TWEEDE KAMER. BINNENLAND SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIO-PROGRAMMA DE STRENGE VORST IN ONS LAND. HAARLEM'S DAGBLAD WOENSDAG 13 FEBRUARI 1929 12 Februari. De president weer terug. De begrooting der mpen. Het Nederlandsche Postmuseum. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN. Mijn vrienden, luister naar mijn woord. Heb je ooit van Rufty-Tufty gehoord? Hij leefde bij een vijver in het bcsch, Waar feeën dansten in het mos. En dat is 't leuke van het verhaal, De eekhoorn, die varen ging in een eierschaal. Met uitgegeten eikcis ging hij roeien. En niet de vischjes in het water stoeien. Neen, r.oo'n lei k cn aardig beest, Is er zeker nooit geweest. Maar vaak was hij droef te moe. Deed van verdriet geen oogje toe. Want vaak was bij in groeten nood. Hij vond geen hcclc schaal voor zijn boot. O. welk een groot ongeluk. Al de schalen waren stuk. En wie met zoo'n boot te water gaat. Die moet verdrinken cn weet geen raad. Daarcm. lieve kinderen, luistert naar mij. Toon het eekhoorntje je medelij. Krijg je 's morgens een eitje bij je brood. Denk dan aan eekhoorn"? kleine boot. Vergeet het niet bij ieder maal: „Niet stooten door de eierschaal-™ Denk er aan, als je een volgend keer een eitje bij je ontbijt krijgt. Het Kerstreces van de Tweede Kamer was beëindigd. Laatste agendapunt vóór Kerstmis: een begrooting. Eerste punt na Kerstmis: een begrooting. 't Leek of we niet weg geweest waren President Ruys de Beerenbrouck nam na zijn ernstige ziekte den voorzlttersstoel weer in. Thans zat hij er weer, met zijn oude op gewektheid, nog wel ietwat moe, zoo nu en dan, maar toch gezond en wel. In de koffiekamer had hij te half een de Kamerleden ontvangen, waar hij hen uitvoe rig dankte voor de deelneming en de be langstelling hem en zijn gezin tijdens zijn ziekte betoond. Dr. de Visser sprak in dien besloten kring namens de Kamer woorden van dankbaarheid getugiend voor den terug keer van Jhr. Ruys de Beerenbrouck. In de Kamer bij de opening een officieel speechje. Kort en zakelijk. Hartelijk dankte tfe voorzitter voor de betoonde deelneming, hulde bracht hij voor de Uitnemende wijze, waarop Dr. de Visser en de heer Schaper de vergaderingen hadden geleid en hij sprak de verwachting uit, dat de Kamer in de komen de zware vier maanden met groote opgewekt heid haar moeilijke taak zou volbrengen. Dat hopen ook wij. Want er staat heel wat op de agenda. Gisteren werden een bedui dend aantal conclusies daraop gezet, de stich ting van het Postmuseum het ontwerp daartoe werd nog aangenomen, wijl geen volksvertegenwoordiger een woord daarover wenschte te spreken, wijl geen stemming werd gevraagd de wijziging van de inva liditeitswet, de motie-Sannes over de ouder domszorg, de motie-Zandt over den stem plicht, de interpellatie-Hiemstra over het rapport der marinewerven, de interpellatie- Gerhard over de schoolkwestie van Murmer- woude en last not. least: de Ziektewet De Drankwet komt niet op dit lijstje voor. Er zal nog wel een interpellatie bijkomen, want de heer Duymaer van Twist wil den minister van Waterstaat vragen stellen over de wer king van de Zuiderzeewet. De Kamer is met deze waschlijst maar met goeden moed begonnen, door de begroo ting voor de Staatsmijnen af te doen. De heer Drop opende den strijd met den minister. Veel goeds ziet de heer Drop niet In het bedrijf. Het is wel economisch beter inge richt, dan de buitenlandsche bedrijven, ook beter geoutilleerd. Maar hij ziet nog veel ontbreken aan de positie der arbeiders. Hier heeft hij zeer veel wenschen, die hij gaarne zal zien opgelost en verwerkelijkt, ln overleg met de werkgevers in het mijnbedrijf, maar wanneer dit niet kan, dan maar tegen de werkgevers in. De minister zette daartegenover, dat ook wat de positie der arbeiders betreft d.e Ne derlandsche mijnen ae vergelijking met de buitenlandsche glansrijk kunnen doorstaan. Hij wilde met deze uitspraak niet zeggen, dat er niet nog veel te verbeteren valt. Ook dat achtte hij waar. Maar aan die verbete ring wordt gearbeid. Telkens blijkt dat meende de minister. Nu heeft de minister gisteren wel een mededeeling van eenlge be- teekenis gedaan t.a.v. het mijnreglement. Daarover straks I De heer Drop vroeg ook aan den minister een leidend optreden ln wat er internatio naal gedaan wordt en kan gedaan worden, om een eind te maken aan de moeilijkheden aan allen kant in het mijnbedrijf. Nog eens zette de minister uiteen en hier ligt het De fisvlet van Schiermonnikoog De ijsvlet Is Dinsdagochtend omstreeks acht uur van Schiermonnikoog vertrokken en zou trachten Oostmahorn te bereiken. Vol gens bericht van de kustwacht te Schiermon nikoog vordert men heel langzaam. De helft van den tocht is nog niet afgelegd. De ge- heele zee is bedekt met ijs dat op verschil lende plaatsen buitengewoon sterk Is, meldt het Hbld. Ten Noorden van Schiermonnikoog bevindt zich in de Noordzee een strook ijs van on geveer vier Engeische mijlen (6.5 K.M.) breed. Ook Urk geïsoleerd. Tengevolge van den feilen Oostenwind Is de waterstand van de Zuiderzee zeer laag. De postboot Alting von Geusau zit voor de haven aan den grond. Als de toestand niet verandert, zal Donder dag a.s. een vliegtuig van de K.L M. met post en gist van Amsterdam naar Urk vertrek ken. Waar men wel of niet over de groote rivieren ban. Nijmegen: alle vaart gestremd, Grave: overtocht met motorboot, alleen voor voetgangers en wielrijders. Hedel: overtocht gestremd. Keizersveer: Veerdienst geheel gestremd. Moerdijk: Veerdienst gestaakt. Zaltbommel: Overtocht geheel stopgezet. GorinchemSleeswljk: overtocht per schouw, geen rijwielen. GorinchemWoudrichem: overtocht voor passagiers en handwagens over voetpad. Vreeswijk: Voetpad over ijs; overigens alle verkeer gestremd. De groote rivieren. De Rijn heeft zich Maandagmiddag even beneden Arnem vastgezet. Op het oogenblib geschiedt de overtocht voor personen ter hoogte van het Roermondsplein nog per stoomboot, doch :egen den avond zou men hiermee moeten staken. Hst Ijs oo de Waal dreef langzamer af dan Maandag. De schollen namen m omvang toe. Nu de Waal bij Gorcum zit werd verwacht dat dit ook tp Nijmegen het geval zou zijn Een paar schepen liggen bij het Kanaal, en moeten nog worden geborgen. gelijk zeker aan 's minsters kant dat waar het de kolenuijverheld aangaat Nederland allerminst tot een leidende rol geroepen ls, immers de inheemsche productie zinkt in het niet, vergeleken bij die van over de gren zen. Toch volgt ons land wat er interna tionaal gebeurt, de directeur der staatsmij nen woonde namens de regeering de laat ste internationale conferentie bij. Wel kan natuurlijk Nederland voorstellen doen en dan gaf ds heer Drop zeker een waardevol ad vies, toen hij vroeg om inschakeling van de scheikundige wetenschap in de pogingen ae malaise in het kolenbedrijf tegen te gaan. De klachten over de toestanden in het mijnbedrijf spitsten zich toe in klachten over ae ongelukken, waarbij wel bovenaan stond het ongeluk van 13 Juli 1928. Allerminst stonden de heeren Hermans en Smeenk naast den heer Drop in diens alge- meene verontwaardiging. Zij klaagden meer speciaal één der klachten van den heer Drop mede: het ontbreken van een mijnreglement dat staat op de hoogte van onzen tijd. Reeds meer dan 10 jaren is het nog bestaande mijn reglement uit den tijd. Immers de machine heeft het gereedschap vervangen, er moet in sneller tempo dan vroeger gewerkt worden, de werkposten zijn uitgebreid van 4 man tot 20 man, waardoor het gevaar voor massale ongevallen vergroot is. En de heer Hermans was dan ook van meening, dat het gebeurde op 13 Juli 1928 niet met die haast is onder zocht geworden, die wenschelijk was geweest, dat niet die oogenblikkelijke maatregelen zijn genomen, die met het oog op de huidige werkverdeeling en -methoden noodig zijn. Buitendien betoogde de heer Hermans uit voerig, dat ook met het huidig mijnregle ment er fouten zijn gemaakt door het staatstoezicht op de mijnen, dat bovendien dit staatstoezicht laboreert aan personeels gebrek. De minister verdedigde wel het staatstoezicht, echter: 't was wat lauwtjes. Intusschen eindelijk toch, na jaren ha meren, schijnt de weerstand te zullen bre ken. Minister v. d. Vegte deelde mede dat er besloten is het mijnreglement te bezien, wat dan waarschijn lijk wel tot een herzie ning zou leiden. Hierbij zal dan overwogen worden, of naar den wensch van den heer Hermans al wat tot de mijnen en de mijn werkers behoort onder één speciaal deskun dig toezicht moet worden geplaatst. Als nu die herziening maar niet al te lang uitblijft, maar niet zoolang bezien wordt als het kanaal van Amsterdam naar den Rijn! De heer Smeenk ook de evengenoemde afgevaardigden spraken daarover de heer Smeenk pleitte voor een permanente benoe ming van de arbeider-controleurs. De mi nister wees er op, dat dan het eigenaardige in de positie dezer heeren, die voor 5 jaar gekozen worden, teloor zou gaan. Immers dan worden zij volledig ambtenaar en zijn niet meer de vertegenwoordigers der arbeiders, die hen kiezen en herkiezen kunnen. Dan gaat er iets teloor van een eigen toezicht der arbeiders. De heer de Visser, communist laakte en Ds. Langman loofde den steun, die gegeven wordt aan de kerkgenootschapoen voor hun geestelijk werk onder de mijnwerkers. De mijnbegrooting werd aanvaard zonder stemming. Was het zoo gek van de Kamer om in deze koude dagen de begrooting der kolenmij nen te behandelen? INTIMUS. Daar de Waal reeds gevaarlijk vast zit, drijft het zware fis slechts langzaam af. Het water loopt snel op. Tegen 11 uur draaide te Tiel de stroomafkomende sleepboot Atla. met de met kolen geladen Rijnschepen „Eendracht" en „Sei Getreuvan de stad op om cle vluchthoven binnen te loopen. Men vreest, dat het wegens den buitengewoon zwaren ijsgang niet gelukken zal. De water stand stijgt snel' sedert Maandag is de was ruim een meter. Boven de stad ligt nog een houten scheepje in het ijs. Gisterennacht is de rivier voor Zalt-Bommel gaan zitten. Het drljfljs in de Waal en de Merwede heeft zich Maandagavond voor Woudrichem vastgezet. Waarschijnlijk zou heden reeds een pad over de rivier worden gemaakt. De veer boot tusschen Wcudrichem en Gorinchem heeft nog getracht, den dienst weer te her vatten, doch heeft slechts één reis naar Gorinchem gemaakt. Maandagmiddag ongeveer 5 uur is een sleepboot met twee schepen de Waal afge komen, welke evenwel tusschen Woudrichem in het ijs is blijven steken. Paden over bet Ijs, zelfs voor auto's. Een geregelde verbinding van Schoonhoven met de Alblasserwaard is weer verkregen, doordat het gemeenteveerbedrijf met planken een pad over het ijs van d? Lek gebaand heeft, ter plaatse waar kort geleden het motorbootje nog voer. Vrachten worden per schietschouw overgebracht. Aan het Zwijndrechtscheveer bij Dordrecht geschiedt de overtocht te voet. De ponton niers waren bezig landhoofden aan beide oevers te maken Als deze gereed zijn, zullen ook auto's en voertuigen over kunnen. Dins dagochtend was er al een auto op de ri vier. Aan het Papendrechtsche veer geschied* de overtocht eveneens over het Ijs. Vooral levensmiddelen, zocals melk, kaas, boter enz. worden per schouw overgebracht. Ook aan het 's Gravendeelsche veer kun nen personen over het ijs den anderen oever bereiken. Goederen worden hier nog niet overgebracht, aldus de N.R.C. Te Wljhe is het vraagstuk van bet ge stoorde vrachtvervoer over den IJsel op zeld zame wtjze opgelost. Men sflet daar auto's gewoon de rivier passeeren. Zij rijden langs de veerwegen het ijs op. Zelfs een zwaarbe laden vrachtauto met eieren bereikte rustig den overkant, gevolgd door een personen auto. Een dergelijk schouwspel heeft men sedert Jaren niet bijgewoond, meldt het Hbld. Laag water te Rotterdam, drie schepen gebroken. Dinsdag is de waterstand te Rotterdam abnormaal laag geworden, ten gevolge van de omstandigheden, dat er weinig of geen water van boven komt en dat de aanhouden de Oostenwind een sterken trek naar buiten doet ontstaan. De binnenhavens zijn alle dicht gevroren en tallooze schepen zitten ln het ijs beknield en zijn, doordat zij den grond raken, scheef gezakt. De ponton van de reederij Fop Smit, welke anders aan de Oosterkade Ligt, is naar de Oude Haven verhaald. In den mond van deze haven zit het schip aan den grond. Men vreest voor een groot aantal Rijn- schepen, dat in de Waalhaven op droge is geraakt. Er is evenwel zoo moeilijk bij te ko men. dat haast geen hulp is te verleenen. Reeds zijn er Maandag drie gebroken, meldt de N. R. C. Weer stagnatie in het treinverkeer. Het treinenverkeer aan station D.P. te Rotterdam, was Dinsdagmorgen evenals Maandag volkomen in de war ten gevolge van bevroren wissels, bevroren voedlngspom- pen en locomotieven welke men niet op gang kon krijgen, o.a. ten gevolge van het feit, dat de olie te dik was geworden, meldt het Hbld. Vooral werd ook veel stagnatie ondervon den door het feit, dat de buitenlandsche aansluitingen niet op tijd binnen kwamen. Zoo werd o.a. de trein uit Parijs met drie urn- vertraging verwacht. De gewone binnenland- sche treinen reden met gemiddelde vertra ging van een half uur, terwijl de electrische treinen weinig of geen vertraging ondervon den. Groote nood in do venen. De burgemeester van Emmen heeft ln ver band met den grooten nood, die door de koude ln de veenstreken is ontstaan, zich per proclamatie tot de burgerij gewend met een oproep, waarin steun gevraagd wordt ln den vorm van geld. kleeding en levensmiddelen voor hen. die daaraan behoefte hebben. Reeds heeft een inwoner een gift van 1000 beschikbaar gesteld. Door de koude bezweken. De thermometer bereikte te Emmen Maan dagmorgen in de vroegte den ongekend la gen stand van 27 graden Celslus onder nul. In het gemeentewoonwagenkamp Lombok, aldus het Vad. is Maandagnacht een kind ten gevolge der koude bezweken. In de keet woningen wordt ontzettend geleden. Menschen in de kou. De gemeentelijke geneeskundige dienst te Rotterdam heeft 12 personen naar huls ver voerd, die door de koude bevangen waren ge raakt; voorts zijn 6 personen geholpen, die bevroren ooren hadden. Op een scheepswerf aan den Kreekweg is de 65-jarige W. v. W. uit de Heer Daniëlstraat plotseling in elkaar gezakt en overleden. Men vermoedt, dat hij een slachtoffer van de koude ls. Tien soldaten, die te Gronngen van verlof terugkeerden, zijn Maandag met bevroren ooren in het hospitaal opgenomen. GROOTE BRANDEN IN IN ONS LAND. Bij Purmerend. Maandagnacht is brand uitgebroken in de boerderij van Bos in de Purmer. Het vuur breidde zich zoo snel uit. dat het vee ln de boerderij, bestaande uit 19 koeien, een paard en enkele kalveren, ln de vlammen is omge komen. De brand is in den schoorsteen aan gekomen, de boerderij was verzekerd, het vee niet. Bij dezen brand heeft de spuitgast Gunter te Upendam den schoorsteen op zijn been gehad. Hij moest in het ziekenhuis te Pur merend worden opgenomen. Tc Winschoten. Maandagnacht is een loods achter hotel „Vrijheid" te Winschoten, met drie groote autobussen van den dienst Winschoten Groningen, afgebrand. Deze bussen zijn een nieuwe veertig persoons Renaultbus en twee 32-persoons Whight-bussen. Te Dalfsen. Maandagnacht om twee uur brak door on bekende oorzaak brand uit in de fabriek van de N. V. Overijselsche Stoomcichorel-fabriek te Dalfsen. De voorraadkelders waren voor zien van brandvrije muren en bleven be houden; voor het overige brandde de fa briek bijna geheel af. Verzekering dekt de schade. Voor Dalfsen. waar zeer vele Ingezetenen op deze fabriek hun werk vonden, ls deze brand een groote slag, aldus het Hbld. IN EEN BROEIKAS OMGEKOMEN. DOOR BRIKETTENDAMP. Maandag bemerkte de tuinder A. van Staal duinen Azn., te 's-Gravenzande dat de cen trale verwarming in zijn kassen defect was. Inplaats daarvan liet hij een open briket- tenvuur aanleggen. Toen hij Dinsdagochtend om 6 uur in de kas kwam zag hij daar den 20-jarigen knecht L. Luiken levenloos voor ae deur liggen, terwijl de andere 18-jarige knecht J. Kuiper zwaar bewusteloos was. Deze is in den loop van den ochtend tot bewust zijn gekomen. De ooi-zaak moet gezocht wor den in de verspreiding van brikettendamp. Beide knechts waren met het stoken belast geweest. Zij waren ongehuwd. Luiken was kostwinner, meldt de N. R, Crt. GROOT KAS-TEKORT OP DE ONDERNE MING SIN AG AR SOEKABOEMI, 12 Febr. Naar Aneta ver neemt is op 7 Februari de hoofd-administra- teur van Sinagar, de heer J. op staanden voe' ontslagen, wegens een beduidend tekort in d' kas. dat in de tienduizenden zou loopen. De heer J., die verscheidene verduisteringen reeds bekend heeft, liet zijn prwé-middelen door de kas van de onderneming loopen, waar dooi* er een volslagen, administratieve ver warring ontstond. POKKEN AAN BOORD. OP HET STOOMSCHIP „TANTALUS". Eenige leden der bemanning van het stoom schip „Tantalus" van de Mij. Ocean, het welk vannacht om 4 uur te LJmulden ver wacht werd en van den Levant komt, zijn door pokken aangetast. Een der lijders is op zee bezweken. De zieken zouden heden ochtend te Amsterdam op het IJ door den geneeskundigen dienst worden overgenomen en naar de Isolatiebarak van het Wilhelmina- gasthuis worden overgebracht. De Test der bemanning gaat, omdat de ambulanceboot. nu de vaart in de grachten gestremd is, het Wilhelminagasthuis niet kan bereiken, naar de barakken der quarantaine-inrichting Zee burg. De geneeskundige dienst heeft alle ver- eischte maatregelen genomen, meldt de N. R. C. NA DEN BRAND TE GOUDA EEN BRANDSPUIT GELEEND. Van de gisteren te Gouda verbrande ge bouwen is niets overgebleven, alles is geheel afgebrand. De schade bedraagt bij ruwe raming 100.000, meldt de Tel., zij zal eerder boven dit bedrag uitgaan dan er beneden blijven, docht wordt door verzekering gedekt. Nu net Goudsche blusschingsmaterlaal grootendeels verloren Ls gegaan, ls besloten, dat de Rotterdamsche spuit voorlooplg aldaar gestationneerd zal blijven, zoodat bij eenig gevaar direct ingegrepen zal kunnen wor den. Hedenavond zou de desbetreffende com missie van bijstand vergaderen om den toe stand onder de oogen te zien. Het ligt in de bedoeling bij den raad onverwijld voorsteller te doen tot de aanschaffing van een groote autobrandspuit, waaraan groote behoefte be staat. SCHOTERWEG EN CRONJé- STRAAT. HET GRONDWERK LIGT NU STIL. De voorbereidende werkzaamheden voor het asphalteeren en verbreeden van den Schoterweg tusschen Soeridaplein en Ken- nemerstraat en die voor het. asphalteeren van de Gen. Cronjéstraat, met het uitvoeren waarvan men t.ot Zaterdag is bezig gebleven, konden Maandagmorgen niet worden hervat als gevolg van de strenge vorst. Ook het aanplempen van de kerkhofsloot moest wor den gestaakt. Zaterdag was er door perso neel een begin gemaakt met het verplaatsen van de ijzeren masten voor de bovenleiding langs de Westzijde van den Schoterweg op de grondstrook van het Ca^alerleterrein, welke bij dien weg gevoegd wordt. Ook die werkzaamheden heeft men moeten staken. Uit de dikke stoflaag, die als een gevolg van het dempen der sloot, den Schoterweg bedekt, jagen trams en auto's zware wolken op, zeer tot ongerief van de bewoners. N. Z. H. T. M.-PERSONEEL. DE CURSUSSEN. Door de Hoofdbesturen der 3 erkende vak- vereenlgingen ls een manifest tot. het perso neel gericht, waarin gezegd wordt, dat waar het onderhoud met de directie tot dusverre niet heeft plaats gevonden en dus niet vast staat welke eischen aan het af te nemen exa men zullen worden gesteld, noch over de te heffen maatregelen Indien men voor het examen niet zou slagen, het personeel den raad wordt gegeven zich allen voor deelne ming aan den cursus op te geven. De vakvereenigingen zijn van meening, dat daardoor de af te nemen examens voor zeer geruimen tijd verschoven worden en dat er dan voldoende gelegenheid zal zijn voor de belangen van het personeel op te komen. Almelo 11, 17 uur te Hamburg v. Chili. Amstelland 12 v. B. Aires naar Amsterdam Astrea 10 te New York v. W.-Indië. Arendskerk p. 12 3 uur Perim, Australië n Rotterdam. Almkerk p. 12 8 uur Gibraltar, Rotterdam n. Australië. Baarn 12 te Rotterdam van Valparaiso. Barneveld 10 v. Guayaquil naar Paita. Banaoer.g 11 17 uur v. Port Said, Rotterdam naar Batavia. Bengkalis 10 te Manilla v. Batavia Chrlstlaan Huygens 11 v. Sabang, Batavia naar Amsterdam. Dell 12 n.m. te Rotterdam van Batavia. Dj omber p. 12 0 uur 3 m., Vlisslngen, Ant werpen naar Bremen. Dinteldljk 10 v. Cristobal. Amsterdam naar N. Pacific, Gaasterland 10 v. B.-Aires naar Amster dam. Grootendllk 11 te Los Angeles. Antwerpen naar de Paclfickust, Kinderdijk 10 te San Francisco. Antwerpen naar de Pacifickust.. Koningin der Nederlanden 12 van Amster dam naar Batavia. Kota Gede p. 12 Suez, Rotterdam naar Batavia. Narente 9 van Seattle, Rotterdam naar N. Pacific. Peursum 12 van Amsterdam naar Hamburg Rietfontein 11 van Suez n. P. Soedan. Am sterdam n. Z. Afrika. Stuyvesant p. 10 de Azoren, Barbados n. Amsterdam. Sumatra 12 v.m. v Rotterdam naar Ham burg. Sibajak 12 8 uur 10 in. te Rotterdam van Batavia. Tjikombang 11 van Batavia naar Hong Kong. Texel p. 11 Las Palmas W.-Afrlka naar Amsterdam. Ulysses 8 te Curacao v. Amsterdam. Volendam 11 te New York van W.-Indlê. Veendam 12 van New York naar W.-Indlë Ustroom 10 te Lagos. DONDERDAG 14 FEBRUARI HILVERSUM, 1071 AL 10.00 Morgenwij ding. 12.15 Concert door het A.VR.O.-Trio. 2.00 Gramofoonmuziek. 3.00 Knlples. 4.00 Zlekenuurtje, 5.00 Sport- praatje door H. Hollander. 6.00 Concert door het Omroeporkest. 7.15 Engelsche les 8.15 Aansl. v. h. Concertgebouw te A'dam. Het Concertgebouw-orkest clv. Dr. Mengelberg. Mevr. A. NoordewierReddinglus, soliste. Daarna persber. Tot 11.30 Dansmuziek door het A-V.R.O.-dansorkest. HUIZEN, 336.3 M. Na 6 uur 1852 AL (Uitsluitend NCRV.-uitzenaing). 11.00 Korte Ziekendienst. 12.30 Concert. Mevr. R. A. v. d. Horst.Beekrode. plano. E. v. d. Horst Jr., cello. H. Hermann, viool. 2.00 Schooluïtzending. Ds.. D. K. Wlelenga: Do zoon van den paardendief. 6.00 Concert door J. C. de Grnaf, organist. 7.00 Boekhoudles. 7.30 Muziekpraatjes door G. v. Ravenzwaay. 8.00 Concert. Zangver. „Adama v. Sehelte- ma", A'dam. Dir. Th. v. Zuiphen. Mevr. J. Hekkert—-v. Eysden, sopraan. Mevr. N. Jan senv. d. Gugte. piano. Spr.: J. M. Krijger; Mr. Groen van Prinsterer (vervolg). DAVENTRY, 1562 AL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gra- mofoonmuzlek. 12.20 Concert (tenor, cello, piano). 1.20 Gramofoonmuziek. 2.50 Voor de scholen. 3.10 Lezing: The schoolset. 3.20 Ves per i. d. Westminster Abbe. 4.05 Brieven van Overzee. 4.20 Concert. Callendars band. 5.35 KindeiXurtje. 6.20 Vasten-preek. 6.35 Nieuws berichten. 6.50 Voor de landbouwers. 6.55 Muziek. 7.05 Liederen van Purcell (bariton). 7.20 Theater-causerie. 7.35 Muziek. 7.45 Le zing: India. 8.05 Variëté Dans-orkest en va- rlëté-artlstcn. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Lezing. 9.50 Nieuwsber. 9.55 Concert, v. Chatter ton, sopraan. G. Plzzey, bariton. Orkest. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.20 Protest, causerie. 12.50 Orkestconcert. 4 05 Syraphonle-muzlek-dans. 7.05 Gramo foonmuziek. 8.50 Concert Strjjk-kwtutet. Mme. Englebert, zang. Mile. Rlcheplu, zang. LANGENBERG, 469 AL 9.35 Gramofoonmuziek. 11.30 Gramofoon muziek. 12.25 Orkestconcert. 5.05 Orkestcon cert. 7.20 Boeren-avond. H. Munk, liedjes b. d. luit. W. Wahl, declamatie. 8.50 Vroolljkc avond. Tot 12.20 Dansmuziek. ZEESEN, 1649 AL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. A 50 Le zingen. 6.50 „Hoffmanns vertellingen opera van Offenbach. Daarna dansmuziek. HAMBURG, 395 AL 10.20 Gramofoonmuziek. 3 55 Bal' uit oude opera's. 5.20 Conceit. 5.40 Cemba'o- concert. Norag strijkkwintet. 9.30 Dansles. 10.05 Her-uitzending van buitenlandsche stations. BRUSSEL. 512 AL 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trie concert. C.35 Orkestconcert. De groote rivieren liggen vrijwel dicht NOG TWEE SLACHTOFFERS VAN DE KOUDE.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7