mMÊiuk Heringa Wuthrich - Haarlem IB. J. v. LIEMT Prijsverlaging HAARLEM'S DAGBLAD ZATERDAG 9 FEBRUARI 1929 Centrale Verwarming (Adv. Ing. Med.) kunnen doen zonder de trouw, de liefde en de werkkracht van zijn medewerkers en uitte zijn dankbaarheid namens zijn echt- genoote. Een geschenk te geven in edel me taal noemde de burgemeester een edele daad. De sympathieke gedachte der jeugd. Voor de receptie begon sprak de burge meester de beide jongens, die de micro foon met leiding hadden aangebracht, aller hartelijkst toe. Jullie hebt mijn vrouw een onbeschrijfelijk geluk bezorgd, zei hij en mij gelukkig gemaakt, omdat ik nu vla deze draad kan zeggen hoe ik haar dankbaar ben voor alles wat zij voor mij gedaan heelt. Mijn vrouw is jullie dankbaar voor je arbeid, maar nog meer voor de gedachte, die van jullie uitging. Deze zoo schoone dag is zoo veel schooner geworden door Uw jeugd gedachte. Jhr. Van Doorn drukte beide jongens har telijk de hand. Enorm drukke receptie. De schare wachtende bezoekers kondigde reeds aan, hoe druk het op de receptie zou zijn. Talloos velen hebben tusschen half vier en vijf uur den burgemeester de hand gedrukt, uit alle kringen der maat schappij, de hoogste, de middenstand en de arbeidersklasse, vertegenwoordigers van alle gezindten en richtingen, inwoners en oud-inwoners, waaronder zeer veel, die sinds de annexatie Haarlemmers zijn. Wij willen, verre van volledig te zijn, enkele namen noemen. Ten eerste dan bood de heer F. van Duinen, commissaris der N.V. J. D. Posthu mus Koninklijke Stempelfabrieken, wier di recteur reeds lang te Heemstede woont, een in die fabrieken vervaardigde waterverf schildering van jhr. Van Doom's familiewa pen aan, met eenige vriendelijke woorden. Verder feliciteerden of hielden een korte toespraak de wethouders van Bloemendaal, en de secretaris, rar. dr. J. F. Veeren, het oud-raadslid, thans in die functie te Haar lem, de heer J. de Breuk Lzn., de oud-raads leden de heeren Tromp, De Wilde en Hoeker, de burgemeesters van Haarlem en van Bennebroek, de heer J. C. Peereboom, directeur van Haarlem's Dagblad, de heer Van Beek, oud-burgemeester van Aalsmeer, de heer W. J. B. van Liemfc, voorzitter der af- deeling Kleinbedrijf der Kamer van Koop handel, de heer en mevr. dr. Van der Spek, geneesheer-directeur van „Meer en Bosch" en broeders en zusters van die inrichting, de wijkverpleegsters, de heer G. H. Weustink, in specteur van 't Lager Onderwijs, de heer en mevrouw W. J. Burgersdijk en mr. D. A. E. Immink vajj de directie der N.Z.H.T.M., prof. dr. G. C. van Walsem en prof. A. M. A. A. Steger, lid der Eerste Kamer, de heer R. van 't Hoff, directeur van „Excelsior", mu ziekcorps van gemeentepersoneel, regenten, subregenten, professoren en andere geeste lijken van het Seminarie Hageveld, ds. de Meyere. de officier en substituut-officieren van justitie te Haarlem, de brigade-comman dant der Rijksveldwacht te Haarlem, de commandant van de Burgerwacht te Heem stede, dc geannexeerde hoofd-agent en drie agenten van politie, de Heemsteedsche dok toren en R. K. geestelijken. Voorts afgevaar digden van de volgende vereeniglngen of af- deelingen daarvan: Volksbond tegen Drank misbruik, Centraal Genootschap voor Kin- derherstellings- en Vacantiekolonies, Roode Kruis Transportcolonne Haarlem, R.K. Arm bestuur, St. Vlncentiusvereeniging, R.K. Pa tronaat, R.K. School- en Kerkstuur, Mid- denstandsvereeniging „De Hanze", R. K. Middenstandsvereeniging Heemstede, Heem steedsche Winkeliersvereniging, Mldden- standscentrale voor Haarlem en Omliggende Gemeenten, vertegenwoordigd door het Da gelij ksch Bestuur, de heeren C. ten Boom, F. H. Smit en P. J. M. van Tetering, Tuinlie den Vereeniging Aerdenhout en Omstreken, afdeeling Heemstede van „Bloembollencul tuur" en de heeren E. H. Krelage en H. J. Voors, voorzitter en secretaris der Aigemeene Vereeniging voor Bloembollencultuur te Haarlem, Hollandsche Bloemkweekers Ge nootschap, Welstandscommissie, Kunstkring Heemstede, Woningbouw vereeniging Tuin wijk, Gereformeerde Kerk, A. R. Kiesvereni ging Nederland en Oranje, Christ. Hist. Kies vereniging. de Vrijheidsbond, de Vereni ging van Nederlandsche Gemeenten, de Roei- en Zeilvereniging „Het Spaarne", waarvan de voorzitter de heer R. Peereboom den burgemeester in een toespraak dankto voor zijn welwillende houding ten opzichte van de verlangens der vereeniging, die in Heemstede sterk bloeit; de Zwemclub H.P.C.. Verder over de honderd particulieren uit de gemeente. Duidelijker bewijs van sympathie had de burgemeester bezwaarlijk kunnen ontvangen. Grootsche massa-huldiging. 's Avonds heeft de gansche bevolking ge zamenlijk haar burgemeester hulde gebracht. Met grillige fakkels zijn zij door hun dorp getrokken, de Heemstedenaren, een langen optocht formeerend. waarin alle vereenigln gen haar vaandels meedroegen. Wie geen vaandel had, deed het met een transparant, en al die verlichte en gekleurde emblemen op de transparanten maakten een ongewonen en feest el ij ken indruk. De brandweer bij voorbeeld voerde een enorme transparant mee, waarop dat instituut voorheen en thans werd voorgesteld, de Indische buurtvereeni- ging lieten licht en dónker uitkomen de con touren van een plelzierboot, en tafereelen van volksspelen. Jongens en meisjes met lampions liepen er naast. De zwemclub H.P. C. vertelde door middel van een bulten zijn proporties gegroeide vlsch, dat zij vlug is als die diersoort. In het geheel waren er 14 vaan dels en 16 transparanten, het vereenigingsle- ven blijkt onder alle standen te bloeien in Heemstede. Er hing een dikke mist. maar dit juist maakte, dat de optocht zoo'n verrassend ef fect had. De stoet was niet in zijn geheel te overzien en de honderden, die zich langs den weg geschaard hadden, zafjen telkens nieuwe gedeelten er van naar vorenkomen, het leek eindelocs Een veertigtal vereenl- g'-gen en groeper. had zich aangesloten mat een zeer groot aantal leden. De tijd van voorbereiding was zeer kort geweest, nie mand wist eigenlijk wat er precies te zien zou zijn en daarom was het zooveel te inte ressanter. Dc Molenlaan was de plaats van opstelling, waarvan de stoet te kwart over acht vertrok. Een grootsche indruk gaf dat, voorop de bereden politie, dan de landauers met de regelingscommissie, d*. file van de putaties, en tenslotte de groepen en wagens van Heemsteedsche firma's. De Roode Kruis Transportcolonne uit Haarlem, waarvan jhr. Van Doorn bestuurslid is, was er in dubbele functie, maar behoefde voor ongevallen niet op te treden. Op de Van Merlenlaan bewaarde men aige meene stilte wegens een sterfgeval, de bur gemeester en zijn familie sloegen gade hoe de stoet den vaandelgroet bracht. Na een omgang door de oude gedeelten der gemeen te stelde te half tien de optocht zich op in een halven cirkel voor het sierlijk geïllumi neerde raadhuis. De gezamenlijke muziek corpsen onder leiding van den heer H. W. Hofmeester speelden het volkslied, de zang- vereeniglng „Sursurn Corda" liet zich hooren, het werd een indrukwekkende huldiging. De burgemeester stond op het balcon en sprak een diepgevoeld dankwoord. Een herinne ringsfeest als ik nog nooit heb medegemaakt, noemde de burgemeester dit. „Wij beloven elkander, dat ieder zal meewerken om Heem stede grooter te maken. Helpt gij mede, dan zullen wij onze plaats een nog grooteren naam geven ln Nederland". Het gejuich en de fanfares klonken nu minutenlang. De afgevaardigden der vereeni glngen kwamen daarna op het raadhuis den burgemeester complimenteeren tot slot van den mooien feestdag. Ten huize van Jhr. J. P. W. van Doorn zijn Vrijdag meer dan 80 telegrammen ont vangen, en tezamen met die op het raadhuis een even groot aantal bloemstukken. HET RAADHUIS NOG GEÏLLUMINEERD. Hedenavond van 8 tot 10 uur zal de ver lichting van het Raadhuis nog eens ont stoken worden. Het is de moeite waard om te gaan kijken. De receptie van den burgemeester werd bezocht door 500 tot 550 personen, met het gemeentepersoneel en%het comité mee door wel 800 a 900 menschen. BENNEBROEK'S NIEUWE GEMEENTE-SECRETARIS. De Raad der ge meente Bennebroek benoemde in zijn Donderdagavond ge houden vergadering met 61 stemmen tot Gemeente-se cretaris den heer J. Bregman, thans le ambtenaar ter secretarie te Cas tricum. Vrijdagavond hebben wij den benoem de in zijn woning te Castricum opge zocht en hem het een en ander om trent zijn levensloop gevraagd. De heer Bregman bleek met zijn benoeming ten zeer ste ingenomen. Vooral het feit, dat zulk een groote meerderheid hem haar vertrouwen schonk, stemde hem zeer tot vreugde. De heer Bregman werd 12 Juli 1890 te Alk maar geboren, waar hij de lagere school be zocht. Tot 1910 was hij aldaar op verschil lende kantoren werkzaam. Jn Augustus 1910 werd hij aangesteld als leerling-verpleger aan het Provinciaal Zie kenhuis „Duin en Bosch" te Castricum. Na de noodige diploma's te hebben behaald, werd hij aangesteld tot len verpleger aan genoemde inrichting. In den distribütietljd trad.de heer Breg man op als vice-voorzitter van de levens middelencommissie en als lid van de brand- stoffencomraissie. Deze functies zijn feitelijk aanleiding geweest dat de heer Bregman de ziekenverpleging heeft verlaten en over ging naar de gemeente-administratie De toenmalige gemeente-secretaris, met wien de heer Bregman uit hoofde zijner functies in de levensmiddelen- en brandstoffenvoor- zienlng veel in aanraking kwam, raadde hem aan, zich voor gemeente-ambtenaar te gaan bekwamen. Daar het den heer Bregman aan tijd ont brak om een cursus te gaan bezoeken, volgde hij den schriftelijken cursus van den heer J. J. Roovers, gemeente-secretaris tc Amsterdam. Doordat de beer Bregman in middels als volontair aan de gemeente secretarie te Castricum was aangesteld, kreeg hij een uitstekende gelegenheid zich practisch in zijn nieuw vak te ontwikkelen. Aangezien hij zijn functie als volontair reeds bekleedde toen hij nog in dienst van „Duin en Bosch" was, valt licht te begrijpen, dat het voor hem niet gemakkelijk was, bij zijn drukken werkkring de moeilijke lessen van den heer Roovers te volgen. Op 15 Januari 1920 werd de heer Breg man benoemd tot" len ambtenaar ter secre tarie te Castricum. Het spreekt vanzelf, dat hij de verpleging toen voorgoed vaarwel zegde. Ook thans had hij het nog lang niet gemakkelijk, want tevens werd de nieuw benoemde ambtenaar aangesteld als admi nistrateur van het Gasbedrijf. Deze beide functies heeft de heer Bregman bijna twes jaar waargenomen. De groei der bedrijven maakte echter de aanstelling van een spe- cialen ambtenaar noodzakelijk. Uit dit alles blijkt, dat de heer Bregman is een self-made man. Dat hij in betrekkelijk weinig jaren zoo snel is opgeklommen, be wijst dat hij is een man met een helder ver stand en met grooten werklust. Ongetwijfeld heeft de Raad van Benne broek een goede keus gedaan. GESLIPT EN ERNSTIG GEWOND. ROERMOND, 9 Februari (VJD.) Vrijdagmid dag heeft op den Rijksweg naar Reuver een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Tengevol ge van de gladheid van den weg slipte een auto van de Haust* beschuitfabrieken uit Amsterdam, waardoor deze tegen een boom opreed en waarbij een inzittende, de heer S. een ernstige hoofdwond kreeg. Men bracht hem onmiddellijk naar het ziekenhuis te Roermond, waar hij direct voorzien werd van de H. Sacramenten der Stervenden. Zijn toe stand is zeer ernstig. GYMNASTIEK. UITVOERING VAN „OLYMPIA" TE IJMUIDEN Vrijdagavond hield de nog Jonge ÏJmul- densche gymnastiekvexeeniglng „Olympia" een uitvoering in „Thalla". Door een samen loop van omstandigheden, zooals te weinig oefenen, ziekte onder de leden, c.a., was een normale uitvoering niet mogelijk, zoodat be sloten was, ditmaal alleen oen uitvoering voor leden, donateurs en familieleden te ge ven. Er is dus geen aanleiding, om van deze uitvoering een critisch verslag tc geven. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ceaw per regel. g vindt U thans geëtaleerd bij I GROOTE HOUTSTRAAT 67 8 jj De thans geëtaleerde voile's en m zijden stoffen in combinatie van p behang en bossing papier zyn al- 1§ leen bij ons verkrijgbaar. 24 1 VRAAGT DE STALENCOLLECTIE TELEFOON 12839 Btiniiii)i!inniieinini?iniiniiiii[TiR!ini!ninininni!nim!iniiM!iHiinnnnnninniiiiniiunniiji!iiinijii>i!niiniii BIOSCOOP CINEMA PALACE. Films uit de Russische revolutie zijn thans zeer gewild. „Het laatste commando", een Paramount-product, dat nu als hoofdnum mer in Cinema Palace draait, maakt daarop geen uitzondering. Emil Jannings heeft de moeilijke hoofdrol uitstekend gespeeld. Eerst zien wij hem als Russisch generaal; dat was in de gloriedagen van het militai risme onder den Tsaar. Twee revolutionnai- ren worden voor hem gebracht, een man en een vrouw. De man, die den generaal durft te beleedigen, wordt door dezen eerst met de zweep geslagen en daarop naar de gevangenis gestuurd. De vrouw trekt met den generaal en zijn leger mee. Zij veinst eerst liefde voor hem, maar als zij de kans krijgt hem te dooden, blijkt het, dat zij het niet kan, omdat zij hem inderdaad bemint. Dan breekt de revolutie uit. De vrouw stelt zich aan het hoofd der revolutionnairen die zich tegen den generaal keeren. Alle grooten worden vermoord, alleen het leven van den generaal wordt gespaard. „Naar Petrograd zullen wij hem brengen om hem daar ten aanschouwe van alle kameraden op het schavot te laten sterven!" zoo heeft de vrouw voorgesteld. Maar juist daardoor heeft zij een kans gekregen om den generaal het leven te redden. Zij laat hem van den trein die hem naar Petrograd moet brengen ont vluchten. Dan zien wij den generaal in Hollywood, waar hij als film-figurant het leven rekt, terug. De revolutionnair die hij eens met de zweep ges'agen heeft, is daar nu een groot regisseur, die een groote Russische film in scène zet. De vroegere generaal krijgt nog eens zijn uniform aan. Als de muziek het oude Rus sische volkslied speelt en de generaal zijn troepen ter overwinning moet voeren, wordt het spel vcor hem werkelijkheid. Hij stormt de loopgraven uit. na eerst een soldaat die het leger beleedigt met de zweep afgeran seld te hebben. Nu het laatste commando. Op ter overwinning! De inspanning is voor den afgeleefden man te veel geweest. Hij valt dood voor den regisseur neer, die ook even komedie ge speeld heeft. Door den generaal te verzeke ren, dat hij den slag gewonnen heeft, be zorgt hij hem een gelukkig stervensuur Deze film geeft ahes wat verlangd wordt: Oorlogstafereelen, spannende liefdesavontu ren, vreeselijke bladzijden uit de geschiede nis der revolutie en Interessante kijkjes in filmateliers; Voor de pauze werd om de aardige klucht „Met jou wil ik uit visschen gaan" braaf gelachen. „Kok en de wonderlamp" is een goede teekenfilm. Het filmnieuws was zeer actueel, o.a. gaf het de begrafenis van Dr. Willem Royaards. MARKTNIEUWS BEVERWIJK. Op de op 8 Februari alhier gehouden groen- tenmarkt waren aangevoerd en verkocht: Andijvie 100 str. f 5—f 10. Koolrapen per H.L. f 1.20. Bieten per 100 f 1.50. Aardappelen, klei p. HL. f 2.80f 3.50. Idem zand per HL. f 4f 5. Spruitjes per KG. 40-7-60 ct. Boerenkool per stuk 46 ct. Roode kool per 100 f 10f 18. Savoye kool per 100 f 8f 12. Bloemkool per 100 f 35. Uien per KG. 8—14 ct. Prei, per bos 4050 ct. Rabarber, per 100 bos f 45. Selderie per bos 712 ct. UIT DE OMSTREKEN SANTPOORT CONCOURS UITGESTELD. Naar we vernemen heeft het Uitvoerend Comité van het concours van „Soli Deo Glo ria" besloten dit concours niet te doen plaats vinden op 20 Mei, 26 Mei en 2 Juni a.s., doch op 16, 23 en 30 Juni, in verband waar mee de datum van inschrijving is verlengd tot 1 Maart a.s. Men deelt ons mede, dat de heer H. A. Maas uit Alkmaar geen dirigent van „Soli Deo Gloria" meer is. Thans zwaait de vroe gere directeur, de heer C. Oudendijk weer den directie-stok. IJMUIDEN. AAN DEN GROND EN WEER VLOT. Vrijdagavond is de binnenkomende stoom trawler „Emma", IJ. M. 77, tengevolge van den mist nabij het badhuis op het Zuider- binnenstrand aan den grond geloopen. De trawler is door de sleepboot „Nestor" van Bureau Wijsmuller vlot gebracht en daarna door de sleepboot „Katwijk" van de Sleepboot Mij. „IJmuiden", naar de vis- schershaven gesleept. OUDERAVOND SCHOOL j. A.s. Maandagavond zal aan school J een Ouderavond gehouden worden waarop de heer F. W. dt Groot, Inspecteur van Politie Le Womerveer een lezing met lichtbeelden zal houden over „Verkeerswenken". Tevens zal de heer P. Dijkstra, leeraar Lichamelijke Opvoeding met de leerlingen der hcogsi-* klasse een aantal oefeningen uitvoeren, bij welke gelegenheid de heer Dijkstra gelegenheid zal krijgen den ouders te wijzen op het groote nut van gymnastiek onderwijs. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 9 Februari. Medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. te De Bildt. Hoogste barometerstand 774.8 m.M. te Stockholm. Laagste stand 740.4 te Janmayen. Verwachting tot den avond van 10 Febr.: Zwakke tot matigen, Zuid. tot Oost. wind. Ne velig tot licht of half bewolkt; droog weer. Matige tot lichte vorst in het Oosten. In het Westen lichte vorst tot temperatuur om het vriespunt. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 773 m.M. Stand van heden 769 mJVI. Neiging: Achteruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 37, TeL 11059. THERMOMETERSTAND 9 Februari. Hoogste gisteren 31 F. Laagste hedennacht 23 F. Hoogste heden, tot 10 uur 27 F. BURGERLIJKE STAND HAARLEM 9 Februari Ondertrouwd: 8 Febr.: D. J. Rietvelt en E. A. Wagemaker. Bevallen: 7 Februari: T. de GraaffMeelis d., C. J. OudJukes, d., C. Christiaans Commandeur, z., 8 Febr. G. v. d. Haakv. Dantzig, z., A. v. Brugge—Springveld, d. C. M. VesterAlleman, d. Overleden: 7 Febr.: D. H. C. Weiman, 65 j„ Oranjestraat, H. Ramakers, 48 j., de Clercqstraat, J. G. Priesman, 71 j., Spaarn- wouderstraat. INGEZONDEN MEDEDEEL1NGEN a 60 Ct». per regel. [g1 BINNENGESLEEPT Heden, Zaterdagmorgen is te IJmuiden door den stoomtrawler „Helga", IJ.M. 46, bin nengesleept de Peruaansche driemastmotor- schoener „Cille". De schoener, die met een lading stukgoed op weg was van Hamburg naar Peru werd door den trawler op de Noordzee aangetroffen inet een defecte schroef, waardoor de schoener hulpeloos ronddreef. Het vaartuig is in de buitenhaven vastgelegd. BEVERWIJK ERNSTIGE VECHTPARTIJ Vrijdag kregen twee arbeiders op hun werk in de Tulpstraat ruzie, die zoo hoog liep dat zij elkander te lijf gingen. Een van de twee, zekere G. van S., wonende te Beverwijk, gaf den ander, H. L. genaamd, wonende te Vel- sen, een harden klap, waardoor deze op straat viel en bleef liggen. L.,. die klaagde over pijn in den rug, is daarop, op raad van een geneesheer, naar het Roode Kruis Ziekenhuis overgebracht. Bij informatie hedenmorgen vernamen wij dat zijn toestand gunstig is. Tegen van S. is proces-verbaal opgemaakt. BENNEBROEK GEMEENTERAAD. In de raadsvergadering' van Bennebroek werd de zekerheid te stellen door den Ge meente-ontvanger vastgesteld op f 5000, in de instructie voor den ontvanger en secre taris werd bepaald, dat de secretarie ge opend zal zijn van half tien tot 1 uur, dat is een uur langer dan vroeger. Zooals elders in dit nummer uitvoerig ge meld wordt, werd tot secretaris-ontvanger, ambtenaar van den Burgerlijken Stand en correspondent der arbeidsbemiddeling be noemd de heer C. Bregman te Castricum, met 61 stemmen. Bij de ingekomen stuk ken was een fotp van „De Oude Geleerde Man", die de heer Smit de gemeente aan biedt. Dit geschenk werd met dank aan vaard. Vastgesteld overeenkomstig de voor stellen van B. en W. werden de vergoedingen volgens art. 101 van de L.O.-wet 1920 voor de Chr. en de RK. school. Besloten werd Ged. Staten te advfseeren de gemeente te laten blijven in de tweede klasse der salarisregeling voor burgemees ter, secretaris en ontvanger, mits de bevol king van het Krankzinnigengesticht „Voge lenzang" bij de bepaling van het inwonertal der gemeente buiten beschouwing blijft. Den heer C. Loeffeerste ambtenaar ter secretarie, werd voor de waarneming van het secretarisambt f 250 gratificatie toe gekend. In zijn nieuwjaarswensch herinnerde de voorzitter, burgemeester K. J. G. baron van Hardenbroek aan het heengaan van den gemeente-secretaris, den heer Joh, E. Tille- ma, en aan den bouw van arbeiderswoningen van gemeentewege. HAARLEMMERMEER PASTOOR P. F. W. SOEPNEL In verband met de ongesteldheid van der. Pastoor bij de R.K. Parochiekerk tc Hoofd dorp. den heer P. F. W. Soepnel, vernemen we. dat Z-Eerw. ter verpleging in het St. Franciscus Gasthuis te Rotterdam is opgeno men en aldaar een oogoperatie heeft onder gaan. DAMMEN. OM HET KAMPIOENSCHAP VAN HAARLEM Het programma voor de 1ste ronde van den wedstrijd om het kampioenschap van Haardem en Omstreken, welke Maandag avond a.s. in „De Korenbeurs" te Haarlem aanvangt, luidt: Aebe de JongF. A. Berkemeier. J. P. van EijkJ. W. van Dartelen. H. GreeuwJ. Poppen. J. van LooijW. van Daalen. J. B. Sluiter Jr.Chr. F. Visse. R. Hartgerink vrij. De eerstgenoemde spelers spelen met wit. Amsterdamsche Beurs Opgegeven door de Nationale Bankvereeniging ZATERDAG 9 FEBRUARI 1929 1 .3' uur 10.45 uur Staatsleeningen 44pCt.Nederl.1917 1007,'g 5 pCt. Nederl. 1919 1001* Scheepvaart 81 1. Scheepvaart Unie. 2184 2194 Oude Boot 94 Stoomvaart Nederl. 205 b. Marine Preferent 38 Industrieën Nederl. Kunstzijde. 396-4CO 395 398 153—154 Hol!. Kunstzijde 190 1. 190 L Margarine Unie. 425-426 4234 Van Berkei's Patent 342 342 - 343 Intern. Viscose 92 - Gem. Bezit Philips 905 905 910 Ind. Ond. Buiten). Anaconda copper.. 255 United States Steel 177 2274 Ougree Marihave. 420 Bethlehem Steel... 884 Banlc Koloniale Bank.. 2524 2494 1734 172 Cert. Handel Mij. 1874 1874—188 Petroleum Koninkl. Petroleum 386 - 387 386-387 195 38 X 274 5% - Cultuur Mij. H. V. A.... 670 671 - 672 395 Poerworedjo 95 1. CultuurMij.Vorstenl 160 1. Mijnbouvr Algem. Exploratie. 190 300-302 Tabak 465 465 5214 5224 5624 5624 214 212 Rubber 160 mm Deïi Batavia Rubber 190 Intercont. Rubber. 12 Va Amsterdam Rubber 274 273 -274 Amerika Southern Rails.... 744 Comm. Milwaukee. 36Vs 3G% 584 Canadian Pacific. 250 ADVERTENTIEN rieden overleed plotseling door een noodlottig ongeval onze geliefde brave Zoon en Pleegzoon Johannes Max Gerstenherger in den ouderdom van 20 jaar. Uit aller naam: L. F. GERSTENBERGER G. ZOMERDIJK Haarlem, 7 Febr. 1929. Voorzorgstraat 17. De crematie zal plaats hebben op Dinsdag 12 Fe bruari aa. na aankomst van trein 14-16 uur te Wes- Nog korten tijd Chem. Wassclienj - Ververij Haverschmidt Klaje N.V. GRANITO N. BOERKOEL Aeibevtsbergsti 80 Aanrechtb'aden met gootsteen Betonvloercn Iloutgra niet vloeren Terr azzo - vloeren Correcte levering tegen MIMffcen prjjs.T"'efnon '°?8 B. VAN SITTEREN Tandarts MAANDAG 11 FEBRUARI AFWEZIG

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2