HET IJS. ZWEMMEN. W1ELRIJDEN VOETBALNIEUWS. BUITEN DE COMPETITIE. Voetbal in Engeland- KORFBAL. Nedl Korfbalbond Haarl. Korfbalbond ZEILEN. BILJARTEN. IJsclub voor Haarlem en Omstreken. Zondagavond zeven uur zijn de banen van de IJsclub voor Haarlem en Omstreken aan de Kleverlaan weer opengesteld. We konden deze tijding Zondagmiddag nog juist bijtijds op onze nieuwsborden in de Groote Hout straat 93 meedeelen, zoodat het 's avonds vrij druk was. Jammer genoeg is het, dat er nog een tamelijk ernstig ongeluk gebeurde, dat geheel aan eigen schuld te wijten is. Eenige jongelui, dames en heeren, reden aan een lange rij achter elkaar, wat wegens het daar aan verbonden gevaar verboden is. De contro leurs hadden hen al herhaaldelijk gewaar schuwd, maar men stoorde er zich niet aan. De gevolgen bleven dan ook niet uit. Een der dames werd aan haar schaats gehaakt, zoo dat zij viel en bewusteloos op het ijs bleef liggen. Zij werd naar het clubhuis gedragen, waar zij tot bewustzijn gebracht werd. Als het ijs zich vandaag goed houdt, zullen de banen ook vanavond zeven uur geopend worden. Dit kan echter eerst om vier uur vanmiddag worden meegedeeld, te laat dus om nog in dit nummer te publiceeren. We zullen het echter weer op onze nieuwsborden bekend maken. Het avondfeest met vuurwerk kan heden avond niet doorgaan. Dat is voorloopig tot Woensdagavond uitgesteld. Ijsvermaak te Heemstede* Het bestuur der ijsvereeniging „de Volhar ding" te Heemstede besloot Zondag de baan weer te openen. Vooral in de middaguren werd het vrij druk. Ook op den vijver in Groenendaal werd druk gereden. Het prach tige weer had honderden toeschouwers naar buiten gelokt, die langs den kant of op de brug bij het Molentje het levendige schouw spel stonden gade te slaan. Toen in de avonduren de lucht helder bleef, en de kans op vorst toenam, besloot het bestuur de verlichting weer aan te brengen. De ijspret te Bloemendaal. De nachtvorst van Zaterdag op Zondag bracht een nieuwe verrassing in onzen gril- ligen winter. De ijsbaan in Duin en Daal werd Zondag voor de leden opengesteld. In den morgen vertoonden zich enkele rij ders op „Caprera", maar die werden van het ijs afgestuurd, omdat het te gevaarlijk was. Te Velsen. BESTUURSVERGADERING IJSCLUB. Jn de laatst gehoden bestuursvergade ring der 15 Januari opgerichte ijselub, werd besloten, de club te noemen: „IJsclub voor Velsen en Omstreken". Het bestuur wordt gevormd door de heeren W. van Heijst, voorzitter, P. Koster, penning meester en S. Baarda, secretaris. Het seci*e- tarlaat is gevestigd Driehuizer Kerkweg no. 2. Verschillende besprekingen werden gehou den omtrent het werven van leden, het vast stellen der contributie en het verkrijgen van een geschikt terrein. Binnenkort zal een ledenvergadering wor den uitgeschreven, waarin het bestuur om trent een en ander mededeeling zal doen en tevens huishoudelijk reglement en statuten zullen worden vastgesteld. HOU.ANDSCHE SCHAATSEN RIJDERS TE DAVOS. Kranige prestaties. Tijdens de internationale wedstrijden om de Europeesche kamplocnschappe nte Davos hebben de Neüerlandsche rijders een kranig figuur gemaakt. Kraniger dan menig landge noot venvacht zal hebben, hoewel het voor hen, die d evorderingen onzer vertegenwoor digers doot de laatste jaren met belangstel ling gevolgd hebben, geen verrassing was. Er schuilt toch ongetwijfeld een soort van aan geboren talent voor schaatsenrijden in ons volk, want er kan bezwaarlijk gezegd worden, dat onze mannen veel gelegenheid krijgen om zich te oefenen. Wel zond de Kon. Ned. Schaats Bond onze vertegenwoordigers tijdig naar Davos, maar dit is toch niets vergele ken bij de oefening die de Scandinavische tn Finsche rijders in hun eigen land krijgen en de Duitschers en Oostenrijkers in ijspa leizen te Berlün en te Weenen. Toch is reeds Vrijdag bij de kampen over 500 en 5000 me ter gebleken, dat er Hollandsche rijders zijn. die nog slechts hun meerderen behoeven te erkennen in de Noorsche en Finsche mata dors. Sterren als Thunberg, Ballangrud, Pe- dersen. Larsen zijn hun nog de baas, maar de Oostenrijkers, Zwitsers en Duitschers laten zij achter zich. Hardrijden op schaatsen is voor een zeer groot deel een kwestie van stül en in dit opzlch zijn de Holanders bijzon der sterk vooruitgegaan. Met name nemen zij thans de bochten veel beter, wat een zeer belangrijk ding is. Het Nederlandsch record op 500 Meter stond op naam van Blaisse met •17.8 seconden, hoewel Hoofdman in 1927 te Davos 45.8 seconden reed, welke tijd niet als record erkend kon worden. In de jongste wedstrijden echter werd Van der Scheer vijfde in 45.4 secoTiden. En ook het nationaal record over 5000 Meter werd door?van der Scheer verbeterd en gebracht op 8 min. 43,8 sec. (oud record Boot 9 min. 29,5 sec. snelste niet officieel erkende tijd 8 min. 56,8 sec. van Heiden). De 5000 Meter werd nu gewonnen door Ballangrud in 8 min. 23:5 sec. (nieuw wereldrecord) zoodat van der Scheer niet. ver meer bil dezen Noor achter is. De Hol lander werd derde in het klassement op de- zenn afstand. Van de andere HoManclsche rijders werd Heiden vierde op 5000 Meter. Kooftman zesde op 500 Meier, Kos negende op 500 en twaalfde op 5000 Meter. Over de wedstrijden van Zondag, die dc eindoverwinning in het algemeen klasse ment en daarmede den titel van Europeesch kaïhploen brachten aan den Noor Ballangrud bericht de Cr. Nws. v. d. D. dat Thunberg de 1500 Meter won voor Ballangrud. Derde werd v. d. Scheer. Heiden en Hoofdman werden resp. zesde en tiende. Ballangrud won ten slotte de 10000 Meter voor Thunberg, Larsen, v. d. Scheer en Helden. In het eindklassement werd v. ri. Scheer tenslotte vierde het onge veer hetzelfde aantal punten als nummer drie. de Noor Larsen. Heiden werd vijfde. In het. bijzonder voor van der Scheer is dit een uitstekende prestatie. Arne Borg verhet halve-mijl- record. De Zweedsehe zwemmer Arne Borg heeft tijdens te Sydney gehouden wedstrijden het wereldrecord over een halve miil verbeterd door dezen afstand in 10 min. 27 se*, af te leggen. (Tel). Feestavond van H. P. C. De groote zaal van het restaurant in het wandelbosch Groenendaal was Zaterdag avond dicht bezet toen H.P.C. daar haar jaarlijkschen feestavond gaf. De band „Ever Fun" liet reeds vroegtijdig haar vroolijke muziek klinken, waardoor er reeds vóór de opening een gezellige stemming heersch- te. De voorzitter van H.P.C., de heer B. J. Moolenaar, opende te half negen het feest en memoreerde de successen van het afge loopen jaar. Deze sucessen gaven z.i. een dubbele reden tot een vroolijk en gezellig feest. Onmiddellijk werd daarna met het afwer ken van het programma begonnen. Uit het aantal afwisselende nummers noe men wij een zeer verzorgd menuet, gedaan door vier jonge dames, en een geestig in scène gezet overzicht van de voornaamste gebeurtenissen van het afgeloopen vereeni- gingsjaar. Vooral in dit programmanummer leefde de zaal uitbundig mede. Ook verdient vermelding de opvoering van eenige zeer verzorgde volksdansen door da mesleden van H.P.C. Aan den voorzitter van H.P.C. werd ter gelegenheid van zijn eenigen tijd geleden plaats gehad hebbend huwelijk een geschenk der leden overhandigd. Rest nog te vermelden, dat onder de kunst zinnige leiding van den heer Heuff de zaal door eenige ijverige leden gezellig was aan gekleed en dat het, door de vroolijke stem ming die er heerschte, moeilijk was op den vastgestelden tijd, naar huis te gaan. Het bestuur had, actief als altijd, voor de veraf wonende leden een autobus gereed staan, waarvan dan ook gaarne gebruik werd ge maakt. Met groot genoegen kunnen de H. P. C.'ers op deze fuif terug zien. Nieuw record van Koyac. Uit Londen wordt aan de Tel. gemeld: TTlt worHt t*r>mpld. dat George Koj-ac, de Olympische zwemkampioen Zater dag zijn eigen record 100 yard rugslag ver beterd heeft door den afstand in 1 min. 3/5 sec. af te leggen. Haarl. Reddingsbrigade voor Drenkelingen. Mede ter bevordering van een zoo groot mogelijke samenwerking tusschen de bij den Ongevallendienst aangesloten vereenigingen (n.l. de Haarl. Reddingsbrigade, de Vereeni- ging Snelverband en de Roode Kruis Trans port Kolonne) waren de gediplomeerde leden dier vereenigingen door het bestuur der Haarl. Reddingsbrigade Vrijdagavond uitge- noodigd tot het bijwonen van een voordracht door Dr. H. Veen, den leider van den medi- schen cursus der Brigade. Onder de vele aanwezigen merkten we op den secretaris van den Ongevallendienst, den heer E. H. Tenckinck, den voorzitter van den Ned. Bond van Reddings Brigades den heer Bierlée, en de secretaresse Mej. Claus, In zijn openingswoord wees de heer A. J. Meijerink op het groote nut der samenwer king tusschen de bij den Ongevallendienst aangesloten vereenigingen; hij sprak de hoop uit dat deze avond er weder veel zou toe bij dragen. Een woord van lof sprak hij tot den heer Rosenhart voor de moeilijke redding van een hond uit de Leidschevaart. Een ernstig woord wijdde hij aan de dap pere bemanning van de reddingboot aan den Hoek van Holland die op zulk een tragische wijze omkwam. Op verzoek van den heer Meijerink verhieven alle aanwezigen zich van hun zetels als een laatste hulde aan de nage dachtenis van deze helden. Hij wekte allen op om het lot der nagela ten betrekkingen te verzachten door een bij drage af te staan na afloop der bijeenkomst. Naar aanleiding van de door Dr. Mijnlieff ver zamelde statistische gegevens deelde de heer Meijerink eenige cijfers mede van personen door den verdrinkingsdood omgekomen. Na dank gebracht te hebben aan het ge meentebestuur en aan den commissaris van Politie voor de ondervonden groote medewer king vertelde de heer Meijerink vele wetens waardigheden over het reddend zwemmen, vooral in verband met de hulp bij ijsongeval- len, een en ander toegelicht met lantaarn platen. Hierna ving Dr. H. Veen zijn voordracht aan over het opwekken van levensgeesten bij schijndooden. De wijze waarop Dr. Veen dit onderwerp wist te behandelen, verzekerde hem reeds dadelijk de volle aandacht van zijn gehoor. Eenige lantaarnplaten verduidelijkten de zeer interessante voordracht. Nadat de heer Meijerink hem dank gezegd had en de voorzitter van den Ned. Bond. van Reddings Brigades 't woord had gevoerd, werd deze bijeenkomst gesloten. De collecte bracht f 40.50 op, welk bedrag aan de Administratie van Haarlem's Dag blad zal worden afgedragen. H. S. V. „De Kampioen'. KAMPIOENSCHAP HOME-TRAINER. Onder vrij groote belangstelling werden Zondagmorgen in het clubgebouw van bo vengenoemde vereeniging deze wedstrijden verreden. De opkomst der renners was echter niet zoo groot als het bestuur had mogen verwachten. Ook de tijden, door alle deelne mers gemaakt, hadden beter kunnen zijn. Er werd 1 K.M. op Md gereden. De uitslag was als volgt: lste v. Egmond 41.6 sec.; 2de Sypestein 42 sec.; 3de Kossen 43.4 sec.; 4de de Groot 438 sec.; 5de Koper 44 sec.; Wolters 45.4; Baak 46; Balm 46.6. Heugens 48.6. Juniores 1 K.M. op tijd: Gruyters 58 sec.; Moerkerk 60 sec.; Heyneman 1 min. 6 sec.; Langeveld 1 min. 9 sec. Volgende week Zondag wordt het kam pioenschap 10 K.M. home-trainer eveneens in het clubgebouw verreden. De Zesdaagsche te New-York. Uit New-York wordt aan „de Crt." gemeld: Piet van Kempen bezette met zijn koppelge- noot Rizetto in de New-Yorksche zesdaagsche op één ronde met 390 p. de vierde plaats. Eer ste werd het koppel Grimm-Lans met 264 p. Moeskops wint den Grand Prix du Conseil Municipal. Volgens een verslag in De Crt. heeft Moes kops Zondag in Parijs weer een groot succes behaald. Hij won namelijk den grooten strijd om den Grand Prix du Consei! Municipal. De eindritten verliepen als volgt* le rit: 1. Moeskops; 2. Michard (op 200 M-); 3. Faucheux. 2e rit: 1. Faucheux; 2. Moeskops (1/2 wiel); 3. Michard. 3e rit: 1. Michard; 2. Moeskops (1/2 wiel); 3. Faucheux. Totaal-resultaat: 1. Moeskops, 5 p.; 2. Michard 6 p.; 3. Faucheux 7 p. H. V. V. wint een protest van Blauw Wit. Naar „De Crt" verneemt, heeft de Protest- Commissie van den Nederl. Voetbalbond in haar Zondag te Den Haag gehouden vergade ring het protest behandeld dat door H. V. V. was ingediend naar aanleiding van het niet toekennen van een doelpunt in den op 28 Oc tober j.l. gespeelden wedstrijd Blauw-WitH. V. V. Het protest werd toegewezen, zoodat de oorspronkelijk verkregen uitslag (32) is ge wijzigd in 33. Scheidsrechter Boekman had het doelpunt destijds niet toegekend, omdat hij van oor deel was, dat het gescoord was tijdens het buitenspel staan van een der spelers. Na een diepgaand onderzoek kwam de protestcom missie tot de conclusie, dat het doelpunt niet in buitenspelpositie was gemaakt, hetgeen di rect met zich mede bracht dat het protest van H. V. V. werd toegewezen. Het'ranglijstje ziet er na deze wijziging als volgt uit: gesp. gew. gel. verl. pnt. v. teg. Blauw Wit 11 8 1 2 17 27—15 Feijenoord 10 7 2 1 16 36—20 E. D. O. 12 6 2 4 14 31—20 V. S. V. 13 4 4 5 12 23—26 't Gooi 11 5 1 5 11 27—24 Z. F. C. 12 4 3 5 11 28—26 D. F. C. 12 5 1 6 11 33—38 H. B. S. 11 4 2 5 10 20—24 H. V. V. 11 3 2 6 8 27—29 Excelsior 11 1 2 8 4 18—48 HaarlemBloemendaal (34) De N. V. B. besloot reeds Vrijdag om alle wedstrijden uit te stellen en ter elfder ure werd tusschen de besturen van bovenge noemde clubs besloten om op het Haar lem-terrein een vriendschappelijken wed strijd te spelen. Het terrein was, hoewel eenigszins hard, toch wel bespeelbaar. Haarlem verschijnt zonder Dik en Bloe mendaal zonder Bakker, terwijl de leiding berust in handen van den heer C. Vrugt. Haarlem trapt af en na een aanval op het Bloemendaal-doel, die afgeslagen wordt, onderneemt de Bloemendaal-voorhoede eeni ge aanvallen, die niet van gevaar ontbloot zijn, maar waarmede de Haarlem-achterhoe- de voorloopig wel raad weet. In de Haarlem voorhoede wordt het spel zeer kort gehou den en hoewel de combinatie goed blijkt, is dit toch niet productief; de achterhoede van Bloemendaal kon dan ook steeds ingrijpen. Op gelukkige wijze komt Bloemendaal aan de leiding, als een effectbal via de hand van Van Daalen in doel belandt. (01). Haarlem blijft sterker; na vele vergeefsche aanvallen scoort zij den gelijkmaker. (11). Dan volgt een periode, waarin Haarlem in de meerderheid is; een doelpunt komt ech ter juist aan den anderen kant, als de Haarlem-achterhoede te ver is opgedrongen. (1—2). Nog voor dat de rust aanbreekt maakt Haarlem nog gelijk. In de tweede helft begint Bloemendaal met eenige aanvallen die op niets uitloopen. Dan komt Haarlem in de meerderheid. Er wordt in hoofdzaak op de Bloemendaal- helft gespeeld. Doelpunten blijven echter uit, wat in hoofdzaak komt, door het te veel doorvoeren van het short-passing door de voorhoede der roodbroeken. Bloemendaal scoort dan tweemaal kort na elkaar. (24). Haarlem komt dan weer in den aanval, maar Beyk c.s. weten van geen wijken. Kort vóór het einde scoort Haarlem het derde doelpunt en met 43 wint Bloemendaal ver diend dezen in de beste verstandhouding ge speelden wedstrijd. Aan het spel van verschillende Haarlem spelers was het te zien, dat het hier „maar" een vriendschappelijken wedstrijd gold. De Bloemendalers daarentegen speelden met veel enthousiasme. V. S. V.De Kennemers (43) Doordat de N.V.B. alle wedstrijden had afgelast, kwamen bovengenoemde vereeni gingen overeen een vriendschappelijken wed strijd te spelen, wat voor beide partijen een mooie oefening beteekende. V.S.V. kwam met vier invallers in het veld, terwijl de Kennemers volledig waren. Er werd uiterst voorzichtig gespeeld met beide partijen om beurten in den aanvaj. De Kennemers nemen de leiding; wanneer v. d. Pieterman mist, weet v. d. Berg te doelpunten. (01). Geen minuut later maakt Wolf echter keurig gelijk. (11). Weer weten de Kennemers, wanneer v. d. Wind uit zijn doel geloopen is, door v. d. Berg de leiding te hernemen. (12), doch vlak hierna is het wederom gelijk door Wolf. (2—2). Hiermede wordt gerust. Na de rust weder om een geanimeerd partijtje; de Kennemers weten nu door Naberman de leiding te ne men. (23). V. S. V. pakt nu goed aan en is eenigen tijd in de meerderheid: wanneer Horeman het leder te nakken krijgt, heeft v. d. Ploeg geen kans. (33). Even later is een corner de Kennemers noodlottig; uit den fraai voor doel geplaat sten bal kopt Weij keurig het winnende punt in. (43). De Kennemers stellen nog alle pogingen in het werk om gelijk te maken: schoten van Groot en Steeman vliegen juist langs den verkeerden kant van den paal. Het einde brengt V. S. V. een verdiende overwinning van dezen in de beste verstand houding gespeelden wedstrijd. Na de beker-onderbreking van den vori- gen Zaterdag is de competitie Zaterdag j.l. weer in vollen gang geweest. De volgende wedstrijden werden gespeeld in de eerste divisie: ArsenalPortsmouth 40 Aston VillaW. Ham U. 5—2 Sheffield U.—Burnley 10—0 Leicester C.Liverpool 20 BuryNewcastle U. 20 Manchester U.Leeds U. 12 SunderlandWednesday 43 EvertonBirmingham 02 Blackburn R.Bolton W. 13 Cardiff C.—Derby C. 3—0 HuddersfieldManchester C. 22 De merkwaardigste van deze uitslagen is de verpletterende nederlaag, die Sheffield United aan Burnley toebracht. Het is een geweldige wraakneming van Sheffield op de nederlaag, die de club vorige weck voor den beker tegen Burnley leed. In de tweede divisie wist Chelsea, zij het met groote inspanning van Middlesbrough te winnen, waardoor de Londensche club zich op de leidende plaats wist te handha ven. De Spurs verloren weer, ditmaal van Wolverhampton Wanderers en als deze Lon densche club niet op haar tellen past ver huist ze aan het eind van dit seizoen weer naar een lagere klasse. Tottenham Hotspur, de rijkste club van het land bewijst wel, dat met geid niet alles te bereiken is. Ranglijstjes. Overgang Noord B: gesp. gcw. gel. verl.pt. v. teg. gm. Eendracht 9 6 2 1 14 30—17 1.55 R. Tekca 6 4 2 0 10 27—5 1.55 K.VE.V. 9 5 2 2 12 33—15 1.33 B.ET. 8 4 2 2 10 25—25 1.25 K. Zaandijk n 7 2 2 3 6 15—20 0.85 Haarlem 10 3 1 6 7 20—44 0.70 Volharding 9 0 3 6 3 12—32 0.33 Westerkwart. II 4 0 0 4 0 5—12 0.00 West II C. A. Weerbaar 9 9 0 0 18 7110 2. Swift n 8 5 0 3 10 31—18 1.25 Advendo 7 4 0 3 8 2219 1.14 D. E. D. 7 3 1 3 7 7—14 1.— Westerkw. Hl 9 4 0 5 8 24—25 0.99 Sport Vereent 10 3 1 6 7 2023 0.70 Togo 9 3 0 6 6 15—34 0.66 D. T. V. n 7 1 0 6 2 6—56 0.28 West II D. D. D. V. H 10 8 1 1 17 33—12 1.70 Victoria 9 6 1 2 13 21—12 1.44 Kwiek 8 5 0 3 10 18—10 1.25 Velocitas 8 4 1 3 9 12—10 1.12 O.S.C.A. 9 3 2 4 8 17—22 0.88 LutO II 7 1 2 4 4 11—15 0.57 Haarlem II 9 1 2 6 4 721 0.44 K.Zaandijk Hl 8 1 1 6 3 10—27 0.37 G. S. D. D. V. V. I Haarlem IH Advendo II le Klasse, gesp. gew. gel. verl.pt. S. V. II 2e klasse, gesp gew. gel. verl.pt. D. S. V. 6 6 0 0 12 G. S. D. H 5 3 0 2 6 K. V. I 6 3 0 3 6 T. H. B. 6 2 0 4 4 Voorwaarts I 7 2 0 5 4 Ulysses n 4 1 0 3 2 D. V. V. II* 0 0 0 0 0 pas toegelaten tot 2e kl. 3e klasse, gesp. gew. gel. verl. pt. v. teg. 43—7 24—12 18—25 7—11 7—25 4—23 v.teg. 18—4 11—8 9—8 10—16 8—15 1—6 0—0 S. V. ni K. V. II Haarlem IV D. S. V. H Voorwaarts n v. teg. 19—15 22—14 13—21 1216 Feestavond der H. K. C. „Haarlem Hoewel het nog enkele maanden duurt, voor de „H.K.C." 15 jaar bestaat, was het zeer juist gezien nu in het volle winterseizoen een feestavond aan leden, donateurs en invités te geven. In den Schouwburg aan den Jansweg wa ren we uitgenoodlgd om de opvoering bij te wonen van „Het generaals vrouwtje", blij spel in vier bedrijven en ten tooneele ge bracht door eigen krachten. In een oneningswoord. dat niet gemist kon worden, bij dezen jubileumsavond, heette de voorzitter, de heer A. van Lohuizen, de aanwezigen hartelijk welkom, in het bij zonder den voorzitter van den H.K.B., den heer S. A. Wilson. Ten zeerste apprecieerde hij de mooie bloemstukken van de zusterver enigingen Advendo, D.S.V. en D.V.V. Ulysses had blijken van belangstelling ge-, geven door een gelukstelegram te zenden. De voorzitter memoreerde enkele momèn- ten uit Haarlems korfbaibestaan. Hoewel Haarlem op het veld niet tot de eerste krachten behoort, kon hij met genoegen constateeren, dat de geest in de club goed is. iets wat zeker een van de aller belang rijkste factoren is om een club hecht en sterk te doen zijn. De bloei van den HKB. had. zoo zei hij ook voor Haarlem goede gevolgen: immers 4 twaalftallen werden in het veld gebracht. Geconstateerd kon worden, dat de samen werking met NKB. en H.K.B., als met de zustervereenfpingen goed te noemen is. Ten slotte beval hij de co'lecte, die in den loop van den avond gehouden zou worden ten behoeve van de nagelaten bpfrekk'n<?pn der verongelukte zotheiden te Hoek van Hol- ten 7oor*d-e aan. De heer Joosten comnPmenteerde namens Advendo de feesfvierende vereenieing met lnHie"m. Voor pon korfbalclub een hp°Ie nrestatïe! Met de hQste wensten voor ..Haarlem" en dc g^e^e versfandhoudïne met Advendo eindigde hii. om plaats te ma ken voor de „tooneelisten". Gedachtig aan de vroerro'*.3 toonee'ouvoe- ringen. o.a. van ..Ann en Rijk" en de ..Ge broeders Kalkoen" door de leden der HKC.. waren onze verwachtingen hevig gesmrmen En we kunnen het zonder overdriiv'ng al aanstonds constateren in de gezellig? sfeer, d'e er hee*"PeMe is de onvoerinc van ..Het generaalsvrouwtie" een waar succes geworden. Er was onmiddelbik contact met de spelers en speelsters 1, niet te vergeten. Men kent den inhoud van dit ppest.igo blijspel, waarin de dochter van de faienoe- en pottenüimer „gedurende meer dan twin tig jaar" door een familielid van een zeven tig-jarigen gepensionneerden rreneraal met dezen op zijn vermeend sterfbed getrouwd wordt, nadat haar verloofde, onnasser bil den snorrebaard, haar den bons gegeven had. U begriipt de vermakelilke en meer dan komische situaties, die daardoor geschapen worden, vooral als Agnes, de jonge bruid, een moeder heeft. die als schoonmoeder ook wel eens „lief" kon zi1n, zooals ze zelf met voldoening constateerde. Buiten aller verwachting hprsfeit de dood zieke generaal en weet zich vnn de trouweril niets meer te herinneren, wat natuurlijk onder de aangetrouwde familie en vrienden een geweldige consternatie veroorzaakt. Het toppunt van vreugde wordt bereikt, als het generaalsvrouwtje met „Lang zullen zij leven" het salon binnen zal komen, familie en vrien den zijn alle bijeen, de tuindeur opengaat en zein de armen ligt van den oppasser, haar vroegeren en nu weer in eere herstel den geliefde. De generaal geeft ten slotte zijn zegen aan de jongverloofden. Er is geschaterd! En niet alleen om den inhoud, maar zeer zeker ook om het voor treffelijke snel der meesoelenden, de hoofd vertolkers in de eerste plaats De heer J. Baav als „liimer", was koste lijk. Zijn stoowoord in allerlei nuances: ..'k Kom bij u", was om te gieren. En de schoonmoeder, gecreëerd door mej. A. Noov was af. De boetades tegen haar man. die steeds eindigde met: „nu jij!'*waren eenlg. Ook mej. J. Beilschmidt,, het onderge schoven generaalsvrouwtje. dat toch haar hart maar aan haar schoenpoetser verpand de. speelde goed. De heer Fr. Slikker als oppasser, was ge knipt voor deze rol. Het zou ons te ver voeren om de overige medespelenden de revue te laten passeeren. Ze speelden allen met het noodige entrain. Er was niemand die uit het kader viel. De blijspel-toon wist ieder vast te nouaen. Dus alles met e.kander een uitstekend ge slaagde avond, die volmaakt werd door een geanimeerd bal. De muziek <mder leiding van den heer H. Bender, heeft zeer zeker het hare er toe bijgedragen om den avond te doen slagen. Rest ons nog mee te deelen dat de collecte ruim f 30 opleverde. B. Kon. Verbonden Ned. Watersport verenigingen. (Van onzen medewerker). Zaterdag had te Amsterdam de wegens on gesteldheid van den voorzitter, P. L. Lucassen uitgestelde najaarsvergadering plaats van de K.V.N.W.V., waarop 24 van de 31 aangeslo ten vereenigingen (waarmede de Haarlem- sche Jachtclub) vertegenwoordigd waren. Di rect na de opening werden de vereenigingen Rood Wit Rood te Rotterdam en de Water sportvereniging Schiedam tot het lidmaat schap toegelaten. Verder memoreerde de voor zitter de toetreding van de Bataviasche Jacht club. De Willem de Vries Lentschbeker, voor de twaalf voetsjollen klasse werd door den heer G. F. Bohré uitgereikt, de Brasemprijs voor de Regenboogklasse door den heer Hans Na than. Ongetwijfeld hadden zij niet in betere han den kunnen komen, gelet op de prestaties van beide heeren in het afgeloopen seizoen. Het jaarverslag van den secretaris, baron S. v. Heemstra, was uiteraard voor een belang rijk gedeelte gewijd aan de Olympische Spe len waarop de Nederlandsche zeilers geen slecht figuur sloegen, maar laten we het eer lijk zeggen, toch minder presteerden dan bij den aanvang van hen werd verwacht. Het woord van hulde, door den voorzitter gebracht aan den secretaris voor alles wat hij tijdens de wedstrijden voor de organisatie had gedaan, was zeker op zijn plaats, alles was steeds in de volmaaktste orde en geen enkele klacht was er gehoord. De vertegenwoordiging van Nederland ia de zesmeterklasse heeft heel wat voeten in de aarde gehad, een verklaring van den voorzit ter waarom Pluygers en niet Carp gekozen was, wist echter alle critiek op de vergade ring te voorkomen, waardoor een onaangena me kwestie, die veel kwaad bloed had kunnen zetten, laten wij hopen, voorgoed uit de wereld is geholpen. Beslöten werd, een nieuw handboekje sa men te stellen en uit te geven, verder worden de bouwvoorschriften voor de nieuwe 30 kwa draatmeter en 22 kwadraatmeter Scheren- kruiserklasse en de 14-voetsjollenklasse vast gesteld. Drie nieuwe klassen, als 't maar niet te veel van het goede is. Enfin, zoo langzamer hand zal men niet kunnen zeggen dat er geen keus is, er is nu jrrijwel voor elk type en voor elke portemonnee wel een klasse te vinden. Een belangrijk punt is steeds het vaststel len der wedstrijd-data. In 1929 zullen de vol gende wedstrijden worden gehouden: 18 en 20 Mei Loosdrecht. 26 Mei: Hollandia. 1 en 2 Juni: Haarlemsche Jachtclub. 16 Juni: Aegir. 22 en 23 Juni: Het IJ. 1923 Juli: Kaagweek. 27—28 Juli: Rotterdamsche Zeilvereeniging. 24 en 25 Augustus: Zaanlandsche Zeilver. (Alkm. meer.) 31 Aug. en 1 Sept.: Koninklijke R. en Z. V. 14 en 15 Sept.: Haarlemsche Jachtclub. 21 en 22 Sept.: Kon. Marine Jachtclub. 29 en 30 Sept.: Zaanlandsche Zeilver. (Voor- zaan) Verder werden nog een aantal leden voor den zeilraad èn voor andere commissies ge kozen. Competitie Haarl. Biljartbond. De teams in klasse A van deze wedstrijden ontmoetten elkaar in het clublokaal van de biljartvereeniging „Vriendenkring", café Roefs. Kruisweg, alhier. In de eerste partij moesten Donselaar (Olympia) en Boerwinkel (Vriendenkring) eikaars krachten meten. Laatstgenoemde was er dadelijk goed in en verkreeg snoedig een tamelïjken voorsorong. Wel kwam Donse- laar nog even onzetten. maar hij kon zijn nederlaag niet meer ontgaan. Toen Boerwin kel de 209 caramboles vol had in 31 beurten, stond hij op 166. Vervo'gens traden Poo'man (Olvmnïa) en P. Kobus (Vriendenkring) in het krijt. Het werd een zeer ongelijke partij. Kobus was in erootschen vorm: hij SDeelde een spel, waartegen zijn tegenstander niet was onee- wa^sen. Hij scoorde aeM.ereenvo'gens 10. 12, 32. 28. 3 en 18 en eindigde deze nartij met een serie van 21. De stand was 200 om 60 caramboles cadre in slechts 19 beurten. De laatste partij liep tusscben Zitman (Vriendenkring) en Timmer (Olymnia). Ook deze nart.ij wist de soeler van „Vrienden kring" tot een aoed einde te brenaen. De Olvmniaman, die een goed wedstrijdspel er is, verdedigde zich taai. do"h moest voor de overmacht bukken. Toen Zitman de 200 ca ramboles cadre bijeen had, noteerde hij 155 in 51 beurten. De totaal uitslag was. dat „Olvmnia" 381 en „Vriendenkring" 600 caramboles be haalde. In het clublokaal van „Vriendenkring" aan den Kruisweg werd in klasse B van bovenge noemde comoetitie de tweede helft aange vangen tusschen de biljartclubs „Vrienden kring" en ,.H. B. C." In de partij D. Metz (H. B. C.) en Zitman (Vriendenkring) snande het zeer. Aanvanke lijk was de heer Zitman in het voordeel, doch de bezoeker gaf zich niet verloren; hij weet zelfs op fraaie wijze de leiding te nemen. In snannend tempo gaat vervolgens de score ge lijk op, waarin ten slotte de gastheer met mi niem verschil de overwinning behaalt met den stand 100 om 97 voor Zitman in slechts 19 beurten. Grootaers (H. B. C.) en Wagenaar (Vrien denkring) geven elkaar ook niets toe. De H. B. C.-er was in het begin goed op dreef, maar de praesis van „Vriendenkring" wist het tem po te volgen en verschillende malen is de stand gelijk. Het einde kwam in het voordeel van Wagenaar met 100 om 92. De strijd tusschen Javaux (H. B. C.) en Phi- lippo was eveneens spannend. Ook dit werd een op- en neergaande strijd, waarin ten slotte Javaux met de eer ging strijken. De stand was 100 om 94. Copini Sr. (Vriendenkring) heeft nog niets van zijn strijdlust verloren. Al dadelijk weet hij er den gang in te zetten met series van dubbele cijfers; doch de H. B. C.-speler laat zich niet onbetuigd en weet zijn tegenstander zelfs voorbij te loopen. Daarna doet Copini nog een uiterste poging, die hij bekroond ziet met de overwinning: 100 om 83. De stand van dezen ayond was: H. B. C. 373

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 6