GHOBOTRA HERINGA WUTHRIGH, Haarlem CENTRALE VERWARMING THERMOMETERSTAND BURGERLIJKE STAND TELEGRAMMEN Amsterdamsche Beurs Vreemd geld en chèques HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 FEBRUARI 1929 (Adv. Ing. Med.» Verbetering van het Verwulft De overeenkomst met de firma Vroom en Dreesmann B. en W deelen aan den gemeenteraad mede, in verband met het 30 November 1927 genomen raadsbesluit, dat het perceel Groo- te Houtstraat 66 inmiddels door de N.V. Haarlemsche Manufacturenhandel van Vroom en Dreesmann is aangekocht, maar dat tot slooping nog niet kan worden overgegaan, daar het perceel nog is ver huurd tot 31 October 1931. Voor de uitvoe ring van het bouwplan zou dat geen be zwaar zijn, daar genoemd perceel geheel wordt bestemd tot openbaren weg. Wel is het voor de uitvoering van den bouw een bezwaar dat geen terrein voor de plaatsing van een hulpgebouw kon worden aangewe zen. Daardoor is de Vennootschap genood zaakt den bouw in twee gedeelten te doen uitvoeren. Het gevolg daarvan Ls, dat de transactie met de gemeente nog geruimen tijd op afdoening zou moeten wachten, daar do in hef. raadsbesluit genoemde voorwaarde, dat de op den grond aanwezige opstallen zullen zijn verwijderd tot 1 Meter beneden den beganen grond door bovengenoemde om standigheden niet aanstonds zal kunnen worden vervuld. B. en W. achten een derge lijk uitstel niet in het belang der gemeen te, doch staan er op, dat de transactie reeds thans in hanr geheel plaats heeft. De in het raadsbesluit van 30 November 1927 vermelde ruiling en aankoop heeft reads thans plaats. De Vennootschap be houdt zich daarbij het recht van opstal op de overgedragen gronden voor en wel voor den tijd van vier jaren en betaalt deswege aan de gemeente een recht van f 1 per jaar. In afwijking met het bepaalde bij art.. 762 B.W., wordt overeengekomen, dat binnen zes maanden na afloop van die vier jaren alle eigendommen door de Vennootschap moeten zijn gesloopt tot 1 Meter beneden den bega nen grond. Mocht dit niet zijn geschied, dan zal de gemeente bevoegd zijn die slooping op kosten der Vennootschap te doen uitvoe ren. Het bedrag ad f 38.500, bedoeld ln het raadsbesluit zal door de gemeente worden betaald, zoodra het perceel Groote Hout straat no. 66 op vorenbedoelde wijze zal zijn gesloopt en de grond ter beschikking van de gemeente zal zijn gesteld. Toeslag op huur Om krotwoningen te ontruimen B. en W. hebben praeadvies uitgebracht op het voorstel van het raadslid J. Joosten om ,.B. en W. te machtigen eventueel de noodige bijslagen te geven op de huur van nieuw te betrekken woningen voor hen die hun wo ningen moeten ontruimen in verband met de onbewoonbaarverklaring." B. en W. zetten uiteen, dat artikel 36b der Woningwet inderdaad zoo'n toeslag mogelijk maakt. Maar B. en W. vervolgen: „Het spreekt vanzelf, dat door bet verlee- nen van een bijslag op de huren de moge lijkheid van een spoedige ontruiming van onbewoonbaarverklaarde woningen wordt vergroot, maar daartegenover staan ook zon der twijfel nadeelen. Tot nu toe heeft de ervaring geleerd, dat een groot aantal bewoners van onbewoon baarverklaarde woningen zonder eenigen ge meentesteun een ander onderdak kan vin den. Als voorbeeld kan dienen, c'T van de 38 woningen, onbewoonbaarverklaard bij raads besluit van 2 November 1927, 29 woningen en van de 9 woningen, onbewoonbaarverklaard bij raadsbesluit van 29 Augustus 1928, 3 wo ningen op die wijze zijn ontruimd Wordt nu de mogelijkheid geopend om huurbijslagen te verleonen. dan is de vrees niet ongegrond, dat de ontruiming zonder eenigen steun zal worden belemmerd en het aantal gezinnen, aan wie huurtoeslag zal moeten worden gegeven, wil men tot ontrui ming komen, zal worden vergroot. Bovendien is niet vooruit vast te stellen voor hoelang die bijslag zal dienen te wor den gegeven, zoodat van te voren niet is aan te geven welke financiëele gevolgen aan een dergelijken maatregel zullen verbonden zijn. Verder zal een moeilijkheid blijken te zijn om vast te stellen welke personen voor dezen bijslag in aanmerking dienen te komen, om dat In sommige gevallen het juiste gezinsin komen niet zal zijn te bepalen. Dikwijls zal men daarvoor alleen over gegevens,, door He bewoners zelf verstrekt, kunnen beschikken en de praktijk heeft weder geleerd, dat die opgaven vaak te laag zijn. Deze nadeellge gevolgen worden ook blijk baar in andere gemeenten gevreesd, want zoover wij konden nagaan werd nog nergens eene regeling getroffen als thans door den heer Joosten is voorgesteld." B. en W. betoogen, dat de f 25.000 die door den raad beschikbaar gesteld zijn voor huur- toeslagen een andere bedoeling hebben. „In den tijd, dat de bouwkosten bijzonder hoog waren zijn enkele woningcomplexen ge bouwd. waarvan de h'mrprijzen zóó hoog wa ren dat ze na de daling der loonen, niet meer konden worden opgebracht. Gevolg hiervan was veel huurschuld en dubbelbewo- nlng. De gemeente, die voor de voorschotten, waarmede die complexen waren gebouwd, garant was, zag zich toen voor de keus ge steld of de in verschillend opzicht, ook finan cieel. ongunstig werkende toestanden te handhaven en bovendien het risico te nemen van het onbewoond worden der woningen of mede te werken tot huurve.rlaging. Voor dit laat.si e werd toen de 1 25.000,beschikbaar gesteld. Dat bedrag nu mede te gebruiken ter tegemoetkoming van bewoners die onbe woonbare woningen moeten ontruimen, komt ons ni'ei-m'^st juist voor." zoo con- cludecrcn B. en W. B en W ste"en ten"1of,° vcv* om voor 1n29 een bedrag van voorioon'g f 1000 beschik baar te stePen om daardoor de ontneming van onbewoonbaar verklaarde woningen te bevorderen door het verlecnen 'van een te gemoetkoming ln de kosten van verhuizing en van verplaatsing van de nering of het bedrijf. Mocht in Dijzondere gevallen boveri- dien tijdelijk nog een huurbijdrage noodlg zijn dan zou ook die kunnen worden ver leend. INBRAAK. ZEVENHONDERD GULDEN ONTVREEMD. In den nacht van Zaterdag op Zondag heeft men zich door middel van opensluitin* toegang verschaft tot het perceel Zuider- Buitenspaarne 42, bewoond door den heer J. V. Uit een Ijzeren geldkistje, dat op het on derblad van een theetafel in de huiskamer stond, is een bedrag van f 700 ontvreemd. Het kistje kon gemakkelijk geopend worden met den er naast liggenden sleutel. Uit een portemonnaie op den schoorsteen mantel werden nog twee guldens weggeno men. Veertig gulden in het buffet zijn on aangeroerd gebleven. Er werd niets verbro ken. Het trampersoneel en de cursussen Thans geadviseerd om te teekenen Nadat door de organisaties van tramweg personeel aan de leden was geadviseerd geen verklaring in te leveren, dat men ac- coord ging met die cursussen, terwijl veraer door ae organisaties een conferentie werd aangevraagd, neeit de directie op het schrij ven der organisaties het volgend antwoord gezonden: „Naar aanleiding van uw schrijven da tum 31 Januari deelen wij U mede dat het door U aan uwe leden gegeven advies door ons wordt betreurd en door ons niet wordt geacht te zijn in overeenstemming met de medewerking welke in verband met het be staande overieg van U verwacht mag worden. Aangezien de betrekkelijke cursussen, resp. examens, beoogen te zijn een instelling, wel ke de waarde van het personeel voor de uit oefening van zijn dienst verhoogt, hadden wij in de eerste plaats op de medewerking der vakorganisaties gerekend. Wat betreft de aangekondigde gevolgen, in dien gevallen van onvoldoende waarde voor het bedrijf zijn vastgesteld, meenen wij te kunnen volstaan met een verwijzing naar de kort geleden ingestelde Commissie van Ad vies, op grond van welker bestaan door de vakorganisaties zonder bezwaar een afwach tende houding had kunnen worden aange nomen. Onder raededeeling, dat een bespreking door ons op grond van het vorenstaande overbodig wordt geacht, merken wij ten slotte nog op, dat het niet inleveren van een ingevulde strook, als bedoeld in Dienstorder 136, door ons zal worden beschouwd als het niet opvolgen van een verstrekte opdracht." Hierop is door de hoofdbesturen het vol gende geantwoord: „Het is wel met groote verwondering en te leurstelling dat wij kennis namen van uw antwoord. Wij hadden gedacht dat er nu eenmaal verkeer is tusschen Uwe Directie en onze Hoofdbesturen, wij hier een punt had den hetwelk zeker tot nader overleg in aan merking zou moeten komen. Wat is toch het geval?, In de bespreking van 15 October 1928 is ter sprake gebracht de kwestie van de regle menten-kennis van het personeel en is door uwe Directie medegedeeld, dat indien er zou blijken dat er personeel zou zijn, hetwelk zich niet voldoende voorkennis dezer voorschrif ten zou eigen maken, het mogelijk zou zijn deswege de periodieke verhooging in te hou den. Na lezing der notulen zal U de juistheid hiervan bevestigen. Daarna Is door U uitgevaardigd D. O. 136, waarbij het personeel werd bedreigd met om niet handhaving in de dienstbetrekking In dien de kennis onvoldoende bleek. Hierdoor heeft het geval een veel ernstiger kant gekre-- gen en ls het toch zeer begrijpelijk dat de Hoofdbesturen, die tot zekere hoogte zidh voor het wel van het personeel verantwoor delijk gevoelen, alvorens een advies te geven, de noodzakelijkheid gevoelen te weten, in welke voege het examen zal worden afgeno men en hoe uitgebreid de kennis van de voorschriften zal moeten zijn. Immers alleen, indien hieromtrent bij ons eenige kennis van zaken aanweig ls, zullen wij k.'nnen beoordeelen of wij hebben te ad- viseeren in vele gevallen eerst nog een cur sus te volgen of niet. Omtrent deze wenschelijkheid tasten wij thans geheel in het duister, wijl een dergelijk onderzoek bij ons weten nog nimmer plaats had. Het is een standpunt om te zeggen: Laat de gevolgen maar bij de Commissie van Ad vies komen, doch dit is niet het onze. Wij achten het meer in het belang van het personeel en ln dat van het bedrijf om te voorkomen, dat het zoover komt en wij dach ten op deze manier een op prijs te stellen medewerking te kunnen verleenen die ten goede aan een behoorlijke verhouding zou komen en waarbij het personeel zoo veel mo gelijk van straf zou worden gevrijwaard. Nu ons intusschen blijkt, geheel in strijd met onze bedoeling, dat Uw Directie zich on aangenaam getroffen gevoelt over ons ad vies aan het personeel om voorloopig niet te teekenen, zeker niet alvorens het weet wat de juiste beteekenis daarvan is, hebben wij ge meend niet beter te kunnen doen dan het personeel te adviseeren nu dan maar wel te teekenen, doch dan te verlangen dat het eerst van de gelegenheid gebruik zal maken om den cursus te volgen. Wij kunnen de verzekering geven, dat wij met het vo'gen van den eerst betreden weg, waarbij een afwachtende houding werd aan bevolen geen enkele onaangenaamheid je gens Uwe Directie bedoelden en zouden het zeer op prijs stellen, indien nochtans na deze toelichting op onze houding een onderhoud kon wore'n verleend. Zeer zouden we het betreuren indien Uwe Directie over zou gaan tot straffen van hei personeel 'twelk nog niet tot teekenen is over gegaan binnen den bepaalden tijd, wijl toch moet worden erkend, dat de keuze der on- d.erteekening van een der beide strooken met de thans bekende gegevens toch zeer moei lijk is. WONING STICHTING „PATRIMONIUM". B. en W. stellen den Raad voor de balansen met verlies- en winstrekeningen over het jaar 1927 betreffende de complexen van 74 en 318 arbeiderswoningen en 81 midden- st.andswoningen van de Woningstichting „Pa trimonium" goed te keuren. GEMEENTERAAD. Vergadering van den Raad der gemeente Haarlem, op Woensdag 27 Februari 1929 des namiddags ten 11 '2 ure, zoo noodig voort te zetten des avonds ten 8 ure, ln de Statenzaal (Prinsenhof). Aan de orde zal worden gesteld: 1. Mededeelingen en ingekomen stukken (liggen ter inzage). Verzoekschrift J. C. Opstelten om ontslag als leeraar Gymnasium. 2. Herstemming voorstel Burgemeester en Wethouders verlenging termijn ontruiming onbewoonbaar verklaarde woningen Vrouwen steeg 4 en 't Krom 8 (links en rechts. 3. Balans, enz. 1927 Woningstichting .Patri monium". 4. Kohier schoolgeld Voorbereidend Hooger- en Middelbaar Onderwijs. 5. Terugneming perceel De Haasstraat 3 uit Woningbedrijf. 6. Inbreng perceel Pieterstraat in Grond bedrijf, enz. 7. Verkoop grond: a. Middenweg (A. P. Winnubst). b. Jan Steenstraat (F. Huneker en G Joosten). 8. Verhuring grond Donkere Spaarne (Coöp. Haarl. Groenten- en Bloembollenveilini W. A.) 9. Aanbrengen veranderingen bijzondere school Hertzogstraat 1. 10. Verbetering terrein llch. oefening bijz school Bakenessergracht. 11. Subsidie R.K. School voor buitengewoon lager onderwijs Witte Heerenstraat 15. 12. Wijziging raadsbesluit verkoop grond Ver. van Vrijzinnige Protestanten, alhier. 13. Aankoop grond Vergierdeweg. 14. Wijziging spoorverbinding pompstation te Overveen. 15. Verhuring perceel Groote Markt 29. 16. Financieele regeling voorschot Commis sie terzake regeling van den Groenten- en Fruitverkoop. 17. Aanvulling regeling ruiling grond Ver wulft (fa. Vroom en Dreesmann). 18. Machtiging Regenten St Elisabeths of Groote Gasthuis tot samenwerking met de Stichting Ned. Isr. Joles Ziekenhuis. 19. Rooilijn Koningstraat. 20. Bestendiging organisatie geneeskundi gen dienst. 21. Tewerkstelling werkloozen in Drente 22. Intrekking raadsbesluit 9 Maart 1898 no. 22 concessie aanleg en exploitatie van electrische tramwegen. 23 Verzoekschrift Haarl. Eestuurdersbond wijziging samenstelling gem. commissie voor de Werkloosheidsbestrijding. 24. Voorstel-Joosten met prae-advies Bur gemeester en Wethouders inzake verleenen tegemoetkoming voor ontruiming onbewoon baar verklaarde woningen. 25. Wijziging reglement Burgerlijk Arm bestuur, enz. 26. Benoeming: a. 2 leden Commissie van toezicht Frans Halsmuseum. b. 2 leden Plaatselijke Commissie van Toe zicht Middelbaar Onderwijs. c. 2 geneeskundigen geneeskundige dienst. INSTITUUT VOOR ARBEIDERSONTWIK KELING Opde Jaarvergadering van het Instituut voor Arbeidersontwikkeling, hedenavond, zal o.m. aan de orde komen de verkiezing van een nieuwen secretaris, daar de heer H. van Herwerden wegens vertrek als secretaris af treedt. De heer van Herwerden zou hedenavond gehuldigd worden wegens zijn groote ver diensten voor hèt Instituut. Verder komt aan de orde de indiening van voorstellen voor het a s. Congres van het In stituut dat op 27 en 28 April te Amsterdam gehouden wordt en de candidaatstelling voor het Centrale bestuur. EEN NIEUWE REDDINGBOOT VOOR DEN HOEK. De Zuid-Hollandsche maatschappij tot red ding van schipbreukelingen heeft volgens de Tel. aan prof. E. Vossnack te Delft opgedra gen plannen te optwerpeu vpor den bouw van een nieuwe dubbelschroef motorredding boot, welke gestationneerd zal worden te Hoek van Holland. JUBILEUM R. J. v. d. VOORT Morgen, Dinsdag, zal het 25 jaar geleden zijn dat de heer R. J. van der Voort, werk man bij de Gemeentereiniging, in gemeente dienst trad. PERSONALIA. Geslaagd voor coupeuse te 's Gravenhage de dames N. en L. Rotteveel. DE HULDIGING VAN DE AVRO. Het dagelijksch bestuur van het Comité voor de huldiging van de Avro op Vrijdag a.s. verzoekt ons mede te deelen dat er bij de plaatsbespreking op Donderdag a.s. aan het Gemeentelijk Concertgebouw nog gele genheid zal zijn een bijdrage te storten in 't huldigingsfonds. BOND VAN NED. ONDERWIJZERS Zaterdag hield de afd. Haarlem van den Bond van Ned. Onderwijzers een vergade ring. De voorzitter gaf verslag van eenige bezoeken bij den Wethouder van Onderwijs. Daar was gesproken over het weigeren van verlof aan een onderwijzer, die ais afgevaar digde naar het Congres van de S. D. A. P. was verkozen. Het verlof ls alsnog verleend. Verder hadden een paar bestuursleden de kwestie van de schoolbioscoop bespoken, voorts was ook aangedrongen op het vormen van een afzonderlijke klas voor de leerlingen uit het woonwagenkamp, wat inmiddels reeds geschied bleek te zijn. Onder de Ingekomen stukken was een brief van den Haarl. Voetbalbond over schoolvoet- bal. Als gedelegeerde in de commissie van aanbeveling daarvoor is aangewezen het be stuurslid dc heer P. Schoft. In behandeling kwamen twee adviezen aan B. en W. Allereerst dat over de verplaatsing van de scholen 9 en 31 en de plaats voor de nieuwe U. L. O. Het bestuurs-advies werd met algemeene stemmen goedgekeurd. Bij de bespreking kwam sterk tot uiting de ontevre denheid over de langzame uitvoering der Raadsbesluiten, waardoor het openbaar on derwijs ernstig benadeeld wordt. Als er geen voortgang wordt gemaakt, drrigt het gevaar, dat de zaak hier en daar vastloopt. Het advies inzake -het Instellen v^n een permanente commissie voor aansluiting tus schen L. O. en M. O. werd daarna besproken. Pe noodzakelijkheid van zoo'n commissie werd weinig gevoeld. He.t ontwerp-advies van het bestuur werd met. op één na alge meene stemmen goedgekeurd. WEERBERICHT naar waarnemingen verricht in den morgen van 25 Febr., medegedeeld door het Kon. Ned. Met. Inst. de Bildt. Hoogste barometerstand 776.5 m.M. te Stensele. Laagste barometerstand 751.1 m.M. te Brest. Verwachting: matige Oostelijke wind, be trokken tot zwaar bewolkt, weinig neerslag, matige tot lichte vorst in het Oosten, in het Zuiden om het vriespunt. BAROMETERSTAND TE HAARLEM. Vorige stand 757 m.M. Stand van heden 760 m.M. Neiging: Vooruit. Opgave van: Fa. A. FEDERMANN, Opticien, Gr. Houtstraat 37, Tel. 11059. 25 Februari. Hoogste gisteren 44 F. Laagste hedennacht 26 F. Hoogste heden tot 12 uur28 F. HAARLEM Bevallen: 23 Febr., M. v. EmpelClas, z.; 22 Febr., M. DerogeeCrombeen z.; 22 5'ebr., W. MeijerVersterre. d.; 22 Febr., E. Berk hout—v. Veggel, z.; 23 Febr., P. Warneis - Ouwerkerk, z.: 22 Febr., G. de Herder—v. Hcogdalem, d.; 22 Febr., G. Kappelhof— Smith, d. Ovex-leden: 22 Febr., G. Merkens, 39 jaar, Parklaan; 22 Febr., A. H., 9 mnd., d. v. J. W. v. Bruggen. Beeksteeg; 21 Febr., H. Zeg- waart—v. Excel, 73 j., Kamperlaan; 23 Febr. H. M. Ketelaai*, 78 j., D. Heerenstraat. NEDERLANDSCHE VEREENIGING VAN SPOOR- EN TRAMWEGPERSONEEL. Door deze organisatie wordt op Donder dag 28 Februari in hetgebouw „De Centrale" een buitengewone ledenvergadering belegd, v/aar o.m. besproken zal wordexi een nieuw in te zetten actie tot positieverbetering voor het Spoorwegpersoneel en de te voeren pro- paganda voor uitbreiding van het ledental. Het Fransch-Be'gische Verdrag Communiqué van de Nederlandsche regeering Het Persbureau Vaz Dias meldt ons: „Het Volk" meldt uit Den Haag: De Ne derlandsche minister van Buitenlandsche Zaken, die op het oogenblik in Londen ver toeft in verband met de Hollandsche ten toonstelling van schilderkunst is hier op de hoogte gesteld van de verklaring van het Utrechtseh Dagblad betreffende het Fransch-Belglsch verdrag. Naar aanleiding van deze verklaring zal vermoedelijk heden avond een communiqué van de Nederland sche regeering verschijnen. LONDEN, 25 Febr. (N.TA..) De Dallv Telegraph en de Morning Post, wijzen er op dat het bestaan van het Fransch-Belgische verdrag al lang bekend was ec wijzen de ge dachte af dat de Britsche regeering daarbij eenige verplichtingen op zien zou hebben genomen. ERNSTIG AUTO-ONGELUK Bij Castricum CASTRICUM, 25 Februari (VT>.) Giste renmiddag heeft op den Rijksstraatweg nabij Castricum een ernstig auto-ongeluk plaats gehad. Een auto, welke uit Alkmaar afkomstig was, en waarin gezeten was de familie Krom. reed door het springen van een band tegen een boom op, waardoor de auto totaal ver nield werd. De heer en mevrouw Krom wer den ernstig gewond en moesten naar het Zie kenhuis te Alkmaar worden overgebracht. De toestand van mevrouw Krom is zeer ernstig Het zoontje van de familie Krom is later ook naar het Ziekenhuis vervoerd. Vex-moedelijk is ook nog oorzaak van dit ongeval het feit dat de bestuurder met te groote snelheid heeft gereden. DOOR EEN AUTOBUS OVERREDEN Nijmegen, 25 Februari, (V.D.) Op den Graafschenweg te Nijmegen is Zondagmiddag de 50-jarige D. door een autobus overreden en zwaar inwendig gekneusd. Hij is aan de ge volgen overleden. OP EEN ONBEWAAKTEN OVERWEG Auto totaal vernield. Inzittende geen letsel DEVENTER, 25 Februari (VX>.) Heden morgen is te Raalte op den onbswaakten overweg een auto door den trein uit Zwolle gegrepen en totaal vernield. De inzittende heer Anema, zuivelfabrikant te Zwolle, kreeg wonder boven wonder geen letseL STOOMsrmp gestrand. LONDEN. 25 Febr. (N.T.A.) Het stoom schip „Aleutian" met 198 passagiers aan boord is aan de kust van Britsch Columbia gestrand Alle passagiers zijn door een ter hulpver leening uitgezonden stoomboot gered. KARDINAAL VICO f ROME, 25 Febr. (N.T.A.) Kardinaal Vico ls overleden, INGEZONDEN MEDEDEELINGEN 60 CO. per regel. jEEN HEERLIJKE CMOCOLADEPASTElS OP BROOD OF BESCHUIT La Prijs per flacoh f.1.- JAPAN. HEVIGE GASONTPLOFFING. j NEGEN DOODEN EN VEERTIEN GEWONDEN. TOKIO, 24 Febr. (VD.) Te Nagoja ls een gashouder ontploft, waarbij negen men- schen gedood en veertien gewond werden. Omtrent de oorzaak van de ontploffing is nog niets komen vast te staan. LUCHTHAVEN MTDDEN IN DEN OCEAAN. NEW YORK, 25 Febr. (Reuter). Volgens mededeeling van Henry Gielow, lid eener firma voor maritieme architectuur, zal er onmiddellijk een begin worden gemaakt met de constructie van een luchthaven midden in den Oceaan, tusschen New York en de Bermudas. Er zijn maatregelen getroffen om deze luchthaven te beschutten tegen wind en golvexi, terwijl ook werkplaatsen, een hotel, een restaurant,, los- en laadplaatsen en andere inrichtingen worden geconstrueerd. Opgegeven door de Nationale Bankvereenigingr MAANDAG 25 FEBRUARI 1929 Staataleeningen 4HpCt.Nederl.1917 5 pCt. Nederl. 1919 Scheepvaart Oude Vaart.. Scheepvaart Unie. Oude Boot Stoomvaart Nederl. Marine Preferent.- Industrieën Nederl. Kunstzijde. Ma?kubee Holl. Kunslzij'de Margarine Unie. Van BeikePs Patent intern. Viscose.... 3em. Bezit Philips lui Ond. Buiten!, Anaconda copper.. United States Steel Kali Industrie...... Ougree Marihave. Bethlehem Steel... Bank Koloniale Bank. Indische Bank,... Cert. Handèf Mfij.T Petroleum Koninkl. Petroleum Perlak Marland Oil Shell Union....... •Geld Cultuur Mq« H. V. A lava Cultuur Poerworedjo CultuurMij.Vorstenl Mijnbouw Algem. Exploratie Boeton Tabak Deli Mi}. Senembah Deli Batavia. Oostkust Rubber Vico.li.. Deli Batavia Rubber Intercont. Rubber. Amsterdam Rubber Amerika Southern Rails.... Wabash Comm. Milwaukee Prelerentiden..... C nadian Pacific. 100«i lOCVe 82 1. 223H 224H 94 b. 206 45 378 L 153 180 1. 36SH 338 89 1. L62J4 181 224 415 97 245 171 185^ mn 2C0 38*4 27V* 5H% 655-*58 89 1. 180 l 218 220 311-315 452 523 554 227 185 206 13-14 296 74 36H 57%-577/8 251 380 153 178 U 365 340 L 249 171 I85.H-186 398H-*00 653 450-452 523 554 227 184H-185 Medegedeeld door de Nation. Bankvereen. te Haarlem Koersen tot hedenmiddag 12 uur MAANDAG 25 FEBRUARI 1929 Biljetten Berlijn59 15 -59 35 Parijs 9 70 9 82 Bel ga 34 f0 —35 CO New-York2 47 2 50 Londen12 xo —12 14 Chèques Berlijn59 23 - 59 30 Parijs 9 71 9 79 Brussel34 f0 -34 75 Zürich 47 97 -48 08 Londen12 11 -12 121* Rome 1 01 -13 13 Madrid38 50 38 71 Weenen 35 CO -35 5 New-York (Cable)2 43 2 50 Kopenhagen66 50 -66 67 Oslo 66 50 —66.67 Stockholm66 65 —66 82 Praag7.33 7.44

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 2