Weill Zoon Groote Opruiming BÜITENLANDSCH OVERZICHT DE TOESTAND IN PILSOEDSKY'S AFGHANISTAN. MOEILIJKHEDEN. LETTEREN EN KUNST Barteljorisstraat 26-28 1 mr FEUILLETON Het Meisje uit de Stad HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 17 JANUARI 1929 r Inayat's kansen. Al zal koning Inayat meer kans op succes liebben bij de onderhandelingen met de op standelingen dan zijn broer, er zijn toch wel factoren die tegen hem pleiten. Het voornaamste bezwaar zal wel zijn, dat hij getrouwd is met een zuster van Aman Oellah's gemalin en dus eveneens met een dochter van den minister van Buitenlandsche Zaken iu Afghanistan gedurende het bewind van Aman Oellah. Een ander nadeel is dat de nieuwe koning in het bezit komt van een geheel lee- ge schatkist, aldus de Tel. Wat er in heeft gezeten, heeft zijn voorganger er uit gehaald, om de opstandige stammen door geld te be wegen hun verzet op te geven en voor de aanwerving van nieuwe troepen. Op de con servatieven zal het in elk geval een goeden indruk maken, dat de Afghaansche polite opdracht heeft gekregen er op te letten, dat de vrouwen weer den sluier dragen. Het staat nog steeds nVfc r.iet zekerheid vast, waarheen Aman Oellah zich met zijn gemalin zal begeven, maar het is onmogelijk, dat een afgezette Afghaansche koning in zijn land blijft zonder groot gevaar voor zijn le ven te loopen. Reeds geruimen tijd geleden hebben de moellahs den ex-koning vogelvrij verklaard, omdat hij een afvallige en een „kafir" is. Volgens sommige berichten moet Aman Oellah nog steeds te Kanhadar vertoeven, waarheen hij zich per vliegtuig heeft begeven en kreeg hij tot nu toe geen machtiging het land te verlaten. Een ander telegram meldt, dat de ex-koning zich heeft verplicht, zich niet meer in de politiek te mengen en in de eerste vijf jaar niet naar Afghanistan terug te keeren. Waar is Aman Oellah? Er heerscht ongerustheid over het lot van den afgetreden koning Aman Oellah. In Britsche diplomatieke kringen is niets om trent hem bekend; men weet niet of hij nog in Kaboel, of zelfs of hij nog in leven is. Het is niet onmogelijk, dat de opstandelingen hem hebben gedood. Verder meldt het Hbld.: De toestand in Afghanistan blijft onrustig, doch in Londen koestert men geen vrees voor de veiligheid van de Britsche of andere legaties te Kaboel. In de buurt der Britsche legatie, die twee mijlen van de stad af is gelegen, is verwoed gevochten tusschen den leider der opstandelingen Bas ja Sakao (de naam beteekent: zoon van een waterdrager) en de troepen van den koning. Deze water drager is een boer uit de bergen, die er niet voor zal terugdeinzen om te solliciteeren naar het koningschap! Halfslachtige dictatuur? In de zitting der begrootingscommissie, zoo meldt het W. B., welke zich met de legerbe- grooting zou bezighouden, deelde de rappor teur voor het begin der beraadslagingen La opdracht van maarschalk Pilsoedski mede, dat noch deze, roch een ander vertegenwoor diger der regeering de zitting zou bijwonen, aangezien er nl. incidenten zouden kunnen ontstaan door het beleedigen van officieren, die dan weder de door hun eer geboden re vanche zouden moeten nemen. Deze verklaring verwekte onder de oppo sitie groote opwinding. Een der afgevaar digden betoogde, dat een volkomen dicta tuur beter zou zijn dan deze halfslachtige dictatuur. Een spreker van de nationale club zeide, dat de commissie niet was bijeengekomen om het Poolsche leger te beleedigen. Er werd een motie aangenomen, inhou dende, dat men van de verklaring namens Pilsoedski geen kennis wilde nemen. Morgan's benoeming. NEW-YORK, 15 Jan. De correspondent te Washington van het „Journal of Commer ce" meldt, dat Kellogg nog niet in kennis is gesteld van de benoeming van J. Pierpont Morgan tot lid van de expertscommissie voor het herstel, ofschoon hij te kennen gaf, dat de regeering diens verkiezing zal goedkeu ren, hetgeen ten opzichte van de aanwijzing van Owen Young reeds is geschied. Noch Kellogg noch Mei'.on zijn er van op de hoogte, of de commissie van herstel en de betrokken Europeesche regeeringen reeds uitnoodigin- gen aan deze Amerikaansche experts hebben gezonden, welke door den Britschen gezant zullen worden overhandigd. Na de conferenties tusschen Kellogg, Mel lon en Parker Gilbert werd verklaard, dat vooreerst slechts een klein deel der Duitsche herstel-obligaties gecommercialiseerd zal kunnen worden, omdat de toestand van de Waar is Aman Oellah? Amerikaansche geldmarkt op het oogenblik niet gunstig is. Parker Gilbert gelooft, dat de deskundigen commissie waarschijnlijk zal aanbevelen niet meer dan 100 millloen dollar aan herstel- obligaties in omloop te brengen. Hij is ech ter van meening, dat de emissie dit jaar niet meer zal geschieden. (N.TA.) HET NIEUWSTE. Het ongewone en door middel van een ad vertentie aan de dieve> bekend gemaakte aanbod van de Hamburgsche juweliersfirma Wempe, om de juweelen, ter waarde van 26.000 mark, welke uit haar étalage gestolen waren, terug te koopen, is door de dieven aan vaard. Nadat de inbrekers de firma tele fonisch hun voorwaarden hadden medege deeld, vond in het stadspark te Hamburg de ontmoeting plaats tusschen twee der firman ten en twee mannen, die de gestolen juwee len in ruil voor het overeengekomen bedrag afgaven, aldus het Hbld. Een paar ontbreken de juweelen moeten door de dieven worden geleverd. Voor deze stukken is de koopprijs dan ook nog niet betaald. HET TOONEEL TE AMSTERDAM CéCILE SOREL. Le Misanthrope. Het is wel zeer jammer, dat omstandighe den een optreden van Cécile Sorel te Haar lem onmogelijk hebben gemaakt, want hierdoor is den liefhebbers "van werkelijk groot tooneelspel een zeer bijzondere avond onthouden. Dat Cécile Sorel haar naam niet enkel aan reclame te danken heeft, maar dat zij ook wel degelijk een actrice van den allereersten rang is, heeft zij gisteren in het Paleis voor Volksvlijt te Amsterdam in Le Misanthrope wel overtuigend bewezen. Het schijnt, dat haar eerste optreden in Sapho voor velen een teleurstelling is geweest, maar als Célimène aan welke rol zij in Parijs haar bijnaam te danken heeft heeft zij dan wel schitterend revanche ge nomen. Het was opmerkelijk, dat juist de menschen van het „vak", de acteurs en actrices, die in zeer grooten getale waren opgekomen om de beroemde en veel besproken Fransche kunst zuster te zien, het meest enthousiast waren. Zij in de eerste plaats hebben van dit spel in grooten stijl genoten en aan hun bewon dering dan ook op overtuigende wijze uiting gegeven. Cécile Sorel heeft feitelijk niet meer den leeftijd voor de twintigjarige Célimène, maar het is een bewijs van haar geweldig kunnen, dat zij ons dit in haar spel geheel doet vergeten. Zij speelt de Célimène in den volmaakten stijl van de grande coquette, met een alles veroverende féline charme, een adorabele gratie, een zeldzame élégance, vol komen de Franqaise brengt mij onwille keurig op Fransch terrein als comédienne van groote allure. „Nu zien wij weer eens komediespelen!" zei mij vol enthousiasme een zeer bekend tooneeldirecteur in de pauze en ik kon dit enthousiasme volkomen deelen. Cécile Sorel is een actrice van de oude school van het Théatre Francais. Modern is haar spel niet in het minst; het steunt op de traditie van het Fransche tooneelspel van eeuwen en is alles louter „comedie". In opvatting, speel- trant en zegging is het wel precies tegen overgesteld aan wat twee dagen te voren een Copeau in zijn voordracht van Bérénice had gegeven. Maar in dezen stijl die toch wel geheel bij Molière past is haar spel volmaakt! Welk een exquis genot was het naar het verrukkelijk geestig zeggen der verzen te luisteren! Haar beschrijving van de verschillende vrienden in II en vooral haar antwoord aan Arsinoë in ni waren meesterstukjes van dictie en spel, welke in Parijs wij Hollanders zijn wat minder uit bundig dan de Franschen zeker een af zonderlijk en geestdriftig applaus zouden hebben uitgelokt. En hoe prachtig werd het woord steeds door het gebaar ondersteund! Welk een genot was het alleen reeds dat rijk gevarieerde handenspel te volgen. Hoe volmaakt was heel dit spel ook in standen en bewegingen. In haar voyante toi letten van wel zeer geraffineerden smaak haar verschijning alleen reeds met den ex- centrischen hoed met de groote blauwe struisveeren die aan een helm van een rid der uit de middeleeuwen liet denken, deed een bwonderend „hèèè" van de dames door de zaal gaandeed zij ons telkens aan een fijn poppetje van Sèvres-porselein denken. Het was het meesterschap van techniek, dat wij in Cécile Sorel heel den avond mochten bewonderen. En het was een vreugde naast deze groote actrice een zoo voortreffelijken Alceste te mogen zien. Was het spel van Cécile Sorel voornamelijk raffinement en schittering van uiterlijke pracht zooals het bij een koude hartelooze Celimène volkomen paste bij Ravet, die de titelrol in Le Misanthrope ver vulde. was het daarentegen van een warme innigheid. Een speler van sterk tempera ment, met een magnifiek sonoor geluid, een voortreffelijke dictie, sterk gemouvemen- teerd spel van binnen uit en met dat onde finieerbare hoogste in de kunst, dat wij ziel noemen. Hij bracht vooral aan het slot sterk den tragischen kant in Alceste naar voren en maakte hierdoor een zeer sterken indruk. Een Alceste, volkomen waar dig naast zulk een Célimène te staan. Dit laatste kunnen wij van de andere acteurs en actrices moeilijk zeggen. Hun spel miste over het algemeen vooral bij de twee markiezen de fijne distinctie, en het lichte, dat wij in Le Misanthrope mogen ver wachten. Dank zij Cécile Sorel en Ravet heb ik echter van deze Fransche voorstelling een blijvende en mooie herinnering meege nomen, waarvoor ik zeer dankbaar ben. Het publiek bracht staande aan het slot de twee artisten een zeer warme en enthou siaste ovatie. J. B. SCHUIL. PROPAGANDA-KUNSTAVOND DER I.O.G.T. Door de Hulp-Districtsloge „Vereend van Zin" der Intern. Orde van Goede Tempelieren, wordt Maandagavond een propaganda-kunst- avond gehouden in de Gemeentelijke Concert zaal, waar als spreker zal optreden Ds. E. van Duyl uit Hilversum. Door het Mannenkoor „Caecilia", directeur Nico Hoogerwerf, wordt medewerking ver leend. terwijl verder als solisten zullen optre den de heeren Rikus Grin, viool en Jan Couvé, piano. Het belooft aldus een mooie avond te worden en daar de entrée zeer laag is ge steld, zullen velen zeker Maandag opgaan naar het Gemeentelijk Concertgebouw. DE R.-K. LEESZAAL. Opening van het nieuwe gebouw. DE VONDEL-TENTOONSTELLING. De R.K. Leeszaal is verhuisd van de Jans straat naar het perceel Nieuwe Gracht 70. Dit is een verbetering waarmede het be stuur, de Directeur en allen die van de R.K. Leeszaal gebruik maken, gelukgewenscht mo gen worden. Had men in de Jansstraat eigenlijk maar de beschikking over één zaal. die zoo goed en zoo kwaad als het ging voor alle doel einden gebruikt werd, thans aan de Nieuwe Gracht is er beneden een flinke kranten- en tijdschriftenzaal en daarnaast een afzon derlijke uitleenbibliotheek, die door een trap in onmiddellijke verbinding staat met het „magazijn", boven. Verder zijn beneden nog een zaal voor het houden van lezingen en tentoonstellingen, het kantoor van den di recteur en een bergplaats voor rijwielen enz.. en op de eerste verdieping bevinden zich de studiezaal en het reeds genoemde maga zijn. In die studiezaal is het nu vol: nog niet met studeerenden maar met boeken, platen, prenten en documenten. Het bestuur van de Leeszaal heeft n.l. de goede gedachte gehad, in dit herdenkingsjaar van den 250en sterf dag van Joost van den Vondel aan de plechtige ingebruikneming van de R.K. Leeszaal een Vondel-tentoonstelling te ver binden. Deze tentoonstelling wordt gehouden in de studiezalen en is, dank zij de medewerking van Dr. J. F. M Sterck. die heel wat uit zijn rijke Vondelverzameling afstond, van het Vondel Museum te Amsterdam en van eenige praticulieren, uiterst belangwekkend. Het gaat niet aan alles op te noemen wat hier met zooveel zorg en kennis van zaken is bijeengebracht. Wij willen de aandacht vestigen op de Planodrukken, waarbij vooral interessant is de afbeelding van den ongeveer 1630 te Haarlem gehouden optocht: „De intocht van de Brabanders", ter eere van de ingebruikne - ming van het Oude Mannenhuis, thans het Frans Hals Museum. Aan dezen optocht nam ook Vondel deel en zoo zien wij hier op ge noemde afdeelding een portret van Vondel op den jeugdigsten leeftijd waaropAhij ge- gecon ter feit is. Op een tafel liggen gerangschikt aller eerste drukken van Vondel en zijn tijdgenooten en volgelingen; ook de Bijbel van Deusaes. waaruit hij zijn citaten placht te halen en de Colloquia van Erasmus, dat Vondel met een gedicht ter gedachtenis van Erasmus in leidde. Hier ligt ook het Missie-treurspel: „Zungchin of ondergang der Sineesche Heer schappij e" en daarbij het portret van een vriend van Vondel, die het later bracht tot Chineesche Mandarijn en hem de stof voor het Chineesche treurspel leverde. Zeer interessant zijn ook de zes authen tieke handschriften, waarvan twee, afge staan door mevrouw Verheyen, te Boxmeer (brieven van Vondel's broeder Willem) nog nooit zijn geëxposeerd. Verder zijn hier ooic authentieke handschriften van Vondel zelf- gedichten (o.a. op Sinte Agnes Feest aan Agnes Blok) en opdrachten. Hierbij sluiten aan de handschriften van den predikant Gomarus, Vondel's volgeling Antonides, Hugo de Groot en het sierlijke schrift van Tes- selschade Roemers. Uitgebreid is de collectie hekeldichten van Vondel en de daarop door verschillenden ge geven antwoorden. Een ander belangrijk onderdeel vormen de Vondel-uitgaven uit de 17e, 18e, 19e, en 20e eeuw, waarbij de INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 00 Ct«. per re<?eL van alle voorradige Bonimantels, VossenMoffen, Mantels en Costumes Géén zichtzendingen - Piijzen netto conlant INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 Centi per regcL LOUIS DOBBELnANN-ROTTERDAn' nieuwste en prachtig verzorgde Vondel-uit gave van de Wereld-Bibliotheek, bezorgd door Dr. Sterck en waarvan het le deel is ver schenen en het 2e spoedig verschijnen zaL Verder tal van portretten van Vondel op allerlei leeftijd, afdeeldingen van Scheybeek, den brand van den Amsterdamschen Stads schouwburg. de Bank van Leening te A'dam (waar Vondel „inplaats van panden, dichtjes schreef in het boek"), platen betrekking heb bend op de Vondelfeesten in October 1867 gehouden, bij de oprichting van het Vondel monument; portretten van vrienden en tijd genooten van den grooten dichter en van de uitgevers van zijn werken. Een tafel is geheel gewijd aan den Mulder Kring. Wij bevelen een bezoek aan deze prachtige collectie gaarne en ten zeerste aan. Tot 27 Januari blijft de tentoonstelling geopend. KANTONGERECHT. UITSPRAKEN F. W. v. d. P. het als bestuurder van een motorrijtuig over een weg rijden zonder te zijn voorzien van een rijbewijs voor het be sturen van een motorrijtuig f 3 subs. 1 weck tuchtschool. B. R. het als bestuurder van een rijwiel over een weg of rijwielpad rijden, ter wijl niet is voldaan aan at. 59 van het Motor- of Rijwielrglement f 1 subs. 1 weck tucht school. P. J. H. idem f 3 subs. 3 dagen hech tenis. F. A. het te Haarlem als bestuurder van een rijwiel, kennelijk Ingericht voor slechts één persoon daarop een ander persoon mede voeren f 1 subs. 1 dag hechtenis. J. W. K. idm f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. G. v. N. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. T. als bestuurder van een rij- of voertuig daarmede rijden op een weg; terwijl niet is voldaan aan art. 63 Motor- en Rijwielreglemcnt f 2 subs. 2 dagen hechtenis. A. K. het te Haarlem met een voertuig een standplaats op of aan den openbaren weg innemen f 2 subs. 2 dagen hechtenïs. H. H. het te Haarlem als bestuur der van een voertuig niet het rechtergedeelte van een weg berijden f 0.50 subs. 1 dag hech tenis. P. G. idem f 0.50 subs. 1 dag hechtenis. H. J. B. het als bestuurder van een rijwiel daarmede over een weg rijden, terwijl niet is voldaan aan art. 58 van het Motor- en Rij wielreglement f I subs. 1 dag hechtenis. H. J. P. het 's avonds een motorrijtuig niet ver licht hebben f 5 subs. 5 dagen hechtenis. P. v. A. het te Haarlem na sluitingstijd in een win kel zich doen bedienen f 2 subs. 2 dagen hechtenis. W. K. het te Haarlem een voertuig onbeheerd op den openbaren weg laten str i n f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. J. W. overtre ding der Motor- en Rijwielwet f 4 subs. 2 da gen hechtenis. P. J. V. het door het bevoegd gezag naar zijn naam gevraagd, een valschen naam opgeven f 15 subs. 15 dagen hechtenis. P. J. V. overtreding van de Motor- en Rijwiel- wet f 4 subs, 4 dagen hechtenis. INTERNATIONALE OPLICHTERS VEROORDEELD Voor de schepenrechtbank In München hebben twee Italianen, Miani en Marchesini terecht gestaan die als leiders van een ben de in verschillende landen (ook in Neder land) oplichterijen hebben gepleegd. De rechtbank veroordeelde Milan! tot drie jaar tuchthuisstraf wegens valschhetd in ge schrifte en Marchesini tot zeven maanden gevangenisstraf, beiden met aftrek van vijf maanden voorloopige hechtenis. TUNNEL ONDER DE SCHELDE. De Belgische ministerraad aldus het Hbld. heeft zijn goedkeuring gehecht aan de indiening van het wetsontwerp inzake den tunnel onder de ScheWe. Uit de door den minister van Openbare Werken, Baeis, gedane mededeelingen blijkt dao er een maatschappij zal worden opge richt voor den bouw en de exploitatie van den tunnel met een kapitaal van 500 millioen francs, waarin de Staat, de provincies Ant werpen en Oost-Vlaanderen, de stad Antwerl pen en de betrokken gemeenten zullen deelne men. De maatschappij zal niet slechts worden belast met alles wat den tunnel betreft, doch ook met het in exploitatie brengen der ter reinen op den linker Scheldeoever. Om het noodige kapitaal te verkrijgen, zal er een bin- nenlandsche leening worden uitgegeven. Naar het Engelsch van H. A. VACHELL. 13) Nu, zei George, ga ik alles aan land brengen, wat ik niet noodig heb. Hij nam zijn jas en stopte haar schoenen en kousen in zijn zak. Doe uw mantel uit! commandeerde hij. Rol uw mouwen op en bind uw rok op met dit koord. Dan gaan we aan het werk. Hij waadde aan land en kwam weer terug. Hazel's zonnehoed verborg een warm verbloosd gezicht. U ziet erkostelijk uit! prees George. Ze begonnen te visschen, George deed Hazel voor, hoe ze het aas in het water moest gooien Plotseling voelde zij een ruk. Ik heb beetik heb beet! Ze schreeuwde van opwinding. Houw uw hegel op, laat hem schieten! Goed zoo! Haal hem nu zachtjes binnen! Gelukkig zat de visch goed aan de haak. En de lijn hield het uit. Toch was George zoo bang, dat hij hem zou verliezen, dat hij tot bijna aan zijn middel in de branding sprong. Hij kwam er druipend uit te voor schijn met een glinsterende tweeponder. Als hij haar op dat moment ten huwelijk had gevraagd, zou Hazel hem genomen hebben. Dra werd het spelletje nog opwindender. Hazel moest haar eigen visch naar binnen halen, daar George de handen vol had aan een monster aan het eind van zijn eigen lijn. De lijnen raakten verward en de beide visschen ontkwamen. George vloekte. Meneer Spragge! klonk het verwijtend Genade! riep George. Ik vergiste me en niet zoo'n beetje ook. Ik dacht een oogen blik, dat u Samantha was! Vloekt u zoo. waar Samantha bij is? zei Hazel streng. Moeder en zij zijn er aan gewend! Ik zou er nooit aan kunnen wennen! Daar hebt u gelijk in. Als u in de buurt bent. zal ik in mijzelf vloeken, al moest ik er ook bij uit elkaar springen! Hij boog zich voorover, om de lijnen uit elkaar te halen. Hazel's hart verteederde zich. Het was zon der twijfel de knapste man, dien ze ooit gezien had. Zij murmelde zachtjes: Mijnheer Spragge? U kon best George zeggen! Nu dan George. Wil je het vloeken niet laten, als ik het je vraag? George schudde het hoofd. Ik zou niets liever willen, dan u dat plezier te doen, maar ik zou het heel een voudig niet kunnen. Vloeken vergemakkelijkt het boerenleven. Samantha kan toch ook zoo vloeken tegen onze roodbonte! Bij tijden houdt die de melk vast, als er niet tegen haar gevloekt wordt! Hazel schaterde het uit. Zij vingen een heele massa visch in de branding, en Hazel had verbazend veel ple zier. Ze werd tot op de huid nat, maar ze gaf er niets om. want de levensvreugde maakte haar wild. De visch lag in een grooten emmer, George deed er wat zeewier over. Toen de emmer bijna vol was, zei hij: Tijd om op te houden. Hazel keek naar het land en uitte een scherpen kreet. Daar kan ik nooit doorheen waden! Ze wees naar het water tusschen den rots en het strand. O ja, zei George, u zult wel wat nat worden, maar dan gaat Samantha altijd de duinen in en droogt Jiaar goed in de zon. De golven zullen mij omver gooien! Ik zal u dragen! zei George gretig. Nadat ze een poosje tegengestribbeld had. gaf Hazel zich aan zijn armen over. Hij lichtte haar op, alsof ze een kind was, hield haar hoog tegen zijn borst, en begaf zich in het water, dat natuurlijk rondom den rots het diepst was. Zij hield zich heel stil, de oogen toe, genietend van deze nieuwe ge waarwording. Hij zette haar zachtjes neer en lachte. Waarom zette je me niet neer, toen het water ondiep werd? Daar heb ik heelemaai niet aan ge dacht. Hij keerde naar de rots terug om de visch en het tuig te halen. Hazel verdween in de duinen. Toen ze terug kwam had ze haar kousen en schoenen en haar mantel weer aangetrokken. En haar zelfbeheersching had zij weer terug. Er was afgesproken, dat juffrouw Spragge en Samantha tegen twaalf uur naar het strand zouden komen. Juffrouw Spragge maakte een verrukke lijke „clam"-ragc ut en een paar groote ..clams" werden in zeewier gewikkeld ge bakken. Samantha zette koffie. George lag op zijn rug zich in de zon te koesteren en «lak geen vinger uit. Jou luilak! zei Hazel. Juffrouw Spragge zei verontwaardigd: Mijn George heeft geen lui botje In zijn heele lichaam. Ik maakte maar gekheid, Juffrouw Spragge! Hazel pakte de boter, het brood en de biscuits uit; iets anders was er niet voor haar te doen. Er waren vier kommetjes, daar werd de ragout in geschept. Toen aten ze zwijgend. En dat was het eind van een gedenkwaardigen morgen, IV. 's Middags had George het druk en liet Hazel aan de vrouwen over. Zij gingen met haar naaiwerk op de voor-waranda zitten. Hazel hoorde George in zijn „hol" rond scharrelen en weldra kwam hij te voorschijn met een ouden zak en een gevorkten stok. Waar ga je heen? vroea Hazel. Het kreupelhout in, zei hij kortaf. Wat doen? Hij lachte, maar gaf geen antwoord. Ha*el keek boos, toen hij wegstapte zonder te antwoorden of om te kijken. Juffrouw Sprag ge zei langzaam. Hij spoort de wilde, bijen op en weet waar de herten zijn. George heeft veel liefde voor alle dieren en vogels en voor de heele natuur. Haar diepe, langzame stem. de stem van Iemand, die vrede heeft met de gehecle wereld, had een vreemde uitwerking op Hazel. Ten tweede male vroeg zij zich af, of zij zou worden als deze twee vrouwen, of de wildernis haar tot slavin zou maken, even als zij het deze beide gemaakt had. of zij evenzeer de ketenen zou gaan liefhebben, die haar zouden Linden aan een leven, zoo rustig, zoo ontdaan van zorgen, opwinding en Verdriet, {Wordt vervolgd)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7