende Canadeezen en een team van Davos. Na prachtigen strijd wonnen de Canadeezen met- 21, nadat de stand bij de rust 0—1 was ten nadeele van Canada. DOOI O, wat een ijselijk geval, O, wat een nare strop, De ijskoek smelt in sloot en gracht, Die koek is alweer op; Ik had een heele week gevlast, Op 't Zondagsch schaatsenfeest, En zooals ik, zoo zijn er vast, Wel duizenden geweest; De thermometer daalde steeds. Het vroor bij dag en nacht, De gladde ijskorst won gestaag, In dikte en in kracht; Wij gingen met de kragen op, Des ochtends naar 't kantoor, In 't vol vertrouwen, nou dat duurt, Tot Zondag nog wel door; En dan, dan gaan we vroeg op stap, En binden 't ijzer aan, Dan zwieren wij vol vreugde langs De spiegelgladde baan, De Vrijdag kwam, doch was niet vrij, De Zaterdag (bezet), De schaatsen werden klaargelegd, Ontdaan van alle vet; Het ijs was dik, het vroor nog hard, Wat was het leven mooi, De Zondag kwam de vrije dag En.... Regen Borstplaat Dooi Voor den inhoud i\zer rubriek stelt de Redactie zich niet verantwoordelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of niet geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug gegeven. Aerdenhout, 11 Januari 1929. IJsclub voor Haarlem en Omstreken. Geachte Redactie, U zxxlt mij verplichten met opneming van onderstaande regelen: Wij leven weer eens in een opwekkende vorstperiode en hebben dxxs de schaatsen voor den dag gehaald. Wij behooren tot de be voorrechten, die lid zijn van de IJsclub en kunnen dan ook na eenige dagexi van be trekkelijke lichte vorst er op rekenen de ijzers te kunnen onderbinden. Helaas laat mijn beroep niet toe, op de weekdagen (behalve Zaterdags) overdag te rijden, maar ik maak mij sterk dat 7pct. van de heerenleden en misschien 25 pet. van de damesleden in het zelfde geval verkeeren en dus snakken naar het moment dat des avonds de keurige verlichting der banen ook hun de gelegen heid tot rijden geeft. Hoewel sedert Maan dag j.l. de banen zijn opengesteld, is alleen Doxiderdag j.l. des avonds gelegenheid tot rijden gegeven, dus vijf middagen tegen één enkelen avond! Ik acht dit eexi wanverhou ding. Als het ijs niet stex-k genoeg is, om 's xniddags èn 's avonds de banen te openen, dan dient het bestuur een zeker evenwicht te bewaren in het tevreden stellen van de verschillende categoriteën, waaruit het leden tal bestaat. Ik heb mij hieromtrent Dixisdag j.l. schx-iftelijk tot het bestuur gewend, en te oordeelen naar een bericht in uw blad is bij de gratie („zoodat ook zij, die overdag hun arbeid verrichten, kunnen rijden") de baan Donderdagavond opengesteld. Ik gaf in overweging, als de toestand van de banen zoo precair was, dan ten minste afwisselend 's middags en 's avonds te ope nen. Laat men nu niet met technische be zwaren aankomen. Ik besef volkomen, dat als een baan van zonsondergang af in repa ratie kan genomen worden, ze den volgen den dag beter zal zijn dan wanneer eerst na half elf 's avonds aan het opknappen van de baan begonnen kan worden. Doch ook hieraan is m.i. tegemoet te komen. In dien het bestuur eexx binnen- en een buiten baan vormt, kan des middags b.v. de bin nenbaan (en de krabbelbaanl bereden wor den; die blijven dan 's avonds dicht; de bxxitenbaan kan dan voor de avondrijders beschikbaar worden gesteld. De des avonds niet ixi gebruik zijrxde gedeelten kuxinen reeds direct na zonsondergang in herstelling gaan Tevens bex-eikt men op deze wijze, dat de avondrijders niet op 's middags afgereden ijs komen te x-ijden. Is men bang, dat het des avonds te vol wox-dt, waarom dan niet (zoolang het ijs nog wat zwak is), de baan voor de avonduren alleen geopend voor de leden met hun dames, met uitsluiting van houders van kinderkaarten, die vrijwel una niem althans eenige middagen per week kunnen genieten? Ik ben het bestuur zeer dankbaar, dat het zich alle moeite geeft om de baan zoo spoedig mogelijk open te stellen; onze wei nig strenge winters geven hiertoe helaas alle aanleiding. Maar Iaat het bestuxxr dan tevens rekening houden met de belangen van elke categorie van leden op him beurt. Hierboven gaf ik eenige percentages; het kan zijn dat ik daarmede de plank eenigszins mis ben. Ten einde het bestuur te kunnen overtuigen van de belangrijkheid van de categox-ie voor wier belangen ik hier een lans breek, verzoek ik leden, die zich met mijn zienswijze kunnen vereenigen, mij daarvan te doen blijken door inzending van hun naamkaartje of een briefkaart, aan mijn adres: Distellaan 14, Aerdenhout. U, geachte redactie, voor de verleende plaatsruimte dankend teeken ik, Hoogachtend, J. Th. HEY. We hebben dit stuk aan het bestuur ter in zage gegeven. De heer A. Beynes merkte op, dat het bestuur ex* aan twijfelt of men door middel van een ingezonden stuk in de bladen tot een bevredigende oplossing komt. De in zender had zich moeten wenden tot het be- st'- xx-, dat de heele week op het terrein pre sent is geweest. De heer Beynes raadt den heer Hey aan om na sluiting van zijn lijst met sympathiebetuigingen het bestuur te ver zoeken, een vergadering uit te schrijven, dan kunnen eventueele wenschen en grieven rus tig besproken worden. „Het zijn elk jaar weer opnieuw dezelfde klachten", zei de heer Bey nes, „maar als we een vex-gadex-ing uitschrij - ven, dan wordt die door de klagers nooit bij gewoond". Bestuursvergadering; van den N. V. B. Zaterdag vergaderde het Bondsbestuur te 's Gravenhage in het Bondsgebouw aan de Van Spiegelstraat 21. Internationale wedstrijden. De onderhandelingen met den Noorschen Voetbalbond over het verzoek om ter ge legenheid van den toer naar Zweden in Juni a.s. een wedstrijd te Bergen of te Oslo te spelen, werden uitvoerig besproken. Aange zien in dit verzoek van Noorwegen niet werd gesproken over een eventueeien return-wed strijd, was in de vorige bestuursvergadering het besluit gevalxen, één wedstrijd te spelen tegen vergoeding van kosten, hoewel dit in strijd werd geacht met het steeds door den N.V.B. ingenomen standpunt. In deze vergadex-ing werd ait beginsel, in verband met de aan den Noorschen Voetbal bond te stellen voorwaarden, nog ééns onder de oogen gezien en wex-d op voorstel van den heer Valkema besloten aan het verzoek van dezen bond gevolg te geven als men bereid is een return-wedstrijd te ^oen spelen Met den Deenschen Voeioalbond zuhen de onderhandelingen over een tweetal wedstrij den in Denemarken en in Nederland worden voortgezet, daarbij uitgaande van het feit, dat niet eerder dan in het seizoen 19291930 één dezer wedstrijden zal kunnen worden ge speeld. Een voorstel van den heer Moorman, in de vorige bestuursvergadering ingediend, be- oogende het organiseeren van wedstrijden tegen een Midden-Europeescrx beroepselftal, was om prae-advies gezonden aan de Tech nische Commissie. Hoewel deze commissie we! eenxge bezwa ren tegen een dergelijk plan meende te moe ten opperen, en in dit opzicht het bestuur eenige wenken gaf, achtte men de uitvoe ring zeer wel mogelijk, terwijl door zoodanige wedstrijden het aanleeren van een betere techniek zou kunnen worden bevorderd. Besloten werd onderhandelingen over het spelen van deze wedstrijden zoo spoedig mogelijk te openen. Aan de Medische Sportkeuringsbureaux te Utrecht en Almelo werd elk 'n subsidie van f 100 toegekend. Overschrijving van spelers. Door den heer Valkema was het volgende voorstel ingediend: „Indien een speler overschrijving aanvraagt naar een andere vereeniging, zal deze pas verleend worden een jaar na de indiening van de aanvrage. Gedurende dit tijdsvex-loop blijft hij ge rechtigd uit te komen voor zijn oude ver eeniging; Van deze bepalingen zijn uitgezonderd: 1. Spelers, woonachtig in het buitenland (minstens gedurende zes maanden) die zich in ons land vestigen. 2. Spelers van clubs die ontbonden zijn. 3. Spelers beneden de 16 jaar. Deze bepaling treedt in werking 1 April 1929. Eenstemmig was men van meening, dat de huidige bepalingen betreffende de overschrij vingen, niet voldoende waarborgen bieden tegen het ronselen van spelers. Nog steeds wox-den knoeierijen geconstateerd, waartegen niet altijd even gemakkelijk de noodige maatregelen kunnen worden genomen, Ver schillende clubs bleken huiverig te zijn op gave te verstrekken van veelbelovende spe- lerse omdat gevreesd wordt, dat dan andere vereenigingen zouden trachten, deze jonge spelers aan zich te trekken. In vex-band met het voorstel-Valkema wer den verschillende veranderingen in de rege ling der overschrijvingen uitvoerig besproken. Hoewel men over het algemeen tot het nemen van krasse maatregelen wilde overgaan, werd toch gevoeld, dat bona fide aanvragen ora overschrijving niet onmogelijk moesten wor den gemaakt. Bovendien bleek art. 76 van het H. R. een beletsel te zijn tot het op staanden voet treffen van een nieuwe regeling. In opdracht van het bondsbestuur zal aan de regelingscommissie worden verzocht be palingen te ontwerpen in den geest van het voorstel-Valkema, welke bepalingen aan de bondsvergadering zullen wox-den voorgelegd. Bedoeld voorstel werd nog op de volgende wijze geamendeerd: „Buitendien kan het bestuur in uitzonde ringsgevallen overschrijving verleenen, indien het overtuigende bewijzen ontvangt, dat door weigeren het spelen in zulke gevallen on mogelijk wordt gémaakt. Bij aanvragen, ingediend na 1 Januari, is de speler eerst in Augustus van het daarop volgende jaar vrij in de keuze van zijn ver eeniging". Ook hiertoe werd met algemeene stemmen besloten. (Sportkr.) Het programma. Het programma voor de bovengenoemde competitie is voor het seizoen 1928/1929 als volgt samengesteld: 18 Jan.: H.T.M. 1H.TM. 2. 24 Jan.: H.T.M. 2—H.T.M. 1. 30 Jan.: A.G.T. 2— H.T.M. 1. 2 Febr.: R.E.T.—Tramvogels. 9 Febr.: N.Z.H.—H.T.M. 2. 11 Febr. R.E.T.H.T.M. 1 14 Febr. R.E.T.—A.G.T. 2. 23 Febr.: H.T.M. 2Tramvogels. 26 Febr.: H.T.M. 1R.E.T. 2 Maart: Tx-amvogelsA.G.T. 1. 4 Maart: R.E.T .—H.T.M. 2. 16 Maart: TramvogelsR.E.T. 18 Maart: A. G. T. 1—H.T.M. 2 18 Maart: H.T.M. 1—A.G.T. 2. 23 Maart: Tx-amvogelsH.T.M. 2. 25 Maart: A.G.T. 1—H.T.M. 1. 26 Maax-t: A.G.T. 2—H.T.M. 2. 30 Maart: H.T.M. 2—N.Z.H. 3 April: A.G.T. 1—R.E.T. 3 April: H.T.M. 2—A.G.T. 2. 6 April H.T.M. 1Tramvogels. 11 April: A.GT. 1—N.Z.H. 11 April: A.G.T. 2—N.Z.H. 15 April: H.T.M. 2RJS.T. 19 April H.T.M. 2—A.G.T. 1 20 April: TramvogelsN.Z.H. 13 Mei: A.G.T. 1Tramvogels. 18 Mei: N.Z.H.—H.T.M. 21 Mei: A. G. T. 2Tramvogels. 21 Mei: N.Z.H,A.G.T. 1.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6