HUISVUJT RAADSELS Raadseloplossingen POPPEN WIEG J E Haast elk meisje houdt van poppen en dan heeft ze ook graag voor elk poppekind een bedje. Voor een kleine pop kunnen we een stevig schom melwiegje maken, dat met weinig tijd en moeite toch goed is al te wer den. Fig. 1 is 't model zooals we 't zul len maken. Maten zijn hiervan niet opgegeven dit kan naar eigen ver kiezing of we nemen de maat van een popje, waarvoor 't bestemd is. Voor de zijkanten nemen we fig. 2. Voor wie ze even groot wil maken zijn de maten aangegeven. Tusschen de breede gedeelten (zie stippellijn) brengen we den bodem aan. Op den bodem timmeren we de opstaande kanten. Is 't voorwerp klaar en netjes geschuurd dan kun nen we t geheel beitsen of schilde ren. Bonte bloemetjes aan de buiten zijde aangebracht (zie fig. 2) geven 't wiegje een prettig aanzien. Met blanke lak werken we t geheel af. S. Rustenburgerlaan 23. t<r - DENK EENS NA. Hier hebben wij nu een compleet ingerichte keuken. Alles blinkt er en is even netjes en tóch zullen we bij nadere beschouwing zien, dat ver scheidene zaakjes niet in orde zijn. Het is echter geenszins onze bedoe ling de huisvrouw daarvan den schuld te geven, want het komt ons voor dat de teekenaar ons er tus schen heeft willen nemen. Bij een aandachtige beschouwing van deze teekening hebben wij twaalf dingen gezien, welke hoogst- ©nwaarschijnlijk zijn. Probeert nu zelf ook eens of je deze twaalf grap jes van den teekenaar kunt vinden. DE WEDSTRIJD. Inzendingen ontvangen van: Buf falo Bill, oud 13 jaar; Meiklokje, oud 12 jaar; De een en twintigste, oud Het oude Knagelijntje, oud 17 jaar en Kleopatra, oud 17 jaar. DE UITSLAG Wedstrijd I: Oplossing: Februari-Sprokkel maand. Onder de goede Inzenders heb ik drie boeken verloot, welke ten deel zijn gevallen aan: Vlinderfee, oud 8 jaar; Bloze Kriekske, oud 9 jaar en Obione, oud 9 jaar. Deze prijswin naars mogen Woensdag 27 Februari bij mij hun prijzen komen halen. Wedstrijd II: Oplossing: 1. Rotterdam, 2. Alfen, 3. Bokstei, 4. Krommenie, 5. Seha- gen, 6. Parijs, 7. Bern, 8. Rome, 9. Napels, 10. Hamburg. 11. Praag, 12. Rijnsburg, 13. Alkmaar, 14. Zand- voort, 15. Enschede,. 16. Berlijn,, 17. Hannover, 18. Zurich, 19. Madrid, 20. Geel. Onder de goede oplossers zijn drie boeken verloot. Deze zijn ten deel gevallen aan: Papavertje, oud 12 jaar; Brillant-ster, oud 10 jaar; Bnffaio Bill, oud 13 Jaar. Deze prijs winnaars mogen Woensdag 27 Fe bruari bij mij hun prijzen komen halen. Wedstrijd Dl: Het beste opstel ontving ik van: Het oude Knagelijntje, oud 17 jaar. Op haar volgt Kleopatra, oud 17 jaar. Dan volgt Lathyrus, oud 18 jaar. Deze drie oud-Rubriekertjes mogen Woensdag 27 Februari by mij een boek komen halen. (Deze raadsels zijn ingezonden door Jongens en Meisjes, die Onze Jeugd lezen.) Iedere maand worden onder de beste oplossers vier boeken verloot. AFDREIGING I. (Leeftijd 10 jaar en ouder.) 1. (Ingez. door Rankvoetje.) Strik vragen. a. Wie heeft geen lichaam en is toch zichtbaar? b. Wie kan alle talen spreken, zon der ze ooit geleerd te hebben? c. Welke vinken hebben geen vee- ren? d. Wie branden dag en nacht en verbranden toch niet? e. Wat behoort U, dat door anderen meer gebruikt wordt, dan door u zelf? f. Wat was was, eer was was was? g. Wat is een Ijzer-eter? h. Wat bijt zonder tanden? i. Wat volgt gewoonlijk na een j. Op welke bedden vindt men geen kussens of dekens? k. Welke is de middelste letter van het A. B. C.? 1. Welke haan lust geen haver? m. Welke bok heeft geen huid? m. Voor welken tijd wordt het meest gedaan? 2. (Ingez. door Babv Peggy) Ik ben een Rubriekertjesnaam van 6 letters. 5 6 is een verkorte jongens- of meisjesnaam. 3 4 1 is een verkorte meisjesnaam. 3 2 1 hoort bij een kippenhok. 3. (Ingez. door Hagenaar.) Verbor gens jongens- en meisjesnamen. a. Ik kan naar Amsterdam worden overgeplaatst. b. Niet naar Haarlem, maar naar Amsterdam. c. „Hier staat een komma", riep de onderwijzer. d. Er was prachtig ijs op de baan. e. Ik heb ramen gezien van ge brand glas. 4. (Ingez. door den kleinen Kwee- ker.) 2 maal e en eenmaal j 1 maal k en eenmaal t 2 maal o en eenmaal R. Dan tenslotte nog een p. Deze schuilnaam telt ook mee. 5. (Ingez. door Billy Boe.) Welk beroep oefent Lenie Creict uit? 6. (Ingez. door den kleine Mon teur). Mijn geheel bestaat uit 8 letters en is iets dat ieder jaar vernieuwd moet worden. 6 7 5 is een boom. 4 3 1 is een deel van een bloem. 2 3 4 5 zijn visschen. 8 7 6 6 7 8 is een moedig piensch. AFDEELING H. (Leeftijd 9 Jaar en jonger.) 1. (Ingez. door Zangvogeltje.) Ik ben een Rubriekertjesnaam van 15 letters. 14 15 13 is een meisjesnaam. 1 1 3 4 is een huisdier. 7 2 3 is een familielid. 7 8 9 10 11 12 is het tegenoverge stelde van vader. 13 5 6 13 14 15 4 staan op het ijs, of op de markt. 2. (Ingez. door Prikkebeen.) Neem uit de volgende landen tel kens één letter, zoodat ge een nieuw land krijgt. Engeland, Zweden, Denemarken, Spanje, Oostenrijk, Ierland, Portu gal, Duitschland, Griekenland. 3. (Ingez. door Boschelfje.) Strik vragen. a. Llrum, Larum, Falderat. met hoeveel letters schrijft men dat? b. Welke appel heeft de meeste waarde? c. Voor wien moet leder zijn hoed afnemen? d. (Ingez. door Rankvoetje.) Welk vat is niet door een kuiper gemaakt? e. Twee vaders en twee zoons gin gen op de Jacht. Zij schoten allen een haas, deden die in hun tasch en kwa men toch maar met drie hazen thuis. Hoe kan dat? f. Soms is het klein, soms is het groot. Maar 't is toch altijd een voet g. Aan welke zijde van het schltf stond Columbus, toen hij Amerika ontdekte? h. Wie kan door glas komen, zon der het te breken? i. Welk dier heeft een lichaams deel dat nutteloos is? J. Als ik mijn jas omkeer, wat krijg ik dan? k. Wat is de overeenkomst tusscheh de wijzers van een klok en twee booze merschen? 1. Wat is het verschil tusschen een mug en een vlieg? m. (Ingez. door Vogelvrouwtje.) Voor wie is het geen schande dom te zijn? 4. (Ingez. door Hagenaar.) Ik ben een vrucht van 7 letters. 6 7 is versterkend. 1 2 3 ls een riviertje in ï.'uld-Bev6- land. 5 6 4 staat op de slaapkamer. 1 3 is een voertuig. Een molen heeft een 3 14. 5. (Ingez. door Shippy.) Welk spreekwoord leest ge hieruit? A A A A A A A A A A A A 6. (Ingez. door Janmaat). Mijn lste is een familielid, mijn 2de en 3de is een meisjesnaam. Mijn geheel ls een vergezicht. De raadseloplossingen der vorige week zijn: AFDEELING I. 1. De appel valt niet ver van den boom. 2. Zalt-Bommel. 3. Lilliputtertje. 4. a. Electriclen. b. Boschwachter. 5. a. Schildwacht en de Winter, b. door *t eerst te laten bevriezen, c. Steeneen d. Omdat er meer oude dan jonge menschen zijn. e. Een blinde, f. Ieder, die zien kan, g. in geen geval. 6. Het oog van den meester maakt het paard vet. AFDEELING II. 1. Schipbeek. 2. Zevenster. 3. Heliante. 4. Theeroosje. 5. Boterbloempje. 6. Eerlijk duurt het langst. Goed begonnen, half gewonnen. Goede raadseloplossingen ontvan gen van: De een en twintigste 6 Mimi Poe- sekat 6 Berliner bol 6 De kleine Violist o De kleine Vogelvriend 6 Meerkoet 6 Attalanta 6 De kleine Bakker 6 Hansje Teddybeer 0 Heba- tje 6 Flapoortje 3 Wenda 6 Appeltje 6 Appelmootje 6 Robbedoes 6 Libra 6 Capricomus 6 De kleine Timmer man 6 Juffertje Lachlust 6 Bloemen- elfje 2. De kleine Schaatsenrijder 6 Alpen roosje 6 Krielkip 6 Juweeltje 4 Mimi Poesekat 6 Prinses Rozemond 4 Wil genroosje 6 De Fries 4 De Woudloo- per 6 Boekenverslindster 5 Malope b De kleine Kweeker 6 De kleine Jager 6 Fabrieksmonteurtje 4 Mannetje 6 Floris V 6 Breeroo 6 Boschelfje 6 Darwintulp 6 't Kloppertje 6 Jan Tree 6 Een naamlooze 6 Ber B. 6 An nie v. Egmond 0 Elbert Baas 6 Blauwoogje 6 Juffertje Ongeduld 6 Huishen 6 Meiklokje 6 Zwaluw 6 Juffertje Schrijf graag 6 Don Fr ede- rik 6 Pioenroos 6 Roodwangetje 6 Tilburgertje 6 Shippy 4 Bellefleur 6 Goudrelnet 6 Het Klaproosje 0 Baby Peggy 6 Amico 0 Zangvogeltje 0 Pa pavertje 4 Goudoogje 0 De Schippe- rin 6 Rijstepikkertje 0 Vlinderfee 0 Snibbelaartje 6 De kleine Metselaar 6 Poppenmoedertje 5 Kleine Gym nast 5 Koekoek 5 Roodborstje 5 Poe semoedertje 5 Hanniedoddie 5 Blon dine 0 Kroeskooie 5 Vrouwtje Ule- buut 5 IJsmannetje 0 Goudsterret je 6 Knagelijntje 6 De kleine Lord 6 Sneeuwklokje 5 Zevenster 6 Obione fl

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 15