V.T.— UIT DE OMSTREKEN SPORT EN SPEL Stenografeer - Machine HAARLEM'S DAGBLAD DONDERDAG 31 JANUARI 1929 HET PANTONE-PROCéDé. CHEMISCHE VLAKDRUK VAN DE BOEKDRUKPERS. In de Aula van de Ambachtsschool hiel den de heeren Ir. J. Versvelt en P. Nauta Woensdagavond een lezing voor een aandach tig gehoor over Pantone-druk. Eerste spreker was Ir. J. Versvelt, welke spreker zijn lezing begon met te vermelden dat het Pantone-Procédé een uitvinding is van den Engelschen scheikundig ingenieur Roland Trist. Door dit procédé is het mo gelijk geworden op de boekdrukpers afdruk ken te maken van clichés op papiersoorten waarop dit met autotypie-clichés onmogelijk is. En wel met een raster van 175 a 200 lijnen per inch. Dit is mogelijk omdat het pantone-cliché absoluut vlak is. Met het pantone-cliché is het overbodig de drukkende gedeelten van het cliché merr spanning te geven dan het niet drukkende gedeelte. Daar door is het pikeeren van pantone-clichés overbodig. Spreker toonde den aanwezigen een aantal afdrukken op verschillende ruwe papiersoorten. Het tweede gedeelte van de lezing werd 'gehouden door den heer P. Nauta. Spreker begon met op te merken dat aangekondigd is dat een lezing over Pantone-druk zal worden gehouden. Hij wilde dit zoo uitgelegd zien dat hij iets over het Pantone-procédè zeggen zal en dat wij daarna met elkander het pantone-procédé zou. bespreken. Spreker is geen drukker, doch clichémaker en zou het op prijs stellen met zijn gehoor dat uit ver schillende drukkers bestaat, over het procédé te spreken. Hierna zette spreker uiteen hoe het Pan tone-cliché gemaakt wordt. Spreker maakte zijn gehoor het gesprokene duidelijk door het laten zien van 't cliché na zi;n verschillende bewerkingen en aan de hand van schema tisch vervaardigde teekeningen. Een koperen plaat, wordt langs electrolytischen weg met een zeer dun laagje chroom bedekt. Chroom is een van de hardste metalen. Het fotografisch negatief wordt op deze plaat gecopiëerd op dezelfde wijze als dit geschiedt bij autotypie cliché?. Na ontwikke ling, instuiving en inbranden wordt de plaat in een etsbad gelegd. Dit etsbad is zoutzuur. De etsing van de plaat wordt zoo lang voort gezet tot de chroomlaag op die plaatsen die niet door asphalt zijn bedekt is weggebeten, zoodat daar de koperen plaat bloot komt. Na deze bewerking heeft men dus het voor beeld in chroom en relief. Daarna wordt de ontstane ruimten aangevuld met zilver. Dit geschiedt langs galvanischen weg en wel zoo lang tot dat de zilverlaag even hoog is als de chroomlaag. Op de chroomlaag komt geen zilver omdat deze door de niet geleidende asphaltlaag is bedekt. Hierna wordt de plaat gereinigd en ge droogd en met kwikkrijt ingewreven. Het cliché is hierna gereed en kan, na op hout of metaal gemonteerd te zijn, op iedere boekdrukpers worden gebruikt In dit cliché heeft men dus het beeld in chroom dat den inkt opneemt en deelen 'die niet moéten druk ken in zilverkwik amalgaan, dat de eigen schap heeft den inkt sterk af te stooten. Het cliché moet, daar de inktrollen het cliché goed moeten raken, iets hooger zijn dan de letter. Het cliché heeft een blinden rand. Op den legger moet een stukje dun rubber worden bevestigd dat-iets greoter-is dan hefr beeld en iets kleiner dan de blinde rand. Hiermede wordt bereikt 'dat het pantone cliché zonder zichtbare spanning kan. worden afgedrukt. Voor den pantona-druk moet een speciale Inktsoort worden' gebruikt die een gering percentage kwik bevat. De letterrollen moeten zijn van een bepaalde samenstelling. Dit is evenwel niet absoluut noodzakelijk, daar men met uitgewerkte oude rollen een goed resultaat kan bereiken. Nieuwe rollen zijn niet geschikt omdat olie en vet zeer schadelijk voor pantone zijn. Van de gelegenheid tot het stellen van vragen werd een zeer ruim gebruik gemaakt. De vragen werden door beide heeren be antwoord. De lezing was georganiseerd door de Com missie voor lezingen uit de Vereeniging voor Vakonderwijs in de Typografie, Vereen, van Chefs in het Grafisch bedrijf af deeling Haar lem en den Zetters- en Drukkersstudiekring „Haarlem". De bijeenkomst stond onder leiding van den voorzitter van deze Com missie den heer W. Sterk Jzn., die aan het slot aan de heeren Versvelt en Nauta dank bracht voor hun uiteenzetting en aan de aan wezigen voor hun opkomst en aandacht. ARROND.-RECHTBANK. UITSPRAKEN Oplichting. J. J. werd terzake van verduistering van naaimachines en stofzuigers, die hij in huur koop kocht en voor de laatste termijn betaald was verkocht, veroordeeld tot 6 maanden ge vangenisstraf. De eisch was 9 maanden gevangenisstraf. Verdaschte 's zaak was bij verstek behandeld, hij deelde mede in verzet te komen. De inbraak aan dc Van Merlenlaan. De 23-jarige los-werkman F. V. en de 17- jarlge varensgezel J. P., die op klaarlichten dag de villa van mevrpuw Van B. V. aan de Van Merlenlaan op 31 December waren bin nengekomen en er een groote partij tafelzilver uit ontvreemd hadden, werden heden door de Rechtbank veroordeeld, resp. tot 9 en 5 maan den gevangenisstraf, met aftrek van preven tief. De eisch was voor F. V. een jaar voor J. P. fi maande/ KANTONGERECHT. Drie minuten kosten vier gulden. L. W. W„ een 24-jarig chauffeur uit Haarlem, is 28 December 1928 de gelukkige vader ge worden van 'n flinken jongen.Omdat hij geen hulp voor zijn vrouw had, moest hij dien dag thuis blijven, den volgenden dag moest hij rijden, den derden kwam hij er toe om naar den Burgerlijken Stand te gaan, maar arri veerde er drie minuten te laat. Hij belde het huis op maar de aangifte kon niet meer ge schieden. Weshalve W. een proces-verbaal kreeg, omdat de aangifte binnen 3 dagen moet gedaan zijn. Hij werd veroordeeld tot f 4 of 4 dagen. De felsch was f 5 of 5 dagen. Niet ridderlijk. 's Avonds 8 uur liep op 17 Januari een Duit- sche dienstbode alleen op de Dreef. Er kwa men vier opgeschoten jongens aan, de 20- j'arige los werkman J. G., de banketbakker C. B., de 18-jarige los werkman C. D., en K., allen uit Haarlem. Zij vonden het wel aardig de juffrouw eens met sneeuw in te wrijven. Zij wierpen haar daarom op de grond op alleszins ruwe wijze en tegen haar zin, maar toen de agent G. S. kwam aanfiet sen ging het dappere viertal aan den haal. Het meisje beklaagde zich bij den agent over de aanranding. Wegens straatschenderij van de ergerlijkste soort vroeg het O. M. de maximumstraf, die tot zijn spijt maar f 15 of 15 dagen bedraagt. Voor verdachte B., die minderjarig is. vroeg het O. M. twee weken tuchtschool in plaats van de subsidiair gevraagde hechtenis. De uitspraak stemde overeen met den eisch. UITSPRAKEN. J. C. v. E. het als bestuurder van een rij wiel, daarmede over een weg of rijwielpad rijden, terwijl niet is voldaan aan art. 59 van het Motor- en Rijwielreglement f 2 subs. 1 week tuchtschool. J. M. P. idem f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. H. openbare dronken schap bij derde herhaling 7 dagen hechtenis. W. v. d. H. het te Haarlem als bestuurder van een voertuig op den openbaren weg bij het bereiken van een uit twee parallel liggende deelen bestaand weggedeelte niet het voor hem rechtsliggende deel van dien weg hou- dn f 1 subs. 1 dag hechtenis. J. H. het terwijl de hondenkar niet voorzien is van steun- sels, die voorkomen, dat zij den hond drukt, wanneer hij in" rust is en terwijl op de kar de naam van den houder en van de gemeen te waarin hij woonplaats heeft, alsmede het nummer van de kar niet goed leesbaar voor komt 2 maal f 1 subs. 1 dag voor elke boete. Ch. v. d. S. overtreding van art. 59 van het Motor- en Rijwïelreglement f 2 subs. 2 dagen hechtenis. J. B. het een trekdier onbeheerd laten staan f 3 subs. 3 dagen hechtenis. J. G. van Z.het loopen over verboden grond f 1 subs. 1 dag hechtenis. A. M. overtreding der Motor- en Rijwielwet f 3 subs. 3 dagen hechtenis. A. A. van A. idem f 3 subs. 3 da gen hechtenis. L. B. K. idem f 3 subs. 3 da gen hechtenis. W. G. de L. openbare dron kenschap f 5 subs. 5 dagen hechtenis. J. F. S. openbare dronkenschap f 5 subs. 5 dagen hechtenis. A. v. d. M. overtreding der Leer plichtwet f 2 subs. 2 dagen hechtenis. H. G. overtreding der wet op woonwagens en woonschepen 1918 f 4 subs. 4 dagen hechte nis. HH. G. overtreding der Invaliditeitswet f 5 sübs. 5 dagen hechtenis. J. J. van M. idem f 5 subs. 5 dagen hechtenis. HEEMSTEDE OVER VACANTIE- EN KINDERTOESLAG Door de organisaties van gemeente-perso neel is tot den voorzitter van de Commissie van Overleg het verzoek gericht om in die commissie aan de orde te stellen de toeken ning van vacantie- en kindertoeslag aan gemeentewerklieden. B. en W. herinneren er aan, dat deze on derwerpen meermalen een onderwerp van bespreking in- den raad hebben uitgemaakt. Voorts deelen B. en W. mede, dat hun col lége ook thans nog in zijn geheel van mee ning is, dat .niet tot het toekennen van va- cantietoeslag moet worden overgegaan. Wat kindertoeslag betreft staat de meerderheid van het college van B. en W. ook thans nog afwijzend daartegenover, terwijl de minder heid wel voor toekenning daarvan kan ge voelen. B. en W. verzoeken den raad omtrent deze aangelegenheid een nieuwe principieele uit spraak te doen, welke aan B. en W. kan die nen bij de verder te volgen gedragslijn. HILLEGOM PERSONALIA. De heer J. de Vries, geboren tc Hillegom is te Amsterdam bevorderd tot arts. IJMUIDEN. IJMUIDEN'S BLOEI." Deze vereeniging hield Dinsdagavond een ledenvergadering. In zijn openingsrede be sprak de voorzitter, de heer W. A. Dolleman eenige belangrijke aangelegenheden met be trekking tot de ontwikkeling van IJmuiden. Hij erkende den grooten vooruitgang van IJmuiden op velerlei gebied, welke zich ook kenmerkt, doordat vele huizen in IJmuiden in eigendom komen van de inwoners. Het werk van IJmuiden's Bloei heeft vrucht af geworpen, hetgeen te constateeren is in de toeneming van het vreemdelingenbezoek. Weiswaar is IJmuiden er nog niet als Bad plaats, maar het kan dat worden als de weg langs de semaphore is doorgetrokken en er een groot badhuis komt. De gronden aaji de Zuidzijde der gemeente kunnen dan meer productief gemaakt worden. „IJmuiden los- en laadplaats" is een punt waarop men moet blijven aandringen. Verder besprak de voor zitter nog de wegenkwestie, in verband met den aanleg van den weg Amsterdam—Velsen. De secretaris, de heer B. G. Schuitenmaker, las zijn jaarverslag voor. Wij ontleenen daar aan het volgende: Bij den aanvang van het boekjaar telde de vereeniging 249 leden, welk aantal aan het einde van het boekjaar was gestegen tot 261. Gememoreerd wordt de subsidieverlening door de gemeente, nl. f 500. De pensiongias werd op ruime schaal verspreid. Van den vier- taligen „Korte Gids" werden vele duizend tallen wijd en zijd verspreid. Met de Neder- landsche Spoorwegen werd een overeenkomst getroffen, waax-mede bereikt werd, dat deze thans op een groot aantal stations ter lezing ligt. Volgens het verslag van den penningmees- stere den heer Joh. de Waard, bedroegen de inkomsten f 1504.78. de uitgaven f 1341.66. De begrooting 1928/1929 wordt in ontvangst en uitgaaf vastgesteld op f 1739,64. De aftredende bestuursleden werden allen herkozen. Bij de rondvraag werd de vraag gesteld, of IJmuiden's Bloei x-eddingsmiddelen. inzon derheid reddingslijnen op haspels en palen kan plaatsen of de plaatsing daarvan kan be vorderen. De voorzitter beloofde een onder zoek. SANTPOORT TOONEELVEREENIGING „ONS GENOE GEN". De tooneelvereeniging „Ons Genoegen" zit niet stil. Dit meenen wij te mogen con- cludeeren uit het fpit, dat zij in „Zomerlust" reeds de vierde uitvoering in dit seizoen gaf. Werd in de voorlaatste uitvoering getracht een gevoelige snaar bij 't publiek te treffen, thans waren het de lachspieren, die het moesten ontgelden. En daarin is men vol komen geslaagd. Van het begin tot het ein de is er braaf gelachen om de grappige ver wikkelingen, welke de bekende O. Blumen- thal en G. Kadelburg in hun klucht „Jan Ongeluk" hebben verwerkt. Mevrouw Rensen-Huyse als schoonmoe der, mej. C. Schipper als Martha, het bak- vischje, mej. M. Duin, als Emma het dienst meisje, en mevr. Schipper-de Graaf als de eega van „Jan Ongelxik" lieten uitnemend spel zien. Alleen het spel van laatstgenoem de dame zakte in het 3de bedrijf nu en dan af. Bij de heeren hadden we Tobras Krack, „krachtpatser" aTs hij was, wat krachtiger willen zien spelen. Martin Hallerstadt was als „Jan Ongeluk" beter daxi als „boeme laar". Dietz, kantoorbediende, moet onthou den, dat hij in het huis van zijn chef, niet zijn hoed moet ophouden. Het best vonden we den heer De Graaf, om wien dan ook braaf gelachen is. Als we één aanmerking zouden willen maken, dan zou het zijn, zijn te jeugdig uiterlijk. TWEE BESTUURSLEDEN VAN „BURGER PLICHT" GEHULDIGD. Door de vrijzinnige kiesvereeniging „Bur gerplicht", afdeeling van den Vrijheidsbond, was het plan opgevat twee harer bestuursle den, nl. de heeren J. v. d. Lijn en P. Dictus, te huldigen voor het vele, dat zij voor de liberale staatspartij in het algemeen en voor „Burger plicht" in het bijzonder gedaan hadden. Deze huldiging nu heeft in „Zomerlust" plaats ge vonden met medewerking van verschillende andere afdeelingen. De leiding berustte dezen avond bij den heer S. Rij kens uit Heemstede. Deze opende de feestelijke bijeenkomst met woorden van welkom, er zijn voldoening over uit te spre kend, dat zoovele waren opgekomen. Hierna roemde hij de jubilarissen als harde werkers, die Ausdauer genoeg bezaten om vol te hou den ook bij tegenslagen. Spr. bood mevr. v. d. Lijn die haar man steeds zoo krachtig ter zij de staat, bloemen aan. Voor het hoofdbestuur van den Vrijheids bond sprak de heer Zwaneveld. Hij zeide, dat ook het hoofdbestuur het werk van de heeren v. d. Lijn en Dictus bijzonder apprecieert. Namexxs „Burgerplicht" werd hierop den beiden heeren een electrische schemerlamp aangeboden, waarna de heer Roos het woord voerde namens de „Centrale" uit den Rijks- kieskring Haarlem. Deze spreker prees beide heeren als harde werkers en sprak den wensch uit, dat zij nog lang hun beste krach ten aan de liberale staatspartij zouden ge ven. Voor de afdeeling Haarlem sprak mr. Schultz van Hagen woorden van hulde, die, hoewel nog niet zoo lang In de politiek zijnde, toch dxirfde te zeggen, dat de afdeeling Santpoort er eene is, waarop men kan bou wen. Spr. bracht den heeren v. d. Lijn en Dictus hiervoor hulde. Voor de afdeeling Hoofddorp-Nieuw-Vennep voerde de heer Molenaar het woord. „Zoolang onze partij nog zulke mannen in haar midden heeft, behoeven wij nog niet te klagen" zeide deze spreker. De Haarlemsche jonge liberalen waren ver- tegexxwoordigd door den heer Scheer. Deze had indertijd het enthousiasme^van den heer v. d. Lijn van nabij kunnen bewonderen etx hoopte als jongere daaraan eexx voorbeeld te nemen. Als vriend van den heer v. d. Lijn sprak tenslotte nog de heer Straatsma, waarna de beide gehuldigden dank zeiden voor de hun gebrachte hulde.. Het verdere gedeelte van den avond werd gepasseerd met muziek van 't trio Alphenaar, voordrachten van den heer Wouter Loeb en het afdraaien van een pro paganda-film. SCHERMEN. SABELWEDSTRIJD HOOIBERG-BEKER Zondag 3 Februari zullen in de scherm- zaal Brassinne aan den Raamsingel natio nale sabelwedstrijden om den Hooiberg beker plaats hebben. BILJARTEN. MASSAKAMP ONDERLINGE VRIEXDSCHAP- KASTANJEBOOIVL Dinsdagavond werd deze wedstrijd ln het lokaal Kastanjeboom te Heemstede voortge zet in klasse B. O. V. S. kwam uit met Portegies, J. de Win ter, Boerée en Hagen, als invaller voor L. van Dijk, waartegen de thuisclub de volgende spelers stelde: P. Schoo, H. Smit, J. Jansen en W. Geers. De spelers gaven elkaar niets toe. De einduitslag was: Kastanjeboom 369, Onderlinge Vriendschap 342 caramboles. De totaal-uitslag van de twee gespeelde wedstrijden is aldus: Onderlinge Vriendschap 819. Kastanjeboom 720 caram boles. De hoogste serie werd in deze klasse ge maakt door Portegies, 14 caramboles. VIJFKAMP „EXCELSIOR"—„D. E. S." Tusschen „Excelsior" uit LIsse en ,X> E. S." te Haarlem is een uit- en thuiswedstrijd georgaxxiseerd, waaraan van beide clubs vijf sterke spelers deelnamen. De eerste ont moeting heeft te Lisse plaats gehad. De eerste partij liep tusschen De Foei jae ger (D.E.S.) en P. Duivénvoorden Sr. Het wilde in het begin met eerstgenoemde niet vlotten. De Lissenaar was daarentegen da delijk goed op stoot. Oogenschijnlijk stond het er voor den Haarlemmer slecht voor, want inplaats van in te loopen, .omdat hij zijn tegenstander 75 nxocst vooi'gcven, was de stand reeds 82 om 55. Toen kwam ineens de omkeering. De oud-kampioen van Haar? lem zette een eindspurt in, die zijn partner geheel overrompelde. In 9 beurten scoorde hij in grootschen stijl 145 caramboles, waar bij een mooie serie van 72, waarvoor hij een welverdiend applaus had in ontvangst te nemen. Daarna traden Mienis (D.E.S.) en Mas tenbroek in het strijdperk. Aanvankelijk was de Haarlemmer in het voordeel, doch spoedig nam de Lissenaar de leiding over. Ofschoon Mienis hem voortdurend op dc hielen zat, moest hij tenslotte in Masten broek zijn meerdere erkennen met den stand 150 caramboles cadre om 116, Vervolgens speelden Veraart (D.E.S.'» en Th. Duivenvoorden. Eerstgenoemde kon er niet inkomen, terwijl zijn partner goed spel liet zien. En daar het met Veraart sukkelen bleef, raakte hij meer en meer achter. Tiet einde kwam met 125 om 88 voor „Excelsior". In de vierde partij stonden Huyboom D. E.S.) en P. Duivenvoorden Jr. tegenover el kaar. Al spoedig bleek, dat de Haarlemmer de sterkste was. In een vlug tempo liep hij zijn partner steeds verder vooruit. Toen hij de 125 vol had, stond Duivenvoorden pas op 89. In de laatste partij bekampten v. d. Put ten (D.E.S.) en Schrama elkander. Dit werd een zeer spannende partij, die ten slotte door den Lissenaar gewonnen werd met 125 om 106. Na deze ontmoeting was de stand van den avond: „DJEjS." 635 en „Excelsior" 661 ca ramboles, dus een verschil van 26 caramboles. OM DEN OUDS-BEKER. De biljartvereeniging „Haarlem Noord" heeft zich in de afvalwedstryden om dezen zeer kostbaren beker tegen de club „Krijt oo Tijd" te Zaandam zeer goed gehouden. Van de zes partijen wonnen de Haarlemmers er vijf en plaatsten zich daardoor in de 2de ronde. Het verloop was. Haarlem Noord Vader v. Vliet v. Tirgt Cornet Kronenburg Mur Krijt op Tijd Huizinga Kaptein Visser Korver Degenhardt Dekker pnt. brt. h.s. gem. 200 45 25 4,44 150 33 24 4.54 125 28 15 4.46 325 47 10 2.66 75 46 6 j.23 75 28 15 2.67 750 pnt. brt. h.s. gem. 196 45 17 4.35 120 32 17 3.75 90 27 21 3.33 112 46 15 2.44 100 47 19 2.13 45 27 12 1.73 636 ZWEMMEN. HAARLEMSCHE REDDINGSBRIGADE. Van de Technische Commissie vaix den Ned. Bond tot het Redden van Drenkelingen is bericht ontvangen, dat er op Zondag 24 Fe bruari in de zweminrichting „De Regentes" te Den Haag gelegenheid is tot het aflggen van een examen voor een diploma's van den Bond: Voorbereidend A of B. Leden, die hieraan willen deelnemen, moeten zich op geven aan het secretariaat vóór 15 Februari. SCHAKEN. COMPETITIE-WEDSTRIJD VAN DEN NEDERLANDSCHEN SCHAAKBOND Dinsdagavond speelde het tweede tiental van de Haarlemsche Schaakvereeniging te gen het tweede tiental van het Haarlemse!) Schaakgezelschap. De uitslag was als volgt: H. S. G.: H. v. d. Hoff 1. J. F. H. Busking 1, Joh. v. Teunenbroek 'i, J. Buma 1/2. H. Rip- hagen 0. G. Coster 1. J. H. Liehterveldt 'af gebroken), F. H. de Lange 1, J. Hamelink 1, M. de Waart 1. Totaal 7. H. S. V.: J. Vermeulen 0, Hajo Fick 0. J. Cohen 12, A. D. v. Steenis 1/2, P. Egas 1. L. J. Vreugde (niet opgek.) 0, P. J. ter Plegt (afgebr.), dr. P. Ozinga 0, W. v. d. Voort 0, A. H. v. d. Lint 0. Totaal 2. De afgebroken partij aan het 7e bord is ter beslissing opgezonden aan den districts commissaris voor Noord-Holland. In elk geval heeft het Haarlemsch Schaak gezelschap een mooie overwinning behaald. De wedstrijd had plaats in het clubgebouw van H. S. G., Jansstx-aat 85. WATERPOLO. H. P. C. De jaarlijksche algemeene vergadering van H. P. C. is bepaald op Zaterdagavond 9 Februari in Hotel van Ree aan de Camplaan. ADVERTENTIEN Verloofd: P. TACONIS en FEMMY SLUIS Haarlem, Tetterodestraat 10. Arnhem, Nieuwe Plein 31- Getrouwd: Ir. W. A. VAN BERNE en MTEKE AVIS die mede namens weóerzUdsche familie hartelijk dank zeggen voor de belangstelling, bij hun huwe lijk ondervonden. Haarlem, 31 Januari 1929. Eenige kennisgeving Heden overleed te Arnhem onze lieve Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder, Mevrouw Alberdina Margaretha Boetje geboren DINGEMANS in den ouderdom van 77 ja ex. Arnhem, van Pallandtstraat 42 H. BOETJE Em. Doopsgez. Predikant Alkmaar: A. M. BOETJE "Amsterdam: E. A. BOETJE Velp (G-): M. C. M. BOETJE Haarlem, Oranjeplein 26: A. C. CRAMER— BOETJE O. L. S. CRAMER Dedham (Mass.) U.S-A.: G. J. BOETJE G. BOETJE—MAAS en kleinkinderen 30 Januari 1929. Geen bezoek Heden overleed onver wachts onze jongste lieve ling ADRIAN A ANNA In den ouderdom van een jaar. P. JONGEPTER A. A. JONGEPIER— DE KLERK Bloemendaal, 30 Jan. 1929. Donkerelaan 18. De teraardebestelling zal plaats hebben Vrijdag Februari as. op de Nieuwe Algemeene Begraafplaats te Bloemendaal. Vertrek van het sterfhuis m 2 uur. Geen bezoek Heden overleed onze lieve Vader. Behuwd- en Groot vader. de Heer LOUIS GERARD MARCUS Weduwnaar van MARIA SOPHIA OLY Amsterdam: J. C. MARCUS L.Gzn. M. S. WYBRANDS MARCUS F. H. WYBRANDS en kinderen W. H. P. M. VAN ELK— geb. MARCUS A. VAN ELK en kinderen P, A. MARCUS A. MARCUS— GROENEVELD Cremarne (Australië): J. H. MARCUS Haarlem, Zijl weg 115. 30 Januari 1929. Verzoeke geen rouwbezoek De teraardebestelling zal plaats hebben op 2 Februa ri te 3 uur op d? algemeene protestante begraafplaats te Heemstede. TAPIJTEN L00PERS Stoomen, machinaal stofvrij maken. In enkele dagen gereed f|4V£PSCtlll®«^ In plaats van kaarten Heden overleed zacht en kalm onze geliefde Man, Vader, Behuwd- en Groot vader GERRIT WAGENAAR ln den ouderdom van bijna 08 jaar. Uit aller naam: Wed. W. WAGENAAR— BAKKER Haarlem, 30 Januari 1928. Nieuwe Kerksplcin 7 rood. Heden overleed plotseling onze geliefde Moeder, Be huwd- en Grootmoeder BARTHA ADRIANA VER W0ERDT Wed. van JACOB VAN LEI JEN in den ouderdom van ruim 71 Jaren. Halfweg, 30 Jan. 1929 Osdorperweg 281. Uit aller naam: P. L. A. L. HOFMAN6 A_ TREFFERS VAN LEI JEN De teraardebestelling zal plaats hebben op 2 Febr. te Hoofddorp te l uur. Faillissement Th. Portegies HAARLEM. Door den Heer Rechter-Oom- missaris in opgemeld faillisse ment is bepaald: lo. dat de schuldvorderingen moeten worden ingediend voor den jen Maart 1929. ten kantore van den ondergeteekenden cura tor; 2o. dat de verificatie-vergade ring zal gehouden worden op Za terdag 6 April 1929. des voor middags 9.45 uur, in het Paleis van Justitie aan de Jansstraat no. 81 aldaar. Mr. J. H. J. SIMONS. Kruisweg 63, Haarlem. IS UW NIEUW RIJWIEL AL QEREED? ZONDER V. T. LAMP IS HET NIET COMPLEET. I 10.— ol f 11.50 LET OP DYNAMONUMMER WEIGERT ELKE NAMAAK!! Imp. Heerengr. 308 A'dam GEVRAAGD flinke dagdienstbode of hulp a de huishouding. Zondags vrij. Br. no. 3335 bur. van dit blad. 4 WINKELJUFFROUW b. z. a. onv. welke branche (21 jr.) (bekend met kruideniers- en fijne vleeschwaren). Uitst. ref. Br. no. 3333 bur. Tan dit blad. 5 Flinke Dagdienstbode gevr., v. g. g. v. Aan te mekten s avonds na zeven uur Schoter singel 149 b. d. Verspronckweg. 5 Sehangersnaaister gevraagd, voor thuiswerk, goed bekend met gordUnwerk. Br. na 3330 bur, van dit blad. 8 HUWELIJK. Wedn., werkman. 46 Jaar, w. k.nv met wede., ongeveer dezelfde leeftijd, liefst met kl. pemloen of andere eigen inkomsten. Br. no. 3336 bur, van dit blad 5 BANKETBAKKERIJ NET MEISJE. circa .19 jaar. biedt zich aan als winkeljuffrouw. Reeds eenige jaren als zoodanig werkzaam ge weest. Zondags vrij. Kan zelf standig optreden. Br. met inlich tingen no. 3326 bur. vim dit dit blad. NETTE JUFFROUvV gevr., uit den werkenden stand, om tegen kost en inw. de huislu waar te nemen. b(J wed. alleen, Br. no. 3327 bur. van dit blad. 5 Gevr, ln kl. gezin, dat begin April te Haarlem komt wonen NETTE DIENSTBODE V. g. g. v., kunn. koken. Loon 40. Br. no. 3329 bur. van dit blad. 5 In klein gezin voor direct ge vraagd een NET DAGMEISJE van buiten. Adios Zand voortor AUee 2, Heemstede. 4 GEVRAAGD een net dagmeisje, gezin van 2 pers., van 's m. S 30 tot 5 uur. Leeftijd ongeveer 16 jaar. Met middagmaal. Loon 5-50. Br. no. 138 bur, van dit blad. 5 GEVRAAGD tegen l Maart een Juffrouw op een expeditiekantoor, best kun nende telefoneeren en handig werken. Aanvangsalaris 30 per maand met 6 maande: ij ksche verhoogingen tot 6C00. Br. no. 3339 bur. van dit blad. FLINK MEISJE gevraagd, boven IS Jaar. van 8.30 tot 4-30. Loon 7 p, w. Adr. Stoooplein 13.6 NETTE WERKSTER gevr., enkele d. p. w. van 95 U- V. g. g. v. Br. 110. 3341 bur. van dit blad.i Gevr tegen April een NET MEISJE 't Lage Kopje, Arnoldlaan f, Bloemendaal DAMESHOEDEN Modiste-appreteuse en Leerling verkoopster ge vraagd. MAISON HARTJE Groote Houtstraat 97 10 Onderwijs op de N. de Munnik Particuliere Handelsschool Zijlweg 20

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3