KET VREEMDELINGENVERKEER TE ZANDVOORT STADSNIEUWS UIT DF OMSTREKEN PtïROL er op! SCHEEPVAARTBERICHTEN RADIOPROGRAMMA HAARLEM'S DAGBLAD MAANDAG 25 FEBRUARI 1929 Een gemeentelijk of een V.V.V.-bureau? DE MEENING VAN BURGEMEESTER VAN ALPHEN. In de krant van Maandag 18 Februari beeft Jhr. J. C. Mollerus. voorzitter van de Vereeni- ging voor Vreemdelingenverkeer te Haarlem als zijn meening kenbaar gemaakt, dat z.i. een Gemeentelijw Bureau voor Vreemdelin genverkeer niet gewenscht is en dat het juist zou zijn indien deze zaak in handen zou blijven van de V V.V. Maar can zal er een behoorlijke samenwerking met de gemeente moeten komen en steun van gemeentewege wordt ook door hem wenschc-lijk geacht. Een onzer medewerkers uit Zandvoort schrijft ons over die verklaring het volgen de: „Mogelijk, dat de door Jhr. Mollerus aange geven weg juist is voor plaatsen als Haarlem, voer plaatsen als Zandvoort, die alleen en uit sluitend op Vreemdelingenverkeer zijn aange wezen, is o.i. krachtiger optreden door de gemeente meer dan ooit noodzakelijk. Het is een niet te ontkennen feit, dat het werk om reclame voor een plaats als Zand voort te maken na den oorlog beduidend moeilijker is geworden als daarvoor. Niet alleen, dat onze valuta de concurrentie met de buitenlandsche badplaatsen zeer bemoei lijkt., ook het feit dat de doorsnee Hollan der meer is gaan reizen dan voor den oorlog hetgeen medebrengt dat men minder dan voorheen zijn vacantle in een onzer bad plaatsen doorbrengt maakt dat de recla me van de badplaatsen Intensiever dan voor heen moet worden gevoerd. En nu gaat het bij ons om de vraag: zijn voor dit werk de plaatselijke besturen der V.V.V. wel volkomen bevoegd en zijn deze besturen vaak niet uit al te zeer belangheb benden met den toevoer van een bepaalde „soort" vreemdelingen samengesteld? We bedoelen hiermede allerminst iets on aangenaams ten opzichte van deze be sturen, maar constateeren b.v. slechts het feit, dat de voorzitter der Zandvoortsche V.V.V. zich tijdens de jaarvergadering uit liet, dat Zandvoort teveel „volks" badplaats werd en te weinig „elite". Nu heeft een plaats als Zandvoort, Haar lem en Amsterdam als achterland hebbende, o.i. geen enkele kans om minder „volks" bad plaats te worden dan het de laatste tiental len van jaren reeds is, en is het dus voor ieder onbevooroordeelde duidelijk, dat het onzin zou zijn zich daartegen te weer te stellen. En tochook kan Zandvoort zijn meer gegoede gasten niet missen. Een bestuur eener V.V.V., dat zijn taak begrijpt zou o.i. moeten trachten beiden te trekken, zoowel dus de gasten met de zeer bescheiden, als die met de meer gevulde beurzen. Er is al weer niets onvriendelijks bedoeld, als we constateeren, dat dit niet het geval is. De V.V.V. voert behoorlijk door een ge meente die slecht in zijn geldmiddelen zit gesubsidieerd een eenzijdige reclame. Hoe goed ook bedoeld kan dit nooit tot het ge- wenschte effect leiden. Daar komt nog iets bij. O.i. heeft de V.V.V. ook tot taak om te zorgen, dat als de gasten er zijn, zoowel die met de smalle als met de gevulde beurzen, dat deze "gasten zich gepast kunnen amuseerendat men - overal waar voor zijn geld krijgt. M.a.w. in een plaats als Zandvoort, heeft een V.V.V. tot taak te zorgen dat van de gasten geen fancy- p.rijzen worden geëlscht, maar dat de gas ten billijk en oprecht worden behandeld. Terwijl tegen hen die dit niet begrijpen en daardoor anti-reclame voor de plaats maken scherp zou moeten worden opgetreden en de vreemdelingen tegen dergelijke zaken ge waarschuwd moeten worden. En nu is onze meening, dat de uitvoering van een dergelijke taak voor een bestuur uit zoo goed als uitsluitend belanghebbenden sa mengesteld, eenzijdig samengestelden dus, welke menschen het met den besten wil in de hoog seizoenmaanden aan tijd zou ont breken om hun taak behoorlijk te kunnen waarnemen, veel te zwaar is. En daarom meenen we in vollen ernst, dat de leiding ter bevordering van Vreemdelin genverkeer voor plaatsen als Zandvoort in handen moet komen van het gemeentebe stuur. welk gemeentebestuur natuurlijk ijve rig en nuttig gebruik moet maken van de in de gemeente aanwezige- krachten ook van ui'sluitend belanghebbenden. Het ge meentebestuur kan en moet dan tegen hen die door hun overvragen de vreemdelingen eerder wegjagen dan trekken optreden, het heeft daarvoor het gezag. Voor plaatsen als Zandvoort eischt de pro paganda voor en de verantwoordelijkheid ten opzichte van die door de propaganda ge trokken vreemdelingen, minstens medezeg genschap der gemeentebesturen. Volle waardeering hebbende voor den tot heden geleverden arbeid, meenen we, dat die onvolkomen was en in een welbegrepen belang onzer badplaatsen spoedig gewijzigd dient te worden". Tot zoover deze medewerker. Wij hebben ons tot den burgemeester van Zandvoort, den heer H. van Alphen, gewend om zijn meening ever deze aangelegenheid te vragen. De burgemeester meende niet breedvoerig daarop te moeten ingaan, te meer, daar hij zich niet wensehte uit te laten over de V.V.V. te Zandvoort. In het kort kon hij evenwel zeggen, dat, wat Zandvoort betreft, een samenwerking tus- schen gemeente en V.V.V. niet te verwerpen zou zijn. De raad van Zandvoort steide, behalve de jaarlijks wederkerende subsidie van f 800 voor de Ln overleg met'de V.V.V. te plaatsen advertenties, nog f 80*0 ter beschikking van B. en W. om ook daarvoor reclame te maken voor de badplaats. Door B. en W. wordt over wogen voor dit geld een reclameplaat te laten vervaardigen. Deze bedragen voor reclame beschikbaar gesteld, zijn te k'.ein, maar de gemeente- financiën staan voorshands geen grootere of fers toe. Het is niet gewenscht om tegenstellingen te maken. Zandvoort heeft badgasten noodig die voor korter of langer tijd aaar verblijven, maar ook dagjesmenschen. Er moet voor „elck wat wils" zijn. Er moeten attracties zijn voor alle menschen die hier komen, hetzij voor een kort of een lang verblijf. Zoo is het bijvoorbeeld ook in Brighton, waar alle Lon- denaars heentrekken. Hoofdvereiscbte voor Zandvoort zijn goede verbindingen. Is het niet in hooge mate af te këuren, dat door gebrek aan concurrentie op verkeersgebied Zandvoort de dupe is van het ontbreken van een vlotte verbinding met Amsterdam? Ook is het noodig, dat er niet te veel gelet wordt op direct belang voor de „eigen beurs" en bevordering van persoonlijke belangen. Als het Zandvoort in haar geheel goed gaat. dan wordt indirect ook gezorgd voor de „eigen beurs". Tenslotte vroegen wij den burgemeester hoe de verwachtingen zijn voor het aanstaande seizoen. De burgemeester antwoordde: Geef ons van den zomer eenige maanden een tempe ratuur van 70 of 80 gr. Fahrenheit en de resultaten zullen uitstekend zijn. Verder is er nog niets van te zeggen. DE NIEUWE H. B. S. B GEOPEND. UITERLIJK SOBER. MAAR SCHOOL VAN GOEDEN NAAM. Hedenmorgen had in het gymnastieklokaal der school de officieele opening plaats van het nieuwe gebouw der H. B. S. B aan het Santpoorterplein. Aanwezig waren onder an deren de burgemeester, de heer C. Maar schalk, de gemeente-secretaris mr. Th. A Wesstra, de wethouders van Onderwijs en Openbare Werken, de heeren W. Roodenburg en mr. J. Gerritsz, de oud-wethoudér van Onderwijs, lid van Gedeputeerde Staten, mi*. A. Bruch, de oud-wethouder van Openbare Werken de heer M. A. Reinalda, de hoofd inspecteur van het L. O., de heer K. Brands, de voorzitter van de Commissie van Toezicht op het M. O- de heer P. Voogd, de inspecteurs van het M. O. en L. O. de heeren dr. S. El- zinga, G. Bolkestein en G. H. Weustink, de Commissie van Toezicht op het H. O. te I-Iaarlem, directeuren van de Middelbare Scholen te Haarlem en leeraren daarvan, raadsleden, de directeur van Openbare Wer ken Ir. L. C. Dumont, de directeur van dep dienst van den Hout en Plantsoenen, de heer J, L. Bouwer, de Inspecteur van den dienst der Lichamelijke Opvoeding, de heer H. L. Warnier. Rede Wethouder Roodenburg Te ongeveer half elf nam wethouder Roo denburg het woord. Hij noemde het besluit om dit gebouw te stichten geenszins overijld, want sinds de op richting van de school in 1919, waartoe in 1918 het besluit was genomen, verliepen 10 jaar, waarin de groeiende school slecht ge huisvest was. 10 Februari 1926 nam de gemeenteraad het besluit tot stichting van dit nieuwe gebouw. Mr. A. Bruch was het, die den Raad over tuigde, dat de school na instelling van een Gemeentelijk Lyceum niet zou verdwijnen nooh kwijnen. Hulde bracht spr. aan den heer Dumon' die het gebouw ontwierp en aan dr. Donk voor diens doorzettingsvermogen in dezen dat met succes bekroond is. De school van dr. Donk kreeg in Haarlem ondanks do slechte huisvesting een goeden naam. Grootste be langhebbenden bij den nieuwen toestand zljry :ie leerlingen. Spr. hoopt, dat kosten en in spanning. door gemeente en onderwijzend personeel aan den dag gelegd bij hen waar deering mogen vinden. Ilaarlcm zorgt goed voor het M. O. De heer G. Bolkestein. inspecteur van het M. O., sprak vervolgens. Weinig gemeen ten van dezen omvang, zei hij. zijn er in Ne derland, die zoo gezorgd hebben voor het Openbaar M. O. als Haarlem. Volledig zou die zorg zijn als de gemeente nu ook 'nog een gebouw stichtte voor de Middelbare School voor Meisjes (Applaush De inspecteur bracht lof aan mr. Bruch, den promotor der school, en aan dr- Donk, die in het leerarencorps een geest van saain- hoorigheid heeft weten te kweeken, die de leden der Examencommissies dikwijls gunstig heeft doen getuigen van dei* resultaten van het onderwijs. „Er wordt aan uw school hard gewerkt, meneer Donk en er kan nog gehoorzaamd worden, een gevolg van de vaste leiding. Laat „Werken en Gehoorzamen" den leerlin gen steeds als leus voor oogen gehouden wor den" (Applaus). De school bloeit. De heer P. Voogd herinnerde als voorzit ter van de Commissie van Toezicht op het M O. aan het aandringen van die Commissie op betere huisvesting. De Commissie twijfelde niet, zooals anderen aan de bestaanszekerheid van een eenzijdig mathematische school zonder gesplitsten bo venbouw mits de huisvesting verbeterd werd De feiten hebben inderdaad de pessimisten in het ongelijk gesteld, het aantal leerlingen steeg van 189 m Jan 1925 t ot 210 in Jan. 1929. Met dank en gelukwenscheu slcaat spr. De overwinning bevochten. Dr. C. Snoei der rector vdn het Gymna sium feliciteerde namens de collega's hoof den van inrichtingen voor M-O. In den strijd om den voorrang zien deze. zei hli. graag hun medestrijder toegerust met gelijke wapens. Hij schetste hoe dr. Donk met moeite ver overd heeft wat hem nu gegeven is, daarin ligt de waarde van deze feestelijkheid van heden. Dat „bij dr. Donk geen leerlingen zakken" teekent het peil, waarop de school staat. Andere gelukwenschen. De heer M. D. van D ij k sprak woorden van gelukwensch als secretaris van de Ver- eeniging van Leeraren bij het M. O., waar van de voorzitter, de heer G. Ras verhinderd was. Hij bood een schilderij aan. De heer Levert getuigde van de gevoe lens der ouders. De leerling Koos Wolterson hield een humoristische toespraak en bood een som gelds aan voor een opvouwbaar tooneel in de gymnastiekzaal. De leerling Van W ij c k sprak namens de schoolvereeniging D. T. V. H. en schonk den directeur een penteekening, gemaakt door een oud-leerlinge, den leeraren een rookstel. Dank van den directeur. Tenslotte spraic dr. A. D. Donk, de direc teur. Hij bracht dank aan het gemeentebe stuur en getuigde van de doelmatigheid van het gebouw, die in drie weken reeds geble ken is. Daarvoor zegde hij de betrokken be drijven van Openbare Werken en het Elek triciteitsbedrijf dank. Hij memoreerde de prettige medewerking van de hoofden der opleidingsscholen en den aandrang van des kundigen en ouders bij het gemeentebestuur. Hij dankte voorts alle sprekers en de licha men, die zij vertegenwoordigden. Zich tot de leerlingen richtende zeide de directeur te hopen op hun oprechtheid en vriendschap als voorheen en den steun hunner ouders. Tot de leeraren sprekende, zei dr. Donk dat hij hoopte, dat uit persoonlijke vrijheid zou ontstaan „Eensgezindheid, gebaseerd op on derling vertrouwen". Geschenken. In de hal van de school werden daarna eenige geschenken aangeboden. Zooals de directeur zeide, hebben de leer lingen sinds 1919 bijgedragen aan een fonds voor de geschenken. Bovendien zou dr. Donk ze nu niet kunnen aanbieden zonder de huln van den directeur en leeraren van de Am bachtsschool. Zoo bood spr. nu de school aan zes lampen, door de leeraren der Am bachtsschool geschonken, verschillende tech nische installaties vervaardigd door het niet onderwijzend personeel der school en een drietal karpetten, voor verschillende kamers, gekocht uit gelden bijeengebracht op den ba zar der leerlingen. Maar hoofddoel van de bijeenkomst is de onthulling van een gedenkraam, waarin is vastgelegd de naam van mr. A. Bruch, die met den burgemeester en wethouder Reinalda zooveel gedaan heeft voor de schooL Den echtgenooten van de heeren Maar schalk. Bruch, Reinalda en Roodenburg wer den bloemen aangeboden, evenals aan me vrouw Donk. Geopend door den burgemeester. De burgemeester de heer C. Maar schalk gaf uiting aan de gevoelens van het gemeentebestuur jegens den ontwerper van het gebouw, den directeur en de docenten. Voor hen was het „na lijden komt verblij den", maar het onderwijs heeft er niet on der geleden. Mr. A. Bruch heeft getoond een helder inzicht in deze materie te hebben ge had. Bijzondere erkentelijkheid sprak de burgemeester uit aan dr. Donk, en de ouders voor hun vertrouwen. De aangeboden ge schenken worden voor de gemeente gaarne aanvaard, zij ziet er in een blijk van meele ven met het onderwijs. De burgemeester verklaarde daarmee de school voor geopend. Daarna werd door de talrijke aanwezigen het gebouw bezichtigd. (Zie ook elders in dit nummer) VOORSTELLINGEN VOOR DE WERKLOOZEN. Het bestuur van den HaarL Bestuurders Bond ontving van de directie van het Rem brandt Theater de aanbieding om aan de vele werkloozen leden der bij deze Centrale aan gesloten organisaties een gratis voorstelling te willen verstrekken. Het bestuur heeft van dit aanbod gaarne gebruik gemaakt. De voorstelling zal Dinsdagmiddag plaats vin den voor de leden der bij den H.B.B. aange sloten organisaties. Vrijdagmiddag zal er een voorstelling plaats vinden in den Schouwburg aan den Jansweg. waarvan de directie ook belangeloos de schouwburg beschikbaar heeft gesteld. Van verschillende artist en ontving het bestuur ook reeds toezegging voor medewerking zoodat een aardig progrmma zal kunnen worden ver toond. De directie van het Cinema Palace schonk aan den Neutralen Haarlemschen Bestuur- aersbond 50 toegangsbewijzen voor werklooze' leden voor de voorstelling van a.s Zaterdag middag. HEEMSTEDE EEN LAGERE RENTE. B. en W. stellen voor het raadsbesluit d.d. 29 October 1920, waarbij aan de Woning bouwvereniging .Heemstede's Belang" steun is verleend voor den bouw van 69 woningen, te wijzigen door in artikel 5 in de plaats van 5 1/2 pet. rente te lezen 4 5/8 pet. Te bepalen dat de wijziging zal worden toegepast met ingang van l April 1929. ONDERWIJZEND PERSONEEL. B. en W. deelen mede, dat zij in overeen stemming met den Inspecteur van het Lager- onderwijs te Haarlem, de navolgends niet alphabetische voordrachten hebben opge maakt: a. voor de benoeming "van een onderwij zer aan de UD.O.-school (Bronsteeweg). 1. W. H. Birkenhager, onderwijzer Ul.O.- school te Heiloo: 2. H. C. van Brakel, onderwijzer Bijz. School te Rotterdam. 3. H. Schuurman, onderwijzer U.L.O.-School te Sliedrecht. b. Voor de benoeming van een onderwijzeres aan de O. L. School (Voorweg). 1. Mej. M. Boudewijp, tijdelijk onderwijzeres té Heemstede. 2. Mej. M. F. Hoeperpians, ld. id. te Heem stede. 8. Mej. E. E. Witte, idem idem te Haar lem. GEMEENTERAAD Er wordt een vergadering van den raad der gemeente Heemstede gehouden op Don derdag 28 Februari 1929, des avonds om acht uur. De Agenda luidt: 1. Vaststelling notulen van de vergadering van 31 Januari 1929. 2. Ingekomen stukken en mededeelin- gen. 3. Benoeming onderwijzend personeel. 4. Overeenkomst met Haarlem inzake Mid delbaar en Voorbereidend Hooger Onder wijs. 5. Voorstel tot het verleenen van voorschot ten voor kosten van instandhouding Bijzon dere Scholen voor 1929. 6. Voorstel tot wijziging besluit inzake steun „Heemstede's Belang". 7. Voorstel tot overname grond voor ver breeding van den Glipperweg 8. Voorstel tot sluiting overeenkomst inzake destructie van vee en vleesch. 9. Vaststelling kohieren Plaatselijke In komstenbelasting. 10. Ontheffing Kohieren Plaatselijke In-1 komstenbelasting. BILLY BOE VOOR DE KINDEREN „Die hebben het zeker koud," zei Billy, „Ik voel heel veel medelij met hen." „Dan moet jij r.c maar eens helpen," Zei Jerry, ,,'k geloof, dat ik 't middel ken. Laat ze ieder een pakje dragen, Mooi van kleur en ook heel net, Dat is voor jou 'n klein kunstje, Je wrijft maar aan d'amulet." Billy wreef en de dieren droegen Pakjes in blauw en geel en rood, Maar de pakjes wilden niet passen, Waren d'con te klein en ''ander Ie groot Dc .eene broek slobberde over de knieën, De andere reikt-.- tot do knie, „Ik moet lachen,' zeide Jerry, „Als ik zoo dc uccstcn zie." Ik ben benieuwd, wat hij doen zal, om ze passend te maken. INGEZONDEN MEDEDEELINGEN a. 60 Cent. per regel. Als Uw Handen ruw zijn of gesprongen en Uw Lippen schraal en pijnlijk; maar vooral ook bij brand- en snijwonden, ontvellingen en allerlei huidverwondingen Het verzacht en geneest Alchiba p. 22 Febr. Flnisterre. 25 Febr. 12 u. v. Buenos Ayr es te Rotterdam verwacht. Algorab 21 Febr. van Santos, Buenos Ayres n. Rotterdam. Abbekerk p. 22 Febr. 23 u. Perim, Australië n. Rotterdam. Alwaki 22 Febr te Hamburg van Rotter dam. Almkerk p. 23 Febr. 12 u. Suez, Rotterdam n. Australië. Aludra 22 Febr van Las Palmas, Buenos Ayres n. Rotterdam. Dunkwa v. W.-Afrika, 20 Febr. van Las Palmas. Enggano 22 Febr. van Sabang, Amsterdam n. Batavia. Garoet 22 Febr. 19 u. te Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Harda v. Japan 19 Febr. v Manilla. Hindenburg v. Japan. 20 Febr. van Sabang Insullnde p. 23 Febr. 9 u. Ouessant, Rotter dam n. Batavia. Irwell 23 Febr van Goole. Jonge Elisabeth v. Valencia p. 22 Febr Flnisterre. Johan <ie Witt 22 Febr. te Singapore. Batavia n. Amsterdam. Leerdam 22 Febr. te Havana, Rotterdam n. New Orleans. Lerici 22 Febr. van Carthagena. Meissonier 23 Febr. n.m. te Rotterdam van Vancouver. Med an p. 22 Febr. 23 u. Perim, Batavia n. Rotterdam. Menado p. 22 Febr. 17 u. Finisterre, Rot terdam n. Java. Marken 23 Febr. van Padang, Batavia n Rotterdam. Noorderdijk 23 Febr. n.m. te Rotterdam v Vancouver. Nariva 22 Febr. te Hamburg van Rotter dam. Nijlcerk 23 Febr. te Amsterdam van Rot terdam. Nordsee 20 Febr van Buenos Avres. Passat v. Jaoan p. 20 Febr Malta. Prins der Nederlanden 23 Febr. te Am sterdam n. Batavia. Rotterdam 23 Febr. te Algiers, New Vork. n. de Midd. Zee. Rhea 23 Febr. te Amstrdam van West- Indië. Sigll 22 Febr. te Belawan Deli. Sibolga 22 Febr. te Belawan Deli. Soekaboemi p. 22 Febr. 23 u. Ouessant, Rot terdam n. Batavia. Ternate 22 Febr. 19 u. van Hamburg n. Rotterdam. Toba 23 Febr. van Batavia naar Rotter dam. Alkaid 21 Febr van Freetown n. Takoradi Aagtekerk 23 Febr. n.m. v. Rotterdam n. Hamburg. Albireo 22 Febr. te Duala, 24 Febr. te Port Harcourt verw. Amsterdam n. West-Afrika. Amsterdam, 22 Febr. te Guayaquil van Amsterdam. Alcyone p. 22 Febr. Madeira Rotterdam n. Buenos Ayres. Andlik v. New Orleans. 22 Febr. 8 u. 13 m. 200 mijl Z.-West van Lands End. Breda 21 Febr. van Caletit Buena n. Ho. Billiton 22 Febr. te P. Elizabeth van Am sterdam. Bali 23 Fbr. v. Suez, Amsterdam n. Java. Bornpo 23 Febr. van Port Said, Amster dam u. Java,. Bennekom 21 Febr. te Tsil.qahua,no van Am sterdam. Crljnssen 23 Febr. van Hamburg n*ar Am sterdam. Cottica 24 Febr v.m. te Plypaouth verw. W.-Indië n. Amsterdam. Ceres 21 Febr. v Lome n. Cotonou. Chr. Huygens 23 Febr. van Port Said, Ba tavia n. Amsterdam. Drechtstroom 23 Febr. ladende te Grand Bassam. W.-Afrika n. Amsterdam. Eemstroom 22 Febr. van Gyon, W.-Afrika n Amsterdam. Eemland 25 Febr. v. Buenos Ayres te Am sterdam verw. Garoet 23 Febr. v. Gibraltar, Batavia n. Rotterdam. Glamorganshire 20 Febr. van St. Thomas Pacifickust n. Rotterdam. Hoogkerk 23 Febr. n.m. v. Rotterdam naar Knrrachee. Helder 22 Febr ladende te Krlbl, West- Afrika n. Amsterdam. Jagersfontein 22 Febr. 9 u. 25 mhl Oost van Niton, Beira n Duinkerken en Ro'terdam Kota Radja 23 Febr. van Pott Said, Batavia n. Rotterdam. Kangean 23 Febr. van Amsterdam naar Makassar. Kamgangan 22 Febr. te Havre, Java naar Amsterdam. Kllpfontein 22 Febr. te Port Sudan, Beira n. Rotterdam, Moras 23 Febr. te Rangon van Calcutta. Makian 23 Febr. van Aden Rotterdam n. Batavia. Minerva 20 Febr te Curacao. Maasland 22 Febr. 12 u. te Bahla, Amster dam n. Buenos Ayres. Nias 23 Febr. te Genua, Beira n. Rotter dam. Oldekerk 23 Febr. van Colombo, Amsterdam n. Java. Poeloe Roebian 23 Febr. van Batavia n. Amsterdam. P. C. Hooft 23 Febr. van Colombo, Amster dam n. Java. Queda 23 Febr. te Calcutta van Batavia. Sumatra 23 Febr. te Antwerpen van Ham burg. Springfontein 23 Febr. van Dakar naar Walvischbaai. Streefkerk 23 Febr. van Madras. Rotterdam n. Calcutta. Salland p. 22 Febr. 18 u. 30 m. VUsslngen Amsterdam l.v. Antwerpen naar Buenos Ayres. Tjimanoek 20 Febr. te Hongkong. Tjikini 19 Febr van SJanghc! naar Dairen. Van der Lijn, p 23 Febr. Malta, Amsterdam n. Java. Veendam 20 Febr. te Kingston J. Vondel 22 Febr van Accra n Lagos. LJstroom 22 Febi. van Takoradi n. Free town DINSDAG 26 FEBRUARI HILVERSUM, 1071 M. 10.00 Morgenwijding. 10.30 Gramofoonmu- zlek. 10.45 Concert door het Kling Trio. 11 45 Gramofoonmuzlek. 12.15 Concert door het A.VR.O.-Trio. 2.00 Keukenpraatje door P W. Kers. 2.30 Gramofoonmuziek. 3.00 Kniplcs. 4.30 Gramofoonmuziek. 5.00 Mlcrofoondeou- tanten. B. Tjomsma piano. P. Lassancs. zan ger. A. Nieuwenhoff, pianiste. 6.00 Concert door het A.V.R.O.-Trio. 7.15 Engelsche les. 8.00 Boekenhalfuurtje door H. Poort. 3.30 Concert door het Omroep-orkest. Kop. Man nenkoor „.Kunst na Arbeid". 10.15 Persber- 10.30 Dansmuziek. HUIZEN, 336,3 M. Na 6 uur 1852 M Uitsluitend KJR.O.-uitzendlng. 12.30 Concert door het K.R.O.-Trio. 5.30 Gramofoonmuziek. Krontjongliedjes. 630 6.30 Duitsche les. 7.00 Cursus .KerklatUb". 7.25 Cursus „Kerklatijn". 8.00 Gewljdo mu ziek. Lijdensoverweging. Meditatie door Ka pelaan Hooyman. Gewijde muziek door bet gem. koor o.l.v. Jos. H. Plekkers. 9.30 Heus- cïensche uitzending. 200 medewerkenden. Man n enk oor,, Gem. koor „Con Arnote". Gem. koor „Serapre Crescendo". Dameskoor „Sur- sum corda". Spr.: H. J. v. Eggelpn, burge meester v. Heusden. H. Merkx, pianooegeL 9.30 Nieuwsber. DAVENTRY, 1562 DL 9.35 Kerkdienst. 11.05 Lezing. 11.20 Gramo foonmuziek. 12.20 Concert Brown's kwintet. M. Ogden, alt. 1.20 Orkestconcert. 2.20 Beeld- ultz. 2.50 Voor de scholen. 3.50 Muziek. 3.55 Fransche les. 4.20 Orkestconcert. 4.35 Voor de scholen. 4.50 Orkestconcert. 5.35 Kinder uurtje. 6.20 Gedichtenvoorlezing. 6.35 Nieuws berichten. 6.50 Muziek. 7.05 Pianomuziek van Beethoven. 7.20 Lezing. 7.35 Muziek. 7.45 Le zing: Glass in modern civilization. 8.05 Licht orkestconcert. 8.20 Lezing. 9.20 Nieuwsber. 9.35 Muziekles. 9.55 Nieuwsber. 10.00 Variété v. h. Coliseum In Londen. 10.50 Een verras sing. 11.05 Dansmuziek. PARIJS „RADIO-PARIS", 1750 M. 12.50 Orkesteoneert. 4.05 Orkest.conc.ert. 7.05 Gramoph pon muziek. 8.50 „Cavallerla Rustlcana". Masoagnj. „La Navarraisc", Mas senet. Srkest en koor o.Lv. Hr. Defosse. LANGENBERG. 462 M. 9.35 Gramofoonmuziek. 10.35 Muziek v. d. scholen. 11.30 Gramofoonmuziek. 12 25 Or kestconcert. 5.05 Orkesteoneert.. 7.50 Concert- Klein Werag-orkest. 9.50 Sluiten. ZEESEN 1649 IVL 11.20 Lezingen. 3.50 Orkesteoneert. 4 50 Le zingen. 7.20 Dialoog en concert door tango- orkest M. Morro (bariton). 8.50 Lezing door Prof. L. Jessner. HAMBURG, 395 RL 10.20 G'-amouhoen,">laten. i *>rï o"if-fcon cert. 5.35 Dansmuziek. 7 20 N!^-,e,-d«n1c'>i>er ^lehtercbond. m. m. v. h°t '0 KamerjvHi-iek don- *.et Rosé-Tr'c uit Weenen. 10.40 Dansmuziek. BRUSSEL, 511.9 M. 5.20 Dansmuziek. 6 50 Kamermuziek. 8.35 Concert, georganiseerd door de Roc Radio Club, Antwerpen. 9.3ó Orkestconcert.

Haarlem's Dagblad | 1929 | | pagina 7