GRIEP HERINGA &WUTHRICH EXIDE BATTERIJEN Bloemententoonstelling te Heemstede AKKER'S ABDIiSIROOF Amsterdamsche Beurs HAARLEM'S DAGBLAD VRIJDAG 22 FEBRUARI 1929 INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a 60 Ceati per regel. HAARLEM OOK REPARATIES STADSNIEUWS ARROND. RECHTBANK. Verduistering door een boekhouder. 20 December 1928 stond voor de Haarlem sche Rechtbank iemand terecht, verdacht van verduistering van vijt bedragen tot een totaal van ongeveer 1' 2000, die hij als boek houder bij een commissionnair in effecten Inde op quitantles en wissels en niet aan zijn patroor. afdroeg. Tegen hem werd geëischt een gevangenisstraf van 1 jaar en 6 maan den. De verdediger» mr. L. G. van Dam, vroeg vrijspraak, omdat volgens hem de uitdruk king in de dagvaarding „welk geld hij an ders dan door misdrijf onder zich had", aan vechtbaar was, aangezien door opzettelijke administratieve fouten verdachte het geld reeds door misdrijf onder zich had. De rechtbank verwees de zaak terug naar dsn rechter-commlssarJs, om vast te stellen, op welke wijze verdachte het geld onder zich verkreeg. Donderdagmiddag werd de zaak opnieuw behandeld wegens een veranderdesamen stelling van dë Rechtbank. Opnieuw werd als getuige de commissionnair in effecten gehoord en tevens diens typiste. Uit dit getuigenverhoor kwam vast te st3an, dat de patroon nooit bezwaar heeft gehad tegen het innen van wissels in het algemeen door verdachte. Overigens kwam plets nieuws aan het licht. Verdachte erkende de onderhavige bedra gen te hebben geïnd en niet afgedragen. Hij schetste hoe hij van f 100 in de maand moest loven. Den laatsten tijd heeft hij weliswaar rijker geleefd dan eigenlijk kon, maar zijn huishouden eischte steeds meer dan hij ver diende. De officier van justitie zei, dat niet waar Js verdacht.es voorstelling van zaken, dat hij papieren gestolen heeft In plaats van gelden verduisterd. Hij had immers met die docu menten vrijheid van handelen, kon ze vrije lijk meenemen ter inning. Daar hij verduistering bewezen acht, per sisteerde de officier bij zijn requisitoir. De verdediger, mr. L. G. van Dam achtte het O. M. niet ontvankelijk wegens een for meel bezwaar in de dagvaarding. PI. herinnerde aan zijn de vorige maal ïn- genmen standpunt. Hij betwistte, dat ver dachte de documenten mocht meenemen zonder ze af te boeken. Van het moment dat hij dit deed had hij dus de wissels onder zich niet „anders dan door misdrijf", zooals de dagvaarding zegt. maar door het mis drijf van verduistering. De dagvaarding is op dat punt dus onjuist en pl. vroeg vrij spraak. Deelt de Rechtbank die meening niet, dan vindt pl. in de behandeling van verd. ten kantore van zijn patroon on de toestanden aldaar reden om clementie te gebruiken we gens de huiselijke omstandigheden van ver dachte. Hij vroeg tevens onmiddellijke in vrijheidstelling van zijn cliënt. De officier van Justitie protesteerde hier tegen, omdat verdachte reeds eerder ge vlucht ls en te -Keulen gearresteerd moest worden. In raadkamer geweest zijnde, weigerde de Rechtbank inwilliging van het verzoek. Uitspraak Donderdag. UITSPRAKEN. 1. P. S., bakkersknecht, wonende te HÜIe- gom, thans gedetineerd. 2. J. V., arbeider, wonende te Hillegom. thans gedetineerd, dlefsto.1 door twee ver- eenlgae personen, zes maanden gevangenis straf met aftrek der preventieve hechtenis. 3. W.S., bloemlsfcknecht, wonende te Hillegom heling, drie maanden gevangenisstraf, voor waardelijk, proeftijd drie jaren. Het Indische Daudet-geval Twee personenbe tcluMigd Naar „Aneta" verneemt is gebleken, dat het telegram, waardoor een in de gevangenis te Malang opgeslotene als gegratieerd op vrije voeten werd gesteld, vervalscht was door een oppasser van de gevangenis en een commies der telegrafie. De eerste is reeds gearresteex-d. Beiden 'zullen strafrechtelijk vervolgd worden. De in vrijheid gestelde Goestl Solelman Bin Pangeran Mohamad Soma, afkomstig uit Stagene, is daar bij zijn familie gearresteerd. Het 14e Groot-Nederlandsche Studentencongres Eb de rijksambtenaren Naar de Limburger Koerier meldt, heeft de minister van Puifcenlandsche Zaken aan zijn ambtgenooten het volgende rondschrij ven gericht: Het ls mij gebleken, dat het Dietsc.he Stu dentenverbond een aantal vooraanstaands Nederlanders heeft uitgonoodlgd oxxi lid te worden van het Comité van Aanbeveling van het binnenkort te houden 14e Groot- Nederlandsche Studentencongres. Bij gele genheid van vorige Groot-Nedcrlam'sche Studentencongressen is gebleken, dat een aanmerkelijk aantal der deelnemers er niet afkeerlg van is, de grenzen eener zuiver cultureele belangstelling voor het Vlaam- sche deel van België te buiten te gaan en zich te bemoeien met de inwendige organi satie van da-t land. Dat van overheidswege daaraan in Nederland geenei-lei steun of aanmoediging kan worden gegeven, zal Uwe Excellentie met mij eens zijn. Ik moge dan ook uiting geven aan de verwachting, dat het Uwe Excellentie mogelijk zal zijn te berei ken, dat onder Haar ressorteerende amb tenaren geen uitnoodlglng aannemen om in het In aanhef dezes bedoelde Comité zit ting te nemen," ALS DE WATERKRAAN NIET MEER LOOPT. Wat te doen bü dooi DAN BEGINT DE MISèRE PAS. De buitengewone koude heeft voor velen het ongerief veroorzaakt van bevroren toe- voerleldlngen en wat nog erger wellicht ls, bevroren afvoerleidingen. In verband hier mede worden hierna eenige vragen behan deld. Welke verschijnselen zijn te wachten bij invallenden dooi en kunnen er maatregelen worden genomen om het ongemak te voor komen? Bij de bevriezing van aan- en afvoerlei dingen, ook closetpotten, kan een breuk of een scheur optreden. Zoolang de inhoud be vroren is, is de toestand zonder gevaar; zoo dra echter de inhoud smelt en de aanvoer van water weder plaats heeft, zal dit met groote kracht uit de scheur spuiten en moet waterschade worden gevreesd. Het is zaak dat men zich tevoren hiervan rekenschap geeft en tevoren overweegt, wat bij invallen den dool gedaan dient te worden om deze onaangename verrassing zoo veel mogelijk de baas te blijven, vooral omdat bij het te verwachten optreden van talrijke lekkages vrijwel tegelijkertijd het lbodgictersgllde in beschikbare werkkrachten te kort zal schie ten en het wel eens gerulmen tijd kan duren voordat hulp kan worden verstrekt. Om eventueele lekkages te voorkomen, ls in de allereerste plaats noodig, dat de stop- ki-aan nabij den voorgevel goed functlon- neert. Het is mogelijk dat daarin ijs aanwe zig is, waardoor het op- en neerdraalen van de klep wordt belet. Men onthoude zich er van de kruk met geweld te willen draaien; slechts kan hiermee een breuk worden ver oorzaakt, waardoor de kraan geheel onbruik baar wordt. De vei-vanging daarvan vordert tijd. die in dit geval bijzonder kostbaar is. Wordt men door lekkage verrast en zou de stopkraan niet afsluiten, dan drukke men de looden leiding dicht door zachte slagen met een hamer. Wanneer closetreservoirs bevro ren zijn, bestaat er kans dat deze gescheurd zijn; tevens kan de afvoer van water nog niet mogelijk zijn, wanneer reeds de aanvoer weer mogelijk ls geworden. Het aanvoer- kraantje nabij het resei'voir dient dus gesló ten te woi'den, waardoor ontdooiing daarvan, allicht noodig zal zijn, op de wijze als voor de stopkraan aangegeven. Het ontdooien van closet-vaUeidingen ls zoolang het nog sterk vriest vrijwel onmogelijk door de betrekkelijk groote afme tingen van de pijp en haar inhoud. Wanneer de ontdooiing Intreedt kan het ontdooiings proces wel worden verhaast door het ingie ten van warm water. Men bedenke, dat de geregelde afvoer van faecaliën niet moge lijk is, voordat de ijsprop radicaal is opge ruimd. Vooral deake men aan de belangen van de benedenbewoners. want zoo lang de afvoer niet volledig is verzekerd, hebben deze de kans het geheel volume, dat boven wordt afgevoerd, beneden als ovei-strooming te "ont vangen. Indien de closetpot is gebarsten, zalzll bij ontdooiing' wellicht ten deeie Teegloopen,' zoodat de z.g. stankafsluiting nietmeer functionneert. Hiermee krijgt men den riool stank in huis. Indien derhalve closetpotten kennelijk bevroren en gebarsten zijn, ls bet aan te bevelen, onverwijld tot vernieuwing te doen overgaan- 'en de stankafsluiting met pekelwater te vullen. Men is dan gereed te gen het tijdstip, dat de staande leiding ont dooid raakt en rioolstank naar boven zou kunnen voeren. In verband met het feit dat de loodgieters bij invallenden dool een over maat van werk zullen krijgen, wordt drin gend aanbevolen nu reeds zooveel mogelijk te doen herstellen. Vermeld wei-den reeds de closetpotten, doch ook leidingen, die kennelijk gescheurd zijn ljsvormlng aan de buitenzijde kunnen bij deze vorst, die belangrijk min der ls dan wij doormaakten, reeds hersteld worden. Goed gesloten houden van de stop kraan bij den gevel is dan echter gewenscht. BRANDJE IN EEN FIETSENBERGPLAATS. Donderdagmorgen II uur Is In de rywlel- bergplaats Nassaustraat 15 een begin van brand ontstaan, doordat gloeiende afval In den vuilnisbakgeworpen werd. Een paar oude fietsen zijn ln de vlammen bezweken. Met eenige emmers water werd het vuur ge doofd. „DE CHAOS IN CHINA". Lezing van Pater Ponelier voor „Geloof en Weten schap". China is het groote vraagteeken. China is het onrustige, het geweldig groote land met zlln bevolking van 4 a 500.000.000 menschen. China was het, waar pater Pope lier uit Vught Donderdagavond boeiend over heeft verteld In een bijeenkomst van „Geloof en Wetenschap" In den Schouwburg aan den Jansweg. „De chaos ln China" noemde pater Poue- lier zijn rede. Voor iemand, aldus spreker, die China door en door kent, zoowel de. kust strook als het binnenland, blijft China in zekeren zin een raadsel. Den laatsten tijd is daar, ln het verre oosten Iets nieuws ont staan, in het Chineesche volk is nieuw sentiment gekomen: nationahsme.En de laat ste kwart-eeuw is 'n stroom'.ng gekomen ln China, een strooming vóór nationalisme tegen Europa en het Christendom. Er kwam een geest van ziekelijk liypei-nationalisme. Deze nieuwe beweging had een sterk rood tintje, aldus spreker, zij was door Rusland bewerkt en gesteund met wapenen er. geld. De ge- schiedexxis van deze periode schetste spreker uitvoerig. De jarenlange inwendige strijd heeft veel ellende en misère meegebracht voor de bevolking, het landvolk bovendien kan het niet schelen of ze door een keizer of een president geregeerd worden, als men ze maar met rust laat! Tot slot zeide spx-eker dat deze chaos mede een gevolg is van de onverant woordelijke politiek der Westérsche mogend heden. (Japan-hierbij Inbegrepen!) Door het voeren van een politiek van geweld en wan trouwen, van gesjacher en minachting voor de Chineesche gevoelens. Maar men zal oogsten wat roekeloos is uitgezaaid! Na de pauze liet pater Popel!er een aantal lichtbeelden vertonnen van land en volk. zeden on gewoonten der Chineezen. Het was een zeer leerzame avond. In het R.-K. Vereenigingsgebouw aan den Heerenweg is hedenmiddag één uur de aan gekondigde huisbroei-bloemententoonstel- ling van de Bloemistarbeldersvereeniging „St. Deus Dedit" geopend. We hebben er ons vanmorgen reeds van kunnen overtuigen, welke mooie resultaten met huisbroei verkregen kunnen worden. Wie eens een oogenblik de nare kou en den win- terschen aanblik wil vergeten, moet hier vooral een kijkje gaan nemen. Hij zal moei te hebben, de zaal, die voor een dergelijke tentoonstelling zoo uitstekend geschikt is, te verlaten. De tentoonstelling is onder de deskundige leiding van den heer A. Sabelis. die ook het ontwerp maakte, gereed gemaakt. Reeds aanstonds bij het binnenkomen wordt de aandacht getrokken door een prachtig perk in het midden van de zaal, dat ter opluistering is aangelegd. In het midden is een bed met vuurroode tulpen Cramenoi- sie Brillant en daaromheen is een rand van dubbele rose tulpen gegroepeerd. De gebroeders Van Roon hebben vlak vóór het podium een bijzonder smaakvolle uit stalling van schitterende bloeiende tulpen en ci-ocussen. Vooral de Oranje-tulp „Couronne d'Or" is een bezichtiging waard. Een bijzonderheid in de fleux-ige groep van J. Hageman is een kist met vroege enkele oranje-tulpen „Generaal De Wet". G. Hageman heeft een schitterend groepje zoogenaamd bijgoed, zooals crocussen, iris sen, Fresia's enz. Ook de schooljeugd heeft mee mogen doen. Aan 362 kinderen der verschillende scholen te Heemstede zijn door de tentoon stellingscommissie twee potten met tulpen en narcissen verstrekt. Hoe ver zij het met het opkweeken van deze bolgewassen ge bracht hebben, is op deze tentoonstelling duidelijk te zien. Maar ook hoe ver ze het niet gebracht hebben: bij sommige inzen dingen is ternauwernood een klein groen stengeltje te voorschijn gekomen. De „kwee kers" daarvan zullen bij him aanstaand be zoek kunnen zien, dat er nog heel wat te leeren valt. Overzichtelijk uitgestald staan daar de potjes der leerlingen van de openbare lagere school aan den Voorweg, van de Nicolaas Beetsschool, van de St. Augustinusschool, de St. Jozefschool en de Bronstêeschool. De kinderen, die him best gedaan hebben, zullen fiink beloond worden, want de ten toonstellingscommissie heeft voor hen mooie prijzen beschikbaar, o.a. voetballen, boek- werken, damspelen, fietsbanden, schooltas- schen, een timmei'doos enz. Ook 'voor de leden van „St. Deus Dedit" zijn fraaie prijzen geschonken, o.a. een groo te wisselbeker van de vereeniglng, een ver duld zilveren medaille van het gemeente bestuur van Heemstede; verder medailles, pendule, schilderijen, bloempotten met tafels, kapstok, rookstel, beelden en verschillende huishoudelijke voorwerpen. Alle prijzen liggen ter bezichtiging ln het R.-K. Vereenigingsgebouw. De tentoonstelling werd vanmorgen beoor deeld door de jury, bestaande uit de heeren J. M. J. Braam, C. P. Neüs en J. T. C. Dix. De deelnemende schooljeugd komt a.s. Za terdagmiddag onder geleide van de onderwij zers de tentoonstelling bezichtigen en Maan dag krijgt de geheele Heemsteedsche school jeugd daartoe de gelegenheid. Voor het publiek is de tentoonstelling he denavond tot acht uur geopend, Zaterdag van 109 en Zondag van 106 uur. DE OFFICIëELE OPENING EN BEKRONINGEN. Wegens ongesteldheid van den Burge meester, Jhr. J. P. W. van Doorn, werd de tentoonstelling hedenmiddag half twee ge opend door wethouder Dr. Droog. De voorzitter van „St. Deus Dedit", de heer J. Verhagen, sprak een kort welkomst woord, waarin hij dankte voor de vele mede werking. De Alg. Vereeniging voor Bloembol lencultuur heeft f 25 beschikbaar -gesteld ter bestrijding van de onkosten. Vervolgens sprak Dr. Droog een openings woord. Hij noemde het sympathiek, dat de arbeiders getoond hebben, liefde voor het vak te'bezitten en tevens juichte hij 'het toe, dat men door deze tentoonstelling aan de schoolkinderen belangstelling voor bloemen bijbracht. Spreker sloot zich aan bij den dank, dien de voorzitter uitgesproken had, want het gemeentebestuur ziet gaarne, dat men de jeugd op deze wijze opvoedt. Ver volgens verklaarde Dr. Droog deze tentoon stelling voor geopend, waarna de talriike aanwezigen, onder wie de gemeentesecreta ris, de heer N. Vos, verschillende raadsleden en ondexwijzers, een rondgang door de ten toonstelling maakten. - De bekroningen In de afdeeling kamerbroei werden de vol gende prijzen toegekend: zilveren wisselbeker P. Hendriks; verguld zilveren medaille der gemeente. Heemstede W. Hageman; zilveren lauwertak J. Beha gen; medailles: G. Hageman. L. Warmerdam, P. van der Linden, A. Weijers en Leuven. In de afdeeling Kasbroei kreeg W. Hage man een zilveren medaille; do gebroeders Van Roon eveneens, terwijl deze laatsten een extra prijs verwierven voor het arran gement. Een vonnis dat niet werd uitgevoerd Haarlem heeft nu rechten op den Zeeweg! Toen de gemeente Bloemendaal jaren ge leden de eerste plannen maakte voor den Zeeweg? was een onteigeningsproces noodig om-de beschikking te krijgen over de be- noodigde gronden. De Haanemsche Recht bank benoemde deskundigen die uitgemaakt hebben wat Bloemendaal aan de eigenaars der gronden moeat betalen. Daarop werden die -bedragen' in een vonnis vastgelegd. Ook de gemeente Haai-lem was belangheb bende. Onze Waterleiding heeft namelijk van de Erven van der Vliet het duinterrein voor de prise d'eau in eeuwigdurende erf pacht. De Zeeweg doorsnijdt dit terrein, waarom de Rechtbank het billijk oordeelde dat Haarlem voor het verlies van de erfpacht van dit duinterrein een strook van 100 Meter breedte f 600 toekwam. WU veruemen nu, dat dit vonnis voor zoo ver het Haarlem betreft, nooit is uitgevoerd Bloemendaal heeft den termijn van 6 maan den, voor de uitvoering van cit vonnis vast gesteld, laten verlcopen. Dit komt, omdat de Erven van der Vliet van het vonnis der Haarlemsche Rechtbank 'in hooger beroep gegaan zijn, terwijl de gemeente Haarlem ln de uitspraak berust heeft. Er is toen niet aan gedacht om bijtijds aan Haarlem de verschul digde 600 gulden, te betalen. Het gevolg ls, dat het vonnis rechtskracht verloren heeft. Bloemendaal maakt thans voor haar Zeeweg gebruik van grond waar op Haarlem rechten heeft. Misschien zou Bloemendaal zelfs machteloos staan, wanneer Haarlem op die Strook (juist het begin van den Zeeweg) zoovc-el staketsels plaatste, dat het verkeer over den Zeeweg niet meer mo gelijk zou zijn. Maar natuurlijk is het noodig, dat de aan gelegenheid geregeld wordt. Feitelijk zou de eenige oplossing zijn, dat er een nieuw onttigenings-proces gevoerd wordt. Maar natuurlijk wil Bloemendaal trachten daaraan te ontkomen. Als Haarlem ovei'tuigd wordt, dat Bloemendaal met de Haarlemsche belangen in deze quaestie voldoende x-ekening wil houden, zal natuurlijk medegewerkt wor den om tot een onderlinge overeenkomst te geraken. De gemeentebesturen van Haarlem en Bloemeudaal zijn bijgestaan door rechts geleerden reeds eenigen tijd aan het onder handelen om tot een compromis te komen Hfit gaat daarbij niet om het bedrag van enkele honderden guldens, maar over weder zij dsche rechten. Hoewel de eerste onderhandelingen niet al te vlot verloopen zijn, werd ons toch verze kerd, dat er veel kans bestaat, dat er bln- nenkoi"t een oplossing zal worden gevonden waarmede beide partyen accoord zullen kun nen gaan. In Haarlem wordt het evenwel betreurd, dat de gemeente Bloemendaal by de regeering bezwaren ingebracht heeft tegen de door Haai-lem gevraagde onteigening van duinterreinen voor de prise d'eau. Blijkbaar bestaat tusschen de beide gemeentebesturen niet het noodige vertrouwen. In Bloemendaal vreest men dat Haarlem gronden in Bloe mendaal, die niet absoluut noodig zyn voor de Waterleiding, wi! machtig worden en daar door invloed te drygen. Daarentegen verze kert men in Haarlem, dat r.et eenige doe) is, om de prlse d'eau „veilig te stellen". Wij verwyzen daarvoor naar de uitvoerige uit eenzetting ln ons vorig nummer. BALMASQUé. De vereeniging van Overijselnareix „De Oosthoek", heeft voor haar leden en dona teurs een balmasqué georganiseerd op Zaterdag 2 Maart- in Olympia, onder leiding van den heer J. Westervoorde« DE MIDDELBARE MEISJESSCHOOL. In ons verslag der vergadering van de Commissie van Toezicht op het L. O. alhier in ons nummer van Woensdag worden de plannen vermeld die bij B. en W. in overwe ging zijn ten opzichte van verplaatsing van scholen. Tot deze plannen behoort ook ontruiming van de school aan de Tempeliérsstraat, ten einde dit gebouw ter beschikking te stellen van de Middelbare Meisjesschool, die. zooals bekend, is gevestigd in een gebouw dat. niet meer aan de eisehen van dezen tijd voldoet. Wij hebben over deze mogelijke overplaat sing de meening gevraagd van de directrice der Middelbare Meisjesschool, die ons alleen kon zeggen dat naar hare meening, de school aan de Tempellersstraat, zooals. zij nu ls, on geschikt is om er de meisjesschool in te vestigen. Of een verbouwing mogeiyk is en of die misschien byna even duur zou zyn als een geheel nieuw gebouw, dat waren vra gen waarop de directrice nog niet kon ant woorden. 300 MENSCHEN DAKLOOS Een fel uitslaande brand, welke Dinsdag avond even na achten in een groot kam pong-complex aan Gang Tjemara aan den overkant van het gebouw van de Firma Linde Teyes Stokvis ln de benedenstad van Batavia uitbrak, heeft in een korte spanne tyds 45 hulzen vernield, waaronder vijftien vaxi steen, meldt Aneta. De brandweer had aanvankeiyk met groote moeilijkheden te kampen, omdat wegens het gebruiken van veel slangen de waterdruk onvoldoende werd. Ook de telkens draaiende wind bracht grooten last. Omstreeks half tien was de bi-andweer het vuur meester en werden de laatste vlammen gedoofd. De schade is nog niet bekend. De brand is ver moedelijk ontstaan in een keuken. Duizen den belangstellenden hebben langs Molen vliet de brand gadegeslagen. Ten gevolge '/an den brand zijn 300 personen dakloos ge worden. De leeggebrande oppervlakte be draagt 11.000 vierkante meter. Onze uitvoer van land-, tuin bouw- en veeteeltproducten Over 1928 ruim f 666.000.000 wy lezen !n het Hbld.: De totale groei.,tenuitvoer ln 1928 heeft bedragen f 68 1/2 millioen tegen f 45 1/2 mll- lloen ln 1927. Aan bloembollen, bloemen, planten, hees ters, enz. werd voer f 58 2/3 millioen uitge,- voerd tegen f 49 mill, in 1921. Het tuinbouw-tctaal (zonder vroege aard appelen (bedraagt f 140 millioen tegen f 101 millioen in 1927). De aardappel-export heeft met inbegrip van poters pl.m. f 23 millioen bedragen. Als men dan bedenkt, dat aan boter en kaas samen voor t 168 millioen werd uitge voerd, dan springt het groote belang van onzen vaderlandschen tuinbouw wel zéér duidelijk in het oog. Landbouw en \eeteelt gaven een uitvoer van rond f 485 millioen. Daarby komt nog een aardarpelen-uitvoe- van f 151 '2 milkoen, dextrine e.d. van f 41'3 millioen en een stroocartonexport van f 21 millioen. Ongerekend suiker en huiden (en wat klei nere „postjes") komt men du? reeds tot een bedrag van f 526 millioen, hetgeen te zamen met den tuinbouw-ult-voer een totaal geeft van f 666 millioen. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN i 60 C»«. per regeL Een pijnlijke keel, een kuchje. Past op, in een* hebt Gij het- Verlies peen tijd, maar neetr) a a d 1 ij k de krachtig ingrijpende Akker's Abdijsiroop, samengesteld uil kruidenextracten met. bijzondora geneeskrachtige werking. Doodt de ziektekiemen, verwijdert de slijm, stilt merkwaardig sucl den hoest, zuivert de ademhalingsorganen en versterkt, de borst. Bevat geen verdo'ove'nde of schadelijke bestanddeclen en heeft géén nadeelïgen invloed op den eetlust of de maag! Dit is het geheim van de snelle werking bij griep, influenza cu keelaaudoe* nïngen van de vanolids bekende „Voor de borst." HET VERLOREN VLIEGTUIG TERUG GEVONDEN HAMBURG. 22 Februari (V.D.) Het vliegtuig D. 1575 der Fliegerhorst Nordmark G.m.b.H., waarvoor men gevreesd had, dat het was zoek geraakt is Dpnderdagmiddag behouden op het vliegveld Fuhlsbuttel te ruggekeerd. De piloot deelde mede, dat het vliegtuig Woensdagmiddag op het geïsoleer de eiland Trieschen geland is en getracht heeft, ,door het opstellen van spiegels tot het geven van lichtsignalen contact met net vasteland te krijgen. Het opstellen van spiegels hield echter zoo lang op, dat het vliegtuig eerst Donderdagmorgen zou kun nen verdekken. De bemanning van het vlieg tuig trachtte dat door rgiddel van spie»el- signalen den beiden Elbe-liehtschepen Ilf en IV mede te deelen. opdat deze het konden verder seinen, maar daar zag men hun signalen bhjkbaar voor noodsignalen aan. NadeiTiand hevroor de motor, zoodat eerst Donderdagmiddag gestart kon worden. TYPHUS EN KINDERVERLAMMING- BOEKAREST 21 Febr. (Wolfbureau) In de stad oBekarest zyn verscheidene gevallen van typhus voorgekomen. Onder de zieken bevinden zich 32 soldaten en 2 burgers. Een van hen is reeds gestorven. Verder is by het ministerie van hygiëne bericht binnengeko men over een geval van kinderverlamming in Husi. BLOEMENDAAL. BENOEMINGEN In de zitting' van den gemeenteraad van Dondei-dag zijn bevorderd tot Directeur ivan Plblieke Werken de heer J. de Jong Czn., thans gemeente-architect en tot Directeur van de Bedrijven de heer P. Jongepier, thans Hoofdopzichted-administrateur bij het Wa ter- en Gasbedrijf. Opgegeven door de Nationale Bankvereenigiug VRIJDAG 22 FEBRUARI 1929 1.3i uur 1.4b uur Staataleeningea 4HpCt.Nederl.19l? 10CH 5 pCt. Nederl, 1919 W% Scheepvaart 82 1. Scheepvaart Unie. 218 H Oude Boot. 93 Stoomvaart Nederl. 205 Marine Preferent.- 45 lf»dii*trie§n Nederl. Kunstzijde. 379 379 15CH 155H Holl. Kunstzijde... 180 L 180 L Margarine Unie. 363 363 365 Van Berkei's Patent 342 242 Intern. Viscose..., 84 «=- 3em. Bezit Philips 876 Ind. Ond. Buitenl. Anaconda copper.. 267 United States Steel 177 224H Ougree Marihave. 412 - - Bethlehem Steel... 94 - Bank Koloniale Bank. 2501 2501 171K 17C b. Cert. Handel Mij. 185*4-186 'S-h -166 Petroleum Koninkl. Petroleum 392 !90>*-392 199-200 271 5X% - Cultuur Mij» H. V. A 659 659 388 92 1. CultuurMij.Vorslenl 160 l Mijnbouw Algem. Exploratie 210 205H 208H 304 - 305 Tabak 453 453 5I1H - —x Deli Batavia. 553 553 223 22J-223H Rubber 178 177 Deli Batavia Rubber 205 204H 205 Intercont. Rubber.. 13 Amsterdam Rubber 293 9 X 292 Amerika Southern Rails.... 75 Comm. Milwaukee. 37 H -3 7% 591/8-59% Canadian Pacific. 248

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2