UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. SSS3 Laat je<f Lijmen SPLtNDICOI SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 29 JANUARI 1929 BEVERWIJK Maandagmorgen vergaderde de Raad dezer gemeente ter behandeling van de begroo tingen. Om half tien waren nog slechts 6 leden aanwezig, n.l. de heeren Zwager, Pattes, Aar denburg, Maters, Welagen en Visser. Er kon dus nog niet begonnen worden. Omstreeks kwart voor tien kwam de heer Groot binnen, zoadat toen het vereischte aantal leden aanwezig was. In behandeling komt de vaststelling der verschillende begrootingen. Gemeentebegrootlng. De heer Groot zegt, dat het hem niet in het belang der gemeente lijkt, dat zulk een belangrijke agenda met zoo weinig leden wordt afgehandeld. Hij vraagt, hoe de an dere leden er over denken. De voorzitter is het er mee eens. De heer Maters acht het gewenscht, de vergadering op een anderen dag te houden, tenzij spoedig meer leden verwacht worden. De voorzitter deelt mede, dat een aan tal leden medegedeeld heeft, wat later te zullen komen. Hij schorst de vergadering tot kwart na tien. Om kwart na tien wordt de vergadering heropend. Er zijn thans 9 leden aanwezig. De heer Groot opent de algemeene be schouwingen. Hij memoreert, hetgeen ge daan is voor het nijverheidsonderwijs en de brandweer en is daarvoor erkentelijk. Hij hoopt, dat er spoedig een beter alarmsysteem voor de brandweer mag komen. Minder te vreden Is hij over de volkshuisvesting. (De heer de Groot komt ter vergadering, zoodat er nu 10 leden zijn). De heer Groot bespreekt verder nog de kwestie-Zwager. Er moet spoedig verbetering komen wat betreft de stankverspreiding van de haven en van eenige fabrieken. Verder bepleit hij verlaging van de huren der wo ningen van de woningbouwvereenigïng, op dat groote stroppen voorkomen worden. Ook op verbetering van het wponwagenkamp dringt hij aan. Over het onderwijs sprekende, constateert de heer Groot, dat het in 1929 weer meer of fers vraagt. Spreker betreurt de verdeeldheid op onderwijsgebied. Ook al hebben de R.K. de meerderheid In den Raad, zij hebben er toch voor te zorgen, dat het geld niet onnoo- dig wordt uitgegeven. De heer Visser meent, dat verschillende belangrijke zaken ongedaan zijn gebleven, allereerst het plan tót den bouw van 100 arbeiderswoningen. Men zegt, dat er geen woningnood is, maar de woningen die leeg staan, zijn te hoog in huur voor de arbei dersgezinnen. Er zijn in Beverwijk nog te veel krotwoningen. Spreker heeft vernomen, dat de Gezond heidscommissie van plan is, om aan de ont ruiming niet mede te werken. De gemeente Zit In moeilijkheden met de woningen, die door de gemeente zijn gebouwd, maar dit komt, omdat de woningen nog te duur zijn voor de bewoners van de krotwoningen. Ook het slechte aanzien der woningen is hieraan schuld. Spreker acht het de plicht, om er yoor te zorgen, dat er in de huizen zooveel •mogelijk ucuc en lucht kan binnenkomen en daarvoor zijn de vensters te klein. Spreker komt dan op de „corruptie-aange- jlegenheden". Het is een fout van het ge meentebestuur, dat het cle bedragen, die door den voormnlieen p-f sdirer.teur zijn ge- poten, niet heeft gepubliceerd. iDe heer Steyn komt ter vergadering, nummer 11 dus). De heer Visser bespreekt verder de wen- techelijkheid van geneeskundig schooltoe zicht. Ook tandheelkundig toezicht acht spr. noodig. Begrooting gasbedrijf. B. en W. stellen voor de begrooting vastte st.pUen op f uw 7<>o 81. wat den pewnnen en op f 288.142.52 wat den kapitaalsdienst buuiClOi. De heer Groot wenscht een bedrag uit te trekken voor het vernieuwingsfonds. Fpr. wil niet toestaan, dat de gemeente de con tributie van de Vereeniging van gasdirecteu- ren betaalt. Eveneens acht hij een bedrag van f 500 voor het gebruik van den auto door den directeur niet noodig. De heer Visser sluit zich. wat betreft den post van het lidmaatschap der Vereeniging van gasdirecteuren bij den heer Groot aan. Het gebruik van den auto van den directeur acht spreker echter niet ongewenscht. Spre ker bepleit het stichten van een reserve fonds. De heer Maters zegt dat hij er oorspon- kelijk niet voor was, dat de gemeente het lidmaatschap der Vereeniging van Gasdirec teuren betaalt, maar nu de leveranciers geen lid meer zijn is spreker er voor, ook al omdat verschillende gegevens door de ver eeniging worden verstrekt. Het gebruik van een auto heeft zijn nut. Er is in den Raad door een der leden op gemerkt dat het gas van Hoogovens niet de vereischte calorieën zou hebben. Het is hem gebleken, dat dit wel het geval is. Ket is ver boven het overeengekomen minimum n.L 4400. De voorzitter zegt. dat het ver nieuwingsfonds de aandacht der commissie niet zal ontgaan. Wat het lidmaatschap be treft, de voorzitter is meer en meer gaan in zien, dat het gewenscht en billijk is, dat deze post blijft bestaan. Het gebruik van den auto is thans op zijn plaats. De heeren Groot en Visser zetten nog maals him standpunt uiteen. De heer S t e ij n bespreekt eveneens het reserve- en het vernieuwingsfonds. Het is niet noodig deze fondsen te stichten. De fi- nanclëele politiek berust op een gezonde ba sis. Als de Raad deze fondsen ging stichten, zou men het gas thans onnoodlg duurder m neten ma,ren ten bafe van de toekomst. De heer Groot wijst er op. dat de com- m'ssie uit den Raad van het onderzoek der begrooting geen rapport heeft kunnen uit brengen onr'at zij niet de beschikking had ov-r'een technisch ambtenaar. Spreker ste^ voor te schrappen de posten van de contributie der vereeniging en de kosten van de vergoeding voor een auto, resp. f 15 en f 500. De heer Zwager verdedigt den post van de contribute. Het is in het belang van het be^rijt Het uitgetrokken bedrag voor het gebruik van den a"to. wat neerkomt op f 10 per week wo^rit ruimschoots uitgewonnen. De voorsteken van den heer Groot wor den verworpen. De beeroóting van het gasbedrijf wordt met 9—2 stemmen goedgekeurd. Begrooting electriciteitsbedrijf. Hierbij komt in behandeling het voorstel van B. en W. inzake het herzien der tarieven voor electrischen stroom, o.a. inhoudende het Invoeren van een yastrechttarief. De heer Visser dient een amendement in om den prijs van 17 ets, dienende ter vaststelling van het vastrecht te verlagen op 12 cent. De voorzitter acht het aannemen van dit amendement gevaarlijk. Er is geen be zwaar om de voordracht ongewijzigd aan te nemen. Er kan dan bij de uitwerking van het tarief met de bedoeling van den heer Visser rekening worden gehouden. De heer S t e ij n waarschuwt er tegen, om steeds hoogere winsten uit de bedrijven in de gemeentekas te storten. Het voorstel van B. en W. wordt na eenige discussie aangenomen. De heer Maters bestrijdt het amende ment-Visser. Hij geeft in overweging, af te wachten, wat de resultaten zullen zijn van het nieuwe tarief. Het voorstel van den heer Visser wordt verworpen met 92 stemmen. De heeren Groot en Visser verklaren zich tegen den post betreffende de contri butie van de vereeniging van stroomdistri- butiebedrijven. Begrooting goedgekeurd met de volgende bedragen: gewone dienst f 133.615,00, kapi- taaldienst f 19.449,89. Begrooting slachthuis. Goedgekeurd met de volgende bedragen: gewone dienst f 31.872, kapitaaldienst f 4507,11. Begrooting Burgerlijk Armbestuur. De heer Visser bepleit het instellen van een dienst voor maatschappelijk hulpbe toon. Hij acht de uitkeeringen van het bur gerlijk armbestuur veel te laag. Ook is het voor belanghebbenden onmogelijk hun wenschen aan B. en W. of het armbestuur kenbaar te maken. De voorzitter wijst er op dat hij, als menschen hem komen spreken, hij ze wil sparen voor iets wat hun toch niets geeft, daar hij alleen toch niet beslissen kan. Het burgerlijk armbestuur geeft gewoonlijk het zelfde, wat een diaconie-armbestuur geeft. De subsidie, die het burgerlijk armbestuur vraagt, wordt steeds hooger. Spr. geeft toe, dat de zuingheid wordt betracht. Na eenige discussie wordt de begrooting goedgekeurd op f 15.429,47>£ in ontvangst en uitgaaf. Eveneens wordt aangenomen het voorstel van B. en W. om de subsidie voor 1929 te verhoogen met f 2000. Voortgegaan wordt met de Gemeentebegrootlng. De heer Groot stelt voor, de vergadering te schorsen tot hedenavond 7 uur. De voorzitter gaar daarmede accoord. De voorzitter leest het verslag van de financieele commissie voor. Blijkens dit rap port, geeft de commissie o.a. in overweging. 1 het bedrag, uitgetrokken voor presentiegeld der raadsleden met f 200 te verhoogen. Bij de behandeling van hoofdstuk II Alge meen Beheer, wat betreft jaarwedde burge meester enz. waarbij in behandeling komt de door Gedeputeerde Staten voorgestelde regeling der jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger verlaten burgemees ter en secretaris de vergadering. Voorzitter is thans de heer Zwager. De heer Welagen stelt voor, het salaris van den ontvanger niet te verhoogen. Deze heeft belangrijke bijverdiensten. Spreker wil voorstellen alleen burgemeester en secretaris in een hoogere klasse op te nemen. De heer Pattes is het daarmede niet eens. Gedeputeerde Staten bemoeien zich niet met de bijverdiensten. De'Raad kan la ten beslissen of de ontvanger nevenbetrek kingen mag waarnemen of niet. De heer B r a u n meent, dat de regeling, zooaLs die door Gedeputeerde Staten is voorgesteld moet worden aanvaard. De heer de Groot wijst er op, dat het voorstel belangrijke financieele offers van de gemeente vergt. Nochtans gaat hij met het voorstel accoord. Nadat Burgemeester en Sec re- t a r i s weer ter vergadering zijn gekomen, deelt de heer Zwager den uitslag aan den burgemeester mede. De voorzitter dankt den Raad mede namens den secretaris voor het genomen besluit. De vergadering wordt om half een ge schorst tot 7 uur. Des avonds 7 uur werd de vergadering voortgezet. Bij den post verteringen ten behoeve van het bureau van stemopneming geeft de heer Steyn in overweging in het vervolg een vast uurloon voor de leden van het stem bureau te bepalen. De Voorzitter zegt overweging toe. De heeren Eyking en Tromp komen ter vergadering. Bij post 62, kosten van onderhoud van het woonwagenkamp stelt de heer Groot voor, de door den architect gemaakte plannen ter verbetering van het kamp die 4000 vor deren. uit te voeren. De Voorzitter zegt, dat B. en W. het plan te duur vonden. De heer Visser wijst op de rattenplaag die er heerscht. Besloten wordt het voorstel Groot naar B. en W. te zenden om prae-advies. De heer Eyking bespreekt bij post 63: Subsidie aan de adviescommissie voor bouw ontwerpen en uitbreidingsplannen in Noord- Holland de wenschelijkheid dat de advies commissie zich ook eens gaat bemoeien met het uitzetten der rooilijnen- De heeren Tromp en Eyking klagen over den langen duur van het uitblijven van een vergunning voor het verbouwen van een geveL Bij post 65: Onderhoud van diensfcrijwielen stelt de heer Eyking voor, den post te ver lagen van 50 op 30. Besloten wordt, de vergoedingen unaniem te stellen op 40. Bij post 78 Belooning Inspecteur en dienaar van politie zegt de heer Visser dat hem gebleken is, dat de Inspecteur commandant Is van den vrijwilligen landstorm. De heer E y ki n g acht het gewenscht, dat de Inspecteur niet in vereenigingen zit. De Voorzitter zegt dat hij onlangs met den Inspecteur daarover heeft gespro ken. Hij zal dit nog eens doen. De heer E v k i n g stelt voor den post Openbare veiiifrheiti te verminderen met f 400. uitgetrokken voor het beloonen van administratieve hulp. Dit voorstel wordt verworpen met 112 stemmen. De post: subsidie aan de Politieschietver- eeniging wordt gehandhaafd met alleen de stemmen van de heeren Grooi en Visser te gen. Een voorstel van den heer Groot, geen subsidie aan den vrijwilligen landstorm te verleenen wordt verworpen. Een voorstel van den heer Eyking, om den memoriepost: subsidie aan bad- en zweminrichtingen te schrappen wordt ver worpen met 103 stemmen. Op voorstel van den heer S t e Ij n wordt de post: subsidie aan vereenigingen voor uitzending en verpleging van kinderen ver hoogd van 250 op j 300. De heer De Groot wil een kinderspeel plaats in de Baanstraat, in plaats van plant soen. B. en W. zeggen overweging toe. Bij den post: Marktgelden. wordt aan genomen het voorstel van B en W. inzake de wijziging van het tarief. Eveneens wordt hierbij aangenomen het voorstel van B. en W. inzake het verleenen van de gebruikelijke reductie op het havengeld aan schippers, die elders wonen. Verder komt nog bij dezen post in behan deling het voorstel van B. en W. inzake het recht voor het innemen van een stand plaats op het marktterrein. De Voorzitter aeeit mede, dat de Vereeniging „Handels belangen" hiertegen bezwaren heeft Inge bracht. De heer Eyking stelt voor de oud-» verordening te handhaven. De heer Welagen stelt voor, het bedrag door de veilingen te betalen, te stellen op f 2.50 en geen recht te heffen op het in nemen van een standplaats voor voertui gen. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men. wat beireft hei betalen van recht door houders van veilingen. Het overige deel wordt met een kleine wijziging aangenomen. Op een vraag van den heer Eyking of de bedragen van de verkochte klei ln de ge meentekas zijn gestort, antwoordt de voor zitter bevestigend. De heer Eyking mag de zaak controleeren. Verder dient de heer Eyking een voor stel in, om f 1000 uit te trekkfen voor werk verschaffing aan werkloozen. De heer Pattes ontraadt dat. Het voorstel wordt verworpen met 84 stemmen. De heer Visser stelt voor, het aantal opcenten op de hoofdsom der vermogensbe lasting te verhoogen van 50 op 100. De heer Tromp stelt voor een verhooging op 75. Het voorstel van B. en W (50 opcenten) wordt aangenomen met 8—3 stemmen. De begrooting wordt goedgekeurd ln ontvangst én uitgaaf tot een bedrag van f 298.154.83 Aangenomen wordt het voorstel tot ver- koopen van een terrein grond aan de Von dellaan, groot 516.80 M2. -a f 6 per M2. Goedgekeurd wordt het voorstel tot wij ziging der salarisregeling van den gymna- stiekonderwijzer, het voorstel tot aanvulling van de verordening, regelende de voorwaar den tot levering van electrischen stroom, het voorstel inzake het plaatsen van een benzine pomp, het voorstel inzake de verordening op het keuren van waren, het prae-advies op het adres der plaatselijke werknemers-or ganisaties in de sigarenindustrie. Aan den onderwijzer M. Klokman wordt op zijn verzoek eervol ontslag verleend, met in gang van 1 Februari a.s. Om half twaalf sluit de voorzitter de ver gadering. GEVONDEN VOORWERPEN. Vulpotlood, kinderhandschoentje, heeren jekker, rozenkrans, sleutel van een melk bus, fabriekspenning, huissleutel, paar handschoenen, handkar. VELSEN BOUWVERGUNNINGEN. Door Burgemeester en Wethouders van Velsen zijn o.a. de navolgende bouwvergun ningen verleend: aan K. A. van der Sluis, te IJmulden, tot het bouwen van vijf woonhuizen aan de Lumeystraat, hoek De Ruyteistraat, aldaar; aan W. Sieuwertsen te Velsen, tot het bouwen van een koffiehuis met woning in den Buitenhuiser polder aldaar; aan L. H. Rings te Santpoort, tot het bouwen van twee dubbele woningen aan den Rijksstraatweg, aldaar; aan L. Molenkamp, tot het bouwen van een woonhuis aan den Hagelingerweg al daar; aan J. Prins, te IJmuiden, tot het bouwen van een woon- en winkelhuis aan den Zeeweg, aldaar; aan P. Scholten te Velsen, tot het bouwen van een koestal nabij de Gildenlaan, aldaar; aan de N.V. Exploitatie Maatschappij van Onroerende Goederen vdi. Gebrs. J. en H. v. d. Pol te Heemstede, tot het bouwen van 53 woon- en woon-winkelhuizen aan de Fazanten- en Meeuwenlaan, Ceder- en El zenstraat te IJmuiden; aan de N.V. Ijsfabriek voor de Visch- handel Vereeniging te IJmuiden, tot het verbouwen van een kantooi tot woonhuis aan de Kanaalstraat no. 4, aldaar. ONDERWIJS IN KOKEN. In de vergadering van den gemeenteraad van 29 November 1928 werd besloten, om ge durende het cursusjaar 19281929 aan de rijpere jeugd en volwassenen geen onderwijs te doen geven in het vak „koken". Naar aanleiding hiervan hebben B. en W. overwogen, of het ook wenschelijk zou zijn, de verordening tot regeling van het onder wijs aan de rijpere jeugd en volwassenen in dien zin te wijzigen, dat het vak „koken" komt te vervallen. De Commissie van Bij stand voor Onderwijszaken adviseerde ech ter, een dergelijk voorstel niet in te dienen, met welk advies de meerderheid van het college ach niet kan vereenigen. Deze meer derheid is van oordeel, gezien het gering aantal personen (20). dat zich voor een cur sus „koken" aanmeldde, dat de gemeente zich de groote kosten, welke de inrichting van een lokaliteit voor bet houden van een kookcursus met zich meebrengt, niet mag getroosten. De 'minderheid acht handhaving van den kookcursus gewenscht, daar zij van oordeel ls, dat het gering aantal aanmeldingen -'oor dezen cursus een gevolg is van de omstan digheid, dat belanghebbenden reeds eenmaal werden teleurgesteld door het niet-doorgaan van den kookcursus. GEVONDEN VOORWERPEN. Rozenkrans, pak draadnagels, geëmaill. kruikje. ZANDVOORT AANKOOP WONINGEN PLAN-NOORD. Na een langdurige geheime vergadering besloot de Raad met algemeene stemmen Burgemeester en wethouders te machtigen tot aankoop van eenige perceelen op plan Noord over te gaan tegen de som waar voor de Gemeente garant is. Omtrent de geetemming der reeds aange kochte en thans weer te koopen woningen, is nog geen beslissing genomen. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Billy, de vogelslang bekijkend. Vond hem wel een aardig dier, „Ik wed." zei hij tot Redneb, „Daarmee hebben wij plezier." „Dat is zeker," zcidc Redneb, „Het wordt een beste vriend, gewis, Maar nn wil ik eens gaan kijken, Waar 't Isie gebleven is." Billy stak de hand naar 't diertje. En zei„Aangenaam U te zien. Ik ben Billv Boe gehccten, Mag ik U mijn vriendschap bicn?" „Zeker," zei de ander vroolijk, „Ik doe ook gaarne mee. Jerry, zoo mag je me noemen En tusschen ons beiden is 't vree!" Hopelijk vindt Redneb 't Isie. Als hij nu maar niet door de wolven opgegeten is. IJMUÏDEN. GEVONDEN VOORWERPEN. Willemsplein: cliché, handschoen, kinder- taschje, kinderhandschoentje, huissleutel. Engelmundusweg: kinderhandschoentje, ring met sleutels, hond, drie handschoenen, huis sleutel, klnderportemonnaie. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Ceau per regeL Aldabi 28 Jan. te'Rotterdam v. Ham burg. Alderamin 27 Jan. te Sabang, Rotterdam n. Japan. Agamemnon 25 Jan. v. S. Domingo n. Pto. Barios. Almelo p. 27 Jan. Azoren, W.-Indië n. Am sterdam. Algenib 27 Jan. v. Las Palmas, Santa Fé n. Rotterdam. Alkaid 27 Jan. te Bordeaux, Amsterdam n. W.-Afrika. Bacchus 25 Jan. van New-York naar Ve- nuzuela. Brielle 27 Jan. te Amsterdam v. Chili. Ball 28 Januari v. Amsterdam n. Java vla Antwerpen. Boschdijk, 26 Jan. te Sabang, New-York n. Java. Bilderdijk, 26 Jan. v. Norfolk n. Rotter dam. Boschkoop 27 Jan. te Antwerpen v. Ham burg. Deli p. 27 Jan. 19 u. Suez, Batavia n. Rot terdam. Drechterland p. 27 Jan. 23 u. Ouessant, Buenos Aires n. Amsterdam. Drechterland 26 Jan. v. Bilbao n. Havre, W.-Afrika n. Amsterdam. Eemdijk 28 Jan. te Bremen, Paciflckust n. Rotterdam. Gemma 28 Jan. te Hamburg v. West- Afrika. Gorontalo p. 27 Jan. 21 u. Galle, Rotterdam n. Java. Helder, 26 Jan. van Lagos n. Duala. Hoogkerk 27 Jan. te Hamburg v. Rotter dam. Jason 26 Jan. te Curacao v. Amsterdam. Joh. de Witt 27 Jan. v. Colombo, Amster dam n. Java. J. P. Coen 27 Jan. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Kilstroom 30 Jan. te Havre verwlchfc, W. Afrika n. Amsterdam. Kennemerland 27 Jan. v.m. te Bahla, Am sterdam n. Buenos Ayres. Kota Inten 28 Jan. te Sabang, Rotterdam n. Java. Koudekerk 26 Jan. v. Suez, Rotterdam, n. Kurrachee. Lochgoil 25 Jan. te Astoria, Rotterdam n. de Pacifickust. Madioen 28 Jan. te Sabang, Rotterdam n. Java. Merauke 27 Jan. v.m. v. Bremen n. Java. MilJais, 23 Jan. v. Cristobal, Barry n. Portland. Medea 25 Jan. te Caracasbaai, van Am sterdam. Mars 25 Jan. v. Pto. Plata el Havre en Am sterdam. Merauke p. 28 Jan. 12 u. Dover, Hamburg n. Java. Meliskerk 25 Jan. te L. Marques, Beira n Rotterdam. Majang 27 Jan. ten Westen van de Mala- dlven, Rotterdam n. Batavia. Makian, p. 26 Jan. Gibraltar, Rotterdam n. Batavia. Makassar p. 27 Jan. Port Sudan, Rotter dam n. Batavia. Noorderdijk 26 Jan. v. Cristobal, Pacific kust n. Rotterdam. Nebraska 27 Jan. te Londen, Pacifickust n. Rotterdam. Narenta 25 Jan. van San Francisco, Rot terdam n. Paciflckust. Nieuw Amsterdam 27 Jan. te New-York Rotterdam. Nijkerk 28 Jan. te Hamburg v. Oost- Afrika. Ophir p. 27 Jan. Malta, Amsterdam n. Batavia. Orania p. 27 Jan. 14 u. Fernando Noronha. Buenos Aires n. Amsterdam. Rijndam 26 Jan. 12 u. 710 mijl van SciUy, New-York n. Rotterdam. Rietfontein p. 27 Jan. Vlissingen, Antwer pen n. O,-Afrika, Van Rensselaer 26 Jan. v. Dover, Am sterdam. n. Barbados. Sumatra 26 Jan. v. Marseille n. Antwer pen,, Beira n. Rotterdam. Springfontein 28 Jan. te Antwerpen v. Hamburg. Salland 27 Jan. te Hamburg van La Plata. Sirrah 24 Jan. v. Santa Fé n. Rotterdam. Slamat p. 26 Jan. 24 u. Perim, Rotterdam n. Java. Slplrok p. 27 Jan. Perim, Rotterdam, Rot terdam n. Batavia. Scheldcstroom 25 Jan. te Krlbi, Amster dam n. W.-Afrika. Salawati 27 Jan. v. Amsterdam n. Java. Saarland 20 Jan. 8 u. v. Marseille, Batavia n. Rotterdam. Sitoebouclo p. 27 Jan. 24 u. Suez, Batavia n. New-York. Streefkerk 27 Jan. v. Genua, Rotterdam n. Calcutta. Soekaboemi 27 Jan. van. te Schiedam van Hamburg. Tambora p. 27 Jan. 15 u. Flnisterre, Rot terdam n. Java. Tapanoeli 27 Jan. 13 u. va Perim, Batavia n. Rotterdam. Ternate 26 Jan. 24 u. v. Port Said, Batavia n. Rotterdam. Vlieland 28 Jan. 1 u. v. Pt. Said, de Tyno n. Java. Veendijk 27 Jan. n.m. te Rotterdam v. Antwerpen. IJstroom 25 Jan. v. Lagos n. Burutu. Zaanland. 26 Jan. te Buenos Aires van Amsterdam. Zosina p. 26 Jan. Perim, Japan n. Rot terdam. WOENSDAG 30 JANUARI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 12.30 Concert, door het Boris Lensky Trio. 2.00 Max Tak: Holly wood. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Maak het zelf! Cursus. 4.00 Lezing door Prof. W. v. d. Pluim: Egypte. 5.00 O/celconcert door P. Palla. 5.4b Landbouwpraatje door Ir. J. C. Pfeiffer. 6.15 Concert door het Boris Lensky Trio. 7.15 Gezondheldshalfuurtje door Dr. .T. E. Feisser. 8.00 Concert. Het Omroep-orkest o.l.v. Nico Treep. S. Köhlerv. Dijk, caba retière. 25 jaar populaire muziek. 8.30 Zang- voordracht door Mr. A. W. Kamp. W. Mat- thies a. d. vleugel. 9.00 (Vervolg). Concert. 10.15 Persber. 10.30 Dansmuziek. HUIZEN. 340,9 M. Na 6 nur 1852 M. (Uitsluitend NCRV.-uitzending). 11.00 Korte Ziekendlenst. 13.30 Concert. Mevr. L MulderBelser, altmezzo. F. Uytten- boogaard, orgel. 5.00 Kinderuurtje o.l.v. MeJ. G. Ingwersen. Zang en piano. 6.30 Fransche les. 7.00 Engelsche handelscorrespondentie. 8.00 Concert. Het Chr. Radio-orkest o.l.v. J. Pouwels. Spr.: D. Pereboom: Voor en over de Radio-centrale luisteraars. Chr. W. J. Teeuwen: Uit het leven van Guido Gezellc. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra mofoonmuziek. 12.20 Balladenconcert (alt, tenor). 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Orkest- concert. 2.50 Voor de scholen. 3.15 1 ziek. 3.20 Lezing. 3 50 Rr'spraatje. 4 05 Lichi klas siek concert, (piano, viola, cello, vlooi). 5.05 Concertorge'bespeling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Gramofoonmuz'ek. 6.35 Nieuwsber. 6.50 Tuinpraatje. 7.00 Muziek. 7.05 Beethoovcn's pianosonaten. 7.20 Lezing: Training. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Diet. 8.05 Planoconcert door Mrs. N. O' Neill. 8.35 „Coq d' Or", onera in 2 acten van Rimskv—Korsakov. Koor* en symphonle-orkest. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Le zing: Cinema. 9.50 Nieuwsber. D.55 „Coq d'Or" (2e en 3e acte). 11.05 Dansmuziek. PARUS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkesfconcot*. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.40 Orkest concert, o.m. 8e Symphonic, Beethoven. LANGEXRERG, 469 DL 10.35 SohooVoncert. 11.30 Mechanische muziek. 12.25 Orkestconcert. 3 .50 Sol'sten concert. 5.05 Concert. Wcrag Strijkkwartet. 7.20 Uit Dultsche opera's. Werag-orkest. Hansen, sopraan Scbrömmer. tenor. Holwe, bariton. Strienz, bas. Daarna tot 11.20 Dans muziek. ZEESEN, 1650 IVL 8.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert 4 50 Le zingen. 7.20 „Friedericke". zangspel In 3 ac ten van F. Lehar. Daarna dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 10.20 Grnmofoonmuz'ek 3 50 Kamermu ziek op histor. Instrumenten. 5.20 Orkest concert. 6.45 „Zar und Zlmmermann", opera van Lortzing. 10.20 Her-uit*, van buitenl stations. BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcort. 6.50 Trioconcert. 8 35 Gramofoonmuziek. 8.50 Concert. Orkest o.l.v. Flor. Alpaerts Mme Scapus v. Dommelen, piano.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7