UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING sloopt het gestel RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 1 FEBRUARI 1929 HEEMSTEDE Geen vacantie- en kinderbijslag. Vier leden in de Raadscom missies. Een nieuwe commis sie voor onderwijs. Vergadering van den Gemeenteraad op Donderdagavond, onder leiding van den bur gemeester, Jhr. J. P. W. van Doorn. Aanwezig alle leden. Ingekomen stukken. Naar aanleiding van een Ingekomen adres van W. Bakhuizen en andere bewoners van de Zandvoortschelaan, houdende verzoek om verbetering van het voetpad aan de Zuidzijde van de Zandvoortschelaan tusschen Heeren- weg en Leidschevaart, deelen B. en W. den Raad mede, dat in het voorjaar dit voetpad met bitumen zal worden gedekt. Ingekomen is verder een adres van C. J. Smit, waarbij beroep wordt ingesteld tegen het besluit van B. en W. d.d. 16 Januari j.l, waarbij afwijzend is beschikt op de aanvrage van adressant oA vergunning voor het stich ten van een gebouw voor stalling van een auto, annex kantoor op een perceel grond, gelegen aan het Raadhuisplein no. 25. B. en W. stellen den Raad voor, op dit adres afwijzend te beschikken. Op voorstel van den heer Kwak gaat de Raad in geheime zitting. De heer Kwak zegt, na heropening der openbare vergadering, dat er gezegd is dat B. en W. afwijzend willen beschikken, omdat zij den heer Smit niet gunstig gezind zijn. Is hier sprake van revanche? Spr. wil dit eerst gaarne uitgemaakt zien. Wat beide partijen nu zeggen is geheel met elkander in tegenspraak. De heer Van ïïnen betreurt het dat de he.er Smit deze zaak van zakenterreln op persoonlijk terrein brengt. Spr. vindt het misplaatst, te denken, dat B. en W. iemand zouden zoeken en betreurt den stijl van den heer Smit in zijn brieven. De heer Van Unen geeft verder m overweging dat Smit de ga rage aan den vóórkant zet en dan vlak daar achter zijn kantoortje. Dan krijgt de Schoon heidscommissie ook haar zin. Kan de heer Smit deze mogelijkheid niet eens onder de oogen zien? De heer De Boer voelt iets voor wat de heer van Unen zegt. Smit komt een garage en een kantoortje toe. Maar hij zal graag zijn kantoor aan den weg willen hebben. De heer Van der Erf vraagt of de motieven waarop de weigering gegrond is, nü' werkelijk zoo steekhoudend zijn. Spr. wil aan het nieuwe verzoek van Smit, die al een en ander heeft 'laten vallen, voldoen. De heer Audretsch acht de oplos sing door den heer van Unen voorgesteld, den steen der wijzen. De heer Kwak vraagt of nu werkelijk Smit gedupeerd wordt omdat hij Smit is. 4 Verder is spr. van oordeel dat het denkbeeld van den heer Van Unen goed is. Als spr. Smit's verzoek zou toestaan, zal dit niet zijn omdat wat Smit gedaan heeft nu zoo mooi ••is."' WeLhouder Van de Poll verklaart dat noch door de Schoonheidscommissie, noch door spr- over de persoon van den heer Smit is gesproken. Van revanche is geen sprake. De zaak is behandeld zooals alle an dere worden behandeld. Spr. meent dat aan Smit de oplossing aan de hand is gedaan: het kantoor achter zijn huis en de garage naast hét huis. Hiervoor voelt spr., want dan wordt de doorkijk behouden of liever: open bebouwing. Wethouder Dr. Droog zegt dat ook bij hem geen andere beweegredenen hebben voorgezeten dan de schoonheid van Heem stede. De hoer Schelvis zegt dat hij aan vankelijk geneigd was Smit zijn zin te geven, maar na de bezwaren van B. en W. gehoord to hebben zal hij stemmen voor het denk beeld van den heer Van Unen. Het voorstel van B. en' W. (afwijzend te beschikken op het verzoek van Smit)- wordt aangenomen. Aanschaffing afgassenketel. Omdat daardoor bezuiniging op de exploi tatie mogelijk zal zijn stellen B. en W. voor een „afgassenketel" aan de gasfabriek aan schaffen. De kosten zijn geraamd op f 8000 De heer Vrlng vraagt ol' de cijfers niet wat geflatteerd zijn, ten einde het voorstel meer kans te geven van aanneming. De heer van der Erf vraagt hoe het staat met de positie van de bedienaren van den ketel. Komen die in een hoogeren rang? De heer VanUnen zegt dat B. en W. de uitgaven willen brengen op de exploitatie rekening. Spr. vindt het beter ze op den kapitaalstaat te brengen en een afschrij vingspercentage te bepalen. Overigens Juicnt spr. het voorstel toe. De heer R ij k e s zegt dat het ketelhuis veel te ver verwijderd is van de verbruiks- toestellen. Daardoor zijn lange geleidingen rnoodig. De directeur wil nu de hitte van de hfgassen gebruiken om stoom te maken. Dat is een gezond denkbeeld. Tegen den heer van Upen zegt spr. dat het kapitaal niet topzwaar moet worden. Daarom heeft spr. voorgesteld de 8000 in twee jaar te laten betalen door de exploitatie. De Voorzitter zegt dat de stokers er niet minder door worden. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen. Het Grotstuk. B. en W. stellen voor, voor f 50.000 aan te koopen terreinen bij het Grotstuk, ten einde een ruime verkaveling van de terreinen ten N. van de Van Merlenvaart tusschen de Censluslaan en de geprojecteerde Wakker- kade mogelijk te maken. De heer Kwak zegt dat het grotstuk be dorven is. B. en W. schijnen dat nu ook te zien en doen daarom nu dit voorstel. Spr. apprecieert dat ten zeerste maar het zal veel geld' kosten. De transactie Is heel onvoor- deelig. En het Grotstulc wordt nog niet goed. Want aan de Melchior Treubstraat staan drie huizen die den boel bederven. De heer vanUnen is verblijd dat B. en W. inzien dat door kleine bebouwing het Grotstuk bederft. l De Voorzitter zegt dat bij het beoor- deelen van het uitbreidingsplan in het oog moet gehouden worden de tijd waarin het werd ontworpen, Nu is getracht eenige fou ten te ondervangen. Het voorstel van B. en W. wordt aange nomen z. h. s. Vacantie- en kinderbijslag. De Voorzitter zegt dat B. en W. er prijs op stellen dat de Raad zich principieel vóór of tegen vacantiebijslag uitspreekt. Mevr. Bigot verdedigt den vacantiebij slag op verschillende gronden en hoopt dat de Raad zich er in gunstigen zin over zal uitspreken. De heer R ij k e s vindt dat vacantiebijslag uit den tijd is geraakt. Zijn de loonen te laag dan hei-zie men ze. De heer Van der Linden zal gaarne zijn stem vóór vacantiebijslag geven. De heer Van Unen merkt op dat de loonen van de gemeentewerklieden in 1920, in den duursten tijd dus, zijn vastgesteld. De toestanden zijn sinds veel beter geworden. De loonen zijn te Heemstede goed. Vacantie bijslag acht spr. niet gerechtvaardigd. De heer Van der Erf zegt dat er van overleggen voor vacantiegeld in de gezin nen al heel weinig komt, vooral in de groote gezinnen. De heer K w a k is in principe tegen vacan tiebijslag. Het aannemen van een fooi moet beneden de waardigheid van een arbeider zijn. De heer Audretsch betoogt dat van terzijde leggen van vacantiegeld heel weinig komt. De arbeiders richten hun leven in naar hun loon. Spr. zou vacantiebijslag toe juichen. De heer De Boer zegt dat als men niet sparen wil, de overheid daarvan niet de schuld draagt. Wordt er vacantiebijslag ge geven dan zullen verschillende belastingbe talers, die het zelf niet breed hebben, daar van moeten meebetalen. Dat vindt spr. on billijk. Mevr. Bigot zegt dat het gaat over het principe van vacantiebijslag, niet over den loonstandaard. Wethouder van de Poll stelt voor de discussies te sluiten. Dit voorstel wordt aan genomen met 9 tegen 6 stemmen. De raad verklaart zich met 9 tegen 6 stem men tegen vacantiebijslag. Voor stemmen de heeren Vring, Van der Erff, Audretsch, Van der Linden, Schelvis en mevr. Bigot. De heer.Van der Erf verdedigt hierna uitvoerig den ldnd erbij slag. De heer Van Unen verklaart zich er te gen. Kinderbijslag kan dit gevaar hebben dat men iemand met een groot gezin niet zou aanstellen, omdat hij te duur zou zijn. Wil men groote gezinnen steunen, dan zou dit kunnen gebeuren door een Rijks of Gemeen tefonds. Mevrouw Bigot vindt het stelsel van kin derbijslag onjuist en onlogisch. De heer K w a k is principieel tegen kinder bijslag. De heer D e B oer sluit zich bij den heer Van der Erf aan. Het bezwaar van den heer van Unen is wel te ondervangen. Bij de bloe misten bij voorbeeld bestaat een regeling. De heer Van der Linden hoopt dat de Raad zich zal uitspreken vóór kinderbijslag. Wethouder dr. D r o o g begrijpt niet dat een voorstander van vacantiebijslag niet is voor kinderbijslag. De heer Vring merkt op dat kinderbij slag loondrukkend is. De lieer A u d r et s c h sluit zich hierbij aan. Mevrouw Bigot zegt dat de regeling die de heer De Boer heeft genoemd slechts geldt voor de Katholieke bloemisten. - De Raad verklaart zich tenslotte tegen kin derbijslag met 8 tegen 7 stemmen. Raadscommissies. B. en W. stellen voor om het aantal leden van de raadscommi'ssiën met een lid uit te breiden en tevens over te gaan tot het in stellen van een nieuwe commissie voor on derwijs en opvoeding. De heer De Boeris tegen uitbreiding van het aantal leden der Raadscommissies. Het gaat goed te Heemstede. Uitbreiding zou ook weer aanleiding kunnen geven tot wrijving en meer vergaderingen. De heer Breed is uit beginsel tegen uit breiding. Het is absoluut niet noodzakelijk dat elk raadslid in een commissie zit. De heer Rijk es verdedigt de uitbreiding als eerste onderteekenaar van het adres van raadsleden, waarin uitbreiding is gevraagd. Is éen der leden van een commissie verhinderd een commissievergadering bij te wonen, dan „vergaderen" er maar twee leden. De v o o rzltter zegt dat B. en W. de bedoeling van het adres gewaardeerd heb ben. Zijn er 4 leden dan zal men eerder tot een vergadering overgaan, dan wanneer er 3 zijn. Kan dan iemand niet, dan laat men al licht een vergadering niet doorgaan. Besloten wordt dat er 4 leden in de commis sies zullen zijn en dat er een commissie voor onderwijs wordt Ingevoerd. De verordening, regelende samenstelling en werkkring der vas te Raadscommissies wordt vastgesteld. Gelden voor stichting R.K. School. B. en W. stellen voor de gevraagde mede werking te verleenen aan de stichting van een nieuwe R.K. school, te bouwen op een terrein aan den Bronsteeweg. De heer Rijk es vraagt: le: zal op den dag van de opening het vereischte aantal kin deren aanwezig zijn? 2e: Is voor de betrok ken klasse nu al dadelijk een school noodig? 3e: Is al een begrooting van het werk ge maakt en welk bedrag zal de gemeente te zijner tijd hebben te voteeren? De Voorzitter antwoordt op punt 1, dat dit geen vereischte is; de begrooting is nog niet bekend. In verband met het 7e leer jaar zal de bouw noodig zijn. Het voorstel van B. en W. wordt aangeno men z.h.s. Jaarwedden burgemeester, secre taris en ontvanger. B. en W. stellen voor aan Ged. Staten te adviseeren, Heemstede in verband met de plannen tot verhooging der jaarwedden van burgemeester, secretaris en ontvanger, niet te plaatsen in klasse 8 maar in klasse 8a burgemeester f 5500f 6600; secretaris f 4700f 5800 en ontvanger f 3200f 4200. De burgemeester geeft de leiding in handen van wethouder Van de Poll en verlaat de ver gadering. De heer Van Unen zegt, dat de finan- cieele commissie met groot genoegen heeft voorgesteld aan Ged. Staten voor te stellen, Heemstede niet in klasse 8, maar in 8a te stellen, zoodat een salarisverhooging voor de betrokkenen die door de commissie zeer ge waardeerd worden, mogelijk zal zijn. Onder applaus wordt het voorstel met al- gemeene stemmen aangenomen. De Voorzitter sluit zich bij de woorden van waardeering aan. Rondvraag. De heer Van Unen vraagt, of het de aandacht heeft van B. en W. dat er binnen af- zienbaren tijd behoefte komt aan meer open baar Lager Onderwijs in Heemstede. De Voorzitter antwoordt, dat B. en W. reeds voorbereidende werkzaamheden ver richt hebben. De heer R ij k e s vraagt of er voor de auto bussen langs den Iieerenweg stopplaatsen zijn. Moeten die dan niet worden vastgesteld? De Voorzitter acht dit nog niet noo dig. De heer R ij k e s vreest dan voor ongeluk ken. De Voorzitter zal het denkbeeld onder de aandacht van de verkeerspolitie brengen. Hierna te twaalf uur sluiting der openbare vergadering. In den loop van den avond werden nog zon der discussie en zonder hoofdelijke stemming aangenomen de voorstellen betreffende: vast stelling van het percentage der verstrekte gelden aan de bedrijven op 5 pet.; wijzigingen in de verordeningen betreffende de aanwij zing van stemlokalen en de keuring van wa ren; credietverleening voor uitbreiding van het aantal uren voor vakonderwijs op de Bronsteeschool; vervroegde aflossing en aan gaan van een geldleening.. HET JUBILEUM VAN DEN BURGEMEESTER. PROGRAMMA VAN DEN FEESTDAG. Wij ontvangen het volgende communiqué- Op 8 Februari a.s. zal er feest zijn in Heem stede, een feest waaraan de herinneringen ons allen nog lang zuilen bijblijven. Dien dag immers viert de Burgemeester van deze ge meente, Jhr. J. P. W. van Doorn, zijn 12 1/2- jarig ambtsjubileum. Wij laten hieronder in het kort het programma van dien dag volgen. Om 11 uur des morgens h-eft voor het woonhuis van den jubilaris (Van Merlenlaan 21) een aubade plaats, waaraan medewerking zal worden verleend door de leerlingen va.i de hoogste klassen van alle Openbare en Bij zondere scholen in de gemeente. Om 2 uur zal met een toespraak van den voorzitter van het uitvoerend comité den heer jhr. A. van de Poll aan den jubilaris ten Raadhuize het huldeblijk van de ingezetenen worden aange boden. Hierna volgt om kwart voor drie de aanbieding van het huldeblijk van het Ge- meentepersoneel. Van half vier tot vijf uur zal ten Raadhui- ze receptie worden gehouden, waarbij ieder een de gelegenheid wordt gegeven zijn op wachting bij den jubilaris te komen maken. De dag wordt besloten met een fakkelop tocht, die om 8 uur een rondgang zal maken door de gemeente. Verschillende corporaties hebben hiervoor reeds hun medewerking toe- Het Uitvoerend Comité verzoekt alle inge zetenen op 8 Februari a.s. zooveel mogelijk hun vlaggen uit te steken, ten einde alle luis ter aan dit feest bij te zetten. TUINLIEDENVEREENIGING. Woensdagavond hield de onderlinge Tuin- liedenvereeniging „Aerdenhout en Omstre ken" haar maandelijksche vergadering. Beslo ten werd deel te nemen aan de feestelijk heden bij het jubileum van den burgemeester. Ter keuring was alleen door den heer B. Nieuwenhüis'ingezonden "een collectie Podi- gala. De keuringscommissie bestaande uit de heeren W., Heere, A. KlaasSen en A. Nobbe, kende voor deze fraaie collectie het hoogste aantal n.l. 10 punten toe. Over de kweekwijze gaf de heer Nleuwen- hulzen een korte Inleiding, waarna hij eenige vragen beantwoordde. Door den heer Nieuwenhuis werd een wisselbeker beschik baar gesteld. FONDS VOOR ZIEKENHUIS- VERPLEGING. Woensdagavond vergaderde het Fonds voor Ziekenhuisverpleging, een onderafdeeling van den Ned. R.K. Volksbond. De voorzitter de heer H. Kokkelkoren be treurde de slechte opkomst der leden. Uit het jaarverslag van den secretaris bleek, dat het fonds steeds in bloei toe neemt. Het ledental steeg in 1928 van 2983 tot 3936. De studenten van „Hageveld" zijn ook toegetreden als lid. Met het fonds te Haarlemmermeer is overeenstemming bereikt over de overneming der leden. Met het fonds te Bennebroek is het nog niet zoo ver. Het is gelukt om ver laging te verkrijgen van het verpleeggeld in het Diaconessenhuis. Er werden 125 leden voor rekening van het fonds in een ziekenhuis verpleegd. Het aan tal verpleegdagen v/as 2655 tegen 1827 in 1927. 20 leden bereikte het maximum aan tal verpleegdagen van 42. De finacleele steun van de gemeente Heemstede en van verschillende donateurs werd dankbaar ge memoreerd. De uitgaven over 1928 hebben f 9999.59 bedragen. Het batig saldo dat 31 Dec. 1927 f 2534.59 was, is verminderd tot f 2260.17. Er is dus in 1928 meer uitgegeven dan ont vangen. De heer F. T. Goossens werd bij accla matie tot penningmeester herkozen. Besloten werd een controleerend genees heer aan te stellen. In 1929 zijn al 20 leden in de gasthuizen opgenomen. Op voorstel van den penning meester werd het maximum aantal verpleeg dagen op 35 gesteld. VELSEN CONCERT „DE EENDRACHT". De Harmonlekapel der Kon. Papierfabrie ken „de Eendracht", directeur de heer K. H. Kerkhoff, geeft a.s. Zaterdagavond een concert in het gebouw „Concordia". Het programma bevat werken van Gla- zounow, Tschaikowski, Mozart, R. Wagner en o.a. de onvoltooide Symphonie van Schubert. De heeren Hollander, Koning, Koning en Mey zullen het kwartet voor 4 clarlnetten van Niels Gade uitvoeren. Op het programma ko men niet minder dan 5 nieuwe nummers voor. JAARVERGADERING V.A.R.A. In de Woensdagavond in Hotel „de Prins" gehouden jaarvergadering van de afd. Velsen van de V.A.R.A. bracht de secretaris zijn jaar verslag uit, waaruit bleek, dat de afdeeling thans 100 leden telt. Tot voorzitter werd ge kozen de heer J. H Wesselius, tot 2en secre taris de heer J. Nuesink. Tot afgevaardigden naar do Districtsraad vergadering werden gekozen de heeren Wes selius, Zalm en Schaap. Voor den Vereeni- glngsraad werden candidaat gesteld de heeren £alm, yelsen en Wouda, Haarlem, BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Toen kwamen er groote bijen, Die vlogen om Billy rond, Die, zoo hij tot Redneb zeidc, Dat gegons niet prettig vond- „Ik ben bang, dat zij mij steken, Hoor ik het gonzen in de lucht. En een bijensteek is geen pretje. Bijen steken vaak geducht." „Roep ze," zeide Redneb, „roep ze, En geen bij je kwaad meer doet. Bijen geven vaak het voorbeeld, Hoe men gehoorzaam wzen moet." „Op de plaats rust, bijen, Riep Billy als een commandant En de bijen stonden daad'lijk, Met hun lijfjes in het zand Is het niet leuk bijen te commandeeren? Ik vraag me af, wat hij met ze doen zal. IJMUIDEN. DE STEUNACTTE DER IJMUEDER FEDERATIE. Door het bestuur der IJmuider Federatie waren sedert Kerstmis op de stoomtrawlers door tusschenkomst van de schippers, lijsten uitgezet voor het beschikbaarstellen van bij dragen ter ondersteuning van de nagelaten betrekkingen van de slachtoffers der Ampli tudo. Tot heden zijn 139 lijsten bij het bestuur binnengekomen, waarop in totaal voor een bedrag van f 3042.20 is geteekend. UITVOERING „VARIA". De tooneelvereeniging „Varia" geeft Dins dag 5 Februari een uitvoering in „Thalia". Opgevoerd zal worden „de Vrijbuiter", too- neelspel in 3 bedrijven van Hans Martin. HET WITTE KRUIS. In een Donderdagavond te houden leden vergadering van Het Witte Kruis zal behan deld worden een voorstel van het bestuur tot verkoop van het wijkgebouw te IJmuiden, waarvoor thans een gegadigde gevonden is. HET FONDS VOOR SOCIALE VOOR ZIENINGEN. Blijkens de mededeelingen van het Fonds voor sociale voorzieningen werd aan onder steuning bij werkloosheid in het tijdvak van 1 April tot 31 December 1928 uitgekeerd ee.i bedrag van f 34427.95. Het aantal ingeschre ven werklooze deelnemers in dezelfde periode bedroeg 895, waarvan 857 georganiseerd cn 38 ongeorganiseerd waren. Van 1 Januari tot 31 December werd aan ondersteuning bij ziekte uitgekeerd f 9606.99. In het afgeloopen jaar werd aan bijdrage van de reedërs ontvangen f 90.726.19. VISSCHERÏ J-UITKOMSTEN. Gedurende de week van 24 tot 31 Januari zijn te IJmuiden aan den Rijksvischafslag aangekomen 117- Hollandsche en 5 Duitsche stoomtreilers, 9 stoombeugers, 42 motor- en 2 zeilloggers, 1 Engelsche stoomharlnglogger en 81 kustvisschers. De besommingen waren als volgt: Hol landsche stoomtreilers van f 411 tot 'f 5343. Duitsche idem f 2159 tot f 4569, Stoombeu gers van f .1000 tot, f 2568; Motorloggers van f 93 tot f 1305; Zeilloggers van f 228 tot f 388; Engelsche stoomlogger i 567, terwijl de kustvisschers te zamen f 16.881 besomden. De aanvoer bestond uit 773.780 KG. treil- visch en 25.397 KG. beugvisch. De totaalopbrengst bedroeg f 397.892, HAARLEMMERMEER GEORGE ROBERT IN HOOFDDORP. Dinsdagavond 12 Februari a.s. hoopt de heer George Robert uit Haarlem in de nieuwe geroformeerde kerk te hoofddorp een orgel concert te geven. GEARRESTEERD. De politie alhier is er in geslaagd de ver moedelijke daders van den in Haarlemmer meer bij den landbouwer K. gepleegden kip pendief stal op te sporen. Het zijn een drietal 18-jarige knapen, ln deze gemeente woonach tig. Ze konden de ontvreemde kippen niet van de hand doen en hebben ze toen maar weer bij den eigenaar teruggebracht. Bij deze ver standige daad kwamen ze tot de ontdekking, dat een der kippen was doodgegaan. GRAANMARKT. Donderdag was de aanvoer op de graan- beurs te Hoofddorp als volgt: Tarwe (rood) f 10.40 a f 10.75; tarwe (wit) f 10.75 a f 11.30, rogge f 10.25 a f 10.75; gerst chévalier f 11 a f 11.50; haver f 10.25 a f 10.75; witte duivenboonen f 14 a f 15.50; paardeboonen f 12 a f 12.50; groene erwten f 14 a f 15.50; karwij f 37 af 38; gele mosterd f 24 a f 27; blauwmaanzaad f 35 a f 36; koolzaad f 24 a f 25; kanariezaad f 15 a f 16. Alles per 100 K.G. HILLEGOM 12'/3 JAAR BEZOLDIGD BESTUURDER De heer B. N. Loerakker, 2de voorzitter van den R.K. Bond van land- en tuinbouw- arbeiders, zal op 14 Februari a.s. 12'A jaar als bezoldigd bestuurder in di'enst van den bond ..St. Deus Dedit" zfin. On<?eveer 25 jaar gele den was hij een der oprichters van de af deeling Hillegom, waarvan hij nu nog voor zitter is. Het 12^4-Jarig jubileum zal op 10 Februari gevierd worden. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 cent* per regel. Moeders, laat U toch niet wijsmaken, dat de kinkhoest drie tot vijf maanden lang de verzwakte lichaampjes van Uw kinderen moet teisteren. Al vertelt men U. dat de „ervaring" de nood» zakelijkheid van dien langen duur heeft bewezen, diezelfde ervaring heeft aangetoond,'dat Akkers Abdijsiroop, bereid uit versche plantensappen, dien duur belangrijk kan verkorten. Akker'a Abdijsiroop lost het vastzittende slijm op, zoodat dit gemakkelijk wordt op- gege.en en tempert den hoest;, zij versterkt het ademhalingsorgaan, en verbetert het algemeen gestel door den eetlust te prikkelen. Bewaart Uw kinderen voor kinkhoest en de gevol gen daarvan. Geef hun onmiddellijk AKKER* Voor dt Borst Per koker: f 1.50,12.75,1450 ZATERDAG 2 FEBRUARI. HILVERSUM, 1071 JUL 10.Morgenwijding 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.Aansluiting van het Theater Tuschlnsky te Amsterdam. Orkest o.l.v. M. Tak. 4.Italiaansche lessen. 5.— Fransche lessen. 6.Concert door het AVRO-Trio. 6.45 Duitsche lessen. 8VARA. Concert aangeboden door de Centr. Ned. Ambt. Bond. Gem. ZangVvjreeniging „De Stem des Volks", uit Weesp. R. v. Stam, sopraan. C. Plooyerde Graaff, alt. M. Plooyer, tenor. Chr. v. Dam, bas, C. v. Erven, Dorens, piano. Klein Orkest van leden v.h. Utr. Sted. Orkest. G. Dumcnt, dichter-zan ger. HUIZEN, 340,9 M. Na 6 nur 1852 M. (Uitsluitend KRO.-uitzending), 12.301.30 Concert door het KR.O.-trio, 3.— Kinderuurtje o.l.v. mevr S. Nuwenhuis- v. d. Rijst. 5.30 Gramofoonmuziek 6.30 M. K, Gerisch: Het Harzgebergte. 6.40 Gramofoon muziek. 6.50 Kath. Berichten. 7. Engelsche les. 7.30 Kniples. 8.Spr. Pater Popelier. De Chineesche Revolutlonniare partij. 8.20 Opera-concert. Mevr M. Bouwmeester1, sopraan.H. Bloemgarten, bas. Jules Moes, te nor. Het Amsterdamsche Salon-orkest o.l.v. F. Boshart. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Het Carlton Hotel Octet. 3.15 Wales tegen Schot land. Rugbywedstrijd. 4.50 Balladenconcert. L. Salisbury, bas. Novelty Trio. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Muziek. 35 Nieuwsber. 9.35 „Six strange Saturdays' f oor H. Marveil. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Dax^orkest en variété. 10.53 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Orkestconcert. 4.05 Dansmuziek. Ghislery Symphonians. 7.05 Gramofoonmu ziek. 8.35 Concert. Dansmuziek en variété. LANGENKFRG, 469 M. 11.30 Mechanische muziek. 12.25 Orkest- concert. 5.05 Weragorkest. 7.20 Vroolijke avond. „Prinzessin Tessa und Ihre Freier", hoorspel. Daarna tot 12.50 Dansmuziek. ZEESEN, 1650 M. 8.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Le zingen. 7.20 Brahmsfeest. Versterkt orkest. 9.50 Dansles. Daarna dansmuziek. HAMBURG. 395 M. 10.20 Gramofoonmuziek. 3.50 Historisch concept. 4.50 Orkestconcert. 6,20 Vogelgelui den. 7.20 Vroolijke avond. 10.10 Dansmuziek, BRUSSEL, 509 M. 5.20 Orkestconcert. 7.05 Pianomuziek. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert. 8.20 Jick Hylton en zijn orkest. 10.40 Dansmu-^ ziek.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10