Waterschade Nette hulp in de huish. haarlem's dagblad maandag 25 februari 1929 BINNENLAND DE ONDERHANDELINGEN MET BELGIë, Plan-Konijnenburg de uiterste concessie." Nota en memorandum van de Nationale Unie aan de Staten- Generaal. Niet alleen regeerings- raaar ook volkszaak. De Raad van bestuur der Nationale Unie •eeft aan de leden der BHen-Generaal een Uitvoerig memorandum aangeboden betref lende de verdragsonderhandelingen met iigië. De eigenaardigheid van het buitenlandsch deid eischt zekere geslotenheid omtrent het tchnische gedeelte der onderhandelingen, jaar het beginsel, waarvan de regeering uit- aat op zulke belangrijke onderhandelingen, is die thans onze verhouding met België op nieuw zullen gaan bepalen is niet regeerings- saak, maar behoort ook volkszaak te blijven: jlleen als de regeering zich gerugsteund seet door de zedelijke volksovertuiging kan •ij sterk staan, aldus betoogt het memoran- ium. De debatten in de Staten-Generaal hebben ten slotte twee richtlijnen aangeduid als leiddraden voor minister Beelaerts bij de jieuwe onderhandelingen, waarvan deze niet Ktl kunnen afwijken zonder in conflict te tomen met de Volksvertegenwoordiging, t. w. io. dat de grenzen der Scheldingsregellng, ook in geographisch opzicht niet mogen worden overschreden; 2o. dat concessies slechts mogen geschieden op den grondslag ten er billijke wederkeerigheid. Neder land's taak. Nederland, zijn eigen recht handhavend, ftaat bij deze onderhandelingen tevens op de bres voor de Europeesche gedachte, voor het beginsel van het internationaal rivierenrecht tegenover het nationaal egoïsme van België Nederland moet in binnen- en buitenland het Nederlandsch belang verdedigen door le, een grondige critiek van het Belgische rechts- standpunt en 2e. door een scherpe en ponu- !ure formuleering van het Nederlandsch be ginsel. Nu minister Hvmans de Belgische eischen ;nieuw als rechtseischen heeft geponeerd, is het noodig dat de rechtsstrljd eerst ten ■inde wordt gevoerd; een zakelijke schikking die België zou veroorloven zijn rechtsstand- punt vast te houden, ware slechts een inlei ding tot nieuwe moeilijkheden in de toe komst. De drie verkeerswegen Het memorandum behandelt nu afzonder ijk elk der drie verkeerswegen, waarover onderhandeld wordt. lo. De Schelde. De nieuwe Belgische inter pretatie van art. 113 der Weensche Slotacte komt hierop neer, dat Nederland een. slechts door force maleure beperkte, vemlichting zou hebben, de Schelde te onderhouden en te verbeteren. Het memorandum betoogt, dat dit artikel alleen toepasselijk is on de Schelde boven Antwerpen en oo de geheele Maas. Het memorandum bespreekt dan mogelijke oploss'ncen van het Scliei^snrobleem on den grondslag der wederkeerigheid, on. welken grondslag zelfs een gemeenschappelijk be heer niet uitgesloten zou zijn. 2o. De Tusschenwateren. De ohlo^s'ng be hoort hier te blijven binnen de grenzen der Scheidi ngsregeüng. De Tusschenwateren vormen de verbin ding tusschen den Nederlandschen Rijn en Nederlandsche Schelde. Deze weg is de historische verbindingsweg tusschen Hol'and en Zeeland, waarop in 1839 aan Be^ië con- centioneel het recht van medegebruik is toe gekend, Hoe ver Nederland gaan kan. België pretendeert allerlei wonderlijke rechten te hebben; een recht on een goede, op een veilige, op een gemakkelijke, en voor al op een directe Schelde-Rijn-verbinding. Dit alles behoort tot het rijk der fabelen. In het bijzonder is het recht op de meest directe verbinding volkomen uit de lucht gegrepen. Elke verbetering van de Rljn-Schelde-ver- binding moet blijven op het historisch gebied der Tusschenwateren en tevens een verbin ding blijven van Holland met Zeeland. Bin nen die geographische grens der Scheidings regeling kan aan de Belgische wenschen zoo ver mogelijk worden tegemoet gekomen, en waar nu die wenschen gaan in de richting van een zoo Oostelijk mogelijke verbinding, wordt hierdoor het uiterste tracé, waarin Nederland kan toestemmen, als vanzelf be paald. Het zou een verbinding zijn die zoo dicht mogelijk onder den Brabantschen wa* in de Wester-Schelde uitmondt, en haar be ginpunt neemt in het Volkerak, niet Ooste lijker dan Dintelsas. Belgë en Nederland zou den elk meester in eigen huis blijven, ter wijl een bassin bij Bath de verbinding tus schen België en Nederland vormt en tevens een stuk Wester-Schelde blijft. Met nadruk wordt betoogd dat dit tracé het uiterste is waarmee Nederland België gerieven kan; gaat men verder Oostwaarts, dan komt men buiten de Scheidingsregeling en is de rugge- graat van de Nederlandsche positie gebro ken. 3o. De Maas. Na een overzicht van den stand der Maaskwestie wordt betoogd, dat België zijn verplichtingen niet is nagekomen, en de Maasverbetering opzettelijk heeft te gengehouden, om Rotterdam van zijn na tuurlijk achterland, het Luiksche bekken af gesloten te houden, en de Luiksche export naar Antwerpen af te leiden. Ten slotte wordt gewezen op het gevaar, dat Nederland wordt afgescheept met schijn- compensaties; het blijkt dat België het Moerdijkkanaal wil ruilen tegen een verbe tering van de verbinding LuikMaastricht. Nederland zal echter deze verbetering om twee redenen nooit als een compensatie mo gen aanvaarden, omdat Luik deze verbete ring veel harder «oodig heeft dan Neder land, en omdat Beigië, krachtens zijn eigen door Minister Hymans en baron Rolin Jacquemyns ontwikkelde rechtsstandpunt verplicht* is door het Scheidingsverdrag om deze verbetering kosteloos en onverwijld te maken. Nederland mag dus verwachten dat België voleens zijn eigen standpunt, de Maas van de Hollandsche grens tot de Fransche grens zal bevaarbaar maken voor binnenschepen van 2000 ton, evenals Nederland, door den aanleg van de Juliana- c\ Maas- en Waal kanaal, zonder de juistheid van de Belgische interpretatie te erkennen, op zijn gebied yeeds heeft gedaan. Bij het memorandum Is een nota gevoegd, waarin geconcludeerd wordt: „Verwarring in het regeeringsapparaat, schroom voor het openlijk stellen van begin selen, wellicht ook de zucht zichzelf voor critiek te vrijwaren, hebben het aanvankelijk vertrouwen hier te lande voor een onbeha gelijke stemming doen plaats maken „Toch meenen wij, dat ondanks de zwakte van het Plein en de noodlottige inmenging van een ter zake onverantwoordelijk Depar tement, door geen enkel voorstel op een goede oplossing is gepraejudiceerd. Moge thans de regeering meer vertrouwen toonen, èn in zichzelf èn in het Nederlandsche volk! Wanneer hier te lande een helder besef ontstaan zal zijn omtrent den grondslag, waarop wij België kunnen en willen tegemoet treden, omtrent de strekking van het „Ne derlandsch Alternatief", zoo zal de minister, bij het verdedigen van zijn voorstellen, noch angstvallige critiek, noch de benepenheid der rancune meer te duchten hebben. Ander zijds kan hij verzekerd zijn, dat niemand zich alsdan ongedurig zal toonen, indien bij de onderteekening „Brussel" nogmaals ver stek mocht laten gaan. In 1920 is dit geschied. Toen had de deur gesloten dienen te worden; gebeurt thans hetzelfde, zoo zal zij wijd geopend kunnen blijven ten aanzien van gansch Europa, van Nederland, van Vlaanderen en van Wallonië". Het vergaan van de „Amplitudo" IJm. 58 En de hevige Westerstorm. Het met man en muis vergaan van het stoomvisschersvaartuig „Amplitudo" IJM. 58 werd door den Raad voor de Scheepvaart be handeld. Aangenomen moet worden dat de „Ampli tudo" met alle opvarenden is vergaan, ver moedelijk in den nacht van 23 op 24 Nov. 1928. Met zekerheid kan de oorzaak niet wor den aangegeven, maar de raad acht het niet onwaarschijnlijk dat de ramp verband houdt met den hevigen storm uit het Westen, welke in dien nacht heeft gewoed, temeer, omdat ter plaatse, waar de „Amplitudo" zich bevond bij storm uit het Westen een zeer gevaarlijke zee kan staan. Het is niet gebleken, dat aar de inrichting of uitrusting van de „Amplitu do", die tot een der beste schepen van de visschersvloot werd gerekend, iets haperde aldus het Hhi* Vrijwel alle papieren in Leiden's stadhuis verkoold Een meter-dikke aschlaag Men is thans weer begonnen met het op- ruimingswerk aan de Vischmarktzijde van het afgebrande Stadhuis te Leiden, meldt -het Hbldt. De hoop, dat een groot gedeelte, van de registers en de bescheiden van den Burgerlij ken Stand ongeschonden van onder de puin- hoonen te voorschijn kon worden gebracht, is niet verwezenlijkt. Alles wat zich onder de ijslaag bevindt, is nagenoeg geheel verkoold. Sporadisch wo^en leesbare stukken gevon den, maar die blijken van weinig of geen be lang te zijn. De aschlaag in de bureaux aan de Vischmarktzijde is een meter dik, op som mige plaatsen ligt de asch zelfs een mans hoogte. De inhoud van gesloten lessenaars, die onder puin zijn bedolven, zoodat men hoopte dat die gespaard zou zijn, blijkt even eens te zijn verkoold. De ingevallen dooi maakt den toestand te midden der ruïnes gevaarlijker dan ooit- Groote brokstukken van muren komen naar beneden. Een binnenmuur moest in verband met de veiligheid worden afgebroken. De voorgevel is thans geheel geschoord, zoodat men hoopt dezen in den toestand te kunnen behouden, waarin hij zich thans bevindt. De berooving te Deventer Het pseudo-„sTachtoffer" zou bekend hebben Zooals men weet beweerde onlangs de kan toorbediende S. in dienst van de firma Stege- man te Diepenveen, dat hij te Deventer op straat was beroofd van een bedrag van 15.000 die hij van de Nederlandsche Bank moest- halen. Hij was aan een boom vastge bonden in een plantsoen. S. moet thans te Zutfen aan den rechter-commissaris hebben bekend dat de berooving is gefingeerd, meldt het Hbld. De commissaris van politie te Deventer, de heer A. P. van Tricht heeft in verband met deze zaak Vrijdagmiddag gearresteerd H. S., den broer van den zoogenaamden beroefde. benevens twee oude bekenden der politie, H. F. van S. en J. D. Op last van den commissa ris zijn huiszoekingen verricht op verschil lende plaatsen. welstandsbepaling bouwverordening. DE WINKELHUIS-QUAESTIE. Eenige maanden geleden heeft de gemeen teraad van Haarlem een beslissing van B. en W. bekrachtigd en afgewezen het verzoek van de exploitatie-maatschappij „Heemste de" om een woonhuis in de Brederodeslraat te mogen verbouwen tot een winkelhuis. Dit werd gedaan op grond van de welstandsbe paling; De maatschappij Heemstede heeft tegen deze beslissing beroep aangeteekend bij de Kroon. In den Haag heeft men thans dit beroep gegrond verklaard, zoodat toestem ming gegeven wordt om het betrokken woon huis tot winkelhuis te verbouwen. De Kroon heeft beslist, dat er geen reden is om in dit geval de welstandsbepaling toepasselijk te verklaren, omdat er in Haarlem geen tekort bestaat aan woonhuizen van dit siorc. STADSNIEUWS commissie voor werkloos- he1dsbest tUJDiNG B. en W. wenschen geen uitbreiding Op 12 December jl. is door den Haarlem- schen Bestuurdersbond een adres tot den gemeenteraad gericht, waarin er de aandacht op werd gevestigd dat de H. B. B., die ruim 5500 leden telt, slechts één vertegenwoordi ger heeft in de Commissie voor de Werkloos heidsbestrijding. Gevraagd werd de samen stelling van eenige subcommissies waarvoor het aantal leden der Commissie voor de Werk loosheidsbestrijding zou uitgebreid moeten worden waarbij dan rekening behoort te worden gehouden met het aantal leden van de verschillende vakcentrales. Dit adres werd voor praeadvies in handen gesteld van B. en W. die de adviezen inwon nen van den Directeur van den betrokken dienst en van de gemeentelijke Commissie voor de werkloosheidsbestrijding. Onder overleeglng van die adviezen deelen B. en W. den Raad mede, dat zij de daarin neergelegde conclusiën en motieven tot de hunne maken. Die motieven komen hleron neer, dat ge durende het tijdvak 19201929, waarin toch een 22-tal vergaderingen plaats vond over onderwerpen rechtstreeks of indirect voor de werkloosheidsbestrijding van belang, de wenschelijkheid voor niet een der in 't adres omschreven punten aan de orde kwam. Tot het aan de orde stellen van bepaalde vraag punten bestond intusschen gereede gelegen heid, hetzij men den weg wilde inslaan van een verzoek aan den Voorzitter tot het be leggen van een vergadering, hetzij men een onderwerp bij de rondvraag ter sprake wilde brengen. Wat betreft de nu gevraagde even redige vertegenwoordiging, is het B. en W. niet duidelijk, welke verbetering bij Invoering daarvan de werkwijze der Commissie zou kunnen ondergaan. Het adres vermeldt geen enkel motief waarom die evenredige verte genwoordiging wordt gewenscht. Aangezien een evenredige vertegenwoordi ging als bedoeld zou medebrengen versterk te vertegenwoordiging van verschillende an dere schakeeringen in de samenstelling der commissie, waarbij verdubbeling van het ledenaantal niet is uitgesloten, achten B. en W. zulks niet strooken met de bedoeling en overigens met het oog on vlotte afdoening van zaken niet wenschelijk. B. en W. stellen daarom voor afwijzend op het verzoek van den Haarlemschen Bestuur dersbond te beschikken en merken voorts op, dat een minderheid in het college de vo renstaande beschouwingen niet kan deelen en aan de wenschen van adressant tegemoet zou willen komen. het gemfentebfstuur de tram. en HET GESCHIL OVER DE CONCESSIE. Elders ln dit nummer deelen wij mede, dat B. en W. van Haarlem aan den gemeen teraad voorstellen om de concessie van de Ceintuurbaan van de E. N. E. T. in te trek ken om daardoor te voorkomen dat. een ge deelte van die baan gebruikt wordt door de tramdirëctie voor de nieuwe lijn Station .Kwakei. Lsidschevaart. Indertijd nebben wij reeds medegedeeld, dat B. en W. bezwaren tegen deze nieuwe lijn hadden, omdat gevreesd werd, dat het in de toekomst een lijn StationspleinZandvoort zou worden, zoodat dan groote tramtreinen op het Stationsplein zouden stationneeren en door de Rozenstraat, Kenaupark en Wil- helmi'nastraat naar Zandvoort zouden rij den. B. en W. wIHen wel toestemming geven voor de nieuwe lijn als de tramdirectie zich aan verschillende beperkende bepalingen wilde binden. B. en W. en de tramdirectie zijn toen niet tot overeenstemming gekomen. De N. Z. H. T. M. heeft toen, hoewel zij meende, dat geen nieuwe concessie noodig was, aan den Minister van Waterstaat alsnog om een niouwe concessie gewaagd. B. en W. van Haarlem hebben ln Den Haag hun bezwaren daartegen ingebracht. Haarlem neemt het standpunt in, dat voor deze lijn, die geheel on Haarlem's gebied ligt, een concessie van Haarlem noodig is. De tramdirectie deelt deze opvatting niet. Als men in Den Haag zou uitmaken, dat voor die lijn een Haarlemsche concessie noo- is, dan is aan te nemen, dat de tramdirectie nog eerder van het exoloiteeren van die lijn zal afzien dan zich onderwerpen aan het toe zicht van Haarlem. Alle andere lijnen der N. Z. H. T. M. zijn namelijk interlocale lij nen, zoodat die onder den minister van Wa terstaat ressorteeren. Als de gemeenteraad Woensdagmiddag de concessie van de Ceintuurbaan intrekt, zóu de tramdirectie dus volgens de opvatting van het gemeentebestuuur geen concesssie hebben voor de lijn Stationsplein—Kwakel Leidschevaart omdat voor die tramlijn ge bruik gemaakt wordt van de oude rails der Ceintuurbaan op het wegvak Stationsplein- Koninginneweg. Nu zal uit de beraadslagingen van Woens dag wel blijken, of het gemeentebestuur voornemens is eventueele maatregelen op te schorten tot over de concessie-aanvraag door den minister van Waterstaat is beslist. de personeels-formatie. HOE DE VOORBEREIDING VERDER ZAL GAAN.I Wij hebben er reeds meermalen op gewe zen, dat de voorbereiding van de Personeels formatie voor de gemeente-ambtenaren slecht vorderde. De verwachting was al uit gesproken dat het, zoo op den ingeslagen weg werd voortgegaan (werken met sub-commis sies in het Georganiseerd Overleg die aan alle bedrijven en takken van dienst een on derzoek instellen) nog eenige jaren zou du ren. Wethouder Mr. J. Gerritsz heeft bij de be handeling der gemsentebegrooting het denk beeld ter sprake gebracht, dat B. en W, de verdere voorbereiding ter hand wouden ne men om spoediger tot een resultaat te kun nen komen. In de dezer dagen gehouden vergadering van het Georganiseerd Overleg voor amb tenaren is dit denkbeeld nader uitgewerkt. De organisaties vereenigden zich tenslotte met het voorstel, dat het bureau van het overleg (wethouder Mr. Gerritsz, A. J. de Landmeter, griffier en K. B. Wevland. hoofd commies) de formatie verder zal ontwerpen, ais basis nemend de nu door subcommissies reeds bewerkte afdeelingen. Dit schema zal dan eerst in de commissie voor de Perso neelsformatie uit het Overleg bekeken wor den en daar na in de voltallige vergadering van het Overleg komen. De verwachting bestaat dat door deze ma nier van werken binnen eenige maanden een resultaat verkregen zal worden. In het officieele communiqué over deze vergadering van het Overleg lezen wij: „Overeenstemming werd bereikt ten aan zien ran de wijze van behandeling van de voorstellen betreffende de Personeelsforma tie. Teneinde die te bespoedigen zullen de nog resteerende voorstellen door het bureau van de Commissie op de basis van de reeds samengestelde rapporten van de sub-com missie op de basis van de reeds samenge stelde rapporten van de subcommissies wor den behandeld, daarna in de Commissie van Overleg worden gebracht, waardoor men verwacht, dat binnen enkele maanden deze aangelegenheid zal kunnen zijn afgedaan. De behandeling van andere belangrijkc- aangelegenheden, als b.v. herziening van het ambtenarenreglement, instelling van een scheidsgerecht voor de ambtenaren, reorga nisatie van de personeelsreserve zal eersc na afdoening van de personeelsformatie in behandeling worden genomen en dus eerst na de vacantle aan de orde kunnen komen. Ook zal na de Instelling van de formatie worden overwogen of een personeelscommis sie zal moeten worden ingesteld of op welke andere wijze, indien noodig te voorzien is in de behoefte aan voorlichting van het ge meentebestuur ten opzichte van de perso neelsbelangen". VERKEERSONGELUKKEN. doodelijk ongeval op den schoterweg. Te Haarlem. Zaterdagavond te kwartier over 9 reed een auto op den Schoterweg in de richting van de Generaal Cronjéstraat. Een voetganger, de 72-jarige behanger W. C.. wonende in de Gen. Bothastraat, liep op het rechter trottoir in dezelfde richting. Plotseling stak C., zon der op te letten, den weg over naar het lin ker trottoir en werd door den auto tegen den grond geworpen. Door leden van den On- gevallendïenst en door een dokter werd C. verbonden. Hij had een hoofdwond en een linker rib was gekneusd. Per auto werd hij daarna naar zijn woning vervoerd, waar hij is overleden. ADVERTENTIEN. In plaats van kaarten Heden overleed na een kortstondige ziekte onze ge liefde Vader HENDR1KUS LEONARDUS RUIJTENSCHILDT in den ouderdom van 71 jaar. H. P. PLEVIER C. L. A. PLEVIER—VAN SCHALK H. L. RUIJTENSCHILDT en Verloofde I Haarlem, 23 Febr. 1929. Nassaustraat 23. Heden overleed tot onze diepe droefheid in het St. Ell- sabeth's Gasthuis te Haarlem, onze beste zorgzame Vrouw, Moeder, Behuwd- en Grootmoeder Mevrouw ELISABETH HESTER MACHIELSE geb. BRUINIER ln den ouderdom van 83 jaar. Uit aller naam: JOH. MACHIELSE Haarlem, 23 Februari 1929 Coornhertstraat 8 Bezoeken kunnen niet worden afgewacht De teraardebestelling zal plaats vinden op Donderdag a^. te 12 uur op de Algem. Begraafplaats te Haarlem, aan den Schoterweg (ingang Kleverlaan). Heden overleed tot mijn dieps droefheid mijn lieve Moeder Charlotta van Hengst Weduwe S. R. A. VAN DER MEULEN In den ouderdom van 90 jaar. J. M. VON HEMERT— VAN DER MEULEN Haarlem, 23 Februari 1929- Nieuwe Gracht 5 A. De teraardebestelling zal plaats hebben op Woensdag 27 Februari a.s. ten 12-30 ure op de begraafplaats „Westerveld", Volstrekt eenige en algemeens kennisgeving Heden ontsliep mijn lieve Zuster CHARLOTTA VAN HENGST Weduwe S. R. A. VAN DER MEULEN in den ouderdom van 90 jaar. Haarlem, 23 Febr. 1929. Doualr. HOEUFFT VAN HENGST Heden overleed tot onze diepe droefheid, na een langdurig lijden, voorzien van de H.H. Sacramenten dar Stervenden, in de Ma- riastichting te Haarlem, onze geliefde Echtgenoote Moeder Behuwd- en Groot moeder Anna Catharina Reijns Geb. SCHUREN in den ouderdom van 61 jaar. F. A. REIJNS P. D. REIJNS C. REIJNS— HANDGRAAF en kind. E. REIJNS A. R.F.1.TN S— V. d. ENDEN en kind Overveen, Binnenpad 14. Heden overleed in het Diaconessenhuis onze beste Schoonvader en Grootva der, de Heer WILLEM BOS in dén ouderdom van 80 jaar. - - Haarlem, 23 Febr. 1929. Boekenrodestraat 22 H. W. BOS—VAN BURK ANDRIES KEES WILLY Volstrekt eenige en nlge- meene kennisgeving Heden overleed onze beste Vader P1ETER BAX ln den ouderdom van 86 laar. Namens de kinderen en kleinkinderen P. BRITSOM Haarlem, 23 Febr. 1929. Soutmanstraat 43. aan uw Tapijten Kunt U spoedig verhelpen dco op te bellen nummer 11U46, 1446c U42Ó. Chem. Wasscherij, Verver: Machinale Tapijtreiniging H4VE»CHI#?K Heden overleed tot onze diepe droefheid, voorzien van de H.H. Sacramenten der Stervenden onze ge- liefde Dochter. Zuster en Schoonzuster Magdaleoa Maria Knaape in den ouderdom van 3o jaar. Haarlem. 24 Febr. 1929 Lange PoeT.aan 44 Wed. G. KNAAPE TIMMER G. KOTTEN— KNAAPE N. J. KOTTEN „WEER 'THEERTJE" COSTUUM STOOMEN 4.50 VOOR ZONDAG GEREED ,.MY VALET FROM LONDON'' KAMPERVEST 45, TEL. 14292 SPECIALESTOPPAGEJNRICHTING Dr. T. HALBERTSMA KINDERARTS 5 NIET TE CONSULTEEREN Voor terstond gevraagd NET DAGMEISJE yO"da.?s vrii. Tirr-dVer-aat -<>. Gevr. voor dir. wegens ziekt, der tegmw. NET DAGMEISJE ongev. 17 jaar. Verwulft 1. 4 Gevraagd voor 1 Maart NET MEISJE v. h. huishouden v. d. en n. Hoos icon. Mevr. PAARDEBEK Nieu we Gracht 26. De Heer en Mevrouw A. KOUWEN AAR— PELTENBURG geven kennis van de geboorte van een ZOON Semarang, 24 Febr, 1Q29. Getrouwd: P. L. DE MTJNCK en LENY KOLE Amersfoort, 25 Febr. 1929 Voor direct gevraagd v. d. dag Keuken-Werkmeisje Loon 10 per week. Zondags vrij Groote Houtstraat 4- Noodhulp gevraagd van 115 Maart. Mevrouw HOO- GENDIJK, Lonbar Pctrilaan 20. Overveen. 4 GEVRAAGD noodhulp voor direct, voor ziekte dienstbode, no. 42. wegens Schotersingel 4 Gevraagd een NET DAGMEISJE voor heele of halve dagen. Zich aan te melden Zuider Stations weg 6 A. Bioemendaal Gevraagd een NET MEISJE boven 18 Jaar. van 9 tot 5 uur. Loon 7 p. week Adres mevrouw BIALLOSTERSKI, Kleverlaan 45 FLINK MEISJE gevraagd, van 84-30. Zondags van 8-30—10ö0- Loon 6. Aanm. m"vr. Vt.tvtc. ~>vS Per 15 Maart gevr. in kl. gezin- flinke DIENSTBODE zelfst. kunn. werken en koken. V. g. g. v. Adres EMM AL AAN 3 bij de Juüanalaan'ZUlweg. In gezin met 3 kinderen wordt 3evra°od uer i Aurll e°n flinke DIENSTBODE zelfst. kunn. werken en koken. V. g. g. v. Adres EMMALAAN 8 bU de Jul'.analaan'Zillweg. FLINK MEISJE gevraagd, voor dag of dog en nacht. Aanmelden Rijksstraatweg no. 127. 4 Gevr. vror direct KEUKENMEISJE Br. met opg. van getuigen adres sen no. 3?S8 bur. van dit blad. Voor direct gevraagd een aan komend Steno-Typiato Aanvangsalaris 15 per maand. Br. fr. no. 3734 bur, van dit blad. Wordt gevraagd een flinke DAGDIENSTBODE boven de 20 Jaar. van goede ge tuigen voorzien. Hoog loon. Adres 169 Kleverlaan.6 Voor DIRECT GEVRAAGD flinke Jonge werkster, vier hnlve dagen p. w. by K. E. VAN HUI ZEN. Zijlstraat 5.5 GEVRAAGD net meisje voor lichte magazijn- werkzaamheden. leeftijd 14—18 j. Aanm. Handeisver. Holland, Parklaan 49- 5 DAGMEISJE gevraagd, van 9 tot 5 uur. 's Zon dags van 9 tot 11. loon 7- Orar>i° Naeeaul. i'A. Overveen. Ouderloos meisje wenscht. AFSTAND TE DOEN van haar kind. Br. no. 3767 bur. van dit blad. 4 Nette Werkvrouw gevraagd, v. g. g. v., voor Woens dag en Vrijdag van 9 tot 12 uur. Zich te vervoegen Schoterweg 14 t. d. Frans Halsnleln. 6 DAGMEISJE niet beneden 16 Jaar gevraagd, in gezin z. k. Van half negen tot 3 uur. Oranje Nassaulaan 165 (bij B»d>. 5 NET MEISJE gevr., voor halve dagen, in kl. gez. Bicemendaalscheweg 123 A Bloe- mendaal. gevraagd, van 84 6 p. w. Adr. Or. Na«sauJ?an 5''. Ove-veen. Gevraagd een Net Meisje v. d. en n. Brieven no. 378! bur. van dit blad.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 3