STADSNIEUWS Tabletten INGEZONDEN. HANDELSBLAD SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA HAARLEIWS DAGBLAD DINSDAG 12 FEBRUARI 192? DE AUTOBUSSEN IN KENNEMERLAND. OVERDRACHT VAN CONCESSIES? H. van Dieselen en de N.V. Autobus-Ex ploitatie „Stormvogels" te Velsen hebben aan Gedeputeerde Staten van Noord Holland vergunning gevraagd om den autobusdienst HaarlemBeverwijk en terug over te dra- g^ïi van eerstgenoemde aan laatstgenoemde. J. Vos en de N. V. „Stormvogels" hadden een soortgelijke aanvrage ingediend voor een dienst van Beverwijk naar IJmuiden v.v. Maandag behandelden Gedeputeerde Sta ten de aanvragen in openbare zitting, onder voorzitterschap van Mr. A. Bruch. De heer P. Mooy, concessionaris op hot -traject, der eerste aanvrage maakte bezwaar, omdat gebleken is, dat er geen plaats is voor meer dan twee concessies op 'dit traject. Zooals de voorgeschiedenis bewijst leidt te groote concurrentie tot gebruik van slecht materiaal, aldus deze adressant, terwijl de firma Mooy juist streeft naar perfect ionnee - ring. Daarom verzoekt zij de overdracht niet toe te staan. Mr. R. C. Bakhuyzen v. d. Brink lichtte de bezwaren van den heer Mooy toe. Hij wees er op, dat de dienst in feite sinds December 1928 reeds gevoerd wordt door Stormvogels, eja wenschte daarmee het bewijs te leveren, ;dat de dienst van Van Diggelen reeds ge storven is. Het betreft hier z.i. dus inderdaad het verleenen van een nieuwe concessie. Het gemeentebestuur van Beverwijk is partijdig heid ten voordeele van Mooy verweten, spr. verklaart de houding van dat gemeentebe stuur echter uit zijn sympathie voor een so- liden dienst, zooals 't dien heeft leeren ken nen van zijn cliënt. Mr. Langeveld sprak in denzelfden geest namens den tweeden te- genwoordigen concessionaris, den heer Van Ge', en. Mr. F. v. d. Goot pleitte voor de N.V. Storm vogels. Hij stelde in het licht, dat het niet gaat om nverdracht van een dienst, maar van een vergunning, die kan worden toege staan of afgewezen. In het laatste geval blijft Van Diggelen den dienst exploiteeren. Intrekking van de concessie aan Van Digge len, om welke reden ook, is nu niet aan de orde. De verkeerseconomie eischt, dat men in het algemeen belang centralisatie en weerbare ondernemingen te voorschijn roept uit de verwarring, die geheerscht heeft, vol gens spr. Stormvogels nu beoogt een net van auto buslijnen te scheppen ten voordeele van af gelegen plaatsen. Wegredeneerende den dienst van Van Dig gelen kan men niet komen tot de conclusie: er is geen vergunning zooals Mr. Bakhuyzen v. d. Brink deed. Mr. v. d. Goot zette de ver houding uiteen, die thans tusschen „Storm vogels" en Van Diggelen bestaat Kij kwam op tegen een z. i. lichtvaardig rapport van de gemeente Beverwijk daarover. Mpe. Bakhuyzen v. d. Brink en Langeveld rejjriceerden. De eerste voorzag verwaarloo- xyng van dezen dienst door Stormvogels bij uitbreiding van het net dier N.V. Na repliek van Mr. v. d. Goot werd de behandeling ge sloten. Ged. Staten zullen later hun beslis sing bekend maken. Vervolgens werd behandeld detweede aanvrage n.l. om dé concessie voor den dienst BeverwijkIJmuiden v. v. over te dragen van J. Vos aan de N.V. Stormvogels. Schriftelijke bezwaren waren ingebracht door de Haarlemsche Brockway Bus Maat schappij, waarin gezegd wordt dat de heer Vos haars inziens onregelmatig en niet vol gens dienstregeling rijdt. Mr. Bakhuyzen v. d. Brink deelde mede, dat de heer Mooy geen bezwaar tegen de aanvrage beeft mits voor het vervoer tus schen Haarlem en Beverwijk eenige voor waarden gesteld worden. Mr. v. d. Goot zelde, dat de politie maat regelen kan nemen tegen onregelmatige diensten. Ook in deze zaak maken Gedeputeerden later hun beslissing bekend. SPAAENDAMSCH FANFARECORPS „CRESCENDO" Zaterdagavond gaf het Gpaamdamsch Fan farecorps „Crescendo", directeur F. A. Dek ker Jr„ zijn tweede uitvoering in dit seizoen. Een zestal mooie muzieknummers prijkte op het programma, o.a. de ouverture Heim- lcehr aus der Fremde, van Mendelssohn, Sui te „Oriëntale" v. F. FopU, Le Diamant Noir, eveneens van PopU, en Boertige Optocht van S. Vlessing. Genoemde nummers werden zeer verdienstelijk door het corps ten ge- hoore gebracht. Eveneens de solo voor piston door den directeur, daarbij op zeer verdien stelijke wijze door mej. G. Bouman begeleid, hun werd dan ook door den voorzitter, den heer Joh. Klomp, dank gebracht voor hun zeer gewaardeerde medewerking. Mej. Bou man kreeg bloemen. Ook werd door den voorzitter ter gelegen- heid van het tienjarig bestaan der vereeni- ging, aan de heeren J. v. d. Putte, en C. Berk het lidmaatschap van verdienste aan geboden, G.enoemde heeren zijn van de op richting. af, lid der vereeniging. Den heer J. v. d. Geem, die eveneens 10 jaar lid is, werd het eere-Iidmaat-schap aangeboden voor de vele werkzaamheden, welke hij voor het corps heeft verricht. Onder daverend applaus der aanwezigen werd hun het eeremetaal op de barst gehecht Hierna werden nog twee toonselstukjes door de tooneelvereeniging „W. I. K." ten beste gegeven, waarna een gezellig bal dezen avond besloot. VERLAGING VAN PEN GEDISTILLEERD- ACCIJNS. De Directeur der Directe belastingen, In voerrechten en AccUnzen te Amsterdam, deelt ons mede, dat ter uitvoering van art. 5 der Wet van 7 Februari 1929, door hem als publiek entrépót voor den opslag van ge distilleerd, waarvoor teruggaaf van accijns wordt verlangd is aangewezen voor het res sort van de Kamer van Koophandel te Haarlem, het pand Gedempte Oude Gracht 146 te Haarlem en dat dit pand geopend zal zUn vcor den o-s'ag van gedistilleerd op werkdagen van 23 Februari 1929 tot een met 26 Februari 1929, van 9—17 uur en voor het wegvoeren van opgeslagen gedistilleerd, op werkdagen van 1 Maart 1929 tot en met 7 Maart 1929 van 9—17 uur. Het vorenstaande geldt niet voor het ge distilleerd dat met toestemming van den In specteur onder eigen beheer kan worden op geslagen. DE „HEINRICH PODEUS". DE POGINGEN TOT VLOTBRENGEN. We hebben Zondagmorgen eens een bezoek gebracht aan de „Keinrich Podeus", die in November vier K.M. ten Zuiden van Zand- voort gestrand is. Eén der leiders van de werkzaamheden voor het vlot brengen stelde ons in de gelegenheid het schip te bezich tigen. Daarbij bleek ons dat alles nog steeds in gereedheid wordt gehouden voor een eventueel vertrek. Zoover is het echter-nog lang niet. Er is nu in een wijden kring om het schip, dat nog in een uitstekenden staat verkeert, een flinke dam van zakken met zand aange bracht en in de groote ruimte tusschen de zen dam en het schip ls een groote massa zand weggezogen, dat door middel van een langen trein kipkarretjes weggevoerd wordt. Onze zegsman is over het verloop van het werk zeer tevreden, evenals over de arbeids- lust van de Zandvoortsche ingezetenen, die in getale van ongeveer 40 man daar werk zaam zijn. „Het zijn allemaal flinke grond werkers", zei hU, „die met grooten ijver wer ken". De vorst werkt ook hier echter belemme rend. Het zand is hard bevroren en niet ge makkelijk los te krijgen. Een groot gedeelte van het schip ls reeds uit het zand weggegraven, zoodat men er on der door kan kijken. „Wij v/achten nu nog op een stevlgen Noordwestenwind en een beetje water, dan zullen we eens probeeren of we los kunnen komen", aldus eindigde de leider zijn mede- deelingen. HAARLEMSCHE HULPBANK HET JAARVERSLAG. Aan het verslag over het jaar 1928 ont- leenen wij: Het kapitaal bedraagt f 47.000. De rente bleef 4 pet. voor alle bedragen Het aantal leeners bedroeg in 1928 690, het uitgeleende bedrag f 164.710. De bedragen varieerden van f 40 tot f 500 529 leeners woonden te Haarlem, de ande ren in de omgeving. De boeten bedroegen in 1928 f 216.86, ter- wU'l aan premiën en restitutie van rente werd betaald in 1928 f 612.55. En bedrag van f 15.30 moet worden afge schreven wegens dubieuse debiteuren. Dit bedrag werd gebracht ten laste van het reservefonds, dat met f 1515,30 vergroot werd uit de winst. Wederom valt dit Jaar een belangrijke stijging der uitgeleende gelden te boeken, waardoor het bestuur zich genoopt voelde een rieuwe leehing aan te traan en wel van f 5000 a 4 pet bij het Predlkfonds der Doops gezinden. Gemeentepersoneel werd steeds geholpen zonder dat het noodig bleek ingevolge het met de Gemeente aangegane contract, van deze voorschotten te betrekken. Aan 32 personen in dienst van dé gemeente Haarlem werden voorschotten verstrekt tot een totaal bedrag van f 5240. Ook in het afgeloopen boekjaar waren verschillende factoren gunstig, zoodat weder om na ruime afschrijving op het reservefonds een dividend van 5 procent kan gedeclareerd worden MEVROUW ZWANG BIJ HET GEZELSCHAP PISCISSE. Naar de NR.C. verneemt zal Maryke van Tooren niet meer dsel uitmaken van hef cabaret-gezelschap Pisuisse. Haar plaats zal worden ingenomen door meviouw Zwang te Haarlem, die Donderdagavond voor het eerst bU dit gezelschap heeft gedebuteerd te Leerdam. N. O. G. Voor 1929 bestaat het bestuur der afdee- ling Haarlem van het N. O. G. uit de heeren H. van Leeuwen, voorzitter, K. Ruiter, vice- voorzitter, G. J. Bet-tink, le secretaris, E. Geerts Wzn. 2e secr. en G. C. van der Haar, penningmeester. De N. O. G. af deeling Haarlem vergadert 02 ebr. a.s. voor rekening en verantwoor ding over 1928, adresseering voorbereidend onderwijs, veranderingen hoofdakte-exa mens, reorganisatie van het lager onderwUs en organisatie der algemeene vergadering hier ter stede, laatst Juli (25, 26, 27). INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a %b0 Cte. per regel. Griep in de stadl Wacht niet tot ze U in haar klauwen heeft, doch wapen U om haar reeds bij het eerste bewijs te bestrijden. De voortreffelijkste helpers daarbij zijn want zij verdrijven hoofdpijn, verkoudheid, steken in de ledematen, rheumatiek en neuralgische pijnen. Men eische echter de echte Aspirin- tabletten in de origineele „'Soyzt"- verpakking, kenbaar aan het Bayer- kruis en den oranje band. Pril* /""BN. 75 cts- n [RAVFD i Voor den inhoird dezer rubriek stelt dc Redactie «ch niet unn wt .-vdelijk. Van ingezonden stukken, geplaatst of nie: geplaatst, wordt de kopij den inzender niet terug- Haarlem, 11 Februari 1929 CEINTUURBAANAUTOBUSLIJN. Aan den Raad der Gemeente Haarlem is door een groot aantal bekende ingezetenen een adres gericht om zonder verwijl de Cein tuurbaan wederom in dienst te stellen, dan wel op andere wUze langs deze kringüjn een comfortabele vervoersmcgelijkheid met be- hoorhjke verkeersfrequentie ter beschikking van het publiek te stellen. In December 1928 is door mij in uw blad bepleit en betoogd dat opheffing der Cein tuurbaan dringend wenschelijk was ten be hoeve van het toenemende autoverkeer, in dien de Ceintuurbaan door een doelmatige autobuslijn kon worden vervangen. De toestanden in Haarlem sedert een aan tal jaren kennend, zou het mU verwonderd hebben als mijn denkbeeld spoedig zou zUn verwezenhjkt, maar eenigszins werd het ge lukkig reeds benaderd. De nieuwste route van autobuslijn 3 is thans als volgt gewij zigd: Voorhelmplein, Twijnderslaan, Kleine Houtweg, Kampersingel, Turfmarkt. Spaarne Damstraat, Riviervischmarkt, Jansstraat Jansweg, Kennemerplein via RUksstraatweg naar Maasstraat (vroeger Schoten). Met goeden wil en krachtige medewerking van ons Gemeentebestuur zou er nu toch heusch geen groot bezwaar kunnen bestaan om deze lijn door te trekken via Paviljoens laanHazepaterslaan naar Heerenweg tot aan de Van Hogendorpstraat, dan waren de inwoners van Bosch en Vaart en omtrek ook weer Iets beter uit bun isolement verlost. Indien de Gemeenteraad er dan, met, me dewerking van Bloemendaal, toe kon beslui ten deze lijn nu eens niet in Schoten maar via Schoterweg en Kleverlaan in Bloemen daal te doen eindigen (de andere twee bus lijnen eindigen immers ook reeds in Scho ten) dan zouden bovengemelde bewoners ze kerlijk een groot gedeelte van hun wenschen bevredigd achten. Zoolang echter in den dienst van deze busiUn slechts éénmaal per 20 minuten wordt voorzien en derhalve slechts een 30- tal menschen kunnen worden vervoerd, is dit vervoermiddel geheel onvoldoende. De Ceintuurbaan kan alsnog profiteeren van de ontstemming die onder de Bosch en Vaartbewoners heerscht door onmiddellijk een dienst met sneller rUtijd, korter tus- schenpoozen en rechtstreeksch vervoer naar Bloemendaal in te stellen. Laten er nu toch eindeUjk spükers met koppen geslagen worden terwille van de be woonbaarheid van bovengemeld stadsgedeel te en de rechtvaardige verlangens harer be woners Door tegenwerking, van welke zijde ook, zullen groote Haarlemsche belangen on herstelbaar worden geschaad, met het daar aan verbonden verlies van een aanzienlijk bedrag aan belastingpenningen. EEN BELANGSTELLEND INWO NER VAN HAARLEM Geen Bosch en Vaartbewoner en evenmin onderteekenaar van hel Gemeenteraads-adres. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. P*r regel. Geeft uwe advertenties op ter plaatsing in het HET algemeene GROOTE dagblad der beschaafde kringen. - - ALLE soorten advertenties worden zonder prijsverhooging aangenomen 22 by het Bijkantoor Handelsblad (Wensing's Alg. Advert.-Bureau) TEMPELIERSSTR. 32 Telefoon 10209 Almelo 9 Febr. 13 uur van Duinkerken naar Hamburg. Amsterdam 9 Febr. te Curasao van Am sterdam. Bali 11 Febr. te Genua, Amsterdam naar Batavia. Bennekom 9 Febr. te Mollendo van Am sterdam, vertrok naar Arica. Breda 9 Febr. te Corral van Amsterdam, vertrok naar Huasco. Baarn 9 Febr. 8 uur 300 mUl van Land's End, Chili naar Rotterdam. Bovenkerk 11 Febr. van Port Said, Ran goon haar Rotterdam. Bondowoso 8 Febr. te Rangoon van Bata via. CommewU'ne 8 Febr. van New-York naar Pt. au Prince. Dell 11 Febr. 18 uur van Londen, Java naar Rotterdam. Eemdijk 11 Febr. te Londen, Antwerpen n. de Pacifickust/ Ethiopian passeerde 9 Febr. 16 u. Azoren, Amsterdam naar West-Indië. Engeano 10 Febr. van Aden, Amsterdam, naar Batavia-. Indrapoera passeerde 11 Febr. 14 u. Sa gres Rotterdam naar Java, Kota Gede, 11 Febr. 16 u. van Port Said, Rotterdam naar Java. Kota Gede 11 Febr. 16 u. van Port Said, Rotterdam naar Batavia. Krakatau 11 Febr. van Colombo, Batavia naar Amsterdam. Leerdam 10 Febr. n.m. van Tamplco, Rot terdam naar New-Orleans. Melampus 9 Febr. van Tall of Bank naar Java. Madoera 10 Febr. van Batavia naar Am sterdam. Nariva 11 Febr. te Londen, Vancouver naar Rotterdam. Nieuw Arasterdam 11 Febr, 12 u. van Ply mouth, New-York naar Rotterdam. Nieuw Holland 9 Febr. te Melbourne van Singapore. Prinses Juliana 9 Febr. van Colombo, Am sterdam naar Batavia. Rondo 11 Febr. te Batavia van Amster dam. Rottl passeerde 10 Febr. Perim, Batavia naar Amsterdam. Sibajak 12 Febr. 8 uur van Batavia te Rotterdam verwacht (nader bericht). Tjisaroe 8 Febr. van Hong Kong naar Muntok. TJikini 7 Febr. te Hong Kong. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Jerry lachte na 't verhaaltje, Redneb lachte hart'lijk mee. „Da's 'n goeie 1" juichte Redneb, „Dat was me een pracht idee." ..Ik houd van zulke verhaaltjes wel. Omdat niemand" xe geloei'." ,Ja. maar Redneb, nu is 't jouw beurt. Je hebt het nu eenmaal beloofd." „En belofte maakt schuld. Billy, Wat ik beloofd heb, zal ik doen, Ik wil heusch niet achterblijven, Ik houd zeker mijn fatsoen. Vac 'n eekhoorntje ik vertellen ga, Van een aardigen, leuken vent. Klein, maar geslepen, als niet één. Dien ik als kind heb gekend-" Morgen zullen wij Rcdneb's verhaal hooretl. Van Rufty-Tufty, den eekhoorn. Van Rensselaer 9 Febr. te Barbados van Amsterdam. Venezuela Febr. van Cristobal naar Pto. Colombia. Veenaijk 11 Febr. n.m. van Genua, Rot terdam naar Br.-Indië. Aludra 9 Febr. van Victoria, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alclnous 11 Febr. van Amsterdam naar ava. Alphacca 9 Febr. te Hamburg van Rot terdam. Alwaki 9 Febr. van Las Palmas, Buenos Ayres n. Rotterdam. Alcyone 10 Febr. non. te Rotterdam van Antwerpen. Brielle 10 Febr. te Antwerpen van Ham burg. Blommersdijk 9 Febr. van New York naar Rotterdam. Bovenkerk 9 Febr. te Suez, Rangoon naar Rotterdam. Chr. Huygens 9 Febr. te Belawan Dell, Ba tavia n. Amsterdam. Crijnssen 11 Febr. te Hamburg van Am sterdam. DinteldUk 9 Febr. te Cristobal, Rotterdam n. de Pacifickust. Djambi 10 Febr te 19 u. Galle, Rotterdam n. de Pacifickust. Deli 9 Febr. te Londen, Batavia naar Rot terdam. Drechterland 11 Febr. te Amsterdam van Hamburg. Dj ember 10 Febr. te Antwerpen, Australië van Rotterdam. Drechtdijk 8 Febr. te San Francisco van Rotterdam. EemdUk p. 10 Febr. Vlisslngen, Antwerpen n. de Pacifickust. Eemstroom 9 Febr. van Freetown naar Continent. Eemdijk 10 Febr. te Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Giekerk 10 Febr. te Antwerpen, Beira n. Rotterdam. Grijpskerk 10 Febr. te East London van Kaapstad. GaasterdUk 9 Febr. te Curasao, naar de Pacifickust. Gemma 11 Febr. te Antwerpen van Ham burg. HendonhaU 9 Febr. van Kurrachee, Bom bay n. Rotterdam Indrapoera d. 10 Febr. 12 u. Finisterre. Rotterdam n. Batavia. Isleworth 10 Febr. te L. Marques van Dur ban. Karimata 10 Febr. te Amsterdam van Java. Kieldrecht 10 Febr. te Madras, Rangoon n. Rotterdam. Kilstroom 11 Febr. van Amsterdam n. West- Afrika. Lemaire 9 Febr. van Batavia naar Bang kok. Meliskerk 9 Febr. van Kaapstad n. Las Palmas, Beha n. Rotterdam. Madioen 10 Febr. te Soerabaya van Bre men. Meerkerk 11 Febr. te Hamburg van Rot terdam. Nariva 8 Febr. van Liverpool, Vancouver n. Rottèrdam. Nias p. 9 Febr. Perim, Beira, n. Rotterdam. Oldekerk 9 Febr. van Suez Amsterdam, n. Japan. Prins der Nederlanden 10 Febr. te Port Said, Batavia n. Amsterdam. Peursum 11 Febr. te Amsterdam van W. Afrika. Rijnland 11 Febr. te Amsterdam van Ham burg. Ridderkerk p. 10 Febr. Pantellarla, Rotter dam n. Kurrachee. Radja 10 Febr. te Amsterdam van Bremen. Rondo 9 Febr van Singapore n. Macassar. Rietfontein 9 Febr. te Port Said, Amsterdam n. Zuid-Afrika. Singkep 10 Febr. v. Djedda, Batavia n. Amsterdam. Sembllan 10 Febr. van Port Said, Batavia n. New York. Salawati 9 Febr. van Suez. Amsterdam n. Java. Samarinda p 10 Febr. 1 u. Perim, Rotter dam n. Batavia.. Sibajak p. 10 Febr. 19 u. Ouessant, Batavia n. Rotterdam. Salland 10 Febr. te Antwerpen van Am sterdam. Simon Bolivar 11 Febr. te Amsterdam v. Hamburg. Stadsdijk 11 Febr. v.m. Rotterdam van Antwerpen. Spaarndam p. 10 Febr. de Azoren, Rotter dam n. New Orleans. SommelsdUk 10 Febr. te Rangoon van Rot terdam. Tabanan 9 Febr. van Rotterdam naar Batavia, 10 Febr. te Londen. Tambora p. 10 Febr. 19 u. Perim, Rot terdam n. Batavia. Tapanoell p. 10 Febr. 15 u. Gibraltar, Ba tavia n. Rotterdam. Thurban 8 Febr te Santos, Rotterdam n Bafavia. Terr ate 10 Febr. nm. te Rotterdam van Batavia. Veendijk 9 Febr. te Genua, Rotterdam, n. Calcutta. Vulcanus 7 Febr. van Freetown n. Conakry Waterland 10 Febr. van Rlo ae Grande Do Sul. Amsterdam r.. Buenos Ayres. Tjilimang 8 Febr. te Soera'oaja. Zosma p. 10 Febr. Gibraltar, Japan naar Rotterdam. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ct». per regel. WOENSDAG 13 FEBRUARI HILVERSUM, 1071 HL 10.00 Morgenwijding. 12.16 Concert door het AVRO.-trio. 2.00 Microfoon-debutanten. N. Verhoeff, plano. M. Walter, zang. F. Vonk, viool. 3.00 Maak het zelf. cursus. 4.00 I.czing door Prof. W. v. d. Pluym: Oude Grieken land. 5.00 Gramofoonmuziek. 5.45 Landbouw- halfuurtje door J. F. Ch. Dix. 6.15 Concert door het Avro-trio. 7.15 Gezondheidshalfuur tje door Dr. R. P. v. d. Kasteele. 8.00 Dr. R. R. Mengelberg: Wagner. 8.30 Een uurtje In Zaandam (Verkade-fabrlek). Vocaal en in strumentaal concert. Zaandamsch Mannen koor, Harmoniever, „Apollo", Koog-Zaandijk. 9.30 Populair concert. Omroep-orkest o. 1. v. Nico Treep, J. Horsten, cabaretière. 10.00 Persberichten. 11.00 Dansmuziek. James MeUer's band in Hotel de lEurope. HUIZEN. 386.3 M. Na 6 unr 1852 M... Uitsluitend N.OJt.V.-uitz. 11.00 Zlekendlenst. 12.30 Concert. Mevr. A. van BeekRIsJouw, sopraan. Mevr. A. van Versendael. sopraan. J. A. J. Berman. vlooL H. van Beek, plano en orgel. 5.00 Kinderuur tje onder leiding van Mei. b. v. d. Veer, mej. C. J. A. Celderman, Utrecht, zang. 6A0 Fransc.he les. 7.00 Engelsche handelscorres pondentie. 7.30 Lezing: Pluimveeteelt. 8.00 Concert. Het Geref. Mannenkoor o. 1. van M. E. Bouwmester. D. Lüschen, fluit. Sprs.: Ds. J. F. Westermann: Het bi'nnenlandsch werk. J. A. dc Boer: Het jeugdwerk. Ds. B. Kamper: Het werk in de Koloniën (Alle na*- mens het Ned. Bijbel Genootschap). DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Grrv- mofoonmuzlek. 12.20 Balladenconcert (so praan, bariton). 12.50 Gramofoonmuziek. 1.20 Dienst in de Southwerk cathedral. 2.50 Voor de scholen. 3.15 Muziek. 3.20 Gedichten- voorlezing. 3.50 Voorlezing. 4.05 Licht klas siek concert. Wilson strijkkwartet. 5.05 Con cert-orgelbespeling. 5.35 Kinderuurl ie. 6.20 Gramofoonmuziek. 6.35 Nleuwsber. 6.50 Tttln- praatje. 7.00 Muziek. 7.05 Liederen van Pur- cell (bariton). 7.20 Lezing: China. 7.35 Mu ziek. 7.45 Lezing: Diet. 8.05 Ouverture. 8.20 ,.8kakuntala". of „The lost ring", Indi'aansch drama. 10.20 Nleuwsber. 10.40 Balladencon cert. M. Thomas, sopraan. H. Heyner, bari ton. P. Cochrane, viool. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 175C L 12.50 Orkestconcert, 4.05 Orkestconcert. 7.03 Gramofoonmuziek. 8.20 Fragmenten van „Romeo" en Julia", Shakespeare. Kamermu ziek. LANGEND ERG, 460 HL 9.35 Gramofoonmuziek. 10.38 Muziek voor de scholen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Orkestconcert. 5.05 Jeugdconcert. Russische muziek. 7.20 Concert. Weraf-orkest. 8.20 S.vm phonieconcert. G. Havemann, viool. Daarw dansmuziek. ZEESEN, 1619 HL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4 59 Lo zingen. 7.20 „Faust-Szenen", voor soil, koor cn orkest, Schumann. Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HAMBURG, 395 M. 10.20 Grnmofoormuzlek. 59 So'1 on- cert.. 5.23 Orkestconcert. 7.20 Concert. Rhcl- nische Landschaft. 9.35 Nacht am Rheln. BRUSSEL, 512 M. 5.20 Dansmuziek. 6 59 Trioconcert. 7.20 Gramofoonmuziek. 8.35 Orkestconcert Frag menten van „Sornettes", Vaxelairc. 10.05 Dansmuziek

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7