BINNENLAND HET CONGRES DER S. D. A P. Hoest, Keelpijn SCHEEPVAARTBERICHTEN wat is uw) antwoord* de Centrale. RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD DINSDAG 19 FEBRUARI 1929 Het verkiezingsprogram aanvaard. DE OPPOSITIE. (Van onzen eigen verslaggever). Zitting van Zondagavond Bij den aanvang van de avondzitting be antwoorde de heer Vliegen het debat over de inleiding tot het concept-verkiezingspro gram welk debat, naar spr. verklaart, op een peil stond, waarop de S. D. A. P. trotsch mag zijn. Van der Goes heeft gelijk, aldus de heer Vliegen, als hij zegt, dat de thans op den voorgrond tredende eischen het kapitalisme in zijn wezen aantasten, maar moet men daarom de mogelijkheid tot het invoeren van minder principieele hervormingen verklei nen? Van der Goes wijst op het perspectief dat steeds meer kerkelijke arbeiders rood gaan stemmen. Maar wat heeft men daar aan, als men de extra-parlementaire regee ring laat voortbestaan? Er zijn allerlei symp tomen van klassenstrijd in de Katholieke partij. De soc.-dem. moeten voor de Katho lieke arbeiders het politieke perspectief openen zoodat dezen de politiek der arbei dersklasse gaan volgen. De R.K. Staatspartij is tot samenwerken met de S.D.A.P. bereid in geval van uiterste noodzaak, zegt spreker. Spreker is niet in staat den arbeiders dui delijk te maken, dat een regeering met so ciaal-democraten erin slechter is dan een zonder sociaal-democraten. Daarom verzoekt spreker het congres, de inleiding tot het ver- kiezingsprogram, met enkele weinig belang rijke veranderingen, met overgroote meerder heid van stemmen aan te nemen, (luid ap plaus). Dit wordt aangenomen. Nadet de heer Wibaut verslag uitbrengt van de besprekingen in de program-commissie trekken enkele afdeelingen hun amendemen ten in. Vervolgens licht de voorzitter de reeds be kende koloniale resolutie van heb partijbe stuur toe. Daarna wordt het congres tot Maandag verdaagd. Zitting van Maandag Bij de opening van de ochtendzitting wordt medegedeeld, dat de afd. R ij s wij k haar amendementen op het verkiezingsprogram intrekt. Aan de orde zijn thans de punten van het verkiezingsprogram. De heer Stokvis, de nieuw gekozen Par tijbestuurder, oud-lid van den Indischen Volksraad, wenscht eenige wijzigingen in de door het Partijbestuur voorgestelde resolutie Hij wenscht schrapping van de geheele der de alinea-, waarin wordt gezegd dat de Indi sche bevolking zich slechts van de vreemde overheersching l-:an bevrijden door het vor men van organisaties en het kweeken van krachten, die in staat zijn een zelfstandig In- dië te leiden. Ook wil hij in alinea 7 de woor den: „en langdurigen strijd" geschrapt zien, aangezien men onmogelijk weet, op welke wijze en op welk tijdstip Indië zich zal be vrijden. Door een dergelijke uitspraak zou men de nationalistische elementen van zich kunnen vervreemden. De heer P. J. Schmidt (Amsterdam VI) verzet zich allereerst tegen de uitspraak van voorafgaande parlementaire beslissing over elke mobilisatie. Spr. zou hiervoor in de plaals willen zien het amendement van zijn af deeling: weigering van alle oor logs- en mobilisatie-credieten. Voorts verdedigt spr. zijn amendement op de koloniale alinea, in welk amendement geëischt wordt de onmid dellijke volledige nationale onafhankelijk heid van Indonesië. Hij zegt, dat dit een so cialistische eisch is. Hij noemt het een le gende, dat de Nederlandsche arbeiders eco nomisch voordeel zouden hebben van het be zit van Indonesië. Statistisch Is dat nog nooit aangetoond en spr. is er van overtuigd, dat slechts een zeer kiein deel der ko.oruaie. winsten in Nederlandsche industrieele onder nemingen wordt belegd. Voorts ontkent spr. het recht van ieder ander dan de Indonesiër zelf, om te beoordeelen of dezen al of niet rijp zijn voor zelfbestuur. Het Kamerlid Ir. Ch. Cramer sluit zich bij het betoog van den heer Stokvis aan. Schmidt behandelt de zaak echter te een voudig. De zaak is zóó ingewikkeld, dat de Partij er wel een speciaal congres voor zou mogen beleggen. Voorts is spr. er van overtuigd, dat een onafhankelijk Indonesië thans een gevaar voor den wereldvrede zou zijn, aangezien de imperialistische machten het niet ongemoeid zouden laten. De heer Wibaut deelt namens het partij bestuur mede, dat dit de door den heer Stok vis voorgestelde wijzigingen overneemt. Ook het partijbestuur is van meening, dat de partij binnen korten tijd een koloniaal con gres dient te houden waar het geheele vraag stuk uitvoerig onder het oog behoort te wor den gezien. In afwachting daarvan stelt spr. voor het amendement in te trekken. Amsterdam VI voldoet daaraan. De gewijzigde koloniale resolutie van het Partijbestuur en de koloniale paragraaf van het verkiezingsprogram worden daarna zon der tegenstemmen aangenomen. Amsterdam VI handhaaft haar voorstel tot het weigeren van alle mobilisatle-credieten. Het wordt met slechts eenige stemmen vóór verworpen, waarna ook de militaire para graaf wordt aangenomen. Ds heer C. W. Jacobsen (Bloemendaal) verdedigt het opnemen van de bescherming der hoofdarbeiders in de paragraaf betref fende de arbeidswet. Na eenige toezeggin gen van het partijbestuur wordt het desbe treffende amendement ingetrokken. De volgende punten worden thans snel af gehandeld. De ingediende amendementen worden verworpen of na een korte toezeg ging van het partijbestuur ingetrokken. Het amendement van Amsterdam VI betreffen de de socialisatie der groot- en middelland bouwbedrijven wordt verworpen. N i e u w-A msterdam verdedigt een amendement, waarbij wordt voorgesteld de publiekrechtelijke organisatie van het veen- bedrijf. Het wordt naar de landbouwcom- missie verwezen. Bij de onderwljs-alinea wordt een amen dement Noorddijk: „Bevordering van het Schoolartsenwezen" aangenomen. Eij de belastingparagraaf heeft de pro gramcommissie de verschillende amende menten tot afschaffing van de rijwielbelas- ting overgenomen. Swaters (Gorcum) houdt een kort plei dooi voor afschaffing der indirecte belastin gen. Amsterdam VI vraagt waarom het staat-serfrecht niet op het verkiezingspro gram staat. De heer Wibaut verwijst naar het strijd- program. Een amendement van Amsterdam VI om aan de drankbestrijdingsparagraaf de plaatselijke keuze toe te voegen wordt zon der tegenstemmen aangenomen. Onder applaus aanvaardt het congres daar na het geheele verkiezingsprogram, waarna de zitting onderbroken wordt. Bij de opening van de middagzitting deelt de voorzitter, de heer Oudegeest mede, dat de afd. Amsterdam IX een motie heeft voor gesteld, waarin wordt uitgesproken, dat de slachtoffers van de rampen met de redding- booten aan de kust van overheidswege moe ten worden gesteund en niet uit particulier bijeengebrachte fondsen. Naar aanleiding hiervan merkt het Kamerlid Brautigam op dat het reddingswezen aan de Nederland sche kust, hoewel in particuliere handen, tot het beste van Europa behoort. De oppositie. Aan de orde is thans het voorstel van het partijbestuur betreffende de ontbinding van de z.g. oppositie-organisatie, gegroepeerd om het links-socialistische weekblad „De Socia list". De heer Oudegeest zegt in zijn toe lichting, dat het party bestuur geen bezwaar heeft tegen de uitgifte van het weekblad, wat het trouwens zelf heeft toegestaan. Het heeft echter bezwaar tegen den vorm van organisatie, die de coöperatie tot uitgifte van het blad heeft gekozen, met plaatsehjke clubs enz. Een tweede bezwaar is de confe rentie, die de groep in December heeft ge houden en waar stellingen zijn aangeno men. Spr. citeert een aantal uitspraken uit de daar behandelde stellingen van den heer S. de Jongh. Het derde bezwaar van het partijbestuur is de medewerking van Mo hammed Hatta en Abdul Monaf, voorzitter en secretaris der „Perhimpoenan Indonesia" aan „De Socialist", aangezi.en dezen geen leden der S. D. A. P. zijn. Blijf uw krant uit geven, zegt spr., maar hef uw organisatie op en maak propaganda voor uw ideeën in de partij. De heer P. J. Schmidt (Amsterdam VI) redacteur van „De Socialist", had het woord „oppositie" willen vermUden. Hij zou de groep die hy vertegenwoordigt, als den linkervleu gel van de S. D. A. P. willen zien aange duid. Spr. betoogt, dat de plaatsehjke clubs geen ander doel hebben dan de colportage en de propaganda voor het blad in het land. De coöperatie is de eenige vorm, waarin men de krant kon uitgeven zonder een organisatie te vormen. Het spreekt van zelf, dat Ieder, die een aandeel in deze coöperatie neemt en dus mede-eigenaar van het blad is, ook zeggen schap over het blad moet hebben. Ook spr. is tegenstander van een. party in de party. De conferentie, waar het partijbestuur zoo veel bezwaar tegen heeft, was noodig om de richtlijnen voor de redactie van het orgaan vast te stellen. De stellingen van de Jongh zijn door de conferentie afgewezen. Wat de medewerking van Mohammed Hatta aan „De Socialist" betreft, daar is spr. trotsch op. Hy zou wil len, dat ook de party hun gastvryheid in „Het Volk" zou verleenen. Anders schopt men deze menschen naar de communisten toe. De stellingen waren noodig om de meening van den linkervleugel te formuleeren. Spr. ontkent, dat de linkervleugel desorganisee- rend zou zyn opgetreden of tegenleiding zou hebben gegeven. Spr. geeft eenige voorbeelden, waaruit hij afleidt, dat tegenleiding wordt gegeven door sommige personen van den rechtervleugel. Men moet niet altyd den linkervleugel tot de orde roepen, maar ook deze lieden van den rechtervleugel. (Ontstemming en applaus). De linkervleugel is de beste propaganda voor de S.D.A.P. onder de arbeiders. Als deze vleugel echter een beletsel is voor samenwer king met burgerlijke partijen, dan is dat een reden voor spr., om den linkervleugel zoo groot, mogelijk te maken, (applaus). De heer Oudegeest handhaaft zyn ge opperde bezwaren. Spr. heeft er bezwaar tegen, dat. de plaatselijke clubs openbare vergaderingen beleggen. Uit eenige citaten uit „De Socialist" leidt spr. af, dat de re dactie ook wel persoonlijke aanvallen op de Partyieiding heeft gedaan. De motie van het partybestuur wordt daar na aangenomen met de stemmen van 22 af gevaardigden tegen. De heer Vliegen doet nog mededeellng van een petitionnement dat de Internationale by de ontwapeningscommissie van den Vol kenbond wil indienen. Het congres keurt de tekst van dit petitionnement goed. Na een woord van den afgevaardigde van de gast vrouw afdeeling Nümegen, sluit de heer Oudegeest met een opwekkend woord te on geveer 4 upr het congres. BRAND IN EEN BtOSCOOP TE CULEMBORG. SLECHTS SCHADE AAN CABINE EN FILM. In de cabine van een bioscoop te Culem- borg aan de Heerenstraat is Zondagavond tegen het einde van de voorstelling brand ontstaan, doordat een stuk kool van de booelamp op een film vloog, die juist op het toestel zou worden geplaatst. Het vuur deel de zich spoedig aan de andere films mee, waardoor het geheele hoofdnummer een prooi der vlammen werd, aldus de N.R.C. Door de talryke nooddeuren verliet het publiek de zaal; van een paniek was geen sprake. Het vuur heeft zich niet verder dan tot de cabine uitgebreid. De brandweer heeft geen dienst behoeven te doen. ONDER VALLEND GESTEENTE BEDOLVEN. Zaterdagavond is in de myn Oranje Nas sau III te Heerlerheide de 22-jarige, onge huwde myn werker G. A. uit Hoensbroek on der afvallend gesteente geraakt, waardoor hy zwaar gewond werd. Naar het ziekenhuis te Heerlen overgebracht, is de ongelukkige daar Zondagmorgen aan de bekomen verwondin gen overleden, meldt het Hbld. DE VORST HOUDT AAN. VERKEER OP DE SCHELDE GESTAAKT. De filiaalinrichting van het Kon. Ned. Me teorologisch Instituut, te Amsterdam meldt-: De aan het einde der vorige week aange kondigde verbetering hield in zooverre aan. dat Maandagmorgen over geheel Europa de negatieve afwijking 7 gr. C. bedroeg tegen 8 gr. C. op Zaterdag 10 en 12 gr. C. op 13 Fe bruari. Maar lntusschen ligt Scandinavië, Zuid- Oost-Engeland en het geheele vasteland on der matige tot strenge of zeer strenge vorst. Te Clermont was de temperatuur 22 gr. C. on der normaal. In Noord-Oost-Duitschland en de Baltische Staten nam de vorst weer toe. De laagste temperatuur 35 gr. C. =31 gr. Fahr. kwam voor te Stensele. Sinds Zaterdag 9 Februari 20 uur is de temperatuur te Amsterdam onder het vries punt: in het voorjaar van 1891 bleef de tem peratuur van 27 Januari tot en met 16 Febr'. onder het nulpunt. Dwars over de Zuiderzee. Twee Urker Jongens van ongeveer dertien jaar zyn Zondag van Urk over het zeeys naar Enkhuizen geloopen waar de waaghal zen 's avonds acht uur den havenmond bin nenstapten en aan boord van een Urkervaar- tuig werden opgenomen, meldt het Hbld. Het verkeer over de Schelde, De provinciale bootën van Vlissingen naar Breskens en Terneuzen moesten Maandag morgen wegens het vele ys naar de stand plaats terugkeeren. De drinkwatervoorziening. In het Oosten van ons land komt de drink watervoorziening voor raensch en dier zeer in gevaar, daar de waterputten bevroren zyn; en in de slooten het ys tot den bodem zit. Gebrek aan kolen. De directie der stroocartonfabriek Hooites Beukema te Hoogezand heeft haar perso neel aangezegd, dat zU deze fabriek by voortdurend kolengebrek Zaterdag a.s, zal stopzetten. Er zijn ongeveer 150 werklieden by betrokken, meldt de N. R. Ct. Te Amsterdam op 16 Februari 1939» Het Hbld. schrUft: Jongens loopen op niet nog aan het IJ en zy rijden er schaats. Een Rotterdamsche ysbreker verlost een sleepboot welke ligt Ingevroren aan de Am- sterdamsche De Ruyterkade. De stadsreiniging past. naast vuilverbran ding, ook vuilbevriezing toe, althans een een zame vuilnisschuit zit ingevroren by een LT-steiger. In dit Is een heel zielige merkwaardig heid de Paleisstraat valt een duif, styf- bevroren, van het Paleisdak. In de Albert Cuypstraat staan markttent- Jes zonder zeil doch ook zonder verkoo- pers. De IJsclub geeft een maskerade-feest en het dooit niet. Een straatmuzikant blaast het Zonnelied van Catharine van Rennes. Jongens sleden op den Singel (het water) tusschen Konings- en Muntplein; makkers vegen er een baantje. De Keizersgracht, over byna de geheele lengte, is een mooie en een gezellige ysbaan. Een tramconducteur maar het is op lijn 11 zegt, dat het niet koud is. Het Rokinpontje staakt den dienst. Dat is het einde van alles. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cu. per regel. Mijnhardt's Hoesttabletten. Doos 30 ct Mynhardt'sKeelpyntabietten, 69 en SO ct Bij Apotli. en Drogisten Almkerk 16 Febr. van Genua, Rotterdam n. Australië. Billiton 17 Febr. te Kaapstad van Rotter dam. Garoet p. 18 Febr. 12 u. Razzoli, Batavia n. Rotterdam. Giekerk 18 Febr. van Rotterdam naar Ham burg. Jacatra 16 Febr van Java. Nias 15 Febr. te Suez, Beira naar Rot terdam. Prinses Juliana 16 Febr. te Batavia van Amsterdam. Ryiperkerk p. 16 Febr. Gibraltar, Amsterdam n. Oost-Afrika. Schiekerk 18 Febr. te Madras, Rangoon n. Rotterdam. Stuijvesant 18 Febr. 13 u. van Havre, West- In dië n. Amsterdam. Veendijk 18 Febr. van Suez. Rotterdam n. Calcutta. Alwaki 17 Febr. te Rotterdam v. Buenos Ayr es.* Aldabi p. 17 Fernando Noronlia, Rotterdam n. Buenos Ayres. Albireo 15 Febr. v. Calabar n. St, Izabel. Alkaid 16 Febr. te Dakar, Amsterdam n. W. Afrika, Agamemnon 16 Febr. v. Pto Plata n. Ha vre en Amsterdam. Amsterdam 16 Febr. v. Balboa n. Bena- ventura. Ares 23 Febr. v. Galveston to Bremen verwacht. Astrea 15 Febr. v. New-York n. Haiti. Barneveld 16 Febr. 10 u,, to Callao van Amsterdam. Bovenkerk lTJan. to Bona, Rangoon el Rotterdam. Bali 16 Febr. v. Genua, Amsterdam n. Batavia. Batoe 16 Jan. te Java v. Calcutta. Billiton 13 Febr. v. Walvischbaai n. Kaap stad. Bondowoso 16 Febr. v. Rangoon n. Java. Blijdenayk, 17 Febr. te Norfolk v. New- York. Blommersayk 16 Febr. 20 u. 49m., 950 myi W.Z.-West van Valentia, New-York n. Rot terdam. Bandoeng p. 17 Febr. 15 u. Perim, Rotter dam n. Batavia. Calypso 15 Febr. v. New-York naar Ve nezuela. Drechtdyk 10 Febr. v. Vancouver naar Rotterdam. Deucalion 16 Februari van Hamburg n. Bremen. Drechterland p. 16 Febr. 19 u. Ouessant, Amsterdam n. Buenos Aires. Djember 16 Febr. te Hamburg v. Bremen, vertrekt vermoedeUjk 19 Febr. 11 u. v. Ham burg n. Rotterdam. Deli 17 Febr-'te Hamburg v. Rotterdam. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Toen Billy, wakker geworden, Zag, dat alles verdwenen was. Riep hij de anderen, vragend: „Vinden jullie dat niet kras?" „Nou," zei Redneb, verontwaardigd, (Jerry kronkelde boos zijn staart). „Ik zou wel eens willen weten, Wie is toch die gulzigaard?" „Hier zi.in de sporen," riep Jerry, „De sporen van dien onverlaat, We mceten hem steeds volgen. Waar hij ook gaat of staat." „Best, we moeten hem vinden, Al moesten we nóg zoo ver gaan'' „Ik ga met jullie mee." riep Billy, „Maar ik doe eerst mijn pakje aan." Zou je niet willen aanraden de achtervolging te staken? Ik weL Eemdyk, p. 16 Febr. Gibraltar, Bombay n. Rotterdam. Eemdyk p. 16 Febr. Dover, Antwerpen n. de Pacifickust. Eemland 17 Febr. te Las Palm as, Buenos Ayres u. Amsterdam. Grotius p. 16 Febr. Las Palmas, W. Afrika n. Amsterdam. Garoet 16 Febr. v. Malta, Batavia n. Rot terdam. P. C. Hooft p. 10 Febr. Perim, Amsterdam n. Batavia. Indrapoera p. 18 Febr. 1 u. Kaap del Armi, Rotterdam n. Batavia. Jagersfontein 15 Febr. v. Las Palmas n. Duinkerken, Beira n. Rotterdam. Kedoe p. 17 Febr. 14 u. Galle, Batavia n. Rotterdam. Kota Radja p. 17 Febr, 17 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Kinderdijk, 16 Febr. te Los Angeles, Paci fickust n. Rotterdam. Kambangan 16 Febr. v. Marseille, Batavia n. Amsterdam. Koningin der Nederlanden p. 18 Febr. Gi braltar, Amsterdam n. Batavia. Kennemerland 16 Febr. v. Paragua, Am sterdam n. Buenos Ayres. Kilstroom 16 Febr. v. Bordeaux, Amsterdam n. W. Afrika. Lochmonar p. 17 Febr. 11 u. 55 m. Start Point, Rotterdam n. San Francisco via Swansea. Maasdam 16 Febr. v. New-York n. Rotter dam. Minerva 16 Febr. te Trinidad v. Amster dam. Merauke 17 Febr. te Rotterdam v. Dover. Melampus 16 Febr. v. Liverpool n. Java. Meerkerk 18 Febr. te Rotterdam van Ham burg. Makassar 17 Febr. 12 u., op 2 gr. 11 min. Z en 69 gr. 53 m. O., Rotterdam n. Batavia. Madoera 16 Febr. v. Sabang, Batavia n. Amsterdam. Meissonier p. 17 Febr. 12 u. 45 m. Fishguard Pacifickust n. Southampton en Rotterdam. Montferland p. 14 Febr. Madeira, Buenos Ayres n. Amsterdam. Meerkerk 17 Febr. van Hamburg naar Rotterdam. Madoera 16 Febr. te Sabang, Batavia n. Amsterdam. Nieuw Zeeland 15 Febr. v. Belawan Deli n. Singapore. Nieuwkerk 17 Febr. te Rotterdam van Kaapstad. Noorderdiik 17 Febr. te Hamburg, Paci fickust n. Rotterdam. Narenta 14 Febr. v. Portland, Rotterdam n. de Pacifickust. Oranje Nassau 16 Febr. te Paramaribo v. Amsterdam- Ouderkerk 16 Febr. v. Tstngtau, Japan n. Rotterdam. Ophir 18 Febr. te Batavia v. Amsterdam. Poeloe Laut 16 Febr. te Sabang, Amster dam n. Java. Peursum 17 Febr. r. Hamburg n. Amster dam. Prins der Nederlanden, 17 Febr. v. Algiers, Batavia n. Amsterdam. Patria 18 Febr. 10 u. v. Sabang, Batavia n. Rotterdam. Randfontein 17 Febr. v. Lourenzo Marques n. Port Natal. Phrontis p. 18 Febr. Perim, Amsterdam n. *ava. Palembang p. 18 Febr. 10 u. Point de Galle, Batavia n. New-York, Rotterdam 18 Febr. te Cadix, New-York n de Middell. Zee. Rotti 16 Febr. v. Port Said, Batavia n. Amsterdam. Randfontein 16 Febr. v. Lourenzo Marques n. Durban, Beira n. Rotterdam. Radnorshire 16 Febr. te Liverpool, Antwer pen n. Rotterdam. Riouw 16 Febr. v. Batavia n. Amsterdam. Radja 17 Febr. v. Amsterdam n. Java. Rietfontein p. 17 Febr. Perim, Rotterdam n. Pt. Natel. Rijndam 17 Febr. to New-York v. Rot terdam. Rhea 19 Febr. 's morgens te Havre ver wacht, Puerto Plata n. Amsterdam. Simon Bolivar 19 Febr. 18 u. v. Dover, Am sterdam n. Barbados. Stuyvesant 17 Febr. 6 u. te Havre v. W.-In- dië. vertrekt 18 Febr. 17 u. n. Amsterdam. Samarenda p. 17 Febr. 22 u. Galle, Rotter dam n. Batavia. Tabanan p. 17 Febr. 2 u. Gibraltar, Rotter dam n. Batavia. Tjisondari 16 Febr. v. Sjanghai n. Java. Tjisaroea 15 Febr. te Batavia v. Sjanghai.. Tjitaroem 16 Febr. te Manila v. Dairen. Tambora 17 Febr. 16 u. v. Colombo, Rot terdam n. Batavia. TJerimai 17 Febr. 17 u. v. Port Said, Bata via n. Rotterdam. Tasman 16 Febr. v. Singapore n. AustraUë. Triton p. 16 Febr. 20 u. de Azoren, Amster dam n. W.-Indlë. Ulysses 16 Febr. v. Sta. Marta n. Pto Co lombia. Van der LUn p. 17 Febr. Lissabon, Am sterdam n. Batavia. Veendijk, 16 Febr. te Port Said, Rotterdam n. Calcutta WaaldUk, 17 Febr. te Duinkerken, Beira n. Rotterdam. IJstroom 16 Febr. v. Lagos n. Winneba. Zeqlandia 17 Febr. v. Leixoes, Amsterdam n. Buen. Ayres. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 «watt per regel. Gij betrekt Uw brood van de Coöperatie. Gij zijr lid van de Vara Gij leest de moderne vakpers. Maar zi|t Ge ook verzekerd bi| de Maatschappij die met groote bedragen Uwe organisatie steunt, nl. RUNSTRAAT. DEN HA WOENSDAG 20 FEBRUARI. HILVERSUM, 1071 RL 10.— Morgenwydlng. 10.30 Gramofoonmu- ziek. 10.45 Concert door het Kling-Trio, 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Concert door het Avro-trio. 2.Kindermatinee, 3.Maak het zelf? Cursus. 4.Lezingdoor prof. W. v. d. Pluym: De kunst in het oude Grieken land. 5.— Gramofoonmuzlek. 5.45 Landbouw- lialfuurtje. Dr. R. Kuperus: Het Landbouw- crediet. 6.15 Concert door het Omroep orkest. Potpourri's. 7.15 Gezondheidshalf uurtje door dr. L. Heyermans 8.ArnsL van het Theater Carró. Italiaansche opera. „Cava'erla Rusticana" Mascagnl. „I r&g- liacci" (PaljasI. Leoncavallo. Daarna tot 11.30 Gramofoonmuzlek. HUIZEN, 340.9 M. Na 6 uur 1852 M. (UitsL N.C.R.V.-uitz.) 11.Korte Ziekend lenst, 13.30 Concert, mej. E. Sandow, piano en orgel. J. Richters, viool, P. de Vries .fluit. 5.Kinderuurtje o.l.v. mej. B. v. d. Veer, mej. Gelderman, zang; 6.30 Fransche les 7.Engelscly han delscorrespondentie. 7.30 Spreker P. J. Ris- seeuw, Literaire causerie. 8.mevrouw Grebe—de Lange, sopraan. S. KlasenGrebe, piano, W. Grebe, cello. Spr. ds. G. Staal: Tweeërlei droefheid. DAVENTRY, 1562 M. 10.35 Kerkdienst. 11.05 Letting. 11,20 Gra mofoonmuzlek. 12,20 Gramofoonmuzlek. 12.50 Baliadenconcert fsopraan-bariton). 1.20 Gramofoonmuzlek. 2.50 Voor de scholen. 3.13 Muziek. 3.20 Gedichtenvoorlezing. 3.50 Voor de vrouw. 4.05 Lichte klassieke muziek. (Trio en sopraan). 5.05 Concertorgelbespe ling. 5.35 Kinderuurtje. 6.20 Radiobericht 6.25 Gramofoonmuzlek. C.35 Nieuwsber., 6.50 Tuinpraatje. 7.— Muziek. 7.05 Handei's viool- sonaten. 7.29 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Lezing: Diet. 8.05 O. Groves, sopraan, K. Goodson, piano. 8.50 Nationaal Yougo-Slavlsche avond. 9.20 Nieuwsber.. 9.35 Lezing: Cinema. 9.59 Nieuwsber.. 9.55 „The emerald Isle", of ..The caves of Carrlg-Cleena", opera-comique in 2 acten van Hood. 11.20 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 RL 12.50 Orkestconcert. 4.05 Orkestconcert. 7.05 Gramofoonmuziek. 8.20 Concert. „De ge temde feeks", Shakespeare. Daarna Kamer muziek. LANGENBERO, 462 RL 9.35 Gramofoonmuzlek. 10.35 Muziek voor scholen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or- kestconcerfc. 5.05 Joego-Slavisch concert. 7.30 Gramofoonplaten van Caruso. 8.20 ..Arm wie elne Kirchenmaus", klucht in 3 acten van Fodor. Daarna tot 11.20 Dansmuziek. ZEE SEN, 1C50 RL 11,20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen. 7.20 Oost- en West-Pruisische avond. Vocaal- en instrumentaal concert. Declamatie. 8.20 Dansorkest, persberichten en tot 11.50 Dansmuziek, HAMBURG, 395 RL 10.20 Gramophoonolaten. 3.50 Orkestcon cert. 5.20 Concert. 7.20 Jugoslavlsche avond. Concert en declamatie. 8.20 Symohonle-con- cert, 9.55 Kostümfest lm Atelier. Elne Karne- vals-Nachfeier. BRUSSEL, 599 RI. 5.20 Orkestconcert. 6.50 Trioconcert, 8 35 Gr a mophoonmuzlek. 8.50 Orkestconcert André Levy (cello).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7