um HAARLEM'S DAGBLAD BEURSKRONIEK. POLISH Het Meisje uit de Stad ZATERDAG 23 FEBRUARI 1929 VIERDE BLAD De suikerpositie. Interessante gegevens. Oor zaken der mislukte beperking. Kunstzijdepryzen. De beurs. Amsterdam, 21 Februari. De suiker-deskundige dr. H. C. Prinsen Geerligs kwam dezer dagen in de Ind. Mere, met een berekening, volgens welke het aan geen twijfel onderhevig was, dat op 1 Mei 1929, bij het begin van den nieuwen maaltijd alle oude voorraden suiker op Java opge ruimd zullen zijn. Zoodat voorloopig althans het gevaar voor de Java-suiljerindustrie als geweken kan worden beschouwd. Bovendien, de Java-suiker-industrie verkeert, vergele- leken met andere productie-centra, in een bevoorrechte positie, in verband met de om standigheid dat arbeidskrachten op Java gemakkelijk te bekomen zijn, terwijl de cul tuur zelf dit wordt openlijk door het bui tenland erkend een opmerkelijk hoog peil van efficiency bij de cultuurmethoden heeft bereikt. Zoodat de suikerproductie, zelfs bij de vigeerende lage prijzen, loonend is. De productiekosten zijn, evenals in de Ver. Staten, verlaagd door invoering van nieuwe rietvarieteiten, welke een hooge opbrengst per bouw geven. Onlangs is door den president van Cuba de suikerproductie-beperking opgeheven en dit is het einde geweest van nog een mis lukte poging om den prijs van een interna tionaal product door kunsrr.vtige middelen te beheerschen. Zooals het Engelsche experi ment met de rubberbeperking, is het Cu- baansche plan machteloos gebleken om de productie te beheerschen, in verband met de gestadig stijgende productie In andere lan den. De wereldproductie voor het seizoen 1928/29 wordt door Willett Gray geschat op 26.710.000 tons, of 45 pet. hooger dan in 1913/14. De prijs te New-York voor Cuba- suiker was in 1928 gemiddeld 42 ct. tegen 4.1 ct. in de vijf jaren, eindigende 31 Dec. 1913. Ten gevolge van de buitengewone toeneming der productie, staat de suikerprijs dus onge veer op voor-oorlogsch peil, niettegenstaan de het algemeene peil der grondstof fenprij- zen met ca. 50 pet. gestegen is. De zeer snelle stijging der suikerproductie In de laatste 10 jaren vindt ongetwijfeld haar oorsprong in het tekort dat tijdens den oorlog door de vermindering der Eurpeesche productie ontstond. De voornaamste facto ren, welke dus hebben geleid tot de misluk king der Cubaansche beperkingspoging, zijn daarom: de sterke opleving der Europeesche productie na den oorlog, de hoogere produc tie van suiker-met-lagen-kostprijs in het Verre' Oosten, en de snelle expansie van Amerika's aanvoeren uit andere bronnen, na dat Cuba de beperkende maatregelen in stelde. Kunstzij de-waarden waarin een sterk speculatief element aanwezig is worden van tijd tot tijd gunstig beïnvloed door ge ruchten omtrent een op handen zijnde in ternationale prijzenconventie voor-kunstzijde Natuurlijk worden deze geruchten weer te gengesproken, doch iets moet er toch wel van waar zijn. Al zal overeenstemming nog wel heel wat voeten in de aarde-hebben. Immers, de Information meldde dezer dagen dat de vertegenwoordigers der Europeesche kunst zijde-industrie het er over eens zijn, dat het laagste punt van de kunstzijde-prijzen nu definitief bereikt is. Verder kunnen ze niet verlaagd worden, willen producenten geen verlies lijden. Sommigen verkoopen reeds ver beneden kostprijs, beweert men. Van de emissiemarkt vermelden we: Intro ductie van eert. v. aand. (zonder nom. waar de) der Kennecott Copper Corp. tegen 79 idem van Nevada Cons. Copper Cy tegen 51 per aandeel; f 250.000 aandeelen Woud en Bekkers' blikfabrieken tegen 112 3/4 pet. Terwijl de beurs in het begin van de ach ter ons liggende overzichtsperiode flauw was met weinig handel, enkele industrieelen uit gezonderd, kreeg later een vaster stemming de overhand, in verband met de ommekeer te New-York. De belangstelling ging evenwel in hoofdzaak naar industrieelen uit en dan nog de binnenlandsche. Het gevolg van deze ontwikkeling van de markt was, dat het koerspeil per saldo weinig verschil ver toonde, vergeleken met dat van vorigen keer. Dit gold natuurlijk ook en vooral voor de bankwaarden, die geringe fluctuaties ver toonden. Een opmerkenswaardig verschijnsel is de geleidelijke verheffing van Robaver. Punt voor punt is dit fonds sedert Augustus j.l. opgeloopen, van even onder de 100 tot nu ruim 117. De Geld. Cred. Vereen, declareerde 5 1/2 pet. (v. j. 5 pet.) dividend. In de industrieele afdeellng waren het vooral Margarine Unies, die de aandacht vroegen, hoewel ook andere binnenlandsche industrieelen vast in de markt lagen en mon teerden, zooals Draka, Calvé Delft, van Ber kels, enz. Voor claims Margarine Unie be stond levendige vraag. Kunstzijdewaarden waren vry onregelmatig. Aanvankelijk was men vast, op de verwachting van samenwer king ten aanzien van een prijzenconventie, doch later werd de stemming flauwer. Zoo kwamen per saldo Maekubee iets beter, Enka iets lager af. In de olieafdeeling monteerden Alg. Ex ploraties op verwachting van een gunstig be richt en op Indische vraag. Overigens was de handel niet groot, al ging in Koninklijke wat meer om. De koersen varieerden weinig daardoor. In rubbers ging nog tamelijk wat om, op hoogere prijzen te New-York, al bleven reac ties niet uit. Het koersniveau wist zich even wel ten slotte vrij algemeen een punt of tien te verheffen. Wat wel iets zeggen wil. De rub- bermarkt is bepaald optimistischer gestemd. Scheepvaarten lagen weer verwaarloosd, zoodat de koersen hier eerder een neiging tot afbrokkelen vertoonden. De verschillen waren evenwel onbeteekenend. Suikerwaarden lagen zeer stil, monteerden even een beetje op het bericht, dat de Cu baansche suikeroogst kleiner zou uitvallen, doch boetten daarna weer vrijwel alle be langstelling in, zoodat men hier een fractie onder vorig peil sloot. In tabakken ging ook al zeer weinig om, en van een uniforme tendenz was geen sprake. Zoo kwam het, dat men hier, door toevallige omstandigheden een enkele punt hooger of een paar procenten lager afkwam. Maar veel had het niet om het lijf. Van diversen waren Semarangs Prauwen veer vast op de mededeeling omtrent een bo nus, gelijk met de uitgifte van aandeelen in verhouding van één op één, en een slotdi- vidend van 40 pet. BEURSMAN. STADSNIEUWS BUITENGEWOON L. O, B. en W. stellen den raad voor aan de Ver- ceniging tot bevordering van R.K. Onder wijs aan zwakzinnigen te Haarlem, ten be hoeve van zijn bijzondere school voor buiten gewoon lager onderwijs aan de Witte Heeren straat 15, over het dienstjaar 1927 als subsidie toe te kennen: lo. tegemoetkoming^ in de kosten van materieele exploitatie 2.038.43 2q. vergoeding der wedden van vak-onderwijzend personeel 370,— 3o. verhooging van wedden voor onderwijzend personeel, met in begrip van pensioensbijdragen 4.724,91 Bijdragen in de kosten van eerste aanschaffing van meubilair en leermiddelen, alsmede tot 't ver krijgen van lokaliteit 2.409.75 Dus totaal f 9.543.0J Het bestuur heeft reeds een voorschot van f 8.0.24,75 ontvangen. VERHUUR PERCEEL GR. MARKT 29. Bij raadsbesluit van 28 November 1928 zijn B. en W. gemachtigd, om onder nader te stellen voorwaarden het perceel aan de Gr.Markt 29, (te rekenen van 29 Oct. .1928 af, tot uiterlijk 28 April 1934) te verhuren aan de wed. D. Eijssen, geb. W. Benjamin, tegen een huurprijs van f 45 per week. De huurster heeft te kennen gegeven, dat zij zich gaarne ontslagen zou zien van gemelde huur, terwijl Ch. J. Nobels, die als bedrijfsleider bij de huurster in dienst was, heeft verzocht om het perceel aan hem te verhuren onder de thans geldende voorwaar den. Bij B. en W. bestaat geen bezwaar om de huurster, te rekenen van 4 Februari jJ. af, te ontslaan van gemelde huur en genoemd perceel, te rekenen van dien datum af, te verhuren aan Ch. J. Nobels. BOUWTERREINEN. B. en W. stellen den gemeenteraad voor aan A. P. Winnubst te verkoopen 517 M2. grond aan den Middenweg (tegen f 13 per M2.) om daarop 4 woonhuizen te bouwen. MET DE SCHOOL OP HET IJS. T GEMEENTELIJK LYCEUM OP DE LIEDE De jaarlijksche openluchtdagen van het Gemeentelijk Lyceum, waarvan Ir. van Mourik Broekman de directeur is, zijn zeer vermaard in Haarlem. Maar meestal waarin wij nu leven. Zoodat u onze verba zing ons niet euvel moet duiden toen wij Vrijdagmiddag den heer Van Mourik Broek man in volledig sportcostuum, zijn in het doceeren behulpzame krachten en al hun discipelen aantroffen en plein air in een even rustieke als pittoreske omgeving. De schooljeugd bevolkte de boorden, nee, de gestolde baren zelf van de Buiten Liede, het wijde water tusschen de vriendelijke boerenbehuizingen van Haarlemmerliede. Vlak bij de Liebrug achter het fort tusschen nu stoppelig riet is de baan van de IJsclub De Liede uitgepaald. De vaderlandsche vlag kleurde frlsch tegen de voorjaarslucht, hoog wees aan den stok op het dak van een huis de driekleur aan verren omtrek de plaats waar vier breede banen geprepareerd zijn op overigens met sneeuw bedekt ijs. Vrijdagmiddag echter prijkte bij den baan- ingang een bordje „gereserveerd" en dorpe ling en bezoeker uit de stad moest zijn heil zoeken op het smalle pad dat op de Liede zich ver door de landen slingerde, eenerzijds naar Spaarndam, anderszijds naar de Ring vaart. De baan behoorde de Haarlemsche jeugd, die er een dankbaar gebruik van maakte. De jongens reden er om het snelst, de meisjes der laagste klassen vermaakten zich met priksleedjes. Zij waren er allemaal, van de eerste tot de hoogste klassen, zeker een drie honderd. Handig kunnen de jongens een voetbal voortdrijven met een hockey-stick, behendig de meisjes balanceeren met een bal, die hardnekkige pogingen doet om van het tennis-racket te wippen. Zij evenaarden het jongmensch, dat prestidigitatieve talenten aan den dag legde in „Den Zoeten Inval" waar hij met twee volle glazen ranja rondjes reed. Het rijden klas tegen klas van vier jongens aan den stok ging niet al te regelmatig, maar bepaald mooi was het schoonrijden van paren. De 16-jarige, die op kunstschaatsen over sneeuwbarrières en draadversperringen hup pelde en dartel over drie stoelen tegelijk sprong, die hij behoorlijkver uit elkaar plaat ste verdiende wel den lof en bewondering die zijn trotsche klasgenooten hem vereer den en die hij bescheidenlek aanvaardde met de betuiging, dat het niet beter ging omdat hU niet op „Noren" reed. Het duwen om het hardst van sleden, waarop de vrouwehjke schooljeugd een plaatsje was toegewezen leverde leuke oogen blikken. De heeren Oostergo en De Jonge hadden als gymnastiekleraren de technische leiding. Alle andere docenten genoten zoogoed als de directeur van het fijne weer, het goede £js, dat nog hard genoeg en watervrij was en van de gezellige stemming. Een draaiorgel- baas draaide aan. het groote wiel den gan- schen dag. Extra-trams hebben 's avonds een vroo- lijke troep jongens en meisjes naar huis gebracht. Zij danken u wel mijnheer Van Mourik Broekman. SPOORLIJN NAAR DE WATERLEIDING Blijkens van de Nederlandsche Spoorwegen ingekomen bericht is het uit een oogpunt 'van veiligheid zeer gewenscht, dat de be staande spoorverbinding onder Overveen ten behoeve van de gemeentelijke duinwaterlei ding wordt gewijzigd. De in een boog van pl.m. 275 M. straal ge legen aansluitingswissel dient te worden vervangen door een symmetrischen wissel, terwijl het overgave-spoor zoodanig dient te worden gewijzigd, dat de overgave van de wagens voortaan op een horizontaal ge deelte kan geschieden. De ten laste van de gemeente komende kosten van uitvoering van het wijzigings plan, verhoogd met 10 pet voor directie en toezicht, zijn door de Nederlandsche Spoor wegen geraamd op f 1260. Na voltooiing van het plan zal de laatste lijk op f 750 vastgestelde jaarlijksche door de gemeente te betalen vergoeding door de Nederlandsche Spoorwegen worden teruggebracht tot op f 700. COMMISSIE VAN TOEZICHT OP HET FRANS HALSMUSEUM. Ingevolge den rooster van aftreding is op 31 December j.l. in de Commissie van Toe zicht op het Frans Halsmuseum de plaats opengevallen, welke vervuld werd door den heer J. L. Tadema. Voorts is in deze commis sie een vacature ontstaan wegens het be danken van den heer mr. J. Gerritsz, in ver band met zijne benoeming tot wethouder. Ter voorziening in voormelde vacatures heeft genoemde Commissie de volgende aan bevelingen ingezonden: L (vacature den heer J. L. Tadema). 1. J. L. Tadema. 2. V. Loosjes. n. (vacature den heer Mr. J. Gerritsz). 1. M. A. Reinalda. 2. J. H. Sauveur. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN 60 Ct*. per repel. De VLOEREN en MEUBELEN stralen den glans uit van DE WRIJF WAS ZONDER WEERGA OVERAL VERKRIJOBAAR IN GROOTE EN KLEINE DOOZEN Importeurs: N. V. HANDEL MAATSCHAPPIJ RECKITTS, Rotterdam HET MES SNEED VAN TWEE KANTEN. „MAAR HEEL DUN!" Te Hillegom woont een los arbeider in het bloembollenbedrijf. die tegelijkertijd kastelein is. Dat wil zeggen: zijn vrouw is eigenlijk de „kastelein", want zij heeft de zorgen voor het café, omdat haar man over dag „in de bollen" is. „Zoo", zei de Officier van Justitie Vrijdag morgen tot den bcllenman, toen deze, hoogst waarschijnlijk wel voor het eerst van zijn leven, voor den Politierechter moest verschij nen, „zoo, het mes snijdt dus bij jullie van twee kanten!" „Jawel Edelachtbare, maar erg dun!" ant woordde de 56-jarige verdachte gevat.- Men zou zelfs kunnen zeggen, dat het mes bij dit echtpaar van drie kanten sneed, want de man is óók nog huiseigenaar en -verhuur der .en-met dezen derden kant van het mes (nemen we eens een- oogenblik aan dat er zoo'n mes bestaan kan!) stond de zaak in verband die hem naar het Paleis van Justitie had gevoerd. Op 29 December liet hij n.l in de Hille- gomsche Courant een door hem onderteeken- de advertentie opnemen, waarin hij waar schuwde geen huis te verhuren aan L. C. v. d. H., daar deze een wanbetaler was en een vervuiler van huizen. De betrokkene ge voelde zich door deze annonce in zijn eer en goeden naam aangetast. „Ik deed het in het algemeen belang", zei verdachte. „Werken voor het algemeen belang is heel mooi", zei de Politierechter, „maar wat u nu gedaan hebt gaat wel wat de perken te buiten. Zulke ad\crtenties mag u niet plaat sen!" „Ja, als ik geweten had dat zooiets niet mocht, dan had ik het niet gedaan!" v. d. H., eveneens arbeider kwam ver klaren dat hij zich ..knap beleedlgd" had ge voeld. Hij had altijd op tijd betaald, alleen de laatste zes wïken van zijn bewoning was hij wat ten achter geraakt. De losse arbeider had toen den anderen arbeider ook los ge maakt, los van zijn woning n.i.: hij had hem, met andere woorden, door 'n deurwaarder uit zijn woning laten zetten. Misschien wel eenigs zins uit wraak had toen de uitgezette de wo ning niet zoo netjes achtergelaten als ver wacht mocht worden. De losse arbeider ver telde tenminste dat hij eenige „vuile stuk ken" (zonder nadere aanduiding) in de wo ning had gevonden Hiertegenover verklaarde de beleedigde dat hij het huis altijd goed en netjes had bewoond. De waarschuwer in het algemeen belang kwam er af met f 15 of 10 dagen wegens eenvoudige beleediging. PERSONALIA. Ds. W. Bijleveld te Haarlem heeft bedankt voor het beroep te Rotterdam. SPEELPLAATS. Het bestuur van de Vereenïgïng tot Stich ting en Instandhouding van Scholen met den Bijbel te Haarlem deelt den raad mede, dat de speelplaats bij de school der Vereeni- ging aan de Bakenessergracht te Haarlem door ouderdom in vervallen toestand is geraakt. De bestrating van die speelplaats verzakt steeds en vertoont overal kuilen, zoodat een vernieuwing daarvan noodzake lijk is. B. en W. stellen voor het gevraagde cre- diet van f 1472 voor herstelling te verleenen. GEVONDEN DIEREN EN VOORWERPEN. Terug te bekomen bij: Conserge Lange Veerstraat 25, bont; Brug man, Smedcstraat 21, boor; de Graaf, Leld- schevaart 61, molton deken; v. Rossem, 2e Zuid-Polderstraat 21, horlogeketting; Bur. v. Politie, Smedestraat. handschoen; Van Es, Romolenstraat 51, kinderhandschoen; v. d. Goes, v. d. Hulststraat 7, idem-:-Swiers. Pa- pentorenvest 20, horlogeketting;. Haak. Zuid polderstraat 56, hond (zwart), Kennel Fauna hond( Iersche Setter), kat, (zwart-wit), ce- bracht door Stokhuijzen, Zomerluststraatr22, De Vries, A. D. Dyserinckstraat 5. porte- monnaie met inhoud; Hema, Kruisstraat 51, idem; v. Gasteren, L. Heerenstraat 14 rood, idem; Dicrmanse, D. Leijdstraat 38, rljwicl- belastingmerk; Bantzcma, Allanslraat 69, houtenschraag; Melkboer, Nijlstraat 7, sleu tel; Cramer. Westergracht 115, schoentje; Vallenduuk, Rozenprieelstraat 29, sierspeld; Haak, Zuidpolderstraat 56, sjaal; Kwant, Obistraat 24, vulpen. SCHOOLGELD B. en W. bieden den gemeenteraad ter vaststelling aan het kohier der schoolgelden voor het Middelbaar- en Voorbereidend Hooger Onderwijs dezer gemeente, cursus jaar 1928-1929. Het kohier wijst aan: 823 aanslagen met een opbrengst van f 107.927.83. INGEZONDEN MEDEDEELINCEN a b0 Ct*. per regel. PRIMA FRANOCHC TANDPASTA PRIJS f*0 TUDC 60 VIOLET PAAFUMeUR PAGiS POeOEOS. tOTlON». FROEUMS. CAUOC COLOONCS L'POCMSTiFTEN. «MPöoTeon vooo ncccolamDl rf* D.MIEZERUS Jg. K*A£3LEM- FLORAPLEIN TTL. 14633 -1C625 FEUILLETON Naar het Engelsch van H. A. VACHELL. 46) Hazel sidderde. Hij had haar op dit oogen blik kunnen terugwinnen, als hij haar aan zijn hart had gedrukt en klank had gegeven aan den hartstocht, dien hij om hartentwil onderdrukte. Lach je? stamelde ze. Ik dacht aan gisteravond. Maar er is nog wat anders. Dacht jij, dat Samantha jouw afleggers zou willen hebben? George, ik ben te moe en te slap om met je te vechten. Wij hebben deze veertien dagen een mooien drcom gehad, maai ik ben nu wakker. Je hebt gelijk. Er is een vergif in me geslopen, dat me Spragge's Hoeve doet haten, en je boer derijdat ben jijzelf. Hij boog zich voorover, tot zijn gezicht vlak bij het hare was. Is dat de reden? vroeg hij zacht. Zij draaide om de waarheid heen. Toch zeker reden genoeg! De éénige reden?. N-n-nee! Is er een andere man in het spel? Hazel antwoordde niet. Zeg het me eerlijk. Is hetStocker? Zij durfde niet te antwoorden. Zij sidderde, deed de oogen dicht en lag doodstil. George stond op. Je hebt me geantwoord! zei hij stroef Zij hoorde de deur dichtvallen. Hij was stil, weggegaan, dc kamer uit en haar leven uit. Een zucht van verlichting zweefde haar van de lippen. IV. In de keuken vond hij zijn moeder. Zij behoefde niet te raden wat er gebeurd was. Zij stond tegenover den woedenden man met kalme, medelijdende oogen. Ze wil niet meer met me te maken heb ben, moeder. U hebt haar met dien fat, dien kletsmajoor aUeen gelaten. Dat heb ik! Eent u blij? Dat ben ik! Hij kwam een stan nader, gespannen van drift en verontwaardiging. Hoe denkt u,-dat ik dat verdragen zal0 Denkt u, dat ik me door een vrouw zal laten voor den gek houden? Denkt u dat soms? St-st! Je moet God op je bloote knieën danken, jongen, omdat een andere man je dien last heeft afgenomen! Ze zal een zwaar vrachtje voor hem zijn. Jij bent sterk, George Spragge, maar je bent niet sterk genoeg, om Hazel Goodrich te dragen. Blij? Ja zeker, ben ik blij! Ik ben zoo blij, dat ik er haast toe zou kunnen komen, de slangen naar het bosch terug te orengen en ze de vrijheid te geven! Het was een drastische behandeling, te drastisch misschien wel. Je weet niet alles, mompelde hij norsch. Gisteravond heeft ze in mijn armen gelegen. En nudit! Wel. dat alleen al moest je al misselijk maken. Ga naar buiten en spuw het uit! Vooruit! Maak, dat je er voorgoed van af komt! Hij antwoordde op even grimmigen toon als zij: Eerst zal ik met hem afrekenen! Hoe? Laat dat maar aan mij over! Hoe kan ik dat nou? Ne* hoor! Ik vind het een ellendig gevoel, dar lk mijn zoon moet voorschrijven, wat hij doen en laten moet. Ik dacht, dat hij sterk genoeg was. om het zonder vrouwenhulp te kunnen stel len. Nou is het genoeg! Nee, Je zult me moeten laten uitpraten. Jij staat daar met je vuisten klaar, om je eigen moeder te lijf te gaan. Je ziet eruit zoo groot als een olifant, maar in mijn oogen benn je zoo gekrompen, dat je niet grootei lijkt als een klein kind! Ja zeker, dat is zoo! Ik heb met je te doen, George, omdat dit de eerste keer is, dat je het echt te kwaad hebt, maar ik had gedacht dat je mans genoeg was, om je verdiende straf te dra gen! Dat is het toppunt! Verdiende straf! Ik meen het! Je hebt Hazel eenvoudig gestolen. Gestolen van de plaats, waar ze hoort, haar hier heen gehaald tegen haar eigen beter oordeel in. Met je verbeelding en je domheid dacht je, dat een kasplantje als zij, hier in onze heuvels zou kunnen aar den. Maar zij begrijpt het beter dan jij. Als ze met je trouwde, en probeerde, jouw leven hier te deelen, dan zou ze doodgaan, een voudig verwelken, zou ze. Zij is aardig dicht bij den dood geweest, jongen. Ze wachtte even, om te zien, welken in druk haar woorden gemaakt hadden. George's gezicht bleef donker, maar ze merkte toch dat zijn trekken *'at ontspannen waren. Zij legde haar hanö op zijn schouder en haar stem werd zachter. Je mocht wel eens een lesje aan Sa mantha nemen! Samantie? Gisteravond heeft ze jou en Hazel samen gezien. Ik ook. Dat was misschien het bit terste oogenblik van mijn leven. En wat moet het dan wel voor Samantie geweest zijn? En toch heeft ze Hazel gered, omdat zij van jou houdt. Als jij echt van Hazel houdt, doe dan voor haar wat Samantha voor jou gedaan heeft. Een wreede lach brak van haar lippen. En dat. George, zal straf genoeg zijn voor meneer Stocker. Nooit in haar leven had ze zoo lang achter elkaar gesproken. Toen ze klaar was, trilde zij over al haar leden, de tranen sprongen haar in de oogen. Zij zag hem, zooals ze gezegd had. als een klein kind, het «enige kind, dat haar was overgebleven! Wanhopig greep ze hem beet, drukte zijn hoofd aan haar hart, in het be wustzijn, dat hij aan een ziekte leed, die veel gevaarlijker was dan diphtheritis. die h(j als kind had gehad, ook dat hij haar zou kunnen worden ontnomen. Haar greep was zoo woest, dat hij moest worstelen om los te komen. Zij omklemde hem vaster. Plotse ling hield hij op met vechten; haar kracht had gezegevierd. Zij begon zijn naam te fluisteren, als neuriede ze weemoedig tegen een ziek kind: Georgie, Gecrgie! Toen haar gr-ep wat mir.der vast werd, lichtte hij het hoefd op en kuste haar. Het was nu zijn beurt om haar te troosten. Dat had hij na zijn vaders dood niet meer ge daan. Zij had het piel* gewonnen. (Wordt vervolgd.)

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 11