BUITENLANDSCH OVERZICHT PLJROL er op! DE KANSEN GEKEERD! DEMONSTRATIES VOORDEN UITGEWEKEN VORST SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 28 JANUARI 1929 Een ultimatum van Aman Oellah. Succesrijke aanvallen. T BELANGRIJKSTE NIEUWS Keeren de kansen zich wederom ten gunste Van Amanoellah? Uit de berichten van he denmorgen zou men kunnen concludeeren van wel. De ontwikkeling die thans schijnt plaats te grijpen is geheel dezelfde als die van eenigen tijd geleden, alleen met dit verschil natuurlijk dat de hoofdpersonen van plaats gewisseld hebben. Amanoellah zag zich te Kaboel van drie kanjren bedreig. Te eener en te anderer zijde opstandelingen. Fanatici en beroepsroovers. De laatste overwonnen, omdat de derde groep tegenstanders: de religieuze dwepers in Ka boel zelve Amanoellah wilden loodsen: thans verkeert Habib Oellah in hetzelfde geval. Het was geenszins de bedoeling van de Spinwari en de geestelijke leiders dat een avonturier op den troon van Aman zou zetelen. De 3- daagsche tusschenregeering van Aman's broeder was aanvaardbaar; de dictatuur van een een rooverhoofdman is dat niet. Zoodat Habib Oellah nu ook drie partijen tegenover zich heeft: Aman Oellah, de gees telijke leiders in Kaboel en de opstandige stammen, die eertijds van tegenovergestelde richting gelijk met hem naar Kaboel optrok ken. Het schijnt dat Habib Oellah er in geslaagd is een ministerie te vormen. Andere berichten melden echter, dat in Bombay reusachtige demonstratus voor Aman Oellah hebben plaats gevonden. Aan deze demonstraties na men alje Indische nationalisten deel en ver tegenwoordigers van verscheidene Moham- n^edaansche partijen. Er werd een reusach tige vergadering belegd, welke een telegram zond aan Aman Oellah, waarin de erkenning van Aman Oellah als koning van Afghanistan werd uitgesproken en hem alle mogelijke steun werd toegezegd. Voorts werd een tele gram gezonden aan de Engelsche regeering, waarin verlangd wordt, dat de Engelsche re geering haar politiek ten opzichte van Aman Öellah zal wijzigen en geen verdere hulp meer zal bieden aan Habib Oellah in zijn strijd tegen Aman Oellah. En uit Moskou wordt gemeld, dat volgens de laatste berichten uit Kaboel de toestand in Afghanistan zich sterk ten gunste van Aman Oellah aan het wijzigen is. Aman Oellah heeft een oproep gericht tot de soldaten van Habib Oellah's leger, waarin hij hen, wanneer zij binnen drie dagen de wapenen tegen hem nederleggen, hun volledige vrij scheiding van straf wegens landverraad belooft. De troepen van Aman Oellah zijn er in geslaagd, twee aanvoerders van het huidige regeerlngsleger van Habib Qellah gevangen te nemen. Voorts heeft een eskader vliegtuigen van Aman Oel lah met succes een aanval op de troepen van Habib Oellah gedaan. De laatste maatregel van Aman Oellah is •raeifsTSr.cïen vorm van een ultimatum aan Ha bib Oellah gericht. Uit Afghanistan wordt namelijk (officieus) medegedeeld, dat Aman Oellah een ultima tum aan Habib Oellah heeft gesteld, om bin nen drie dagen den strijd tegen hem te sta ken en Kaboel aan zijn troepen over te geven. Hoe zal deze toestand zich ontwikkelen? Zal het Afghaansche volk en zijn godsdien stige leiders Aman Oellah verkiezen boven Habib Oellah? Zal Aman zijn hervormingen dan op verstandiger wijze trachten door te voeren? Vast staat in ieder geval dat 's konings rechten dan aanzienlijk beknot zullen worden! F. A. Katholieke kerk en „Action". PARIJS, 26 Jan. Naar de „Temps" meldt is in de Fransche plaats Aix (een nadere aanduiding wordt in het telegram niet ge geven), een eigenaardig conflict ontstaan. Dit conflict staat in verband met de geschillen tusschen de katholieke kerk en de Action Francaise. Op grond van een bisschoppelij ke verordening werd aan een lid van de Ac tion Francaise de kerkelijke begrafenis ge weigerd. Daarop brachten talrijke bewoners van de plaats de lijkkist in de kerk en hiel den daar buiten aanwezigheid van den pas toor een uitvaartplechtigheid. De aartsbis schop, onder wien de plaats resorteert, heeft den pastoor van Aix overgeplaatst en bepaald, dat voortaan kerkelijke plechtighe den slechts in de naburige dorpen mogen worden gehouden. Ook de klokken van de kerk mogen niet meer worden geluid. Naar de „Temps" nog meldt, zou de bevolking heb ben getracht de kerk binnen te dringen, ten einde daar een protestvergadering te hou den. Conflict PolenServië. De correspondent der N. R. Ct. te Praag verneemt uit Belgrado: De Poolsche regeering heeft van de Ser vische regeering goedkeuring gevraagd voor de benoeming van kolonel Matuszewski tot gezant te Belgrado. De Servische regeering heeft deze geweigerd. De Poolsche regeering heeft hierop de werkzaamheden van het ge zantschap overgedragen aan een zaakgelas tigde en den kolonel tot gezant te Boedapest benoemd. Als tegenzet heeft de Servische regeering thans haar gezant te Warschau, Milenkow, teruggeroepen. Stegerwald fractie voorzitter. De rijksdavfract'.e van het Centrum heeft den voormahgen Pruisischen ministerpresi dent Adam Stegerwald met algemeene stem men tot voorzitter der fractie gekozen. Hij nam de verkiezing aan. zegt het Hbld. Men herinnert zich, dat Stegerwald eeni gen tijd geleden in verband met de on- eenigheid in het centrum neeft verklaard, in geen geval fractievoorzitter te willen wor den. Er bestond dus blijkbaar aanleiding voor hem, zijn yerzet op te geven. Tribunekaarten onthouden. De Rijksdag begon de debatten over de wet tot het brengen van meer eenheid in de belastingheffing. Tevoren protesteerde een communist er tegen, dat de president Loebe naar aanleiding van de demonstraties van gisteren op de tribunes aan leden der communistische fractie de tribunekaart heeft ontnomen. Loebe verklaarde dezen maatre gel te zullen handhaven, omdat de onrust stokers kaarten van communistische Rijks dagleden bezaten; zij hebben de beambten uitgescholden en bedreigd. Tegelijk kondigde Loebe een gerechtelijke vervolging aan te gen de communistische afgevaardigden die schuldig zijn aan de incidenten van gisteren. Minister Hüi'erding sprak daarna over de belastingwet, die voor alle betrokkenen voor- deeleu bevat. Men zal er een beter overzicht door krijgen op de financiën van landen en gemeenten op grond van betrekkelijk ge makkelijk te vergelijken gegevens zal men ook het geheele financieele en economische leven kunnen overzien hetgeen ook door de zuinigheid geboden wordt. De minister zeide vooral te venvachten, dat de zaak onge rechtvaardigde criiiek van binnen- en bui tenland op de financieele politiek van de landen en gemeenten, hierdoor aanmerkelijk zal verminderen. Owen Young's weigering. Het V. D. agentschap verneemt d.d. gis teren uit New-York: Parker Gilbert is van hier naar Parijs ver trokken. Voor zijn vertrek besprak hij nog maals met Owen Young den stand van het schadevergoedingvraagstuk en stelde hij de Europeesche regeeringen er van op de hoog te, dat Owen Young geweigerd heeft het voorzitterschap van de commissie van des kundigen op zich te nemen. Parker Gilbert heeft opdracht, in persoon de redenen, welke Owen Young tot deze weigering gebracht hebben, aan de Europeesche regeeringen uiteen te zetten. President Coolidge achtte het, zooals bekend is, niet gewenscht, dat Young als voorzitter der commissie zou fungeeren. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cents Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en» Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snij wonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest HET TOONEEL. HET SCHOUWTOONEEL. Mijn Vrouw wil scheiden! Een vermakelijk spel in 3 bedrijven door Jevan BrandonThomas. Een spel van onzin, louter onzin en toch of misschien juist daarom heel den avond amusant! Dultitia Sloane is een vrouw, zooals je die aan je grootsten vijand zoudt toewenschen. Een maUoot, die niets vuriger begeert dan haar naam in de kranten en haar portret in The Sketch te zien. Alles, wat zij daarvoor heeft gedaan, is tot nu toe mislukt en zij ziet nog maar één middel: een echtschei dingsschandaal met alle gevolgen van dien! Dan moeten de kranten wel over haar schrijven en komt haar portret in het ge- illustreerde deel van de pers. Haar man, die in de 24 jaar, dat hij getrouwd is, al lang heeft geleerd, nooit tegen de wenschen van zijn vrouw in te gaan, vindt alles opperbest. Hij wil de schuld wel op zich nemen, maar Dultitia meent, dat het „schandaal" veel meer succes zal hebben, wanneer zij de schuldige is. Dus op zoek naar een man, die in dezen driehoek de rol van den derde zal willen vervullen. Hij wordt gevonden in den hardhoorigen George Harding door Ko Arnoldi oer-komisch gespeeld een vriend des huizes,, die hoewel eerst 'n beetje te genstribbelend uit roerende vriendschap deze zware taak op zich zal nemen. Het ad vocaten-bureau Montgomery, dat de zaak zal behandelen, zorgt voor de getuige in de ge daante van een allercharmantste jonge dame, die tijdens het delict als secretaresse in den huize Sloane de wandaden van me vrouw en George zal moeten bespionneeren en boekstaven. Bij de verschijning van dit charmante juffertje aan het slot van I ziet ieder met eenige tooneelroutine al, waar wij naar toe gaan. Papa Sloane wordt zoo intiem met zijn se cretaresse. dat Dultitia al heel gauw gaat vreezen. dat het echtscheidingsscha ndaa' een heel verkeerde richting zal uitgaan! En George hlijkt bovendien niet van het ware timmerhout- te zijn om de hem opgedragen rol naar behooren te vervullen. Hij is de on handigste minnaar, dien men zich denken kan en als hij eindelijk en ten laatste een gaatje ziet om door te ontsnappen, poetst hij de plaat en laat Dultitia alleen zitten. Blij ven dan over papa Sloane, mama Sloane en het secretaresje. Maar tot een echtscheidingsproces komt het niet, want Jevan BrandonThomas is een hoogst respectabel Engelschman, die geen oogenblik met het plan heeft rondge- loopen een „gewaagd" blijspel te schrijven. Het is alles maar louter voor de grap en dood-onschuldig. De redding komt van den kant van den zoon, die van Oxford terug gekeerd in het secretaresje zijn vroegere vriendinnetje herkent. De rest is gemakke lijk te raden! Dultitia verzet zich eerst wel hevig tegen een huwe'ijk tusschen Eric en de „slang", maar als zij hoort, dat het adderge broed een nicht is van een echte hertogin, is zij plotseling in den zevenden hemel, want nu weet zij, dat haar portret ook zonder echtscheiding in The Sketch zal komen te staan als „Schoonmoeder van de bruid van den dag". En papa Sloane glim lacht. gelukkig en tevreden, omdat de rust in zijn huis althans voor eenige weken jyeer is teruggekeerd, Mer. ziet het: louter onzin, maar het geval is heel grappig behandeld en wordt door Het Schouwtooneel geestig en alleraardigst gespeeld: Pine Beider is uitstekend en amu sant in de rol van de mallotige Dultitia. Ezerman vermakelijk als papa Sloane, die alle stormen des levens met de grootste ge moedelijkheid over zijn hoofd laat gaan. Ko Arnoldi, zooals reeds gezegd, oer-komisch als de minnaar op hoog bevel, Jettie Kremer en Jacques Snoek, beiden jong en natuurlijk als de dochter en de zoon van Dultitia, Jeanne van Rijn vol charme als het secre taresje, mevrouw Van der PollHamakers goed In de rol van de dame met het dubbele aangezicht, waarin George zich verlieft, Sta pelveld, deftig-waardig als hoofd van een oud advocaten-kantoor en mej. Van der Lugt Melsert pittig als het dienstmeisje, dat met haar behanger voor een grappige ver gissing zorgt. Een avond van onschuldig genoegen dus, die door het publiek blijkens het uitbundig en herhaald gelach en het hartelijk applaus zeer werd gewaardeerd. J. B. SCHUIL TERAARDEBESTELLING J. BOOMS Onder groote belangstelling had Zater dagmiddag op de Algemeene Begraafpaats aan de Kleverlaan de teraardebestelling plaats van den heer Johannes Booms, wien eenige dagen geleden een doodelijk ongeval overkwam ter drukkerij der Firma Joh. En schedé en Zonen, alhier. Bij den stoet had zich aangesloten het geheele mannelijk en vrouwelijk personeel van voornoemde drukkerij. Ook de oude diepbedroefde vader van den overledene was aanwezig. Nadat het meisje uit het personeel met wie de overledene sprak, toen hem het noodlot tig ongeval overkwam en het meisje, dat ja ren lang aan zijn machine had gestaan, bloemen in het graf gestrooid hadden nam de heer J. L. Heymse het woord en sprak woorden van deelneming namens het ge heele personeel der firma Enschedé en In 't bijzonder namens het personeel der druk kerij. ..Toen' wij van het ongeluk door den elec- trischen stroom vernamen", aldus spr., „heerschten diepe ontroering en groote ver slagenheid onder ons. Wij beseffen wat de vrouw en de familie van den overledene in hem verliezen, maar ook wij verliezen een goed vriend en een trouw kameraad, die steeds hartelijk in den omgang was." ..Beste vriend Jan", ging spr. voort, „wat had je groote idealen, wat stelde je je graag een schoone toekomst voor! Wees er verze kerd van dat je hartelijkheid en je trouwe kameraadschap tot in lengte van dagen bij ons in dankbare herinnering zullen blijven. Moge het voor de familie tot eenigen troost strekken dat zoovele vrienden hier rondom je groeve staan geschaard." Hierna reciteerde spr. een door hem ver vaardigd gedicht ter nagedachtenis van den overledene. Daarna werden een aantal kransen en bloemstukken van familie, vrienden en col lega's (er was ook een groote krans van de Firma Enschedé) om de groeve gelegd. Een meisje strooide weer bloemen in het graf. De heer A Mars betuigde namens de fa milie, voor wie het zeker een troost zal zijn, aldus spr. dat zoovele collega's van den over ledene, die door den electrischen stroom den dood heeft gevonden, hem niettegen staande het feit dat zij hierbij met moei lijkheden te kampen hadden naar zijn laatste rustplaats hebben gebracht, dank aan alle aanwezigen, in 't bijzonder aan het personeel der Firma Enschedé, voor de be toonde belangstelling. Hiermede was de eenvoudige doch tref fende plechtigheid geëindigd. SPOORWEGPERSONEEL. Voor de te houden jaarvergadering van de verschillende groepen der Nederl. Vereeni- ging van Spoor- en Tramwegpersoneel, zijn door de afdeeling Haarlem o.m. de volgende voorstellen ingediend: „De algemeene vergadering verzoeke het hoofdbestuur er voor te ijveren, dat de wilde bezetting op de electrische treinen zooveel mogelijk worde opgeheven. Toelichting Het komt thans meer malen voor, dat een wagenvoevder 4 a 5 maal op een anderen dienst moet overstappen hetgeen ook in verband met de veiligheid zeer on gewenscht is". Verder: „De jaarvergadering verzoeke het hoofd bestuur bij de pensioencommissie aanhangig te maken het bij den pensioengrondslag medetellen van een gemiddeld percentage voor overwinst op aangenomen werk. Toelichting: Daar bij enkele andere groe pen o.a. bij het locomotief-personeel even eens een bedrag voor premie wordt bijge teld, meenen wij. dat, daar ook premie voor besparing aan kolen en oliën aan schom meling onderhevig is, deze verhooging even eens voor overwinst op aangenomen werk kan gelden". Tenslotte: „De jaarvergadering verzoeke het hoofd bestuur bij de pensioencommissie aanhangig te maken het bij den pensioengrondslag mede te tellen van een gemiddeld percen tage voor overwinst op aangenomen werk. Toelichting: Doordat het personeel de laat ste jaren meer in de gelegenheid is. om door bemiddeling van arbeiders-reisvereeniglngen naar het buitenland te trekken, wordt het niet verleenen van vrij vervoer als een gemis gevoeld". JAARVERGADERING V.A.R.A Door de afdeeling Haarlem van de V.ARA wordt Dinsdagavond in de Centrale baar Jaarvergadering gehouden. Op deze vergade ring komt behalve de verschillende verslagen en bestuursverkiezing ook aan de orde Can didas ts telling voor een lid van den vereeni- gingsraad en voor leden van het hoofdbe stuur. Voorts zal het omroeprapport van het hoofdbestuur in behandeling komen en de voorstellen voor den vereenigingsraad. PERSONALIA. Bij Kon. besluit is de gouden eere-me- daille verbonden aan ie Orde van Oranje- Nassau, toegekend aan den heer J. D. Bak ker, technisc hambtenaar bij het Laborato rium voor Bloembollenonderzoek te Lisse. VOORBEREIDEND ONDERWIJS Voor de inrichting der binnenkort te ope nen school voor voorbereidend lager onder wijs no. 5 (Leldscheplein 33) is het noodig, dat wordt overgegaan tot de aanschaffing van schoolbehoeften en leermiddelen. De kosten van de aanschaffing worden geraamd op f 1.225. Hieronder is begrepen een bedrag van f 375 voor eene 2e handsch-piano, waar van B. en W. met dc Commissie van ad vies inzake Voorbereidend lager onderwijs de aanschaffing wenschelijk achten. B. en W. stellen daarom aan den raad yoor een credict van 1 1225 te verleenen. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. „Yakadoe", riep Bilty eensklaps, „Weg met de wolven, laat ze gaan. Alleen die groote, grijze moet blijven, Dcor hem heb 'k angsten uitgestaan- Op hem wil ik mij wreken, Hij heeft nooit iemand gespaard. Verandert hem in 't gekste wezen. Dat ooit vertoond is op decz" aard." ii //w En in-eens was de wolf verdwenen, Op z'n plaats stond een vogelslang. Met het hoofd aan eene zijde, En staart en ooren heel lang. Het diertje keek leuk uit z'n oogjes. Terwijl hij op zijn pootjes stond. Het had een heel gek gezichtje, Met een brccdcn, grootcn mond. Is het geen leuk beest? Ik hoop maar, dat ze vrienden zullen worden LAGER ONDERWIJS. Om te voorzien in een vacature aan school 38 (Rijksstraatweg Haarlem-Noord) is de volgende voordracht door B. en W. aan den gemeenteraad gezonden: 1. W. P. Nieman te Schagen, 2. J. Langebeeke te Driebergen en 3. J. C. A. Bergacker te Haarlem. Voor onderwijzer aan school 40 (Midden weg) is de volgende voordracht opgemaakt: 1. J. C. A. Bergacker te Haarlem, 2. B. W. E. Veurman te Zaandijk en 3. D. H. Querner te Haarlem. BOUWTERREIN. B. en W. stellen voor aan W. F. van Leeuwen en K. H. J. Wolzak te verkoopen 440 M2. grond aan de Kempstraat tegen f 15 en 100 M2. tegen f 8. Op dien grond zullen 3 woonhuizen en een garage gebouwd worden. Alcyone 26 Januari te Hamburg v. Rotter dam. Brielle 26 Jan. 14 u. v. Duinkerken, Chili n. Amsterdam. Drechtdijk 24 Januari v. Christobal, Rotter dam n. de Paclfickust. Djambi p. 25 Jan. 18 u. Kaap del Arml, Rot terdam n. Java. Djember 25 Jan. 23 u. v. Port Said, Australië n. Rotterdam. Giekerk 25 Jan. v. Port Said n. Genua. Gaasterland 25 Jan. 12 u. van Santos, Am sterdam n. Buenos Ayres. Gaasterdijk p. 26 Jan. Lizard, Antwerpen n. de Paclfickust. IJstroom 25 Jan. v. Lagos n.a Burutu. Jagerfontein 25 Jan. v. Port Elisabeth n. Kaapstad. Klipfontein 26 Jan. v. Beira n. Mozam bique. Koningin der Nederlanden 26 Jan. te Am sterdam v. Batavia. Kangean, 26 Jan. te Londen, Java n. Am sterdam. Karimata 25 Jan. v. Port Said, Java n. Am sterdam. Kieldrecht, 25 Jan. te Calcutta v. Rotter dam. Koudekerk 26 Jan. v. Suez, Rotterdam n. Bombay. Kinderdijk 24 Jan. te Vancouver v. Ant werpen. Leerdam 25 Jan. v. Havana, Rotterdam n. New-Orleans. Menado p. 25 Jan. 20 u. Kaap Bon. Batavia n. Rotterdam. Meerkerk p. 25 Jan. Ouessant, Rangoon n. Rotterdam. Nieuwkerk 26 Jan. te Hamburg v. Rotter dam. Noorderdljk, 24 Jan. te Balboa, Pacifickust n. Rotterdam. Ouderkerk 24 Jan. te Yokohama van Am sterdam. Prinses Juliana 25 Jan. v. Genua, Amster dam n. Java. Rietfontein 26 Jan. v. Antwerpen n. Port Said en O. Afrika. Rijnland 26 Jan. te Amsterdam v. West- Af rika. Reggestroom 25 Jan. v. Las Palmas naar Hamburg, W.-Afrika n. Amsterdam. Sumatra 26 Jan. v. Marseille n. Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Soekaboemi 26 Jan. 6 u. v. Hamburg n. Rot terdam. Stella 25 Jan. v. Maracaibo n. Puerto Ca- ballo. Scheldestraam 25 Jan. v. Calabar n. Kribl. Sembilan 26 Jan. v. Sabang, Java n. New- York. Simaloer 25 Jan. v. Port Said, Java n. Am sterdam. Ternate p. 26 Jan. 7 u. Suez, Batavia n Rotterdam. Texel 25 Jan. v. Seccondee n. Freetown. Tabanan 26 Jan. 23 u. v. Hamburg te Rot terdam verwacht. Tambora p 26 Jan. 11 u. Ouessant, Rotter dam n. Batavia. Vulcanus 24 Jan. ladende te Assinië, W. Afrika n. Amsterdam. Veen dam 26 Jan. v. Rotterdam n. New- York. Zaanland 25 Jan. 19 u. van Montevideo, Amsterdam n. Buenos Ayres. Amsterdam p. 25 Jan. Lizard, Amsterdam n. Curasao. Andijk, 26 Jan. v.m. te New-Orleans van Rotterdam. Alkmaar 24 Jan. te Coquimbo v. Amster dam. Brielle 28 Jan. van Duinkerken te Amster dam verwacht. Ceres 26 Jan. v. Amsterdam naar West- Af rika. Gemma 26 Jan. nm. v. Rotterdam n. Ham burg. Manoeran 26 Jan. v. Port Swettenham, Am - sterdam n. Batavia. Meerkerk p. 26 Jan. 12 u. Dungeness, Ran goon n. Rotterdam. Montferland 26 Jan v. Mor' "ieo, B.-Aires n. Amsterdam. NIJkerk 28 Jan. n.m. v. Rotterdam n. Ham burg. Nieuw Zeeland 25 Jan. v. Brisbane n. Bela- wan Deli. Nias v. Beira 25 Jan. te Das es Salaam. Noorderdyk 26 Jan. 9 u. v. Colon, Pacific kust n. Rotterdam. Oostkerk 25 Jan. v. Tsingtau, Japan n. Rotterdam, Orania 26 Jan. v. Pernambuco, B.-Aires n. Amsterdam. Phrontis 26 Jan. v. Amsterdam n. Liver pool. Rotterdam 25 Jan. 12 u. 57 m. 205 mijl Zuid van Valentia. Rotterdam n. New-York. Randfontein 26 Jan. te Kllindinl v. Am sterdam. Siantar 23 Jana v. San Francisco n. Soe- rabaya. Salland 26 Jan. v. Amsterdam n. Hamburg. RUndam 26 Jan. 12 u. 710 mijl v. SclUy, New-York u. Rotterdam. Streefkerk 26 Jan. vjn. te Genua, Rotter dam n. Calcutta. Tjikarang 25 Jan. van Sjanghai n. Java. Tjibodas 24 Jan. te Soerbaya v. Hong Kong. Telamon 26 Jan. v. Amsterdam n. West- Inriië. Tabanana. 26 Jan. n.m. te Rotterdam v. Port Harcourt 1. v. Hamburg. Tjiliboet 23 Jan. te Hong Kong. Volendam 26 Jan. 11 u. v. New-York n. Bermuda. Veendam 26 Jan. 14 u. v. Boulogno, Rot terdam n. New-York. Van Heutz 24 Jan. v. Hong Kong n. Swa- tow. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 Cent. per regel. Dr. H. NANNING's M 1 \i Atandpasta m I VM25i.75cp.tube reinigt mond en tanden. DINSDAG 29 JANUARI HILVERSUM, 1071 1VL 10.00 Morgenwijding. 12.15 "Concert door het Boris Lensky Trio. 2.00 Kookpraatjo door P. W. Kers. 2.30 Gramofoonmuzir.k. 3.00 Kniples. 4.00 Aansl. v. h. Cabaret .La Galte" (Tuschinsky). Dansmuziek. 5,00 Con cert. R. WürtenhoffStark, zangeres. M. E. Hoogenraad, piano. L. Vogels, zanger. 6.00 Concert door het Boris Lensky Trio. 7.15 Engelsche les. 8.00 Boekenhalfuurt/e door Ina Boudier Bakker. 8.30 Concert. Mannen- zangver. „Zang en Vriendschap". Mandoline orkest „Sempre Avantï". 9.30 Populair con cert door het Omroeporkest. 10.15 Pcrsber. 11.00 Gramofoonmuziek. HUIZEN. 340,9 M. Na 6 uur 1852 M. Uitsluitend KR.O.-uitz. 1230 Concert door het KL R. O.-Trio. 5.30 Gramofoonmuziek. 630 Duitsche les. 7.00 on 7.30 Cursus Kerklatijn. 8.00 Spr.: Mr. N. N. G. Tli. de Kort: De Godsdienstige en Sociaal economische kant der Kath. Jonge Werkg. Ver. 8.30 Concert. Een avond In Tegelen. 8.30 Concertavond to Tegelen. Kon. Harmo nie „St. Caecilla", dir. P. Guillaume. Har monie „Voorwaarts". Orkest „Mignon". Zangver. „Vriendschap". Mannenkoor „Ex celsior". Kwartver. „Zanglust". Tegelsch Openluchttheater. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 1105 Lezing. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Brown's Kwintet en sopranenzang. 1.20 Orkestconcert. 2.50 Voor de scholen. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 430 Orkestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuwsber. 7.05 Beethoven's planosonaten. 7.20 Causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Glass. 8.05 Concert. Orkest. J. Thorne, bariton. E. Andje'.'-'ovitch, viool. G. Tscherniak, Balalaika. 8.20 Lezing. 930 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 10.00 „Wifo to a Famous Man"( comedte in 2 acten vaa M. Stierra. 11.00 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Orkestconrert.. 405 Solislenconcnri 705 Gramofoonmuziek. 835 „Miemon", opera van Thomas. Orkest., koor en soli. LANGEXBEBG, 469 M. 1130 Mechanische muziek. 12.25 Orkest- concert. 5 05 Operettemuziek. Orkest en so listen. 7.20 Collegium Muslcum. o.l.v. Dr. Fröhlich. Wiener dansen. 9.50 Sluiten. ZEESEN, 1650 M. 1130 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen. 730 Kamer-orkest en Prof. Have- mann, viool. 830 Lezing. 8.50 De Journalist spreekt. HAMBURG, 395 RL 10.20 GramofoonmnzlpV. 5 *5 D i 730 Het lied van den Arbeid, met medev. v. solisten. 8.35 Moderne composities. Secker- orkest 10.05 Qptreden van Willi Hagen, con férencier. BRUSSEL, 509 RL 5.20 Dansmuziek. 6.50 Kamermuziek. 835 Fragmenten uit Traviata, opera van yerdi. 10.35 Sluiten,

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11