PUROL er op! RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 17 JANUARI 1929 Ingediende voorstel moet daarvan geheel afgezonderd blijven. Bij de verdediging die de heer Reinalda gaf van het voorstel door spr. en de andere leden van den Raad in gediend, die uitnemend was, kan spr. zich geheel aansluiten. De heer Van L i e m t merkt nog op dat te Utrecht de directeur van de reiniging een jaarwedde van 8000 heeft. De heer Oversteegen is van meening dat de Raad niet reeds nu kan terugkomen op een verleden Jaa: genomen beslissing. De heer G e r r 11 s z merkt op dat hetgeen de heer Loerakker v I! met zijn voorstel ter zake van de bevorderingen is een „open deur opentrappen". De zaak der bevorderingen is reeds aan den gang. i Stemmingen. Het voorstel der heeren Boes c.s. komt in stemming. Het wordt verworpen met 21 te gen 17 stemmen. Tegen stemden de leden Visser, Scholl, de Vos, Groenendaal, Bijvoet, Bartels, Oversteegen, Gerritsz, Keesen, mej. var. Vliet, mevr. Maarschall, Slingenberg, Hekistra, Klein, Loerakker, KeorwoÖ, Wolf, Stam, Wolzak, Koppen en Meljers. Het voorstel van de heeren Loerakker cs. komt In stemming. Het wordt verworpen met 27 stemmen tegen en 11 voor. Vóór stemden de led?n Bijvoet, Baas, Keesen, de Braai, Van Lien, Loerakker, Klein Schiphorst, Van Kessel, 'an de Kamp, Castricum en Wolzak. De Voorzitter wenscht in stemming te brenger, het voorstel van den heer Peper Inzake een tehuis voor ongehuwden, maar de Rar.d wenscht dat voorstel aan te hou den tc dat de heer Peper weder in den Raad ls. Befonnen wordt met de algemeene be schouwingen over Hoofdstuk V Volkshuisvesting. D- heer Castricum verdedigt het door hem. ingediende voorstel tot verhooging van de ,-aa.ïwedde van den directeur van het Bouw- en Woningtoezicht. Spr. legt daarbij nadruk op de groote verantwoordelijkheid die op den directeur van het Bouw- en Wo ningtoezicht rust en op zijn prestaties. Het werk van een directeur van Bouw- en Wo ningtoezicht is van groote beteekenls voor een .gemeente. Indien iemand, dan heeft deze directeur een belangrijke taak. Bpr. be veelt nadrukkelijk op die gronden aanne ming van het voorstel aan. Verder zegt spr., dat de aannemers niet meer wenschen in te schrijven wanneer bor gen moeten gesteld worden en dat ze verlan gen dat ontstane geschillen steeds aan ar bitrage moeten onderworpen worden. Welk standpunt wenschenB. en W. daartegenover in te nemen? De heer Reinalda zeide eens dat arbitrage in den regel immer ten schade is van diegene die aan arbitrage wordt on derworpen. Arbitrage kan ten nadeele van de gemeente zijn. Ds heer Visser is dankbaar aan B. en W. voor de mededeelingen gedaan in de Memorie van Antwoord ter zake van de volkshuisvesting. Het komt hierop neer dat wel geen nieuwe koers zal worden ingesla gen. maar dat nieuwe plannen worden voor gelegd. Spr. is er dankbaar voor, dat die plannen nu aan de orde komen kunnen. B. en W. zeggen ook dat de „woningbouw af- loopende is". Daarover vraagt spr. nadere inlichtingen. Spr. is van meening dat de wo ningbouw nog niet afloopende is. Het plan van den wethouder inzake den bouw van woningen voor de zoogenaamde sociaal achterlijken, spr. zou die woningen willen noemen doorgangswoningen, vindt spr. een mooi sociaal doel. Het is een. plan dat spr. toejuicht. De Memorie van Antwoord doet ook mede deelingen ter zake van den woningbouw voor valide arbeiders. Daarover wenscht spr. enkele opmerkingen te maken. Het gaat niet aan een toeslag op de huur te gaan verlee- nen aan hen die gaarne een woning van f 6 a 7 bewonen, maar die daartoe niet het noodige inkomen hebben. Van dat stelsel van toeslag moeten we af. Het stelsel is economisch onjuist en dan kan het ook niet sociaal juist zijn. Is de mededeeling om trent het moeten verleenen van bijdragen voor bepaalde huurinkomens van het geheele college van Burgem. en Wethouders? In dien ja, dan zou de wethouder Slingenberg al weder van meening zijn veranderd. Het gaat niet aan in de toekomst aan die huur bedragen vast te houden. Spr. zegt nog aangaande de krotten, dat het er van afhangt hoe een woning bewoond wordt of ze al dan niet een krot is. Een kleine woning behoeft daarom nog niet een krot te zijn. Nader ontvouwt spr. nog eens zijn ideeën omtrent woningbouw. Hij doet daarbij opmerken, dat in het buitenland zelfs wel woningen voor één persoon ge bouwd worden. Snr. besluit met nogmaals te verzekeren dat hij het college van B. en W. dankbaar is dat het met nieuwe plannen komt. De heer M e ij e r s is B. en W. dankbaar voor de mededeeling der plannen ter zake van de Bouwverordening en voor het denk beeld de verschillende bouwverordeningen tot één samen te smelten. Het is nog steeds noodig dat aan de zaak der Volkshuisves ting de aandacht wordt geschonken betoogt spr. Het vorige jaar is weinig of niets ge daan door de gemeentelijke Overheid of door particul'eren voor den woningbouw. De ge meente is niet actief genoeg opgetreden, met het gevo'g dat dadelijk een achterstand is ingetreden. Met den woningbouw dient te worden voortgegaan maar wie dienen het te doen en welk soort woningen moet er ko men? In de behoefte van woningen met een huur Van 4 tot 6 kan door den particu lieren bouw niet voorzien worden. Moet dan Overheidssteun verleend worde^ voor particulieren bouw? Te Utrecht heeft men dat gedaan. Maar wat zeide daar de R.K. wethouder, de heer Smulders? Dit: had ik alles vooruit geweten dan was ik daar zeker niet mede begonnen. In de behoefte aan woningen moet door de gemeente wor den voorzien en door woningbouwvereni gingen. Dat is ook gewenscht uit een stede- bouwkundig oogpunt. Indien een particulier gaat bouwen, dan zal wel gezorgd worden zoo goed mogelijk dat gelet wordt op een aesthetisch aanzien van de wonmgen, maar nimmer zal daar mede dat effect bereikt worden, dat verkre gen wordt indien een architect een groot plan van woningbouw maakt. Er zal bij het laatste meer komen een verfraaiing van een stadsgedeelte. Indien eenmaal de schoon heidscommissie er wezen zal, dan zal die commissie wel eenige leiding geven, maar toch bij den bouw door particulieren zal nimmer dat aanzien kunnen worden verkre gen als bij het bouwen van een groot com plex onder een architect. Moet nu echter de gemeente alleen gaan bouwen? Er is een achterstand in te halen. Voor den particulie ren bouw is nog volop gelegenheid. Maar de gemeente moet terzake van den woningbouw krachtiger gaan ingrijpen. Spr. merkt verder op dat hij niet kan medegaan met den bouw van woningen tot verbetering der volks huisvesting volgens het plan der regeering als genoemd onder a in de Memorie van Antwoord. Beneden den prijs van 2900 kan hier niet een behoorlijke woning gebouwd worden zeg. spr. Het college van B. en W. dat nog aan het onderhandelen met den minister is ter zake van het ontvangen van regeeringssteun dient daaraan vast te houden. Er is gezegd, dat dan geen rekening wordt gehouden met de waarde van de gronden als weiland. Maar spr. meent, dat het van belang is dat de ge meente tracht de gronden in handen te krijgen van diegenen die ze gebru'ken als weiland. Als ze het niet deed, dan kwamen de gronden in handen van bouwspeculanten en, moest dan daarna de gemeente ze heb ben, dan zou ze de gronden nog duurder moeten betalen. Indien de regeering niet bereid is steun te verleenen voor woningbouw van 2900 dan zullen B. en W. bij den Raad met voorstel len moeten komen om zelf woningen te gaan bouwen met steun en huurtoeslag. Dan is nog het gevaar dat Ged. Staten bezwaar zul len opperen gezien de aanschrijving die de minister onlangs aan Ged. Staten zond. Spr. hoopt dat beide gevallen niet noodig zullen zijn, dat de Regeering steun zal willen ver leenen voor den bouw van woningen van 2900. Maar, indien de regeering daartoe niet bereid mocht zijn, en indien bezwaren wei-den geopperd door Ged. Staten tegen ge- meentebouw met het verleenen van huurtoe slag, dan, in het uiterste geval, gaat spr. me de met het bouwen van woningen met een spoelhok enz. als bedoeld onder a. in de Me morie van Antwoord. Maar dan niet dan on der protest over de houding der Regeering. Tot den heer Klein zou spr. tenslotte willen zeggen verleent steun opdat er een andere regeering komt dan de tegenwoordige. Er wordt nu ir. uw partij geijverd voor quali- teitszetels. Zorgt er voor dat het zijn eerste kias qualiteitszetels, dat er komen in de R.K. fractie in de Kamer leden die gevoelen voor de zaak der volkshuisvesting. De vergadering wordt verdaagd tot heden Donderdagmiddag half twee. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cta. per regel. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest NIEUWS UIT DE FILMWERELD. Geluidsfilms voor 't eerst in een Nederiandsch bioscooppro gramma. Op 1 Februari zal, naar wij vernemen, de geluidsfilm voor het eerst opgenomen wor den in het programma van een Nederlandsche bioscoop, namelijk in dat van het Flora theater te Utrecht. Een broer van den direc teur van dit theater de heer Luet C. Barnstein te 's Gravenhage, een bekend persoon in Nederlandsche bioscoopkringen, heeft het Vitaphone-procédé van de Amerikaansche firma Warner Bros verbeterd en Loeta- phoon gedoopt. Het aantal geluidsfilms let wel geen sprekende films ls voorloopig nog be perkt. Er is een aantal variéténummers en voorts heeft de heer Barnstein twee groote films: „De storm", met John Barrymore en „Two lovers" met Ronald Colman en Vilma Banky. Dit zijn geen films met dialoog, doch met begeleidende muziek en toepasselijke geluiden. „Two lovers" speelt ten tijde van den tachtigjarigen oorlog, Willem de Zwijger komt er o.a. in voor, terwijl in de muziek het Wilhelmus en motieven daaraan ontleend, verwerkt zijn. René Clair te Amsterdam. René Clair, de Fransche cinéast, wiens „Entr'acte" ten vorgien jare door de Filmliga is vertoond, houdt Zaterdag te Amsterdam voor de Filmliga een inleiding tot de frag menten van enkele zijner films, welke in die bijeenkomst zullen vertoond worden. Germaine Dulac over de Ne derlandsche filmkunst. In het Parijsche weekblad „Monde" schreef Germaine Dulac een artikel over haar ken nismaking met de Nederlandsche filmkunst. Zij schreef o.a. „Er gist op dit oogenblik in Holland het begin van een groote beweging, die het publiek en den kunstenaar in een zelfde krachtig verlangen naar beelden ver- eenigt. Te Amsterdam meende ik in een cine matografisch paradijs te leven." Na Joris Ivens en Franken noemt ze wijlen C. Aafjes, den man van de Handelsblad-film. Evenals Joris Ivens had hij volgens haar „het zintuig van het beeld, de wetenschap van het visueele contrapunt". Ivens en Franken. Joris Ivens, bekend door zijn „Brug" heeft een nieuwe film voltooid: „Branding". De opnemingen zijn te Katwijk gemaakt met de eenvoudige visschersmenschen als figuran ten. Met Franken samen is hij bezig aan de film .Regen", die te Amsterdam opgenomen werd en het karakteristieke van onze hoofd stad als de regen neerdruilt en het asfalt glimmen doet, ver-beeldt. Amerika is bang voor Duitsche films. De invoer van Duitsche films in Amerika is, door het afsluiten van nieuwe contracten, den laatsten tijd sterk vooruitgegaan. Het Amerikaansche blad „Variety" bericht nu, dat Paramount, Metro en United Artists po gingen doen om de regeering te bewegen deze invoer te beperken. Men heeft tevens de vrees uitgesproken, dat er binnenkort in Duitschland wel geen enkele Amerikaansche film meer zou draaien! Een Chaplin van tien jaar geleden. In 't einde van den oorlog werd in Duitsch land een Chaplin-vijf-acter: ..Carmen" inge voerd, die toentertijd niet vertoond werd. Thans is de film pas uitgebracht, zestig Ber- lijnsche theaters hebben er contracten voor afgesloten. Don Quichotte L Men heeft gemeend, dat Schenström en Madsen oftewel Watt en Half Watt de eersten v/aren die enkele scènes uit de Don Quichotte- historie verfilmden. Ons blijkt thans, dat in 1923 dit reeds gedaan werd door de Engel- schen Jerrold Robertshaw en George Robey, ook een „dunne" en een „dikke" Jenny Jngo In de sneeuw. Jenny Jugo, de Duitsche actrice, bekend uit „Looping the Loop" heeft eenigen tijd aan de Semmering vertoefd, waar opnemingen wer den gemaakt voor „Die Fiucht vor der Llebe" van de wintersport. Hoe warm het was. Franz Osten, de regisseur van de in Britsch- Indië opgenomen film „De slavin van Bag dad", die hier ter stede onlangs vertoond is, vertelde bij zijn terugkeer hoe warm het was bij het opnemen. Voor de Moskee te Agra werden massa-scènes genomen, het publiek was lastig, de Oostersche figuranten wisten niet precies wat ze moesten doen en telkens dreigde de boel finaal spaak te loopen. Franz Osten verging van den dorst en dronk het eene kogelfleschje na het andere. Toen tegen den avond het werk klaar was, ging hij in zijn hotel uitrusten en bestelde weer een kogelfleschje. „Het acht-en-twintigste. me neer". zei de boy, toen hij het fleschje aan den regisseur gaf. Moissi naar Hollywood. Moissi heeft eenige jaren geleden gespeeld in enkele Duitsche films, o.a. in „Figaro", die echter niet het gewenschte succes hadden. Hij gaat nu volgens een bericht uit Berlijn naar Hollywood om er sprekende films te maken. Potemkin. Potemkin is door den prefect van politie te Genève verboden. De film mag daar óók niet in besloten kring vertoond worden. Fröhlich verlaat Henny Porten Carl Fröhlich die vele jaren lang regisseur van Henny Porten-films was, gaat elders wer ken. Het is niet bekend wat Henny Porten nu zal doen. Wereld-film-tentoonstelling te Londen. Het Engelsche filmblad „Cinema" bericht, dat te Londen een wereldtentoonstelling op filmgebied gehouden zal worden, waarvoor reeds een belangrijk bedrag is bijeengebracht. Nadere bijzonderheden werden nog niet medegedeeld. JL'argent" van LUerbier. Te Parijs heeft de eerste voorstelling van „L'argent", naar het boek van Zola door Mar cel l'Herbier gemaakt, plaats gevonden. Al- cover, Alfred Abel en Brigitte Helm spelen de hoofdrollen. De pers noemt het een der beste Fransche films van de laatste jaren. Paramount en de sprekende film. Paramount, die eenige maanden geleden verklaard heeft, dat zij slechts sprekende films zou maken in de toekomst, heeft thans besloten een groote film, welke „sprekend" zou worden, maar „stom" te laten. Jean Bart op de film. In Frankrijk zal de maatschappij Cinéro- mans-Films de France binnenkort een film van Jean Bart's leven gaan maken. Arthur Bernède is de regisseur. LIEBERMANN. TE RIGA AANGEKOMEN. De Tel. verneemt uit Riga: Liebermann en zijn geleiders zijn hier Woensdagmorgen half negen per trein van Reval aangekomen. De aanwezigheid van een groote menigte belang stellenden en vele fotografen bewezen Lie- bermann's populariteit hier. Buiten het sta tion stond het publiek zoo dicht opeengepakt, dat de politie het gewenscht achtte het ge zelschap door een zijuitgang naar bulten te loodsen. De Nederlandsche vice-consul, de heer W. Endel en de hooge Letlandsche poli- tie-autoriteiten waren bij aankomst van den trein aanwezig. Liebermann is terstond on der strenge bewaking overgebracht naar het commissariaat der politieke politie. Gedurende de treinreis van Reval naar Riga, welke ruim twaalf uur geduurd heeft, heeft het geheel gezelschap in een gereser veerd, gesloten compartiment tweede klas vertoefd. Ofschoon Liebermann natuurlijk gelegenheid had om te slapen, heeft hij. zoo vernamen wij, den geheelen nacht geen oog dicht gedaan. Hij klaagde over zware hoofdpijn. Ook de Nederlandsche politieman nen moesten den ganschen nacht wakker blijven. Liebermann zou Woensdag geconfronteerd worden met de in October gearresteerde Ri- gasche politiedienaren, den sous-chef Dom- browski en den inspecteur Bergmans. Gelijk bekend hebben deze twee zich door Liebermann gedurende zijn vorig verblijf in Riga laten omkoopen om zijn schuilplaats niet te verraden. EEN TWEEDE PRIJS. Naar de Tel. verneemt werd voor de in 1927 uitgeschreven internationale prijsvraag voor een voor-outwerp van een vrijhaven te Barcelona, door de van regeeringswege aangewezen Spaansche jury uit 66 Inzendin gen van verschillende nationaliteit de tweede prijs toegekend aan het onder het motto „Ago quod ago" ingezonden ontwerp van de Nederlandsche ingenieurs W. C. Kohier en Jhr. ir. O. C. A. van Lidth de Jeude. NGEZONDEN MEDEDEFLINGEN a 60 Cent. per re»el. i hans is het de tijd, waarin hel gevaar voor besmetting grou- ler is dan ooit Stapt daarom nooit in tram of spoor, bezoekt geen rheater ol Bioscoop, zonder eerst I 2 K/Jk fi I B PASTILLES te nemen, want luist daar is het gevaar, dat U aangestoken zal worden, dubbel groot Panflavm Pastilles dnoden echter de in mond en keel inge slopen ziektekiemen.^" BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Voor Billy dreigde veel gevaar, De jongen was verlegen, Want de snoodaard dreigde weer, De nood was hoog gestegen. Gelukkig voor het arme kind, Kwam Redneb aangevlogen. Hij was gekomen door het raam. Vloog dreigend voor 's grijsaards oogen. Wij kunnen slechts hopen, dat het geluk met van hen. ..Wreedaard, foei. houd daadlijk op! Wat heeft dit kind misdreven? Ik pik jeu nog je oogen uit. En vrees dan voor je leven Zoo kraaide Rcdncb, razend, woest. Met oogen zoo groot als ballen. De oude deinsde verschrikt terug. En kwam over Billy gevallen. hen is, want de oude man is grooter dan een SPEENHOFF EN ZIJN GITAAR. Het Hbld. schrijft: Zóó is het drama gebeurd: De dlchter- zanger J. H. Speenhoff had hier (Amster dam) gezongen, kon nog net zijn treintje naar Haarlem halen, nam een taxi, vlijde zich in het vehikel neer, legde zijn gitaar aan zijn rechterzijde!Tot hU op het Damrak plotseling met een schok van de zitplaats viel, de heer Speenhoff. alsmede diens gitaar. De taxi was in botsing geko men met een gemeentelijke autobus, ko mende uit de richting van het Stationsplein: de passagiers kwamen met den schrik vrij. Later bemerkte de dichter-zanger, dat zijn trouwe kameraad, de gitaar, belangrijk in klank had ingeboet. Daar dit, naar het oor deel des heeren Speenhoff, door een ge meentelijke autobus was veroorzaakt, re- questreerde hij aan het college van B. en W. In dat verzoekschrift wijst adressant er op. 'dat zijne bruid hem indertijd, zes-en- twintig jaren geleden, de gitaar schonk; dat de botsing aan het instrument den zui veren, mooien klank ontnam en hij „het edelachtbaar college beleefd verzoekt, hem, voor het geleden verlies, een schadevergoe ding toe te kennen van 80". Ziehier de ware historie van de gitaar van J. H. Speenhoff Sr.! y JUBILEUM. Op 25 Januari a.s zal het vijf en twin tig jaar geleden zijn dat de heer F. Hurk- mans, kolentranspor- teur bij de Lichtfa brieken, in gemeen tedienst trad. De heer Hurkmans heeft die geheele kwarteeuw de functie van kolentranspor- teur vervuld. F. HURKMANS. DE MOORD OP DEN HEER LANS. VAN O. BLIJF NOG IN HECHTENIS. De Tel. verneemt uit Rotterdam: De ter mijn van dertig dagen, gedurende welken de in verband met den moord op den heer P. C. Lans, directeur van de N.V. Adr. de Haas Jr.'s Handel-Maatschappij aan den Oostzee dijk alhier, en de ten nadeele dier onderne ming gepleegde verduistering gearresteerde ex-procuratiehouder G. J. van O. in preven tieve hechtenis gehouden kon worden, liep Woensdag af. De rechtbank heeft op verzoek van den Officier van Justitie den termijn echter we derom met dertig dagen verlengd, op de zelfde gronden als waarop de eerste gevan genhouding gelast werd. Men weet, dat Van O. ten laste gelegd wordt: het plegen van den moord, verduisteringen ten nadeele zij ner firma en valschheld in geschrifte (knoeierijen in de boeken). Naar de TeL thans verneemt wordt in de voorloopige dagvaarding Van O. beschuldigd met voorbe dachten rade den heer Lans met een scheer mes te hebben gedood. Van O. blijft alle schuld ontkennen en handhaaft zijn standpunt, slechts die feiten toe te geven, welke de rechter-commissaris hem. gestaafd door bewijzen, voorlegt. Ove rigens hult hij zich in een volkomen stil zwijgen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 C«at» per rog el. BLOEMENDAAL BEZWAREN TEGEN EEN HUISJE. 17 bewoners van den Hoogen Duin en Daalschen weg nebben een adres aan den gemeenteraad van Bloemendaal gezonden waarin zij schrijven, dat zij tot hun groot leedwezen vernomen hebben, dat de gemeente van plan is een woning te bouwen op het terrein van de Waterleiding, ongeveer waar vroeger het theehuisje heeft gestaan. Naar hun overtuiging zou hiermede aan het karakter van den Hoogen Duin en Daal schen weg, die immers een der mooiste in de gemeente is, veel schade worden gedaan. Velen hunner hebben grond gekocht aan dien weg, zelfs van de gemeente, juist in de over tuiging dat het karakter van dien weg be stendigd zou blijven. Bovendien zou de gemeente hiermede, naar zij meenen, gaan afwijken van de Bouw verordening al ware het met dispensatie welke bouwverordening juist als waarborg dient tegen afwijkingen en verbouwingen als boven bedoeld. Opeenhooping van huizen en gebouwen op het Waterleidingterrein zal geen ander gevolg kunnen hebben dan een ontsiering van den weg. Redenen waarom zij den raad met aan drang verzoeken maatregelen te willen nemen die dienstig kunnen zijn om de doorvoering der voormelde plannen te voorkomen. MEISJE WAT IS ER IN JE TASCHJE...? natuurlijk ook een doosje Lakerol, want die maken de keel zoo ongevoelig bij koud en vochtig weer. Met Lükcrol blijft ge tedere kou de baas. SO CENTS PER DOOS BU ALLE APOTHEKERS EN DROGISTEN VRIJDAG 18 JANUARI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.15 Concert door het Boris-Lensky trio. 2.05 Schooluitzending. J. J. v. d. Ven: Jongensvermaken en melsjesspel- len. 400 Huisvrouwenhalfuurtje. 5.30 Radio praatje. 6.00 Concert door het Boris Lensky- trlo. 7.15 Schippersles. 8.00 Lezing door J. Corver. Radiopraatje 8.30 Solistenconcert. M. Jannette Walen, plano. Tom Canivcz, cel lo. Louis Saalborn, voordrachtskunstenaar. 10.00 Persberichten. 10.15 Stedenavond in As sen. Omroep-orkest oJ.v. Nico Treep. Lottl MuskensSleurs, sopraan. Hélène Cals, so praan. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. 12.30 KRO. Concert door het KKRO.-trio. 3.00 Vrouwenuurtje door Mevr. Kaller— Wigman (KRO.) 6.45 Radiopraatje door W. Peeters. Onder werp: Selectiviteit (herhaling van de lezing gehouden op Zondag 23 December. Schema „Koomans" en haar variaties. 7.00 KRO. Cur sus paedagogie door Dr. J. v. Dael. 4.00 NCR. V. Gramofoonmuziek. 5.00 NCRV. Concert. Mej. C. Boogert, plano. C. Stentrop, bas. M. Spoor, fluit. 7.35 VPRO. Sors.: Ds. J. v. Dorp: Profetisme (3), Dr. K. F. Proost: Bij Goethe's Faust. T. v. d. Sluys, sopraan. B. Renden, pia nist, J. van Oogen, declamatie. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Keukenpraatje. 11.20 Gramofoonmuziek. 12.20 Sonatenconcert (piano, vlooi). 12.50 Orgelconcert. 1.20 Or kestconcert. 2.50 Lezing. 3.15 Voor scholen. 3.20 Lezing. 3.40 Muziek. 3.45 Lezing: Galileo. 4.00 Muziek. 4.05 Voor scholen: Shakespeare. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Kookpraatje. 6.35 Nieuwsberichten. 6.50 Mu ziek. 7.05 Bach's koorpreludes. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Historische causerie. 8.05 Een verrassing. 8.20 Symnhonieconcert in de Queen's Hall. National Koor (150 stemmen). '9.20 Nieuwsberichten). 10.20 Nieuwsberich ten. 10.25 Actueele causerie. 10.40 Variété. W. Victoria, humorist. Gesyncop. duetten. Darts orkest. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Orkestconcert. 4 05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. Mile Brun- let, zang. Gallia-koor. LANGENBERG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25 Orkestcon- cert. 5.05 Gramofoonmuziek. 7.20 Grondwet herdenking. Werag-orkcst. Rede van vice- president v. Harnack. Daarna tot 11.20 Dans muziek. KöNIGSWUSTERHAUSEN (Zeesen), 1650 M. 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Le zingen. 7.50 Symphonleconcert oJ.v. O. Fried C. Arrau, piano. 10.05 Sluiten. HAMBURG. 395 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 3.35 Dansmuziek. 5.20 Orkestconcert. 7.20 Concert Werken van Joh. Strauss. 9.20 Dansles en .dansmuziek. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 10.50 Sluiten.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11