UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. HANDELSBLAD SCHEEPSBERICHTEN HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 18 JANUARI 1520 BLOEMENDAAL Een nieuwjaarsspecch van waar nemend-burgemeester Laan; de „hebzuchtige buurman". De jaarwedden van Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Het schrijfbureau voor den heer Snippenbcrg niet in Bloemcn- daal gekocht. Hulde aan de Bloemendaalsche Reddingsbri gade. Vergadering van den gemeenteraad van Bloemendaal op Donderdag 17 Januari, des namiddags twee uur. Voorzitter: de heer J. C. Laan, wethouder. Afwezig zijn Burgemeester Jhr. A. Bas Backer en de heer Kremer. Nieuwjaarsrede. De heer Laan constateert tot zijn genoe gen, dat de gemeente in het afgeloopen jaar voor rampen gespaard bleef. Hij betreurt ten zeerste, dat bij het Bloemendaalsche strand een schip vergaan is, waarbij een groot aan tal menschenlevens te betreuren viel. De ambtenaren en werklieden der gemeente de den allen hun plicht. „De financiën der ge meente laten niets te wenschen over", zegt spreker, „niettegenstaande een hebzuchtige buurman een groot stuk van onze gemeente heeft afgenomen, dat we niet wilden af staan, gaat onze gemeente weer goed voor uit. De besprekingen in den raad waren van een aangenamen aard. De werkloozen wer den van werk voorzien, zoodat de armoede uit de gemeente geweerd werd. Alle eigen dommen der gemeente verkeeren in een uit stekenden toestand. Ik hoop, dat het jaar 1929 ook een goed jaar voor Bloemendaal mag zijn". (Applaus). De heer De Waal Malefijt antwoordt namens den raad; hij hoopt, dat de wen schen van den Voorzitter verwezenlijkt mo gen worden. Tot onderwijzeres aan school C wordt be noemd mejuffrouw H. J. Molenaar, te Zwaag. B. en W. stellen voor, aan de Commissie ter voorziening in het ondei-wijs aan zieke en zwakke kinderen te Haarlem en omstre ken met ingang van 1 Januari 1929 tot we deropzegging toe een subsidie toe te kennen van 75 per jaar, benevens een toelage van 75 per jaar voor ieder kind uit de ge meente Bloemendaal, dat door de vereeni- ging gedurende een jaar huisonderwijs ont vangt. Tot lid in het stemdistrlct I wordt be noemd Jhr. G. Elias en tot plaatsvervangen de leden A. J. van Schooten, J. C. de Vries en G. Vries. In stemdistrict III wordt benoemd G. van Eek. In stemdistrict IV worden be noemd tot plaatsvervangende leden Dr. J. Bierens de Haan, G. J. Jongepier en Th. K. Roosjen. In stemdistrict VIII wordt be noemd J. Weuring. Goedgekeurd wordt de driejaarlijksche af rekening der exploitatievergoeding (1924 1926) voor de R.-K. St. Theresiaschool. Onder den hamer gaan door de agenda punten: Toekenning vergoeding ex-artikel 100 der L. O.-wet 1920 over 1927 aan deze school; verleening van een subsidie aan de R.-K. Fröbelschool te Vogelenzang; overne ming van wegen in het Naaldenveld. Jaarwcdderegeling Burgemeester, Secretaris en Ontvanger. Aan de orde komt het bekende voorstel be treffende de klassificatie der gemeente in verband met de jaarwedderegeling van bur gemeester, secretaris en ontvanger. De heer Schulz zou het gewenscht vin den, als ook de salarissen van het gemeen- tepersoneel verhoogd worden in verband met den hoogen levensstandaard. De heer N u y e n s zal niet tegenstemmen, maar hij meent toch te moeten opmerken, dat B. en W. nogal eens krenterig zijn als er een voorstel komt tot verbetering van het gemeentepersoneeL De Voorzitter ontkent dit laatste met nadruk. Het personeel heeft laatst nog een toeslag gehad en de salarieering kan hier heel behoorlijk genoemd worden. Wethouder Van Nederhasselt merkt op, dat niet de raad, maar Ged. Staten de jaarwedde van burgemeester, secretaris en ontvanger vaststellen. Wie tegen het advies is, moet dan maar tegenstemmen. De heer Luden zegt, dat het leven in Bloemendaal niet duur is, vergeleken met gemeenten als Zandvoort, Hillegom, Halfweg enz. Men moet echter geen vergelijking gaan maken met gemeenten in den Achterhoek. Spreker hoopt, dat de raad zich met het ad vies zal vereenigen. De heer Dor hout Mees vereenlgt zich met de zienswijze van wethouder Van Neder hosselt. De heer Prinsenberg acht ook een ver hooging van de jaarwedde voor de wethou ders noodzakelijk. Zij verrichten een hoogst gewichtig werk, dat veel te laag gehonoreerd wordt. De Voorzitter dankt den heer Prin senberg voor deze appreciatie van het werk der wethouders. Spreker is evenwel van mee ning dat de betrekking van wethouder voor drie kwart gedeelte een eerebaant.ie moet blijven. Als het behoorlijk betaald moest worden, dan zou een aanzienlijke v(*hoo- ging plaats moeten hebben. De heer Hogenbirk zou een com missie willen benoemen, die onderzoeken zal of een verhooging van de wedde der wet houders niet noodzakelijk moet worden ge acht. Spreker meent, dat de vergoeding nu te laag is De heer Prinsenberg stelt voor, aan Ged. Staten tevens te berichten, dat naar het oordeel van den raad ook de jaarwedde van dc wethouders verhoogd dient te wor den. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen, evenals het voorstel van den heer Prinsenberg. Goedgekeurd wordt het voorstel van B. en W. tot aanvulling der Algemeene Politiever ordening ten aanzien van het stallen van vee onder door hen te stellen voorwaarden. Dit laatste op voorstel van den heer Prin senberg. B. en W. stellen voor, afwijzend te beschik- ken op een beroep, ingediend door de N.V Klazcnaar. Braun en Co's Handelmaatschap pij tegen het besluit van den raad tot wei gering van het doen afgraven van een per ceel aan den Midden Duin en Daalschen Wer. in verband met het leggen eener tennisbaan op hot terrein KarmeL Wordt goedgekeurd. Vastgesteld wordt een aanvulling der ver ordening op de keuring van waren, evenals het kohier der rioolaansluitingen over 1928. Eenige ontheffingen van bepalingen der Bouwverordening worden verleend. B. en W. stellen voor, afwijzend te be schikken op het beroep van H. J. M. en W. J. Pieterse tegen de beslissing van B. en W., waarbij geen vergunning werd verleend om een dubbele villa te bouwen aan de Zonne bloemlaan, omdat dit perceel met een drie hoekig grondvlak in die omgeving niet past. De heer C a s s e e begrijpt niet, waarom op dit stuk grond wel één, maar niet twee huizen gebouwd mogen worden. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. de meening van architect Prinsenberg hebben ingewonnen en dat ook deze geadvi seerd had, geen vergunning voor dien bouw te geven. Dat stuk grond is wel geschikt voor één woning. Het voorstel van B. en W. wordt zonder hoofdelijke stemming aangenomen. B. en W. adviseeren, afwijzend te beschik ken op het adres van G. J. van Asch en an dere inwoners van Haarlem, inhoudende een verzoek om restitutie van het aansluitings- recht aan de gemeentewaterleiding. De juridische raadsman der gemeente ad viseert eveneens afwijzend te beschikken. Uit billijkheidsoverwegingen ligt het volgens hem meer op den weg der gemeente Haar lem om een vergoeding te verleenen. De raad vereenlgt zich hiermede. Ingekomen stukken. Door de commisie, welke zich belast heeft met het onderzoek van de mogelijkheid om buiten dc gemeente Haarlem de liefhebbers van de hippische sport ter wille te zijn, werd bij het gemeentebestuur van Bloemendaal een verzoek ingediend om eventueel een subsidie van 15.000 te verleenen voor den bouw van een manége bij Oosterduin. B. en W. stellen voor, dit in hun handen te stellen om praeadvies. De raad vereenigt zich hiermede. Rondvraag. De heer Dorhout Mees zou wenschen dat de gemeente Bloemendaal lid wordt van de Noord- en Zuid-Hollandsche Reddings maatschappij, in het belang van het red dingsmateriaal. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. voorncmens zijn geweest met een voorstel te komen, een bedrag voor het aanschaffen van reddingsmiddelen beschikbaar te stellen. Er is reeds een soort onzinkbaar vaartuig een zoogenaamde „Tom" aangeschaft, die van den zomer in gebruik zal worden geno men. Spreker wil gaarne het denkbeeld van den heer Dorhout Mees overwegen en even tueel met een voorstel komen Wethouder Van Nederhasselt vestigt er de aandacht op, dat met die „Tom" alleen hulp aan in nood verlceerende baders geboden kan v/orden. Dat ding is niet ge schikt voor hulp bij rampen, zooals bij de „Salento". De heer C a s s e vraagt hoe het staat met de verbetering van den toestand bij den spoorovergang aan de Kleverlaan. De Voorzitter antwoordt, dat het de bedoeling is om het voetpad aldaar door te trekken. Er moet evenwel eerst gewacht worden op een antwoord van de spoorweg directie. De heer Luden merkt op, dat de eenige afdoende verbetering is, als er een viaduct komt. De heer C a s s e meent, dat het sneeuw-opruimen in Bloemendaal wel wat te wenschen overlaat. De Voorzitter zegt, dat het ge meentebestuur doet wat het kan. Men kan Bloemendaal toch niet gaan vergelijken met steden als Amsterdam en Haarlem. De heer Cassée houdt vol, dat in ieder geval de hoofdwegen voldoende van sneeuw gezuiverd moeten worden. De Voorzitter antwoordt dat daar niet aan te beginnen is. Spreker zal overwe gen, om pekel te strooien. De heer Cassée acht het niet in overeenstemming met de standing van Bloe mendaal, om een tweedehandschen auto voor Openbare Werken te koopen. De Voorzitter antwoordt, dat het voor Bloemendaal een voordeeltje was om een heel goeden auto voor 2300 te koopen, die 3900 gekost heeft. De wagen is zoo goed als nieuw. Spreker heeft bovendien de mee ning van den heer De Jong gevraagd, „en die was er gewoonweg verrukt over", zegt spreker. De heer Cassée keurt het af, dat het gemeentebestuur van Bloemendaal voor het jubileum van den heer Snippenberg een schrijfbureau in Amsterdam kocht. „Was er in Bloemendaal geen geschikt schrijfbureau te vinden?" vraagt spreker. Wethouder Van Nederhasselt antwoordt, dat B. en W. niet veel tijd hadden om dit geschenk te koopen, omdat zij pas heel laat van dit jubileum kennis kregen. Spreker wist, dat er in Amsterdam een heel groote keus was. Hij had geen tijd om eerst nog een onderzoek in Bloemendaal in te stellen. De heer C a s s e betreurt het dat B. en W. niet eens geprobeerd hadden om in Bloe mendaal een schrijfbureau te koopen. Spre ker hoopt, dat B. en W. in den vervolge ook aan de Bloemendaalsche winkeliers zullen denken. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. dit in den regel doen. De heer Cassée brengt hulde aan de Bloemendaalsche Reddingsbrigade voor het door hen verrichte werk bij de ramp van de „Salento". Spreker meent, dat de Briga de het verleende subsidie zeker waard is. De heer Schulz klaagt er over, dat B. en W. vergunning geweigerd hebben aan de Santpoortsche Radio-Centrale, om een aansluiting met het Noordelijk gedeelte van Santpoort tot stand te brengen. De Voorzitter antwoordt dat B. en W. van meening waren dat het niet goed is, als draden over de wegen van het eene naar het andere huls gespannen worden. De heer Schulz merkt op, dat de aanvrager bereid is de draden ondergrondsch aan te leggen. De Voorzitter: „Dan valt er over te praten". De heer Prinsenberg bespreekt den toestand van de Oranje Nassaulaan, die door een sloot nog steeds in tweeën wordt gesplitst. Dat noemt spreker een onhoudba- ren toestand. Mede namens eenige andere leden dient hij een voorstel in om de moge lijkheid te onderzoeken, of onteigening van het stukje grond plaats kan hebben, zoodat deze verkeersweg één geheel kan worden. De Voorzitter zegt overweging toe. Eventueel zullen B. en W. dan met een voorstel tot onteigening komen. Te kwart voor vijf wordt de openbare vergadering gesloten. De Raad gaat dan nog in geheime zitting. ONDERLINGE WEDSTRIJDEN B. R. B. De Bloemendaalsche Reddings Brigade zal op Maandag 11 Februari i js avonds van 9 tot 10 1/2 uur, onderlinge wedstrijden om fraaie prijzen houden in Stoop's Bad. 't Wedstrijdprogramma bevat de volgende nummers: 1. 34 M. zwemmen, waarvan 17 M. met drenkeling (geoefenden). 2. 24 M. schoolslag zwemmen (gevorder den). 3. Onderwater zwemmen (geoefenden). 4. Hardloopen met hindernissen (ongeoef.) 5. Popduiken (geoef.) 6. Touwtrekken (gevord. en geoef.) 7. Bordjesduiken (gevord. en geoef.) 8. Vrije sprong van den tören (gevord. en geoef.) VERGADERING TUINBOUW. Woensdagavond hield de Afd. Bloemen daal van de Kon. Ned. Mij. voor Tuinb. en Plantkunde hare jaarvergadering onder lei ding van den heer E. W. A. van Nederhasselt. ,Op voorstel van het bestuur werd f25.— beschikbaar gesteld voor het op te richten gedenkteeken voor wijlen Prof. Ritsema Bos. De heer P. W. Waller bracht in zijn jaar verslag hulde aan den heer v. Bueren. die hem 8 maanden als penningmeester had vervangen. Daar de uitgaven binnen de geraamde be dragen zijn gebleven, is de toestand der fi nanciën gunstig te noemen, zoodat er een klein saldo is. Het verslag eindigde met een opwekking, om meer leden te werven tot bloei en groei der afdeeling. Vervolgens bracht de heer Van Bueren het verslag uit over de inzendingen. 21 inzenders behaalden met 83 inzendingen 713 punten, waaronder 33 tienen. Daar de heer Boegschoten voor de 2de maal den wisselbeker heeft behaald, werd deze hem definitief toegewezen. Verder g&f de secretaris een kort overzicht over alles wat er in 1928 in de vereeniging is gebeurd, waarvan wij memoreeren de ten toonstelling in Elswout en de excursie. Er werden 13 bestuursverg. gehouden en 9 le denvergaderingen. Onder leiding van den heer Beunder werd een geanimeerde vakbespreking gehouden o.a. over gloxinia's gekweekt uit gespleten bollen. Voor een inzending Hyacinthen werd p. toegekend aan den heer Schoonhoven, die tevens een medaille verwierf. HALFWEG BLOEDVERGIFTIGING. De 14-jarige W. v. d. B. alhier liep de vo rige week, bij het schaatsenrijden, een klein wondje op aan een zijner hielen. Door zorg vuldige behandeling trad oogenschijnlijk spoedige beterschap in, totdat hij enkele da gen later zich minder wel ging gevoelen, waarna spoedig hooge koortsen optraden. De ontboden geneeskundige constateerde bloed vergiftiging en adviseerde tot overbrenging naar de Maria-Stichting te Haarlem. Zijn toestand is zeer ernstig. KLAP VAN EEN PAARD. De 22-jarige zoon van den landbouwer v. B. aan den IJweg alhier, kreeg van een paard dat hij naar den stal zou brengen, een klap tegen het hoofd, waardoor hij be wusteloos neerviel. Door een geneeskundige werd geconstateerd ,dat hij een lichte her senschudding had bekomen, terwijl tevens zijn kaak was verbrijzeld. Hij is ter behan deling naar een der Amsterdamsche zieken- inrichtingen overgebracht. VOLKSONDERWIJS. Volksonderwijs houdt Zaterdag 19 Jan. van twee tot half vijf in de zaal van café Cornelissen een vertel- en zangrrvddag met Cor Smiis en Marie G'jswijt. De deelnemers (sters) aan de Floraliatentoonstelling heb ben vrijen toegang, terwijl voor de leden van Volksonderwijs en hunne kinderen nog een beperkt aantal plaatsbewijzen beschik baar is. Voor eenige jaren terug kwam „Opa" hier ook vertellen en zong „Marietje" hare lied jes, wat toen zeer in den smaak viel. Het af- deelingsbestuur meent daarom, dat eene herhaling wel gewaardeerd zal worden en verwacht voor de kinderen een prettigen middag. VELSEN BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan Jac. List te IJmuiden, tot het ver bouwen van een koffiehuis aan de Prins Hendrikstraat 50, hoek Visseringstraat, al daar; aan J. Meesters te IJmuiden, tot het bou wen van drie woonhuizen aan den Engel- mundusweg, aldaar; aan de Kon. Ned. Hoogovens en Staalfa brieken te IJmuiden, tot het bouwen van een sulfaatgebouw op het fabrieksterrein, aldaar; aan L. H. Rings, te Santpoort, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan den Rijksstraatweg, aldaar; aan de N.V. Aannemers Mij. „Velsen" te IJmuiden, tot het bouwen van vier woon huizen en een woon-winkelhuis aan de Ge rard Doustraat, aldaar; Aan J. C. van Splunter te Driehuis tot het bouwen van een garage met schuur nabij het perceel Driehuizerkerkweg 31, aldaar; Aan G. C. Bleeker te IJmuiden, tot het bouwen van drie woonhuizen aan de Ruys- daelstraat, aldaar; aan P. Schoen, te Amsterdam, tot het bouwen van een woonhuis met bergplaats aan den Brederoodscheweg te Santpoort; aan H. Amse te Velsen, tot het bouwen van een bollenschuur aan den Groote Hout- of Koningsweg, aldaar; aan de Kon. Ned. Hoogovens Staalfa brieken te IJmuiden, tot het bouwen van een schakelgebouw op het fabrieksterrein, aldaar; aan de N. V. „Hera", machinefabriek Technischehandel te IJmuiden, tot het bou wen van een loods aan de Middenhaven straat, aldaar; aan A. P. van der Loos, te Santpoort, tot het bouwen van twee dubbele woonhuizen aan den Rijksstraatweg nabij den Biezen- weg, te Santpoort; aan J. W. Philippo, te Amsterdam, tot het bouwen van een dubbel woonhuis aan de Van Tuyllweg te Velsen; aan L. H. Jansen te IJmuiden, tot het verbouwen van een woonhuis tot woon- winkelhuis aan de Roggeveenstraat 28, hoek Tasmanplein, aldaar; aan de Kon. Ned. Hoogovens Staalfa brieken te IJmuiden, tot het bouwen van een gaspomphuis op het fabrieksterrein, aldaar; aan Gebrs. Sanders te Santpoort, tot het bouwen van een garage en schuur aan den Rijksstraatweg, aldaar. Toen Mopperaar viel, weerklonk een plof. Hij viel met het hoofd op den erond. „Dank je," zei Billy, „beste vrind, Gelukkig, dat je mij hier vond. Kom Redneb, vluchten wij van hief, „Jk sta van angst te beven." „Och," zei Redneb, rustig weer, „Kalmpjes maar hier gebleven." „Je hebt toch nog je amulet, We hebben niets te duchten. Wij hebben een middel bij de hand, Wij hoeven niet te vluchten." „Dat is waar ook!" zei toen Bill, „Je hebt een goed geheugen." „Dat gaat nog al," zei Redneb droog, „Daar kan ik me op verheugen." Is het niet gelukkig, dat Redneb zulk een goed geheugen heeft? INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cent. De samenstelling en S bereiding der origineele pepermunt staat onder voortdurende medische en scheikundige I controle. Voor engros bij: Fa C. H. S. HEILKER Haarler Geeft uwe advertentie» op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prysverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 SANTPOORT TURNEN In „De Weyman" hield de turnvereeniging „Santpoort" haar jaarvergadering, waarop de secretaris en penningmeester hun jaar verslagen uitbrachten. Bij de bestuursverkiezing stelden mevr. Keyzer en de heer Ouwerkerk zich wel, de heer Krom zich niet beschikbaar. Eerstge- noemden werden, daar geen tegencandida- ten werden opgegeven, herkozen verklaard. Ook voor de vacature-Krom werd geen can- didaat genoemd, waarna de heer Krom ver klaarde voorloopig nog het voorzitterschap te zullen waarnemen. Voorts werd besloten deel te nemen aan de turnfeesten te Zaandam en de uitvoering te doen plaats vinden op 6 Februari e.k. Nadat de diploma's, door T. V. S.-leden op de wedstrijden van den K. T. K. behaald, waren uitgereikt werd de vergadering ge sloten. IJMUIDEN. UITVOERING P. A. L. V. U. Voor een talrijk opgekomen publiek gaf de Arbeiderstooneelvereeniging P.A.L.V.U. een uitvoering in Thalia. Er werd opgevoerd „De Vrijbuiter" van Hans Martin. Ofschoon „Palvu" enkele goede krachten telt, beschikt de vereeniging toch niet over voldoende spelers, om alle rollen van dit werk naar behooren te bezetten. Dientengevolge kan de opvoering dan niet als geheel geslaagd beschouwd worden. Het feit echter, dat allen gaven wat zij kon den, is voor „Palvu" een reden, om met kans op een succes op den ingeslagen weg voort te gaan. Het publiek waardeerde de opvoermg ten volle, waarvan het door een krachtig applaus blijk gaf. LIEFDADIGHEIDSCONCERT. IJmuidens a capellakoor, directeur de heer Jan Beider gaf Woensdagavond in samenwerking met de Accordeonvereeniging „Excelsior", directeur de heer B. Bakker een. liefdadigheidsconcert in het gebouw voor Christelijke Belangen, ten bate van de na gelaten betrekkingen der slachtoffers van den stoomtrawler „Amplitudo". De voorzitter van het a capellakoor, de heer A. de Waal, deelde mede, dat dit con cert moet beschouwd worden als het eerste van een reeks, welke gegeven zal worden voor het bekende doel en waarvoor andere vereenigingen reeds toezeggingen hebben gedaan. Een comité bestaande uit de heeren K. H. Tusenius, J. v. d. Made en K. Wijn schenk heeft de regeling dezer concerten op zich genomen. Het concert werd geopend door het a ca pellakoor met „Salve Regina'" van Ober- hoffer en „Wiegeliedje" van Fred. Roeske. Daarna speelde „Excelsior" een tweetal lie deren en zong Mej. Rie Vermeulen „Du bist die Ruh" en „Litany" beide van Schubert. Vóór de pauze trad „Excelsior" nogmaals op. Na de pauze trad o.a. de heer Bakker als solo-accordeonist op. Alle medewerkenden oogstten een dank baar applaus van het publiek, dat ondanks de koude vrij goed was opgekomen. Met de opbrengst van een in gc pauze gehouden verloting zal deze avond nog wel een batig saldo opleveren. HILLEGOM NIEUWE ZIEKEN-AUTO. De heer J. G. van Döoren heeft een nieu wen zieken-auto aangeschaft. Tot heden werden zieken-auto's van elders ontboden wanneer er behoefte aan was. Dit is nu niet meer noodig. De gemeente lieeft het be lang hiervan ingezien en st;unt de exploita tie met een subs die. Arendskerk passeerde 17 Jan. 18 u. 20 m. Vlissmgen, Rotterdam 1. v. Antwerpen naar Java. Alderamin passeerden 16 Jan. Perim, Rot terdam naar Japan. Beemsterdijk passeerde 17 Jan. Lizard, New-York naar Rotterdam. Brielle 17 Jan. v. d. te Duinkerken, Chili naar Amsterdam. Gelria 17 Jan. 11 uur te en 13 uur van Southampton, Amsterdam naar Buenos Aires Koudekerk passeerde 17 Jan. 16 u. Gi braltar, Rotterdam naar Kurrachee. Maasland 17 Jan. te Amsterdam van Ham burg. Makassar 17 Jan. te Port Said, Rotterdam naar Java. Madioen passeerde 17 Jan. 14 uur Perim, Bremen naar Java. Pollux, passeerde 17 Jan. v.m. Dungeness, Bristol naar Amsterdam. Slamat, 17 Jan. 14 uur te Marseille, Rot terdam naar Java. Stadsdijk 17 Jan. n.m. te Rotterdam van Antwerpen. Salland 17 Jan. te Amsterdam van Buenos Ayres. Soekaboeml passeerde 17 Jan 14 u. Dover, Batavia naar Rotterdam. Streefkerk passeerde 17 Jan. Dungeness, Rotterdam naar Calcutta. Stadsdijk 17 Jan. van Antwerpen naar Rot terdam en passeerde Vlissingen. Zeelandia 18 Jan. 12 u. te Southampton verwacht, Buenos Aires naar Amsterdam. Arendskerk 17 Jan. 8 u. v. Antwerpen, Rotterdam n. Sydney. Almkerk 16 Jan. 20 u. te Bremen van Antwerpen. Billiton 17 Jan. te Amsterdam van Ant werpen. Baralt 14 Jan. v. Cristobal n. Buenaven tura. Breda 15 Jan. te Guayaquil van Amster dam. Crijnssen 15 Jan. v. Curacao naar Pto. Cabello. Christiaan Huygens 15 Jan. van Singapore Amsterdam n. Bataviaa Drechtstroom 15 Jan. v. Bordeaux naar Teneriffe, Amsterdam n. West-Afrika. Delfland 16 Jan. v. Victoria, Buenos Ayres n. Amsterdam. Djambi p. 17 Jan. 8 u. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Fauna 16 Jan. v. Freetown, W.-Afrika n. Amsterdam. Garoet 17 Jan. 5 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Gelria p. 17 Jan. Portsmouth, Amster dam n. Z.-Amerika. Gaasterdijk p. 17 Jan. Vlissingen, Rotter dam n. Antwerpen. Groenlo p. 17 Jan. v.m. Finisterre, Rot terdam n. Marseille. Heemskerk 17 Jan. v. Hamburg, n. Ant werpen. Johan de Witt 17 Jan. v. Suez, Amsterdam n. Batavia. Kieldrecht 16 Jan. v. Madras, Rotterdam n. Calcutta. Kertosono p. 17 Jan. 1 u. Finisterre, Ba tavia n. Rotterdam. Kota Gede 17 Jan. te Hamburg van Rotter dam. Mars 14 Jan. te Kingston J. n. Jacmel. Meissonier 14 Jan. te San Francisco van Swansea. Majang 17 Jan. van Aden, Rotterdam n. Batavia. Melampus 17 Jan. van Amsterdam naar Londen. Nieuw Amsterdam 17 Jan. v. Southampton Rotterdam n. New York. Ouderkerk 16 Jan. van Sjanghai, Amster dam n. Japan. Pardo 17 Jan. te Rotterdam van Pacific- kust. Poelae Roebia 17 Jan. te Sabang, Am sterdam n. Java. Peursum 16 Jan. van Lagos n. Accra. Pardo 17 Jan. v.m. te Rotterdam van Seattle. Roepat p. 15 Jan. Perim. Batavia naar Amsterdam. Rondo 16 Jan. v. Genua. Amsterdam n. Java. Rietfontein 17 Jan. van Hamburg n. Am sterdam. Sembilan 16 Jan. van Batavia naar Am sterdam. Salabangka17 Jan. te Port Said, Amster dam n .Java. Sumatra 16 Jan. v. Port Said n. Genua, Beira n. Rotterdam. Salland p. 17 Jan. 1 u. 50 m. Dungeness Buenos Ayres n. Amsterdam. Tjikembang 14 Jan. te Hong Kong van Batavia. Toba p. 16 Jan 24 u Grallar, Rotterdam n. Java. Thuban 16 Jan. v. Lissabon Rotterdam n. Santa Fé. Zeelandia 16 Jan. van Curuna, Amsterdam n. Buenos Ayres.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 12