BU1TENLANDSCH OVERZICHT DE HOUDiNG DER DUITSCHE VOLKSPARTIJ VAN DE EERSTELCOMMISSIE. UIT DE OMSTREKEN RAADSVERGADERING. SCHEEP V A ARTBERICHTEN PUROL Zekere waarborg RADIO-PROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 22 FEBRUARI 1929 Poincaré accepteert het fiasco. T BELANGRIJKSTE NIEUWS Naar aanleiding van het nieuwe voorstel van de landdagfractie van de Duitsche volks partij schrijft de „germania". De centrums- fractie van den landdag had Donderdag avond wel is waar geen gelegenheid zich bezig te hou/'.en met het resultaat der be spreking, die tusschen den ministerpresident en de volkspartij heeft plaatsgevonden, doch men kon reeds zeggen, dat zy geen neiging gevoelen zal op het tegenvoorstel van de volks partij in te gaan. Het door ministerpresident Braun In overeenstemming met de Pruisische regperlngsparfcU gedane voorstel was geschikt geweest om een faire regeling der omstreden kwesties tot stand te brengen. Wanneer de Duitsche Volkspartij bij haar weigerende houding volhardt, dan zal z!j moeten afzien van deelname aan de Pruisische regeering. Nogmaals moest dan echter duidelijk worden vastgesteld, dat de starre houding der Duit sche Volkspartij ook de ordening der regee- rlngsverhoudlngen ln het rijk verhinderd heeft. Het partijbestuur der Duitsche volks partij zal vanmorgen samenkomen met den Prulsischen fractieleider Stender, ten einde nogmaals de coalitie-kwestie te bespreken. Volgens het ..Berliner Tageblatt" zou Don derdagavond ook een bespreking tusschen Stresemann en Kaas hebben plaatsgevon den over de mogelijkheden, die na de afwijzing van het bemiddelingsvoorstel Braun nog bs-'inden. Verder wordt aan het Berliner Ta- 1^-' medegedeeld, dat de on derhandeling!-;. hl Pruisen als gesloten kun nen gelden, wanneer da Volkspartij ook heden niet tot een besluit kemt, dat Ln de richting gaat van het laatste door den mi nister-president Braun gedane voorstel. Mi nister-president Braun staat op het stand punt dat hij den tegenwoordlgen toestand ran afwachten en onbeslotcnheid onmoge lijk langer aan zijn ministers kan wijten. De kans, dat na deze scherpe commentaren de Duitsche Volkspartij zal bijdraaien, zoo dat het geharrewar een einde zal nemen., lijkt ons echter niet groot. Wij hebben eenlge dagen geleden reeds voorspeld dat Poincaré zich niet zou storen aan het feit dat de regeering onlangs slechts een meerderheid van 6 stemmen heeft be haald. Inderdaad is thans bekend geworden (na den ministerraad) dat men dit resultaat zal negeeren. De tijd is nog niet lang voorbij, waarop Poincaré na een dergelijk fiasco zeker zich teruggetrokken zou hebben! F. A. Wat de herstelcommissie bedisselt. In de zitting der commissie van deskundi gen bracht de Engelsche gedelegeerde sir Joslah Stamp rapport uit over de werkzaam heden der subcommissie, die met het samen stellen, van een agenda ls belast. De commissie hield vervolgens een nieuwe zitting, waarin het tot een uitvoerige gedach- tenwlsseling over het door Stamp uitge bracht rapport kwam. Speciaal werd de Duit sche transfer-capaciteit besproken. De indruk bestaat, zegt de Tel-, dat de za kelijke moeilijkheden, die in zake het op stellen van een arbeidsprogram hebben be staan, als uit den weg geruimd kunnen wor den beschouwd, zoodat de kans bestaat op het verkrijgen van algeheele overeenstem ming in de Vrijdag te houden voltallige zit ting. In het algemeen gesproken betreffen de be sprekingen in de commissie nog steeds de stelling van de Duitsche gedelegeerden, vol gens welke Duitschland gedwongen is ge weest, zeer groote leeningen in het buiten land op te nemen en in groote mate zijn voorraad buitenlandsche valuta heeft vast gelegd voor de betaling van interest en aflos sing. Daardoor is naar Duitsche meening de overdracht van groote bedragen op rekening der herstelbetalingen niet mogelijk zonder gevaar voor den Duitschen wisselkoers. Hoover's minister van Marine Naar vernomen wordt heeft Hoover als zijn minister van Marine Charles Francis Adams uit Boston gekozen. Deze behoort tot een beroemde famine; twee van haar leden zijn presidenten van de Vereenigde Staten geweest, aldus de 'iet. Charles Francis Adams Is een 62-jarige rechtsgeleerde. Hij promoveerde m looo eun laude aan de Harvard-universiteit, en ves tigde zich toen te Boston, waar hij nog steeds woont. De heer Adams, die aan het hoofd staat van talrijke handelslichamen, is een bekend yachtsman en won met zijn jacht „Resolute" de Internationale Yacht Races in 1920. Twee zetels voor de Duitsche V. P. De Pruisische premier, Braun, heeft aan den leider der Landdagfractie van de Duit sche volkspartij, Stendel, een voorstel gedaan dat door het Centrum en de sociaal-democra ten is goedgekeurd en dat behelst, dat de Duitsche volkspartij twee zetels in het Prui sische ministerie zal verkrijgen. De fracties der Duitsche volkspartij uit den Rijksdag en den Landdag hebben daarop een gemeen schappelijke zitting gehouden, waarbij ook minister Stresemann tegenwoordig was. De finitieve besluiten werden echter niet geno men. Indien de partij zich met het voorscel vereenigt, is Braun bereid de Duitsche volks partij onmiddellijk in zyn kabinet op te ne men en aldus in Pruisen een regeering der groote coalitie tot stand te brengen. De belde portefeuilles zullen door de demo cratische partij aan de Duitsche volkspartij worden afgestaan. Chili en Peru tot elkander genaderd. Officieel wordt medegedeeld, dat de re geeringen van Peru en Chili tot een overeen komst zijn gekomen, waarbij het van 1883 dateerende conflict betreffende Tacna en Arlca wordt geregeld. De stad Tacna komt aan Peru, terwijl Arica Chileensch bezit zal blijven. De grenslijn tusschen Peru en Chili "ls vast gesteld juist ten noorden van den Internatio nalen spoorweg van Arica naar La Pas; deze spoorweg blijft op het grondgebied van Chili tot hij de Boliviaansche grens overschrijdt. De thans gesloten overeenkomst ls het re sultaat van de door Chili aan Peru, onge veer vier maanden geleden gedane voorstel len, toen de comm'ssle. die belast, was met deze kwestie, werd verdaagd om directe on derhandelingen tusschen beide landen moge lijk te maken. BLOEMENDAAL Verzuim van schoolkinderen op den één-Mei-dag. Steun aan de N. Z. IL Reddingsmaats. De grond voor den Raadhuisbouw C rond voor woningbouw Geen manége in Acrdenhout. Weder particuliere ..ophaaldienst van vuilnis. Donderdagmiddag vergaderde de gemeen teraad onder voorzitterschap van den Bur gemeester, Jhr. Bas Backer. Alle leden zijn aanwezig. Begonnen wordt met de behandeling van de Ingekomen stukken Naar aanleiding van de verslagen van de commlsslën tot wering van schoolverzuim maakt de heer Noorman er aanmerking op, dat. indien kinderen op den 1-Mei-dag tnuis blijven, dit als ongeoorloofd schoolver zuim wordt aangemerkt. Kunnen B. en W. maken dat daaraan een einde komt, door zich in verbinding te stellen met den inspec teur van het L. O., opdat kinderen wier ouders dat wenschen, wordt toegestaan, op 1 Mei thuis te blijven. In andere gemeenten wordt ook aldus gehandeld. Na eenige discussie deelt de voorzitter mede, dat B. en W. dit gaarne zullen overwe gen en dat dan de zaak wel in orde zal ko men. Vóóraf had de heer Laan gezegd dat bij hem niet 't minste bezwaar is om aan den wensch van den heer Noorman te vol doen. B. en W. stellen voor te besluiten toe te treden voor 200 als donateur tot de Noord en Zuid-Hollandsche Reddingsmaatschappij en verder als donateur toe t.e treden tot de véreenlging tot ondersteuning van burgerlij ke ambtenaren door het schenken van een jaarlljksche bijdrage van 25 aan die ver een iging. De heer K rem er stelt voor aan de Red- dlngsmaats. niet te geven 200. maar 500 Naar aanleiding daarvan geeft de heer Laan t,e kennen, dat indien een gemeente als Bloemendaal 200 geeft, ze zich goed houdt. Het gaat niet aan een gemeente als B'oemendaal op één lijn te stellen met den Haag. De heeren Schulz en VanNedcr- h asselt stemmen in met het voorstel van den heer Kremer. Met 9 8 stemmen wordt het voorstel van den heer Kremer aan genomen. De andere bijdrage.wordt verleend volgens het voorstel van B. en W. De Voorzitter deelt nog mede dat be richt is ingekomen dat. Ged. Staten hun goedkeuring hebben onthouden aan het raadsbesluit tot aankoop van het terrein aan de Noordzijde van den- Zeeweg. VELSEN „Ik stel voor over te gaan tot de behan deling van de agenda", zegt de Voorzitter. De heer Schulz vraagt of bet voorne men is bij de Kroon in hooger beroep te gaan. De Voorzitter: Ik zie het stuk van Ged. Staten pas voor het eerst. Laten we maar eens zien aan het einde der zitting. Dan kan 't eerst nog eens bezinken. Het voorstel van B. en W. om aan eenige ln aanleg zijnde wegen op Oosterduin te ge ven onderscheidenlijk de namen van Bllder- dijklaan, Bellamylaan en Borgerweg, wordt aangenomen. Gronden voor woningbouw. Aan de orde is het voorstel van B. en W. tot aankoop van grond voor woningbouw langs den Brederodeweg en den Duinlust- parkweg, dat zonder eenige discussie wordt aangenomen. Achtereenvolgens worden zonder hoofde lijke stemming aangenomen de voorstellen van B. en W. tot overneming van wegen in het z g. Rijnegompark, tot onttrekking van grond aan de erfpacht voor verbreeding van den Brederodeweg. tot aankoop van grond voor verbreeding van den Brederodeweg. tot aankoop van grond voor verbreeding van den Bloemendaalscheweg, tot ruiling van grond voor verlegging van het Zuidervoetpad en tot uitgifte van grond in erfpacht aan het P. E. N. B. en W. werd machtiging verleend tot het sluiten zoo noodig eener kasgeldleening. Vast gesteld werd een 2e suppletoire begrooting dienst 1928. Besloten werd tot het aanvaar den der voorwaarden voor het leggen en heb ben eener rioleering in den Kennemerweg en tot het verleenen van eenige voorschotten ingevolge de L. O. wet aan besturen van bij zondere scholen. Het volgende agendapunt gold het verzoek om medewerking tot de totstandkoming eener Manége in Aerdcnhout. Op grond dat het Raadsbesluit van 17 Augustus 1911 tot vaststelling van het wegen plan van Oosterduin geen ontheffing van het bepaalde sub 3 toelaat, geven B. en W- in overweging hen op te dragen aan het Uit voerend Comité voor een nieuw te bouwen manége in Aerdenhout te laten weten, ciat op dien grond stichting van een dergelijke inrichting aan de Juliana van Stolberglaan niet mogelijk is. De heer Laan deelt mede dat B. en W. niet anders kunnen adviseeren. Er mogen in Aerdenhout. alléén villa's komen. B. en W.. noch de raad, kruinen daarvan een dispensa tie geven. Anders had spr. gaarne gezien dat in de gemeente een manége was gekomen. Na deze mededeeling wordt het voorstel van S. en W. aangenomen. Het voorstel van B. en W. inzake den aan leg van een zijspoor naar het terrein aan den Zeeweg ten oosten van den Watertoren A. Buurman en H.Meekhof; Hola n~~ vader wordt aangenomen nadat de heer Dorhout Mees heeft opgemerkt dat opnieuw is ge bleken, dat 't met de spoor slecht onderhan delen Ls, daar de gemeente veel meer voor de kosten van aanleg dan de spoor moet be talen. De Raad had voorts een beslissing te ne men inzake den Ophaaldienst der reiniging. B en W. stelden voor hen te machtigen, weder een overeenkomst aan te gaan met G. Hulsebosch te Bloemendaal tot het op halen van asch en vuilnis gedurende het tijdvak van 1 Januari 1930 tot en met 31 De cember 1934 onder nader omschreven voor waarden. De heeren N u y e n s c.s. dienen een amen dement in om in de voorwaarden op te ne men dat de werklieden een minimum loon van 30 per week mosten hebben. De beer Laan: „Daar is niets tegen. B. en W. nemen dat over". De heer Noorman stelt voor de voor dracht aan te houden en dan tevens te ko men met voorstellen tot een eigen exploita tie. Tegen de voorwaarden, opgenomen in de voordracht heeft spr. bezwaar. De werklie den moeten te lang werken en hun loon ls te weinig. De heer Laan betoogt dat ln de meente niemand over den ophaaldienst klaagt en dat het daarmede goed gaat. is niet eenige aanleiding om over te gaan tot een eigen exploitatie. „Wij zijn fijn uit indien we de zaak maar weder 4 jaar aan den heer Hulsebosch gaan opdragen'' besluit spr. De heeren Prinsenberg en Dor hou t Mees verdedigen de voordracht van B en W. De heer L u d e n is van meening, in tegenstelling met den heer Dorhout Mees, dat het er bij den ophaaldienst alles even slecht uitziet, de wagens zijn leelljk en sme rig en de paarden geven b1,1v van vermoeid heid en zien er ondoorvoed uit. De heer Schulz veriangt een vergelijkend overzicht tusschen de kosten van den op haaldienst en die van een eigen exploitatie- De heer Van Nederhasselt doet op merken dat 't een groot voordeel is dat de vuilnis buiten de gemeente komt; 't geen men bij een eigen exploitatie nimmer ged; krijgt. De raad dient nu een beslissing te gaan nemen, daar 't aanbod van den aanne mer maar tot April gestand gedaan wordt. De beer Laan zegt nog dat een gemeente exploitatie in ieder geval veel duurder is. Nadat het voorstel van den heer Schulz om te bepalen dat de arbeidsduur van de werklieden hoogstens 48 uur mag bedragen, is verworpen met de stemmen der leden Noorman, Schulz en Nuyens voor, wordt de voordracht van B. en W. aangenomen me', de stemmen der leden Noorman en Schulz tegen. Ten opzichte van gevraagde ontheffing van bepalingen der Bouwverordening wordt besloten volgens het advies van B. en W. By de Rondvraag vraagt de heer De Clercq te trachten dat te Aerdenhout meer brievenbussen komen. De voorzitter zegt toe dat dienaan gaande aan het Hoofdbestuur der Posterijen zal worden geschreven. De heer De Clercq dringt er verder op aan dat ook de Vondellaan en eenige andere lanen van een topekabedekking zuilen voor zien worden. De heer Laan antwoordt dat dit denkelijk niet zal gaan, daar de Raad bij de behande ling der Gemeentebegrooting op den post on derhoud van de wegen is. gaan besnoeien. Naar aanleiding van een vraag Van 'den heer Prinsenberg verklaart de heer Laan dat ln druk zal verschijnen een nieuwe uit gaaf der Bouwverordening.' De heer Schulz zegt dat hij met groote waardeering heeft vernomen dat het dage lij ksch bestuur heeft besloten in deze koude de werkloozen wien door de gemeente werk verschaft wordt, te laten doorwerken en ver der om aan eenigen die het het meeste noo dig hebben nog te verleenen bovendien een toeslag voor brandstoffen. Dit geldt de ge huwden. Het is echter noodig dat ook wat voor de ongehuwüen gedaan wordt, dat deze in ieder geval om de andere week een week mogen werken. De heer Van Nederhasselt zegt dat het laatste ook de bedoeling van B. en W. is. Verder dat besloten is de menschen te laten werken van 9 tot 4 uur om hen zoo door de koucie te trachten heen te helpen. Daarna gaat de Raad over in een zitting met gesloten deuren- FEESTAVOND BOND VOOR STAATS- PENSIONEERING. De Woensdagavond in de concertzaal „Bloemocrd" door de afdeeling Velsen van den Bond voor Staatspensloneering georga niseerde feestavond, mocht zich in een druk bezoek verheugen. In zijn openingswoord deed de voorzitter, de heer Jac. Groot, van zijn tevredenheid blijken over de groote belangstelling. Hoewel het optreden van den heer Van Cappellen, naar spreker's meening hieraan niet vreemd was, hoopte de heer Groot dat het mede willen stryden voor staatspensio- neering de voornaamste reden van het be zoeken dezer vergadering zou zijn. Spr. besloot zijn rede met allen op te wek ken bij de eerstkomende verkiezing van leden der Tweede Kamer slechts op hen te stem men die voorstanders zijn van Staatspen sioen. De bekende voordrachtkunstenaar Willem van Cappellen was Inmiddels gearriveerd en zijn komst werd met applaus begroet. Na een korte uiteenzetting van het voor ruim 450 jaar geschreven drama „Koning Oedipus" van Sophoclus, droeg Van Cappel len dit drama van het noodlot op de hem eigen onberispelijke wijze voor. Luid applaus viel den declamator ten deel. Na de pauze genoot men van „Een vroo- lijke geschiedenis op St. Nicolaasavond". Een geanimeerd bal besloot dezen bijzon der goed geslaagden feestavond. HAARLEMMERMEER RIJKS VOORJAARS-HENG STENKEURING TE HOOFDDORP. Donderdag werden op het marktplein te Hoofddorp de Rijks voorjaars-hengstenkeu- rlngen gehouden voor het type tulgpaard en het type trekpaard. De uitslag is als volgt: Tuigpaarden: Goedgekeurd werden voor het stemboek en het Rijk: Geoffrey: vader Rekrut eigenaar H. MeeKhof te Amsterdam en A. Buurman te Heemstede; Koekoek, vader Gricdel. elc. C. de Vlieger te Abbenes; Emml. vader Selador, eig.vereeniging „Ons Belang" te Haarlemmermeer: Gill, vader Selador. eig BILLY BOE VOOR DE KINDEREN Redneb kwam teruggevlogen. Riep: „Jullie dwazen, sta maar op, Je behoeft niets meer te vreezen. Het is heusch sen goede mop." „Wat bedoel je toch?" v.r.eg Billy. „Dat je hierboven heel niets ziet?'' „Zeker wel," zei Redneb weder, „Maar de beer die is er niet." Redneb had al spoedig beiden, Door het struikgewas geleid. Stil slopen ze over den bodem, Met bet zachte mostapijt- „Stil," zei Redneb, „wat gebeure, Maak geen leven en spreek niet luid. Want ik zal jullie vertoonen Luipaarden zonder gevlekte huid." Stel je voor, bang te zijn voor luipaarden zonder vlekken. Colonel, eig. de Amsterdamsche Rijtuigmaat schappij; Drusus, vader Gambo, eig. A. Buur man en H. Meekhof; Derenus, vader Wil- fried, eig. D. van Wieringen te Abbenes; Griedel, vader eig. D. van Wieringen Trekpaarden: Goedgekeurd werden voor stamboek en Rijk: Carlos, vader Révé d'Or. eig. vereenlglng ..Hoofddorp" te Haarlemmer meer; Hyperion, vader Oscar. eig. Hengsten- vereeniglng „Hoofddorp" te Haarlemmer meer; Edmond d'Hulst, vader Successeur, eig. J. F. Haartsen te Halfweg; Crelon, vader eig. G. den Dekker te Haarlemmermeer. Alleen voor het Rijk werd goedgekeurd Al- bert; vader Nickel, eig. H. F. Bultman te Heemstede. Algorab 20 ,Febr. van Santos Buenos Aire3 naar Rotterdam. Bellatrix passeerde 20 Febr. Pernambuco, Buenos Aires naar Rotterdam. Blitar passeerde 21 Febr. 3 u. Suez, New- York naar Batavia. Brielle, 21 Febr. te Amsterdam van Ant werpen. Bovenkerk 20 Febr. van Oran, Rangoon naar Rotterdam. Eilliton 20 Febr. van Kaapstad naar Mos- Baarn 21 Febr. van Rotterdam naar Ham burg. Beemsterdljk passeerde 20 Febr. Prawle Point, Rotterdam naar Boston. Barneveld 19 Febr. van Callao naar Chili. Breda 19 Febr. van Tocopilla naar Caleta Buena. Bennekom 19 Febr. van Valparaiso naar CorraL Blommersdijk 20 Febr. 9 U. v.m. 225 mijl West van Land's End, New-York. naar Rot terdam. - Gaasterland 20 Febr. van Rio de Janeiro, Buenos Aires naar Amsterdam. Grotius passeerde 20 Febr. Ouessant, W. Afrika naar Amsterdam. Gaasterdijk 19 Febr. van Cristobal, Ant werpen naar de Pacifickust. Hendonhall 21 Febr. te Suez, Bombay naar Rotterdam. Indrapoera passeerde 21 Febr. 0 u. Suez, Rotterdam naar Java. Insulinde passeerde 21 Febr. 6 u. Do.ver, Rotterdam naar Batavia. Jason 19 Febr. van Curacao naar Honston. Koningin der Nederlanden 21 Febr. te Genua, Amsterdam naar Batavia. Klipfontein passeerde 20 Febr. Perim, Bei- ra naar Londen. Kota Baroe 21 Febr. van Hamburg naar Bremen. Minerva 20 Febr. te Curagao, vertrekt 27 Febr. naar Magacaibo. Maasland 20 Febr. van Pernambuco, Am sterdam naar Buenos Ayres. Madoera 19 Febr. te Colombo, Batavia n. Amsterdam. Menado passeerde 21 Febr. 2 u. Ouessant, Rotterdam naar Java. Meissonier 20 Febr. te Londen, Pacifickust naar Rotterdam. Noorderdijk 20 Febr. van Hamburg naar Bremen, Pacifickust naar Rotterdam. Ouderkerk 21 Febr. van Sjanghai, Japan naar Rotterdam. Prins Frederik Hendrik 20 Febr. te New- York van W.-Indië. Roggeveen 20 Febr. te Singapore. Riouw 19 Febr. van Singapore, Batavia n. Amsterdam. Rhea 20 Febr. 10 u. te Havre van W.-Indië, vertrekt 21 Febr. 22 u. naar Amsterdam. Stella 20 Febr. 18 u. te Havre van West- Indië, vertrekt 21 Febr^ 24 u. naar Amster dam. Sembilan nas^eerde 19 Febr. Gibraltar, Ba tavia naar N.-York. Springfontein 18 Dec. te Dakar, Rotterdam naar O.-Afrika. Spaarndam 20 Febr. te Havana, Rotterdam naar New Orleans. Texel 21 Febr. 18 u. te IJmuiden verwacht, W.-Afrika naar Amsterdam. Tjisondari 19 Febr, van Hongkong naar Muntok. Tapanoeli 21 Febr. van Rotterdam naar Hamburg. Thuban 20 Febr. van Santos, Rotterdam naar Santa Fé. Ternate 21 Febr. te Hamburg, van Amster dam. Vlieland 21 Febr. te Batavia van de Tyne. Zeelandia 20 Febr. van Las Palmas, Am sterdam naar Buenos Aires. Zosma 21 Febr. van Rotterdam naar Ham burg. Patria 21 Febr. 9 uur van Colombo, Bata via naar Roterdam. Schouwen passeerde 20 Febr. 13 uur Perim, New-York naar Jva. Tambora 21 Febr. 15 u. te Belawan, Rot terdam naar Batavia. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 CU. per reerL Winterteenen Winterhielen INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Cen«s per regel. voor echtheid en gelijkmatige werking bij alle verkoudheidsziekten en rheuma- tische pijnen bieden de tabletten alleen In de origineele verpakking „Soycfe", kenbaar aan den oranje band met het Bayer-kruis. Men weigere dus In zijn eigen belang alle andere verpakkingen en lette er ookop,dat opelke tablet het woord „BHYER" ingestempeid Is. Prijs 75 ets. ZATERDAG 23 FEBRUARI HILVERSUM, 1071 RL 10.00 Morgenwijding. 10.30 Gramofoonmu- ziek. 10.45 Jaarbeursconcert, door het Kling- trio. 11.45 Gramofoonmuziek. 12.15 Concert door het AVRO-trio. 2.00 Aansl. v. h. Thea ter Tuschinsky. Filmmuziek o .1. v. Max Tak. 4.00 Itallaansche lessen. 5.00 Fransche les- schen. 6.00 Concert door het Omroep-orkest. 8.00 Concert, aangeb. door de Ned. Ver., van Fabrieksarb. (VARA,) Gem. Zangver. „Kunst en Strijd", J. Bacilek, sopraan. E. Bomli, viool, L. Contran, piano; Ru Mulder, voor dracht, o.m. een schets: Voorheen en thans. 10.30 Nieuwsberichten. 11.00 De Volendam- mers (Accordeon-ensemble), afgew. met gramofoonmuziek. 11.30 Sluiten. HUIZEN, 3*6.3 M. Na 6 uur 1852 RL Uitsl. K.R.O.-uitzendingen. 12.30 Concert door het KRO.-trio. 3.00 Kinderuurtje. 5.30 Gramofoonmuziek. 6.30 Spr.: E. v. Duin: Doel en streven van den Ned. RiC Politiebond St. Michaël. 6.50 Kath. Berichten. 7.00 Engelsche les. 7.30 Kniples. 8.00 Concert ln Den Haag, RTL Mannen- zangver. „St. Caecilia", o. 1. van A. Bielen, trio Miledi. M Galjéma Verheul, viooL L, Kruithof v. Diggelen, sopraan. D. Appel doorn, piano. Meisjeskoor >rMarie v. d. Vij ver". Mevr. Rutten van Hoesel, sopraan. Mej. Rütreiber, piano. J. v. d. Broek, bariton. DAVENTRY, 1562 RL 10.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 1.20 Carlton Hotel Octet. 3.50 Instrument, soli voor viool en piano. 4.20 Dansmuziek. 5.35 Kinderuur tje. 6.20 Muziek. 6.35 Nieuwsber. 7.00 Mu ziek. 7.05 Handel's vioolsonaten. 7.20 Omroep- praatje. 7.35 Lezing. 7.50 Populair symphonie_ concert. A. Brosa. viool. Symphonio-n'-1'-ast. 9.20 Nieuwsberichten. 9.35 Lezing: The Ugli ness Exhibition. 9.50 Nieuwsberichten, «.55 Variété en dansmuziek. 10.55 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS". 1750 M. 12.50 Dansmuziek. „Les Ixes"-band. 4.05 Orkestconcert. Werken van Dunkerque en Hazebrouck. 7.05 Gramofofonmuziek. 8.35 Symphom'econcert o. 1. van Hr. Koderic. Mm© Dargy en Hr. Soria, zang. LANGENBERG 462 RL 9.35 en 11.30 Gramofoonmuziek. 12.25 Or kestconcert. 5.05 Gramofoonmuziek. 6.20 Concert. Zangkoor v. d. Volkshoogeschool. 7.20 Vroolijke avond. Daarna tot 12.20 Dans muziek. ZEESF.N, 1649 RL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkestconcert. 4.50 Lezingen. 7.20 Orkestconcert. 8.20 Dialo ge der Wcltliteratur, m.m. van Maurits van den Berg (viool), Bruno Seidler-Winkler (piano). Daarna tot 11.50 Dansmuziek. HARVRURG. 391.6 RI. 10.20 Gramofoonplaten. 3.59 Kamermuziek. 4.50 Concert. 7.20 Halloh! Die grosse Revue. Berlin wie es weint und lacht. 10.10 Dans muziek. 6 BRUSSEL. 511.9 RL 5.20 Orkestconcert. 7.05 Piano-recital. 7.20 Gramofoonplaten. 8.20 Concert uit het Kon. Conservatorium. Luik. Joseph Jongen (orgel), Charles Herman (viool).

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 10